پنجشنبه, ۱۹ تیر, ۱۳۹۹ / 9 July, 2020
زنان آسیب‌پذیر
مجلس باید قوانینی ‌برای رفع مشکلات زنان آسیب‌پذیر ‌جامعه وضع کند
۱۶ ساعت قبل / حوزه زنان / مجلس شورای اسلامی / استانی-سیاسی / حقوق زنان
مجلس باید قوانینی ‌برای رفع مشکلات زنان آسیب‌پذیر ‌جامعه وضع کند
دبیر جمعیت زنان مسلمان نواندیش استان اصفهان گفت: نباید از زنان فقط انتظار فرزند آوری داشته باشیم، در حالی که زنان شاغل‌ به امکانات و تسهیلات مناسب تری نیاز دارند و باید برای کار آنان نیز ارزش زیادی قائل شویم.
قتل ناموسی؛ قانون فی‌نفسه خشک و غیر قابل انعطاف است، اندیشمندان وارد شوند
۱۳۹۹/۰۴/۱۰ / زنان آسیب‌پذیر / آسیب اجتماعی
قتل ناموسی؛ قانون فی‌نفسه خشک و غیر قابل انعطاف است، اندیشمندان وارد شوند
برای شناسایی و ریشه یابی مسئله "ناموس کشی" یا "فرزند کشی "موضوع از دو جنبه باید مورد تحلیل واقع شود.اساسا در تئوری‌ها و نظریات اندیشمندان عصر حاضر این باور غالب است که برای نگارش قانون و وضع هر قاعده‌ای ضروری است تمام جوانب و آثار وضعی و احتمالی قاعده مورد نظر مقنن بررسی شود لذا بهره مندی از تئوری ها و اندیشه‌های علوم اجتماعی شامل جامعه شناسی،اقتصاد،سیاست ،روانشناسی مقدمه ایست که حقوقدانان نیازمند آن هستند.
تدوین استانداردهای مشاغل خانگی / ارتقای تاب‌آوری اجتماعی در نقاط آسیب‌پذیر استان تهران
۱۳۹۹/۰۴/۰۴ / معصومه ابتکار / معاون رئیس‌جمهور در امور زنان و خانواده / طرح ارتقای تاب‌آوری اجتماعی
تدوین استانداردهای مشاغل خانگی / ارتقای تاب‌آوری اجتماعی در نقاط آسیب‌پذیر استان تهران
معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده از امضای تفاهم‌نامه‌ای با استانداری تهران برای اجرای طرح ارتقای تاب‌آوری اجتماعی در نقاط آسیب پذیر شهرستان‌های استان تهران خبر داد.
ماجرای اغفال ۴۰ زن جوان توسط ۲ دکتر روان شناس/ افساد فی الارض برای «اختاپوس های تحصیل کرده»
۱۳۹۹/۰۳/۱۱ / زنان آسیب‌پذیر / سلامت روان / روانشناسی
ماجرای اغفال ۴۰ زن جوان توسط ۲ دکتر روان شناس/ افساد فی الارض برای «اختاپوس های تحصیل کرده»
خراسان نوشت: مدیران دو مرکز مشاوره روان شناسی در مشهد به دلیل گستردگی جرایم هولناک در حالی با اتهام سنگین افساد فی الارض از سوی بازپرس پرونده روبه رو شدند که هنوز تحقیقات بیشتر درباره زوایای پنهان این ماجرا ادامه دارد.
مادر غم نانت مباد
۱۳۹۹/۰۲/۰۳ / کرونا / ویروس کرونا / سلامت زنان / سهم_من_در_مهارکرونا / حقوق زنان / کودکان کار / آسیب ها
مادر غم نانت مباد
تهران - ایرنا - خانواده‌های کم‌برخوردار و آسیب‌پذیر بویژه زنان سرپرست خانوار در پی شیوع ویروس کرونا بیش از پیش دچار بحران و مشکل شده‌اند، از این روز برخی نهادهای مردمی از جمله خیریه دارالکرام به کمک و یاری این اقشار شتافته‌اند.
۱۳۹۹/۰۲/۰۳
کرونا سفره برخی اقشار آسیب‌پذیر را کوچک کرده است
نماینده مردم تهران گفت: کرونا سفره‌های برخی اقشار آسیب‌پذیر را کوچک و کوچک‌تر کرده و روزهای سختی را برای آنها رقم زده است که باید هرچه زودتر و به صورت عادلانه وام در اختیار آنها قرار گیرد.به گزارش ایلنا، سیده فاطمه ذوالقدر در جلسه علنی روز گذشته مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود با بیان اینکه قطعا باید به امر آموزش بیشتر توجه کرد، اظهار کرد: دو ماه است که مدارس و دانشگاه‌ها تعطیل است و باید برای آنها تدبیر جدی شود و البته اقدامات خوبی در این زمینه انجام شده که کافی نیست. وی افزود: نرم‌افزار شاد که آموزش و پرورش به شدت برای آموزش بر آن تکیه دارد، تنها در دسترس ۳۰ درصد دانش‌آموزان است و نباید دانش‌آموزان مناطق محروم را فراموش کرد که کتب درسی را نیز به سختی دریافت می‌کنند، چه رسد به وسایل …
حمایت دولت از زنان سرپرست خانوار در شرایط شیوع کرونا/  وضعیت اقشار آسیب‌پذیر از نگرانی‌های ماست
۱۳۹۹/۰۱/۱۸ / اقتصاد / ابتکار / زنان سرپرست خانوار / کرونا ویروس / کووید19
حمایت دولت از زنان سرپرست خانوار در شرایط شیوع کرونا/ وضعیت اقشار آسیب‌پذیر از نگرانی‌های ماست
ایلنا: معاون رئیس‌جمهور در امور زنان و خانواده، از حمایت دولت از زنان سرپرست خانوار در شرایط شیوع کرونا خبر داد.
افزایش خشونت خانگی علیه زنان و کودکان در قرنطینه
۱۳۹۹/۰۱/۱۳ / خشونت علیه زنان / قرنطینه
افزایش خشونت خانگی علیه زنان و کودکان در قرنطینه
شهروندآنلاین نوشت: نگرانی‌ها درباره در خطر بودن زنان و کودکان در خانواده‌های آسیب‌پذیر رو به افزایش است. فعالان حقوق کودکان و زنان و البته مسئولان سازمان بهزیستی در گفتگو با «شهروند» از بیشترشدن تماس‌ها با صداهای مشاور و اورژانس اجتماعی درباره کودک و همسرآزاری در خانه‌ها خبر می‌دهند و می‌گویند میزان تماس‌ها توسط خانواده‌ها از اول اسفند تا به حال، افزایش معنادار داشته است.
ریشه زدن خوداتکایی زنان سرپرست خانوار مازندران در سال رونق تولید
۱۳۹۹/۰۱/۰۷ / حقوق زنان / کمیته امداد امام خمینی (ره) / اداره کل بهزیستی استان مازندران
ریشه زدن خوداتکایی زنان سرپرست خانوار مازندران در سال رونق تولید
ساری – ایرنا - یکی از نتایج انتخاب سال ۹۸ به عنوان " سال رونق تولید " در مازندران ، حرکت پرشتاب توانمندسازی زنان سرپرست خانوار از طریق افزایش مستمری ، ارائه تسهیلات حمایتی ، خوداشتغالزایی و خودکفایی بوده که توانسته این قشر آسیب‌پذیر را با قدرت و اعتماد به‌نفس بیشتر به عرصه اجتماعی برگرداند.
کمپین حمایتی اسنپ از زنان سرپرست خانواده چه بازخوردی داشت؟
۱۳۹۸/۱۲/۲۷ / اسنپ
کمپین حمایتی اسنپ از زنان سرپرست خانواده چه بازخوردی داشت؟
چند ماه پیش بود که «انوشیروان محسنی بندپی»، استاندار تهران در گفتگو با خبرگزاری ایلنا تعداد زنان سرپرست خانواده را که از لحاظ اقتصادی توانمند نیستند، بیش از ۳میلیون نفر اعلام کرد و گفت: «خانم‌ها نباید در مقوله اقتصادی آسیب‌پذیر باشند.» درست هم می‌گفت. زنان سرپرست خانواده باید توانمند باشند که چرخ زندگی‌شان بچرخد و این یعنی باید شغل و درآمد درست و درمانی داشته باشند؛ چیزی که دقیقا حلقه مفقوده زندگی بسیاری از زنان سرپرست خانواده در ایران است.
ابتکار: زنان سرپرست خانوار برای دریافت «بسته معیشتی» در اولویت‌ هستند
۱۳۹۸/۱۲/۲۴
ابتکار: زنان سرپرست خانوار برای دریافت «بسته معیشتی» در اولویت‌ هستند
معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهوری ضمن تشریح برنامه‌های این معاونت برای کاهش عوارض اقتصادی بحران کرونا میان اقشار آسیب پذیر زنان گفت: در حال حاضر وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اعلام کرده است که سه بسته حمایتی برای اقشار آسیب‌پذیر در نظر گرفته که طی مکاتباتی که با معاون اول رییس جمهور داشته‌ایم مقرر شده زنان سرپرست خانوار به ویژه زنانی که از دستگاه‌های حمایتی دیگری بهره مند نیستند، برای دریافت این بسته‌ها در اولویت قرار گیرند.
حمایت از زنان آسیب‌پذیر در مواجهه با مشکلات اقتصادی کرونا
۱۳۹۸/۱۲/۲۴ / خانواده / رییس جمهور / زنان / زنان آسیب پذیر / مشکلات اقتصادی
حمایت از زنان آسیب‌پذیر در مواجهه با مشکلات اقتصادی کرونا
معاون رییس‌جمهور در امور زنان و خانواده، گفت: در جهت کمک به برقراری موازنه اقتصادی از طریق توجه ویژه به وضعیت معیشتی زنان اقداماتی در دست اجراست.
معصومه ابتکار: دولت برای کاهش عوارض اقتصادی کرونا از زنان آسیب‌پذیر حمایت می‌کند
۱۳۹۸/۱۲/۲۲
معصومه ابتکار: دولت برای کاهش عوارض اقتصادی کرونا از زنان آسیب‌پذیر حمایت می‌کند
در شرایطی که کرونا یا کوید ۱۹ تبدیل به پاندمی جهانی(همه گیری جهانی) شده است، معاونت ریاست جمهوری در امور زنان و خانواده، برای کمک به برقراری موازنه اقتصادی از طریق توجه ویژه به وضعیت معیشتی زنان به خصوص بانوان قشر آسیب پذیر جامعه، اقداماتی را در دست اجرا دارد.
چرا هشتم مارس روز زنان شد؟
۱۳۹۸/۱۲/۱۸ / حقوق زنان / زنان / حضور زنان در جامعه / اشتغال زنان / زنان آسیب‌پذیر
چرا هشتم مارس روز زنان شد؟
ایرنا نوشت: گزارش جدید سازمان ملل متحد در مورد نابرابری جنسیتی در جهان نشان می‌دهد که نزدیک به ۹۰ درصد مردان و زنان باورهای جنسیت زده علیه زنان دارند؛ کلیشه‌ها و باورهای قالبی که می‌توان آنها عامل بازدارنده‌ای قوی، در مسیر زنان برای دستیابی به جایگاه اجتماعی قلمداد کرد.
زنان کارتن‌خواب در مسلخ کرونا
۱۳۹۸-۱۲-۱۳
زنان کارتن‌خواب در مسلخ کرونا
گروه‌هایی که در معرض آسیب‌های اجتماعی قرار دارند، در شرایط بحرانی مانند شیوع ویروس کرونا بیشتر مورد تهدید قرار می‌گیرند. زنان معتاد کارتن‌خواب و کودکان زباله‌گرد و مانند آنها به دلیل فقر در بهداشت فردی و بهداشت محیطی از جمله همین گروه‌ها هستند. لزوم توجه به اقشار آسیب‌پذیر در شرایط بحرانی نیاز به خدمات ویژه‌ای دارد تا آنها را از مبتلا شدن به بیماری حفظ کند و هم دیگرانی را که با این افراد در ارتباط هستند از خطر ابتلا مصون بدارد.
۱۳۹۸/۱۱/۲۸
هیچ گونه کارآمدی ندارد
رئیس اتاق بازرگانی ایران اظهار کرد: ایجاد شوک‌های پیاپی اقتصادی نه تنها مستمری‌بگیران را افزایش داده، بلکه نظام تصمیم‌گیری را دچار مشکلات حادی کرده است و این میراثی است که مدیران فعلی اقتصادی در آن گرفتار شده‌اند. در آینده‌ای نزدیک، دولت و جامعه هزینه‌های گزافی را بابت این موارد متحمل خواهند شد و بار اصلی مسئولیت آن بر دوش مسئولان وزارت کار و سازمان تامین اجتماعی است.به گزارش ایلنا، غلامحسین شافعی رئیس اتاق ایران با لزوم تشکیل و احیای شورای عالی تامین اجتماعی گفت: در حالی که امروز نیازمند گسترش مفاهیمی همچون کار شایسته‌ هستیم و نیاز به یک اقتصاد شکوهمند داریم، تشکل‌های کارگری و کارفرمایی باید در کنار هم قرار گیرند و با همکاری یکدیگر، بهره‌وری افزایش پیدا کند. وی در‫خصوص حوزه اشتغال زنان و جوانان …
یک شب زندگی در گرمخانه بانوان/ چرا این جا فقط و صرفا یک سقف است ؟
۱۳۹۸/۱۱/۲۷ / زنان آسیب‌پذیر / خشونت علیه زنان
یک شب زندگی در گرمخانه بانوان/ چرا این جا فقط و صرفا یک سقف است ؟
روزنامه خراسان در گزارشی در شماره امروز خود به حال و هوای یک گرمخانه زنان پرداخته و از کم و کیف افراد و خدمات به این افراد حکایت نوشته و شرح حالی از یک شب زندگی را روایت کرده است.
۱۳۹۸/۱۱/۲۴
با مردم
دولت شغل صیادی زنان را به رسمیت نمی‌شناسد در جزیره «هنگام»، شغل ۲۲زن، صیادی است که به هیچ‌کدام از آنها سهمیه بنزین تعلق نمی‌گیرد؛ چون گویا شغل صیادی برای زنان به‌رسمیت شناخته نمی‌شود! این در حالی است که برای مردان صیاد ماهانه ۱۲۰۰لیتر بنزین سهمیه‌ای منظور شده و تازه این مردان هم می‌گویند با این سهمیه از عهده نان شب‌شان برنمی‌آیند تا چه رسد به زنانی که اصلا سهمیه بنزینی ندارند. خورَکی از قشم از صاحبان ویلاهای تفریحی مالیات بگیرند به جای فشار به اقشار آسیب‌پذیر یا کسانی که در شهر خانه‌هایی برای …
گرفتاری زنان در چرخه بی‌رحم چک و سفته برگشتی/ اجبار به چک کشیدن پیگرد قانونی دارد؟
۱۳۹۸/۱۰/۲۷ / زنان / زنان آسیب‌پذیر / زندان
گرفتاری زنان در چرخه بی‌رحم چک و سفته برگشتی/ اجبار به چک کشیدن پیگرد قانونی دارد؟
بر اساس گفته علی اصغر جهانگیر، رئیس سازمان زندان‌ها و اقدامات تامینی و تربیتی کشور که سه درصد از بیش از ۲۴۰ هزار زندانی ایرانی زنان هستند، در کشور ما حداقل هفت هزار زن در زندان به سر می‌برند. زنان نیز مانند مردان به دلایل مختلف به زندان می‌افتند. در این میان آنچه جلب توجه می‌کند زندانی شدن زنان به دلایل غیر عمد به ویژه نقض تعهد کسانی است که زنان ضامن‌شان شده‌اند.
افتتاح چهارمین گرمخانه زنان در تهران
۱۳۹۸/۱۰/۱۲ / شهرداری تهران / زنان آسیب‌پذیر / شهر تهران
افتتاح چهارمین گرمخانه زنان در تهران
 سرپرست سازمان رفاه، خدمات و مشارکت های اجتماعی شهرداری تهران گفت: هم اکنون ۵۵۰ تخت برای زنان بی خانمان داریم که با احتساب کف خوابی ظرفیت پذیرش ۱۰۰۰ نفر را داریم.
کارتن خوابها؛ زنانی خسته از خشونت خیابانی
۱۳۹۸-۰۹-۳۰
کارتن خوابها؛ زنانی خسته از خشونت خیابانی
در میان سیل کارتن خواب‌ها، زنان فراوانی هستند که درگیر بیماری‌های گسترده‌ای هستند. این گزارش را درباره این گروه و سازوکارهای مجلس برای تغییر وضعیت این گروه به شدت آسیب‌پذیر را می‌بینید.
۱۳۹۸/۰۹/۲۴ / استانی-اجتماعی / زنان سرپرست خانوار
/گزارش/ زنان سرپرست خانوار حمایت می‌خواهند
زنان نیمی از جمعیت جامه ما را تشکیل می‌دهند بنابراین ناگزیر باید در طرح‌های توسعه‌ای نقش این قشر آسیب‌پذیر در نظر گرفته شده و از آن‌ها حمایت به‌عمل آید.
۱۳۹۸/۰۹/۱۸ / معتاد / اعتیاد / زنان آسیب‌پذیر / افسردگی
مهم‌ترین دلایل گرایش زنان به اعتیاد چیست؟
ایسنا نوشت: یک روانشناس بالینی با بیان اینکه الگوی مصرف و نوع مواد مصرف در زنان نسبت به مردان تفاوت دارد، گفت: افراد وابسته به مواد از بهداشت روان و کیفیت زندگی پایین‌تری برخوردارند.
۱۳۹۸/۰۹/۱۷ / زنان / زنان آسیب‌پذیر / خشونت علیه زنان
بیماری‌ای که خشونت خانگی برای زنان رقم می‌زند
تسنیم نوشت: نتایج یک پژوهش جدید نشان می‌دهد زنان انگلیسی که مورد "خشونت خانگی" قرار می‌گیرند، دو برابر سایر زنان در معرض ابتلاء به بیماری‌های طولانی مدت مانند "فایبومایالژیا" هستند.
۱۳۹۸/۰۹/۰۳ / مائده پروین / خشونت علیه زنان / آسیب اجتماعی / زنان آسیب‌پذیر / خشونت
چگونه از خودم در مقابل خشونت خانگی محافظت کنم؟
به بهانهٔ روز جهانی منع خشونت علیه زنان
۱۳۹۸/۰۹/۰۲ / روابط دختران و پسران / زنان آسیب‌پذیر
کدام دختران زودتر فریب می خورند؟
دکتر ابراهیم اندرخورا جامعه شناس در این خصوص که چرا دختران ، سریع در دام فریبکاری مردان گرفتار می شوند در روزنامه خراسان نوشت:معمولا در ارتباطات بین دو جنسیت سه اصل وجود دارد که مبنای شکل گیری ارتباطات به شمار می‌رود. نخست ازدواج و تشکیل خانواده است و دومین اصل دوستی با ماهیت اجتماعی بیان می‌شود و درنهایت صرفا برخی افراد به منظور گذران اوقات فراغت یا تفریح گروه‌های دوستانه‌ای را تشکیل می‌دهند که در نهایت ختم به بدترین و هولناک‌ترین اتفاقات می‌شود.
۱۳۹۸/۰۷/۲۲ / زنان / حضور زنان در جامعه / خشونت علیه زنان / زنان آسیب‌پذیر
لایحه تامین امنیت زنان و معافیت زنان خشونت‌دیده از پرداخت هزینه درمان
طبق لایحه تامین امنیت زنان، بیماران زن که مورد خشونت قرار می گیرند و برای درمان به مراکز درمانی تحت پوشش وزارت بهداشت مراجعه می کنند از پرداخت هزینه درمان معاف خواهند شد.
۱۳۹۸/۰۷/۰۶ / اورژانس / آسیب اجتماعی / زنان آسیب‌پذیر / خشونت
ممنوعیت موتورسواری زنان، دامن اورژانس اجتماعی را می‌گیرد؟
«شاید مهمترین نقش اورژانس اجتماعی و خانه‌های امن با وجود همه اشکالات و محدودیت‌ها، تولید گفتمان ضد خشونت، ایجاد فضای حمایت از زنان، تولید بازدارنده‌های خشونت و افزایش هزینه ارتکاب خشونتی است که با پیگیری‌های حقوقی و تعامل با دستگاه قضا انجام می‌گیرد. نگاه ما به تقویت نهاد خانواده است؛ خانواده سالم خانواده‌ای است که وظایف خودش را به خوبی انجام دهد. وظیفه ما این است که به کمک خانواده بیاییم تا خانواده بحث جامعه‌ پذیری و تربیت کودکان را به خوبی برعهده بگیرد. برای ما وجود امنیت در خانواده‌ها مهم است.»
۱۳۹۸/۰۷/۰۲ / زنان / آسیب اجتماعی / زنان آسیب‌پذیر
تایید اطلاعات سپاه به شروط دریافت تابعیت فرزندان زنان ایرانی و مردان خارجی اضافه شد
باشگاه خبرنگاران نوشت: نمایندگان مجلس لایحه اصلاح قانون تعیین تکلیف تابعیت فرزندان حاصل از ازدواج زنان ایرانی با مردان خارجی را جهت تامین نظر شورای نگهبان اصلاح کردند.
۱۳۹۸/۰۶/۲۱ / حضور زنان در جامعه / زنان آسیب‌پذیر / محمد فاضلی
نگران زنهایی باشیم که دغدغه شان نه موتورسواری است، نه رفتن به ورزشگاه
محمد فاضلی عضو هیأت علمی دانشگاه شهید بهشتی در روزنامه ایران نوشت:توجیهات درباره تلخی حادثه خودسوزی یک دختر جوان،ازضرورت تحلیل و ریشه‌یابی و الزام به گفت‌وگو درباره آن تا روشن شدن مسأله و تلاش برای راهکار نمی‌کاهند.
۱۳۹۸/۰۶/۰۹ / زنان / دختران / میانمار
چرا زنان و دختران آواره روهینگیا قربانی شبکه‌های فساد و قاچاق شده‌اند؟
باشگاه خبرنگاران جوان نوشت: اخیرا گزارش‌های جدیدی منتشر شده است مبنی بر اینکه قاچاقچیان انسان، زنان و کودکان آسیب‌پذیر روهینگیا را نشانه گرفته‌اند.
۱۳۹۸/۰۵/۲۵ / فرزین پورمحبی / طنز / جامعه‌شناسی / آسیب اجتماعی / زنان آسیب‌پذیر
پرستوهای سینه‌چاک و عاشقان یقه‌بسته!
این روزها خیانت ابعاد جدیدتری به خود گرفته و از اقشار عادی به سمت اقشار غیرعادی جامعه رو به گسترش است.
۱۳۹۸/۰۵/۱۹ / جهاد دانشگاهی / مشاور وزیر کشور در امور بانوان و خانواده
جهاددانشگاهی به لحاظ باورمندی، شفاف عمل می‌کند
مشاور وزیر کشور در امور بانوان و خانواده گفت: یکی از دلایل راه‌اندازی مرکز نوآوری و شکوفایی بانوان این بود که فضای حاکم بر حوزه زنان وزارت کشور و یا سایر دستگاه‌ها تا حدودی از نیازهای خاص گروه زنان نخبه و فرهیخته دور بود و نگاه حاکم، بیشتر به سمت گروه‌های آسیب‌پذیر جامعه گرایش داشت.
۱۳۹۸/۰۵/۱۸ / شهرداری تهران / آسیب اجتماعی / زنان آسیب‌پذیر / سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تهران / معتاد / اعتیاد
معاون شهردار تهران: تنش اقتصادی سال گذشته، باعث فقر شهروندان شد/ رشد آسیب‌ها کند شده‌ است
معاون شهردار تهران اعلام کرد روند افزایش آسیب‌های اجتماعی در تهران کند شده است و انتظار می رود با تلاش همه دستگاه ها، این روند متوقف شود.
۱۳۹۸/۰۵/۰۵ / فردین علیخواه / طلاق / مهارت‌های زندگی / آسیب اجتماعی / زنان آسیب‌پذیر
طلاق و مساله تبدیل خود به مثابه «پروژۀ زندگی»
برخی از آمارهای منتشر شده در ماههای اخیر نشان می دهد که میزان طلاق رشد چشمگیری داشته است.
۱۳۹۸/۰۳/۳۰
مردان نیز به افسردگی پس از زایمان همسر دچار می‌شوند
مردان نیز پس از تولد فرزندشان دچار افسردگی می‌شوند؛ ولی این مشکل در بیشتر مواقع به‌رسمیت شناخته نمی‌شود.درحالی‌که هم پدران و هم مادران به‌طور برابر ممکن است دچار افسردگی پس از زایمان (PPD) شوند، بیشتر افراد این مشکل را فقط در زنان به‌رسمیت می‌شناسند. به‌تازگی مطالعه‌ای روی ۴۰۶ فرشد بالغ بریتانیایی نشان داده در زمینه‌ افسردگی پس از تولد فرزند، عمدتا مردان در نظر گرفته نمی‌شوند. درحقیقت، احتمال اینکه شرکت‌کنندگان نشانه‌های افسردگی را در مادران جدید به‌رسمیت بشناسند، دوبرابر بیشتر از تایید این نشانه‌ها در پدران بود. تاکنون فقط تعداد انگشت‌شماری از مطالعات نحوه توجه عموم به PPD را بررسی و بیشتر این‌ها روی موارد مادری تمرکز کرده‌اند. جامعه‌ مطالعه‌ جدید نسبتا کوچک است؛ اما نتایج آن نشان می‌دهد چگونه …
۱۳۹۸/۰۲/۲۳ / زنان آسیب‌پذیر / مجلس شورای اسلامی
سیاووشی: صیغه‌نامه برای اعطای تابعیت به فرزندان زنان ایرانی کفایت می‌کند
حوادثپانا نوشت: عضو فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی از کفایت صیغه‌نامه و گواهی تولد فرزند برای اعطای تابعیت به فرزندان زنان ایرانی ازدواج کرده با مردان غیر ایرانی که به صورت غیر قانونی وارد کشور شده‌اند، خبرداد.
۱۳۹۸/۰۲/۲۳ / آسیب اجتماعی / حوادث شهری / زنان آسیب‌پذیر
دختر فراری سر از اسلام‌شهر درآورد
رئیس پایگاه چهارم پلیس آگاهی پایتخت، با اشاره به حل یک پرونده فقدانی در شرق تهران، گفت: در این پرونده یک زن مطلقه به خاطر اختلاف‌های خانوادگی از خانه پدری فرار کرده بود که با تلاش کارآگاهان به کانون خانواده بازگشت.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •