پنجشنبه, ۲۷ شهریور, ۱۳۹۹ / 17 September, 2020
زینب نصیری
تلاش برای شناسایی افراد پرخطر در محلات تهران/ ارائه خدمات به بازنشستگان کشوری به تفکیک محله
۱۳۹۹/۰۶/۱۶ / بازنشستگی / سلامت / شهرداری تهران / وزارت بهداشت / نانوایی / غربالگری / زینب نصیری / مرکز سلامت شهرداری تهران
تلاش برای شناسایی افراد پرخطر در محلات تهران/ ارائه خدمات به بازنشستگان کشوری به تفکیک محله
ایلنا: مدیرکل سلامت شهرداری تهران گفت: هرچقدر بتوانیم افراد پرخطر در سطح محلات را بیشتر شناسایی کنیم بهتر است، از همین رو سعی می‌کنیم این فرایند را دنبال کنیم.
پیچیدگی تغییر رفتار در رابطه با ویروس کرونا
۱۳۹۹/۰۶/۱۲
پیچیدگی تغییر رفتار در رابطه با ویروس کرونا
مترجم: زینب نصیری- مدیرکل سلامت شهرداری تهران کرونا تأثیرات شگرفی بر رفتارهای اجتماعی کنونی و موضوعات مرتبط با سلامت شهروندی داشته است تا جایی که حتی باعث شده مدیران، اساتید دانشگاهی و متخصصان درباره چگونگی شهرسازی در آینده تحقیق کنند؛ در یک‌کلام می‌توان گفت که این ویروس و بیماری کووید-19برنامه‌ریزی‌ها را تغییر داده و همه‌‌چیز تحت‌تأثیرش قرار گرفته‌اند. جِف دریسکل، استاد مددکاری اجتماعی در دانشگاه ایالتی سِیلم، ماساچوست در همین ارتباط و بیشتر با محوریت سلامتی شهروندی مقاله‌ای حاصل از یک‌پژوهش …
فعالیت ۳۵۴ خانه سلامت برای مقابله با زباله گردی کودکان
۱۳۹۹/۰۵/۲۴ / کودک کار و خیابانی / زینب نصیری / سامانه 137 / شهرداری تهران / زباله گردی
فعالیت ۳۵۴ خانه سلامت برای مقابله با زباله گردی کودکان
مدیرکل سلامت شهرداری تهران از فعالیت ناظران سلامت کودک با محوریت خانه های سلامت ۳۵۳گانه شهر تهران برای مقابله با زباله گردی کودکان خبر داد.
هم افزایی برای تدارک برنامه های ویژه برای رسیدگی به سالمندان
۱۳۹۹/۰۵/۰۵ / زینب نصیری / شهرداری تهران / صندوق بازنشستگی کشوری
هم افزایی برای تدارک برنامه های ویژه برای رسیدگی به سالمندان
همکاری مشترک اداره کل سلامت شهرداری تهران و صندوق بازنشستگی کشوری در راستای ارائه خدمات بهینه به افراد سالمند شهر تهران و بازنشستگان صندوق بازنشستگی کشوری منعقد شد.
۱۳۹۹/۰۳/۱۸
چرا درباره مرگ زن دوچرخه‌سوار تحقیقی جریان نگرفته است؟
گروه اجتماعی|به نظر می‌رسد هنوز تحقیقات ملموس و مشخصی درباره چگونگی وقوع حادثه منجر به مرگ زن دوچرخه‌سوار 36 ساله‌ای که 14 خرداد در بزرگراه حکیم و شیخ‌فضل‌الله توسط یک خودرو زیرگرفته شد انجام نشده باشد.  این در حالی است که راننده خودرویی که ونوس زرین‌خاک را زیر گرفته یا با او برخورد کرده است محل تصادف را ترک کرده و متواری شده است. گرچه به نظر می‌رسد با توجه به وقوع تصادف منجر به مرگ پرونده قضایی نیز شکل گرفته باشد اما هنوز هیچ گزارش رسمی از سوی پلیس یا دستگاه قضایی در این باره منتشر نشده است. جالب اینجاست که موضوع وقتی رسانه‌ای شد که مدیر یکی از بخش‌های شهرداری تهران در واکنش به ناامن‌بودن شهرها برای دوچرخه‌سواران توییتی نوشت و منتشر …
۱۳۹۹/۰۱/۱۷
جزییات پویش طرح غربالگری در تهران
مدیرکل اداره سلامت شهرداری تهران توضیحاتی را در خصوص پویش همگانی طرح غربالگری در شهر تهران ارایه کرد. زینب نصیری در گفت‌وگو با ایسنا، در مورد اجرای طرح غربالگری کرونا که با همکاری شهرداری تهران و ستاد کرونا در تهران انجام می‌شود، گفت: از ابتدای شیوع کرونا در تهران شهرداری اقدامات موثری را در راستای جلوگیری از شیوع این بیماری انجام داده است. مدیرکل اداره سلامت شهرداری تهران با بیان اینکه توافقی با دکتر زالی انجام شد تا از ظرفیت شهرداری تهران برای غربالگری مردم انجام شود، اظهار کرد: همچنین جلساتی با معاونین بهداشت سه دانشگاه علوم پزشکی ایران، تهران و شهید بهشتی برگزار کردیم که قرار شد در راستای هم‌افزایی با استفاده از ظرفیت خانه‌های سلامت در ۳۵۲ محله شهر تهران اقدام کنیم. وی …
استفاده از ظرفیت خانه‌های سلامت برای طرح غربالگری/ ارائه مشاوره تلفنی
۱۳۹۹/۰۱/۱۶ / طرح غربالگری / زینب نصیری / نانوایی / ویروس کرونا
استفاده از ظرفیت خانه‌های سلامت برای طرح غربالگری/ ارائه مشاوره تلفنی
مدیرکل سلامت شهرداری تهران گفت: بر اساس تفاهمنامه‌ای که شهرداری تهران و وزارت بهداشت انجام داده‌اند، از ظرفیت‌های خانه‌های سلامت برای طرح غربالگری استفاده می‌شود.
تشکیل گروه های داوطلبی سلامت در محله های پایتخت
۱۳۹۸/۱۲/۲۶ / زینب نصیری
تشکیل گروه های داوطلبی سلامت در محله های پایتخت
ایلنا: دیر کل سلامت شهرداری تهران از تشکیل گروه های داوطلبی ۵ نفره در حوزه سلامت در محله های شهر تهران برای مقابله با کرونا ویروس خبر داد.
اختصاص لاین ۶ سامانه ۱۳۷ به کرونا
۱۳۹۸/۱۲/۱۴ / زینب نصیری / مدیریت شهری / ویروس کرونا
اختصاص لاین ۶ سامانه ۱۳۷ به کرونا
مدیرکل اداره سلامت شهرداری تهران گفت: لاین ۶ سامانه ۱۳۷ به موضوع کرونا اختصاص پیدا کرد و شهروندان با تماس با این سامانه برای دریافت مشاوره راهنمایی می شوند.
همکاری سازمان نظام روانشناسی با شهرداری در حوزه سلامت روانی جامعه
۱۳۹۸/۱۲/۱۳ / زینب نصیری
همکاری سازمان نظام روانشناسی با شهرداری در حوزه سلامت روانی جامعه
ایلنا: مدیرکل سلامت شهرداری تهران از اعلام آمادگی 113 نفر از مشاوران و روانشناسان سازمان نظام روانشناسی برای ارائه خدمات روانشناختی و مشاوره‌ای در وضعیت شیوع ویروس…
ارائه خدمات مشاوره آسیب های روان شناختی کرونا
۱۳۹۸/۱۲/۱۳ / ویروس کرونا / سازمان نظام روانشناسی / زینب نصیری / شهرداری تهران
ارائه خدمات مشاوره آسیب های روان شناختی کرونا
مدیرکل سلامت شهرداری تهران، از اعلام آمادگی ۱۱۳ نفر از مشاوران و روان شناسان سازمان نظام روان شناسی برای ارائه خدمات روان شناختی و مشاوره‌ای در کنترل بحران کرونا خبر داد.
استقبال کلانشهرهای کشور از پروتکل‌های مقابله با کرونا در تهران
۱۳۹۸/۱۲/۱۱ / زینب نصیری / ویروس کرونا / شهرداری تهران
استقبال کلانشهرهای کشور از پروتکل‌های مقابله با کرونا در تهران
مدیر کل سلامت شهرداری تهران گفت: پروتکل‌های شهرداری تهران برای مقابله با ویروس کرونا مورد استفاده کلانشهرها هم قرار گرفت.
۱۳۹۸/۱۱/۲۹ / ایدز / زنان / اشتغال زنان / زینب نصیری
اهمیت برگزاری پنل‌های تخصصی ویژه زنان
مدیرکل سلامت شهرداری تهران گفت: در این نشست تلاش شده که به محورهایی که در حوزه سلامت زنان کمتر به آن توجه شده پرداخته شود.
۱۳۹۸/۱۱/۲۱ / ویروس کرونا
بهبودی ۹۸ درصد مبتلایان به ویروس کرونا در جهان
به گزارش فارس، زینب نصیری مدیرکل سلامت شهرداری تهران درباره برنامه‌های شهرداری جهت پیشگیری و مقابله با کرونا اظهارداشت: شهرداری تهران با هدف آگاهی بخشی عمومی در خصوص شیوع ویروس کرونا اقدام به برگزاری ویژه برنامه‌هایی در سطح شهر تهران کرده است.
۱۳۹۸/۱۱/۱۴
اعلام اسامی 5 سرای تجربه منتخب شهر تهران
سراهای تجربه در ۵ سرای محله پایتخت به‌صورت پایلوت آغاز به‌کار کرد. به گزارش همشهری، مدیرکل سلامت شهرداری تهران با تأیید این خبر و با اعلام اینکه موضوع سالخوردگی جمعیت در سال‌های اخیر در مجامع مختلف به‌عنوان یک بحران اجتماعی و بهداشتی نام برده می‌شود، گفت: «با توجه به اهمیت پرداختن به موضوع سالمندی، اسامی سراهای تجربه منتخب مناطق 22گانه شهر تهران اعلام می‌شود.» زینب نصیری با بیان اینکه با بررسی آمار جمعیتی شهر تهران و پیش‌بینی تغییرات در هرم جمعیتی مشخص است که در سال‌۱۴۳۰ حدود ۲۵درصد از کل جمعیت …
۱۳۹۸/۱۱/۰۲ / زینب نصیری / سرطان / شهرداری تهران
شیوه نامه اجرایی هفته ملی سرطان به مناطق ۲۲ گانه تهران ابلاغ شد
مدیرکل سلامت شهرداری تهران، همزمان با فرا رسیدن هفته ملی سرطان، از ابلاغ شیوه نامه اجرایی هفته ملی سرطان به مناطق ۲۲ گانه تهران خبر داد.
۱۳۹۸/۱۰/۲۸ / سرای محلات / زینب نصیری / معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران
خانه‌های سلامت تهران خدمات روانشناسی بحران ارائه می‌دهند
نصیری گفت: خانه‌های سلامت منتخب مناطق ۲۲گانه به مدت ۱۰ روز خدمات رایگان مشاوره، روانشناختی و حمایت‌های اجتماعی- روانی با رویکرد مداخله در بحران ارائه می‌دهند.
۱۳۹۸/۰۸/۰۴ / همایش ملی زیست بوم
بیش از ۳۵ درصد جمعیت کشور، افراد با نیازهای خاص هستند
زینب نصیری، مدیر کل سلامت شهرداری تهران درهمایش ملی زیست‌بوم دسترسی همگانی به اطلاعات، شاخص‌های شهر دسترس‌پذیر را برشمرد.
۱۳۹۸/۰۵/۳۱ / شهرداری تهران / زینب نصیری / سلامت روان
تدوین شاخص‌های سلامت شهری پایتخت آغاز شد
مدیرکل سلامت شهرداری تهران گفت:تدوین شاخص های سلامت شهری ارتقای سلامت روانی و اجتماعی شهروندان باهدف توجه به مولفه های اجتماعی و محیطی موثر بر سلامت شهری و توسعه محیط‌های حامی سلامت آغاز شد.
۱۳۹۸-۰۵-۳۰
تبعات حذف زنان از دوچرخه‌سواری شهری
علی پیرحسین‌لو، مشاور معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری تهران، در صفحه توییترش به بازنشر نظر مخالفان حذف زنان از بیدود پرداخت. او با انتشار توییت زینب نصیری، مدیرکل سلامت شهرداری تهران، به صورت تلویحی مخالفت سازمان حمل‌ونقل و ترافیک و شرکت بیدود را به این اتفاق نشان داد.
۱۳۹۸/۰۵/۱۹ / زینب نصیری / شهرداری تهران / سالمندی
آغاز رقابت ۱۷۰۰ تیم محله ای در بازی های نشاط سالمندی ازهفته آینده
  مدیر کل سلامت شهرداری تهران از آغاز رقابت هزار و ٧٠٠ تیم محله ای در بازی های نشاط سالمندی خبر داد و گفت: این بازی ها از هفته آینده در تمامی مناطق تهران برگزار   می شود.
۱۳۹۸/۰۵/۱۴ / زینب نصیری / سلامت روان / شهرداری تهران
چالش های ارتقا سواد سلامت روان شهروندان تهرانی
مدیرکل سلامت شهرداری تهران، گفت: ارتقا سلامت روان شهروندان تهرانی، به رغم همه تلاش ها و خدماتی که صورت گرفته، همچنان با مسائل و چالش هایی مواجه است.
۱۳۹۸/۰۵/۰۷ / زینب نصیری / شهرداری تهران / سلامت روان
توجه به محیط‌های حامی سلامت در شهر
مدیرکل سلامت شهرداری تهران از توجه به محیط‌های حامی سلامت در شهر تهران خبر داد.
۱۳۹۸/۰۱/۱۸
حرکت به سمت پوشش همگانی سلامت برای همه - زینب نصیری*
تهران-ایرنا- سال 1948، سازمان جهانی بهداشت اولین مجمع جهانی بهداشت را با حضور بیش از 61 کشور جهان برگزار کرد و از سال 1950 به بعد همه ساله هفتم آوریل (18 فروردین) به عنوان روز جهانی سلامت نامگذاری و تعیین شده است.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •