جمعه, ۱۴ آذر, ۱۳۹۹ / 4 December, 2020
ساخت مدرسه
فیلم/روایتی از درگذشت مادربزرگ خیر تالشی
۱۳۹۹/۰۹/۰۵ / فرح نساء انجوح / پیرزن نیکوکار / ساخت مدرسه / فیلم
فیلم/روایتی از درگذشت مادربزرگ خیر تالشی
«فرح نساء انجوح» نیکوکار تالشی که زمین هزارمتری خود در روستای زادگاهش را به‌عنوان تنها دارایی‌اش جهت احداث مدرسه، اهدا کرده و خود تا پایان عمر در چادر (پُرو)زندگی می‌کرد؛ در سن ۸۲ سالگی درگذشت.
مدرسه‌سازی نور امید به زندگی‌ام تاباند
۱۳۹۹/۰۹/۰۲
مدرسه‌سازی نور امید به زندگی‌ام تاباند
بهاره خسروی همه چیز از یک دعوت دوستانه برای حضور در افتتاحیه یک مدرسه خیّرساز، از ۲ سال، قبل شروع شد. حضوری که انگیزه مدرسه‌سازی را در دل دکتر «نصرت‌الله نیرومندپور» در دوران سالمندی زنده می‌کند تا برای ساخت مدرسه و اعتلای آموزش‌وپرورش میان نسل نوپای کشور پیشگام شود. گامی که به گفته این پزشک نیکوکار ۸۸‌ساله، باعث شد در دوران سالمندی جانی دوباره بگیرد. او بی‌صبرانه مشتاق است تا مراحل ساخت مدرسه به پایان برسد و حضور دانش‌آموزان و نشاط آنها را در مدرسه ببیند. به بهانه ساخت مدرسه «خدیجه الکبری(س)» …
وجود ۴۰۰ هزار خانه بدون سکنه در تهران
۱۳۹۹/۰۸/۲۷ / خانه‌های خالی / مجید فراهانی / مسکن خالی در تهران
وجود ۴۰۰ هزار خانه بدون سکنه در تهران
به گزارش فارس، مجید فراهانی، عضو شورای شهر تهران در جلسه امروز شورای شهر درباره پرونده باغات اظهار داشت: در منطقه 22 تهران فراتر از طرح تفصیلی مجوز برج‌باغ و مال‌های تجاری داده شده است و در مسیری ساخت و ساز انجام گرفته که سرانه‌های فضای سبز پیش‌بینی نشده است. همچنین ساخت مدرسه در آنجا سودآور نبوده و سازنده به سمت ساخت مدرسه نرفته است.
افتتاح ۱۴۲۲ طرح آموزشی با حضور رئیس‌جمهور
۱۳۹۹/۰۸/۲۲ / محسن حاجی میرزایی / رئیس جمهور اسلامی ایران / ساخت مدرسه
افتتاح ۱۴۲۲ طرح آموزشی با حضور رئیس‌جمهور
صبح امروز ۱۴۲۲ طرح آموزشی و ۱۲۴ طرح تربیتی در سراسر کشور با حضور ریاست جمهوری افتتاح شد.
ساخت مدرسه‌ در یک ماه
۱۳۹۹/۰۸/۲۲
ساخت مدرسه‌ در یک ماه
سنگال: معماری لبنانی برای ساخت مدرسه در روستاها از تکنیکی استفاده می‌کند که فضانوردها برای ساخت سرپناهی فوری آن را در دستور کار خود دارند. به گزارش بی‌بی‌سی، او برای ساخت دیوارهای مستحکم از خاک همان محل همراه اندکی سیمان استفاده می‌کند و این مخلوط را داخل گونی می‌ریزد. این گونی‌ها سپس توسط میلگرد به یکدیگر وصل می‌شوند. چنین مدرسه‌هایی در کمتر از یک‌ماه ساخته می‌شوند.
مروری بر وضعیت ساخت مدارس پس از زلزله کرمانشاه
۱۳۹۹/۰۸/۲۱ / زلزله کرمانشاه / ساخت مدرسه / خیرین مدرسه‌ساز / وزارت آموزش و پرورش
مروری بر وضعیت ساخت مدارس پس از زلزله کرمانشاه
پس از وقوع زلزله کرمانشاه که منجر به آسیب به زیرساخت‌ها و تاسیسات این مناطق شد، سازمان نوسازی مدارس کشور با همراهی خیرین و ملت شریف ایران علاوه بر تعمیر و بازسازی مدارس آسیب دیده با ساخت فضاهای جدید آموزشی موجب ارتقای سرانه فضای آموزشی استان از ۵.۲۱ مترمربع به ۶.۴۱ متر مربع شد.
سرانه فضای آموزشی مدارس کرمانشاه از میانگین کشور پیشی گرفت
۱۳۹۹/۰۸/۲۱ / استانی-اجتماعی / ساخت مدرسه / مناطق زلزله زده کرمانشاه / سالزور زلزله کرمانشاه / کرمانشاه
سرانه فضای آموزشی مدارس کرمانشاه از میانگین کشور پیشی گرفت
مدیرکل نوسازی و تجهیز مدارس استان کرمانشاه از پیشی گرفتن سرانه فضای آموزشی مدارس استان از میانگین کشوری، سه سال پس از زلزله بزرگ این استان خبر داد.
افتتاح همزمان ۱۴۲۲ پروژه آموزشی در سراسر کشور
۱۳۹۹/۰۸/۲۱ / مهرالله رخشانی‌مهر / وزارت آموزش و پرورش / نوسازی مدارس / ساخت مدرسه
افتتاح همزمان ۱۴۲۲ پروژه آموزشی در سراسر کشور
۱۴۲۲ پروژه آموزشی با ۸۰۵۱ کلاس درس، ۱۲۴ پروژه تربیتی و ۴ پروژه رفاهی به صورت متمرکز و با حضور رئیس جمهوری، وزیر آموزش و پرورش و رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور فردا افتتاح می شود.
ساخت مدرسه یا تجهیز کلاس های مجازی در مناطق محروم
۱۳۹۹/۰۸/۲۰ / ساخت مدرسه در مناطق محروم / کلاس مجازی / به مهربانی
ساخت مدرسه یا تجهیز کلاس های مجازی در مناطق محروم
سال هاست خیرین کشور در مناطق محروم به ساخت مدرسه پرداخته و به ایجاد بسترهای لازم جهت کمک به تحصیل دانش آموزان کم برخوردار اقدامات شایانی نموده اند.
روایتی از نامه دختر کرمانشاهی به رهبر انقلاب
۱۳۹۹/۰۸/۱۴ / بنیاد برکت / ساخت مدرسه / نامه به رهبر انقلاب
روایتی از نامه دختر کرمانشاهی به رهبر انقلاب
روزنامه وطن امروز در ادامه نوشت: باد می‌آمد و مدرسه را می‌لرزاند و دل ژینا و دوستانش هم می‌لرزید. مدرسه‌شان فرسوده بود و وسایلش زوار در رفته. به مویی بند بود، شاید هم به بادی. روستای‌شان سفیدبرگ، محروم بود و دورافتاده، در دل کوه‌های سر به فلک کشیده کرمانشاه، حومه جوانرود، حوالی مرز. مدرسه ژینا مخروبه بود، دیوارهایش پر از ترک، سقفش شکم‌داده، مستعد حادثه و آبستن فاجعه. 
۳۳ درصد پست‌های مدیریتی دولت در اختیار زنان است
۱۳۹۹/۰۸/۱۳
۳۳ درصد پست‌های مدیریتی دولت در اختیار زنان است
سخنگوی دولت گفت: مطالعات نشان می‌دهد دختران سیستان و بلوچستان با موانع فرهنگی متعدد و فقر و محرومیت روبه‌رو هستند و ساخت مدرسه دخترانه گامی جهت محرومیت‌زدایی و رفع موانع فرهنگی از آنان است.
۱۳۹۹/۰۸/۱۳
خدمت‌رسانی بانک رفاه کارگران به استان های محروم و کم برخوردار
خلق اتفاقات خوب و رضایت‌بخش یکی از ماموریت‌ها و اولویت‌های اصلی بانک رفاه کارگران به شمار می‌رود؛ از جمله اقدامات بانک رفاه کارگران می‌توان به گام برداشتن این بانک جهت تامین آب شرب و سالم در مناطق روستایی به‌ویژه در روستاهای استان سیستان و بلوچستان در جنوب ایران اشاره کرد. اهدای 1200 تانکر آبرسانی به روستاهای محروم و نیازمند استان سیستان و بلوچستان از سوی بانک رفاه کارگران باعث خواهد شد تا بخشی از این سرزمین از امکان دسترسی به آب سالم و بهداشتی بهره‌مند شوند. سرمایه‌گذاری در حوزه مسئولیت اجتماعی در نگاه بانک رفاه کارگران، یک ضرورت و دارای اهمیت مضاعف است و نه ‌تنها این بانک دسترسی آسان شهروندان به خدمات متنوع بانکی را فراهم آورده بلکه همواره با خدمت رسانی و حمایت از محرومان جامعه، شرایط زندگی …
کلنگ‌زنی ساخت مدرسه در زاهدان توسط حسن رحیمی
۱۳۹۹/۰۸/۱۰ / کشتی / کشتی ایران
کلنگ‌زنی ساخت مدرسه در زاهدان توسط حسن رحیمی
حسن رحیمی کلنگ ساخت یک مدرسه را در روستاهای محروم و کپرنشین حاشیه زاهدان به زمین زد.
۱۳۹۹/۰۸/۰۵
خودروی نمایندگان، جزو اموال مجلس و غیرقابل واگذاری است
عضو هیات رییسه مجلس درباره اقدام اخیر یکی از نمایندگان مجلس مبنی بر بخشیدن دنا پلاس مجلس به خیرین مدرسه‌ساز توضیحاتی ارایه کرد. حجت‌الاسلام علیرضا سلیمی، عضو هیات رییسه مجلس، در واکنش به خبر اهدای خودرو دنا پلاس مجلس توسط یکی از نمایندگان به خیرین مدرسه‌ساز اظهار کرد: «خودروی دنا پلاسی که در اختیار نمایندگان مجلس قرار گرفته جزو اموال مجلس شورای اسلامی بوده و سند آن به نام نمایندگان نیست که بخواهند آن را به فرد یا نهادی ببخشند.» به گزارش «باشگاه خبرنگاران جوان»؛ او افزود: «از آقای کوچکی‌نژاد تقاضا داریم تا سند خودروی دنا پلاس را منتشر کند تا مشخص شود وی چگونه خودروی مجلس را بذل و بخشش کرده‌اند، البته شاید وی یک دنا پلاس دیگر به نام خود دارد …
۱۳۹۹/۰۸/۰۶
توسعه خدمات بیمه آسیا در منطقه آزاد چابهار
نشست مشترک مسئول شعبه بیمه آسیا در چابهار، مدیرکل شیلات و مدیر کل سازمان تعاونی روستایی و معاون صید و بنادر ماهیگیری شیلات استان سیستان و بلوچستان، مدیرعامل اتحادیه تعاونی روستایی و رئیس اداره تعاون روستایی چابهار با محوریت توسعه خدمات بیمه آسیا در استان برگزار شد. در این نشست مسئول شعبه بیمه آسیا در چابهار با ارائه آمار و خدمات بیمه آسیا و اشاره به اهمیت، موقعیت وظرفیت های استان سیستان و بلوچستان به ویژه منطقه آزاد چابهار و لزوم توسعه صنعت بیمه در این منطقه، آمادگی شرکت بیمه آسیا برای توسعه همکاری ها و ارائه خدمات بیمه‫ای در تمامی حوزه های مورد نیاز را اعلام کرد. محمد شهلی‫بر، مدیرکل شیلات استان سیستان و بلوچستان با ارزیابی مثبت از خدمات بیمه ای بیمه آسیا در منطقه و ضرورت برگزاری اینگونه نشست …
مجید مجیدی: حمایت از کودکان کار جزو مسئولیت اجتماعی ما است / ایجاد پویش‌هایی برای ساخت مدرسه
۱۳۹۹/۰۸/۰۱ / مجید مجیدی / خورشید / جواد عزتی / فیلم خورشید / روح الله زمانی / جشنواره فیلم کودک و نوجوان اصفهان / شمیلا شیرزاد
مجید مجیدی: حمایت از کودکان کار جزو مسئولیت اجتماعی ما است / ایجاد پویش‌هایی برای ساخت مدرسه
ایلنا: نشست خبری فیلم سینمایی خورشید با حضور عوامل فیلم در خانه جشنواره فیلم کودک در تهران برگزار شد.
خودروی «آقای نماینده» مدرسه می‌شود
۱۳۹۹/۰۷/۲۹ / مجلس شورای اسلامی / استان گیلان / رشت / جبار کوچکی نژاد
خودروی «آقای نماینده» مدرسه می‌شود
یک نماینده مجلس، خودروی دناپلاس خود را برای ساخت مدرسه اهدا کرد.
ساخت مدرسه گواتامک خاش آغاز شد
۱۳۹۹/۰۷/۲۹ / خاش / مدرسه‌سازی / سیستان و بلوچستان
ساخت مدرسه گواتامک خاش آغاز شد
با حضور معاون وزیر آموزش و پرورش و رئیس سازمان نوسازی و تجهیز مدارس کشور و شماری از خیران و نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی، مدیرکل آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان، فرماندار خاش و علما و معتمدان ساخت مدرسه گواتامک در منطقه محروم ایرندگان خاش آغاز شد.
ساخت  ۳۵ مدرسه توسط گروه جهادی السابقون در سیستان و بلوچستان
۱۳۹۹/۰۷/۲۴ / خاش / ساخت مدرسه در مناطق محروم / سیستان و بلوچستان
ساخت ۳۵ مدرسه توسط گروه جهادی السابقون در سیستان و بلوچستان
مسوول عمرانی گروه جهادی السابقون گفت: به همت نیروهای مومن و انقلابی، جهادی و پرتلاش عضو این گروه خیری در یک دهه اخیر از بازه زمانی ۸۹ تا ۹۹، ۳۵ مدرسه در مناطق محروم سیستان و بلوچستان ساخت شده است.
مدرسه سازی در مناطق محروم خاش رو به فراموشی است
۱۳۹۹/۰۷/۲۴ / خاش / کلاس درس / سیستان و بلوچستان / استانی-اجتماعی
مدرسه سازی در مناطق محروم خاش رو به فراموشی است
بعد از گذشت چند سال در ماه نخست از فصل بازگشایی مدارس نام روستای گواتامک ایرندگان خاش با انتشار کلیپی در فضای مجازی پیچید تا دل دلسوزان آموزشی به درد بیاید و با جذب خیران برای ساخت مدرسه در این منطقه محروم پای کار بیایند و عرق شرم بر مسوولان نمایان گردد، متاسفانه گواتامک های زیادی در شهرستان مرزی خاش سیستان و بلوچستان نیازمند توجه دولتمردانی هستند که به دادن شعار عادت کرده اند.
دستور ویژه مخبر برای ساخت مدرسه در منطقه محروم گواتامک خاش
۱۳۹۹/۰۷/۲۳
دستور ویژه مخبر برای ساخت مدرسه در منطقه محروم گواتامک خاش
درپی انتشار فیلمی در فضای مجازی از یک مدرسه کانکسی دریکی از روستاهای سیستان و بلوچستان، رئیس ستاد اجرایی فرمان امام دستور ساخت فوری یک مدرسه دراین منطقه را صادر کرد.
خیران بیش از ۱۵ میلیارد تومان به مدرسه‌سازی در خراسان جنوبی کمک کردند
۱۳۹۹/۰۷/۲۰ / استانی-اجتماعی / مدرسه‌سازی
خیران بیش از ۱۵ میلیارد تومان به مدرسه‌سازی در خراسان جنوبی کمک کردند
مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس خراسان جنوبی گفت: خیران مدرسه ساز، ۱۵ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان در قالب طرح آجر به آجر، برای ساخت مدرسه در خراسان جنوبی اهدا کردند که این رقم در نیمه نخست امسال پرداخت شده است.
فروش نقاشی به ‏‎مبلغ یک میلیارد تومان برای ساخت مدرسه
۱۳۹۹/۰۷/۲۰ / اربعین حسینی / عاشورا / مشرق نیوز / فرهنگسرای رسانه / ماه محرم
فروش نقاشی به ‏‎مبلغ یک میلیارد تومان برای ساخت مدرسه
عواید فروش نقاشی قهوه‌خانه‌ای «کآرام جان می‌رود» توسط فرهنگسرای رسانه هزینه ساخت مدرسه‌ای در خوزستان می‌شود.
مراسم رونمایی و فروش تابلوی عاشورایی
۱۳۹۹/۰۷/۱۷ / فرهنگسرای رسانه / خیرین مدرسه ساز / اربعین / نقاشی
مراسم رونمایی و فروش تابلوی عاشورایی
ایرنا - تهران - مراسم رونمایی و فروش تابلوی عاشورایی «کآرام جان می‌رود» اثر محمدرضا محمدحسین روز پنجشنبه همزمان با اربعین حسینی با حضور زهرا گیتی‌نژاد مدیر خیریه مهرگیتی، مهدی محمدی رییس فرهنگ‌سرای رسانه، فاطمه مهاجرانی معاون توسعه سازمان نوسازی مدارس در فرهنگ‌سرای رسانه برگزار شد؛ این تابلوی عاشورایی به مبلغ یک میلیارد تومان برای ساخت مدرسه ۶ کلاسه در گتوند استان خوزستان خریداری شد.
این گروه جهادی به جای کربلا از «دلگان» سردرآورد/ ترمیم دندان ۲ هزار نیازمند
۱۳۹۹/۰۷/۱۶ / اربعین / اربعین / سیستان و بلوچستان / دندانپزشکی / گروه جهادی الکفیل / سیدامیر عبدالملکی / گر
این گروه جهادی به جای کربلا از «دلگان» سردرآورد/ ترمیم دندان ۲ هزار نیازمند
طلاب جهادی الکفیل امسال باتوجه به اینکه امکان حضور در اربعین حسینی برای ایرانیان میسر نیست، خدمات جهادی در استان سیستان و بلوچستان را در پیش گرفتند. آنان در این منطقه طبخ غذا، ساخت مدرسه، ارائه خدمات پزشکی و ... را انجام می‌دهند.
از ساخت مدرسه تا فعالیت‌های فرهنگی با جهادگران «راهیان شهادت»
۱۳۹۹/۰۷/۱۵ / جهادگر / سیستان و بلوچستان / گروه‌های جهادی
از ساخت مدرسه تا فعالیت‌های فرهنگی با جهادگران «راهیان شهادت»
گروه جهادی «راهیان شهادت» در این دوره جهادی با حضور 12 روزه در استان سیستان و بلوچستان فعالیت‌های عمرانی بسیاری انجام داده‌اند.
۱۳۹۹/۰۷/۱۲
چراغ امید را در «سیدبار» روشن کردیم
دلیل انتخاب منطقه دشتیاری و روستای سیدبار برای آغاز فعالیت‌های شما و ساخت مدرسه چه بود؟ با توجه به اینکه فعالیت‌های پویش ایران من در این منطقه صرفا ساخت مدرسه نبود و اتفاقات بسیار دیگری هم در این روستا رقم خورده است.
سفر نوبخت به اراک
۱۳۹۹/۰۷/۱۰
سفر نوبخت به اراک
محمدباقر نوبخت، معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور، صبح امروز در جریان سفری یکروزه وارد اراک شد و پس از شرکت در شورای برنامه ریزی استان، پروژه تقاطع غیرهمسطح شهید صیدی اراک، فاز دوم مدرسه پیش حوزوی المهدی و سالن ورزشی مجتمع حوزوی خاتم الانبیا و ۴۴۰۰ مین واحد بازسازی شده از سیلاب فروردین ماه ۹۸ در استان مرکزی را افتتاح و کلنگ فاز سوم ساخت مدرسه پیش حوزوی و دبیرستان متوسطه اول المهدی و مسجد بقیه الله مجتمع حوزوی خاتم الانبیا را به زمین زد. نوبخت همچنین از روند ساخت بیمارستان ولیعصر، تالار مرکزی، کتابخانه مرکزی و مجتمع حوزوی خاتم الانبیا اراک بازدید کرد.
پیگیری کارگردان "خط باریک قرمز" برای ساخت مدرسه "سایکودرام"
۱۳۹۹/۰۷/۰۷ / اکران ویژه خط باریک قرمز
پیگیری کارگردان "خط باریک قرمز" برای ساخت مدرسه "سایکودرام"
مراسم اکران ویژه فیلم «خط باریک قرمز» با حضور تعدادی از مسئولان قوه قضاییه، وزارت امور خارجه و مدیران سازمان سینمایی در سینما فرهنگ برگزار شد.
۱۳۹۹/۰۷/۰۷
افتتاح 150 مدرسه جدید در مناطق کم‌برخوردار کشور
 تعداد مدارس ساخته‌شده توسط ستاد اجرایی فرمان امام در مناطق محروم کشور به هزار و 400 مدرسه رسید. در مراسمی با حضور آیت‌الله محمدی گلپایگانی رییس دفتر مقام معظم رهبری، محمد مخبر رییس ستاد اجرایی فرمان امام، رخشانی مهر معاون وزیر آموزش و پرورش و با حضور ویدیوکنفرانسی از نمایندگان ولی‌فقیه و استانداران استان‌های زنجان، خوزستان و خراسان شمالی، 150 مدرسه جدید در 22 استان کشور افتتاح شد. همچنین در این مراسم که در محل نمایشگاه دایمی ستاد اجرایی فرمان امام در تهران برگزار می‌شد، 15 مدرسه کانکسی مجهز به عشایر کرمانشاه، ۱۰ دستگاه ون برای بازماندگان از تحصیل در سیستان‌وبلوچستان و ۵۰هزار بسته نوشت‌افزار برای توزیع در مناطق محروم استان تهران تحویل وزارت آموزش و پرورش …
رئیس دفتر مقام معظم رهبری: ستاد اجرایی فرمان امام (ره) امروز آبروی نظام است
۱۳۹۹/۰۷/۰۶ / ستاد اجرایی فرمان امام (ره) / رئیس دفتر مقام معظم رهبری / ساخت مدرسه در مناطق محروم
رئیس دفتر مقام معظم رهبری: ستاد اجرایی فرمان امام (ره) امروز آبروی نظام است
رئیس دفتر مقام معظم رهبری ستاد اجرایی فرمان امام (ره)را آبروی نظام خواند و گفت:حضور این ستاد و بنیاد برکتش درمناطق محروم حقا و انصافا موجب ایجاد برکت دراین مناطق بوده است.
۱۳۹۹/۰۷/۰۶
اختصاص 1300میلیارد تومان برای نوسازی سیستم های گرمایشی مدارس
[شهروندآنلاین]  بیش از 1300 میلیارد تومان برای بهبود و ارتقای سیستم گرمایشی مدارس پرداخت می‌شود. این بودجه از محل اخذ عوارض تامین شده است و تا دو هفته دیگر در اختیار سازمان نوسازی مدارس قرار می‌گیرد. محمدحسین صابر، رئیس سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها درباره استانداردسازی سیستم گرمایشی مدارس گفت:« بودجه‌ای از سال 95 در قالب ماده 65 قانون الحاق از محل 20 درصد عوارض گاز برای این منظور تخصیص می‌یابد که این رقم در سال 99 معادل  13 هزار و 187 میلیارد ریال است.» البته او معتقد است این بودجه متناسب با نیازهای واقعی مدارس نیست،  اما متناسب با مصوبه مجلس است که در قانون بودجه اعمال شده و سازمان هدفمندی فقط بر اساس تخصیص برنامه و بودجه این کار را انجام …
۱۳۹۹/۰۷/۰۶
اجرای مسئولیت اجتماعی یکی از اولویت های مهم بانک ایران زمین است
معاون عملیات بانکی بانک ایران زمین، پیش از حضور در مراسم جشن ایران مهر که با حضور اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهوری و جمعی از خیرین، حامیان ایتام و مسئولین کمیته امداد برگزار شد، اظهار داشت: بانک ایران زمین در راستای تلاش های مسئولانه خود در قبال جامعه و همسو با اهداف عالی کشور همواره تلاش داشته تا نقش خود را به عنوان یکی از بنگاه های اقتصادی ایران در قبال جامعه به انجام برساند و این مهم جزو اولویت‫های اول این بانک است. هادی قدیمی در تشریح اجرای مسئولیت های اجتماعی این بانک گفت: در سال‫های اخیر حمایت از سازمانهای مردم نهادی مانند کمیته امداد و سازمان بهزیستی و همچنین حفظ منابع آب، جنگل ها، کاهش مصرف انرژی، همکاری با سازمان محیط زیست و سازمان جنگلها، مشارکت در ساخت مدرسه در مناطق محروم و آسیب …
بیشترین مدارس فرسوده و تخریبی در شمال تهران است/پایتخت ایران زیر خط میانگین سرانه آموزشی
۱۳۹۹/۰۷/۰۵ / مهراله رخشانی مهر / سازمان نوسازی مدارس / مدارس فرسوده
بیشترین مدارس فرسوده و تخریبی در شمال تهران است/پایتخت ایران زیر خط میانگین سرانه آموزشی
رئیس سازمان نوسازی مدارس با گلایه از کوتاهی وزارت راه و شهرداری برای ساخت مدرسه در شهرک‌های جدید گفت: بیشترین مدارس تخریبی متعلق به شمال تهران است.
احداث مدرسه ۴ کلاسه در بخش پلان شهرستان چابهار
۱۳۹۹/۰۶/۲۷ / ساخت مدرسه / چابهار / سیستان و بلوچستان
احداث مدرسه ۴ کلاسه در بخش پلان شهرستان چابهار
مدرسه خیرساز ۴ کلاسه روستای گزانی بخش پلان چابهار با حضور معاون عمرانی فرمانداری ویژه شهرستان چابهار و جمعی از مسئولان کلنگ زنی شد.
۱۳۹۹/۰۶/۲۸
زمینه تحصیل ۱۰۰ هزار دانش‫آموز بازمانده از تحصیل فراهم می‌شود
معاون سیاسی و اجتماعی استاندار تهران گفت: زمینه تحصیل ۱۰۰ هزار دانش آموز بازمانده از تحصیل فراهم می‫شود. به گزارش ایلنا، شکرالله حسنبیگی در جلسه شورای آموزش و پرورش شهر تهران که در محل اداره کل آموزش و پرورش برگزار شد، با اشاره به طرح چند موضوع در این جلسه اظهار کرد: دستورالعملی در‫مورد پوشش تحصیلی افراد لازم التعلیم بازمانده از تحصیل پیگیری شد.وی ادامه داد: منظور افراد زیر ۱۸ سالی است که نمیتوانند وارد متوسطه اول و دوم شوند؛ از این رو آموزش و پرورش بنا دارد این افراد را تحت پوشش تعلیم و تربیت بگیرد که بدین منظور امسال آموزش ۱۰۰ هزار نفر هدفگذاری شده است.معاون سیاسی و اجتماعی استاندار تهران عنوان کرد: برای اجرای این طرح، دستورالعملی به دستگاههای اجرایی ابلاغ میشود ضمن اینکه استفاده از ظرفیت خیّرین …
۱۳۹۹/۰۶/۲۲
۹ درصد صادرات پارسال از مرزهای سیستان و بلوچستان انجام شد
 زاهدان  خبرنگار  ابتکار  :  استاندار سیستان و بلوچستان گفت: ۹ درصد صادرات کشور پارسال از مرزهای این استان انجام شد و در سالجاری نیز با وجود تعطیلی و بسته شدن مرزها و عدم صادرات از محل بازارچه‌ها نسبت صادرات امسال از مجموع سال گذشته بیشتر بوده است.احمدعلی موهبتی روز سه‌شنبه در شورای اداری و جشنواره شهید رجایی اظهارداشت: دولت تدبیر و امید خدمات بسیاری به سیستان و بلوچستان ارائه کرده و این در حالیست که درآمد دولت از محل فروش نفت در سال گذشته تنها هشت میلیارد دلار بوده و در سال‌های قبل تر این رقم ۱۲۰ میلیارد دلار بوده است.وی ادامه داد: سند آمایش سرزمینی سیستان و بلوچستان و توسعه سواحل مکران سال گذشته تکمیل و سند آمایش شهرستان‌های این استان نیز در حال تکمیل شدن است.استاندار سیستان …
۱۳۹۹/۰۶/۲۰
مشق مهر
با آغاز سال تحصیلی جدید و شروع فصل مدارس، خیرین و نیکوکاران با هدیه‌هایی از جنس لوازم تحریر و آموزش به کمک دانش آموزان مناطق روستایی مازندران رفتند.سال تحصیلی که آغاز می‌شود آستین‌ها را بالا می‌زنند تا نیازهای آموزشی دانش‌آموزان برخی روستاهای دورافتاده را تأمین کنند. اعضای انجمن مردم‌نهاد همیاران زندگی، نخستین بار سال ۱۳۹۴ پس از آشنایی با روستای اسبو از توابع شهرستان بابل و دیدن محرومیت‌های تحصیلی، تصمیم گرفتند با جمع‌آوری کمک‌های مردمی نوشت‌افزار دانش‌آموزان این روستا را تأمین کنند. پس از آن هم پیگیر ساخت مدرسه‌ای جدید و برچیده شدن مدرسه چوبی این روستا شدند. از آن سال تا کنون سال تحصیلی جدید در این روستا با توزیع بسته‌های نوشت‌افزار آغاز می‌شود. از پارسال نیز تعدادی از دانش‌آموزان روستاهای منطقه …
دعوت خیر مدرسه‌ساز از مردم: به پویش «آجر به آجر» بپیوندید
۱۳۹۹/۰۶/۱۹
دعوت خیر مدرسه‌ساز از مردم: به پویش «آجر به آجر» بپیوندید
بندرعباس-ایرنا- سید عبدالله هاشمی از پیشکسوتان و پرچمداران نیک اندیش ساخت مدرسه در هرمزگان است و پس از نزدیک به ۳۰سال مشارکت در برپایی دهها کلاس درس در استان، حالا از ضرورت مشارکت همه مردم در نهضت مدرسه سازی می گوید و بر این عقیده است که همه از کارگر و معلم و کارمند، تا کارخانه دار و تاجر باید به میدان بیایند و آجر روی آجر بگذارند.
۱۳۹۹/۰۶/۱۹
درخشش یک نخبه با چشمان کم‌نور
[شهروند] سر کلاس عربی بود. معلم او را صدا زد. ادریس پای تخته رفت. کتاب را برداشت اما چشمانش دیگر توانی برای دیدن نداشتند. چندبار پلک زد اما باز هم نتوانست بخواند. کلمه‌ها تیره و تار جلوی چشمانش رژه می‌رفتند. تمام سعی خود را کرد اما آنها را پس و پیش خواند. امیدش را از دست داد، سرزنش شد و به خانه رفت. همان روز بود که مدرسه را کنار گذاشت. چشمانش یاری نمی‌کردند و ادریس از همکلاسی‌هایش خجالت می‌کشید. این پسر 12ساله روستایی وقتی کتاب و دفترش را برای همیشه رها می‌کرد، هرگز تصورش را هم نمی‌کرد که روزی به یک مرد نابینای موفق و تحصیلکرده تبدیل شود. ادریس آن روز بعد از کلاس عربی متوجه شد که چشمانش برای همیشه نابینا شده‌اند، اما همین چشمان کم‌سویش او را در جایگاهی …
با کمک یکدیگر آجر به آجر مدرسه بسازیم
۱۳۹۹/۰۶/۱۵ / استانی-فرهنگی و هنری / مدرسه‌سازی / خیرین مدرسه‌ساز / نوسازی مدارس
با کمک یکدیگر آجر به آجر مدرسه بسازیم
مدیرکل نوسازی مدارس استان قزوین گفت: پویش مردمی آجر به آجر، پویش برای مشارکت همگانی در ساخت مدرسه است، این پویش مسئولیت‌پذیری اجتماعی است که کمک‌های مردمی را برای روزهای بحران تمرین می‌کنیم تا در صورت بروز مشکلات اجتماعی همه این مسئولیت‌پذیری را داشته باشیم.
۱۳۹۹/۰۶/۱۵
حمایت بانک دی از 81 پژوهش علمی و دانشگاهی
بانک دی در راستای ایفای نقش در حوزه مسئولیت اجتماعی و با هدف عملیاتی‌سازی نتایج پژوهش‌های دانشگاهی در بهبود فرآیندهای بانکی، از پژوهشگران و دانشجویان مقاطع تحصیلات تکمیلی حمایت مالی می‌کند.با هدف افزایش تعامل بین صنعت و دانشگاه و تامین مالی پروژه‌های پژوهشی و با هدف بهره‌گیری از نتایج پژوهش‌های کاربردی در جهت بهبود مستمر فعالیت‌ها و فرآیندهای بانکی، بانک دی از سال 1393 تاکنون از 81 پروژه تحقیقاتی علمی و دانشگاهی حمایت کرده است.بر اساس این گزارش، بانک دی در راستای ایفای نقش در حوزه مسئولیت‌های اجتماعی با انجام اقدامات گسترده در حوزه ساخت مدرسه در مناطق سیل‌زده و زلزله‌زده، حمایت از تیم ملی والیبال و تنیس روی میز ایران، توسعه سامانه خدمات بانکی روشندلان و اهدای بسته‌های آموزشی و لوازم‌التحریر به …
چرا مسئولان از ساخت مدرسه سایکودرام حمایت نمی‌کنند؟/ پیشنهاد سخنگوی دولت برای تماشای فیلم در دولت/ وزیر ارشاد و رئیس سازمان سینمایی هنوز فیلم را ندیده‌اند
۱۳۹۹/۰۶/۱۴ / سینمای مستند / هنر و تجربه / فرهاد اصلانی / هنگامه قاضیانی / خط باریک قرمز / توماج دانش‌بهزادی / فرزاد خوشدست
چرا مسئولان از ساخت مدرسه سایکودرام حمایت نمی‌کنند؟/ پیشنهاد سخنگوی دولت برای تماشای فیلم در دولت/ وزیر ارشاد و رئیس سازمان سینمایی هنوز فیلم را ندیده‌اند
ایلنا: فرزاد خوشدست درباره شرایط ساخت مستند «خط باریک قرمز» با موضوع سایکودرام و حمایت نشدن آن توسط مسئولان می‌گوید: با ساخت مدرسه سایکودرام شاهد کاهش جمعیت کیفری…
۱۳۹۹/۰۶/۱۰
ساخت یک باب مدرسه در شهرستان دورود توسط بانک‌ پاسارگاد
 بانک‌ پاسارگاد در راستای ایفای مسوولیت‌های اجتماعی خود یک باب مدرسه‌ در روستای سیل‌زده فرمان‌آباد واقع در شهرستان دورود افتتاح کرد. به گزارش «اعتماد»، مدرسه 2 کلاسه «علامه طباطبایی» در زیربنایی به مساحت 150مترمربع و محوطه‌ای به مساحت 150 مترمربع ساخته‌ شده است. این مدرسه در راستای تعهد بانک ‌پاسارگاد برای مشارکت در ساخت مدارس در مناطق سیل‌زده کشور ساخته شده است.  بر اساس این خبر در مراسم افتتاح این مدرسه دکتر مجید قاسمی، مدیرعامل بانک‌ پاسارگاد با اشاره به اقدامات این بانک پس از وقوع حادثه سیل گفت: بانک‌ پاسارگاد بلافاصله پس از وقوع سیل وارد عمل شد و علاوه بر ارسال کمک‌های نقدی و ملزومات مورد نیاز هم‌میهنان‌مان، …
پروژه محرمیِ «آجر به‌ آجر»/ ساخت مدارس «مسلم بن عقیل» با نذورات عزادارن حسینی
۱۳۹۹/۰۶/۰۶ / محرم / آموزش و پرورش
پروژه محرمیِ «آجر به‌ آجر»/ ساخت مدارس «مسلم بن عقیل» با نذورات عزادارن حسینی
کمپین کمک برای ساخت مدرسه در سرتاسر کشور، در آستانه سال تحصیلی و در…
تشریح اقدامات سازمان نوسازی مدارس کشور برای آغاز سال تحصیلی جدید
۱۳۹۹/۰۶/۰۴ / مهرالله رخشانی‌مهر / وزارت آموزش و پرورش / ساخت مدرسه
تشریح اقدامات سازمان نوسازی مدارس کشور برای آغاز سال تحصیلی جدید
رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور به تشریح اقدامات انجام شده این سازمان برای ساخت و تجهیز فضاهای آموزشی، پرورشی و ورزشی پرداخت.
کمپین کمک برای ساخت مدرسه در سرتاسر کشور/مهر را با محرم آغاز کنیم
۱۳۹۹/۰۶/۰۴ / محرم 99 / اول مهرماه / ساخت مدرسه
کمپین کمک برای ساخت مدرسه در سرتاسر کشور/مهر را با محرم آغاز کنیم
کمپین مدرسه سازی «مهر را با محرم آغاز کنیم» برای ترغیب عزاداران حسینی جهت نذر ساخت کلاس های درس آغاز به کار کرد.
پیشتازان نیک اندیش
۱۳۹۹/۰۶/۰۲
پیشتازان نیک اندیش
مجمع خیرین مدرسه ساز آران و بیدگل به عنوان یک مجموعه پیشتاز از سال ۱۳۸۰ تا کنون همواره مشغول ساخت مدرسه، نمازخانه و مجتمع‌های ورزشی بوده است.
۱۳۹۹/۰۶/۰۱
بهتر است حرفی نزنم
«خطا کردم؛ عذرخواهی می‌کنم» پاسخ پرویز فتاح بود به واکنش‌هایی که برخی مسوولان برابر اظهارات او درباره آنچه تصرف اموال بنیاد مستضعفان عنوان شد از خود نشان دادند. رییس بنیاد مستضعفان که در آستانه دومین سالگرد حضورش در این نهاد، مقابل دوربین شبکه یک سیما نشست و از اصلاح‌طلب و اصولگرا تا سیاسی و نظامی نام برد و گفت باید اموالی که بنیاد در اختیارشان قرار داده را پس بدهند، آخرین روز کاری هفته‌ای که گذشت در موقعیتی متفاوت، این ‌بار روبه‌روی دوربین شبکه خبر از آنچه گفته بود، عقب ‌نشست.  فتاح که در حاشیه بازدید از ساختمان پلاسکو اولین‌بار پس از آن سخنان جنجالی به تکذیبیه‌های متعدد اظهاراتش پاسخ می‌داد، بابت آنچه گفته بود و بسیاری آن را …
۱۳۹۹/۰۵/۲۹
بهای فرهنگ‌سازی
«فرشته نجات»؛ این نامی است که غلامعلی حدادعادل در واکنش به اظهارات چندی پیش پرویز فتاح درباره ملک‌هایی از بنیاد مستضعفان که دست برخی مسوولان نظام است، با طعنه بر ریاست این نهاد گذاشت. فتاح در آستانه دومین سال ریاستش بر بنیاد مستضعفان در یک گفت‌وگوی تلویزیونی روی آنتن زنده شبکه یک سیما به چپ و راست و سیاسی و نظامی تاخت و از املاکی گفت که از سوی بنیاد مستضعفان در اختیار این افراد قرار گرفته است. ترکش گفته‌های رییس بنیاد مستضعفان که برخی صحبت‌های او را در راستای تلاشش برای نشستن بر صندلی ریاست‌جمهوری دولت سیزدهم تحلیل کردند، به غلامعلی حدادعادل هم گرفت. او در راستای آنچه برخی افشاگری می‌خوانند از مدرسه فرهنگ و املاک در اختیار غلامعلی حدادعادل گفت؛ «اجاره …
۱۳۹۹/۰۵/۲۷ / بنیاد مستضغفان / حداد عادل / فتاح
پاسخ حداد عادل به ادعاهای فتاح
به گزارش الف  حداد عادل در این ویدیو گفت: آقای فتاح شما با بردن نام حداد عادل و اشاره به زمین و خانه‌ای  کرده اید که در اختیار مدرسه فرهنگ قرار داده شده است . و با این بیان دو شبهه را مطرح کردید. اول آنکه حداد عادل برای مدرسه شخصی خود به املاک  متعلق به مستضعفان دست اندازی کرده است .و دوم آنکه طی سالهای گذشته هرج و مرج کاملی بر  بنیاد حاکم بوده و حالا فتاح فرشته نجات شده است .حداد عادل در ادامه به ضرورت تاسیس مدزسه فرهنگ و فعالیت در زمینه علوم انسانی پرداخت و گفت :همه واگذاریها قانونی بوده است و از آنجا که طبق اساسنامه مدرسه فرهنگ اموال آن متعلق به هیچ فردی نبوده و به به بیت المال تعلق دارد مقام معظم رهبری در سال 74 با واگذاری زمین به مدرسه موافقت کردند. که با ساخت مدرسه …
یک آجر؛ سهم هر زنجانی در ساخت مدرسه
۱۳۹۹/۰۵/۲۲ / استانی-علمی و آموزشی / علی بیات / زنجان / مدرسه‌سازی
یک آجر؛ سهم هر زنجانی در ساخت مدرسه
رئیس اداره مدارس غیردولتی و مشارکت‌های مردمی اداره‌کل آموزش و پرورش استان زنجان گفت: پویشی با نام «آجر به آجر» در راستای جلب مشارکت حداکثری در مدرسه‌سازی راه‌اندازی شد.
همکاری اداره کل نوسازی مدارس و مخابرات منطقه آذربایجان شرقی در اجرای کمپین
۱۳۹۹/۰۵/۲۱ / استانی-اجتماعی / طرح آجر به آجر / کمک به نیازمندان / ساخت مدرسه / مناطق محروم / آذربایجان شرقی / مخابرات
همکاری اداره کل نوسازی مدارس و مخابرات منطقه آذربایجان شرقی در اجرای کمپین " آجر به آجر"
در راستای افزایش تعاملات و اجرای کمپین" آجر به آجر"، مدیر کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان با مدیر مخابرات منطقه آذربایجان شرقی دیدار و گفت‌وگو کرد.
زوج جوان مرودشتی هزینه ازدواج خود را به ساخت مدرسه اختصاص دادند
۱۳۹۹/۰۵/۱۷ / مرودشت / سازمان نوسازی مدارس / ازدواج ساده / مدرسه سازی / موسسات نیکوکاری / فارس / مدرسه سازی با طرح «آجر به آجر»
زوج جوان مرودشتی هزینه ازدواج خود را به ساخت مدرسه اختصاص دادند
شیراز- ایرنا- در راستای اجرای پویش ملی آجر به آجر در استان فارس، زوج جوان روستای زرگران مرودشت تنها مراسم عقد خود را با رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی برگزار کردند و هزینه ازدواج خود را به ساخت مدرسه اختصاص دادند.
۱۳۹۹/۰۵/۱۶
رویکرد حمایتی بانک سینا در ارائه طرح های تسهیلاتی و خدماتی
مدیرعامل بانک سینا با سفر به استان خراسان رضوی، ضمن اشاره به شرایط شیوع کرونا در کشور، رویکرد این بانک را ارائه طرح های تسهیلاتی و خدماتی متنوع در راستای حمایت از هموطنان عزیز اعلام کرد.دکتر ایمانی در جمع همکاران منطقه خراسان با اشاره به تمهیدات بانک سینا در حمایت از کسب و کارهای آسیب دیده ناشی از کرونا گفت: با توجه ضرر و زیانی که طی ماه های اخیر به صاحبان کسب و کارهای مختلف در کشور وارد شده، این بانک در اجرای وظایف خود مبنی بر حمایت از این عزیزان، با همکاری بنیاد علوی دو طرح مواسات و مهرآفرین را اجرایی کرده است که طی آن به واجدین شرایط، وام قرض‫الحسنه پرداخت می‫شود.وی با بیان آنکه خدمت به مردم، جزو افتخارات بانک سیناست، افزود: این بانک همراستا با توسعه محصولات و خدمات و همچنین تامین زیرساخت …
اعتبارات دولتی ساخت مدرسه در کشور ۷ برابر شده است
۱۳۹۹/۰۵/۱۴ / مدارس / سیستان و بلوچستان / زاهدان
اعتبارات دولتی ساخت مدرسه در کشور ۷ برابر شده است
زاهدان- ایرنا- وزیر آموزش و پرورش گفت: دولت در سالهای اخیر اقبال خوبی از مدرسه سازی کرده به طوری که در سه سال گذشته اعتبارات این بخش هفت برابر شده است.
۱۳۹۹/۰۵/۱۳
رضا سطوت‌منش، خیر مدرسه‌ساز 95 ساله در تهران: خدمتی برتر از مدرسه‌سازی نیست/ وقتی ساخت مدرسه تمام شد، اشک شوق ریختم/ اگر انسان در این دنیا بذری بکارد در دنیای دیگر برداشت خواهد کرد
95ساله است و مانند همه 95ساله‌ها آرام و شمرده‌شمرده حرف می‌زند. می‌گوید: «سه سال بعد از سال 1300 بود که در تهران به دنیا آمدم. سه پسر دارم که هر سه تحصیل‌کرده هستند؛ اولی دکتری اقتصاد دارد، دومی مهندسی شهرسازی دارد و سومی مهندس راه و ساختمان است.»
۱۳۹۹/۰۵/۱۳
مدرسه‌سازی معامله با خداست، نتیجه را هم از خدا می‌گیریم
هر دو به کار خیر علاقه مند هستند و از ابتدای پیوند زناشویی‌شان در سال 1344 پرداختن به امور خیریه از جمله مدرسه سازی را به عنوان یک اصل در زندگی قرار داده اند. ساخت مدرسه، درمانگاه، کمک به نیازمندان و ... از جمله کارهایی است که این زوج خیر به انجام رسانده اند و حال خوب امروزشان را نتیجه کمک کردن به دیگران می دانند.
«آجر به آجر» کودکان را به آرزوهایشان برسانیم
۱۳۹۹/۰۵/۱۳ / سمنان / خیران مدرسه ساز / مدرسه سازی / مدرسه سازی با طرح «آجر به آجر»
«آجر به آجر» کودکان را به آرزوهایشان برسانیم
سمنان- ایرنا- بهره‌مندی از فرصت تعلیم و تربیت رسمی کشور حق هر کودکی برای رسیدن به آرزوهای بعدی در سایه آموزش‌های پایه و غنای فرهنگی است، در حالی که ۷۰ درصد فضاهای آموزشی در استان سمنان فرسوده، تخریبی و نیازمند بازسازی است، پویش «آجر به آجر» فرصتی برای مشارکت آحاد جامعه در ساخت مدرسه و توسعه فضای آموزشی با هر میزان توان مالی برای همه شهروندان است.
۱۳۹۹/۰۵/۱۳
‏49‌هزار درخت از بین رفت
  [ مهتاب جودکی ] ‎‏چهل‌وهشت‌هزار و 999 درخت مثمری که باغ سالاریه را سبزپوش کرده بودند، دیگر نیستند. ‏این درختان را که بیشتر انار و انجیر بودند، در طول دو دهه گذشته، رفته‌رفته قطع کردند و فقط 100 تا ‏‏200 اصله از آنها باقی مانده است. باغ سالاریه یا زنبیل‌آباد، گوشه‌ای از 15‌هزار هکتار باغی است که ‏در این سال‌ها در استان قم از بین رفته و اکنون قرار است 3 تا 4‌هزار متر از عرصه سالاریه هم ‏با تغییر کاربری به خیابان اضافه شود؛ جوری که انگار هیچ‌وقت در این خاک درختی نروییده بود. سالاریه بزرگ‌ترین باغ مشجر محصور قم بود و دیگر نیست و سال‌هاست که سر اراضی بازمانده که تک ‏و توک درخت در آن باقی مانده درگیری است. …
وزارت راه زمین‌های مناسب برای ساخت مدرسه در اختیار خیرین قرار دهد
۱۳۹۹/۰۵/۱۲ / وزارت آموزش و پرورش / وزارت راه و شهرسازی / مدرسه سازی / محسن حاجی میرزایی / محمد اسلامی
وزارت راه زمین‌های مناسب برای ساخت مدرسه در اختیار خیرین قرار دهد
حاجی میرزایی، وزیر آموزش‌وپرورش از آمادگی آموزش‌وپرورش برای تربیت نیروی انسانی متخصص و ماهر در بخش راه و شهرسازی و ساختمان خبر داد، گفت: وزارت راه و شهرسازی زمین‌های مناسب برای ساخت مدرسه در اختیار خیرین مدرسه‌ساز قرار دهد.
حمایت از برنامه آموزش‌وپرورش در ساخت مدارس مجتمع
۱۳۹۹/۰۵/۱۲ / محمد اسلامی / وزارت آموزش و پرورش / ساخت مدرسه
حمایت از برنامه آموزش‌وپرورش در ساخت مدارس مجتمع
وزیر راه و شهرسازی از حمایت وزارت راه و شهرسازی از تبدیل مدارس کوچک به بزرگ و سیاست مجتمع‌سازی مدارس خبر داد.
احداث ۹۱ مدرسه در شهرهای جدید طی دو سال اخیر/ مدارس بافت فرسوده بازآفرینی می‌شوند
۱۳۹۹/۰۵/۱۲ / محمد اسلامی / وزارت راه و شهرسازی / بافت فرسوده / مدرسه سازی / وزارت آموزش و پرورش
احداث ۹۱ مدرسه در شهرهای جدید طی دو سال اخیر/ مدارس بافت فرسوده بازآفرینی می‌شوند
اسلامی، وزیر راه و شهرسازی گفت: ساخت مدرسه یک تکلیف اجتماعی و فردی است و وزارت راه و شهرسازی به عنوان یک نهضت به این موضوع اهتمام ویژه‌ای دارد.
وزارت راه برای ساخت مدرسه زمین بدهد/۵۰ درصد املاک آموزش و پرورش سند ندارد
۱۳۹۹/۰۵/۱۲ / محسن حاجی میرزایی / آموزش و پرورش / وزارت راه و شهرسازی / مدرسه‌سازی
وزارت راه برای ساخت مدرسه زمین بدهد/۵۰ درصد املاک آموزش و پرورش سند ندارد
وزیر آموزش‌وپرورش از آمادگی آموزش‌وپرورش برای تربیت نیروی انسانی متخصص و ماهر در بخش راه و شهرسازی و ساختمان خبر داد و گفت: وزارت راه و شهرسازی زمین‌های مناسب برای ساخت مدرسه در اختیار خیرین مدرسه‌ساز قرار دهد.
مشارکت مادر شهیدان مظفری برای ساخت مدرسه در پاکدشت
۱۳۹۹/۰۵/۰۵ / آموزش و پرورش / مدرسه‌سازی / شهرستان پاکدشت
مشارکت مادر شهیدان مظفری برای ساخت مدرسه در پاکدشت
وزیر آموزش‌وپرورش برای حضور در آئین کلنگ زنی مدرسه خیرساز برادران شهید مظفر به شهرستان پاکدشت سفر می‌کند.
۱۳۹۹/۰۵/۰۱
پرونده مدارس خشت و گلی بسته شد
رئیس سازمان توسعه، نوسازی و تجهیز مدارس کشوربا اشاره به بسته شدن پرونده مدارس خشت و گلی در کشور از برنامه‫ریزی برای حذف مدارس سنگی که عمدتا در مناطق عشایری ساخته شده اند خبر داد.به گزارش ایسنا، مهراله رخشانی مهر در مراسم انعقاد تفاهم‌نامه با استاندار ایلام که به منظور تامین فضاهای آموزشی این استان برگزار شد با اشاره به معماری و فضای فیزیکی مدارس که در روند آموزش اثرگذار است گفت: یکی از شش زیرنظام موثر و اصلی سند تحول بنیادین، زیرنظام فضا و تجهیزات است که متولی اصلی آن سازمان نوسازی مدارس است. وی افزود: سرانه فضای آموزشی در استان ایلام ۸.۴ متر مربع است که از استاندارد کشوری بالاتر است و بعد از استان یزد بالاترین سرانه فضای آموزشی را در کشور دارد. اعتبارات استان ایلام در سال ۹۶، ۱۰ میلیارد تومان …
فرهنگ‌سازی در امر مدرسه‌سازی اولویت سازمان نوسازی و تجهیز مدارس است
۱۳۹۹/۰۴/۲۴ / استانی-اجتماعی / یزد / معاون وزیر آموزش و پرورش / امام جمعه یزد / سازمان نوسازی مدارس کشور
فرهنگ‌سازی در امر مدرسه‌سازی اولویت سازمان نوسازی و تجهیز مدارس است
معاون وزیر آموزش و پرورش با اشاره به ضرورت مشارکت آحاد مردم در طرح آجر به آجر برای ساخت مدرسه گفت: فرهنگ‌سازی در امر خیر مدرسه سازی اولویت سازمان نوسازی،‌توسعه و تجهیز مدارس است.
اختصاص ۱۴ هکتار زمین برای ساخت مدرسه در خراسان شمالی
۱۳۹۹/۰۴/۲۲ / محمدعلی شجاعی / وزارت آموزش و پرورش / مدرسه سازی
اختصاص ۱۴ هکتار زمین برای ساخت مدرسه در خراسان شمالی
استاندار خراسان شمالی گفت: با کمک مدیران استانی بالغ بر ۱۴ هکتار زمین را برای تغییر کاربری آموزشی و ساخت مدارس اختصاص دادیم.
ساخت مدرسه ۱۲ کلاسه با نام اولین شهید مدافع حرم خراسان جنوبی توسط ستاد اجرایی فرمان امام(ره)
۱۳۹۹/۰۴/۱۱ / ستاد اجرایی فرمان امام (ره)
ساخت مدرسه ۱۲ کلاسه با نام اولین شهید مدافع حرم خراسان جنوبی توسط ستاد اجرایی فرمان امام(ره)
نهضت مدرسه‌سازی در مناطق محروم و کم‌تر توسعه‌یافته کشور توسط بنیاد برکت به راه افتاده است.
۱۳۹۹/۰۴/۱۱
آغاز عملیات ساختمانی خانه بهداشت روستای ابوسحاب خوزستان با حمایت بانک ایران زمین
عملیات اجرایی احداث خانه بهداشت و خدمات سلامت در روستای ابوسحاب از توابع بخش مرکزی دشت آزادگان استان خوزستان با حمایت بانک ایران زمین آغاز شد.مراسم کلنگ زنی خانه بهداشت و خدمات سلامت با حضور نماینده شهرستان سوسنگرد در مجلس شورای اسلامی، فرمانداری شهرستان حمیدیه، رئیس شبکه بهداشت دشت آزادگان (سوسنگرد)، مدیریت شعب استان خوزستان و لرستان بانک ایران زمین و جمعی از اهالی روستا و مسئولان محلی به زمین زده شد.صمد نیک‫پور مدیرشعب بانک ایران زمین در استان خوزستان در سخنانی گزارشی از عملکرد این بانک ارائه و ساخت مدرسه، خانه بهداشت، حمایت از مددجویان کمیته امداد امام خمینی(ره)، حمایت از کارخانجات تولیدی را نشان دهنده انجام مسئولیت های اجتماعی بانک ایران زمین در کنار ارائه خدمات بانکی عنوان کرد.قاسم ساعدی …
خیرین مدرسه ساز فرهنگ مقدس مشارکت را ترویج می‌دهند
۱۳۹۹/۰۴/۰۵ / سازمان نوسازی مدارس / وزارت آموزش و پرورش / دانش‌آموزان
خیرین مدرسه ساز فرهنگ مقدس مشارکت را ترویج می‌دهند
تهران-ایرنا- رییس سازمان نوسازی، تجهیز و بازسازی مدارس گفت: خیرین مدرسه ساز با اعمال نیک و خداپسندانه خود علاوه بر ساخت مدرسه، فرهنگ‌ مقدس مشارکت در این زمینه را ترویج می‌دهند و این دقیقاً نکته‌ای است که برای توسعه و تجهیز فضاهای آموزشی اهمیت بسیار زیادی دارد.
‌ ساخت مدرسه در سیستان و بلوچستان به همت بانوی خیرجوان
۱۳۹۹/۰۴/۰۵ / مهرالله رخشانی‌مهر / وزارت آموزش و پرورش / نوسازی مدارس
‌ ساخت مدرسه در سیستان و بلوچستان به همت بانوی خیرجوان
سازمان نوسازی مدارس کشور برای ساخت یک مدرسه سه کلاسه در سیستان و بلوچستان قرارداد همکاری امضا کرد و رئیس سازمان نوسازی مدارس از ساخت مدرسه دیگری در خراسان جنوبی توسط خیر دیگری خبر داد.
دانشگاه‌ها برای نسل جوان بیشتر از حوزه علمیه جذابیت دارند
۱۳۹۹/۰۴/۰۱ / استانی-فرهنگی و هنری / حوزه علمیه
دانشگاه‌ها برای نسل جوان بیشتر از حوزه علمیه جذابیت دارند
مدیر حوزه‌های علمیه قزوین گفت: از دهه‌های گذشته تاکنون ساخت مدرسه حوزوی در استان متوقف شده و نیاز به نوسازی مدارس حوزوی داریم، واقعیت این است که امروز دانشگاه‌ها از نظر کالبدی و معماری و زیرساخت پیشرفته‌تر از حوزه هستند و برای نسل جوان جذابیت بیشتری دارند.
لغو مجوز ۷ مدرسه شهر تهران، رای اولیه است/برای ساخت مدرسه در منطقه ۲۲، خیر هست اما زمین نیست
۱۳۹۹/۰۴/۰۱ / عبدالرضا فولادوند / وزارت آموزش و پرورش / منطقه ۲۲ شهرداری تهران / مدارس غیردولتی / ثبت نام دانش آموزان
لغو مجوز ۷ مدرسه شهر تهران، رای اولیه است/برای ساخت مدرسه در منطقه ۲۲، خیر هست اما زمین نیست
مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران گفت: ۷ مدرسه شهر تهران که لغو مجوز شده اند در مرحله رای اولیه هستند و قابل اعتراض است. ما از تعطیلی هیچ مدرسه ای خوشحال نمی شویم.
۱۳۹۹/۰۳/۲۷
آغاز عملیات اجرایی مدرسه ۱۲ کلاسه و افتتاح  دو استخر دانش آموزی 
عملیات ساخت مدرسه ۱۲ کلاسه خیر زنده یاد عبدالحسین زمانی روز پنجشنبه در آیینی با حضور محسن حاجی میرزایی وزیر آموزش و پرورش و جمعی از مسوولان همدان آغاز شد.وزیر آموزش و پرورش  در این آیین گفت: این مدرسه با مشارکت یک خیر در فضایی به مساحت ۲ هزار و ۵۵۵ متر مربع ساخته می‌شود.محسن حاجی میرزایی اظهار داشت: این مدرسه مرحله نخست یک مجتمع حیات طیبه است که پیش بینی می‌شود تا یک سال آینده به بهره برداری برسد.وی افزود: مرحله نخست این طرح در چهار طبقه و به صورت تمام بتن ساخته می‌شود.وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: برای ساخت این طرح پنج میلیارد تومان اعتبار نیاز است که ۲ میلیارد  و ۵۰۰ میلیون تومان آن توسط اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان و ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان نیز توسط برادران زنده یاد عبدالحسین …
راه اندازی سامانه « مهرمدرسه» / پیش بینی رشد بیش از ۴۰ درصدی تعهد خیرین برای ساخت فضاهای آموزشی
۱۳۹۹/۰۳/۲۴ / ساخت مدرسه / مدرسه خیرساز / سامانه مهر مدرسه
راه اندازی سامانه « مهرمدرسه» / پیش بینی رشد بیش از ۴۰ درصدی تعهد خیرین برای ساخت فضاهای آموزشی
رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور ضمن اشاره به راه‌اندازی سامانه "مهر مدرسه" در عین حال از پیش بینی رشد بیش از 40 درصدی تعهد خیرین برای ساخت فضاهای آموزشی خبر داد.
وزیر آموزش و پرورش از نیاز به «فرهنگ» مدرسه‌سازی گفت
۱۳۹۹/۰۳/۲۰ / آموزش و پرورش / محسن حاجی میرزایی / مدرسه / مدرسه سازی / دانش آموزان / دانش آموز
وزیر آموزش و پرورش از نیاز به «فرهنگ» مدرسه‌سازی گفت
وزیر آموزش و پرورش گفت: نیاز به فرهنگ مشارکت مردم در ساخت مدرسه بیش از نیاز به مدرسه است و نیازمند این هستیم که این جریان گسترش پیدا کند و همه جامعه را در بر گیرد.
۱۳۹۹/۰۳/۱۹
مدرسه‌ای به یاد «دریا و درینا»‏
[شهروند] پرواز ۷۵۲ هواپیمایی بین‌المللی اوکراین هرگز به کی‌یف نرسید. هواپیما با ۱۷۶ سرنشین ‏در آسمان و در هجدهم دی ماه‌سال گذشته هدف شلیک اشتباهی پدافند هوایی قرار گرفت، همه سرنشینان آن کشته ‏شدند و 9کودک هم نام‌شان در فهرست کشته‌شدگان قرار گرفت.‌ «دریا و درینا» دختران چهارده و نُه‌ساله ‏پدرام و مژگان هم نام‌شان در این لیست بود و جسم بی‌جان‌شان در کنار مادر و پدرشان در آن زمستان ‏سرد به خاک سپرده شد. بعد از گذشت ماه‌ها  عباس دانشمند و فتح‌الله موسوی و مادربزرگ‌ها که فرزندان و نوه‌هایشان را در این حادثه از ‏دست داده‌اند تصمیم به ساخت مدرسه‌ای با نام «دریا و درینا» گرفتند …
وزیر آموزش و پرورش: ۳۰ درصد مدارس باید تخریب و مقاوم‌سازی شوند
۱۳۹۹/۰۳/۱۴
وزیر آموزش و پرورش: ۳۰ درصد مدارس باید تخریب و مقاوم‌سازی شوند
وزیر آموزش و پرورش با توجه به اینکه کشور نیاز به ساخت مدرسه برای رسیدن به استانداردهای لازم را دارد، گفت: 12درصد مدارس باید تخریب و از نو ساخته شود و 18 درصد مدارس باید مقاوم سازی شود.
سه طرح بزرگ آموزشی و ورزشی در سقز به بهره برداری می‌رسد
۱۳۹۹/۰۳/۰۶ / سقز / بازدید / هنرستان / استانی-اجتماعی
سه طرح بزرگ آموزشی و ورزشی در سقز به بهره برداری می‌رسد
معاون هماهنگی امور عمرانی فرمانداری ویژه سقز گفت: ساخت مدرسه خیر ساز ۱۰ کلاسه شهرک دانشگاه که جهت فراگیران با نیازهای ویژه احداث شده است در مراحل نهایی و با تکمیل عملیات محوطه سازی در اختیار آموزش وپرورش قرار خواهد گرفت.
برچیدن یک مدرسه چادری در دزفول
۱۳۹۹/۰۳/۰۱ / استانی-اجتماعی / اخبار اجتماعی - خوزستان / مدارس چادری
برچیدن یک مدرسه چادری در دزفول
سرپرست آموزش و پرورش عشایر خوزستان با اشاره به تهیه یک کانکس برای دانش آموزان منطقه سبیلی دزفول که پیش از این در چادر آموزش می‌دیدند، گفت: در مناطق عشایری دزفول نزدیک به ۴۳ مدرسه چادری داریم که از این تعداد ۲۰ مدرسه قابلیت تغییر به مدارس کانکسی و یا ساخت مدرسه دارند.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •