دوشنبه, ۳۰ دی, ۱۳۹۸ / 20 January, 2020
دلالان سکه و ارز
دنیای اقتصاد / ۴ روز قبل / اقتصادی
بازار و تولید متاثر از حوادث اخیر
این روزها تولید و بازار خودرو نسبت به وقایع و اتفاقاتی که طی دو هفته گذشته کشور را متاثر از خود کرد، واکنش نشان داده و با نوساناتی همراه شده است. در این بین بازار خودرو که تنها با افزایش نرخ ارز و سکه روند صعودی در قیمت‌ها به خود می‌گرفت، حالا با گذر از بازار ارز و سکه بر سر هر حادثه و رویدادی افزایش قیمت‌ها را به خود می‌بیند. بر این اساس دلالان با ایجاد هیجانی مصنوعی بر سر وقوع هر حادثه‌ای در کشور قیمت‌ها را صعودی می‌کنند این در شرایطی است که فعالان بازار تاکید می‌کنند که این هیجانات تنها خاص فضای مجازی است حال آنکه در عمل، بازار خودرو خالی از مشتریان است.
سبقت طلا از دلار
روزنامه شهروند / ۱۳۹۸/۱۰/۱۸ / اقتصادی
سبقت طلا از دلار
[سجاد خداکرمی]  طلا در بازار ایران از دلار سبقت گرفت و درحالی ‌که قیمت هر گرم طلای 18عیار از مرز 500‌هزار تومان عبور کرد و نرخ هر قطعه سکه بهارآزادی را به بالاتر از 5‌میلیون تومان رساند. دلار در بازار آزاد در همان کانال 13.5 تا 14‌هزار تومان خریدوفروش شد. این حرکت برخلاف انتظار دلار پس از افزایش تنش میان ایران و آمریکا درحالی رخ داد که عبدالناصر همتی، رئیس بانک مرکزی گفته بود که اجازه سفته‌بازی را به دلالان ارز نمی‌دهد و حالا به نظر می‌رسد که او در مهار قیمت‌های هیجانی دلار موفق بوده است.
٣٠ باند سرقت در پایتخت منهدم شد
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۹/۱۲ / اجتماعی
٣٠ باند سرقت در پایتخت منهدم شد
تهران - ایرنا - رئیس پلیس تهران بزرگ از شناسایی و انهدام ۳۰ باند سرقت و کشف هشت هزار قلم کالا در جریان سی و یکمین دوره اجرای طرح رعد در تهران خبر داد.
  دلالان سکه و ارز  قاچاق  دستگیری سارقان  پلیس تهران بزرگ  کشف مواد مخدر
آرامش ارزی در حضور دلالان
دنیای اقتصاد / ۱۳۹۸/۰۹/۱۲ / اقتصادی
آرامش ارزی در حضور دلالان
در سومین روز هفته، نوسانات بازار ارز و سکه محدودتر از دو روز ابتدایی هفته بود؛ روز دوشنبه، شاخص ارزی در ابتدای روز تا نزدیکی محدوده مقاومتی 12 هزار و 800 تومانی رشد کرد ولی با تعدیل خریدها، به یکباره تا زیر محدوده 12 هزار و 700 تومانی کاهش یافت. ساعت 4 بعدازظهر دیروز ارزش دلار در بازار حدود 12 هزار و 690 تومان بود که کاهشی 10 تومانی نسبت به نرخ بسته‌شده روز یکشنبه را نشان می‌داد. به گفته فعالان، دیروز دلالان مانند روزهای پیشین در بازار حضور داشتند، ولی میزان معاملات آنها کاهش یافته بود. البته برخی معامله‌گران نیز می‌گویند شرایط کمی بیشتر امنیتی شده و همین باعث شده است که میزان حضور بازیگران غیررسمی در بازار کاهش یابد یا آنها نسبت به قبل ارز کمتری را حمل کنند.
عقب‌نشینی بازار طلا و ارز
روزنامه شهروند / ۱۳۹۸/۰۹/۰۲ / ...
عقب‌نشینی بازار طلا و ارز
تخلیه حباب طلا و ارز در هفته‌ای که سپری شد همه بازارها و قیمت‌ها تحت‌تأثیر اصلاح  قیمت بنزین بودند که  با فروکش‌کردن هیجان‌های ناشی از افزایش قیمت بنزین، قیمت بازارهای طلا و ارز هم پایین آمد. هفته گذشته همزمان با اصلاح قیمت بنزین، قیمت دلار افزایش پیدا کرد و به ١٢‌هزار و ٢٠٠ تومان رسید. از روز جمعه که نخستین روز اصلاح قیمت بنزین بود، دلار افزایش قیمت را تجربه کرد. در شرایطی که عبدالناصر همتی، رئیس‌کل بانک مرکزی به صورت سرزده به بازار ارز رفته و اعلام کرده بود همه چیز در کنترل بانک مرکزی است و دلار دوباره تنش‌زا نمی‌شود. البته همان روزها هم کارشناسان اعتقاد داشتند افزایش قیمت دلار ربطی به گران‌شدن بنزین نداشته و جو بازار هیجانی است.  البته این‌طور به نظر می‌رسید که دلالان بازار ارز با سوءاستفاده …
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۰۸/۰۳ / ...
همدست «سلطان سکه» دستگیر شد
رئیس پلیس امنیت اقتصادی پایتخت از دستگیری یکی از دلالان سکه و ارز با گردش حساب بانکی ۱۲تریلیون و ۵۵۲ میلیارد ریالی خبر داد.سرهنگ نعمت‌الله علیپور دراین‌باره گفت: پس از  دستگیری سلطان سکه، شناسایی همدستان وی نیز در دستور کار قرار گرفت و در این راستا شخصی به هویت ج. ح مورد شناسایی واقع و در تحقیقات تکمیلی مشخص شد که این فرد با همکاری وحید مظلومین معروف به «سلطان سکه»، سکه و ارزها را از بازار جمع‌آوری کرده و  موجب افزایش قیمت سکه شده بود. علیپور با اشاره به اینکه این فرد مالک یک باب مغازه طلافروشی در بازار  تهران بود، گفت: این فرد در زمان آشفتگی بازار تحت پوشش خرید و فروش طلا، اقدام به معاملات طلای آب شده کرده بود و مجموع گردش حساب‌های بانکی این فرد در بازه زمانی سال‌های ۹۳ تا ۹۷ بالغ بر ۱۲ تریلیون …
 دلال سکه ۱۲ تریلیونی و سوداگر بازار ارز دستگیر شد
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۸/۰۱ / اجتماعی
 دلال سکه ۱۲ تریلیونی و سوداگر بازار ارز دستگیر شد
تهران-ایرنا- رئیس پلیس امنیت اقتصادی پایتخت از دستگیری یکی از دلالان سکه و ارز با گردش حساب بانکی ۱۲ تریلیون و ۵۵۲ میلیارد ریال خبر داد و گفت: این متهم یکی از همدستان سطان سکه است با جمع آوری سکه و ارز از بازار، قیمت سکه و کاغذ را افزایش می‌داد.
  سرقت  دلالان سکه و ارز  پلیس
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۰۷/۲۹ / ...
گرانی زیرپوستی کالاها
فعالان بازار می‌گویند: زمانی که مسئولان از کاهش قیمت کالا و محصولات خبر می‌دهند، حق مردم است که بدانند چه کالایی در کدام بازار ارزان شده است چرا که مردم کاهش قیمت ۹۳ قلم کالا را هنوز تجربه نکرده‌اند.به گزارش اقتصاد۲۴، کاهش قیمت ۹۳ قلم کالا برای مردم حائز اهمیت است، اما این روزها این سوال در بین اذهان عمومی مطرح است که چرا با وجود تمرکز تیم اقتصادی دولت دوازدهم بر بازار و تاکید آنان بر روند کاهش قیمت‌ها، ۸۰ میلیون مردم چیز دیگری می‌گویند و از افزایش قیمت اقلام اساسی گلایه دارند. چند وقتی است که سیر صعودی افزایش قیمت در برخی کالا‌های اساسی تبدیل به علامت سوال بزرگی در ذهن عموم جامعه شده است، موضوعی که جمعیت کشور اعم از پردرآمد و کم‏درآمد را تحت تاثیر قرار داده است.قیمت ۹۳ قلم کالا در سراشیبیاین …