دوشنبه, ۷ مهر, ۱۳۹۹ / 28 September, 2020
سازمان مدیریت بحران
آتش نشانان؛ جان برکفانی که ایثار را زنده نگه می‌دارند
۱ ساعت قبل / اسماعیل نجار / سازمان مدیریت بحران کشور / سازمان امداد و نجات هلال‌ احمر
آتش نشانان؛ جان برکفانی که ایثار را زنده نگه می‌دارند
تهران - ایرنا - هفتم مهر ماه روز آتش نشانی و ایمنی، یادآور فداکاری و از خودگذشتگی ایثارگرانی است که به بهای زندگی بخشیدن، زندگی خود را به آب و آتش می‌کشند؛ همان افرادی که در کلامی، رسول اکرم (ص) اجر و ثواب از خودگذشتگی هایشان را این گونه برمی شمرد؛ مَنْ رَدَّ عَادِیَةَ‌ مَاءٍ أو عَادِیَةَ‌ نَارٍ فَلَهُ أجرُ شَهیدٍ. هر که سیلابی یا شعله آتشی را بازگرداند، برای او پاداش شهید است.
۳۳ ساعت قبل
خسارت زلزله به ۲۰۰منزل روستایی مراوه‌تپه
[شهروند] زمین لرزه‌ ۵.۲ ریشتری  مرز ترکمنستان و ایران به 200 خانه روستایی مراوه تپه استان گلستان آسیب رساند. این زمین لرزه تلفات جانی نداشت. سخنگوی سازمان مدیریت بحران کشور در این‌باره گفت:   «ساعت۹:  ۱۶ روز شنبه زلزله‌ای که به برابر گزارش‌های مقدماتی موسسه ژئوفیزیک ۵.۲ ریشتر بزرگی داشته مرز بین ایران و ترکمنستان در محدوده مراوه تپه را لرزاند.» این زلزله در عمق ۱۰ کیلومتری زمین و کانون این زلزله در ۲۱ کیلومتری مراوه تپه در استان گلستان و ۴۶ کیلومتری کارا کالا در ترکمنستان بود. همزمان با این زمین لرزه نیروهای  ارزیاب به مناطق متاثر از زلزله اعزام شدند و سازمان مدیریت بحران کشور همچنین دستگاه‌های امدادی و خدماتی در این استان را به …
قانون مدیریت بحران کشور به‌روزرسانی شد
۳۷ ساعت قبل / آیین نامه / شاخص / قانون / مدیریت بحران / ویروس
قانون مدیریت بحران کشور به‌روزرسانی شد
رییس سازمان مدیریت بحران کشور از به‌روزرسانی شدن قانون مدیریت بحران کشور خبر داد. اسماعیل نجار گفت:
زلزله در مرز ایران و ترکمنستان / اعزام تیم‌های ارزیاب
۲ روز قبل / زلزله / ترکمنستان / استان گلستان / ایران
زلزله در مرز ایران و ترکمنستان / اعزام تیم‌های ارزیاب
ایسنا نوشت: سخنگوی سازمان مدیریت بحران کشور از وقوع زمین لرزه ۵.۲ ریشتری در مرز بین ایران و ترکمنستان خبر داد و گفت که نیروهای ارزیاب به مناطق متاثر از زلزله اعزام شده‌اند.
۵ روز قبل
خسارت 170 میلیارد تومانی سیل تالش
۱۸۰ واحد مسکونی در تالش درگیر سیل شدند و ۲۰ واحد مسکونی نیز به طور کامل تخریب شده اند. خسارت های این سیل 170 میلیارد تومان برآورد شده است. «علی بختیاری» سخنگوی سازمان مدیریت بحران کشور درباره آخرین وضعیت وقوع سیل در تالش گفت: «بر اثر وقوع سیل ۱۸۰ واحد مسکونی درگیر سیل شدند که منجر به تخریب کامل ۲۰ واحد مسکونی و از بین رفتن اثاثیه در ۳۰ واحد مسکونی شده است و مابقی منازل نیاز به تعمیر دارند. به دلیل وقوع سیل در این منطقه آب شرب ۱۱۶۲ خانوار قطع شد که در حال حاضر آب ۵۳۷ خانوار وصل شده است. در ۲۲ محور روستایی رانش جاده گزارش شده است که در حال حاضر همچنان ۶ محور مسدود است. همچنین پل اصلی تالش در حال تخریب بود که عبور و مرور از روی آن ممنوع شده است و عملیات انحراف آب از قسمت سالم …
۵ روز قبل
ابلاغ دستورالعمل اقدامات احتیاطی پاییز و زمستان در مواجهه با مخاطرات طبیعی
نجار از ابلاغ دستورالعمل اقدامات احتیاطی فصول پاییز و زمستان در مواجهه با مخاطرات طبیعی به استانداران و روسای ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران استان‌های کشور خبر داد.به گزارش ایلنا به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان مدیریت بحران کشور، اسماعیل نجار رئیس سازمان مدیریت بحران کشور با اعلام این مطلب افزود: با توجه به فرارسیدن فصول پاییز و زمستان و به تبع آن تغییرات محسوس آب و هوایی، فراوانی وقوع مخاطرات طبیعی از جمله بارش‌های سیل آسا، همچنین برف و کولاک در مناطق تجمعی، کوهستانی و نظایر آن اجتناب‌ناپذیر است.دبیر ستاد ملی پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران ادامه داد: از این رو مطابق مواد ۱۱ و ۱۲ قانون مدیریت بحران کشور، که استانداران و فرمانداران را به عنوان رئیس …
قدردانی وزیر جهاد کشاورزی از اقدامات رئیس سازمان مدیریت بحران کشور
۱۳۹۹/۰۶/۳۱ / وزارت جهاد کشاورزی / مدیریت بحران / جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران
قدردانی وزیر جهاد کشاورزی از اقدامات رئیس سازمان مدیریت بحران کشور
تهران - ایرنا - وزیر جهاد کشاورزی طی نامه ای به وزیر کشور از اقدامات رئیس سازمان مدیریت بحران کشور در تامین اعتبارات طرح کنترل آفت ملخ صحرایی در دوسال اخیر قدردانی کرد.
 بهره‌گیری از اطلاعات متمرکز ابزار مهمی برای تصمیم‌گیری در بحران است
۱۳۹۹/۰۶/۳۱ / سازمان مدیریت بحران کشور / سازمان امداد و نجات هلال‌ احمر / جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران
 بهره‌گیری از اطلاعات متمرکز ابزار مهمی برای تصمیم‌گیری در بحران است
تهران - ایرنا - رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر در نشست با مسئولان سازمان نقشه‌ برداری کشور در راستای ایجاد تفاهم‌نامه‌ی همکاری مشترک گفت: بهره‌گیری از اطلاعات متمرکز ابزار مهمی برای تصمیم‌گیری در بحران است.
آئین‌نامه اجرایی نگهداری و مصرف مواد خطرناک در دولت بررسی می‌شود
۱۳۹۹/۰۶/۳۱ / وزارت کشور / پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیئت دولت / سازمان مدیریت بحران
آئین‌نامه اجرایی نگهداری و مصرف مواد خطرناک در دولت بررسی می‌شود
وزارت کشور آئین نامه اجرایی نگهداری، حمل، مصرف و ایمنی مواد خطرناک را تدوین و جهت سیر مراحل تصمیم گیری به هیئت دولت ارائه کرده است.
۱۳۹۹/۰۶/۳۰
وقوع سیل و رانش زمین در تالش و محوراسالم به خلخال
سخنگوی سازمان مدیریت بحران با اعلام وقوع سیل در ۷ روستا در منطقه تالش از رانش زمین در محور اسالم به خلخال خبر داد. به گزارش ایلنا، علی بختیاری گفت: با توجه به وقوع بی‌سابقه و پرحجم بارش در منطقه غرب گیلان به‌ویژه شهرستان تالش، چهار شهر تالش، چوبر، اسالم و هشتپر درگیر سیل هستند.  او ادامه داد: بارندگی‌ها از ساعت یک بامداد شنبه آغاز شد و تا ساعت پنج صبح یکشنبه ادامه داشت، با توجه به پیش‌بینی‌های اداره کل هواشناسی استان مبنی بر بارش باران و احتمال آب‌گرفتگی، از مردم در مناطق بحرانی خواستیم اقدامات لازم را برای کاهش خسارات انجام دهند.
۱۳۹۹/۰۶/۳۰ / سازمان مدیریت بحران / شهرداری تهران
تجهیز پایتخت به سامانه‌ پایش برف
رییس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران از نصب سامانه‌های پایش برف در پایتخت خبر داد.
۱۳۹۹/۰۶/۳۰
انتقاد عضو شورای نگهبان از عدم تشکیل کمیسیون قضایی در مجلس
عضو حقوقدان شورای نگهبان در پستی در اینستاگرام خود گزارشی از جلسه اخیر شورای نگهبان را منتشر کرد.به گزارش «ابتکار» به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی شورای نگهبان، هادی طحان نظیف عضو حقوقدان شورای نگهبان در مطلبی با عنوان «گزارش ۴۷» در اینستاگرام خود از جلسه اخیر این شورا نوشت: «یکی از دستورها لایحه تاسیس صندوق بیمه همگانی حوادث طبیعی بود که در مراحل قبل با ایراد شورا مواجه شده بود. ایراد شورا در خصوص الزام افرادی بود که تحت پوشش نهادهای حمایتی نیستند، ولی توانایی مالی پرداخت حق بیمه برای بیمه نمودن واحدهای مسکونی خود را هم ندارند که در کمیسیون مقرر گردید حق بیمه این افراد از محل ماده ۱۰ قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت و ماده ۱۲ قانون تشکیل سازمان مدیریت بحران کشور پرداخت گردد که ظاهرا در صحن …
۱۳۹۹/۰۶/۲۷
گسترش زیرساخت‌های امداد و نجات در 5 پهنه تهران
رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران بر ضرورت توسعه ظرفیت امداد و نجات و ارتقای سطح آمادگی شهر تهران با همکاری جمعیت هلال احمر تأکید کرد. به گزارش همشهری، رضا کرمی‌محمدی در نشست هم‌اندیشی و افزایش زمینه‌های همکاری سازمان مدیریت بحران شهر تهران و جمعیت هلال احمر استان تهران، با تأکید بر ضرورت بهره‌گیری بیشتر از ظرفیت پایگاه‌های پشتیبانی مدیریت بحران در شهرتهران، گفت: «لازم است که زیرساخت‌های امداد و نجات در تهران گسترش پیدا کند؛ چرا که باتوجه به گستردگی پایتخت ذخیره‌سازی‌ مناسب تجهیزات و …
۱۳۹۹/۰۶/۲۷
ضرورت تاسیس پایگاه‌های جدید مدیریت بحران در مناطق پرتراکم پایتخت
رییس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران بر ضرورت تاسیس پایگاه‌های جدید مدیریت بحران در مناطق و محلات متراکم پایتخت تاکید کرد.رضا کرمی محمدی در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان اینکه هر ناحیه از مناطق شهر تهران باید از یک پایگاه مدیریت بحران برخوردار شود، گفت: این پایگاه‌ها به ویژه در مناطق متراکم نظیر منطقه 10 پایتخت باید اضافه شود.وی با بیان اینکه وجود پایگاه های مدیریت بحران در مناطق سرمایه‌ای ارزشمند است، گفت: اهداف مدیریت بحران جامعه محور در سطح محلات، باید از پایگاه های مدیریت بحران هدایت و عملیاتی شود. بر همین اساس آماده همکاری در ساخت پایگاه جدید مدیریت بحران با شهرداری مناطق هستیم. خوشبختانه مناطق نیز همکاری خوبی با ما داشته‌اند و به عنوان مثال در دیداری که چندی پیش با شهردار منطقه 10 …
شدیدترین زلزله‌ای که در ایران ثبت شد
۱۳۹۹/۰۶/۲۵ / اسماعیل نجار / ریاست سازمان مدیریت بحران کشور / طبس / زلزله
شدیدترین زلزله‌ای که در ایران ثبت شد
یادمان باشد زمین محکم، سازه مقاوم و اجرای علمی می تواند تا حد زیادی از اندوه ما در مواجهه با تکان های بعدی سرزمینمان بکاهد.
بازگشت ترسالی به کرمان/وقوع ۴۷۷ مورد زمین لرزه در شش ماهه نخست سال جاری
۱۳۹۹/۰۶/۲۵ / ترسالی / مدیریت بحران / زمین لرزه / سازمان مدیریت بحران / استانی-اجتماعی / اخبار اجتماعی - کرمان
بازگشت ترسالی به کرمان/وقوع ۴۷۷ مورد زمین لرزه در شش ماهه نخست سال جاری
مدیرکل مدیریت بحران استان کرمان با بیان اینکه در سال گذشته ۹۶ حادثه را در استان کرمان تجربه کردیم اظهار کرد: در شش ماهه ابتدای سال جاری ۴۵ حادثه در سطح استان کرمان داشتیم که ۲۰ مورد آنها سیل بوده که نشان از تغییر اقلیم و برگشت ترسالی در استان را دارد.
اماکنی خطرآفرین باید شناسایی و اصلاح شوند
۱۳۹۹/۰۶/۲۳ / استانی-اجتماعی / سازمان مدیریت بحران
اماکنی خطرآفرین باید شناسایی و اصلاح شوند
استاندار کردستان با اشاره به ضرورت اولویت بندی در معرفی خطرات بحران‌زا در استان اعلام کرد که سازمان مدیرت بحران اماکنی که خطرآفرین هستند را شناسایی کند و برای اصلاح آن گام جدی بردارد.
رضا کریمی به سمت معاون امور آمادگی و مقابله منصوب شد
۱۳۹۹/۰۶/۲۲ / اسماعیل نجار / رضا کریمی / مدیریت بحران
رضا کریمی به سمت معاون امور آمادگی و مقابله منصوب شد
رئیس سازمان مدیریت بحران کشور با صدور حکمی رضا کریمی را به عنوان معاون امور آمادگی و مقابله منصوب کرد.
تبعات سنگین از دست رفتن جنگل‌های دست کاشت مناطق بیابانی
۱۳۹۹/۰۶/۲۱ / بیابان / جنگل‌های تاغ / سازمان جنگل‌ها
تبعات سنگین از دست رفتن جنگل‌های دست کاشت مناطق بیابانی
مدیرکل دفتر امور بیابان سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری ضمن اشاره به طغیان گسترده آفات در جنگل‌های دست کاشت مناطق بیابانی کشور، گفت: ما انتظار داریم که بخش‌های ذی‌ربط از جمله سازمان مدیریت بحران به اینگونه مشکلات توجه بیشتری داشته باشند. اگر جنگل‌های دست کاشت را از دست دهیم باید برای طوفان‌های سنگین گرد و خاک و حرکت تپه‌های ماسه‌ای آماده شویم.
موافقت دولت با اختصاص بخشی از اراضی شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان
۱۳۹۹/۰۶/۱۹ / وزارت جهاد کشاورزی / سازمان خصوصی سازی / مجلس شورای اسلامی / سازمان مدیریت بحران کشور / وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی / وزارت میراث فرهنگی گردشگری و صنایع دستی / قانون اساسی / استانداری اردبیل
موافقت دولت با اختصاص بخشی از اراضی شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان
تهران- ایرنا- هیات وزیران به منظور تعیین تکلیف حق عرفی ایجاد شده برای عشایر ساکن در محدوده اراضی شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان، با اختصاص بخشی از اراضی شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان برای ساماندهی عشایر موافقت کرد.
۱۳۹۹/۰۶/۱۸
رامیان لرزید
زمین لرزه‌ای به بزرگی ۵.۱ ریشتر دیروز رامیان در استان گلستان را لرزاند.به گزارش ایسنا، سازمان مدیریت بحران کشور درباره مختصات این زلزله اعلام کرد: برابر گزارش مقدماتی که مرکز ژئوفیزیک منتشر کرده است، این زمین‌لرزه که در ساعت ۲:۰۴ بامداد روز گذشته حوالی رامیان در استان گلستان را لرزانده ۵.۱ ریشتر بزرگی داشته و در عمق ۹ کیلومتری زمین بوده است.کانون این زلزله در ۳ کیلومتری رامیان، ۹ کیلومتری آزادشهر و ۱۰ کیلومتری خان ببین در استان گلستان بوده و تا مرکز استان گلستان ۶۱ کیلومتر فاصله دارد.علی بختیاری، سخنگوی سازمان مدیریت بحران کشور نیز در این خصوص گفت: تیم‌های ارزیاب به مناطق تحت تاثیر زلزله اعزام شده‌اند و بررسی‌های آنان در حال انجام است.حسین درخشان، مدیر مرکز کنترل و هماهنگی عملیات سازمان امداد …
آخرین وضعیت مناطق زلزله‌زده گلستان
۱۳۹۹/۰۶/۱۸ / آماده باش / استان گلستان / برق / زلزله / مدیریت بحران
آخرین وضعیت مناطق زلزله‌زده گلستان
رییس سازمان مدیریت بحران کشور آخرین وضعیت مناطق زلزله‌زده در استان گلستان را تشریح کرد. اسماعیل نجار در این باره گفت:
خسارت زلزله در تهران با ۶۴ سنسور تخمین زده می‌شود
۱۳۹۹/۰۶/۱۷ / زلزله / بافت فرسوده / زمین / شهر تهران
خسارت زلزله در تهران با ۶۴ سنسور تخمین زده می‌شود
فارس نوشت: رئیس سازمان مدیریت بحران شهر تهران از نصب سنسورهای تخمین خسارت زلزله در پایتخت خبر داد و گفت: تقریباً در هر منطقه ۳ شتاب‌نگار به طور متوسط نصب و ارزیابی خسارات انجام می‌شود.
نصب سنسورهای تخمین خسارت زلزله در پایتخت/ اعلام وقوع طوفان ۱۰ دقیقه قبل از حادثه
۱۳۹۹/۰۶/۱۷ / زلزله / طوفان / تخمین خسارت زلزله
نصب سنسورهای تخمین خسارت زلزله در پایتخت/ اعلام وقوع طوفان ۱۰ دقیقه قبل از حادثه
اقتصادنیوز : رئیس سازمان مدیریت بحران شهر تهران از نصب سنسورهای تخمین خسارت زلزله در پایتخت خبر داد و گفت: تقریباً در هر منطقه ۳ شتاب‌نگار به طور متوسط نصب و ارزیابی خسارات انجام می‌شود.
اختصاص ۳۰میلیارد تومان اعتبار برای مقابله با بحران در قزوین
۱۳۹۹/۰۶/۱۲ / استانی-اقتصادی / بودجه / مدیریت بحران
اختصاص ۳۰میلیارد تومان اعتبار برای مقابله با بحران در قزوین
نماینده قزوین، البرز و آبیک در مجلس شورای اسلامی اعلام کرد: رئیس سازمان مدیریت بحران کشور ۳۰ میلیارد تومان بودجه برای مقابله با بحران در استان قزوین تصویب کرد که از این میزان ۲۷ میلیارد صرف ایجاد زیرساخت‌های مقابله با بحران‌ها از جمله سوله و غیره و سه میلیارد تومان برای هلی‌پد اختصاص یافت.
«لالجین» پایلوت طرح تاب آوری شهرها در برابر مخاطرات طبیعی
۱۳۹۹/۰۶/۱۱ / اسماعیل نجار / مدیریت بحران / لالجین / زلزله
«لالجین» پایلوت طرح تاب آوری شهرها در برابر مخاطرات طبیعی
رئیس سازمان مدیریت بحران کشور گفت: کمپینی جهانی زیر نظر سازمان ملل در راستای تاب آوری شهرها در برابر مخاطرات طبیعی راه اندازی شد که مکزیکو سیتی، استانبول و همدان در آن شرکت کردند.
تاکید نجار بر ارتقای آگاهی دستگاه‌های همکار مدیریت بحران در تاب‌آورسازی شهرها
۱۳۹۹/۰۶/۱۱
تاکید نجار بر ارتقای آگاهی دستگاه‌های همکار مدیریت بحران در تاب‌آورسازی شهرها
تهران - ایرنا - رئیس سازمان مدیریت بحران کشور بر اهمیت ارتقای سطح آگاهی شهرداران و دستگاه‌های همکار مدیریت بحران کشور درباره تاب‌آورسازی شهرها تاکید کرد.
دامغان لرزید/ حضور تیم‌های ارزیاب در محل
۱۳۹۹/۰۶/۰۹ / زلزله در دامغان
دامغان لرزید/ حضور تیم‌های ارزیاب در محل
به دنبال زمین‌لرزه ۴.۳ ریشتری که در ساعت ۲۳:۳۱ شنبه‌شب، حوالی دامغان در استان سمنان را لرزاند، سخنگوی سازمان مدیریت بحران کشور از اعزام تیم‌های ارزیاب به منطقه خبر داد.
روحانی دو عضو جدید شورای‌عالی مدیریت بحران کشور را منصوب کرد
۱۳۹۹/۰۶/۰۷
روحانی دو عضو جدید شورای‌عالی مدیریت بحران کشور را منصوب کرد
رئیس جمهور در اجرای ماده ششم قانون مدیریت بحران کشور، آقایان دکتر علی مرادی و دکتر سید امیرحسین گرکانی را بنا به پیشنهاد رئیس سازمان مدیریت بحران و تایید وزیر کشور و با توجه به سوابق و تجربیات علمی و اجرایی ایشان در مباحث مدیریت بحران به عضویت شورای‌عالی مدیریت بحران کشور منصوب کرد.
فراهم شدن امکان استفاده از پهپاد برای پایش حوادث
۱۳۹۹/۰۶/۰۷
فراهم شدن امکان استفاده از پهپاد برای پایش حوادث
رییس سازمان مدیریت بحران کشور همزمان با هفته دولت اقدامات این سازمان طی یک سال اخیر را تشریح و فراهم کردن امکان استفاده از پهپاد برای پایش حوادث را یکی از کارهای انجام شده ذکر کرد.
از تحقق قانون دائمی مدیریت بحران در کشور تا کنترل ساخت و ساز در حریم رودخانه ها
۱۳۹۹/۰۶/۰۴ / مدیریت بحران / وزارت کشور / هفته دولت
از تحقق قانون دائمی مدیریت بحران در کشور تا کنترل ساخت و ساز در حریم رودخانه ها
تدوین سند راهبردی مدیریت بحران کشور، مدیریت کارآمد سیل فروردین ماه ۱۳۹۸، تدوین سند آسیب شناسی مدیریت بحران کلانشهرهای کشور، هماهنگ سازی و ظرفیت سازی از سازمان فضایی و نقشه برداری در مدیریت حوادث طبیعی در کشور، کنترل ساخت و ساز در حریم رودخانه ها، آموزش ۲۰۰ فرماندار، ۳۱ معاون هماهنگی امور عمرانی، ۳۱ مدیر کل مدیریت بحران استان در زمینه های آشنایی با وظایف و کاهش خطرپذیری لرزه ها و احداث مرکز کنترل و مدیریت مخاطرات طبیعی کشور از اهم اقدامات و برنامه های سازمان مدیریت بحران کشور در 7 سال گذشته است.
تحقق قانون دائمی مدیریت بحران در کشور/تدوین سند راهبردی مدیریت بحران کشور/تدوین سند آسیب شناسی مدیریت بحران کلانشهرهای کشور
۱۳۹۹/۰۶/۰۴
تحقق قانون دائمی مدیریت بحران در کشور/تدوین سند راهبردی مدیریت بحران کشور/تدوین سند آسیب شناسی مدیریت بحران کلانشهرهای کشور
ایلنا: همزمان با هفته دولت روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت کشور گزارشی اجمالی از اهم اقدامات و برنامه های سازمان مدیریت بحران کشور منتشر کرد.
اختصاص ۷۰۰۰ شماره تماس ویژه بحران در کشور
۱۳۹۹/۰۶/۰۳
اختصاص ۷۰۰۰ شماره تماس ویژه بحران در کشور
رییس مرکز مدیریت اطلاعات و حوادث سازمان مدیریت بحران کشور از اختصاص ۷۰۰۰شماره موبایل پنج رقمی ویژه مدیریت بحران خبر داد.
آغاز به کار سامانه آموزش مجازی مدیریت بحران در تهران
۱۳۹۹/۰۶/۰۳ / همه_باهم_علیه_کرونا / کروناویروس / مدیریت بحران / رضا کرمی محمدی / تهران / طرح آموزش مجازی / سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران / سازمان مدیریت بحران شهر تهران / خانه دوام
آغاز به کار سامانه آموزش مجازی مدیریت بحران در تهران
رییس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران از آغاز ارائه آموزش‌های مجازی مدیریت بحران به شهروندان خبر داد.
۱۳۹۹/۰۵/۳۱
نگفتم فقط دعا کنید در تهران زلزله نیاید
رئیس سازمان مدیریت بحران کشور گفت: نگفتم فقط دعا کنید در تهران زلزله نیاید؛ گفتم بعد از انجام کارهای پیشگیرانه از جمله انتخاب استان‌های معین برای کمک‌رسانی، دعا کنید در تهران زلزله نیاید.اسماعیل نجار در گفت‌وگو با مهر درباره ابلاغ‌های سازمان مدیریت بحران به شهرداری پایتخت اظهار کرد: بحث ما برای تهران؛ آب‌ها و چشمه‌هایی بود که وارد زمین می‌شد. از این رو در بسیاری از جاها این چشمه‌ها را بستیم و راه قنات‌ها بسته شد. دامنه البرز را سیمان و آسفالت کردیم و این اقدام تا انتهای شهر ری ادامه دارد. هیچ آبی دیگر وارد زیرزمین نمی‌شود. از سوی دیگر نیز چاه احداث کردیم تا آب را بالا بیاوریم.وی افزود: حرف کارشناسان این بود که فاضلاب را نمی‌توان وارد چاه کنیم ولی می‌شود آب باران را وارد چاه کنیم همچنین نهرها …
توضیحات رییس مدیریت بحران‌درباره یک‌جمله؛ «دعا کنید درتهران زلزله نیاید»
۱۳۹۹/۰۵/۲۹ / مدیریت بحران / زلزله
توضیحات رییس مدیریت بحران‌درباره یک‌جمله؛ «دعا کنید درتهران زلزله نیاید»
مهر نوشت: رئیس سازمان مدیریت بحران کشور گفت: نگفتم فقط دعا کنید در تهران زلزله نیاید؛ گفتم بعد از انجام کارهای پیشگیرانه از جمله انتخاب استانهای معین برای کمک رسانی، دعا کنید در تهران زلزله نیاید.
پیشنهاد افزودن ماده واحده «فداکار خدمت» به قانون مدیریت بحران
۱۳۹۹/۰۵/۲۷ / سازمان مدیریت بحران / آتش‌سوزی در جنگل‌ها / قانون مدیریت بحران
پیشنهاد افزودن ماده واحده «فداکار خدمت» به قانون مدیریت بحران
رییس سازمان مدیریت بحران از ارایه پیشنهاد افزودن ماده واحده «فداکار…
تمرکز سمن‌ها و تشکل‌های مردم نهاد باید بر اصل آموزش باشد
۱۳۹۹/۰۵/۲۶ / اسماعیل نجار / مدیریت بحران / سمن ها
تمرکز سمن‌ها و تشکل‌های مردم نهاد باید بر اصل آموزش باشد
رئیس سازمان مدیریت بحران کشور گفت: در واقع باید گفت مردم نقش اساسی و غیرقابل انکاری در مراحل مختلف مدیریت بحران از جمله پیشگیری و بازتوانی دارند.
نجار: با کمبود نیروی امدادی مواجه نیستیم
۱۳۹۹/۰۵/۲۶ / اسماعیل نجار / ریاست سازمان مدیریت بحران کشور / زلزله
نجار: با کمبود نیروی امدادی مواجه نیستیم
تهران - ایرنا - رئیس سازمان مدیریت بحران کشور گفت:‌ در زمان حوادث، شاهد حضور و تجمع افراد جهت امدادرسانی هستیم، از این رو در چنین زمانی با کمبود نیروی امدادی مواجه نیستیم.
۶۵ هزار و ۴۱۹ واحد مسکونی استان بوشهر بیمه حوادث هستند
۱۳۹۹/۰۵/۲۲ / سازمان مدیریت بحران کشور / جهانگیر دهقانی / مدیریت بحران استان بوشهر / بیمه حوادث / استانداری بوشهر
۶۵ هزار و ۴۱۹ واحد مسکونی استان بوشهر بیمه حوادث هستند
بوشهر- دهقانی، مدیرکل مدیریت بحران استان بوشهر گفت: ۶۵ هزار و ۴۱۹ واحد مسکونی استان بوشهر بیمه حوادث هستند.
فعال شدن آتشفشان کوه سینابونگ در اندونزی
۱۳۹۹/۰۵/۲۱ / آتشفشان / کوه آتشفشان / اندونزی
فعال شدن آتشفشان کوه سینابونگ در اندونزی
سازمان مدیریت بحران ملی اندونزی از وقوع انفجار در آتشفشان سینابونگ واقع در جزیره سوماترا خبر داد.
نظارت مدیریت بحران بر ایمنی مخازن سوخت شهران و ری
۱۳۹۹/۰۵/۲۱ / اسماعیل نجار / ایمنی شهر / خروج مراکز پرخطر از شهر / نفت / سازمان مدیریت بحران
نظارت مدیریت بحران بر ایمنی مخازن سوخت شهران و ری
به دنبال نگرانی که از پست اینستاگرامی یک عضو شورای شهر تهران در مورد مخازن سوخت شهران به وجود آمد، رییس سازمان مدیریت بحران کشوراعلام کرد که وزارت نفت اطمینان‌های لازم را در مورد ایمنی مخازن سوخت در تهران داده است.
۱۳۹۹/۰۵/۲۰
«ارسباران»؛ زخم‌خورده
[حسام خراسانی] راوی برایم روایت می‌کند: «ناگهان آسمان مه شد، شهر پر شد از گردوغبار ویرانی، دیوارهای شکسته، سقف‌های ریخته‌شده و خیابان‌های شکاف‌خورده. همین دیوار، همین پل، همین مسجد. همه‌شان زخمی در دل دارند، ارسباران زخم‌خورده است.» راوی گاه میان حرف‌هایش بغض می‌کند، بعد هر بغض هم صدایش بلندتر می‌شود و ادامه می‌دهد: «آن روزها از یاد‌رفتنی نیست.» این چند سطر روایت «امیر یوسفیان»، امدادگر جمعیت هلال‌احمر است از زلزله تلخ ارسباران. بیست‌ویکم مردادماه 1391 در آخرین شب قدر، زمین‌لرزه‌ای سهمگین لرزه بر جان و دل ساکنان شهرستان‌های اهر، هریس و ورزقان انداخت تا از آن روز به بعد، مردادماه …
خبرنگاران به روشنایی و روشنگری کمک می‌کنند
۱۳۹۹/۰۵/۱۶ / مدیریت بحران / شهر تهران / روشنایی / رسانه
خبرنگاران به روشنایی و روشنگری کمک می‌کنند
رئیس سازمان مدیریت بحران شهر تهران در پیامی به مناسبت بزرگداشت روز خبرنگار در پیامی این روز را به تمامی خبرنگاران به خصوص خبرنگاران حوزه مدیریت بحران تبریک و تهنیت گفت و عنوان کرد: خبرنگاران به روشنایی و روشنگری کمک می‌کنند.
خبرنگاران در بحران نماینده افرادی هستند که زبانی جز قلم ندارند
۱۳۹۹/۰۵/۱۵ / اسماعیل نجار / سازمان مدیریت بحران / روز خبرنگار
خبرنگاران در بحران نماینده افرادی هستند که زبانی جز قلم ندارند
رئیس سازمان مدیریت بحران کشور ۱۷ مرداد روز خبرنگار را به اصحاب رسانه تبریک گفت.
نجار: توان مدیریت بحران کشور در کنار دولت و ملت لبنان ایستاده است
۱۳۹۹/۰۵/۱۵ / اسماعیل نجار / ریاست سازمان مدیریت بحران کشور / دولت لبنان
نجار: توان مدیریت بحران کشور در کنار دولت و ملت لبنان ایستاده است
تهران - ایرنا - رئیس سازمان مدیریت بحران کشور ضمن ابراز تسلیت وقوع حادثه دلخراش انفجار در بندر بیروت، آمادگی کامل این مجموعه را برای همراهی و کمک در جهت کاهش آلام عظیم و تلفات زیاد این حادثه اعلام کرد.
آموزش نیروهای متخصص پیش نیاز «شهر آماده»
۱۳۹۹/۰۵/۱۵ / ایران / شهرداری تهران / معاون / معاون شهردار تهران / سازمان مدیریت بحران
آموزش نیروهای متخصص پیش نیاز «شهر آماده»
ایلنا: معاون منابع انسانی شهرداری تهران آموزش نیروهای متخصص و سازو کار داخلی مقابله با بحران ها پیش نیاز «شهر آماده» عنوان کرد.
۱۳۹۹/۰۵/۱۲ / هشدار سیل در گیلان
هشدار مدیریت بحران گیلان از احتمال وقوع سیل طی دو روز آینده
امیر مرادی امروز در گفت‌وگو با فارس در رشت از صدور اطلاعیه نارنجی سازمان مدیریت بحران کشور در گیلان خبر داد و اظهار کرد: علاوه بر سازمان مدیریت بحران کشور، سازمان هواشناسی گیلان نیز اطلاعیه هشدار قرمزی در خصوص کشاورزی صادر کرده و بنابراین گزارش پیش‌بینی می‌شود در استان طی فردا و پس‌فردا بارش بالای یک‌صد میلی‌متری داشته باشیم.
۱۳۹۹/۰۵/۱۲
سلبریتی‌ها برای جمع‌آوری کمک از مردم نیاز به مجوز دارند
اسماعیل نجار، رئیس سازمان مدیریت بحران کشور به ایلنا گفت: ما معتقد نیستیم که هر کسی اعلام کند چهره است، مردم به او کمک کنند. در سیل اخیر نیز با دستگاه قضایی هماهنگ کردیم تا هر کسی می‌خواهد کمک جمع‌آوری کند، حتما باید مجوزهای لازم را داشته باشد.
سلبریتی‌ها برای "جمع‌آوری کمک از مردم" و "حضور در محل حوادث" باید مجوز داشته باشند/ ایجاد نقاهتگاه و بیمارستان صحرایی با سخت‌تر شدن شرایط کرونا/ ذخیره مواد غذایی در انبارها منسوخ شده است
۱۳۹۹/۰۵/۱۱ / اسماعیل نجار / سلبریتی‌ها / رییس سازمان مدیریت بحران کشور
سلبریتی‌ها برای "جمع‌آوری کمک از مردم" و "حضور در محل حوادث" باید مجوز داشته باشند/ ایجاد نقاهتگاه و بیمارستان صحرایی با سخت‌تر شدن شرایط کرونا/ ذخیره مواد غذایی در انبارها منسوخ شده …
ایلنا: رییس سازمان مدیریت بحران کشور گفت: این آمادگی از طرف ما وجود دارد که در صورت سخت‌تر شدن شرایط کرونا نسبت به ایجاد نقاهتگاه و بیمارستان صحرایی اقدام کنیم.
۱۳۹۹/۰۵/۱۱
اهمیت تیم‌های روانشناسی بحران را دریابیم
   [نسرین راخ- عضو مشارکت‌کننده تیم سحر سازمان جوانان و کارشناس روانشناسی عمومی] پس از هر حادثه افکار، احساسات و رفتارهایی بین افرادی که آسیب دیده‌اند یا شاهد صحنه‌های دردناک و غیرقابل تحملی بوده‌اند به وجود می‌آید. این افراد نگرانی‌های بسیاری درباره تنها شدن، امنیت نداشتن، سلامت خود و اشخاص نزدیک و مورد علاقه خود دارند و دائما تنش را تجربه می‌کنند که این علایم واکنش‌ طبیعی به حادثه و بحران است و در بسیاری از موارد و در طول زمان کاهش می‌یابد یا از بین می‌رود. علایم و واکنش‌های مختلف افراد ممکن است جسمانی، اضطراب، ترس شدید، گریه، سوگواری، غم، احساس گناه، ناآرامی، بی‌قراری، خشم، پرخاشگری، تحریک‌پذیری و افسردگی باشد. موارد …
۱۳۹۹/۰۵/۰۷
ارائه رایگان دستورالعمل ایمنی برای آپارتمان‌ها
ساختمان‌های نوساز ولی ناایمن به یکی از معضلات پایتخت بدل شده‌اند، معضلی که نگرانی‌های جدی درباره آسیب دیدگی جمعیت ساکن آن در هنگام حوادثی مانند زلزله وجود دارد. به گزارش همشهری، روز پیش نیز آتش‌سوزی یک مجتمع مسکونی واقع در شهرک شهید بهشتی در بزرگراه شهید بابایی، اهمیت رعایت دستور‌العمل‌های ایمنی را نشان داد اما مالکان برخی از این ساختمان‌ها، اطلاعی از شرایط ایمنی ضروری ندارند. اکنون سازمان مدیریت بحران شهر تهران اعلام کرده است ساختمان‌های ۶ طبقه به بالا در تهران می‌توانند با ثبت درخواست، دستورالعمل …
۱۳۹۹/۰۵/۰۶ / تهران / زلزله تهران / سازمان مدیریت بحران
طرحی برای نجات ۱۵ درصد جمعیت تهران در زلزله
بافت فرسوده و نامقاوم به یکی از معضلات پایتخت بدل شده است، معضلی که نگرانی‌های جدی پیرامون گستردگی و جمعیت ساکن در آن در هنگام حوادثی مانند زلزله وجود دارد و متاسفانه افزایش قیمت‌ها در حوزه ساخت و ساز شرایط مقاوم سازی آن را نیز با دشواری روبرو کرده است. در این میان سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران متولی طرحی برای ایمن سازی این بافت شده است.
توصیه وزیرکشور به مدیران ارشد برای خدمت به امر آموزش و پرورش
۱۳۹۹/۰۵/۰۵ / شورای اجتماعی / رحمانی فضلی / وزارت کشور / شهرداری / سازمان مدیریت بحران / حاجی میرزایی / صدا وسیما / شورای عالی انقلاب فرهنگی
توصیه وزیرکشور به مدیران ارشد برای خدمت به امر آموزش و پرورش
رحمانی فضلی ضمن اعلام آمادگی کمک همه جانبه مشورتی وزارت کشور به وزارت آموزش و پرورش گفت: به همه معاونین این وزارتخانه، فرمانداران و استانداران توصیه کرده ام که در خدمت امر آموزش و پرورش باشند.
کدام گسل‌ها در تهران فعال است؟
۱۳۹۹/۰۵/۰۱ / زلزله / گسل
کدام گسل‌ها در تهران فعال است؟
زلزله در کمین پایتخت‌نشینان است. تهران در محاصره گسل‌هاست و به گفته رئیس سازمان مدیریت بحران شهر تهران، گسل شمال تهران، ری، ملارد و مشا فعال است.
اولین جلسه با موضوع کرونا را در یکم اسفند تشکیل دادیم
۱۳۹۹/۰۵/۰۱ / اسماعیل نجار / مدیریت بحران / ویروس کرونا
اولین جلسه با موضوع کرونا را در یکم اسفند تشکیل دادیم
رئیس سازمان مدیریت بحران کشور گفت: روز یکم اسفند و به رغم اینکه دوم اسفند انتخابات بود و کل وزارت کشور درگیر بودند، به دلیل اهمیت موضوع کرونا جلسه تشکیل دادیم که ۱۵ مصوبه داشت.
نجار: همواره نگران وقوع زلزله در تهران هستیم
۱۳۹۹/۰۴/۳۰ / اسماعیل نجار / زلزله در تهران / سازمان مدیریت بحران
نجار: همواره نگران وقوع زلزله در تهران هستیم
به گزارش الف به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سازمان مدیریت بحران کشور، اسماعیل نجار به قانون جدید مدیریت بحران کشور اشاره کرد و گفت: قانون مدیریت بحران کشور در چهارم شهریور سال گذشته به تصویب رسید و خوشبختانه قانون کامل و جامعی است که ظرفیتهای خوبی در آن وجود دارد.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •