چهارشنبه, ۱۴ خرداد, ۱۳۹۹ / 3 June, 2020
سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور
۴ هزار مدرسه استان تهران معاینه فنی ساختمان می‌شوند
۴ روز قبل / مدرسه سازی / زلزله / سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور
۴ هزار مدرسه استان تهران معاینه فنی ساختمان می‌شوند
تهران- ایرنا - مدیر ستاد مرکزی معاینه فنی ساختمان گفت: بیش از چهار هزار مدرسه در استان تهران در تابستان امسال مورد بازرسی و بازبینی مرکز معاینه فنی ساختمان قرار رفت تا با رصد به موقع، طول عمر و مقاومت ساختمان‌ها در برابر زلزله و سایر حوادث طبیعی افزایش یابد.
کوتاهی در اجرای قوانین نظام مهندسی علت کاهش عمر مفید ساختمان است
۱۳۹۹/۰۲/۲۹ / شهر تهران / مصالح ساختمانی / مجلس یازدهم / نظام مهندسی استان تهران / انتخابات مجلس شورای اسلامی / سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور
کوتاهی در اجرای قوانین نظام مهندسی علت کاهش عمر مفید ساختمان است
تهران - ایرنا - رئیس نظام مهندسی ساختمان استان تهران گفت: کوتاهی برخی افراد در اجرای دقیق قوانین نظام مهندسی سبب شده تا عمر مفید ساختمان کاهش یابد.
ثبت سازمان‌های نظام مهندسی به عنوان «شرکت» غیرقانونی است
۱۳۹۹/۰۲/۲۴ / ثبت شرکت / سازمان ثبت اسناد و املاک کشور / حامد مانی فر / سازمان نظام مهندسی ساختمان / سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور
ثبت سازمان‌های نظام مهندسی به عنوان «شرکت» غیرقانونی است
مدیرکل دفتر مقررات ملی و کنترل ساختمان وزارت راه و شهرسازی، ثبت سازمان‌های استانی نظام مهندسی ساختمان به عنوان مؤسسه یا شرکت را غیرقانونی اعلام کرد.
10درصد اعضای نظام مهندسی مشغول به‌کارند
۱۳۹۸/۱۲/۰۵
10درصد اعضای نظام مهندسی مشغول به‌کارند
خدیجه نوروزی - روزنامه نگار سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور و سازمان‌های استان‌ها بزرگ‌ترین و کیفی‌ترین ان‌جی‌اوی تخصصی دنیا هستند. تعداد مهندسان این سازمان در بخش ساختمان در 7رشته ساختمانی بیشتر از تعداد مهندسان این رشته‌ها در آمریکاست. سازمان نظام مهندسی 550هزار عضو دارد که همه اعضای آن مهندس هستند؛ پتانسیلی قوی که می‌توان توسط آن مهم‌ترین سرمایه مردم را پایدارتر و با کیفیت‌تر تولید کرد. اما دولت آنچنان که باید و شاید از ظرفیت این تشکل غیردولتی در تهران و سایر استان‌های کشور بهره‌ای نبرده است …
انگیزه دوره جدید نظام‌مهندسی ساختمان، مالی و سیاسی نیست
۱۳۹۸/۱۱/۰۶ / سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور
انگیزه دوره جدید نظام‌مهندسی ساختمان، مالی و سیاسی نیست
تهران- ایرنا- رییس جدید سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور هدف بزرگترین تشکل غیردولتی کشور در دوره جدید را اجرایی و تخصصی دانست و گفت: اعضای سازمان نظام مهندسی در دور جدید انگیزه سیاسی و مالی برای عضویت در شورای مرکزی ندارند.
جهانگیری دخالتی در انتخاب رئیس سازمان نظام مهندسی نداشت /خرم براساس آرای ماخوذه رئیس شد
۱۳۹۸/۱۱/۰۶ / احمد خرم / سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور / اسحاق جهانگیری / محمد اسلامی
جهانگیری دخالتی در انتخاب رئیس سازمان نظام مهندسی نداشت /خرم براساس آرای ماخوذه رئیس شد
وزیر راه و شهرسازی گفت: اینکه گفته می شود آقای جهانگیری در انتخاب رئیس شورای مرکزی نظام مهندسی دخالت کرده، شایعه است.
موضع سهل‌گیرانه درباره شناسنامه فنی ساختمان
۱۳۹۸/۱۰/۲۴ / راه و شهرسازی / ساخت و ساز / شهرداری / مد / وزارت راه و شهرسازی
موضع سهل‌گیرانه درباره شناسنامه فنی ساختمان
رییس جدید سازمان نظام مهندسی تهران در نخستین اظهاراتش پس از انتخاب از سوی هیات‌مدیره، اعلام کرد تا زمانی که تمام حلقه‌های تأثیرگذار در ساخت‌وساز به اجماع نهایی نرسند نمی‌توان شناسنامه فنی ملکی را گسترش داد، موضع‌گیری سهل‌گیرانه سعید سعیدیان نسبت به اجرای قانون شناسنامه فنی ملکی ساختمان در شرایطی است که اواخر مرداد سال جاری، بیژن خطیبی یکی از اعضای هیات‌مدیره سازمان نظام مهندسی کشور از تاکید بر اجباری بودن صدور شناسنامه فنی و ملکی ساختمان خبر داد
خرم به عنوان رئیس جدید سازمان نظام مهندسی کشور منصوب شد
۱۳۹۸/۱۰/۰۷
خرم به عنوان رئیس جدید سازمان نظام مهندسی کشور منصوب شد
سرانجام پس از ماهها کشمکش بر انتخاب رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان رئیس‌جمهوری امروز در حکمی احمد خرم را برای یک دوره سه ساله به‌عنوان رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان منصوب کرد.
شیوه های نوین آموزشی جایگزین شیوه های سنتی شد
۱۳۹۸-۱۰-۰۵
شیوه های نوین آموزشی جایگزین شیوه های سنتی شد
پارک فناوری های نوین صنعت برق اصفهان در راستای سیاست های کلان کشور و مدیریت بهینه شهری شامل شهر هوشمند، کاهش تولید گازهای گلخانه ای، ساختمان سبز انرژی، آبنما با مصرف برق صفر، ایستگاه شارژ دوچرخه برقی، ایجاد ارتباط بین سازمانهای مختلف از جمله سازمان نظام مهندسی ساختمان، مرکز تحقیقات و بهداشت کار اداره کار، صنف برقکاران، دانشگاه ها، شرکتهای شهرک های صنعتی، صنایع و شهرداری و به ویژه با رویکرد آموزشی برای تمام اقشار جامعه اعم از دانشجویان و دانش آموزان مورد بهره برداری قرار می گیرد.
رئیس شورای مرکزی سازمان نظام مهندسی به زودی انتخاب می‌شود/ پرداخت دستمزد مهندسان ناظر در اولویت
۱۳۹۸/۱۰/۰۴
رئیس شورای مرکزی سازمان نظام مهندسی به زودی انتخاب می‌شود/ پرداخت دستمزد مهندسان ناظر در اولویت
مدیرکل دفتر مقررات ملی در کنترل ساختمان وزارت راه و شهرسازی بااشاره به اینکه انتخاب رئیس شورای مرکزی سازمان مهندسی کشور توسط رئیس جمهور تا چند روز آینده نهایی خواهد شد، گفت: موضوع نحوه برخورد با پرداخت دستمزد مهندسان ناظر ساختمان را در اولویت کار خود قرار داده‌ایم.
۱۳۹۸/۰۹/۲۵ / مجلس شورای اسلامی / کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی / سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور
آیین نامه نظام مهندسی در مجلس بررسی شد
تهران - ایرنا - نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز به نقد و بررسی گزارش کمیسیون عمران درباره بررسی آیین نامه نظام مهندسی و کنترل ساختمان پرداختند.
۱۳۹۸/۰۹/۲۰ / مسکن / قیمت مسکن / بازار مسکن تهران / ساخت و ساز / طاهره نصر
چرا ساخت‌وساز کشور برنامه راهبردی می‌خواهد؟
یازدهم آذر ماه جاری، اعضای دوره هشتم شورای مرکزی سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور توسط مقام عالی وزارت، اعتبارنامه‌های خود را دریافت کردند. به نظر می‌رسد ارائه برنامه راهبردی برای شروع دوره جدید کاری، می‌تواند شایسته باشد.
۱۳۹۸/۰۸/۲۳ / استانی-اجتماعی / صنعت ساختمان / رونق تولید
سازندگان ساختمان فاقد صلاحیت، گره رونق تولید کشور هستند
رییس سازمان نظام مهندسی قم گفت: یک گره جدی در رونق تولید که اکنون با آن مواجه هستم، عدم وجود سازندگان واجدشرایط است که لازم است این موضوع مورد توجه قرار بگیرد تا شاهد رفع مشکلات و رونق تولید در کشور باشیم.
۱۳۹۸/۰۸/۱۹
٧٠ هزار میلیارد تومان خسارت ٦ زلزله بزرگ
٦ زلزله و صدها ‌هزار خانه ویران در زلزله قائن که در‌ سال ٥٨ رخ داد، ٢٠٠ روستا تخریب شدید داشت و ١٥‌هزار واحد مسکونی تخریب شد. در زلزله رودبار و منجیل‌ سال ٦٩ هم نزدیک به ٣٠٠ روستا به صورت کامل تخریب شد و ٢٠٠‌هزار واحد مسکونی ویران شد. آمار ویرانی روستاها در زلزله بوئین‌زهرا به ٦٤ روستا و تخریب خانه‌ها به ٥هزار واحد مسکونی رسید و در زلزله زرند کرمان ١٤٠ روستا تخریب و بالای ٨‌هزار خانه خراب شد. آمار ویرانی روستاها در ورزقان به ٢٤٥ روستا و ١٨‌هزار واحد مسکونی رسید و در زلزله کرمانشاه ١٩٣٠ روستا تخریب و ١٠٤‌هزار واحد مسکونی ویران شد. خسارت سنگین جانی و اقتصادی در زلزله‌های ایران درشرایطی است که نوک پیکان انتقادات کارشناسان بیشتر از هرچیز به سمت روستاها و خانه‌های خِشت و گِلی نشانه می‌رود. براساس …
۱۳۹۸/۰۷/۲۹ / اسماعیل نجار / سازمان مدیریت بحران کشور / وزارت کشور / سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران / سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور
افزایش تعهد و هماهنگی دستگاه‌های دخیل در ساخت و ساز شهری ضروری است
تهران- ایرنا- رئیس سازمان مدیریت بحران کشور با بیان اینکه وضعیت مناسبی در نظارت بر ساختمان نداریم، بر افزایش تعهد و هماهنگی دستگاه‌های دخیل در ساخت و ساز شهری تاکید کرد.
۱۳۹۸/۰۷/۲۰ / خوزستان / آزمون / ایرنا / سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور
۶هزار و ۴۰۰خوزستانی در آزمون ورود به نظام مهندسی شرکت کردند
اهواز_ ایرنا_ رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان خوزستان از شرکت ۶ هزار و ۴۰۰خوزستانی در آزمون ورود به حرفه مهندسی به منظور گرفتن پروانه اشتغال به کار خبر داد.
۱۳۹۸/۰۷/۱۶ / محمد اسلامی / سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور / بنیاد مسکن انقلاب اسلامی / سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور / مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی / ساخت و ساز
ضوابط احداث ساختمان‌های با مصالح بنایی برای اجرا ابلاغ شد
وزیر راه و شهرسازی ویرایش سوم مبحث هشتم مقررات ملی ساختمان با موضوع ضوابط طراحی و اجرای ساختمان‌های با مصالح بنایی را برای اجرا به دستگاه‌های ذی‌ربط ابلاغ کرد.
۱۳۹۸/۰۷/۱۱ / محمد اسلامی / وزارت راه و شهرسازی / سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور
قانون نظام مهندسی ساختمان و آیین‌نامه‌های آن اصلاح می‌شود
تهران- ایرنا- معاون امور مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی گفت: امروز بعد از ۲۴ سال که از قانون نظام مهندسی ساختمان می‌گذرد حتما باید اصلاحاتی روی قانون نظام‌مهندسی ساختمان داشته باشیم و همه آنها باید در راستای استراتژی و هدف باشد.
۱۳۹۸/۰۷/۰۹
ضرورت استفاده از فناوری‌های نوین در صنعت ساختمان
استفاده از فناوری‌های نوین ساختمانی در کشور امری بسیار ضروری است، زیرا هر چه ساختمان‌ها با استفاده از شیوه‌های نوین، طراحی و ساخته شوند،سبک‌تر و از ایمنی کافی در برابر مخاطرات طبیعی برخوردار خواهند بود. به گزارش «دنیای اقتصاد»، علی اکبر نبی ئی دبیر هیات مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران در نشست خبری چهارمین مجمع توسعه فناوری، نمایشگاه و همایش سالانه یافته‌های نوین عمران معماری و صنعت ساختمان ایران گفت: استفاده از یافته‌های نوین در بخش ساخت‌و‌ساز باعث می‌شود ساختمان‌های بلند مرتبه از استحکام بیشتری برخوردار باشند.
۱۳۹۸/۰۷/۰۵
سازمان نظام مهندسی ساختمان پدرخوانده دارد/ تابستان چیزی جز گرانی اجاره‌بها برای مردم نداشت
دبیر کانون سراسری انبوه سازان کشور معتقد است، تقاضای بالقوه خرید مسکن وجود دارد اما قدرت خرید به شکلی کاهش پیدا کرده که متقاضیان جرات ورود به بازار را ندارند و از سویی مدعی است که باید قبول کرد پدرخوانده در سازمان نظام مهندسی وجود دارد.
۱۳۹۸/۰۵/۱۷ / سازمان نظام مهندسی ساختمان / سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور / منصور نویریان
اعضای جدید شورای مرکزی نظام مهندسی تایید شدند/فهرست اعضا
مدیرکل دفتر توسعه مهندسی ساختمان گفت: ۲۵ نفر عضو اصلی و ۷ عضو علی‌البدل از میان ۶۶ فرد معرفی شده از سوی مجمع عمومی سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور به تأیید وزیر راه و شهرسازی رسید.
۱۳۹۸/۰۴/۲۷
شورای نظام مهندسی فعلی کشور تا آذر به کار خود ادامه می‌دهد
تهران- ایرنا- عضو هیات رئیسه شورای مرکزی سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور گفت که تا زمان صدور احکام و اعتبارنامه‌های اعضای شورای مرکزی جدید توسط وزیر راه و شهرسازی، اعضای شورای فعلی به کار خود ادامه می‌دهند.
۱۳۹۸/۰۴/۲۵ / اشتغال / اتحادیه اروپا
مهندسان ایرانی گواهینامه کار در اتحادیه اروپا اخذ می‌کنند
تهران - ایرنا - رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور گفت: مهندسان ایرانی به زودی گواهینامه کار در اتحادیه اروپا را با برگزاری آزمون در آلمان دریافت می‌کنند.
۱۳۹۸/۰۲/۲۹
پیشنهاد نمایشگاهی به اعضای سازمان نظام مهندسی
مدیرعامل شرکت سهامی نمایشگاه‌های بین‌المللی ج.ا.ایران به اعضای سازمان نظام مهندسی پیشنهاد کرد علاوه بر نمایشگاه سالانه صنعت ساختمان، متولی برگزاری نمایشگاه خدمات فنی و مهندسی دیگری با اهداف صرف صادراتی باشند. به گزارش روابط‌عمومی و امور بین‌الملل شرکت سهامی نمایشگاه‌ها، بهمن حسین‌زاده در ملاقات با اعضای سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور با عنوان این مطلب که سالانه بیش از 500 تا 600 رویداد نمایشگاهی در ایران برگزار می‌شود، گفت: البته برگزاری این نمایشگاه‌ها زمانی مفید و میسر است که ما را در دستیابی به اهداف از پیش تعیین شده‌مان یاری برساند.
۱۳۹۸/۰۲/۱۳
انتخاب مهندس ناظر ساختمان توسط مالک خلاف قانون/ اقدام وزیر سابق بستن منفذهای درآمدی بود
رئیس سازمان نظام مهندسی کشور با اشاره به اینکه ابلاغ شیوه‌نامه‌های جدید در حوزه نظام مهندسی بازگشت به آیین‌نامه دولت است، گفت: انتخاب مهدس ناظر توسط مالک و پیمانکار خلاف قانون بود که متأسفانه به صورت یکجانبه زیرپا گذاشته شده بود.
۱۳۹۷/۱۲/۲۱
جامعه مهندسی به جزیره‌های جدا از هم تبدیل شده است
رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور با بیان اینکه جامعه مهندسی به جزیره‌های جدا از هم تبدیل شده اند، گفت: ادامه این رویه هیچ گاه به نفع حوزه مهندسی کشور نخواهد بود.
۱۳۹۷/۱۲/۲۰
دولت برنامه ای برای اشتغال مهندسان ندارد
رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور گفت:  دولت برنامه ای برای اشتغال مهندسان و صدور خدمات فنی و مهندسی به کشورهای دیگر ندارد.
۱۳۹۷/۱۲/۱۱
تفاهم نامه همکاری پژوهشگاه صنعت نفت و سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور
ایلنا: روز چهارشنبه 8 اسفند ماه تفاهم‌نامه همکاری میان پژوهشگاه صنعت نفت و سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور با هدف استفاده از امکانات تحقیقاتی طرفین به امضاء رسید.
۱۳۹۷/۱۲/۰۷
کمترین ساخت مسکن در سال‌های ۹۵ و ۹۶/سود ساخت‌وساز به جیب مهندسان می‌رود
رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور با بیان اینکه اولین سود افزایش ساخت‌وساز به جیب مهندسان می‌رود، گفت: سال های ۹۵ و ۹۶ کمترین سال‌ تولید و ساخت مسکن در ۱۵ سال اخیر بود.
۱۳۹۷/۱۲/۰۵
جایگاه مهندس یادآور خلاقیت و زمینه ساز پیشرفت کشور است
رشت - ایرنا - رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان گیلان با صدور پیامی به مناسبت روز مهندسی، جایگاه رفیع مهندس و مهندسی را در اندیشه و تاریخ کشورمان یادآور ابتکار، آفرینش، خلاقیت و زمینه‌ساز رشد و پیشرفت کشور دانست.
۱۳۹۷/۱۲/۰۴
آمادگی استفاده از ۵۰۰ هزار نفر عضو سازمان نظام مهندسی را داریم
معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی با تأکید بر اینکه باید از ظرفیت ۵۰۰ هزار مهندس عضو سازمان نظام مهندسی برای سازندگی کشور بهره بگیریم، گفت: تاریخ مهندسی کشور بیش از ۵ هزار سال قدمت دارد.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •