پنجشنبه, ۸ خرداد, ۱۳۹۹ / 28 May, 2020
سازمان منطقه آزاد اروند
۱۳۹۹/۰۲/۲۵ / ساختمان 6 طبقه خرمشهر
عملیات تخریب ساختمان معروف خرمشهر آغاز شد
به گزارش مهر، بعد از ظهر امروز و در پی آئین تحویل کلید ۴۸ واحد مسکونی مهر خرمشهر به ساکنان ساختمان ۶ طبقه خرمشهر، عملیات تخریب این ساختمان فرسوده با حضور استاندار خوزستان، مدیرعامل سازمان منطقه آزاد اروند و برخی از مسئولان محلی خرمشهر آغاز شد.
رایزنی ایران و عراق برای بازگشایی مجدد مرز تجاری شلمچه
۱۳۹۹/۰۲/۲۰
رایزنی ایران و عراق برای بازگشایی مجدد مرز تجاری شلمچه
مسئولان سازمان منطقه آزاد اروند و بصره عراق روز شنبه در خصوص رفع محدودیت‌های تردد کالا میان ۲ کشور و بازگشایی مجدد مرز تجاری شلمچه مذاکره و تبادل نظر کردند.
20 راهبرد منطقه آزاد اروند برای تحقق جهش تولید
۱۳۹۹/۰۱/۰۶
20 راهبرد منطقه آزاد اروند برای تحقق جهش تولید
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد اروند از ابلاغ 20 راهبرد به معاونت سرمایه گذاری این سازمان، جهت تحقق جهش تولید در سال 1399 خبر داد.
تعطیلی ادارات آبادان و خرمشهر از دوشنبه به دلیل کرونا
۱۳۹۸/۱۲/۲۴
تعطیلی ادارات آبادان و خرمشهر از دوشنبه به دلیل کرونا
مدیر عامل سازمان منطقه آزاد اروند گفت:به منظور جلوگیری از شیوع هر چه بیشتر ویروس کرونا در آبادان و خرمشهر همه اداره‌های این شهرستان‌ها بجز دستگاه‌های خدماتی از روز دوشنبه ۲۶ اسفند ماه تعطیلی می‌باشند.
تعطیلی مرکز شماره‌گذاری و اعطای مرخصی خودروهای اروندی
۱۳۹۸/۱۲/۲۴ / خودروهای اروندی / استانی-اقتصادی / اخبار اقتصادی - خوزستان / کروناویروس
تعطیلی مرکز شماره‌گذاری و اعطای مرخصی خودروهای اروندی
معاون سرمایه گذاری سازمان منطقه آزاد اروند از تعطیلی مرکز شماره گذاری و اعطای مرخصی خودروهای پلاک اروندی، تعویض و انتقال پلاک تا اطلاع ثانوی در راستای مقابله با کروناویروس خبرداد.
خوزستان در بخش مدیریتی به خانه تکانی نیاز دارد/انتقاد از استاندار
۱۳۹۸/۱۲/۲۲ / سید محمد مولوی / نماینده مردم آبادان در مجلس / سازمان منطقه آزاد اروند / استانداری خوزستان
خوزستان در بخش مدیریتی به خانه تکانی نیاز دارد/انتقاد از استاندار
آبادان- منتخب اول آبادان با بیان اینکه خوزستان در بخش مدیریتی به خانه تکانی نیاز دارد، گفت: ناهماهنگی عجیبی بین فرمانداری و منطقه آزاد اروند وجود دارد و استاندار برای رفع آن برنداشته است.
از ۳۵ بسته سرمایه‌گذاری منطقه آزاد اروند رونمایی شد
۱۳۹۸/۱۱/۱۴ / سرمایه‌گذاری / استانی-اقتصادی / اخبار اقتصادی - خوزستان
از ۳۵ بسته سرمایه‌گذاری منطقه آزاد اروند رونمایی شد
در سومین روز از دهه فجر و با حضور مشاور رئیس جمهور و دبیر شورای عالی مناطق آزاد کشور از ۳۵ بسته سرمایه‌گذاری سازمان منطقه آزاد اروند رونمایی شد.
صورت‌های مالی و عملکرد هیئت مدیره سازمان منطقه آزاد تجاری – صنعتی اروند تایید شد
۱۳۹۸/۱۱/۱۲ / منطقه آزاد اروند
صورت‌های مالی و عملکرد هیئت مدیره سازمان منطقه آزاد تجاری – صنعتی اروند تایید شد
ایلنا: هیئت وزیران به پیشنهاد دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد تجاری - صنعتی و ویژه اقتصادی و به استناد بند (ج) ماده (۴) قانون چگونگی اداره مناطق آزاد تجاری - صنعتی…
پروازهای خارجی فرودگاه آبادان برقرار می‌شود
۱۳۹۸/۱۰/۳۰ / فرودگاه بین‌ المللی آبادان / پرواز / سازمان منطقه آزاد تجاری صنعتی اروند / آبادان
پروازهای خارجی فرودگاه آبادان برقرار می‌شود
آبادان - ایرنا - معاون سرمایه‌گذاری و توسعه کسب‌وکار سازمان منطقه آزاد اروند گفت:برای برقراری پروازهای خارجی فرودگاه آبادان به مقصد استانبول ترکیه و مسقط پایتخت عمان پیگیری از طریق شرکت‌ها و ایرلاین‌های مختلف در حال انجام‌است.
۲۶ هزار کارت سوخت برای خودروهای پلاک اروندی صادر شد
۱۳۹۸/۱۰/۰۸ / کارت سوخت / سهمیه بندی بنزین / خوزستان
۲۶ هزار کارت سوخت برای خودروهای پلاک اروندی صادر شد
اهواز - ایرنا - مدیر شرکت پخش فراورده‌های نفتی منطقه خوزستان (اهواز)گفت: با صدور ۲۶هزار کارت سوخت برای خودروهای پلاک اروندی و تحویل آن به سازمان منطقه آزاد اروند ، پرونده کارت سوخت این خودروها نیز بسته شد.
۱۳۹۸/۰۹/۲۷
تقدیر از اسکوچیچ در آبادان(عکس)
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد اروند و سرمربی صنعت نفت آبادان با یکدیگر دیدار کردند
ادارات کدام شهرستان های خوزستان تعطیل است؟
۱۳۹۸/۰۹/۲۶ / خوزستان / ادارات / بارش باران
ادارات کدام شهرستان های خوزستان تعطیل است؟
پس از اعلام تعطیلی ادارات آبادان و سازمان منطقه آزاد اروند برای روز سه شنبه ۲۶ آذرماه، روابط عمومی فرمانداری خرمشهر دقایقی پیش از تعطیلی ادارات خرمشهر برای فردا خبر داد. تمام ادارات دولتی خرمشهر به جز ادارات و ارگان‌های خدماتی، امدادی و بهداشتی تعطیل خواهند بود.
۱۳۹۸/۰۸/۱۶ / نبی الله خون میرزایی / سازمان شیلات ایران / سازمان منطقه آزاد اروند
منطقه آزاد اروند کمکی به ساخت اسکله صیادی تفریحی آبادان نکرد
آبادان– معاون وزیر جهاد کشاورزی گفت: سازمان منطقه آزاد اروند به لحاظ اعتباری هیچ کمکی به ساخت اسکله صیادی تفریحی آبادان نکرد.
۱۳۹۸/۰۷/۲۶
احداث مسیر جدید پیاده روی اربعین در شلمچه
 معاون فنی و زیربنایی سازمان منطقه آزاد اروند گفت: طرح پیاده راه اربعین حسینی به عنوان مسیر جدید پیاده روی زائران اربعین در شلمچه با اعتباری بالغ بر ۲۴۰ میلیارد ریال در دست اجرا است.
۱۳۹۸/۰۷/۲۳
اتمام ساخت مجموعه فوتبال ساحلی در کیش
به همت شرکت عمران، آب و خدمات منطقه آزاد کیش، مجموعه فوتبال ساحلی در محل پلاژ آقایان احداث شد.به گزارش روابط‏عمومی شرکت عمران، آب و خدمات منطقه آزاد کیش، این مجموعه ساحلی که با درخواست و پیگیری موسسه ورزش و تفریحات سالم کیش به منظور برگزاری اردوها و مسابقات ورزشی ساخته شده دارای ظرفیت 250 نفر تماشاچی و جایگاهی برای داوران و مربیان است. اصلاح، بازسازی و نصب تور زمین بازی، حفاری و اجرای سیستم نور و روشنایی، ساخت و نصب سازه استادیومی بر روی پایه‌های روشنایی از دیگر اقداماتی است که در این مجموعه انجام شده است.گفتنی است، با بهره‌برداری از این مجموعه ساحلی، جزیره کیش میزبان برگزاری اردوها و مسابقات دوستانه و ملی در رشته‌های فوتبال ساحلی و هندبال ساحلی در سطح داخلی و بین‌المللی خواهد بود. اسماعیل زمانی …
۱۳۹۸/۰۷/۲۱ / اربعین حسینی / خوزستان / عراق / ایران / مرز شلمچه
اعزام ۲۰۰ اتوبوس از ایران به عراق برای تسهیل تردد زائران اربعین
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد اروند اعلام کرد: برای حل مشکل حمل‌ونقل زوار اربعین، ۲۰۰ اتوبوس از ایران به عراق اعزام شده تا مردم را با نرخ مصوب از شلمچه به نجف منتقل کنند.
۱۳۹۸/۰۷/۲۱
200 دستگاه اتوبوس به عراق اعزام شد/جزئیات عملکرد منطقه آزاد اروند
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد اروند با بیان اینکه 200 دستگاه اتوبوس شب گذشته برای جابجایی زائران به عراق اعزام شد، گفت: پیش‌بینی ما از تعداد زائران درست از آب در نیامد و خیلی بیشتر از پیش‌بینی‌ها است.
۱۳۹۸/۰۷/۲۱ / سازمان منطقه آزاد تجاری صنعتی اروند / عراق / اربعین ۹۸ / مرز شلمچه
احتمال لغو دائم روادید ایران و عراق
تهران- ایرنا- مدیرعامل سازمان منطقه آزاد اروند اعلام کرد: احتمالا پس از اربعین، دو طرف ایرانی و عراقی برای لغو دائم روادید دو کشور مذاکره خواهند کرد.
۱۳۹۸/۰۷/۰۴
تئاتر دفاع مقدس نیازمند همراهی همه مدیران است
تهران - ایرنا - دبیر بیست‌ودومین جشنواره ملی تئاتر فتح خرمشهر در دیدار با مدیران، معاونان و مسئولان سازمان منطقه آزاد اروند و دست اندرکاران برگزاری این جشنواره، ضمن تشریح آخرین وضعیت چگونگی برگزاری این رخداد گفت: تئاتر دفاع مقدس نیازمند همراهی تمامی مدیران است.
۱۳۹۸/۰۵/۰۹ / خرمشهر / خوزستان / کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران / اربعین 98
خط کشتیرانی خرمشهر - بصره راه اندازی شد
آبادان - ایرنا - معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد اروند گفت: خط کشتیرانی خرمشهر به بصره با نزدیک شدن به اربعین حسینی بار دیگر آغاز به کار کرد.
۱۳۹۸/۰۵/۰۵ / بصره / فرهنگی / سازمان منطقه آزاد تجاری صنعتی اروند / خوزستان / آبادان
منطقه آزاد اروند و بصره عراق برای اجرای برنامه‌های فرهنگی به توافق رسیدند
آبادان- ایرنا- معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد اروند گفت: در راستای گسترش روابط فرهنگی و هنری بین ۲ کشور ایران و عراق ، ویژه برنامه های مشترک فرهنگی در منطقه آزاد اروند و استان بصره عراق برگزار می‌شود.
۱۳۹۸/۰۴/۲۶
سفر گردشگران عراقی با خودروی شخصی به منطقه آزاد اروند امکان‌پذیر شد
معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد اروند گفت: سفر گردشگران عراقی با خودروی شخصی به آبادان و خرمشهر در محدوده منطقه آزاد اروند با طی ضوابط گمرکی امکان پذیر است.
۱۳۹۸/۰۴/۰۵
صدور 52 هزار کارت شهروندی برای ساکنان منطقه آزاد اروند
رئیس سرپرستی منطقه ۱۱ بانک شهر با اشاره به برنامه‌ریزی گسترده برای توسعه همکاری‌های میان این بانک با منطقه آزاد اروند گفت: بیش از 52 هزار کارت شهروندی ازسوی بانک شهر برای ساکنان منطقه آزاد اروند صادر شده است. به گزارش مرکز ارتباطات و روابط عمومی بانک شهر، خداکرم مرادی با تاکید بر لزوم گسترش و توسعه همکاری‌های این بانک با منطقه آزاد اروند اظهار کرد: سازمان منطقه آزاد اروند با همکاری و حمایت این بانک، کارت شهروندی را با هدف ارائه خدمات ویژه به ساکنان این منطقه تهیه و توزیع کرده است. وی با اشاره به اینکه صدور اروند کارت برای ساکنان منطقه آزاد اروند یکی از اقدامات مهم بانک شهر است، افزود: این کارت حاوی اطلاعات زیادی از شهروندان از جمله مدارک سجلی، اثبات سکونت در منطقه آزاد و تعریف خدمات خاص است.
۱۳۹۸/۰۴/۰۳
کمبود سالن از مشکلات عمده هیات های ورزشی آبادان و خرمشهر است
آبادان - ایرنا - رییس هیات بدمینتون منطقه آزاد اروند کمبود سالن را از مشکلات عمده هیات های ورزشی شهرهای آبادان و خرمشهر برشمرد و گفت: از ادارات و سازمان هایی که امکانات ورزشی و سالن اختصاصی دارند انتظار می رود این امکانات را در اختیار هیات های ورزشی منطقه قرار دهند.
۱۳۹۸/۰۳/۲۹ / ایجاد شهرک صنعتی مشترک ایران و عراق
ایجاد شهرک صنعتی مشترک ایران و عراق
‌مدیرعامل سازمان منطقه آزاد اروند گفت: از شرایط و مشکلات ثبت سفارش در مناطق آزاد تا تجارت با کشورهای همسایه در دیدار با وزیر صمت مطرح شد.
۱۳۹۸/۰۳/۲۹
منطقه آزاد اروند احداث شهرک صنعتی مشترک با طرف عراقی را پیگیری می کند
آبادان - ایرنا - مدیرعامل سازمان منطقه آزاد اروند گفت: احداث شهرک صنعتی مشترک بین ایران و عراق از سوی منطقه آزاد اروند به نمایندگی از طرف وزارت صنعت، معدن و تجارت پیگیری می شود.
۱۳۹۸/۰۳/۲۱ / کمیته امداد خوزستان / منطقه آزاد اروند / پنل خورشیدی
انعقاد تفاهم نامه اجرای پنل های خورشیدی ویژه مددجویان اروند
آبادان - عصر امروز سه شنبه در مراسمی تفاهم نامه اجرای پنل های خورشیدی ویژه مددجویان اروند، میان سازمان منطقه آزاد اروند و کمیته امداد امام خمینی خوزستان منعقد شد.
۱۳۹۸/۰۳/۲۰ / استان خوزستان / سازمان منطقه آزاد / خوزستان / عمرانی
طرح عمرانی دهکده بریم آبادان پس از چهار ماه توقف از سر گرفته شد
آبادان - ایرنا - معاون عمران و زیربنایی سازمان منطقه آزاد اروند گفت: عملیات اجرایی طرح عمرانی دهکده بریم آبادان با معرفی پیمانکار جدید پس از حدود چهار ماه توقف از سر گرفته شد.
۱۳۹۸/۰۲/۳۱ / اقتصاد / ورود اتباع عراقی / منطقه آزاد اروند / آبادان
450 هزار تردد طی امسال در مرز بین المللی شلمچه ثبت شد
آبادان - ایرنا - معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد اروند گفت: از ابتدای سال تا کنون 450 هزار تردد اتباع خارجی در مرز بین المللی شلمچه ثبت شده است.
۱۳۹۸/۰۲/۳۰ / فرهنگی / گردشگری / لایروبی اروند / آبادان
لایروبی اروندرود توسعه گردشگری آبی در آبادان وخرمشهر را به دنبال دارد
آبادان - ایرنا - معاونت فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد اروند گفت: مذاکرات امیدوار کننده ای در زمینه لایروبی اروندرود بین ایران و عراق آغاز شده که تحقق آن توسعه گردشگری آبی در آبادان و خرمشهر را به دنبال خواهد داشت.
۱۳۹۸/۰۲/۲۹ / ورزش / ورزشگاه / ورزشگاه شهید جهان آرا / خرمشهر
80 میلیارد ریال به تکمیل ورزشگاه جهان آرای خرمشهر اختصاص یافت
آبادان - ایرنا - مدیر کل ورزش و جوانان سازمان منطقه آزاد اروند گفت: عملیات تکمیل سکوهای تماشاگران و وی آی پی ورزشگاه پنج هزار نفری شهید جهان آرای خرمشهر با اعتبار 80 میلیارد ریال از امروز آغاز شد.
۱۳۹۸/۰۲/۲۸
رشد 30 درصدی صادرات منطقه آزاد اروند به عراق
معاون سرمایه‌گذاری سازمان منطقه آزاد اروند از صادرات ۴۰ میلیون دلاری این منطقه به عراق و رشد 30 درصدی ارزش کالاهای صادراتی در فروردین ماه ۹۸ خبر داد.
۱۳۹۸/۰۲/۲۶ / اقتصاد / فرمانداری / پالایشگاه / آبادان
فرماندار:عوارض فاز 2 پالایشگاه آبادان باید به شهرداری پرداخت شود
آبادان - ایرنا - معاون استاندار خوزستان و فرماندار ویژه آبادان گفت: سازمان منطقه آزاد اروند عوارض دریافتی از فاز 2 پالایشگاه آبادان را باید به شهرداری پرداخت کند.
۱۳۹۸/۰۲/۱۸
افزون بر 43 هزار تن کالا از مرز شلمچه صادر شد
آبادان - ایرنا - مدیر مرز تجاری شلمچه سازمان منطقه آزاد اروند گفت: 43 هزار و 581 تن کالا در مدت یک ماه از مرز تجاری شلمچه به کشور عراق صادر شده است.
۱۳۹۸/۰۲/۱۷
تفاهمنامه همکاری بین منطقه آزاد اروندو فنی وحرفه ای منعقد شد
آبادان ایرنا - تفاهمنامه همکاری به ارزش42 میلیارد و 500 میلیون ریال بین سازمان منطقه آزاد اروند و مرکز آموزش فنی و حرفه ای منعقد شد.
۱۳۹۸/۰۲/۱۷
راه اندازی یک واحد تولیدی چاپ صنعتی در منطقه آزاد اروند
طی جلسه مشترک معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد اروند با مدیران صنایع خلاق دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد؛ مقرر شد یک واحد تولیدی در زمینه چاپ صنعتی در منطقه راه اندازی شود.
۱۳۹۸/۰۲/۱۰
مدیرعامل منطقه آزاد اروند:برای تشکیل منطقه آزاد مشترک با عراق آمادگی داریم
آبادان - ایرنا - مدیرعامل سازمان منطقه آزاد اروند گفت: با توجه به سفر اخیر رئیس جمهوری به کشورعراق و پیشنهاد دولت در خصوص تشکیل منطقه آزاد مشترک، سازمان منطقه آزاد اروند آمادگی لازم برای تشکیل منطقه آزاد مشترک با عراق را دارد.
۱۳۹۸/۰۱/۲۳
ساخت سیل بند برای شهرک های صنعتی خرمشهر آغاز شد
آبادان - ایرنا - مدیر توسعه نواحی صنعتی سازمان منطقه آزاد اروند گفت : احداث سیل بند برای سایت صنعتی و شهرک صنعتی خرمشهر به صورت شبانه روزی در حال انجام است.
۱۳۹۸/۰۱/۱۹
سیلاب کارون به تالاب شادگان هدایت شد
آبادان - ایرنا - معاون فنی و امور زیربنایی سازمان منطقه آزاد اروند گفت:بخشی از سیلاب رودخانه کارون به سمت تالاب شادگان هدایت شد.
۱۳۹۸/۰۱/۱۷
3،5 کیلومتر سیل بند در جاده قفاس آبادان احداث شد
آبادان - ایرنا - معاون فنی و زیر بنایی سازمان منطقه آزاد اروند گفت:برای جلوگیری از نفوذ سیلاب 3،5 کیلومتر سیل بند در جاده قفاس آبادان احداث شد.
۱۳۹۸/۰۱/۰۸
مرمت خانه های آسیب دیده از سیلاب در اروندکنار آغاز شد
آبادان - ایرنا - معاون زیربنایی و عمرانی سازمان منطقه آزاد اروند گفت: با مشارکت سازمان منطقه آزاد اروند مصالح ساختمانی مورد نیاز برای مرمت خانه های آسیب دیده از سیلاب در اروندکنار تهیه و توزیع شد.
۱۳۹۸/۰۱/۰۷
13 هزار و 500 راس گوسفند از اروندرود وارد کشور شد
آبادان - ایرنا - معاون اقتصادی و سرمایه گذاری سازمان منطقه آزاد اروند گفت: 13 هزار و 500 راس گوسفند زنده برای تنظیم بازار گوشت قرمز از اروندرود به کشور منتقل شدند.
۱۳۹۸/۰۱/۰۴
9 کمپ برای اسکان اضطراری مسافران نوروزی در آبادان آماده شد
آبادان - ایرنا - شهردار آبادان گفت: 9 کمپ با مشارکت شهرداری، سازمان منطقه آزاد اروند و پالایشگاه آبادان برای اسکان اضطراری مسافران نوروزی در آبادان آماده شده است.
۱۳۹۷/۱۲/۲۵
نمایشگاه بین المللی فرآورده های آرایشی - بهداشتی آبادان
آبادان - ایرنا - نمایشگاه بین المللی فرآورده های آرایشی - بهداشتی منطقه آزاد اروند با حضور معاون وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و رئیس سازمان غذا و دارو در محل هتل کاروانسرا آبادان گشایشش یافت. عکس: کمیله حجازی
۱۳۹۷/۱۲/۰۱
آئین اختتامیه جشنواره موسیقی فجر در آبادان برگزار شد
آبادان - ایرنا - آئین اختتامیه سی و چهارمین جشنواره موسیقی فجر با حضور جمعی از هنرمندان و مسئولان سازمان منطقه آزاد اروند سه شنبه شب در آبادان برگزار شد.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •