پنجشنبه, ۹ بهمن, ۱۳۹۹ / 28 January, 2021
روز جهانی دیابت
عدم توجه به دیابت بارداری آینده مادر و فرزند را تهدید می کند
۱۳۹۹/۰۹/۰۶ / روز جهانی دیابت / بارداری / مریم حضرتی
عدم توجه به دیابت بارداری آینده مادر و فرزند را تهدید می کند
تهران - ایرنا - عضو انجمن زنان و مامایی ایران با تاکید بر اینکه دیابت بارداری علایمی خاموش دارد، گفت: جدی نگرفتن کنترل و پیگیری روند درمان دیابت بارداری، آینده مادر و فرزند را با خطر ابتلا به دیابت نوع ۲ روبرو می کند.
۹۰ درصد موارد مبتلا به دیابت نوع دو است
۱۳۹۹/۰۹/۰۲ / روز جهانی دیابت / دیابت / بهداشت و سلامت
۹۰ درصد موارد مبتلا به دیابت نوع دو است
تهران - ایرنا - متخصص تغذیه و عضو هیات علمی گروه تغذیه بالینی رژیم درمانی دانشکده تغذیه دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی گفت: ۱۰ درصد موارد مبتلا به دیابت، از نوع یک و ۹۰ درصد موارد ابتلا از نوع دو است که این نوع دیابت، بسیار به شیوه زندگی و تغذیه ارتباط دارد و با تغییر شیوه زندگی قابل پیشگیری است.
واکسن دیابت، ابزاری در مقابله با همه‌گیری جهانی دیابت
۱۳۹۹/۰۸/۲۵ / استانی - علمی دانشگاهی / دیابت / واکسن
واکسن دیابت، ابزاری در مقابله با همه‌گیری جهانی دیابت
درحالی‌که جهان روز گذشته (۱۴ نوامبر) مراسم روز جهانی دیابت را در روز کشف انسولین توسط سر فردریک بانتینگ برگزار کرد اما بر اساس اظهارات سازمان بهداشت جهانی (WHO) "همه‌گیری جهانی دیابت" همچنان بر افراد در هر سنی به‌ویژه کودکان تاثیر می‌گذارد.
دیابت هر ۸ ثانیه یک نفر را در جهان به کام مرگ می‌کشاند
۱۳۹۹/۰۸/۲۴ / سلامت / روز جهانی دیابت / اختصاصی ایرنا
دیابت هر ۸ ثانیه یک نفر را در جهان به کام مرگ می‌کشاند
تهران- ایرنا- آمارهای جهانی حاکی از آن است که شیوع دیابت و مرگ و میر ناشی از آن در کشورها و سنین مختلف رو به افزایش است به طوری که اکنون در هر هشت ثانیه یک نفر بر اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست می‌دهد. همچنین تعداد افراد مبتلا به دیابت تا سال ۲۰۴۰ دو برابر افزایش می‌یابد.
باورهای غلط درباره دیابت
۱۳۹۹/۰۸/۲۴ / روز جهانی دیابت / شیرینی و شکلات / قند خون / دیابت / شکر
باورهای غلط درباره دیابت
۱۴ نوامبر روز جهانی دیابت نام‌گذاری شده است. دیابت از شایع‌ترین بیماری‌های قرن ۲۱ است و اکنون با شیوع ویروس کرونا، مبتلایان به دیابت در معرض خطر بیشتری قراردارند. رعایت پروتکل‌های بهداشتی در کنار پرهیز از خوددرمانی و باورهای نادرست می‌تواند به حفظ سلامت این بیماران کمک کند.
اختلال عملکرد جنسی از جمله عوارض ابتلا به دیابت
۱۳۹۹/۰۸/۲۴ / دیابت
اختلال عملکرد جنسی از جمله عوارض ابتلا به دیابت
روز چهاردهم نوامبر، سالروز تولد فردریک بانتینگ، کاشف انسولین، به‌عنوان روز جهانی دیابت نامگذاری شده است.
روز جهانی دیابت و امید به خودکفایی در تولید انسولین
۱۳۹۹/۰۸/۲۴ / دیابت / انسولین / کامران نیکو سخن
روز جهانی دیابت و امید به خودکفایی در تولید انسولین
مدیرعامل انجمن دیابت ایران، گفت: در خصوص تولید انسولین گام های ارزشمندی برداشته ایم و انسولین های مدرن نیز در کشور ما در حال تولید است.
چند توصیه به بیماران دیابتی در روزهای کرونایی
۱۳۹۹/۰۸/۲۴ / ویروس کرونا / روز جهانی دیابت / تغذیه سالم / مریم حضرتی / کبد چرب
چند توصیه به بیماران دیابتی در روزهای کرونایی
تهران - ایرنا - متخصص تغذیه و رژیم درمانی با بیان اینکه ویروس کرونا در پی ضعف سیستم ایمنی بدن، فرد را گرفتار می‌کند، گفت: بیماران دیابتی در روزهای کرونایی با استفاده از تغذیه مناسب، مکمل ها و ورزش بیشتر مراقب تقویت سیستم ایمنی بدن باشند.
کووید-۱۹ افراد دیابتی را نشانه گرفته است
۱۳۹۹/۰۸/۲۴ / استانی-اجتماعی / روز جهانی دیابت / کووید-19 / همه_باهم_علیه_کرونا
کووید-۱۹ افراد دیابتی را نشانه گرفته است
مراسم روز جهانی دیابت سال ۲۰۲۰ طی بیماری همه‌گیر کووید-۱۹ برگزار می‌شود و مبتلایان به دیابت نه‌تنها در معرض خطر بیماری شدیدتر و مرگ‌ومیر بیشتر هستند، بلکه بسیاری از آنان به دلیل اختلال در خدمات ضروری بهداشت و درمان در دسترسی به درمان موردنیاز خود نیز دچار مشکل شده‌اند.
هزینه ۲۷۰ میلیارد تومانی بیمه سلامت برای بیماران دیابتی در سال ۹۸
۱۳۹۹/۰۸/۲۴ / بیمه سلامت / روز جهانی دیابت / دیابت
هزینه ۲۷۰ میلیارد تومانی بیمه سلامت برای بیماران دیابتی در سال ۹۸
تهران - ایرنا - معاون بیمه خدمات سلامت سازمان بیمه سلامت دیابت را یکی از جدی‌ترین تهدیدهای سلامت انسان در سالها و دهه‌های اخیر دانست و گفت: بیمه سلامت در سال ۹۸ برای بیماران دیابتی ۲۷۰ میلیارد تومان هزینه کرده است.
بیش از سه چهارم مبتلایان به دیابت در کشورهای در حال توسعه زندگی می‌کنند
۱۳۹۹/۰۸/۲۴ / استانی-علمی و آموزشی / دیابت / روز جهانی دیابت / پژوهش
بیش از سه چهارم مبتلایان به دیابت در کشورهای در حال توسعه زندگی می‌کنند
الگو و سبک زندگی در دو دهه اخیر در جوامع توسعه یافته و نیز در جوامع در حال توسعه سبب تغییرات در الگوی بروز و شیوع بیماری‌ها خصوصا بیماری‌های مزمن شده است. از جمله روند افزایش ابتلا به اختلالات  سندروم متابولیک، دیابت، دیسلیپیدمیا  و فشار خون از نگرانی‌های سلامت عمومی بزرگسالان محسوب می‌شود.
گرانترین بیماری فراگیر که واگیر ندارد...
۱۳۹۹/۰۸/۲۴ / دیابت / دیابت نوع 2 / دیابت نوع 1 / دیابت بارداری / قند خون / کروناویروس / همه_باهم_علیه_کرونا / وزارت بهداشت / انسولین / روز جهانی دیابت
گرانترین بیماری فراگیر که واگیر ندارد...
معاون دفتر مدیریت بیماری‌های غیرواگیر وزارت بهداشت ضمن اشاره به تاریخچه نام‌گذاری روز جهانی دیابت، در عین حال به بررسی عوارض بیماری بر نظام سلامت جهانی پرداخت و گفت: هزینه‌های دیابت در سال 2019 میلادی به میزان ۷۶۰ میلیارد دلار آمریکا بوده است و باید بدانیم دیابت مسئول ۱۰ درصد از کل هزینه‌های صرف‌شده در سلامت است.
آغاز طرح پیگیری بیماران مبتلا به دیابت بعد از ترخیص از بیمارستان
۱۳۹۹/۰۸/۲۳ / دیابت / بیمارستان / وزارت بهداشت
آغاز طرح پیگیری بیماران مبتلا به دیابت بعد از ترخیص از بیمارستان
فارس نوشت: معاون پرستاری وزارت بهداشت در آستانه روز جهانی دیابت از آغاز طرح پیگیری بیماران مبتلا به دیابت بعد از ترخیص از بیمارستان خبر داد.
روایت‌هایی از کابوس‌های تلخ قند
۱۳۹۹/۰۸/۲۲ / بیماری دیابت / دیابت / مرض قند / روز جهانی دیابت
روایت‌هایی از کابوس‌های تلخ قند
۱۷ سالی می‌شود که درگیر بیماری مادرش است. شیرینی زندگی آنقدر زیاد بوده که دلش را زده و سال‌هاست که مجبور است انسولین تزریق کند. دیابت مادرش روی تک‌تک اعضای خانواده تاثیر گذاشته و نمی‌توانند او را تنها در خانه رها کنند. به همین دلیل هر جا که می‌روند استرس و اضطراب هم دنبالشان است که مبادا قند خون مادرشان بیفتذ یا دچار مشکل شود.
دیابت هم مثل کرونا ستاد مقابله می خواهد
۱۳۹۹/۰۸/۲۱ / استانی-اجتماعی / دیابت / بیماران دیابتی / روز جهانی دیابت
دیابت هم مثل کرونا ستاد مقابله می خواهد
رئیس هیئت مدیره موسسه خیریه دیابت اصفهان با بیان اینکه چندین سال است خواستار تشکیل ستاد و میز بحران دیابت در استانداری اصفهان با حضور دستگاه های اجرایی هستیم، گفت: اگر امروز کرونا ستاد مقابله دارد، دیابت سال هاست نه ستاد و نه تشکیلاتی دارد.
شیوع دیابت در زنان ایرانی بیشتر از مردان است
۱۳۹۹/۰۸/۲۱ / ویروس کرونا / روز جهانی دیابت / دانشگاه علوم پزشکی تهران / دیابت / کرونا در ایران؛ آخرین اخبار و گزارش‌ها
شیوع دیابت در زنان ایرانی بیشتر از مردان است
تهران- ایرنا- رییس پژوهشگاه علوم غدد و متابولیسم دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: طبق آخرین گزارش‌ها شیوع دیابت در ایران ۱۰.۶ درصد است که در زنان ۱۱.۲ درصد و در مردان ۹.۸ درصد است و این بیماری علت ۲ درصد از کل مرگ ها در ایران در تمام سنین محسوب می شود.
۱۳۹۸/۱۱/۱۹
یک دیابتولوژیست، نسبت به شیوع دیابت تیپ ۲
در بچه های ایرانی هشدار داد.به گزارش مهر، علی اکبر رئوف صائب در حاشیه کنگره انسولین تراپی، گفت: متاسفانه سن ابتلاء به دیابت در دنیا و ایران رو به کاهش است. وی با عنوان این مطلب که فقر آموزش در کشور باعث شده تا سن ابتلاء به دیابت کمی‌بیشتر از دنیا شدت بگیرد، افزود: فقط با آموزش‌های سالی یک بار به بهانه روز جهانی دیابت و…، نمی‌توان در پیشگیری و کنترل این بیماری موفق بود.رئوف صائب ادامه داد: آموزش در تغذیه و سبک زندگی، از موضوعات مهمی‌است که در کشور مورد غفلت قرار گرفته است.عضو هیئت موسس اولین کلینیک تخصصی دیابت در کشور گفت: متاسفانه مشاهدات ما در بالین نشان می‌دهد که شیوع دیابت تیپ ۲ در بین بچه‌های ایرانی رو به افزایش است و این کودکان خیلی زود به درمان خوراکی نیاز پیدا می‌کنند.وی بر ضرورت اصلاح …
۱۳۹۸/۰۸/۲۵
ارتباط مستقیم "دیابت" با "چاقی" / روند رو به رشد "مرض قند" در دنیا
رئیس مرکز تحقیقات چاقی پژوهشکده غدد درون‌ریز و متابولیسم دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با اشاره به شیوع افزاینده چاقی و دیابت در دنیا، عنوان کرد: ۱۴ نوامبر (۲۳ آبان) روز جهانی دیابت فرصتی است برای آگاه‌سازی جامعه در رابطه با دیابت و عوارض ناشی از آن؛ به عبارت دیگر با افزایش آگاهی و سطح سواد جامعه می‌توان نسبت به تشخیص زودهنگام، پیشگیری و مدیریت دیابت در سطح جامعه اقدام کرد.
۱۳۹۸/۰۸/۲۵ / روز جهانی دیابت / انسولین / قند خون / خراسان جنوبی
بی‌اطلاع از دیابت
بیرجند - ایرنا - دیابت (مرض قند) یکی از ۱۰ بیماری غیرواگیر دنیا است که لقب قاتل خاموش به خود گرفته در حالیکه بیش از ۵۰ درصد مبتلایان به آن از بیماری خود بی‎اطلاع هستند.
۱۳۹۸/۰۸/۲۳ / روز جهانی دیابت / دانشگاه علوم پزشکی تهران / دیابت
ایران یکی از چند کشور نخست دنیا در شیوع دیابت است
تهران- ایرنا- عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران ،با بیان اینکه ایران از جمله کشورهایی است که در دنیا و منطقه خاورمیانه بالاترین شیوع دیابت را به خود اختصاص داده است، گفت: بیش از ۳۰ درصد افراد در جامعه مبتلا به دیابت یا پرودیابت هستند.
۱۳۹۸/۰۸/۲۳
جان شیرین چند ایرانی در جام تلخ دیابت گرفتار است ؟
سازمان بهداشت جهانی در سال ۱۹۹۱ و در پاسخ به رشد روزافزون دیابت در تمامی جوامع بشری، روز ۱۴ نوامبر (۲۳ آبان) را به نام روز جهانی دیابت نامگذاری کرد .در حال حاضر حدود 10.9 درصد از جمعیت 80 میلیونی کشورمان به این بیماری مبتلا هستند
۱۳۹۸/۰۸/۲۳ / روز جهانی دیابت / انسولین / دیابت
مرضی شیرین که کام خانواده‌ها را تلخ می‌کند
تهران- ایرنا- بیش از ۴۲۵ میلیون نفر به دیابت مبتلا هستند، در حالی‌ که این بیماری به راحتی با تشخیص اولیه و رعایت موارد ساده مربوط به سبک زندگی قابل کنترل است. دیابت علاوه بر بیمار، زندگی تمام افراد خانواده را تحت تاثیر قرار می‌دهد.
۱۳۹۸/۰۸/۲۳ / دیابت / روز جهانی دیابت
نکات طلایی در رژیم غذایی دیابتی‌ها
رییس مرکز تحقیقات تغذیه در غدد درون ریز پژوهشکده علوم غدد درون ریز و متابولیسم با بیان اینکه حدود ۱۰ تا ۱۲ درصد جمعیت کشور مبتلا به دیابت هستند، ضمن برشمردن عادات غذایی موثر در بروز یا کاهش ابتلا به دیابت، به نکات کلیدی موثر در رژیم غذایی افراد دیابتی اشاره کرد.
۱۳۹۸/۰۸/۲۳ / دانشگاه علوم پزشکی تهران / چاقی / دیابت
دیابت و زنان؛ حق ما داشتن آینده‌ای سالم است
تهران - ایرنا - چهاردهم نوامبر مصادف با ۲۳ آبان ماه روز جهانی دیابت نامگذاری شده و سازمان بهداشت جهانی شعار امسال ( ۲۰۱۹ ) این روز را " دیابت و زنان، حق ما داشتن آینده‌ای سالم است" تعیین کرده است.
۱۳۹۸/۰۸/۲۳ / دیابت / خانواده / روز جهانی دیابت
نقش خانواده در مراقبت‌های درمانی بیماران دیابتی
همزمان با چهاردهم ماه نوامبر و روز جهانی دیابت بر نقش خانواده در پیشگیری از این بیماری و مراقبت از مبتلایان به آن تاکید شده است.
۱۳۹۸/۰۸/۲۲ / برج آزادی / دیابت / شهرداری تهران
برج آزادی آبی شد
شهرداری منطقه ۹ به مناسبت روز جهانی دیابت و با هدف ارتقاء سطح آگاهی شهروندان و پیشگیری از بیماری دیابت، اقدام به آبی کردن برج آزادی کرد.
۱۳۹۸/۰۸/۲۲
دیابت با سرعت غیرقابل تصوری در حال شیوع است
رئیس انجمن دیابت البرز با اشاره به ‏مشکلاتی که تحریم‌های اعمال شده برای تامین داروی مورد نیاز بیماران دیابتی ایجاد کرده، گفت: تحریم‌ها مشکلاتی در زمینه تامین دارو ایجاد کرده و بیماران دیابتی اغلب باید به چند داروخانه سر بزنند تا بتوانند داروهای مورد‏نیاز خود را تهیه کنند.به گزارش ایسنا، داریوش جلیلی در همایش روز جهانی دیابت با اشاره به اینکه این بیماری در ایران با سرعت غیرقابل تصوری در حال شیوع است، اظهار کرد: در حال حاضر بیش از پنج میلیون نفر در ایران به بیماری دیابت مبتلا هستند. وی با اشاره به آمار مبتلایان به دیابت در البرز ادامه داد: در البرز بیش از ۳۰۰ هزار نفر دچار اختلالات قند خون هستند و پیش‌بینی می‌شود تا سال ۲۰۴۰ شیوع دیابت در کشور بیش از ۱۱۰ درصد رشد داشته باشد. جلیلی اضافه کرد: بر …
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •