سه شنبه, ۷ بهمن, ۱۳۹۹ / 26 January, 2021
روز جهانی خانواده
جلسه روز ملی خانواده با حضور معاون اول رییس جمهور
۱۳۹۹/۰۵/۲۵ / روز جهانی خانواده / اسحاق جهانگیری / معصومه ابتکار
جلسه روز ملی خانواده با حضور معاون اول رییس جمهور
ایرنا - تهران - جلسه به مناسبت روز ملی خانواده روز شنبه با حضور اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهور و معصومه ابتکار معاون امور زنان و خانواده رئیس‌جمهور در محل نهاد ریاست جمهوری برگزار شد.
والدین و پنج شیوه حل تعارض در خانواده
۱۳۹۹/۰۵/۱۱ / روز جهانی خانواده / والدین / انجمن روان شناسی ایران
والدین و پنج شیوه حل تعارض در خانواده
تهران- ایرنا- «صغری ابراهیمی قوام» عضو هیات علمی دانشکده روانشناسی و علوم تربیتی دانشگاه علامه طباطبایی، پرورش عزت نفس در کودکان را در سه بُعد ارتباط صمیمانه، انتظار معقولانه و احترام متقابل میان کودکان و والدین قابل‌بررسی و توجه می‌داند.
واکنش معصومه ابتکار به هجمه‌ها علیه شهیندخت مولاوردی برای یک عکس جنجالی
۱۳۹۹/۰۳/۰۱
واکنش معصومه ابتکار به هجمه‌ها علیه شهیندخت مولاوردی برای یک عکس جنجالی
شهیندخت مولاوردی همزمان با روز جهانی خانواده در کانال تلگرامی خود عکسی منتشر کرد که در آن چند تصویر از کودکان و بزرگسالان بود؛ یکی از این کارتون‌ها اما دو زن و یک کودک و تصویر دیگر، دو مرد را با یک کودک نشان می‌داد. انتشار این تصویر کافی بود تا اصولگرایان تندرو انتقاد تند و تیزشان را روانه و او را متهم کنند به ترویج اشکال غیرشرعی روابط اجتماعی.
۱۳۹۹/۰۳/۰۱
مولاوردی را تخریب می‌کنند؛ چون او را خودی نمی‌دانند
«اتهام‌زنی، بهتان و جوسازی درصدد تخریب و با هدف از میدان به ‌در کردن رقیب، جامعه را بی‌ثبات می‌کند. بهتان از گناهان کبیره است و از جنبه دینی درمورد آن بسیار نهی شده و بارها مورد نهی بزرگان دینی و مقام معظم رهبری واقع شده است. اینکه بخواهیم با تهمت، بهتان، جوسازی و شانتاژ همدیگر را تخریب و برای هم پرونده بسازیم و بنای ما حذف دیگری باشد، رفتاری انتقام‌جویانه است»؛ این واکنش معاون رییس‌جمهوری در امور زنان و خانواده است به هجمه‌های انتقادی که هفته گذشته ازسوی گروهی خاص متوجه شهیندخت مولاوردی، معاون پیشین امور زنان و خانواده رییس‌جمهوری شد. هفته گذشته و همزمان با فرارسیدن روز جهانی خانواده (15 مه)، شهیندخت مولاوردی در کانال تلگرامی خود منتشر کرد …
روز جهانی خانواده و پلشت‌انگاری همجنسگرایی
۱۳۹۹/۰۲/۳۰ / روز جهانی خانواده / آیت‌الله ابوالقاسم علیدوست
روز جهانی خانواده و پلشت‌انگاری همجنسگرایی
آیت‌الله ابوالقاسم علیدوست می‌گوید: همه فرهیختگان و صاحبان تاثیر باید در راستای نهادینه کردن تقدس و ضرورت‌انگاری تشکیل خانواده و پلشت‌انگاری همجنسگرایی قدم بردارند.
واکنش توییتری‌ها به ترویج همجنس‌بازی توسط ملاوردی +تصاویر
۱۳۹۹/۰۲/۲۸ / مولاوردی / همجنس بازان / توییتر / کاربران فضای مجازی / روز خانواده / شهیندخت ملاوردی
واکنش توییتری‌ها به ترویج همجنس‌بازی توسط ملاوردی +تصاویر
کاربران فضای مجازی به ترویج همجنس بازی توسط شهیندخت ملاوردی در روز جهانی خانواده واکنش نشان دادند.
مهمترین اقدامات معاونت زنان به مناسبت روز جهانی خانواده
۱۳۹۹/۰۲/۲۷
مهمترین اقدامات معاونت زنان به مناسبت روز جهانی خانواده
معاونت ریاست جمهوری در امور زنان و خانواده به مناسبت روز جهانی خانواده اهم اقدامات خود را اعلام کرد.
حمایت از پژوهش‌های جوانان درباره خانواده و ازدواج
۱۳۹۹/۰۲/۲۷ / روز جهانی خانواده / ازدواج ساده
حمایت از پژوهش‌های جوانان درباره خانواده و ازدواج
تهران - ایرنا - مدیرکل برنامه‌ریزی و توسعه اجتماعی وزارت ورزش و جوانان گفت: از تحقیق و پژوهش‌های جوانان با موضوع خانواده و ازدواج حمایت می‌شود.
۱۳۹۹/۰۲/۲۷ / بچه داری / وزیر ارتباطات
(تصویر) بچه‌داری وزیر ارتباطات در روز تعطیل
وزیر ارتباطات به مناسب روز جهانی خانواده، تصویری از بچه داری خود را در اینستاگرام منتشر کرد.
۱۳۹۹/۰۲/۲۵ / استانی-علمی و آموزشی / خانواده / پژوهش / روز جهانی خانواده
نقش خانواده در سلامت اجتماع
تغییر و تحولاتی که به لحاظ اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی به وجود آمده نهاد خانواده را تحت تاثیر قرار داده است. برای مثال پیشرفت صنعتی و مدرن شدن جامعه باعث دگرگونی و تحول نظام خانواده از سنتی به صنعتی  و هسته‌ای شده است.
۱۳۹۹/۰۲/۲۵ / روز جهانی خانواده / ایدز / انجمن حمایت از کودکان و نوجوانان توانیاب / آسیب ها
تنی که خاک بخورد، هیچ وقت باد نمی خورد
تهران- ایرنا- موسس انجمن احیا می گوید: پاره شخصیت هر انسانی در دامان خانواده شکل می گیرد. پس برای اینکه فرد سهم و لذت از انسانیت و بودن خود در این جهان ببرد، بهتر است شخصیت وی درون خانواده به درستی تکامل پیدا کند. در واقع تنی که خاک بخورد، هیچ وقت باد نمی خورد.
۱۳۹۹/۰۲/۲۵ / سازمان ملل متحد / روز جهانی خانواده / کودک آزاری
کسب مهارت‌های زندگی؛ مهمترین فصل در تحکیم خانواده
تهران- ایرنا- کانون خانواده به عنوان پایگاه اصلی افراد نقش بسزایی در رشد و ارتقای جامعه دارا است و مهمترین فصل موفقیت اجتماعی در بُعد اخلاق و تحکیم خانواده، مسأله آموزش و کسب مهارت‌های زندگی به شمار می‌رود. از این رو می‌توان با تقویت نهادهای مرتبط با مسایل اجتماعی و گسترش گروه‌های مردمی به موفقیت‌های مهمی دست یافت.
۱۳۹۸/۱۱/۲۵ / روز جهانی خانواده / حقوق زنان / شهادت حضرت فاطمه زهرا
حضرت زهرا (س) الگوی متوازنی برای زن مسلمان معاصر است
تهران- ایرنا- کارشناس مسائل زنان و خانواده از حضرت زهرا (س) به عنوان یک الگوی متوازن برای زن مسلمان معاصر یاد کرد و یکی از مشکلات جامعه امروز را کم‌کاری نهادها و دستگاه‌های مربوط برای معرفی و ارائه این الگوی متوازن خواند.
۱۳۹۸/۰۶/۰۴ / روز جهانی خانواده / مدرسه شهید زیوری / آلاینده ازن / لایحه مقابله با حیوان آزاری / سرقت مجسمه‌های تهران / بسته اجتماعی ایسنا
از بازگشت دزد مجسمه‌ها به شهر تا کاهش تعداد اعضای خانوارهای ایرانی
بازگشت دزد مجسمه‌ها به شهر، علت کاهش آلاینده ازن در هوای تهران طی مرداد ماه، مخالفت وزارت بهداشت با تولید سواری‌های دیزلی، از لایحه مقابله با حیوان‌آزاری چه خبر و کاهش تعداد اعضای خانوارهای ایرانی تیتر برخی اخبار امروز (۴ شهریور) اداره اجتماعی ایسنا است.
۱۳۹۸/۰۶/۰۴ / خانواده / روز جهانی خانواده / جامعه‌شناس / جمعیت شناس / ازدواج و طلاق / آمار خانوار
کاهش تعداد اعضای خانواده‌های ایرانی/ افزایش خانواده‌های «تک والد»
براساس آخرین اطلاعات منتشر شده از سوی مرکز آمار ایران حدود ۸۷ درصد از خانوارهای ایران را «خانواده»‌ها تشکیل می‌دهند؛ خانواده‌هایی که اگرچه در بار معنایی به عنوان خانواده تلقی می‌شوند اما این روزها شکاف فرهنگی، اجتماعی و بین نسلی از یک طرف و ورود وسایل ارتباط جمعی و شبکه‌های اجتماعی از سوی دیگر تعامل اعضا خانواده‌ها را با یکدیگر کم‌رنگ کرده است.
۱۳۹۸/۰۲/۳۱ / سلامت جنسی / خانواده
مشکلات جنسی، اصلی‌ترین علت افزایش آمار طلاق
ایسنا نوشت: مجمع عمومی سازمان ملل متحد روز پانزدهم مه را روز جهانی خانواده نام‌گذاری کرده است. این نام‌گذاری اهمیت نهاد خانواده در همۀ جوامع را نشان می‌دهد. در همین زمینه رضایت جنسی یکی از بنیان‌های تحکیم خانواده است.
۱۳۹۸/۰۲/۳۱ / روزخانواده / سلامت جنسی / مرکز درمان ناباروری پژوهشگاه ابن‌سینا
اهمیت سلامت جنسی بر تحکیم بنیان خانواده
مجمع عمومی سازمان ملل متحد روز پانزدهم مه را روز جهانی خانواده نام‌گذاری کرده است. این نام‌گذاری اهمیت نهاد خانواده در همۀ جوامع را نشان می‌دهد. در همین زمینه رضایت جنسی یکی از بنیان‌های تحکیم خانواده است.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •