جمعه, ۱۷ مرداد, ۱۳۹۹ / 7 August, 2020
ساخت ساز
اجرای حکم تخریب ۸ مورد ساخت و ساز غیر مجاز در اراضی کشاورزی
۱۱ ساعت قبل
اجرای حکم تخریب ۸ مورد ساخت و ساز غیر مجاز در اراضی کشاورزی
سرپرست فرمانده انتظامی شهرستان پیشوا از اجرای حکم تخریب ۸ مورد ساخت و ساز غیر مجاز و آزاد سازی اراضی کشاورزی خبر داد.
افت فشار ساخت و ساز با نوسان دلار
۲۶ ساعت قبل / ایتالیا / دلار / رشد / ساخت و ساز / مسکن
افت فشار ساخت و ساز با نوسان دلار
تازه‌ترین بررسی‌های آماری حاکی از این است که فعالیت‌های ساختمانی در تیرماه سال جاری پس از یک ماه رشد آرام، کاهش یافت،
شامخ تیرماه در بخش ساختمان منتشر شد/رکود ساخت و ساز در سایه کرونا
۴۰ ساعت قبل / صنعت ساختمان / نرخ ارز / قیمت مسکن / نیروی انسانی
شامخ تیرماه در بخش ساختمان منتشر شد/رکود ساخت و ساز در سایه کرونا
بررسی‌های آماری نشان داد، عدد شامخ کل بخش مسکن در تیرماه رقم 52.78 بوده که نشان‌دهنده رکود صنعت ساختمان در تیرماه 99 نسبت به ماه قبل است.
ببینید | ساخت وسایل جالب تزیینی و  اسباب بازی های جذاب دست ساز از قطعات خودرو
۴۲ ساعت قبل / دیدنی‌های روز / خودرو
ببینید | ساخت وسایل جالب تزیینی و اسباب بازی های جذاب دست ساز از قطعات خودرو
خبرگزاری صدا و سیما منتشر کرد: جوان خویی هنرمند که با استفاده از قطعات دور ریز خودرو ابتکاری جالب را انجام می دهد.
ساخت وساز نسبت به ۶ سال پیش  ۶۰ میلیون متر مربع کمتر شد!
۴۳ ساعت قبل / فرشید پورحاجت / تولید مسکن / مالیات مستقیم
ساخت وساز نسبت به ۶ سال پیش ۶۰ میلیون متر مربع کمتر شد!
پورحاجت، دبیر کانون سراسری انبوه سازان با بیان اینکه افت تولید مسکن از سال ۹۳ آغاز شد گفت: در سال ۹۰ و ۹۱ بالغ بر ۱۲۰ میلیون متر مربع ساخت و ساز در کشور داشتیم که از سال ۹۳ سیر نزولی آن شروع شد و اعمال قوانین مالیاتی تولید مسکن را کاهش داد.
۲ روز قبل
بهربرداری از 600 کلاس درس در سال 99
به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس استان هرمزگان سید فخرالدین هاشمی مدیر کل نوسازی مدارس استان هرمزگان از بهربرداری از 600 کلاس درس در سال 99 خبر دادفخرالدین هاشمی اظهار امیدواری کرد ، مدارس تخریبی وغیر استاندار استان در طی 3 سال آینده  جمع آوری و مدارس استاندار وایمن پذیرای دانش آموزان عزیز خواهد بود.هاشمی ادامه داد : در سال 1396 تعداد مدارس تخریبی وغیر استاندارد  882 مدرسه بود که به همت خیران نیک اندیش مدرسه ساز و نگاه ویژه دولت به بحث مدارس غیر استاندارد و تخریبی  این تعداد مدارس به 672 مدرسه تقلیل پیدا کرد .مدیر کل نوسازی مدارس گفت : جهت استاندارد سازی مدارس تخریبی در سطح استان هرمزگان به 700میلیارد تومان اعتبار نیاز است . این مقام مسئول با اشاره به فعال بودن  تمامی پروژه های آموزشی …
۲ روز قبل / استان تهران / استانداری تهران / دماوند / ساخت و ساز / معاون
ایرانشهر
محمد تقی‌زاده، معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری تهران گفت: بیشترین ساخت و ساز غیرمجاز استان تهران مربوط به دو شهرستان ملارد و دماوند است. تقی‌زاده در گفت‌وگو با ایسنا،
برای پفک قیمت تعیین می‌کنیم، برای مسکن نه!
۲ روز قبل / استانی-اقتصادی / مسکن / مسکن مهر / اراک / استان مرکزی
برای پفک قیمت تعیین می‌کنیم، برای مسکن نه!
مدیرکل دفتر فنی استانداری مرکزی با بیان اینکه برای پفک قیمت تعیین می‌کنیم، اما برای مسکن نه، گفت: بخش مسکن یک بخش بی‌در و پیکر است و هر کسی وارد حوزه ساخت و ساز می شود.
ملاردو دماوند دارای بیشترین ساخت وساز غیرمجاز درتهران/ طرح وزارت راه جهت کاهش تخلفات شرق استان
۲ روز قبل / شهرداری تهران / دماوند / ملارد استان تهران / ساخت و ساز غیرمجاز
ملاردو دماوند دارای بیشترین ساخت وساز غیرمجاز درتهران/ طرح وزارت راه جهت کاهش تخلفات شرق استان
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری تهران گفت: بیشترین ساخت و ساز غیرمجاز استان تهران مربوط به دو شهرستان ملارد و دماوند است.
آیا محدودیت ارتفاع ساخت و ساز در جماران لغو شد؟
۳ روز قبل / زهرا نژادبهرام / عضو هیأت رئیسه شورای شهر تهران / محله جمارن / جلسه شورای عالی شهرسازی
آیا محدودیت ارتفاع ساخت و ساز در جماران لغو شد؟
عضو هیأت رئیسه شورای شهر تهران گفت: لغو محدودیت ارتفاع ساخت و ساز در محله جماران منوط به بررسی اقدامات کارشناسی توسط شورای شهر و شهرداری شد.
نامه شورای شهری‌ها به وزیر راه و شهرسازی درباره محله جماران
۳ روز قبل
نامه شورای شهری‌ها به وزیر راه و شهرسازی درباره محله جماران
عضو هیأت رئیسه شورای شهر تهران با اشاره نامه برخی اعضای شورا به وزیر راه و شهرسازی درباره احتمال لغو محدودیت ارتفاع ساخت و ساز در محله جماران، گفت: نظر کارشناسی مدیریت شهری درباره این موضوع در شورای عالی شهرسازی لحاظ نشده است.
زیر و بم تولید و فروش سیمانی ها/از سهم یک درصدی در هزینه ساخت و ساز تا تغییر الگوی مصرف
۳ روز قبل / اشتغالزایی / مسائل اجتماعی / عبدالرضا شیخان / دبیر انجمن سیمان / سیمان
زیر و بم تولید و فروش سیمانی ها/از سهم یک درصدی در هزینه ساخت و ساز تا تغییر الگوی مصرف
دبیر انجمن تولیدکنندگان سیمان با اشاره به تغییر الگوی مصرف سیمان در کشور به دلیل نبود تعادل بین نرخ این محصول با سایر مصالح ساختمانی، معتقد است با توجه به سهم یک درصدی سیمان در هزینه ساخت و ساز، بحث های غیرکارشناسی فقط زمینه تعطیلی کارخانه ها و بیکاری در مناطق محروم را فراهم می کند.
۴ روز قبل
خسرو سینایی در کنار محمدعلی کشاورز آرام گرفت
پیکر مرحوم خسرو سینایی در کنار مزار محمدعلی کشاورز به خاک سپرده شد. به گزارش ایسنا، کمتر از دو ماه از به خاک‌سپاری یکی از بازیگران قدیمی ایران در قطعه هنرمندان نمی‌گذرد که امروز یکی از کارگردان‌های سرشناس سینما در کنار او آرام گرفت.خسرو سینایی که 11 مردادماه بر اثر عفونت ریه و ابتلاء به کرونا در بیمارستان درگذشت، امروز یکشنبه، 12 مرداد در قطعه هنرمندان بهشت زهرا(س) در کنار مزار زنده یاد محمد علی کشاورز و با حضور محدود اعضای خانواده و دوست به خاک سپرده شد.سینایی حدود یک ماه قبل برای یک عمل جراحی در بیمارستان بیستری بود و بعد از مدتی مرخص شد، اما از هفته قبل به دلیل مبتلا شدن به کرونا با حال وخیم در بیمارستان بستری بود و سرانجام از دنیا رفت.این مستند ساز و کارگردان سینما متولد سال 1319 است که …
اعتراض ۱۶ کشور اروپایی به ادامه ساخت و ساز صهیونیست‌ها در کرانه باختری
۴ روز قبل
اعتراض ۱۶ کشور اروپایی به ادامه ساخت و ساز صهیونیست‌ها در کرانه باختری
سفرای ۱۶ کشور اروپایی با ارسال پیام اعتراضی به وزارت خارجه رژیم صهیونیستی، تصمیم این رژیم برای ادامه ساخت و ساز برای صهیونیست‌ها در منطقه E1 واقع در کرانه باختری را نگران‌کننده خواندند. سفرای کشورهای فرانسه، آلمان، ایتالیا، انگلیس، اسپانیا، بلژیک، دانمارک، فنلاند، ایرلند، هلند، نروژ، لهستان، پرتغال، اسلوونی و سوئد این یادداشت را امضا کرده‌اند.
آیا چینی‌ها در ایران خانه می‌سازند؟
۴ روز قبل / ایران و چین / روابط اقتصادی ایران و چین / روابط ایران و چین / ساخت مسکن
آیا چینی‌ها در ایران خانه می‌سازند؟
رئیس اتاق مشترک ایران و چین می‌گوید: در برنامه ۲۵ ساله ایران و چین درباره ساخت و سازهای بخش‌های عمرانی صحبت‌هایی شده اما چین قرار نیست در ساخت و ساز مسکن در ایران مشارکت کند. نوشته آیا چینی‌ها در ایران خانه می‌سازند؟ اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
احیای هنر ساخت دوتار در تربت‌حیدریه
۴ روز قبل / موسیقی سنتی ایرانی / تربت حیدریه / نمایشگاه ملی صنایع دستی / میراث فرهنگی
احیای هنر ساخت دوتار در تربت‌حیدریه
تربت‌حیدریه- ایرنا- رییس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی تربت‌حیدریه از احیای هنر ساخت ساز دوتار به عنوان یکی از محبوب‌ترین ابزار موسیقی مقامی در این شهرستان خبر داد.
تصاویری از زنده یاد خسرو سینایی
۴ روز قبل
تصاویری از زنده یاد خسرو سینایی
خسرو سینایی، کارگردان سینما بر اثر ابتلا به کرونا و عفونت ریه در سن ۸۰ سالگی درگذشت. سینایی مستند ساز و کارگردان سینما متولد سال ۱۳۱۹ است که فیلمسازی خود را از سال ۱۳۴۶ آغاز کرد. او سال ۶۲ مستند «مرثیه گمشده» با روایت مهاجرت هزاران لهستانی به ایران را ساخت که جایزه‌ای از رییس جمهور کشور لهستان هم گرفت. یکی از مطرح ترین فیلم‌های سینمایی این کارگردان «عروس آتش» بود که سال ۷۸ ساخته شد و سیمرغ بلورین بهترین فیلمنامه را در جشنواره فیلم فجر دریافت کرد. یکی از آخرین مستندهای خسرو سینایی «جزیره رنگین» بود که سال ۹۳ با محوریت جزیره هرمز و خاک‌های رنگی این منطقه ساخته شد. او این فیلم را یک اثر توریستی نمی‌دانست بلکه معتقد بود این فیلم یک پیشنهاد است که می‌تواند تلنگرهای ظریفی به اذهان بزند تا بدانیم مملکت …
از ۵۶۵۷ مورد تخلف شهری در بندرعباس جلوگیری شد
۴ روز قبل / استانی-اجتماعی / اخبار اجتماعی - هرمزگان
از ۵۶۵۷ مورد تخلف شهری در بندرعباس جلوگیری شد
مدیر پیشگیری و رفع تخلفات شهری شهرداری بندرعباس گفت: در چهار ماه ابتدایی سال جاری با انجام اقدامات به موقع و ضربتی از۵۶۵۷ مورد تخلف مربوط به ساخت و ساز و سد معابر در بندرعباس ممانعت به عمل آمد.
یک مجوز و این همه حاشیه
۵ روز قبل / ابراهیم حاتمی کیا / شورای پروانه نمایش / هادی حجازی فر
یک مجوز و این همه حاشیه
تهران- ایرنا- همین چند روز پیش بود که لیست متقاضیان تهیه‌کنندگی و پروانه ساخت برای نخستین بار و در راستای شفاف سازی مجوزهای سازمان سینمایی منتشر شد اما چرا این مجوز این قدر حاشیه ساز شد.
پشت پرده افزایش ۲۰۰ درصدی قیمت میلگرد
۵ روز قبل / قیمت میلگرد / میلگرد
پشت پرده افزایش ۲۰۰ درصدی قیمت میلگرد
مهر نوشت: در حالی که وزارت راه و شهرسازی در تلاش برای گرم شدن بازار ساخت و ساز مسکونی با استفاده از افزایش تسهیلات مسکن مهر برای تکمیل واحدهای باقی مانده و همچنین اجرای طرح ملی مسکن است، در ۶ ماهه اخیر قیمت میلگرد که یکی از پر مصرف ترین نهاده‌های ساختمانی است، از کیلویی کمتر از ۴ هزار تومان به کمی بیش از ۱۱ هزار تومان رسید؛ حتی در مقطعی تا کیلویی ۱۴ هزار تومان هم رسید ولی مجدداً به کیلویی ۱۱ تا ۱۲ هزار تومان در مناطق مختلف کشور و بسته به قیمت تمام شده حمل این کالا، بازگشته است.
روش جدید ساخت و ساز در ایران که ۴۶ درصد مصرف انرژی را کم می کند
۵ روز قبل
روش جدید ساخت و ساز در ایران که ۴۶ درصد مصرف انرژی را کم می کند
در دنیای امروزی ساخت و ساز، روش‌های نوینی برای طراحی و ساخت، و استفاده از مصالح ساختمانی ارائه شده است. اما با طراحی و اجرای ساختمان‌های سبز، انقلابی در ساخت و ساز رخ داده است. ساختمان‌هایی که سالم‌تر، راحت‌تر، پایدارتر و دارای بهره‌وری انرژی بیشتری هستند و کمترین تأثیر را روی محیط‌ زیست دارند.
از صبا مهر آموختم
۱۳۹۹/۰۵/۱۱
از صبا مهر آموختم
شهره کیانوش‌راد ـ روزنامه نگار چند ویولن ساخت اما هیچ کدام مورد تأیید ابوالحسن صبا قرار نگرفت. ابراهیم قنبری‌مهر وقتی هنوز سن و سالی نداشت به‌دلیل علاقه به حرفه نجاری وارد دنیای موسیقی و ساخت ساز شد. او اگرچه ابتدا با ساخت ویولن به شهرت رسید اما پس از برگشت از فرانسه تمام وقت خود را صرف ساخت سازهای ایرانی و برطرف کردن مشکلاتی که در سازها وجود داشت کرد. او سال1334 نخستین کارگاه ساز‌سازی‌ را در اداره هنرهای زیبا بنیان نهاد و سال1339 از سوی کارگاه ساز‌سازی‌ اداره هنرهای زیبا برای کارآموزی به فرانسه …
سوءاستفاده برخی سازمان‌ها به نفع زمین خواران/ ارائه خدمات به ساخت‌وسازهای غیرمجاز توسط ادارت برق، آب و گاز
۱۳۹۹/۰۵/۱۰ / وزارت راه / قوه قضائیه / بازار مسکن
سوءاستفاده برخی سازمان‌ها به نفع زمین خواران/ ارائه خدمات به ساخت‌وسازهای غیرمجاز توسط ادارت برق، آب و گاز
نماینده مجلس یازدهم با اشاره به ارائه خدمات برخی سازمان‌ها به ساخت و ساز غیرمجاز، گفت:ادارات برق، آب و گاز به این نوع ساخت و سازها خدمات می دهند. این ادارات از یک قانون برای این اقدام سوء استفاده می کنند.
خواب هفت ساله روحانی در حوزه مسکن
۱۳۹۹/۰۵/۱۰ / وزارت راه و شهرسازی / مجلس شورای اسلامی / بازار مسکن / مالیات / مجلس / خانه / مسکن / دولت روحانی / مسکن مهر / انبوه سازان
خواب هفت ساله روحانی در حوزه مسکن
نایب‌رئیس کمیسیون عمران مجلس با بیان اینکه روحانی و تیم اقتصادی‌اش در حوزه مسکن و در 7 سال گذشته در خواب زمستانی بودند گفت: متاسفانه دولت تسهیلات ارزان‌قیمت به انبوه‌سازان و تعاونی‌سازان برای ساخت و ساز نداده و حمایتی نکرده است.
پوکر پرسپولیس فیلم مستند می‌شود/عکس
۱۳۹۹/۰۵/۰۹ / برانکو ایوانکوویچ / باشگاه پرسپولیس
پوکر پرسپولیس فیلم مستند می‌شود/عکس
فیلم مستند پوکر (۴×۶) درمورد چهار سال قهرمانی تیم پرسپولیس به کارگردانی محسن خان جهانی مستند ساز سینمای ایران در حال ساخت است.
۱۳۹۹/۰۵/۰۹
ادامه حواشی ملک جماران؛ شورای شهر: شهردار نمی تواند از تخلفات چشم پوشی کند
رئیس کمیسیون سلامت شورای شهر تهران گفت: اقدام شهرداری تهران درباره جماران اقدام درستی است و انتظار می رود ارگان های دولتی و نهاد ریاست جمهوری نیز با دریافت مجوز های رسمی ساخت و ساز از قانون تبعیت کنند.
۱۳۹۹/۰۵/۰۹
افزایش قیمت مسکن در رکود معاملاتی
بانک مرکزی گزارشی از تحولات بازار مسکن منتشر کرده که براساس آن تعداد معاملات مسکن در  4 ماهه ابتدایی سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته 50درصد کاهش داشته اما روند قیمت‌ها همچنان افزایشی است. از سوی دیگر مرکز آمار نیز در گزارشی به کاهش حدود 10درصدی صدور پروانه‌های ساخت و ساز اشاره کرد. با کنار هم قرار دادن این گزارش می‌توان پیش‌بینی کرد که بازار مسکن در فصول آینده تحولات قیمتی بیشتری خواهد داشت. براساس آمار اعلامی بانک مرکزی در ۴ ماهه ابتدایی امسال تعداد معاملات مسکن حدود ۵۰درصد کاهش و متوسط قیمت هر متر واحد مسکونی نیز رشد ۴۲.۶درصدی داشته است. براساس گزارش بانک مرکزی از تحولات بازار مسکن تهران در تیر ماه، حدود 14 هزار واحد مسکونی معامله شدند که نسبت به تیر ماه سال گذشته …
«ملک جماران» از شکراب شدن رابطه شهرداری و دولت تا تضییع حقوق شهروندی
۱۳۹۹/۰۵/۰۸ / ملک جماران / نهاد ریاست جمهوری / محمد سالاری / محمد حق شناس / محمود واعظی / سید حمید موسوی / شهرداری منطقه 1 تهران / حسن خلیل آبادی / نوسازی بافت فرسوده
«ملک جماران» از شکراب شدن رابطه شهرداری و دولت تا تضییع حقوق شهروندی
ورود شورای عالی شهرسازی به مساله «ملک جماران» را می توان ضایع‌شدن حقوق ساکنین این محله و دیگر محلات قدیمی تهران خواند که در اثر اجرای طرح های تفصیلی از امتیاز ساخت و ساز بی بهره مانده اند.
۱۳۹۹/۰۵/۰۸
سرنوشت نامعلوم پادگان 06
واقعا نفهمیدیم چطور همه ‌چیز اینقدر سریع و فوری فوتی اتفاق افتاد و سران شهرداری و شورا و ارتش جمهوری اسلامی چندی پیش جمع شدند و قسمتی از یک باغ قدیمی تهران که سال‌ها دورش دیوارهای یک پادگان معروف بود را به نام بوستانی برای منطقه پاسداران کلنگ زدند؟! ظاهرا می‌خواستند شهروندان تهرانی را با خبری خوش از افسردگی دوران کرونا به در آورند و در عین حال حرکتی در صحنه راکد مانده ساخت و ساز بزرگ مقیاس در شهر ایجاد کنند. ما شهروندان عادی هم اول تعجب کردیم و بعد هم به گوش و تماشا نشستیم. خیلی‌هامان ناباورانه دنبال حرفی قانع‌کننده می‌گشتند، زیرا در کنار خبر پارک، خبر دیگری نیز مبنی بر صدور مجوز ساخت و‌سازی 630 هزار متری به شکل برج‌های بسیار بلند تجاری و اداری و هتل و …
تسهیلات هند برای فعالیت‌های ساخت و ساز ارتش در جامو و کشمیر
۱۳۹۹/۰۵/۰۷ / کشمیر
تسهیلات هند برای فعالیت‌های ساخت و ساز ارتش در جامو و کشمیر
دولت هند با نزدیک شدن به اولین سالگرد لغو وضعیت خودمختاری ویژه جامو و کشمیر در پنجم اوت قصد اتخاذ یک سری گام‌ها را دارد. این گام‌ها شامل یک سری قوانین داخلی جدید هستند که به خارجی‌ها اجازه خرید زمین و اکتساب مشاغل دولتی در جامو و کشمیر را می‌دهند.
ریشه تخلفات ساخت و ساز لواسان | از بالا سفارش می‌کنند جلوی تخلفات را نگیرید | قیمت ویلا در شهرک باستی ‌هیلز
۱۳۹۹/۰۵/۰۷
ریشه تخلفات ساخت و ساز لواسان | از بالا سفارش می‌کنند جلوی تخلفات را نگیرید | قیمت ویلا در شهرک باستی ‌هیلز
این روزها ساخت و سازهای غیرقانونی در لواسان شدت بیشتری گرفته است تا جایی که رئیس قوه قضائیه گفت لواسان آغاز کار ماست و مسئله را رها نخواهیم کرد. این ویدئو را ببینید تا با ریشه تخلفات ساخت و ساز در لواسان آشنا شوید.
۱۳۹۹/۰۵/۰۷
ازمیراث فرهنگی صیانت می‌کنیم
این بخش را هم پیگیری خواهم کرد و اگر تخلفی از سوی شهرداری واقع شده باشد حتما آن را هم پیگیری می‌کنم.  هر مرجعی که کوتاهی کرده باشد قصور کرده باشد، اگر تخلف باشد در مراجع مربوط موضوع بررسی می‌شود و اگر عنوان مجرمانه باشد در دادسرا پیگیری و رسیدگی و برخورد می‌شود.    در زمستان 1387 بابت اتفاقاتی که پیرامون طرح و توسعه میدان عتیق رخ داده بود برای تهیه گزارش به اصفهان آمدیم. به عبارت دیگر مشکلات اصفهان و آثار تاریخی آن مربوط به امسال و سال قبل نیست. از دهه‌های قبل مشکلات اصفهان جریان داشت ولی کسی برای آن آستین بالا نمی‌زد. اگر خاطرتان باشد در ماجرای برج‌جهان‌نما که حریم منظر میدان نقش‌جهان را نقض می‌کرد تا بحث خارج شدن از میراث‌جهانی …
آشنایی با سایت ساز رایو؛ سامانه‌ ساخت وب سایت و فروشگاه
۱۳۹۹/۰۵/۰۶
آشنایی با سایت ساز رایو؛ سامانه‌ ساخت وب سایت و فروشگاه
راه‌اندازی وب‌سایت یا فروشگاه اینترنتی یکی از راهکار‌های ورود به کسب‌وکار آنلاین است؛ اما موانعی نظیر پیچیدگی‌های فنی باعث شده تا بسیاری قید آن را بزنند. دراین‌میان، سرویس‌هایی چون رایو فرایند ساخت وب‌سایت را بسیار ساده کرده‌اند. 
1200 مورد ساخت‌وساز غیرمجاز فقط در 4 روستا/ 80 میلیون هکتار اراضی ملی و طبیعی سند ندارند
۱۳۹۹/۰۵/۰۶
1200 مورد ساخت‌وساز غیرمجاز فقط در 4 روستا/ 80 میلیون هکتار اراضی ملی و طبیعی سند ندارند
رئیس سازمان بازرسی کل کشور گفت: در 4 روستا که بررسی کردیم بیش از 18 هکتار از اراضی مورد تصرف واقع شده و بیش از 1200 مورد ساخت و ساز صورت گرفته که این خلاف قانون است. بعضا مجوز‌های غیرقانونی به این افراد صادر شده است.
طرحی برای نجات ۱۵درصد جمعیت تهران در زلزله
۱۳۹۹/۰۵/۰۶
طرحی برای نجات ۱۵درصد جمعیت تهران در زلزله
بافت فرسوده و نامقاوم به یکی از معضلات پایتخت بدل شده است، معضلی که نگرانی‌های جدی پیرامون گستردگی و جمعیت ساکن در آن در هنگام حوادثی مانند زلزله وجود دارد و متاسفانه افزایش قیمت‌ها در حوزه ساخت و ساز شرایط مقاوم سازی آن را نیز با دشواری روبرو کرده است. در این میان سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران متولی طرحی برای ایمن سازی این بافت شده است.
۱۳۹۹/۰۵/۰۵
طغیان سیاتل، هشدار تاکتیکی در لس‌آنجلس!
پلیس سیاتل اعتراضات علیه بی عدالتی در این شهر را شورش اعلام کرد. اعتراضات در شهرهای آمریکا از جمله پورتلند، لوییس‌ویل و شیکاگو با خشونت‌های تازه‌ای میان پلیس و معترضان که خواهان برابری نژادی هستند، همراه شد. به گزارش اسپوتنیک، واحد پلیس این شهر اعتراضات در آنجا را به سبب ریسک برای امنیت عمومی به عنوان شورش دسته بندی کرده و بیش از ۲۴ تن را دستگیر کرد. در توئیتر واحد پلیس سیاتل اعلام شد: پلیس از زمان اعلام حوادث به عنوان، شورش ۲۵ تن را دستگیر کرده است. تظاهرکننده‌ها در سیاتل با پلیس درگیر شده و به چندین ساختمان آسیب وارد کرده و محل پروژه ساخت و ساز یک ساختمان کینگ کاونتی را به آتش کشیدند. معترضان از سنگ، بطری، بالنهای حاوی مایعات، و پرتابه‌های دیگر علیه پلیس استفاده کردند …
تکذیب افزایش ۴۰۰ درصدی نرخ عوارض ساخت و ساز
۱۳۹۹/۰۵/۰۵
تکذیب افزایش ۴۰۰ درصدی نرخ عوارض ساخت و ساز
معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران افزایش ۴۰۰ درصدی نرخ عوارض ساخت و ساز در پایتخت برای سال ۹۹ را رد کرد.
معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران: رد افزایش ۴۰۰ درصدی نرخ عوارض ساخت و ساز در پایتخت/ عوارض رایگان برای بافت فرسوده
۱۳۹۹/۰۵/۰۵
معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران: رد افزایش ۴۰۰ درصدی نرخ عوارض ساخت و ساز در پایتخت/ عوارض رایگان برای بافت فرسوده
معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران افزایش ۴۰۰ درصدی نرخ عوارض ساخت و ساز در پایتخت برای سال ۹۹ را رد کرد. عبدالرضا گلپایگانی در واکنش به افزایش ۴۰۰ درصدی نرخ عوارض ساخت و ساز در تهران گفت: ما افزایش ۴۰۰ درصدی در سال ۹۹ نداشتیم و عوارض ما امسال نسبت به سال ۹۸، در کل شهر تهران رشد ۳۰ درصدی داشته است.
ضابط‌های قضایی مرزبان حریم شهری هستند/ اختصاصی کردن لواسان از سوی یک عده غیرمجاز است
۱۳۹۹/۰۵/۰۵
ضابط‌های قضایی مرزبان حریم شهری هستند/ اختصاصی کردن لواسان از سوی یک عده غیرمجاز است
رئیس قوه قضائیه تاکید کرد: باید به چارچوب‌های ساخت و ساز احترام گذاشته شود لواسان برای مردم است و ضابطان قضایی مرزبانان حریم‌های شهری هستند.
کاداستر ۸۰۰ هزار هکتار از اراضی ملی گیلان تا پایان برنامه ششم
۱۳۹۹/۰۵/۰۵ / استانی-اجتماعی / کاداستر / اراضی ملی / سازمان ثبت اسناد و املاک
کاداستر ۸۰۰ هزار هکتار از اراضی ملی گیلان تا پایان برنامه ششم
معاون امور اراضی منابع طبیعی گیلان، از حدنگاری ۸۰۰ هزار هکتار از یک میلیون و ۱۷ هزار هکتار از اراضی ملی استان گیلان تا پایان برنامه ششم خبر داد و گفت: مهمترین هدف کاداستر جلوگیری از زمین خواری و ساخت و ساز غیر مجاز در اراضی ملی، رفع تخلفات و تصرفات و تثبیت مالکیت دولت است.
موافقت شورای ساخت با هشت فیلم نامه
۱۳۹۹/۰۵/۰۴ / شورای ساخت سازمان سینمایی
موافقت شورای ساخت با هشت فیلم نامه
شورای صدور پروانه ساخت در جلسه اخیر با هشت فیلم نامه، سه مجوز کارگردانی اول و یک مجوز تهیه کنندگی موافقت کرد.
بررسی ترک فعل‌ها در حوزه آب و برق/ مجوز ساخت و ساز در بستر رودخانه نباید صادر ‌شود
۱۳۹۹/۰۵/۰۴ / وزارت نیرو / درویشیان / سدسازی / منابع آب / سازمان بازرسی / اردکانیان / حریم رودخانه
بررسی ترک فعل‌ها در حوزه آب و برق/ مجوز ساخت و ساز در بستر رودخانه نباید صادر ‌شود
ایلنا: در دیدار رئیس سازمان بازرسی کل کشور و وزیر نیرو، چالش های حوزه آب و برق مانند برداشت های بی‌رویه از منابع آب کشور، سدسازی غیراصولی، نابسامانی در حفاظت از بستر…
مهاجرت به پایتخت، سکونت در کرج
۱۳۹۹/۰۵/۰۴ / استانی-اجتماعی / شورای شهر کرج / کرج / مهدی حاج قاسمی / شهرداری کرج
مهاجرت به پایتخت، سکونت در کرج
عضو شورای شهر کرج گفت: برای جلوگیری از افزایش ساخت و ساز غیر مجاز در حریم شهر کرج، به دنبال ایجاد کمربند سبز در این محدوده هستیم.
درآمد جایگزین نفت| لزوم تشکیل شورای سیاست‌گذاری مالیاتی/ شمشیر دو لبه اخذ مالیات از خانه‌های خالی
۱۳۹۹/۰۵/۰۳ / مجلس / مالیات / سازمان امور مالیاتی
درآمد جایگزین نفت| لزوم تشکیل شورای سیاست‌گذاری مالیاتی/ شمشیر دو لبه اخذ مالیات از خانه‌های خالی
رئیس کمیسیون مالیاتی اتاق بازرگانی با بیان این که طرح اخذ مالیات از خانه های خالی باید با تامل و کارشناسی تصویب شود گفت: این طرح اگرچه عرضه مسکن در کوتاه مدت را زیاد می‌کند اما اگر درست اجرا نشود به رکود ساخت و ساز و خروج سرمایه از مسکن منجر می‌شود.
کارآفرینی در کشاورزی، صنعت و مسکن، بانوی شیرازی را در کشور نمونه کرد
۱۳۹۹/۰۵/۰۳ / معاونت ریاست جمهوری در امور زنان و خانواده / کارآفرینی / شیراز / بانوان / فارس
کارآفرینی در کشاورزی، صنعت و مسکن، بانوی شیرازی را در کشور نمونه کرد
شیراز- ایرنا- عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی و نایب رییس کانون زنان بازرگان فارس که خود کارآفرین نمونه در صنایع غذایی، حوزه ساخت ‌و ساز و کشاورزی گلخانه‌ای است، گفت: هر زنی در هر جایی و به هر شکلی می‌تواند کارآفرینی کند، یکی مادر خوبی است و فرزندان خوبی دارد و یکی معلم بسیار شایسته‌ای، اطلاق عناوین مختلف، الگویی برای ارزش‌گذاری زنان نیست.
ظرفیت سکونت منطقه 22 تهران فقط 40 هزار نفر دیگر!
۱۳۹۹/۰۵/۰۱
ظرفیت سکونت منطقه 22 تهران فقط 40 هزار نفر دیگر!
شهردار منطقه 22 تهران گفت: در طرح تفصیلی جدید این ظرفیت به 520 هزار نفر کاهش پیدا کرده است و با توجه به جمعیت فعلی 480 هزار نفری در منطقه 22 تنها اجازه ساخت و ساز برای 40 هزار نفر در منطقه 22 داده خواهد شد.
ساخت و ساز غیر مجاز در حاشیه زریبار تخریب می شوند
۱۳۹۹/۰۵/۰۱ / استانی-شهرستانها
ساخت و ساز غیر مجاز در حاشیه زریبار تخریب می شوند
رییس اداره محیط زیست شهرستان مریوان گفت: با توجه به اهمیت حفظ و صیانت از اراضی حریم تالاب زریبار پنج مورد از ساخت و سازهای غیرقانونی با دستور قضایی تخریب شد.
۱۳۹۹/۰۴/۳۱ / زلزله / ورنکش / آذربایجان شرقی / بازسازی
(تصاویر) ساخت و ساز لاک پشتی در روستای زلزله زده ورنکش
بامداد جمعه ۱۷ آبان ۱۳۹۸، زلزله‌ای با قدرت ۵.۹ ریشتر بخش‌هایی از آذربایجان‌شرقی در میانه را لرزاند. تعداد زیادی از منازل روستایی و دامداری‌ها تخریب شدند. حدود هشت ماه از زمان وقوع زلزله می‌گذرد، و ما دوباره سری به روستای ورنکش زدیم تا روند بازسازی آسیب‌های ناشی از زلزله را ببینیم، اما روند ساخت و ساز‌ها در این روستا با کمترین پیشرفت رو به رو بوده است.
۱۳۹۹/۰۴/۳۰
رهبر کره‌شمالی تمام مدیران ساخت یک بیمارستان را برکنارکرد
رهبری کره‌شمالی روز گذشته (دوشنبه) در اظهاراتی از مدیران ساختمانی این کشور بابت مشکلات نامشخص در ساخت یک بیمارستان به شدت انتقاد و افراد مسئول را برکنار کرد. به گزارش آسوشیتدپرس، این انتقاد از سوی کیم جونگ اون، رهبری کره‌شمالی از مدیران بخش ساخت و ساز این کشور شاید نشان‌دهنده این باشد که پیونگ‌یانگ با تامین تجهیزات و مایحتاج در بحبوحه تعطیلی‌های ناشی از ویروس کرونا و تحریم‌های آمریکا روبروست و دست و پنجه نرم می‌کند. رهبری کره‌شمالی در جریان بازدیدش از پروژه ساختمانی بیمارستانی در پیونگ‌یانگ به انتقاد از روند مدیتریتی در ساخت این پروژه پرداخت و گفت که این پروژه با غفلت و بدون بودجه مناسب انجام می‌شود. وی دستور داد تا تمامی افراد مسئول در این پروژه …
توقع انبوه سازان برای معافیت سه‌ساله از مالیات خانه‌های خالی
۱۳۹۹/۰۴/۳۰ / مالیات بر خانه‌های خالی
توقع انبوه سازان برای معافیت سه‌ساله از مالیات خانه‌های خالی
انبوه‌سازان ضمن موافقت با مالیات خانه های خالی توقع دارند با توجه به کاهش ساخت و ساز به یک سوم تقاضای مطلق مسکن، بخش تولید باید حداقل سه سال از این نوع مالیات معاف باشد.
ارائه بهترین راهکار برای خرید مصالح با بهترین قیمت
۱۳۹۹/۰۴/۳۰
ارائه بهترین راهکار برای خرید مصالح با بهترین قیمت
از موارد جدایی ناپذیر در ساخت و احداث سازه‌های مختلف، مصالح ساختمانی می‌باشد که در انواع مختلف موجود بوده و هرکدام دارای ویژگی‌های مختلف می‌باشند. آن چه که مهم است آشنایی با ویژگی های هر یک از این مصالح به منظور استفاده صحیح از آن ها در حوزه ساخت و ساز می‌باشد.
طرح دو فوریتی ساماندهی بازار مسکن روز چهارشنبه به هیات رئیسه ارائه می‌شود
۱۳۹۹/۰۴/۲۹ / بازار مسکن / کمیسیون عمران
طرح دو فوریتی ساماندهی بازار مسکن روز چهارشنبه به هیات رئیسه ارائه می‌شود
سخنگوی کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی از نهایی شدن طرح دو فوریتی ساماندهی بازار مسکن به منظور تحقق جهش تولید با استفاده از رونق ساخت و ساز در مسکن شهری و روستایی تا روز چهارشنبه خبر داد.
صهیونیست‌ها یک شهروند فلسطینی را مجبور کردند خانه خود را تخریب کند
۱۳۹۹/۰۴/۲۹ / اسراییل
صهیونیست‌ها یک شهروند فلسطینی را مجبور کردند خانه خود را تخریب کند
مقامات رژیم صهیونیستی در ادامه جنایاتشان یک شهروند فلسطینی و فرزندش را به بهانه ساخت و ساز بدون مجوز، مجبور به تخریب منزلشان در شهر قدس اشغالی کردند.
۱۳۹۹/۰۴/۲۹ / تهران / حسن خلیل آبادی / عوارض ساخت و ساز
امسال نرخ عوارض ساخت و ساز در پایتخت چقدر افزایش یافت؟
حسن خلیل‌آبادی عضو شورای شهر تهران در گفت‌وگو با فارس، درباره موضوع عوارض ساخت و ساز اظهار داشت: برای اینکه بتوانیم شهر را به صورت قانونی اداره کنیم، نیاز به اخذ عوارض از مردم داریم که اخذ عوارض ساخت و ساز از جمله این موارد است.
شرط ارائه ۱۴۰ میلیون تومان تسهیلات نوسازی بافت فرسوده به ازای هر واحد
۱۳۹۹/۰۴/۲۹ / شهرداری تهران / شهر تهران / بافت فرسوده
شرط ارائه ۱۴۰ میلیون تومان تسهیلات نوسازی بافت فرسوده به ازای هر واحد
مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران گفت:اگر مالکان در بافت های فرسوده برای ساخت ‌و ساز از مشارکت سازندگان حرفه ای که پروانه انبوه‌سازی‌ دارند استفاده کنند، ۱۴۰‌میلیون تومان تسهیلات نوسازی دریافت می کنند.
کمک به سازندگان پروژه تهرانسر از محل اخذ تسهیلات اقدام ملی
۱۳۹۹/۰۴/۲۹ / راه و شهرسازی استان / رقابت / ساخت و ساز / مدیرکل راه و شهرسازی / معماری
کمک به سازندگان پروژه تهرانسر از محل اخذ تسهیلات اقدام ملی
ایلنا: مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران در سیزدهمین بازدید خود از تهرانسر و جلسات اختصاصی با سازندگان با اشاره به شرایط خوب این پروژه از آغاز مرحله ساخت و ساز آن از…
ساماندهی چشمه‌های کوهستانی برای تامین آب عشایر گیلان
۱۳۹۹/۰۴/۲۹ / استانی-اقتصادی / چشمه / عشایر
ساماندهی چشمه‌های کوهستانی برای تامین آب عشایر گیلان
رییس اداره امور عشایر گیلان گفت: به گونه ای عمل می کنیم که آب چشمه‌های کوهستانی زمینه‌ساز هجوم افراد برای ساخت و ساز در مناطق بکری که چشمه‌ها در آن قرار دارد، نباشد.
تصاویر: گذری در شهر- قیطریه
۱۳۹۹/۰۴/۲۹
تصاویر: گذری در شهر- قیطریه
محله قیطریه در شمال تهران قرار دارد و جزو شمیرانات است .از شمال به حکمت، از جنوب به بزرگراه صدر، از شرق به چیذر و از غرب به تجریش محدود می‌شود. سندی که قدمت این محله را اثبات می‌کند، کشف قبرهای باستانی اقوام آریایی با پیشینه سه هزار ساله است. بوستان قیطریه روزگاری باغ بزرگی بوده که اولین مالکان آن نظام الدوله و آصف الدوله بوده‌اند. توسعه‌ی ساخت و ساز در این محله در۸۰ سال اخیر بوجود آمده است.
قانون مالیات بر خانه‌های خالی برای کنترل قیمت مسکن کارآمد نیست
۱۳۹۹/۰۴/۲۸ / مسکن / مالیات
قانون مالیات بر خانه‌های خالی برای کنترل قیمت مسکن کارآمد نیست
فعال صنفی حوزه ساخت و ساز مسکن گفت: با اجرای قانون مالیات بر خانه‌های خالی تنها شاید بتوان شاهد افزایش میزان عرضه در بازار اجاره‌ بود.
۱۳۹۹/۰۴/۲۹
منابع شبکه بانکی به کمک تسهیلات دهی در بخش مسکن بشتابد
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: برای جبران منابع مورد نیاز در بخش مسکن می توان علاوه بر بانک عامل در این حوزه از توان مالی بانک‫های دیگر نیز استفاده کرد.شهباز حسن پور بیگلری با تاکید بر اینکه وضعیت فعلی بازار مسکن دغدغه‫های بسیاری را برای مردم به ویژه نسل جوان ایجاد کرده است، گفت: خوشبختانه عزم جدی در مجلس برای ساماندهی بازار مسکن ایجاد شده و امیدواریم به زودی با تعامل با دولت مسیر بهبود وضعیت دنبال شود.نماینده مردم سیرجان و بردسیر در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه برای ساماندهی بازار مسکن نمی توان از یک سازمان، وزارتخانه و یا حتی یک بانک انتظار معجزه داشت، افزود: همانگونه که در پیدایش وضعیت فعلی دستگاه های مختلفی با کم کاری نقش داشته اند اکنون نیز همین دستگاه‫ها باید با تعاملی نسبی مسیر را برای …
ببینید | اضافه شدن داستان «شهید سلیمانی» در کتاب‌های درسی
۱۳۹۹/۰۴/۲۷ / شهید سپهبد قاسم سلیمانی / کتاب درسی / سوریه
ببینید | اضافه شدن داستان «شهید سلیمانی» در کتاب‌های درسی
وزیر آموزش و پرورش گفت: جایی در کشور سوریه نبود که وارد شویم و مردم و مسئولان با عظمت از «شهید حاج قاسم» یاد نکنند. پول داشته باشیم مدارس خودمان را می‌سازیم. شایعه شد که برای ساخت و ساز مدارس سوریه به این کشور سفر کرده ام. قرار بود تجریباتمان را در اختیار سوریه‌ای‌ها بگذاریم.
بکارگیری منابع خُرد مردم در 12 پروژه زیرساختی/تأمین مالی احداث آزادراه و راه‌آهن‌ از بازار سرمایه
۱۳۹۹/۰۴/۲۷
بکارگیری منابع خُرد مردم در 12 پروژه زیرساختی/تأمین مالی احداث آزادراه و راه‌آهن‌ از بازار سرمایه
وزیر راه و شهرسازی گفت: برنامه داریم از ظرفیت بازار سرمایه برای صندوق تأمین مالی زمین و مسکن بهره ببریم تا بدین ترتیب ‌بتوانیم از منابع خُرد و اندک مردم، برای رونق ساخت و ساز مسکن استفاده کنیم.
۱۳۹۹/۰۴/۲۷
چالش‌های مسکن و جیب‌های خالی تر از دیروز مردم
داود خاضعی نسب شیب صعودی مهاجرت و افزایش شدید تراکم جمعیت در شهرها و همچنین با توجه به ساختار جمعیتی کشور ما و جوانی بیش از ۵۰ درصد جمعیت آن،بحران مسکن را به یکی از اساسی ترین چالش‌های کلان کشوری تبدیل کرده است؛ چالشی که امروزه با نوسانات لحظه ای و افزایش شدید قیمت مسکن آن را به معضل پر دردسری برای شهروندان و همچنین مدیریت و کنترل آن را به امری دشوار و تا حدودی ناممکن برای سیاستگذاران این حوزه تبدیل کرده است.مسکنی که در دولت‌های مختلف همواره سیاست‌ها و استراتژی‌های متفاوتی برای ساماندهی و مهار قیمت‌های آن مورد توجه و پیگیری قرار گرفته است اما بحران فعلی مسکن نشانگر آن است که برایند این سیاست‌ها و استراتژی‌ها حداقل در چند سال اخیر نه تنها سبب تسهیل دسترسی شهروندان به مسکن نشده بلکه صاحب خانه شدن …
۱۳۹۹/۰۴/۲۷
۱۰ میلیون تهرانی تحت تاثیر مستقیم و غیرمستقیم زلزله ۷ ریشتری
رئیس سازمان مدیریت بحران کشور 2 میلیون نفر از جمعیت تهران را تحت تاثیر مستقیم زلزله احتمالی با بزرگی 7 ریشتر در پایتخت اعلام کرد.به گزارش ایسنا، اسماعیل نجار در حاشیه جلسه ستاد محلی پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران که در محل سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران برگزار شد، با حضور در جمع خبرنگاران گفت: بر اساس قانون مدیریت بحران کشور تمام دستگاه‌های اجرایی کشور در زمان حادثه و بحران وظیفه‌ای را بر عهده دارند که این وظایف بعضا با وظایف و مسئولیت‌های آنان در زمان بحران متفاوت است. وی درباره سوله‌های مدیریت بحران و کاربری برخی از آنها در تهران اظهار کرد: سوله مدیریت بحران یک مشکل را نمی تواند حل کند ‌ممکن است یک سوله در زمان عادی یک مجموعه ورزشی باشد اما در زمان بحران کاربری آن …
۱۳۹۹/۰۴/۲۷
ساماندهی بازار مسکن نیازمند اقدامات ضربتی است
عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس، وظیفه بانک مسکن را در موضوع تسهیلات دهی در بخش مسکن مهم خواند و گفت: اهلیت سنجی برای اعطای تسهیلات به انبوه سازان و شخصی سازها باید اولویت این بانک باشد زیرا بی توجهی به این مهم باعث گردش منفی نقدینگی در بازار خواهد شد.رحیم زارع با تاکید بر ضرورت انجام اقدامات ضربتی برای ساماندهی وضعیت بازار مسکن، گفت: دولت باید با مهار تورم بخش مسکن را از گرانی های بی سابقه نجات دهد.نماینده مردم آباده در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تورم بخش مسکن به صورت لحظه ای در حال افزایش است، افزود: جلوگیری از قیمت گذاری‫های سلیقه ای از سوی مالکان یکی از اقداماتی است که برای بهبود وضعیت در این بازار باید پیگیری شود.وی با تاکید بر اینکه مصوبه مجلس در‫خصوص موافقت با دو‫فوریت طرح …
تغییر فتوای مفتیان سعودی با شیوع کرونا/ هتل‌های منا پس از ۱۷ سال احیا می‌شوند
۱۳۹۹/۰۴/۲۵
تغییر فتوای مفتیان سعودی با شیوع کرونا/ هتل‌های منا پس از ۱۷ سال احیا می‌شوند
در حالی که بر اساس فتوای مفتیان سعودی، حق ساخت و ساز در منا وجود ندارد، ساختمان‌هایی در منا ساخته شده که پس از 17 سال برای جلوگیری از شیوع کرونا، زائران به جای چادر در آنجا اسکان می‌یابند.
۱۳۹۹/۰۴/۲۵
نوسازی بافت‌های فرسوده
«متاسفانه در سال‌های اخیر پیشرفت قابل انتظار در بازسازی و بهسازی بافت‌های فرسوده شهری حاصل نشده است، بنابراین ضرورت دارد از زمین‌های دستگاه‌ها و نهادهای دولتی و عمومی برای رونق ساخت و ساز و احیای بافت‌های فرسوده، به ویژه در مناطق مرکزی شهرها استفاده شود و همه بخش‌ها باید وزارت راه را در این زمینه همراهی و کمک کنند.» این جملات حسن روحانی در تماس تلفنی با محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی است. در پی بروز نوسانات قیمتی پی‌درپی در بازار مسکن دولت سعی کرده تا با اتخاذ تدابیر جدید بتواند اندکی در روند بازار تغییر ایجاد کند. البته در همین حین به نظر می رسد رئیس‌جمهوری مجددا به یاد هدف فراموش شده دولت در حوزه نوسازی بافت فرسوده نیز افتاده و از روند کند و نه چندان قابل توجه احیای محلات قدیمی شهرها ابراز …
(ویدئو) شگفت انگیزترین ساخت و ساز غیرمجاز در شمیرانات!
۱۳۹۹/۰۴/۲۴ / شمیرانات / ساخت و ساز / امام جمعه / رودبارقصران
(ویدئو) شگفت انگیزترین ساخت و ساز غیرمجاز در شمیرانات!
امام جمعه رودبار قصران از بنایی غیر مجاز در منطقه رونمایی کرد که بیش از 19 برابر جواز احداث شده است.
رونق
۱۳۹۹/۰۴/۲۴ / استانی-اجتماعی / کرمانشاه / منطقه کرمانشاه / شهرداری / معاون استانداری کرمانشاه
رونق "ساخت و ساز" کلید حل مشکلات شهرداری کرمانشاه است
معاون عمرانی استانداری کرمانشاه با اشاره به مشکلات مالی فراوان در سطح شهرداری‌ها از جمله شهرداری کرمانشاه، رونق ساخت و ساز را تنها راهکار برون رفت شهرداری از این مشکلات عنوان کرد.
آغاز عملیات احداث دبستان ۳ کلاسه در رامهرمز
۱۳۹۹/۰۴/۲۴ / نوسازی مدارس / استانی-علمی و آموزشی / علمی و آموزشی-خوزستان
آغاز عملیات احداث دبستان ۳ کلاسه در رامهرمز
عملیات ساخت دبستان سه کلاسه خیری شهید اندرزگو در روستای زویدی رمضان رامهرمز به همت خیر مدرسه ساز آغاز شد.
تخفیف ۳۰ درصدی حق الزحمه خدمات نظام مهندسی یزد
۱۳۹۹/۰۴/۲۴ / استانی-اقتصادی / سازمان نظام مهندسی ساختمان یزد
تخفیف ۳۰ درصدی حق الزحمه خدمات نظام مهندسی یزد
رئیس نظام مهندسی ساختمان استان یزد از تخفیف ۳۰ درصدی حق‌الزحمه خدمات مهندسی به مناسبت تاسیس سازمان و در جهت کاهش تخلفات ساخت و ساز خبر داد.
۱۳۹۹/۰۴/۲۴
پروژه طراحی و پیاده‫سازی هوش تجاری آذرماه رونمایی می شود
مدیرعامل شرکت توسعه گردشگری آریا زیگورات اعلام کرد: پروژه طراحی و پیاده‫سازی هوش تجاری با هدف بهبود کیفیت خدمات، کنترل هزینه ها و افزایش درآمدزایی در آذرماه امسال به طور رسمی رونمایی می‫شود.سمانه یوسفی گفت: در حال حاضر پروژه هوش تجاری با دسترسی به API های مالی و رزرویشن، گزارشات مالی، میزان اشغال هتل و درآمدزایی هر دو هتل (نووتل و ایبیس) را ارائه می‫کند. ایجاد سیستم هدف‫گذاری آژانس‫ها انجام شده و سیستم امتیازدهی آژانس ها در حال انجام است.وی با بیان اینکه مقدمات ایجاد باشگاه مشتریان و کمپین های تبلیغاتی مرتبط اجرا شده است، اهداف اجرای پروژه هوش تجاری را کنترل هزینه ها، بهبود و حفظ کیفیت خدمات، تخصیص متناسب منابع انسانی به بخش های مختلف، افزایش درآمدزایی، مدیریت هزینه و تاثیرگذاری تبلیغات، جذب …
عجیب‌ترین ساخت و ساز ایران
۱۳۹۹/۰۴/۲۳
عجیب‌ترین ساخت و ساز ایران
بنایی در منطقه رودبار قصران که با مجوز ۲۰۰ متر در ۴ قواره آغاز شده بود، حالا با بیش از ۱۹ هزار متر بنا، ساکنان منطقه را غافلگیر کرده است.
نیاز به ادامه مدرسه‌سازی از سوی خیرین
۱۳۹۹/۰۴/۲۳ / خیرین و نیکوکاران / مدرسه
نیاز به ادامه مدرسه‌سازی از سوی خیرین
امروز نشست خبری ترویج و توسعه مراکز فنی و حرفه ای با حضور محمد رضا جعفری، مدیرعامل جامعه خیرین مدرسه ساز، وحید صباغیان، مدیرعامل موسسه خیریه مدرسه ساز فرهنگی همره افق قریب و جمعی از خیرین مدرسه ساز برگزار شد و در این نشست به اهمیت توجه خیرین به ساخت هنرستان و ترویج مهارت آموزی تاکید شد.
شورای شهر با ساخت برج در پادگان ۰۶ ارتش مخالف است
۱۳۹۹/۰۴/۲۳ / پادگان های نظامی / شورای شهر تهران / شهر تهران / شهرداری تهران
شورای شهر با ساخت برج در پادگان ۰۶ ارتش مخالف است
فارس نوشت: عضو شورای شهر تهران با اشاره به اینکه انجام ساخت و ساز در پادگان ۰۶ پیوست اجتماعی و ترافیکی ندارد، گفت: این پادگان باید تبدیل به پارک و مرکز گردشگری شود.
تاکید بر ورود خیرین به ساخت هنرستان و ترویج مهارت آموزی در جامعه
۱۳۹۹/۰۴/۲۳ / وحید صباغیان / محمدرضا جعفری / خیرین مدرسه ساز
تاکید بر ورود خیرین به ساخت هنرستان و ترویج مهارت آموزی در جامعه
نشست خبری ترویج و توسعه مراکز فنی و حرفه ای برگزار شد و بر اهمیت توجه خیرین مدرسه ساز به امر ساخت هنرستان و ترویج مهارت آموزی در جامعه تاکید شد.
بلندمرتبه‌سازی‌ها در ارتفاعات جنوبی مشهد چگونه اتفاق افتاد؟
۱۳۹۹/۰۴/۲۳ / استانی-اجتماعی / ساخت ساز در ارتفاعات جنوبی مشهد / کمربند جنوبی مشهد / شورای شهر مشهد / دانشگاه فردوسی مشهد / طرح جامع مشهد / طرح تفصیلی شهر مشهد
بلندمرتبه‌سازی‌ها در ارتفاعات جنوبی مشهد چگونه اتفاق افتاد؟
رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر مشهد گفت: مالکان زمین‌های نوار شمالی کمربند جنوبی یکی آستان قدس و دیگری دولت است که از بلندمرتبه‌سازی استقبال کردند و برای همین است که طرح‌های مربوط به آن مصوب شده وگرنه حتی اگر یک دانشجوی شهرسازی را هم بیاوریم و به او بگوییم که این زیر یک گسل است و این ساختمان‌های مرتفع در کریدور بصری شهر و کریدور باد شهر نیز هستند، قطعا همان دانشجو به ما می‌گوید که این مناطق قرمز هستند و نباید بارگزاری طبقات را انجام بدهیم.
تحقق مقاوم‌سازی با نظارت بر ساخت‌ و ساز روستایی
۱۳۹۹/۰۴/۲۳ / استانی-اجتماعی / رضا خواجه‌ای / زنجان / بنیاد مسکن انقلاب اسلامی / مقاوم‌سازی خانه‌های روستایی
تحقق مقاوم‌سازی با نظارت بر ساخت‌ و ساز روستایی
مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان گفت: نظارت بر ساخت و سازهای روستایی به صورت اصولی و ترویج فرهنگ مقاوم‌سازی از اهداف اصلی بنیاد مسکن است.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •