دوشنبه, ۳۰ دی, ۱۳۹۸ / 20 January, 2020
سازمان کشتیرانی
مذاکره برای احیای کشتیرانی مسافری در خزر
برنا / ۱۳۹۸/۱۰/۱۰ / اقتصادی
مذاکره برای احیای کشتیرانی مسافری در خزر
مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی با اشاره به تردد کشتی‌های مسافربری بین بنادر و جزایر داخلی از جمله قشم، کیش، هرمز و هنگام، از حرکت مستمر کشتی‌های مسافربری در دو مسیر «بندرلنگه ـ دبی» و «بندرعباس ـ شارجه» خبر داد.
  وزارت راه و شهرسازی  خزر  کشتیرانی  بنادر و دریانوردی  محمد راستاد
امضای توافقنامه کشتیرانی ایران-عمان/تعرفه‌های بندری کاهش یافت
مهر / ۱۳۹۸/۱۰/۰۷ / اقتصادی
امضای توافقنامه کشتیرانی ایران-عمان/تعرفه‌های بندری کاهش یافت
مدیرکل توافقنامه‌های سازمان بنادر و دریانوردی، از امضای موافقتنامه حمل و نقل دریایی بار و مسافر با تعرفه‌های پایین میان ایران و عمان خبر داد.
  بندر شهید بهشتی  بندر چابهار  عمان  دریای عمان  سازمان بنادر و دریانوردی  جاسک  سواحل مکران
بندر چابهار با الحاق به منطقه آزاد باید توسط سازمان بنادر مدیریت شود
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۹/۲۷ / اقتصادی
بندر چابهار با الحاق به منطقه آزاد باید توسط سازمان بنادر مدیریت شود
 تهران- ایرنا- عضو هیأت رئیسه کمیسیون عمران مجلس گفت: بندر چابهار باید به منطقه آزاد الحاق شود، اما مدیریت آن باید بر عهده سازمان بنادر و کشتیرانی باقی بماند تا مدیریت در این حوزه به درستی و با اصول صورت گیرد.
  سازمان منطقه آزاد تجاری صنعتی قشم  بندر چابهار  سازمان بنادر و دریانوردی
جزییات تخفیف‌ها و تعرفه‌های ترجیحی در بندر چابهار
ارانیکو / ۱۳۹۸/۰۹/۲۲ / اقتصادی
جزییات تخفیف‌ها و تعرفه‌های ترجیحی در بندر چابهار
معاون امور بندری و اقتصادی سازمان بنادر و دریانوردی از تخفیف‌های ویژه و تعرفه‌های ترجیحی برای تجار، صاحبان کالا و خطوط کشتیرانی در بندر چابهار خبر داد و گفت: با توجه با این سیاست‌گذاری و عملکرد، پیش‌بینی می‌شود میزان تجارت در بندر چابهار به بیش از سه میلیون تن تا پایان امسال برسد.
اولین توافقنامه همکاری حمل‌ونقل دریایی ایران و عمان امضا شد
تسنیم / ۱۳۹۸/۰۹/۱۸ / اقتصادی
اولین توافقنامه همکاری حمل‌ونقل دریایی ایران و عمان امضا شد
توافقنامه همکاری‌های دریایی و کشتیرانی ایران و عمان با حضور وزرای راه و شهرسازی ایران و تجارت صنایع عمان و همچنین رؤسای سازمان بنادر دو کشور امضاء شد.
تامین نیاز کوتاه مدت سوخت کم سولفور ناوگان کشتیرانی از داخل
تسنیم / ۱۳۹۸/۰۹/۰۸ / اقتصادی
تامین نیاز کوتاه مدت سوخت کم سولفور ناوگان کشتیرانی از داخل
مقام مسئول سازمان بنادر از تامین سوخت کم سولفور ناوگان کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران توسط پالایشگاه شازند اراک خبر داد و گفت:واردات سوخت هم در دستور کار است.
‌‌لزوم تشکیل کمیته ضدتحریم در کشتیرانی/پیگیری بسته‌‌ حمایتی تعرفه‌‌ کشتی‌ها ‌
فارس / ۱۳۹۸/۰۹/۰۶ / اقتصادی
‌‌لزوم تشکیل کمیته ضدتحریم در کشتیرانی/پیگیری بسته‌‌ حمایتی تعرفه‌‌ کشتی‌ها ‌
دبیر اتحادیه مالکان کشتی با تأکید بر اینکه ضرورت دارد در بخش کشتیرانی هم کمیته ضدتحریم داشته باشیم، گفت: در حال مذاکره با سازمان بنادر و دریانوردی هستیم تا بسته‌های حمایتی تعرفه‌ای در فضای تحریم‌ها داشته باشیم.
‌جزئیات موافقتنامه کشتیرانی تجارت دریایی ایران و قزاقستان
فارس / ۱۳۹۸/۰۸/۲۱ / اقتصادی
‌جزئیات موافقتنامه کشتیرانی تجارت دریایی ایران و قزاقستان
رئیس اداره توافقنامه‌های بین‌المللی سازمان بنادر و دریانوردی با اشاره به تصویب لایحه موافقتنامه کشتیرانی در دریای خزر بین ایران و قزاقستان در مجلس، گفت: این لایحه در راستای فعال کردن کشتیرانی تجاری و تقویت همکاری دو طرف مصوب شد.
روابط ایران -عربستان بهبود می یابد؟
روزنامه آرمان ملی / ۱۳۹۸-۰۸-۲۰ / سیاسی
روابط ایران -عربستان بهبود می یابد؟
رئیس‌جمهور پیش از عزیمت به نیویورک برای شرکت در هفتاد و چهارمین نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد، از طرحی موسوم به «ابتکار صلح هرمز» پرده برداشت که بر اساس آن امنیت منطقه خلیج‌فارس و همچنین کشتیرانی در این خلیج باید با مشارکت کشورهای منطقه تأمین شود. این طرح که برای مقابله با طرح ائتلاف نظامی آمریکا و متحدانش در خلیج فارس مطرح شده بود با استقبال مناسبی از سوی کشورهای منطقه مواجه گشت و گفت‌وگوهایی در این زمینه میان مقامات ایرانی و برخی سران منطقه شکل گرفت.
بازداشت‌های زنجیره‌ای در کشتیرانی
فرارو / ۱۳۹۸/۰۸/۱۸ / اجتماعی
بازداشت‌های زنجیره‌ای در کشتیرانی
منبع آگاه دیگری در شستا نیز خبر می‌دهد که گویا پیش از بازداشت مدیرعامل سابق کشتی‌رانی طیف گسترده‌ای از بازداشت رخ داده که به بیرون درز نکرده است. بااین‌حال، منابع دیگری از زمزمه‌های بازداشت حدود هفت نفر از مدیران شرکت کشتی‌رانی جمهوری اسلامی ایران، خبر می‌دهند. در خبری که چهارشنبه منعکس شده، به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان آمده: «یک منبع آگاه در شستا از بازداشت یکی از مدیران سابق شرکت کشتیرانی متعلق به شستا به اتهام دریافت رشوه خبر داد و گفت: م. س. درحال‌حاضر با قرار وثیقه آزاد شده است. بر اساس گفته‌های این منبع آگاه، چندی پیش مدیرعامل شستا بعد از اطلاع از ازدیاد پرونده‌های تخلف مالی مربوط به م. س. دستور برکناری وی را صادر کرده بود. او تأکید کرد: اینکه چه نهاد یا سازمانی از م. س. شکایت کرده نامشخص …
  سازمان کشتیرانی  بازداشت مدیران کشتیرانی
55 آنلاین / ۱۳۹۸/۰۸/۱۶ / ...
مدیرعامل سابق سازمان کشتیرانی بازداشت شد
محمد سعیدی، مدیر عامل سابق سازمان کشتیرانی و عضو تیم مذاکره اتمی در دولت محمود احمدی‌نژاد، به اتهام «دریافت رشوه» بازداشت شده است
دنیای اقتصاد / ۱۳۹۸/۰۸/۱۱ / اقتصادی
نتیجه غیرمنتظره تحریم نفتکش‌ها
تحریم‌های آمریکا علیه ناوگان کشتیرانی چین ازجمله ابرنفتکش‌ها، نتیجه غیرمنتظره‌ای داشته و باعث مصرف کمتر سوخت‌های دریایی آلوده در آغاز سال میلادی جاری خواهد شد.شرکت رفینیتیو اعلام کرد اقدام آمریکا در تحریم کشتی‌های شرکت کاسکو به اتهام نقض تحریم‌های واشنگتن در ۲۴ سپتامبر، تقاضا برای سوخت‌های کثیف را کاهش خواهد داد. از ژانویه سال ۲۰۲۰ سازمان بین‌المللی دریانوردی (IMO) با اجرای مقررات جدید، استفاده از سوخت‌های حاوی بیش از 5/ 0 درصد سولفور را برای کشتی‌ها ممنوع می‌کند؛ درحالی‌‌که محتوای سولفور سوخت‌های کشتیرانی اکنون 5/ 3 درصد است.نفت کوره سولفور بالا ممنوع نخواهد شد و اگر کشتی‌های مستقر در بندر دستگاه پاکسازی‌کننده به نام اسکرابر را نصب کنند مجاز خواهند بود، اما عده معدودی از مالکان کشتی و کارگزاران …
قطعنامه۵۴۰؛تبعیضی آشکار برای صدور دوباره نفت عراق از راه خلیج فارس
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۸/۰۹ / فرهنگی و هنری
قطعنامه۵۴۰؛تبعیضی آشکار برای صدور دوباره نفت عراق از راه خلیج فارس
۹ آبان ماه سال ۱۳۶۲ به دنبال گزارش نماینده دبیرکل سازمان ملل متحد در مورد حمله به مناطق مسکونی دو کشور قطعنامه شماره ۵۴۰ درباره آتش‌بس در جنگ ایران و عراق و تضمین امنیت کشتیرانی در خلیج‌فارس را تصویب کرد.
  دفاع مقدس  جنگ تحمیلی  قطعنامه 540  شورای امنیت
تسهیلات ویژه سازمان‌بنادر به تجار و خطوط کشتیرانی در بندر چابهار
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۸/۰۸ / اقتصادی
تسهیلات ویژه سازمان‌بنادر به تجار و خطوط کشتیرانی در بندر چابهار
تهران– ایرنا- معاون امور بندری و اقتصادی سازمان بنادر و دریانوردی گفت: این سازمان تسهیلات ویژه‌ای را برای خطوط کشتیرانی و سرمایه‌گذاران برای عبور بخشی از کالای صادراتی و وارداتی خود از طریق بندر چابهار اختصاص داده است.
  بندر چابهار  دریای چابهار  سازمان بنادر و دریانوردی
تسهیلات ویژه برای صادرکنندگان و واردکنندگان از چابهار
ارانیکو / ۱۳۹۸/۰۸/۰۸ / اقتصادی
تسهیلات ویژه برای صادرکنندگان و واردکنندگان از چابهار
معاون امور بندری و اقتصادی سازمان بنادر و دریانوردی گفت: با اقدامات صورت گرفته تجار و دستگاه‌های مختلف، امیدواریم بخشی از کالای صادراتی و وارداتی خود را از طریق بندر چابهار عبور دهند و برای تقویت تجارت از این گذرگاه، تسهیلات ویژه‌ای برای خطوط کشتیرانی و سرمایه‌گذاران در نظر گرفته‌ایم.
دنیای اقتصاد / ۱۳۹۸/۰۸/۰۱ / اقتصادی
تقسیم سود 25 ریالی در مجمع کشتیرانی
مجمع عمومی شرکت کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران تقسیم 25 ریال سود به ازای هر سهم سال مالی منتهی به 31 خرداد 98 را تصویب کرد. در این مجمع با آرای اکثر سهامداران صورت‌های مالی شرکت کشتیرانی به تصویب رسید. «حکشتی» در سال مالی موردنظر 6هزار و 16 میلیارد ریال درآمد خالص کسب کرده که این رقم در مقایسه با سال قبل، از رشد بیش از دو برابری برخوردار است. سود عملیاتی این شرکت در سال مزبور معادل 3 هزار و 901 میلیارد ریال و سود خالص آن معادل 3 هزار و 974 میلیارد ریال بوده است. مدیرعامل کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران در این مجمع گفت: تلاش برای شفاف‌سازی، اصلاح ساختارهای اداری و مالی به‌منظور کنترل هر چه بیشتر هزینه‌ها و افزایش بهره‌وری در دستور کار شرکت قرار دارد. مدرس خیابانی درباره قانون سوخت کم‌سولفور که از دی‌ماه …
دنیای اقتصاد / ۱۳۹۸/۰۷/۲۳ / اقتصادی
برگزاری مجمع عمومی کشتیرانی جمهوری اسلامی
مجمع عمومی عادی سالانه شرکت کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران برای سال مالی منتهی به پایان خردادماه 98 در تاریخ 30 مهر برگزار می‌شود. براساس پیام هیات‌مدیره «حکشتی» این شرکت به‌دنبال تقویت بازارهای جانبی موردنیاز زنجیره حمل‌ونقل دریایی در حوزه‌های تامین سوخت کم سولفور مطابق با الزامات جدید سازمان بین‌المللی دریانوری (IMO)، تعمیرات ادواری و سفری ناوگان و... بوده تا وابستگی به موسسه‌ها و ارگان‌های خارجی را کاهش دهد. این شرکت افزایش مبادلات تجاری با کشورهای هدف را نیز در برنامه‌های خود قرار داده و در همین راستا موفق به اختصاص سهم قابل‌توجهی از حجم واردات محصولات کانتینری در بنادر جنوبی و صادرات انواع کالا از مبادی بنادر شمالی شد.
تکذیب ادعای گارد مرزی عربستان درباره کمک به نفتکش سابیتی / سازمان بنادر: ۱۶ بار به مراکز نجات دریایی جده، مصر و سودان پیام اضطراری ارسال کردیم، اما پاسخی دریافت نشد
انتخاب / ۱۳۹۸/۰۷/۲۲ / سیاسی
تکذیب ادعای گارد مرزی عربستان درباره کمک به نفتکش سابیتی / سازمان بنادر: ۱۶ بار به مراکز نجات دریایی جده، مصر و سودان پیام اضطراری ارسال کردیم، اما پاسخی دریافت نشد
سازمان بنادر و کشتیرانی پاسخ ندادن عوامل حاضر در منطقه به درخواست کمک نفتکش ایرانی را بر خلاف اصول انسانی توصیف کرد.
اعلام حکم پنج شرکت متخلف نمایندگی کشتیرانی
فارس / ۱۳۹۸/۰۷/۱۸ / اقتصادی
اعلام حکم پنج شرکت متخلف نمایندگی کشتیرانی
معاون بندری سازمان بنادر و دریانوردی گفت: در جلسه کمیسیون صدور مجوز نحوه فعالیت شرکت‌های نمایندگی کشتیرانی، تصمیمات درباره اقدامات غیرمتعارف ۵ شرکت نمایندگی کشتیرانی اتخاذ شد و هفته آینده حکم مربوط به ۵ شرکت متخلف اعلام می‌شود.
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۰۷/۱۹ / ...
حجم صادرات غیرنفتی کشور ۷ درصد افزایش یافت
مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی گفت: در نیمه نخست امسال با وجود همه تهدیدات و مشکلاتی که از طریق اعمال تحریم ها متوجه حمل نقل دریایی و کشتیرانی شد واردات و صادرات غیرنفتی به ترتیب رشد ۲۴ و هفت درصدی پیدا کرد. محمد راستاد روز چهارشنبه در حاشیه افتتاح نیروگاه گازی بوشهر در جمع خبرنگاران افزود: در زمینه حجم کلی تخلیه و بارگیری در بنادر پنج درصد افزایش میزان فعالیت داشتیم.وی بیان کرد: عمده فعالیت‎ها شامل کالای اساسی در بندر امام خمینی بود که ۴۹ درصد نسبت به مدت مشابه پارسال با حدود ۹ میلیون تن رشد داشته است.راستاد ادامه داد: در سایر بنادر کشور از جمله بوشهر حجم کلی تخلیه و بارگیری حدود سه درصد رشد داشته است.وی در ارتباط با نیروگاه گازی ۴,۵ مگاواتی بوشهر نیز گفت: این پروژه با سرمایه گذاری بخش خصوصی …
ایران اخبار مبنی بر تاخیر در تخلیه کشتی ها در بنادر ایران به دلیل تحریم های آمریکا را رد کرد
اسپوتنیک / ۱۳۹۸/۰۷/۱۲ / ...
ایران اخبار مبنی بر تاخیر در تخلیه کشتی ها در بنادر ایران به دلیل تحریم های آمریکا را رد کرد
رئیس سازمان بنادر و کشتیرانی استان خوزستان: اطلاعات برخی از رسانه های غربی را در مورد اینکه بیش از 20 کشتی باربری نمی توانند در بنادر ایران بار خود را به دلیل تحریم های ایالات متحده، تخلیه کنند رد کرد.
ائتلاف منطقه‌ای موجب افزایش امنیت کشتیرانی می‌شود
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۷/۱۲ / اقتصادی
ائتلاف منطقه‌ای موجب افزایش امنیت کشتیرانی می‌شود
تهران- ایرنا- مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی درخصوص پیشنهاد رئیس جمهوری ایران در بحث امنیت خلیج فارس و دریای عمان و ائتلاف منطقه ای، گفت: در صورت هماهنگی بین کشورهای منطقه، ائتلاف منطقه ای موجب افزایش امنیت کشتیرانی خواهد شد.
  کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران  خلیج فارس  ائتلاف دریایی خلیج فارس
وزارت نفت به وعده خود عمل می‌کند؟ سوخت کم سولفور چالش جدید کشتی‌ها
تسنیم / ۱۳۹۸/۰۷/۱۰ / اقتصادی
وزارت نفت به وعده خود عمل می‌کند؟ سوخت کم سولفور چالش جدید کشتی‌ها
در حالی مهلت سازمان بین المللی دریانوردی برای استفاده از سوخت کم سولفور در کشتی‌ها سه ماه دیگر به اتمام می‌رسد که نحوه تامین این سوخت برای شرکت‌های کشتیرانی داخلی مشخص نیست. مسئله‌ای که در صورت غفلت به زودی به یک چالش تبدیل خواهد شد.
توافق برای  ایجاد خط کشتیرانی چابهار-ونیز/ ایتالیایی‌ها در چابهار سرمایه‌گذاری می‌کنند‌
فارس / ۱۳۹۸/۰۷/۰۸ / اقتصادی
توافق برای ایجاد خط کشتیرانی چابهار-ونیز/ ایتالیایی‌ها در چابهار سرمایه‌گذاری می‌کنند‌
مدیرکل توافقنامه‌ها و توسعه بازار سازمان بنادر و دریانوردی از توافق برای ایجاد خط کشتیرانی چابهار - ونیز خبر داد و گفت: در جلسه با طرف ایتالیایی، آموزش دریانوردان، تأمین تجهیزات و قطعات و ارائه خدمات و تعرفه‌های بندری، بررسی شد.
دنیای اقتصاد / ۱۳۹۸/۰۷/۰۸ / اقتصادی
خط کشتیرانی چابهار - ونیز ایجاد شد
مقامات گروه حمل‌ونقل دریایی ونیز با مدیرعامل سازمان بنادر با یکدیگر دیدار کردند که نتیجه آن ایجاد خط کشتیرانی چابهار-ونیز بود. در این دیدار محمد راستاد، مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی تاکید کرد: سازمان بنادر ضمن استقبال از سرمایه‌گذاری شرکت‌های زیرمجموعه گروه حمل‌ونقل دریایی ونیز در فعالیت‌های بندری چابهار، از دالان ترانزیتی تعریف شده بین بندر چابهار و ونیز یا تسهیلات موجود حمایت خواهد کرد.
رایزنی ایران و ایتالیا برای راه‌اندازی خط کشتیرانی چابهار-ونیز
تسنیم / ۱۳۹۸/۰۷/۰۷ / اقتصادی
رایزنی ایران و ایتالیا برای راه‌اندازی خط کشتیرانی چابهار-ونیز
مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی با مثبت خواندن همکاری های دریایی و بندری ایران و ایتالیا، گفت:‌جامعه دریایی ایران ارتباط خوبی با مقامات دریایی کشور ایتالیا دارد.
انتخاب / ۱۳۹۸/۰۷/۰۷ / ...
وزیر خارجه عمان: خواهان محترم شمردن آزادی کشتیرانی در تنگه هرمز هستیم
وزیر امور خارجه عمان در سخنانی در نشست مجمع عمومی سازمان ملل خواستار ادامه گفت وگوها برای پرهیز از هرگونه تنش در منطقه شد.