پنجشنبه, ۳ بهمن, ۱۳۹۸ / 23 January, 2020
سازمان ملی استاندارد ایران
تمام آزمایشگاه های ملی دانشگاه پیام نور درآمدزا می شوند
مهر / ۱۴ ساعت قبل / علمی و آموزشی
تمام آزمایشگاه های ملی دانشگاه پیام نور درآمدزا می شوند
تمام آزمایشگاه های ملی دانشگاه پیام نور براساس تفاهم نامه این دانشگاه و سازمان ملی استاندارد ایران درآمدزا می شوند.
  دانشگاه پیام نور  آزمایشگاه  تفاهم نامه
حاشیه‌سازی برای ذرت‌های اخراجی!
رویداد 24 / ۲۰ ساعت قبل / اقتصادی
حاشیه‌سازی برای ذرت‌های اخراجی!
در ماه‌های گذشته ماجرای ذرت‌های آلوده به طور خاص در سطح اخبار رسانه‌ها قرار گرفت. ذرت‌هایی که از سال ۱۳۹۵ به تدریج وارد شدند اما در گمرکات باقی ماندند و بعد از بررسی سازمان ملی استاندارد مشخص شد که بخشی از آن به دلیل وجود سم آفلاتوکسین که حد آن بالاتر از میزان مجاز قابل استفاده در ایران بود.
  ذرتهای الوده  شیرهای الوده  سم افلاتوکسین  خوراک دام  سازمان استاندارد
دیدگاه سازمان ملی استاندارد درباره جنجال شیر
خبرآنلاین / ۴۳ ساعت قبل / اقتصادی
دیدگاه سازمان ملی استاندارد درباره جنجال شیر
تسنیم نوشت: مدیرکل دفتر نظارت بر استانداردهای صنایع غذایی سازمان ملی استاندارد ایران با اشاره به کنترل شیر تولیدی کشور طی ۴ مرحله گفت: چنانچه شیر تولید شده منطبق با استاندارد نباشد اجازه ورود به خط تولید داده نمی شود.
  شیر  تولید  استاندارد
سازمان ملی استاندارد: نظارت و کنترل شیر تولیدی کشور بسیار سختگیرانه است
تسنیم / ۴۴ ساعت قبل / اقتصادی
سازمان ملی استاندارد: نظارت و کنترل شیر تولیدی کشور بسیار سختگیرانه است
مدیرکل دفتر نظارت بر استانداردهای صنایع غذایی سازمان ملی استاندارد ایران با اشاره به کنترل شیر تولیدی کشور طی 4 مرحله گفت: چنانچه شیر تولید شده منطبق با استاندارد نباشد اجازه ورود به خط تولید داده نمی شود.
استاندارد سم آفلاتوکسین در ایران، ۵ برابر سختگیرانه‌تر از استاندارد جهانی
ارانیکو / ۲ روز قبل / اقتصادی
استاندارد سم آفلاتوکسین در ایران، ۵ برابر سختگیرانه‌تر از استاندارد جهانی
مدیرکل نظارت بر استانداردهای صنایع غذایی، لوازم آرایشی و بهداشتی و حلال سازمان ملی استاندارد ایران گفت: استاندارد سم آفلاتوکسین در ایران پنج برابر سخت‌گیرانه‌تر از استاندارد جهانی بوده و به میزان یک دهم میکروگرم در هر کیلوگرم شیر است.
خودرو‌های هیبریدی از پرداخت مالیات معاف شدند
فرارو / ۲ روز قبل / اقتصادی
خودرو‌های هیبریدی از پرداخت مالیات معاف شدند
شماره‌گذاری انواع خودرو‌های سبک و سنگین و موتورسیکلت، براساس رتبه انرژی آنها، که به تأیید سازمان ملی استاندارد ایران رسیده­ است، طبق نرخ­‌های مندرج در جدول زیر مشمول مالیات و عوارض سبز می‌باشد. مأخذ مالیات و عوارض موضوع این ماده، قیمت فروش کارخانه در مورد تولیدات داخلی و مجموع ارزش گمرکی و حقوق ورودی برای خودرو‌های وارداتی است.
  پرداخت مالیات  خودروی هیربدی
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۱۰/۲۵ / ...
آزمایشگاه پالایشگاه گاز ایلام استاندارد مدیریت کیفیت ایزو را دریافت کرد
ایلام - خبرنگارابتکار -رئیس آزمایشگاه شرکت پالایش گاز ایلام با اشاره به اینکه آزمایشگاه این شرکت از سوی مرکز ملی تایید صلاحیت ایران، موفق به دریافت استاندارد بین‌المللی ایزو ۱۷۰۲۵ شده است، گفت: آزمایشگاه پالایشگاه گاز ایلام از پیشگامان اخذ و استقرار این استاندارد است.مجید گراوند بابیان این مطلب، اظهار کرد: برای ارتقا سطح فعالیت آزمایشگاه به سطح ملی و پس‌ازآن بین‌المللی، اساسی‌ترین اقدام کسب ایزو 17025 است که این استاندارد شامل کلیه الزاماتی است که آزمایشگاه‌های آزمون و کالیبراسیون باید آن‌ها را برآورده سازند تا بتوانند اثبات کنند که یک سیستم مدیریت کیفیت را به کار گرفته و ازنظر فنی صلاحیت داشته و قادر به فراهم آوردن نتایج معتبر است.وی با اشاره به اینکه این استاندارد شامل دو بخش الزامات مدیریتی …
سازمان اسناد و کتابخانه ملی موفق به کسب نشان استاندارد ۳۴۰۰۰ شد
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۰/۲۴ / فرهنگی و هنری
سازمان اسناد و کتابخانه ملی موفق به کسب نشان استاندارد ۳۴۰۰۰ شد
تهران- ایرنا- سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران برای دومین سال متوالی، در ارزیابی تعالی منابع انسانی موفق به کسب نشان استاندارد ۳۴۰۰۰ شد.
  اشرف بروجردی  سازمان اسناد و کتابخانه ملی
مجوز فعالیت ۸۹ آزمایشگاه متخلف باطل شد
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۰/۱۷ / اقتصادی
مجوز فعالیت ۸۹ آزمایشگاه متخلف باطل شد
رییس سازمان ملی استاندارد ایران در جمع اعضای انجمن آزمایشگاههای همکار آزمون و کالیبراسیون که امروز در اتاق بازرگانی صنایع، معادن و کشاورزی ایران برگزار شد حفظ حقوق شهروندان در کنار سلامت و ایمنی جامعه را خط قرمز سازمان ملی استاندارد ایران معرفی کرد.
  آزمایشگاه  استاندارد
فعالیت ۳هزار آزمایشگاه همکار با سازمان ملی استاندارد
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۰/۱۷ / علمی و آموزشی
فعالیت ۳هزار آزمایشگاه همکار با سازمان ملی استاندارد
تهران- ایرنا- رییس سازمان ملی استاندارد ایران از فعالیت ۳ هزار آزمایشگاه همکار در خصوص فرآیند ارزیابی و انطباق محصولات مختلف در کشور با این سازمان خبر داد.
  سازمان ملی استاندارد ایران
دنیای اقتصاد / ۱۳۹۸/۱۰/۱۵ / اقتصادی
ابلاغ آیین‌نامه قانون تقویت و توسعه نظام استاندارد
معاون اول رئیس‌جمهوری آیین‌نامه اجرایی قانون تقویت و توسعه نظام استاندارد را ابلاغ کرد. طبق این آیین‌نامه، صادرات کالاهای تولید داخل در صورت درخواست متقاضی، منوط به دریافت نشان حلال از سازمان ملی استاندارد ایران بوده، همچنین، صدور هرگونه گواهی و نشان حلال و نظارت بر آن در کشور با این سازمان است.
زنگ خطر واردات تایرهای بی‌کیفیت برای تولیدکنندگان داخلی
روزنامه همشهری / ۱۳۹۸/۱۰/۱۵ / ...
زنگ خطر واردات تایرهای بی‌کیفیت برای تولیدکنندگان داخلی
ناتوانی تولید‌کنندگان داخلی در تامین نیاز بازار و کاهش عرضه انواع تایر خودروهای سواری، باری و مسافری در حالی موجب افزایش بی‌رویه قیمت این اقلام حتی تایرهای ساخت ایران شده که واردات تایرهای بی‌کیفیت و غیراستاندارد چینی، تولید داخلی این محصول را با مشکل مواجه کرده است. به گزارش همشهری، واردات بی‌رویه تایرهای چینی فاقد استاندارد که چندین بار از طرف سازمان ملی استاندارد مجوز بی‌کیفیتی آنها تأیید شده است، زنگ خطر صنعت لاستیک ایران را به صدا درآورده است. مدیر بازرگانی یکی از شرکت‌های تولید‌کننده داخلی …
دنیای اقتصاد / ۱۳۹۸/۱۰/۰۹ / اقتصادی
لابی با عراق برای استاندارد صادرات
عدم تطبیق استاندارد کالاهای صادراتی ایران با معیارهای برخی از کشورهای هدف، یکی از دغدغه‌های این روزهای فعالان اقتصادی است. چالش مذکور در مورد عراق به شکل محسوسی رخ داده است؛ به‌طوری‌که فعالان اقتصادی از عدم پذیرش استاندارد کالاهای ایران از سوی این کشور خبر می‌دهند. مطابق برخی نمونه‌ها کالاهایی به این همسایه غربی صادر شده، اما به دلیل عدم صدور گواهینامه کیفیت، پس از ۱۵روز به کشور عودت داده شده است. بر این اساس، سازمان ملی استاندارد لابی با همسایگان را برای استانداردهای صادراتی کلید زده است.
تابناک / ۱۳۹۸/۱۰/۰۲ / اقتصادی
پمپ‌های بنزین کم‌فروش، پلمپ شدند
رییس سازمان ملی استاندارد ایران اعلام کرد: بنزین تولیدی کشور از نظر شاخص‌های آلایندگی همچون گوگرد، بنزن و آروماتیک‌ها که بر روی آلودگی هوا اثر گذارند، هیچ مشکلی نداشته و استانداردهای لازم را دارد.
۸۰ محموله غیراستاندارد شناسایی و مرجوع شد
مهر / ۱۳۹۸/۱۰/۰۱ / اقتصادی
۸۰ محموله غیراستاندارد شناسایی و مرجوع شد
معاون ارزیابی کیفیت سازمان ملی استاندارد ایران گفت: در بازرسی‌های انجام شده از ابتدای سال تاکنون، ۸۰ محموله غیراستاندارد وارداتی شناسایی و از ورود آن به کشور جلوگیری شد.
  مسلم بیات  سازمان ملی استاندارد ایران  استاندارد
احتمال کاهش استانداردهای خودرویی به ۸۲ مورد وجود دارد
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۰/۰۱ / اقتصادی
احتمال کاهش استانداردهای خودرویی به ۸۲ مورد وجود دارد
تهران- ایرنا- معاون سازمان ملی استاندارد ایران گفت: براساس شرایط امروز، امکان برآورده شدن سه استاندارد از استانداردهای ۸۵ گانه خودرویی وجود ندارد و در شورای عالی استاندارد در این ارتباط تصمیم گیری خواهد شد.
  سازمان ملی استاندارد ایران  استاندارد  خودرو سازی ایران
ردیابی عامل آلودگی هوا از کانال بنزین
روزنامه همشهری / ۱۳۹۸-۰۹-۲۶ / اجتماعی
ردیابی عامل آلودگی هوا از کانال بنزین
با تشدید آلودگی هوا در اکثر کلانشهرهای ایران بازهم شایعه عرضه سوخت بنزین و گازوئیل غیراستاندارد و دارای گوگرد بالا شدت گرفته است اما مسئولان می‌گویند استاندارد بنزین و گازوئیل تولید و عرضه‌شده در کلانشهرها، هم به تأیید سازمان ملی استاندارد رسیده، هم سازمان محیط‌زیست، و شایعه توزیع بنزین و گازوئیل غیراستاندارد از اساس دروغ است.
تداوم تقابل خودروسازان و محیط‌زیست؛  تشدید آلودگی هوا و هشدار برای توقف پیش‌فروش خودروهای یورو ۴
روزنامه توسعه ایرانی / ۱۳۹۸-۰۹-۲۵ / اجتماعی
تداوم تقابل خودروسازان و محیط‌زیست؛ تشدید آلودگی هوا و هشدار برای توقف پیش‌فروش خودروهای یورو ۴
رئیس مرکز ملی هوا و تغییر اقلیم سازمان حفاظت محیط زیست به شرکت ایران خودرو هشدار داد و خواستار توقف پیش‌فروش 4 خودرو با آلایندگی یورو 4 شد. البته چالش بر سر استانداردهای آلایندگی بین خودروسازان و محیط زیست از زمانی آغاز شد که در آیین‌نامه اجرایی ماده 4 قانون هوای پاک (مصوب مجلس شورای اسلامی)، مقرر شد فروش و شماره‌گذاری خودروهای دارای استاندارد یورو۴ از ابتدای سال ۹۸ ممنوع شود.
استانداردهای نفت به استانداردهای ملی تبدیل می‌شود
ارانیکو / ۱۳۹۸/۰۹/۲۴ / اقتصادی
استانداردهای نفت به استانداردهای ملی تبدیل می‌شود
رییس سازمان ملی استاندارد با بیان اینکه بیژن زنگنه از وزیران نفتی است که به استاندارد و ایرانیزه کردن استاندارد پای بند است،‌ گفت:‌ استاندارهای نفت به استاندارهای ملی ایران تبدیل می‌شود تا بتوان گواهی کیفیت صادر کرد.
پیش‌فروش خودروسازان روی هوا؟
دنیای اقتصاد / ۱۳۹۸/۰۹/۲۴ / اقتصادی
پیش‌فروش خودروسازان روی هوا؟
در حالی خودروسازان داخلی اقدام به پیش‌فروش محصولات خود با موعد تحویل سال آینده کرده‌اند، که سازمان حفاظت محیط زیست می‌گوید این اقدام در تضاد با قانون هوای پاک است. در نامه‌ای که دیروز محمد مهدی میرزایی قمی، رئیس مرکز ملی هوا و تغییر اقلیم سازمان حفاظت محیط زیست خطاب به فرشاد مقیمی مدیرعامل ایران خودرو منتشر کرده، نسبت به پیش‌فروش خودروهای با استاندارد آلایندگی یورو ۴ هشدار و ممنوعیت این کار را یادآور شده است. در نامه موردنظر آمده که «براساس ماده 4 قانون هوای پاک، پیش‌فروش خودروهای دارای استاندارد یورو4 برای سال آینده ممنوع بوده و خودروسازان باید قبل از هرگونه اقدام به فروش و پیش‌فروش (با موعد تحویل سال 99)، نسبت به اخذ مجوز آلایندگی برای محصولات خود اقدام کنند.» ازآنجاکه ایران خودرو پیش‌فروش …
سازمان محیط‌زیست اجازه شماره‌گذاری خودروهای یورو ۴ را نمی‌دهد
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۹/۲۳ / اقتصادی
سازمان محیط‌زیست اجازه شماره‌گذاری خودروهای یورو ۴ را نمی‌دهد
تهران - ایرنا- معاون مرکز ملی هوا و تغییر اقلیم سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به آغاز پیش فروش ایران خودرو برای فروش خودروهای یورو ۴ تاکید کرد: بر اساس قانون هوای پاک از ابتدای سال ۹۹ باید تمام خودروهای سواری بنزینی استاندارد یورو ۵ داشته باشند. در حالی که ایران خودرو پیش فروش ۴ مدل خودرو با استاندارد یورو ۴ را از امروز ( شنبه ۲۳ آذرماه ) آغاز کرده اما سازمان محیط زیست اجازه شماره‌گذاری این خودروها را نمی‌دهد.
  سازمان حفاظت محیط زیست  پیش فروش  خودرو  آلودگی هوا
دنیای اقتصاد / ۱۳۹۸/۰۹/۲۳ / اقتصادی
تعویق در اجرای استاندارد درجه‌بندی برنج وارداتی
مدیرکل دفتر ارزیابی کیفیت کالاهای صادراتی و وارداتی سازمان ملی استاندارد ایران از به تعویق افتادن اجرای استاندارد ۱۲۷ نوع برنج در بخش مشخصات فیزیکی (ظاهری) خبر داد و گفت: بر این اساس واردکنندگان تا یک سال آینده ملزم به اعلام درجه محصول وارداتی خود نیستند،‌ اما اجرای استانداردهای کیفی و بهداشتی برنج همچون گذشته کنترل می شود. تقی تقی‌پور با بیان اینکه بحث استاندارد در بخش کیفی و کمی مطرح می‌شود، اظهار کرد: حجم بسته‌بندی و درجه‌بندی از جمله مواردی است که در استاندارد کمی مطرح می‌شود.
اجرای کدام استاندارد برنج به تعویق افتاد؟
ارانیکو / ۱۳۹۸/۰۹/۲۱ / اقتصادی
اجرای کدام استاندارد برنج به تعویق افتاد؟
مدیرکل دفتر ارزیابی کیفیت کالاهای صادراتی و وارداتی سازمان ملی استاندارد ایران از به تعویق افتادن اجرای استاندارد ۱۲۷ نوع برنج در بخش مشخصات فیزیکی (ظاهری) خبر داد و گفت که بر این اساس واردکنندگان تا یک سال آینده ملزم به اعلام درجه محصول وارداتی خود نیستند،‌ اما اجرای استانداردهای کیفی و بهداشتی برنج همچون گذشته کنترل می‌شود.
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۰۹/۲۱ / ...
فولاد خوزستان موفق به کسب گواهینامه معیار مصرف انرژی شد
فولاد خوزستان موفق به کسب گواهینامه معیار مصرف انرژی بر اساس استاندارد 9653 شد. سیدمسعود معصوم نتاج مدیر دفتر فنی انرژی و سیالات با اعلام این خبر افزود: با توجه به جایگاه و اهمیت انرژی در ایران و جهان، بتدریج رویکرد استراتژیک کشور به سوی حفظ و صیانت از منابع انرژی سوق یافت. ردپای این مسائل و مباحث مدیریت انرژی را در قانون پنج ساله سوم توسعه و پس از آن به صورت توسعه یافته و دقیق در قانون اصلاح الگوی مصرف در سال 1389 می‌توان یافت. بر اساس ماده 11 قانون اصلاح الگوی مصرف انرژی، سازمان ملی استاندارد اقدام به مشخص نمودن استانداردهای انرژی جهت تجهیزات و ماشین آلات انرژی بر و فرآیندهای صنعتی، معدنی و کشاورزی، تولیدکنندگان و واردکنندگان سوخت‌های مصرفی و برق نموده و رعایت این قوانین و استانداردها از سوی …
دیدارنیوز / ۱۳۹۸/۰۹/۲۰ / ...
ذرت‌های آلوده مرجوع و یا امحا می‌شود
رییس سازمان ملی استاندارد ایران با اشاره به وجود مقادیری ذرت آلوده وارداتی در کشور گفت: به دستور رییس جمهوری، این انبار‌ها به کشور صادرکننده ارجاع داده و یا امحاء می‌شود.
در خصوص آبسوز کردن خودروها تاییدیه‌ای وجود ندارد
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۹/۱۹ / ...
در خصوص آبسوز کردن خودروها تاییدیه‌ای وجود ندارد
رئیس سازمان ملی استاندارد ایران با اشاره به سهم ایران در بازار حلال، گفت: سهم ایران به صورت واضح زیاد نیست به خاطر اینکه همه تولیدات ایران تابع ضوابط شرع مقدس اسلام است بنابراین ذاتا حلال است.
  آبسوز کردن خودرو‌ها  استانی-اقتصادی
کاهش زمان استعلام ترخیص کالا به هفت روز
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۹/۱۶ / اقتصادی
کاهش زمان استعلام ترخیص کالا به هفت روز
تهران- ایرنا- معاون فنی و امور گمرکی گمرک ایران گفت: همه دستگاه‌های استعلام شونده و یا صادرکننده مجوز برای ترخیص کالا از گمرکات کشور از جمله سازمان ملی استاندارد ایران، مکلف به ارسال پاسخ نهایی استعلام به گمرک از طریق سامانه، در مدت حداکثر هفت روز کاری شده‌اند.
  سازمان ملی استاندارد ایران  واردات  گمرک جمهوری اسلامی ایران
روزنامه همدلی / ۱۳۹۸/۰۹/۱۳ / ...
هیچ مجوزی برای خودرو آب‌سوز صادر نشده است
در پی تبلیغات انجام شده مبنی بر پیش‌فروش تجهیزات آب‌سوز کردن خودروها، سازمان ملی استاندارد ایران اعلام کرد که هیچ مجوزی در این زمینه صادر نکرده است. به گزارش ایسنا، مدتی است که تبلیغاتی در زمینه آب‌سوز کردن خودروهای سواری صورت گرفته و سایتی در این زمینه برای ثبت‌نام ایجاد شده است. در این سایت ادعا شده که با خریداری و نصب تجیهزاتی به قیمت ۴.۵ میلیون تومان، می‌توان یک خودرو را آب‌سوز کرد و دیگر نیازی به استفاده از سوخت بنزین نیست.پیش از این امیرحسین کاکایی - عضو هیات علمی گروه مهندسی خودرو دانشگاه علم و صنعت - در این رابطه اظهار کرده بود: این موضوع پایه‌ای در علم دارد اما کاربرد روزمره نداشته و ضمانتی هم برای آن وجود ندارد؛ بنابراین به مردم توصیه می‌کنیم که به هیچ‌وجه گول این تبلیغات را نخورند. …
استاندارد در کنار واحدهای تولیدی است
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۹/۱۲ / اقتصادی
استاندارد در کنار واحدهای تولیدی است
کرج - ایرنا - رییس سازمان ملی استاندارد ایران گفت: استاندارد در کنار واحدهای تولیدی بوده و این امر موجب شده تا نه تنها این واحدها بر سر پای خودشان بایستند بلکه ارتقا نیز پیدا کنند.
  نیره پیروزبخت  البرز  سازمان ملی استاندارد ایران
به واحدهای تولیدی برای ارتقای کیفیت کالاهایشان کمک می‌کنیم
ایلنا / ۱۳۹۸/۰۹/۱۲ / اجتماعی
به واحدهای تولیدی برای ارتقای کیفیت کالاهایشان کمک می‌کنیم
ایلنا: رئیس سازمان ملی استاندار ایران، گفت: در راستای دست یافتن به بازار جهانی و رونق تولید در کشور، سازمان ملی استاندارد به عنوان یکی از مراکز زیر ساختی به واحدهای…
  سازمان ملی استاندارد ایران
رسوب هزاران تن کاغذ در گمرکات
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۹/۱۱ / اقتصادی
رسوب هزاران تن کاغذ در گمرکات
پس از دپوی خودرو، گوشت و چندی دیگر از کالاهای وارداتی، این بار نوبت به رسوب کاغذ رسیده است. بنابر پیگیری های خبرنگار ایسنا، هزاران تن کاغذ ذر بنادر و گمرکات رسوب کرده است و به نظر می رسد این موضوع، مشکلات عدیده ای را برای فعالان اقتصادی کاغذ و مقوا به وجود آورده است؛ علت آن اختلافاتی میان اداره گمرک ایران و سازمان ملی استاندارد در خصوص عدم ترخیص کالای مدنظر گزارش شده است.
  استانی-اقتصادی  اخبار اقتصادی - هرمزگان  واردات کاغذ  دپوی کالا  گمرک  استاندارد
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۰۹/۱۲ / ...
موادی از لایحه بودجه سال ۱۳۹۹ کل کشور تصویب شد
تعدادی از مواد لایحه بودجه سال ۱۳۹۹ کل کشور در جلسه دیروز هیئت دولت که در دو نوبت صبح و عصر به ریاست حجت‏الاسلام‏و‏المسلمین حسن روحانی رئیس‏جمهوری برگزار شد، مورد بررسی و تصویب قرار گرفت.به گزارش پایگاه اطلاع‏رسانی دفتر هیئت دولت، در این جلسات، هیئت وزیران موادی از لایحه بودجه سال ۱۳۹۹ کل کشور را بررسی و به تصویب رساندند و ادامه رسیدگی به این لایحه را به جلسات آتی موکول کردند.تصویب آیین‌نامه تشکیل ستاد هماهنگی و پیگیری مناسب‏سازی کشور برای معلولاناعضای دولت همچنین، در راستای تکلیف مندرج در قانون حمایت از معلولان، آیین‌نامه اجرایی تشکیل ستاد هماهنگی و پیگیری مناسب‏سازی کشور برای افراد دارای معلولیت را به تصویب رساندند.هدف از تشکیل ستاد مذکور، نظارت و هماهنگی به منظور مناسب‌سازی و دسترس‌پذیری کشور …
تأیید کیفیت بنزین
روزنامه ایران / ۱۳۹۸/۰۹/۱۱ / اجتماعی
تأیید کیفیت بنزین
نیره پیروزبخت، رئیس سازمان ملی استاندارد ایران گفت: آزمایش‌های سازمان ملی استاندارد و سایر سازمان‌های مرتبط و مسئول نشان داده بنزین تولیدی کشور از نظر کیفی هیچ مشکلی ندارد و نمی‌توان از آن به‌عنوان عامل آلودگی هوا یاد کرد.
سازمان استاندارد کیفیت بنزین را تایید کرد
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۹/۱۰ / اقتصادی
سازمان استاندارد کیفیت بنزین را تایید کرد
تهران- ایرنا- رئیس سازمان ملی استاندارد ایران گفت: آزمایش های سازمان ملی استاندارد و سایر سازمان های مرتبط و مسوول نشان داده بنزین تولیدی کشور از نظر کیفی هیچ مشکلی ندارد و نمی توان از آن به عنوان عامل آلودگی هوا یاد کرد.
  نیره پیروزبخت  بنزین  استاندارد  آلودگی هوا  گازوئیل
ورود به فضای رقابتی جهانی با رعایت استانداردها امکانپذیر است
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۹/۱۰ / اقتصادی
ورود به فضای رقابتی جهانی با رعایت استانداردها امکانپذیر است
تهران - ایرنا - رئیس سازمان ملی استاندارد ایران گفت: هرچند تحریم‌های ظالمانه بر پیکره اقتصاد کشور سایه افکنده است، اما با صبر و تحمل از آن عبور خواهیم کرد و آن زمان برای تداوم حضور در فضای رقابتی جهانی، ناگزیر از رعایت استانداردها هستیم.
  انوشیروان محسنی بندپی  نیره پیروزبخت  سازمان ملی استاندارد ایران  اقتصاد مقاومتی
از امروز تجهیز زمین‌های بازی با وسایل غیراستاندارد را متوقف کنیم
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۸/۲۲ / اقتصادی
از امروز تجهیز زمین‌های بازی با وسایل غیراستاندارد را متوقف کنیم
معاون ارزیابی کیفیت سازمان ملی استاندارد ایران گفت: در مقوله بهبود کیفیت احساس نیاز مشترک را به عنوان نخستین گام در حوزه بهبود کیفیت تلقی می‌کنیم بنابراین پیامد این اتحاد این است که در استان همدان شاهد اتفاقات خوبی در حوزه ایمنی و سلامتی وسایل و تجهیزات شهربازی و زمین‌های بازی باشیم.
  استانی-اقتصادی  تجهیزات شهربازی‌ها  استانداردسازی  استاندارد  سازمان ملی استاندارد
پافشاری دامداران بر افزایش قیمت شیر
روزنامه شهروند / ۱۳۹۸/۰۸/۲۲ / ...
پافشاری دامداران بر افزایش قیمت شیر
افزایش مکرر قیمت شیر با وجود تذکر وزیر کشور اظهارات دبیر انجمن صنایع لبنی ایران دیروز درحالی مطرح شد که کمتر از ٢٤ ساعت قبل از آن، عبدالرضا رحمانی‌فضلی، وزیر کشور تاکید کرده بود روند افزایش قیمت در حوزه لبنیات حتما باید مدیریت شود: «در جلسه ستاد اطلاع‌رسانی و تبلیغات اقتصادی کشور مقرر شد سازمان حمایت از مصرف‌کنندگان، وزارت صنعت، معدن و تجارت و وزارت جهاد کشاورزی طی جلساتی قیمت تمام‌شده محصولات را با احتساب سود مناسب تعیین کنند تا با شرایط کنونی هم مصرف‌کنندگان و هم تولیدکنندگان مورد توجه باشند.» افزایش قیمت لبنیات درحالی صورت می‌گیرد که بازار کشور در یک سال اخیر بارها افزایش قیمت را شاهد بوده است. تیرماه ١٣٩٨ مرکز آمار ایران اعلام کرد قیمت انواع محصولات لبنی به‌طور متوسط نسبت به سال گذشته با …
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۰۸/۲۳ / ...
صندوق اجاره‏ای شعبه شهران بانک دی افتتاح شد
با هدف توسعه و ارتقای خدمت‏رسانی مطلوب به مشتریان، سومین صندوق اجاره‏ای بانک دی در شعبه شهران افتتاح شد.به گزارش اداره روابط‏عمومی و تبلیغات بانک دی، طی مراسمی با حضور رضا سهم‏دینی‏ رئیس هیئت مدیره، احمد حشمی‏پور‏ مدیرکل حوزه مدیریت، ناصر شریعتی‏ مدیرکل امور شعب و بازاریابی،احمد دهنوی‏ مدیرکل پشتیبانی، حسن کاسب‏ رئیس اداره امور شعب شمال کشور و غرب تهران و منصور مشورت‏ ‏رئیس اداره مهندسی و املاک، صندوق اجاره‏ای شعبه شهران بانک دی افتتاح شد.بر اساس این گزارش، رئیس هیئت مدیره بانک دی در این مراسم ضمن  قدردانی از تلاش همکاران اداره‏کل امور شعب و بازاریابی، پشتیبانی و حراست برای تجهیز شعب بانک به صندوق اجاره‏ای گفت: تجهیز و راه‏اندازی خدمت صندوق اجاره‏ای در راستای تکمیل سبد محصولات و ارائه خدمات نوین …
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۰۸/۲۲ / ...
بازدید معاون رئیس‏جمهوری از کنسرسیوم کروز و رایزکو
نیره پیروز‌بخت، معاون رئیس‏‏جمهوری و رئیس سازمان ملی استاندارد ایران در نمایشگاه بین‌المللی با حضور در سالن ۳۵ از کنسرسیوم کروز و رایزکو بازدید به عمل آورد. در این بازدید، پیرامون فعالیت‌های زیست‏محیطی و ارتقاء سیستم‌های تولید قطعات برای انجام استانداردهای کشور به ایشان توضیحاتی داده شد.پیروزبخت فعالیت‌های انجام‏شده در شرکت‌های کنسرسیوم کروز و رایزکو را قابل ستایش دانست.
دنیای اقتصاد / ۱۳۹۸/۰۸/۲۱ / اقتصادی
تندیس برنزی کیفیت برای «یزدتایر»
مجتمع صنایع لاستیک یزد توانست در شانزدهمین دوره جایزه ملی کیفیت ایران، تندیس برنزی این مراسم را دریافت کند. به گزارش «دنیای اقتصاد» براساس ارزیابی‌های صورت‌گرفته از سازمان‌های متقاضی در فرآیند ارزیابی عملکرد جایزه ملی کیفیت ایران و تاییدیه کمیته فنی و شورای سیاست‌گذاری جایزه ملی کیفیت در سازمان ملی استاندارد ایران، مجتمع صنایع لاستیک یزد (یزد تایر) توانست برای مدیریت کیفیت تایرهای رادیال، به‌عنوان تنها تایرساز ایرانی جایزه ملی کیفیت ایران را از آن خود کند.
جلسه شورای عالی استاندارد
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۸/۱۸ / عکس
جلسه شورای عالی استاندارد
ایرنا -تهران - جلسه شورای عالی استاندارد روز شنبه با حضور اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهوری و نیره پیروزبخت رئیس سازمان ملی استاندارد ایران در محل نهاد ریاست جمهوری برگزار شد.
روزنامه تعادل / ۱۳۹۸/۰۸/۱۶ / ...
اخبار
ایرنا| رییس سازمان ملی استاندارد ایران گفت: تاکنون ۳۳ هزار و ۸۰۰ استاندارد در کشور تدوین شده
نخستین جلسه رسمی آتش‌نشان‌ها در یک فضای موزه‌ای
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۸/۱۵ / فرهنگی و هنری
نخستین جلسه رسمی آتش‌نشان‌ها در یک فضای موزه‌ای
«با هدف تعامل وهم‌افزایی و تهیه‌ی طرح مدونی برای پیشگیری، پاسخگویی و واکنش استاندارد در شرایط اضطرار در موزه ملی ایران، نخستین جلسه هم‌اندیشی موزه ملی ایران و سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی تهران برگزار شد.»
  موزه ملی ایران  سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی تهران  آتش‌سوزی در بناهای تاریخی
کالاهای تولیدی مشاغل خانگی و روستایی، نشان استاندارد دریافت می‌کنند
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۸/۱۴ / اقتصادی
کالاهای تولیدی مشاغل خانگی و روستایی، نشان استاندارد دریافت می‌کنند
رئیس سازمان ملی استاندارد ایران از اعطای گواهی انطباق استاندارد به کالاهای تولیدی مشاغل خانگی و روستایی خبر داد و گفت: با توجه به جمعیت قابل توجه روستانشین در این خراسان شمالی، انتظار همکاری از مردم در اجرای طرح بالا است تا مردم با خیال راحت از محصولات تولیدی، استفاده کنند.
یک‌سوم استانداردهای کشور در دولت تدبیر و امید تدوین شده است
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۸/۱۴ / اقتصادی
یک‌سوم استانداردهای کشور در دولت تدبیر و امید تدوین شده است
بجنورد- ایرنا- رئیس سازمان ملی استاندارد ایران گفت: تاکنون ۳۳ هزار و ۸۰۰ استاندارد در کشور تدوین شده که یک‌سوم آن در دولت تدبیر و امید صورت گرفته است.
  نیره پیروزبخت  علامت استاندارد  خراسان شمالی  کارآمدی دولت  همایش
رئیس سازمان استاندارد: حتی یک کیلو ذرت آلوده‌ وارد کشور نشده / ۱۴۰ هزار تن ذرت آلوده از سال ۹۵ تاکنون هنوز در گمرک هستند
انتخاب / ۱۳۹۸/۰۸/۱۴ / اجتماعی
رئیس سازمان استاندارد: حتی یک کیلو ذرت آلوده‌ وارد کشور نشده / ۱۴۰ هزار تن ذرت آلوده از سال ۹۵ تاکنون هنوز در گمرک هستند
رئیس سازمان ملی استاندارد ایران گفت: ذرت‌های آلوده به علت نداشتن اجازه ترخیص در گمرک مانده و حتی یک کیلوگرم از آن، به کشور وارد نشده است.
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۰۸/۱۵ / ...
ذرت آلوده از شایعه تا واقعیت
کیمیا نجفیتنور خبر واردات ذرت‌های آلوده این روزها بسیار داغ شده است. به دنبال انتشار برخی اخبار مبنی بر ورود ذرت آلوده به کشور، مسئولان مربوطه و منابع آگاه یکی پس از دیگری نسبت به این ماجرا واکنش نشان دادند. در نهایت سازمان ملی استاندارد ایران این مسئله را تکذیب کرد، با این حال نظرهای ضد و نقیض در خصوص این ماجرا همچنان با قوت وجود دارد. موضوع ذرت‌های آلوده باز هم تیتر اخبار رسانه‌ها شده، موضوعی قدیمی که بسیاری از مصرف‌کنندگان را با نگرانی مواجه کرده است. اخیرا بار دیگر این ماجرا توسط امیر خجسته، نائب رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی مطرح شد. وی در یک برنامه تلویزیونی گفت که مجموعا ۵۰۰ هزار تن ذرت در استان خوزستان وجود داشته که از این مقدار، ۳۵۰ هزار تن که استاندارد آن از سوی وزارت بهداشت …
واردات ذرت‌های آلوده توسط سه ارگان دولتی تکذیب شد
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۸/۱۳ / اقتصادی
واردات ذرت‌های آلوده توسط سه ارگان دولتی تکذیب شد
تهران - ایرنا - سه نهاد دولتی وزارت جهاد کشاورزی، سازمان ملی استاندارد و گمرک جمهوری اسلامی ایران در بیانیه‌ای مشترک واردات ذرت‌های آلوده به کشور را تکذیب کردند.
  وزارت جهاد کشاورزی  معاونت امور زراعت وزارت جهاد کشاورزی
سازمان استاندارد بر کالاهای تبلیغی در صداوسیما نظارت داشته باشد
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۸/۱۲ / اجتماعی
سازمان استاندارد بر کالاهای تبلیغی در صداوسیما نظارت داشته باشد
تهران- ایرنا- رئیس سازمان بازرسی کل کشور گفت: وقتی کالایی از شبکه‌های تلویزیونی و رادیویی صداوسیما تبلیغ می‌شود، مردم اعتماد می‌کنند و بررسی‌های دیگر را انجام نمی‌دهند، بر همین اساس لازم است با رصد تبلیغات کالاها از صداوسیما، نظارت های لازم بر آن ها انجام شود.
  سازمان بازرسی کل کشور  سازمان ملی استاندارد ایران
ایران از نظر تعداد استاندارد در منطقه بی‌رقیب است
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۷/۳۰ / اقتصادی
ایران از نظر تعداد استاندارد در منطقه بی‌رقیب است
سمنان- ایرنا- معاون نظارت بر اجرای استاندارد سازمان ملی استاندارد ایران گفت: ایران با برخورداری ۳۳ هزار و ۵۰۰ استاندارد ملی از این نظر در منطقه خاورمیانه بی‌رقیب است.
  سمنان  سازمان ملی استاندارد ایران  علامت استاندارد  استاندارد
تدوین 100استاندارد هسته‌ای/ افزایش سهم ایران از تجارت حلال باتدوین اولین استاندارد
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۷/۳۰ / اقتصادی
تدوین 100استاندارد هسته‌ای/ افزایش سهم ایران از تجارت حلال باتدوین اولین استاندارد "حلال"
معاون نظارت بر اجرای استاندارد سازمان ملی استاندارد از تدوین نخستین استاندارد حلال در بین کشورهای اسلامی از سوی استاندارد کشورمان خبر داد و گفت: این استاندارد مورد توافق همه مذاهب اسلامی قرار گرفته است.
  استانی-اقتصادی  تجارت حلال  سازمان استاندارد ایران  فن‌آوری هسته‌ای  سازمان کنفرانس اسلامی  سند چشم‌انداز
تفاهم نامه سازمان منطقه آزاد کیش وسازمان ملی استاندارد زمینه ساز رونق و استاندارد سازی در کیش
ایلنا / ۱۳۹۸/۰۷/۲۴ / اقتصادی
تفاهم نامه سازمان منطقه آزاد کیش وسازمان ملی استاندارد زمینه ساز رونق و استاندارد سازی در کیش
معاون اقتصادی و سرمایه گذاری سازمان منطقه آزاد کیش گفت: با پیگیری دکتر مظفری تفاهم نامه همکاری سازمان ملی استاندارد ایران و سازمان منطقه آزاد کیش از اسفند سال گذشته عملیاتی شد و قصد داریم اداره استاندارد را در کیش تقویت و جایگاه آن را ارتقاء دهیم.
تلاشگران عرصه استاندارد در چهارمحال و بختیاری تجلیل شدند
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۷/۲۳ / ...
تلاشگران عرصه استاندارد در چهارمحال و بختیاری تجلیل شدند
چهار واحد تولیدی استان، هفت مدیر کنترل کیفی نمونه و دو کارمند نمونه اداره کل استاندارد استان با حضور مدیرکل نظارت بر استانداردهای غذایی، آرایشی، بهداشتی و حلال سازمان ملی استاندارد ایران تجلیل شدند.
  استانی-اقتصادی  منطقه چهارمحال و بختیاری  تجلیل  روز استاندارد
سازمان استاندارد در شرایط تحریم کماکان از حریم ایمنی و سلامت جامعه  دفاع می‌کند
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۷/۲۲ / اقتصادی
سازمان استاندارد در شرایط تحریم کماکان از حریم ایمنی و سلامت جامعه دفاع می‌کند
اصفهان - ایرنا - معاون ارزیابی کیفیت سازمان ملی استاندارد ایران گفت: امروز کار تولید در کشورمان بسیار مشکل شده و تحریم‌ها تامین‌کنندگان مواد اولیه و واسطه را تحت تاثیر داده است اما کماکان با اعمال مقررات فنی و استاندارد از حریم ایمنی و سلامت جامعه دفاع می‌کنیم .
  تحریم  سازمان ملی استاندارد ایران  استاندارد  اصفهان
افراد تاثیرگذار برای استانداردسازی پای کار باشند
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۷/۲۱ / ...
افراد تاثیرگذار برای استانداردسازی پای کار باشند
رییس مرکز ملی تایید صلاحیت استاندارد ایران گفت: استاندارد سازی فقط وظیفه یک سازمان نیست و برای اجرای آن همه افراد تاثیرگذار باید پای کار باشند.
  استانی-اقتصادی  سازمان ملی استاندارد
نیترات خیارهای بازار البرز بالاتر از حد مجاز/پوست خیار را نخورید
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۷/۲۰ / بهداشت و سلامت
نیترات خیارهای بازار البرز بالاتر از حد مجاز/پوست خیار را نخورید
نتایج یک پژوهش نشان می‌دهد میزان نیترات در خیارهای عرضه‌شده در بازار استان البرز بیش از حد مجاز تعیین شده توسط سازمان بهداشت جهانی و سازمان استاندارد ملی ایران است. از آن‌ جایی که میزان نیترات در بخش پوست خیار بیش از سایر قسمت‌های آن است، بهتر است پوست خیار قبل از استفاده کنده شود. بالا بودن غلظت نیترات در سبزیجات می‌تواند تاثیرات منفی بر بدن بگذارد.
  گوجه فرنگی  خیار  نیترات  استاندارد
 رتبه اول ایران میان کشورهای اسلامی در زمینه استاندارد
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۷/۱۸ / ...
 رتبه اول ایران میان کشورهای اسلامی در زمینه استاندارد
معاون نظارت بر اجرای استاندارد سازمان ملی استاندارد ایران گفت: ما در بین کشور های اسلامی رتبه اول را داریم. سازمان بین المللی استاندارد بر اساس فعالیت های ما امتیازدهی می کند و این آمار را ارائه می‌دهد.
  استانی-اقتصادی
لزوم تدوین مقررات فنی برای واردات
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۷/۱۶ / اقتصادی
لزوم تدوین مقررات فنی برای واردات
تهران-ایرنا- رئیس سازمان ملی استاندارد ایران معتقد است باید برای برخی محصولات و خدمات وارداتی به ایران، مقررات فنی جدای از استانداردها تدوین شود.
  نیره پیروزبخت  سازمان ملی استاندارد ایران
عضو شورای تهران: جلوی ورود جرثقیل‌های غیراستاندارد را بگیرید
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۷/۱۴ / اجتماعی
عضو شورای تهران: جلوی ورود جرثقیل‌های غیراستاندارد را بگیرید
تهران- ایرنا- رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران با اشاره به حادثه سقوط جرثقیل در منطقه ۱۴ تهران گفت: سازمان استاندارد باید جلوی فعالیت دستگاه‌های فرسوده و ورود جرثقیل‌های غیراستاندارد در مبادی ورودی کشور را با وضع مقررات و استاندارد بگیرد.
  شهرداری تهران  سازمان ملی استاندارد ایران  زهرا صدراعظم نوری  ریاست کمیسیون سلامت محیط زیست شورای شهر تهران 
شایعه آلودگی بنزین از کجا آب می‌خورد؟
ایرنا / ۱۳۹۸-۰۷-۱۳ / اجتماعی
شایعه آلودگی بنزین از کجا آب می‌خورد؟
مقصر آلودگی هوا در کلان شهرها و به ویژه تهران بین دوگانه خودروسازان و سوخت در حرکت است. یک روز سوخت بی‌کیفیت را متهم ردیف اول آلودگی هوا معرفی می‌کنند و روز دیگر خودروهای غیر استاندارد در جایگاه متهم می‌نشیند و این در شرایطی است که خسارت آلودگی هوا ۷ میلیارد دلار در سال بوده و ۲.۶ میلیارد دلار خسارت آلودگی هوا فقط در تهران است و البته ذرات معلق یکی از مهمترین آلاینده‌هایی است که در کلانشهری مانند تهران وجود دارد.
  سازمان حفاظت محیط زیست  عیسی کلانتری  شهرداری تهران  سازمان ملی استاندارد ایران  پرسش از خبر  نفت  بنزین  گازوئیل
استاندارد، اظهارات کنترل کیفیت هوای تهران را رد کرد/ نتایج اعلامی نادرست است
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۷/۱۳ / اقتصادی
استاندارد، اظهارات کنترل کیفیت هوای تهران را رد کرد/ نتایج اعلامی نادرست است
معاون نظارت بر اجرای استاندارد سازمان ملی استاندارد ایران ضمن تایید کیفیت بنزین و ارائه گزارشی از متوسط میزان گوگرد در بنزین استان تهران، انجام آزمایش بنزین منتشر شده از سوی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران در آزمایشگاه‌های مورد تایید سازمان ملی استاندارد را تکذیب و اعلام کرد: این حق را برای وزارت نفت هم قائل هستیم که در این زمینه شکایت یا پیگیری حقوقی انجام دهد.
  کیفیت سوخت در ایران  بنزین یورو4  شرکت کنترل کیفیت هوای تهران  سازمان ملی استاندارد
ایران مسئول تدوین استانداردهای رستوران‌های سنتی شد
ایلنا / ۱۳۹۸/۰۷/۰۸ / فرهنگی و هنری
ایران مسئول تدوین استانداردهای رستوران‌های سنتی شد
اجلاس بین‌المللی کمیته گردشگری و خدمات وابسته سازمان بین‌المللی استاندارد (ایزو) به میزبانی سازمان ملی استاندارد ایران با حضور میهمانانی از کشورهای کره جنوبی، اسپانیا، بلغارستان و پرتقال در هتل استقلال تهران آغاز به کارکرد.
دنیای اقتصاد / ۱۳۹۸/۰۷/۰۸ / اقتصادی
واکنش شرکت کنترل کیفیت هوا به تکذیب گوگرد بالای بنزین در تهران
ایسنا: مدیرعامل شرکت کنترل کیفیت هوای تهران بار دیگر بر بالا بودن میزان گوگرد بنزین در تهران تاکید کرد. هفته گذشته شرکت کنترل کیفیت هوای تهران اقدام به انتشار آخرین وضعیت کیفیت سوخت توزیعی در تهران کرد. براساس اطلاعات این شرکت نمونه‌برداری‌های صورت گرفته از سوخت بنزین در تهران نشان می‌دهد که غلظت گوگرد در کلیه نمونه‌ها در بهار و تابستان امسال سه تا چهار برابر حد مجاز بود. پس از انتشار این خبر روابط عمومی شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران ضمن تاکید بر اینکه تنها مرجع صاحب صلاحیت در ارزیابی انطباق فرآورده توزیعی با استاندارد موردنظر، سازمان ملی استاندارد است، اعلام کرد: تمام بنزین توزیعی در کلانشهر تهران دارای استاندارد یورو۴ و گوگرد آن زیر ۵۰ ppm است.
استانداردسازی خانه‌های تاریخی برای اقامت توریست‌ها
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۷/۰۷ / اقتصادی
استانداردسازی خانه‌های تاریخی برای اقامت توریست‌ها
معاون تدوین و ترویج سازمان ملی استاندارد ایران اعلام کرد: به منظور بهبود رتبه ایران در حوزه گردشگری استانداردسازی هتل‌ها و خانه‌های تاریخی که امکان اقامت گردشگران خارجی در آنها وجود دارد در دستور کار قرار گرفته است.
  استاندارد  توریسم