چهارشنبه, ۳۰ مهر, ۱۳۹۹ / 21 October, 2020
روز جهانی قلب
علائم هشدار دهنده سکته قلبی
۱۳۹۹/۰۷/۰۹ / سکته قلبی / علائم سکته / رژیم غذایی / چربی خون / سبک زندگی / پارسی خبر
علائم هشدار دهنده سکته قلبی
عضو هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، به مناسبت روز جهانی قلب، بیماری‌های قلبی و عروقی را شایع ترین عامل مرگ و میر در سراسر دنیا دانست و گفت: در این همه گیری کووید۱۹ نیز همچنان باید نسبت به علائم این بیماری هوشیار بود.
در هیاهوی کرونا از علائم سکته قلبی غافل نشوید
۱۳۹۹/۰۷/۰۹ / بیماری - سکته قلبی
در هیاهوی کرونا از علائم سکته قلبی غافل نشوید
عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، به مناسبت روز جهانی قلب، بیماری‌های قلبی و عروقی را شایع‌ترین عامل مرگ و میر در سراسر دنیا دانست و گفت: در همه‌گیری کووید-۱۹ نیز همچنان باید نسبت به علائم بیماری‌های قلبی هوشیار بود.
۱۳۹۹/۰۷/۰۹
پیوند قلب در روز جهانی قلب
۲۹ سپتامبر مصادف با ۷ مهرماه روز جهانی قلب است، به همین بهانه نگاهی انداختیم به تلاش پزشکان و پرستاران در مبارزه برای تپش بیشتر قلب انسان‌ها. پیوند قلب یک روش جراحی است که برای درمان جدی ترین موارد بیماری‌های قلبی مورد استفاده قرار می‌گیرد. پیوند قلب آخرین گزینه درمان برای افرادی است که در مراحل نهایی نارسایی قلبی هستند که در آنها داروها، تغییرات سبک زندگی و روش‌های دیگر موفق نبوده اند. این گزارش از بیمارستان‌های مسیح دانشوری و مدرس تهیه شده است.
۲۰ درصد بیماران کرونایی به آسیب عضله قلب دچار می‌شود
۱۳۹۹/۰۷/۰۸ / مازندران / روز جهانی قلب / بابل / کرونا در ایران؛ آخرین اخبار و گزارش‌ها
۲۰ درصد بیماران کرونایی به آسیب عضله قلب دچار می‌شود
ساری - ایزنا - متخصص قلب دانشگاه علوم پزشکی بابل یکی از عوارض قابل توجه ابتلا به بیماری کووید-۱۹ را آسیب به سیستم قلبی عروقی مبتلایان دانست و گفت: از هر پنج نفر مبتلا به ویروس کرونا یک نفر به آسیب عضله قلب دچار می‌شود.
خطر عوارض قلبی دائمی در مبتلایان شدید کرونا
۱۳۹۹/۰۷/۰۸ / مرکز مدیریت بیماری ‌های غیرواگیر وزارت بهداشت / بیماری قلبی / روز جهانی قلب / وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی / دیابت / کرونا در ایران؛ آخرین اخبار و گزارش‌ها
خطر عوارض قلبی دائمی در مبتلایان شدید کرونا
تهران- ایرنا- معاون مرکز مدیریت بیماری‌های غیر واگیر وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: برخی عوارض قلبی در موارد شدید کرونا مشاهده شده که ممکن است دائمی شود، اما در حال حاضر صحبت در این زمینه زود و بسیاری از موارد در این زمینه در حال تغییر است.
۱۳۹۸/۰۷/۰۸
بیماری‌های قلبی در کمین کم تحرک‌ها
عضو هیئت‌علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با اشاره به این‌که روز جهانی قلب، یادآور رعایت اصول سبک زندگی سالم است، بر ضرورت افزایش آگاهی و اصلاح سبک زندگی برای داشتن قلبی سالم تأکید کرد.
۱۳۹۸/۰۷/۰۸
اخبار
معاون فنی معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با بیان اینکه روز جهانی قلب،
۱۳۹۸/۰۷/۰۷ / قلب / روزجهانی قلب
روز جهانی قلب با شعار "قهرمان قلب خود باشیم"
هر ساله آخرین دوشنبه ماه سپتامبر به عنوان "روز جهانی قلب" گرامی داشته می‌شود و امسال این روز با شعار "قهرمان قلب خود باشیم" بر پیشگیری از بیماری‌های قلبی-عروقی (CVD) که سالیانه جان ۱۷.۹ میلیون نفر را در سراسر جهان می‌گیرند، تاکید می‌کند.
۱۳۹۸/۰۷/۰۷ / دانشگاه علوم پزشکی ایران / بیماری های قلبی / روز جهانی قلب
امکان پیچیده‌ترین اعمال جراحی قلب در کشور وجود دارد
تهران- ایرنا- رئیس واحد فراهم‌آوری اعضاء و نسوج پیوند دانشگاه علوم پزشکی ایران به پیشرفت‌های ایران در حوزه پزشکی اشاره کرد و گفت: امکان اعمال جراحی پیچیده قلب در کشور وجود دارد.
۱۳۹۸/۰۷/۰۷
بیماری‌های قلبی و عروقی اولین عامل مرگ و میر در ایران
معاون فنی معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با بیان اینکه روز جهانی قلب، یادآور رعایت اصول سبک زندگی سالم است، گفت: رتبه اول مرگ و میر در ایران مربوط به بیماری‌های قلبی و عروقی است که باید با در نظر گرفتن تمهیدات مناسب و افزایش آگاهی‌های عمومی نسبت به کنترل بروز و شیوع آن اقدام کنیم.
۱۳۹۸/۰۷/۰۷ / بیماری های قلبی / سکته مغزی
به مناسبت روز جهانی قلب؛ بیماری‌های قلبی کشنده اما قابل پیشگیری
تهران- ایرنا- بیماری‌های قلبی عروقی قاتل شماره یک جهان است؛ این درحالیست که اکثر بیماری‌های قلبی عروقی با پرهیز از عوامل خطری از جمله دخانیات، رژیم غذایی ناسالم، ‌چاقی، ‌بی‌تحرکی جسمانی و مصرف الکل قابل پیشگیری هستند.
۱۳۹۸/۰۵/۲۲
گزارش نهایی کمپین «کنترل فشار خون» مهر اعلام می‌شود
معاون وزیر بهداشت گفت: در هفته نخست مهر، مصادف با روز جهانی قلب، گزارش نهایی کمپین « بسیج ملی کنترل فشار خون» را ارائه خواهیم کرد.
۱۳۹۸/۰۳/۰۸
کنترل یک بیماری علیه هزار بیماری!
گروه جامعه: یک بازوبند، یک پمپ هوا و یک صفحه مدرج؛ این دستگاه را روی میز بسیاری از پزشکان دیده‌ایم. اغلب سروکارمان هم به آن افتاده است. می‌دانیم که کارش سنجش فشار خون است. طیف وسیعی از بیماری‌ها هستند که اگر به خاطر آن‌ها به پزشک مراجعه کنید، در معاینات اولیه، فشار شما را می‌گیرند. البته این سنجش فشار صرفا تشخیصی نیست و گاه برای انتخاب دارو بر اساس عوارض آن نسبت به فشار خون، از سابقه دچار بودن شما به فشار خون بالا سوال می‌شود. همه این موارد نشان می‌دهد که فشار خون، به عنوان یک عامل مهم و اساسی در سلامت فرد مطرح است. با این حال فشار خون تنها یک علامت یا عامل جانبی برای بیماری به حساب نمی‌آید‌ بلکه بالا بودن آن، خود به تنهایی نیز یک بیماری محسوب می‌شود که البته می‌تواند علل گوناگونی داشته باشد.فشار …
۱۳۹۸/۰۲/۱۴ / فشار خون / وزارت بهداشت
آغاز بسیج ملی کنترل فشار خون از ۲۷ اردیبهشت ماه
معاون بهداشت وزیر بهداشت از آغاز «بسیج ملی کنترل فشار خون بالا» از ۲۷ اردیبهشت ماه خبر داد و گفت: زمانبندی اجرای طرح تا ۱۵ تیرماه ۹۸ است و هفتم مهر ماه همزمان با روز جهانی قلب نیز گزارش نهایی کمپین اعلام خواهد شد.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •