دوشنبه, ۵ آبان, ۱۳۹۹ / 26 October, 2020
رتبه برتر کنکور
تمدن اسلامی الگویی برتر برای جهانیان است
۱۳۹۹/۰۷/۲۳ / استانی-فرهنگی و هنری / تمدن اسلامی / علوم انسانی / رتبه برتر کنکور
تمدن اسلامی الگویی برتر برای جهانیان است
نماینده ولی‌ فقیه در استان قزوین با اشاره به اینکه تمدن اسلامی الگویی برتر برای جهانیان است، گفت: رهبری اصرار دارند که باید نمونه و الگوی تمدن اسلامی را در خانواده و در یک جامعه کوچک ایجاد کنیم و سپس آن را در یک جامعه بزرگ بسط داده و به مردم دنیا نشان دهیم.
کسب27رتبه برتر کنکور از سوی دانش‌آموزان منطقه17
۱۳۹۹/۰۷/۰۹
کسب27رتبه برتر کنکور از سوی دانش‌آموزان منطقه17
دانش‌آموزان منطقه17 موفق شدند 27رتبه زیر1000 کنکور سراسری را کسب کنند. «مهدی نیکبخت» رئیس اداره آموزش و پرورش منطقه17 با اعلام این خبر گفت: «دانش‌آموزان مقطع دبیرستان دوره دوم منطقه توانستند 6رتبه برتر در رشته علوم تجربی، 7رتبه در رشته ریاضی و فیزیک، 11 رتبه در رشته علوم انسانی و 2رتبه در کنکور هنر و یک رتبه در رشته هنر را به خود اختصاص دهند.» به گفته نیکبخت، رتبه61 گروه علوم انسانی از جمله رتبه‌های برتر منطقه بوده که توسط دانش‌آموز «مرضیه آشوغ» از دانش‌آموزان دبیرستان نمونه دولتی‌الزهرا(س) کسب شده …
پای لنگ عدالت آموزشی در ایران/ چرا رتبه‌های برتر کنکور دانش‌آموزان مدارس پولی بودند؟
۱۳۹۹/۰۷/۰۴ / عدالت آموزشی / کنکور سراسری
پای لنگ عدالت آموزشی در ایران/ چرا رتبه‌های برتر کنکور دانش‌آموزان مدارس پولی بودند؟
فقدان عدالت آموزشی در کنکور سراسری طی ۲ سال اخیر به خوبی نمود و بروز یافته است. کالایی شدن آموزش در کشور ما سال‌هاست که رقم خورده و سرعت حرکت آن به نحوی است که بسیاری از این مرکب آمال و آرزو‌ها جا می‌مانند. عدم حضور یا تعداد کم دانش‌آموزان مدارس عادی که توانسته‌اند رتبه برتر کنکور را به خود اختصاص دهند وجود و توزیع عادلانه عدالت آموزشی در کشور را زیر سوال برده است.
جامعه فقط به پزشک نیاز ندارد/ زمین شناسی شاید پرکاربردتر از پزشکی در کشور
۱۳۹۹/۰۶/۳۱ / استانی-علمی و آموزشی / کنکور سراسری / رشته علوم تجربی
جامعه فقط به پزشک نیاز ندارد/ زمین شناسی شاید پرکاربردتر از پزشکی در کشور
رتبه برتر کنکور تجربی سال ۹۹ گفت: همانطور که جامعه به پزشک نیازمند است به شغل های دیگر هم نیاز دارد؛ دانش آموزان باید براساس توانایی های خود انتخاب رشته کنند.
رمز موفقیتم کیفیت یادگیری و نه کمیت در مطالعه بود
۱۳۹۹/۰۶/۳۱ / استانی-علمی و آموزشی / رتبه برتر کنکور / یزد / کنکور سراسری 99
رمز موفقیتم کیفیت یادگیری و نه کمیت در مطالعه بود
تنها یزدی نفرات برتر کنکور سراسری امسال که رتبه پنجم گروه آزمایشی علوم و ریاضی را کسب کرده است، رمز موفقیتش را یادگیری عمیق‌تر دروس و اهتمام به کیفیت یادگیری و نه کمیت در امر مطالعه می‌داند.
رتبه برتر شدن در کنکور تجربی سخت است یا آسان؟
۱۳۹۹/۰۲/۲۲ / کنکور / کنکور سراسری / رتبه برتر کنکور
رتبه برتر شدن در کنکور تجربی سخت است یا آسان؟
دست یافتن به رتبه برتر در کنکور تجربی آرزوی بسیاری از داوطلبان است. اما آیا رسیدن به آن دور از ذهن است یا می‌توان با برنامه ریزی به آن دست پیدا کرد؟
برنامه‌ریزی درسی و کنکوری برای دوران جمع‌بندی
۱۳۹۹/۰۲/۱۴ / کنکور / مطالعه / رتبه برتر کنکور
برنامه‌ریزی درسی و کنکوری برای دوران جمع‌بندی
دوران جمع بندی از دوران‌های مهم داوطلبان کنکور است و به همین منظور «موسسه کنکور آسان است» مجموعه‌ای از دی‌وی‌دی‌های آموزشی را برای دوران جمع‌بندی آماده کرده است.
۱۳۹۸/۰۸/۲۱ / کنکور سراسری / سازمان سنجش / دانشگاه های ایران / علم ریاضی / دانشکده مهندسی / انتخاب رشته / رتبه برتر کنکور
هزار نفر اول کنکور ریاضی کدام رشته ها را انتخاب کردند/ معرفی رشته ها و دانشگاههای محبوب
آمار پذیرفته شدگان کنکور سراسری در سال های ۱۳۹۴ تا ۱۳۹۸ نشان می دهد مهندسی برق همچنان محبوب کنکوری های گروه ریاضی است و مهندسی های نفت و هوافضا با افت توجه مواجه شده اند.
۱۳۹۸/۰۸/۰۱ / عبدالحمید علیزاده / دانشجویان / اتباع خارجی / وزارت علوم تحقیقات و فناوری / دانشجویان خارجی
شروط اعطای بورسیه به دانشجویان افغانستانی در مقطع ارشد/ از قانون سوءبرداشت شد
مدیرکل امور دانشجویان غیر ایرانی سازمان امور دانشجویان گفت: درباره قطع بورسیه تحصیلی دانشجویان افغانستانی رتبه برتر کنکور سوء برداشت شده، طرح حمایت از نخبگان اتباع خارجی همچنان برقرار است.
۱۳۹۸/۰۷/۱۹ / موسسات کنکور / عدالت آموزشی
درآمد ۴۵۰۰ میلیاردی موسسات آمادگی کنکور
به گزارش آمار هم‌اکنون ۱۹ نفر از ۴۰ نفر رتبه برتر کنکور (یعنی۵۰ درصد) سال ۹۸ از تهران هستند. هر چند در مواردی مانند کنکور سال ۹۷ که در آن تمامی اعضای یک کلاس در مدرسه‌ای از استان سیستان و بلوچستان، در دانشگاه‌های معتبر پذیرفته شدند، اما این تعداد در مقابل جمعیت میلیونی داوطلبان را باید به عنوان مثال نقض، تلقی نمود، زیرا این اتفاق در سال بعد تکرار نشد.
۱۳۹۸-۰۷-۰۹ / تلویزیون / برنامه‌های تلویزیونی / مجری رادیو و تلویزیون
مهمانان دردسرساز تلویزیون / به‌ بهانه راهیابی دانشجوی تقلبی به آنتن!
دختری که به مدت یک‌سال در دانشکده دندانپزشکی دانشگاه شهید بهشتی مشغول تحصیل بوده، ناگهان دستگیر می‌شود و معلوم می‌شود که او اصلاً در کنکور شرکت نکرده است. اما موضوع وقتی پیچیده‌تر می‌شود که معلوم می‌شود، همین دانشجو در یک برنامه تلویزیونی به مدت ۲۰ دقیقه به‌عنوان رتبه برتر کنکور حضور یافته و به داوطلبان، از رازهای موفقیت خودش در درس‌خواندن و رتبه برتر شدن توضیح داده است!
۱۳۹۸/۰۷/۰۹ / دانشجوی قلابی / تلویزیون / میهمان شبکه چهار سیما / دانشجوی برتر
مهمانان دردسرساز تلویزیون
دختری که مدت یک‌سال در دانشکده دندانپزشکی دانشگاه شهید بهشتی مشغول تحصیل بوده، ناگهان دستگیر و معلوم می‌شود که او اصلاً در کنکور شرکت نکرده است. اما موضوع وقتی پیچیده‌تر می‌شود که معلوم می‌شود، همین دانشجو در یک برنامه تلویزیونی به مدت ۲۰ دقیقه به‌عنوان رتبه برتر کنکور حضور یافته و به داوطلبان، از رازهای موفقیت خودش در درس‌خواندن و رتبه برتر شدن توضیح داده است!
۱۳۹۸/۰۶/۳۰ / کلاهبرداری / دانشجو / دانشگاه شهید بهشتی
واقعیت قصه دانشجوی قلابی دندانپزشکی را به مردم بگویید/ او چگونه به عنوان رتبه برتر کنکور 20دقیقه در تلویزیون برنامه اجرا کرد؟
روزنامه اطلاعات نوشت: دختری که به مدت یک‌سال در دانشکده دندانپزشکی دانشگاه شهید بهشتی مشغول تحصیل بوده، ناگهان دستگیر می‌شود و معلوم می‌شود او اصلاً کنکور نداده است. خود آن دختر به همکلاسی‌هایش گفته بود چند میلیارد تومان پول داده‌ام و ثبت‌نام کرده‌ام. وقتی همکلاسی‌ها به دانشگاه اعتراض می‌کنند، موضوع جدی می‌شود و با شکایت دانشگاه کلانتری او را بازداشت می‌کند.
۱۳۹۸/۰۶/۲۳ / زهرا نامور / کنکور سراسری
ماجرای رتبه ممتاز کنکوری ویلچرنشین
روز تجلیل از رتبه‌های برتر کنکور دختری که با لبخند روی ویلچر نشسته، نظر بسیاری را جلب کرد، او مصداق عینی صرف فعل خواستن بود؛ دختری که علی‌رغم همراه داشتن معلولیت حرکتی، توانستن را در کسب رتبه برتر کنکور ۹۸ اثبات کرد.
۱۳۹۸/۰۶/۱۶
دستور فرمانده سپاه برای تقدیر از رتبه‌های برتر کنکور فرزندان پاسدار
فرمانده کل سپاه به معاونت نیروی انسانی سپاه دستور داد تا از فرزندان پاسداران که حائز رتبه برتر کنکور شده‌اند تقدیر کند.
۱۳۹۸/۰۵/۲۸
با رتبه‌های برتر کنکور از استارت تا موفقیت؛ حرف‌های مادرانه قوت قلب برگزیده‌های کنکور
داوطلب رتبه برتر کنکور سراسری 98 می‌گوید: «در جلسه آزمون وقتی خسته می‌شدم یاد حرف‌های مادرم می‌افتادم و قوت قلب می‌گرفتم، همین مسأله هم باعث موفقیتم شد».
۱۳۹۸/۰۵/۲۵
داوطلب رتبه برتر کنکور: به جای زندگی لاکچری، 3 عامل موفقیت داشتم
رتبه نهم کنکور سراسری می‌گوید: از خانواده لاکچری و تجملاتی نبوده‌ام و فقط لطف خدا، تلاش خودم و حمایت‌های خانواده‌ام عامل موفقیتم شد.
۱۳۹۸/۰۵/۱۶ / دانشگاه علم و صنعت / رتبه برتر کنکور / استعداد درخشان
دانشگاه علم و صنعت به رتبه های برتر کنکور تسهیلات می دهد
دانشگاه علم و صنعت به رتبه های برتر و دانشجویان ممتاز ورودی ۹۸ در مقطع کارشناسی بورس تحصیلی اعطا می کند.
۱۳۹۸/۰۱/۱۹
جمع‌بندی کنکور از زبان روح‌الله ابوالحسنی، مدرس و رتبه برتر کنکور
ایلنا: بسیاری از دانش‌آموزان روی نقاط قوت خود متمرکز می‌شوند و به اصلاح نقاط ضعف خود نمی‌پردازند و همین موضوع سبب ایجاد شکاف‌های بزرگ در کارنامه‌ی آن‌ها می‌شود.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •