چهارشنبه, ۱۳ فروردین, ۱۳۹۹ / 1 April, 2020
سرمایه گذاری در بورس
بورس هنوز گزینه مناسبی برای سرمایه‌گذاری است؟
به گزارش خبرآنلاین، رشد قابل توجه بازار سرمایه در سال گذشته، امسال نیز این بازار را در کانون رصد سرمایه‌گذاران قرار داده است. هادی محمدخانی، دانش آموخته دکترای مدیریت مالی از دانشگاه تهران و کارشناس بازار سرمایه که مدیرعاملی سبدگردان آرمان اقتصاد را بر عهده دارد در پاسخ به این سئوال که پیش بینی شما از آینده بازار سهام چیست؟ می گوید: این پرسش باید با توجه به روند رشد نقدینگی در سال جاری پاسخ داده شود البته مسائلی مانند آثار بیماری کرونا و رکود ناشی از آن در بازارهای جهانی ،افت قیمت نفت و برخی فلزات اساسی و محصولات پتروشیمی ، کسری بودجه دولت، منفی شدن تراز تجاری در ماههای پایانی سال و سیاستهای دولت نیز در این میان بر وضعیت شاخص ها موثر هستند. مشروح گفتگو با این کارشناس بازار سرمایه در پی می‌آید: 
۴ روز قبل / افت بورس / بورس تهران / سرمایه گذاری در بورس /
بهترین بازار برای سرمایه گذاری در دوران پساکرونا کدام بازار است؟
بهترین بازار برای سرمایه گذاری در دوران پساکرونا کدام بازار است؟
در دوران بحران شیوع ویروس کرونا وضعیت اقتصادی از حالت طبیعی خارج شده و اوضاع مالی مردم بهم ریخته است؛ سوالی مهمی که پیش آمده این است که مردم در حال حاضر حاضر پول‌های راکدشان را در کدام بازار سرمایه‌گذاری کنند تا دست‌کم ضرر کمتری کنند. گزارش رویداد24 را بخوانید تا تحلیلی از بازارهای مختلف طلا، ارز، خودرو و بورس به دست بیاورید.
۱۳۹۹/۰۱/۰۵ / ویروس کرونا / سرمایه گذاری /
فراز و فرود نرخ تورم در سالی که گذشت/ هدف اصلی بانک مرکزی در سال ۹۹ اعلام شد/ قیمت نفت دوباره سقوط کرد/ پیش بینی کرونایی از قیمت طلا در ۲۰۲۰
فراز و فرود نرخ تورم در سالی که گذشت/ هدف اصلی بانک مرکزی در سال ۹۹ اعلام شد/ قیمت نفت دوباره سقوط کرد/ پیش بینی کرونایی از قیمت طلا در ۲۰۲۰
این پیمانه تیتر‌هایی همچون ثبت بدترین هفته وال‌استریت از ۲۰۰۸تاکنون، جنگی بر سر قیمت نفت با عربستان نداریم، به وقتش وارد دعوای نفتی عربستان و روسیه می‌شوم، کشف میدان نفتی جدید در چین، اقدامات تازه چین برای حمایت از کسب‌وکار‌ها در مقابل کرونا، کاهش رشد اقتصادی آلمان، بازدهی سرمایه گذاری در بورس تهران طی سال ۹۸ و بسته میلیارد دلاری عربستان برای نجات اقتصاد از سقوط قیمت نفت را در بر دارد.
۱۳۹۹/۰۱/۰۲ /
بازدهی ۱۸۰ درصدی سرمایه گذاری در بورس تهران طی سال ۹۸
بازدهی ۱۸۰ درصدی سرمایه گذاری در بورس تهران طی سال ۹۸
مدیرعامل بورس تهران در پیام نوروزی خود اعلام کرد: ارزش بورس تهران در سال ۹۸ بیش از ۲.۶برابر شد و جایگاه خود به عنوان بازاری اثرگذار در اقتصاد ایران را بیش از پیش محکم کرد. از نظر بازدهی نیز متوسط بازدهی سرمایه‌گذاری بورس تهران به بیش از ۱۸۰درصد رسید.
۱۳۹۹/۰۱/۰۲ /
تسریع در روند عرضه‌های اولیه
تسریع در روند عرضه‌های اولیه
به واسطه استقبالی که در روزهای اخیر از بازار سرمایه شد، مکانیسم پذیرش بورس را تسریع کردیم. شرکت‌های بزرگی نظیر سرمایه گذاری تأمین اجتماعی در ابتدای سال بعد عرضه خواهند شد.
۱۳۹۸/۱۲/۲۴ / بازار بورس / بازار بورس /
سیاست گذاران مالی حامیان بورس تهران
سیاست گذاران مالی حامیان بورس تهران
حاکمیت هم از سرمایه گذاری در بورس حمایت می کند و مباحثی نظیر مالیات بر عایدی سرمایه در خرید و فروش سهام با نگاه هوشمندانه مقامات سیاست های مالی تصویب نشد.
۱۳۹۸/۱۲/۲۴ / بازار بورس / بازار بورس /
سازمان بورس از رشد پرقدرت بازار ترسی نداشته باشد
سازمان بورس از رشد پرقدرت بازار ترسی نداشته باشد
به گزارش الف صبح 10 اسفند باز هم قانونی جدید از سازمان بورس منتشر شد که طی این قانون تازه واردان بورسی حق معامله یک ماهه از زمان گرفتن کد بورسی را نداشته و این قانون با انتقاد بیشتر تازه واردان بورسی مواجه شده و این اقدام را مساوی قدرت گرفتن دیگر بازارهای موازی بورس ارزیابی می کردند.در مقابل اما موافقان قانون های جدید سازمان بورس می گفتند این 2 قانون برای کنترل و حراست از بازار گرفته شده و سازمان بورس باید دید بلند مدت به سرمایه گذاران داشته باشد، در بیشتر کشورهای دنیا معامله گران تازه وارد تا چندین ماه حق معامله گری نداشته و تنها در زمانی می توانند این کار را انجام دهند که در دوره های حرفه ای آموزش بورس شرکت کرده و از روند معامله گری در بورس آگاه شوند، مخالفان نیز همان مخالفت های همیشگی و منطقی …
۱۳۹۸/۱۲/۲۴ / جهانی کردن بورس ایران / رشد شاخص بورس / سازمان بورس /
شرکت‌هایی که در بحران کرونا سود کردند، سال آینده چه وضعی خواهند داشت؟
شرکت‌هایی که در بحران کرونا سود کردند، سال آینده چه وضعی خواهند داشت؟
به گفته کارشناسان با توجه به شیوع ویروس کرونا و افزایش مصرف محصولات شوینده و بهداشتی و داروها، سهم‌های گروه شوینده و دارویی مستعد رشد هستند. در این روز‌ها برخی شرکت‌ها به صورت ۳ شیفت مشغول تولید و عرضه محصولات خود در بازار هستند و البته برای انتخاب سهم، باید وضعیت شرکت‌ها تک به تک بررسی شود.
۱۳۹۸/۱۲/۲۳ / سرمایه گذاری در بورس / بازار بورس / ویروس کرونا در ایران /
بهترین دوره آموزش بورس
بهترین دوره آموزش بورس
در دوره بزرگان بورس صفر تا صد سرمایه گذاری در مسکن ،تحلیل و پیش بینی دلار ،طلا و تورم را بطور کامل می‌آموزید.
۱۳۹۸/۱۲/۱۴ /
ایجاد محدودیت برای حضور در بورس؛ ماجرا از چه قرار است؟
ایجاد محدودیت برای حضور در بورس؛ ماجرا از چه قرار است؟
یک کارشناس بورس بیان داشت: مسئله مهمی باید به آن اشاره کرد، این است که قانون اخیر سازمان بورس با هدف دولت که هدایت نقدینگی به سمت بازار سرمایه و کنترل تورم با این کار بوده در تضاد است، چون سرمایه گذاری که با همچین مانعی روبرو می‌شود ترجیح می‌دهد به بازارهای موازی برای سرمایه گذاری مراجعه کند و نقدینگی که می‌توانست به سهولت وارد بازار سرمایه شود به سمت دلار، مسکن و طلا رفته و خود به خود باعث شروع موج جدید تورمی می‌شود که تبعات آن آحاد جامعه را در برمی‌گیرد.
۱۳۹۸/۱۲/۱۲ / کد معاملاتی بورسی / کد بورسی / بورس / بازار سهام / سرمایه گذاری در بورس / ایجاد محدودیت در بورس / جریان نقدینگی /
وضعیت نرخ سود بانکی در آمریکا و اروپا
سید عادل میرزاده- در هفته ای که گذشت، شاخص های بورس در بازار های جهانی شدیدترین سقوط پس از بحران مالی 2008 را تجربه کردند. این ویرانی ثروت که بعد از انتشار خبر راهیابی ویروس کرونا به ایتالیا به عنوان اولین کشور غربی صورت گرفت، در مقایسه با سایر شوک های خارجی در گذشته مانند حمله تروریستی 11 سپتامبر در نیویورک یا حمله عراق به کویت در سال 1990 به مراتب مهیب تر بود. طی هفته ای که گذشت، چندین رکورد تازه در بازارهای مالی جهانی به ثبت رسید. به طور مثال در مجموع 6 تریلیون دلار ثروت از بین رفت، 500 نفر اول جهان از لحاظ ثروت 444 میلیارد دلار از سرمایه خود را از دست دادند و ارزش سبد کالاهای اولیه (کومودیتی ها) به پایین ترین سطح خود در قرن 21 ام رسید. اما مهمترین آنها سقوط بی سابقه نرخ بازدهی اوراق قرضه …
۱۳۹۸/۱۲/۱۲ /
متقاضیان ورود به بورس حتما بخوانند
متقاضیان ورود به بورس حتما بخوانند
امروز مطالبی همچون دلار هزار تومان ارزان شد، چرایی عطش خرید این نماد‌ها علی رغم اصلاح شاخص، ضرر ۶ تریلیون دلاری بازار‌های سهام جهان، یک کارگزاری باز هم روی اعصاب کاربران، اوراق تسه، صندوق‌های سرمایه گذاری و عرضه اولیه استثنائات بخشنامه جدید و کرونا به جان این بازار افتاد؛ در سایت نبض بورس قرار گرفته است.
۱۳۹۸/۱۲/۱۰ /
مجمع عمومی عادی به طور فوق‌العاده بانک دی برگزار شد
مجمع عمومی عادی به طور فوق‌العاده بانک دی با حضور بیش از 70 ‌درصد صاحبان سهام در هتل المپیک تهران برگزار شد.به گزارش روابط عمومی بانک دی، با برگزاری مجمع عمومی عادی به طور فوق‌العاده بانک دی، صورت‌های مالی منتهی به 29 اسفند 1397 بانک به تصویب رسید. در این جلسه که عصر روز پنجشنبه 8 اسفند ماه 1398با حضور بیش از 70 درصد از سهامداران و یا نمایندگان قانونی آن‌ها و نمایندگان سازمان بورس و اوراق بهادار و حسابرس و بازرس قانونی و به ریاست نصرت الله شهبازی، رئیس هیئت‌مدیره بانک برگزار شد، سهامداران صورت‌های مالی منتهی به پایان اسفند 1397 را تصویب کردند.دکتر برات کریمی، مدیرعامل بانک دی در این مجمع ضمن ارائه گزارشی از اقدامات صورت گرفته در سال مالی 1397 به تشریح اقدامات اساسی بانک پرداخت.مدیرعامل بانک دی …
۱۳۹۸/۱۲/۰۹ /
اختلاف 10 هزار تومانی دلار از میرداماد تا فردوسی
اختلاف 10 هزار تومانی دلار از میرداماد تا فردوسی
امروز مطالبی همچون آغاز معاملات فروش تعهدی روز یکشنبه آتی، توپ نقدینگی در حیاط شیمایی ها، رکورد مشارکت با عرضه اولیه قرن نیز شکسته شد، عرضه اولیه سرمایه گذاری کشاورزی کوثر قبل از عید، بورس آسیا و آمریکا رشد کرد؛ یورو همچنان شکننده، بانک مرکزی چین ۱۰۰ میلیارد یوآن به بازار تزریق کرد، علت جهش قیمت سکه در بازار امروز چه بود؟؛ در سایت نبض بورس قرار گرفته است.
۱۳۹۸/۱۱/۳۰ /
رشد شاخص بورس چقدر واقعی است؟
رشد شاخص بورس چقدر واقعی است؟
بازار سرمایه از ابتدای سال جاری روند متفاوتی را نسبت به سال‌های گذشته در پیش گرفت و زمینه رشد بیش از ۱۰۰ درصدی شاخص بورس در بازار را فراهم کرد، اما این موضوع شک و شبهه‌ای را ایجاد کرده که رشد بازار تا چه میزان واقعی و در جهت رشد تولید و اشتغال کشور بوده است؟
۱۳۹۸/۱۱/۲۸ / بورس تهران / شاخص بورس / سرمایه گذاری در بورس /
جوان لهستانی که در بازار بورس تهران پول پارو می‌کند (+عکس)
جوان لهستانی که در بازار بورس تهران پول پارو می‌کند (+عکس)
وجتال پس از امضای توافق برجام بین ایران و 6 قدرت جهانی مشتاق شد برای ارزیابی سرمایه گذاری در بازار ایران به این کشور برود.
۱۳۹۸/۱۱/۲۶ /
مشتری‌های این بازار هر روز بیشتر از دیروز
مشتری‌های این بازار هر روز بیشتر از دیروز
امروز مطالبی همچون مخالفت کارشناس ارشد بازار سرمایه با واگذاری سهام دولت از طریق ETF، نرخ دلار و یورو در بازار آزاد و صرافی بانک ملی، سکه گران‌تر شد، توصیه‌هایی برای سرمایه گذاری در بورس، بازگشت بورس‌های جهانی به ریل صعودی، سیگنال کاهشی کرونا به معامله گران نفت، پیش‌بینی صعود شاخص کل بورس به قله ۵۰۰ هزار واحد؛ در سایت نبض بورس قرار گرفته است.
۱۳۹۸/۱۱/۲۳ /
برنامه‌های آمریکا علیه اقتصاد ایران با شکست مواجه شده است
برنامه‌های آمریکا علیه اقتصاد ایران با شکست مواجه شده است
وزیر اقتصاد با اشاره به ثبات تجارت خارجی، افزایش ۵۰ درصدی سرمایه گذاری خارجی و معامله روزانه ۷ هزار میلیارد تومان سهم در بورس تهران گفت: برنامه های دشمن برای آسیب وارد کردن به اقتصاد کشور شکست خورده است.
۱۳۹۸/۱۱/۲۳ /
بورس، تشنه عرضه شرکت‌های بزرگ/ ارتش میلیونی سهامداران؛ لزوم افزایش حداقل ۱۰ درصدی سهام شرکت‌ها در عرضه اولیه/ دو مزیت عرضه اولیه شرکت های زیرمجموعه دولت/ شستا همچنان در حسرت عرضه/ توصیه به سهامداران برای سرمایه گذاری پرسود
بورس، تشنه عرضه شرکت‌های بزرگ/ ارتش میلیونی سهامداران؛ لزوم افزایش حداقل ۱۰ درصدی سهام شرکت‌ها در عرضه اولیه/ دو مزیت عرضه اولیه شرکت های زیرمجموعه دولت/ شستا همچنان در حسرت عرضه/ توصیه به سهامداران برای …
کارشناس بازار سرمایه گفت: از سازمان بورس انتظار می‌رود که با توجه به افزایش کد‌های مشارکت کننده در عرضه اولیه، حداقل ده درصد سهام شرکت‌ها در نخستین روز معامله را به بازار اختصاص دهند این موضوع از یک طرف سود سرمایه گذاران را افزایش می‌دهد و از طرف دیگر نقدینگی بیشتری برای شرکت‌ها به ارمغان می‌آورد.
۱۳۹۸/۱۱/۱۸ /
سرمایه‌گذاری در بورس موجب تقویت حوزه اقتصاد و تولید کشور می‌شود
یک نماینده مجلس با بیان اینکه در تمام بازارهای سرمایه جهان، بورس اقدام به جمع آوری سرمایه ریز و خرد می کند، گفت: سرمایه گذاری در بورس موجب تقویت حوزه اقتصاد و تولید کشور می شود.
۱۳۹۸/۱۱/۱۸ /
برگزاری کلاسهای آموزشی آشنایی با سرمایه گذاری در بورس در دانشگاه جامع علمی-کاربردی خانه کارگر
برگزاری کلاسهای آموزشی آشنایی با سرمایه گذاری در بورس در دانشگاه جامع علمی-کاربردی خانه کارگر
۱۳۹۸/۱۱/۱۷ /
تحلیل بنیادی و آموزش بورس رایگان در سایت چارت ایران
تحلیل بنیادی و آموزش بورس رایگان در سایت چارت ایران
سایت چارت ایران - سرمایه گذاری در بورس ، یکی از مهمترین راه های افزایش دارایی است. برای سرمایه گذاری در بورس باید در مورد روش های سرمایه گذاری ، ابزارها و بازارهای مختلف اطلاعات کافی بدست آورید. این اطلاعات باید بررسی شود تا وضعیت بازار و سهام مورد ارزیابی قرار گیرد. برای ارزیابی نیاز به انجام تحلیل هایی دارید. این تحلیل ها را می توانید در سایت چارت ایران که آموزش بورس رایگان را نیز انجام می دهند در آدرس Www.Chartiran.com بیابید.
۱۳۹۸/۱۱/۱۲ /
با شیوع ویروس کرونا، در کدام بازار سرمایه گذاری کنیم؟
با شیوع ویروس کرونا، در کدام بازار سرمایه گذاری کنیم؟
امروز مطالبی همچون ادعا‌های ترامپ، داد برنده نوبل اقتصاد را درآورد، بهترین و محبوب‌ترین خودرو‌های برقی کیاموتورز، کرونا چه تاثیری بر بازار ارز گذاشته است؟، ویروس چینی، بازار نفت را بهم ریخت!، صعود کم جان بورس‌های اروپا و آمریکا؛ در سایت نبض بورس قرار گرفته است.
۱۳۹۸/۱۱/۱۱ /
کاهش جذابیت بازار‌های ارز، طلا و مسکن/ وضعیت برای سرمایه‌گذاری در بورس چگونه است؟
کاهش جذابیت بازار‌های ارز، طلا و مسکن/ وضعیت برای سرمایه‌گذاری در بورس چگونه است؟
بازار سرمایه با توجه به افزایش سرمایه‌های در دست انجام، از لحاظ تعداد سهام در حال رشد است و با افزایش تعداد سهام بازار، ارزش مارکت بازار سرمایه هم رو به افزایش بوده و این جریان، شاخص کل بورس را به سمت بالا سوق می‌دهد. این یعنی فضا برای سرمایه گذاری در بورس آماده‌تر شده است.
۱۳۹۸/۱۱/۱۰ / بورس چیست / سرمایه گذاری در بورس /
برای سود بیشتر، سال آینده کجا سرمایه گذاری کنیم؟
برای سود بیشتر، سال آینده کجا سرمایه گذاری کنیم؟
امروز مطالبی همچون قیمت دلار در بازار امروز، ارزش معاملاتی 626.8 میلیارد تومانی نمادهای خودرویی، نگاهی بنیادی به عرضه اولیه فروی، ۷ استان پرتقاضا در اخذ تسهیلات خرید مسکن، قدرت خرید مردم بیشتر می‌شود؟، شرایط استفاده از معافیت مالیاتی افزایش سرمایه از تجدید ارزیابی دارایی؛ در سایت نبض بورس قرار گرفته است.
۱۳۹۸/۱۱/۰۶ /
چرا مردم بورس را برای سرمایه گذاری انتخاب کرده اند؟
چرا مردم بورس را برای سرمایه گذاری انتخاب کرده اند؟
امروز مطالبی همچون قیمت دلار و یورو در آخرین روز هفته، افزایش ۴۴۲۴۷ میلیارد ریالی ارزش معاملات خرد، بازار کنونی سهام، بازار ارزنده‌ای است، بیماری مرگبار چینی بازار طلا را تکان داد؟، سقوط سهام چین با افزایش مرگ‌ومیر ناشی از ویروس کرونا، “فروش بین‌المللی سهام” روی میز آرامکو و ویروس کرونا نفت را ارزان کرد!؛ در سایت نبض بورس قرار گرفته است.
۱۳۹۸/۱۱/۰۴ /
وضعیت رهن و اجاره آپارتمان‌های نقلی در تهران/ بلومبرگ: ونزوئلا اکنون فقط یک میلیارد دلار ذخیره ارزی دارد/ ارزان ترین و گران ترین محصول ایران خودرو در بازار/ قیمت دلار در صرافی‌های بانکی
وضعیت رهن و اجاره آپارتمان‌های نقلی در تهران/ بلومبرگ: ونزوئلا اکنون فقط یک میلیارد دلار ذخیره ارزی دارد/ ارزان ترین و گران ترین محصول ایران خودرو در بازار/ قیمت دلار در صرافی‌های بانکی
این پیمانه تیتر‌هایی همچون سرمایه‌های خود را روی یک دارایی مشخص صرف نکنید، عملیات بازار باز یک شبه بورس است، گران‌ترین شهر‌های جهان برای اجاره خانه، بازار اوراق مسکن؛ حال و هوای صعودی «تسه» ها، قیمت منطقی هر شانه تخم مرغ برای مصرف کنندگان؟ و رشد ۳۲ درصدی سرمایه گذاری خارجی در ۹ ماهه نخست امسال را در بر دارد.
۱۳۹۸/۱۱/۰۳ /
پای هوش مصنوعی با معاملات الگوریتمی به بورس باز می شود
پای هوش مصنوعی با معاملات الگوریتمی به بورس باز می شود
مراسم افتتاحیه دومین دوره رقابت های الگوریتمی روز شنبه با حضور مسئولان سازمان بورس و فعالان این بازار با حضور علی اکبر امین تفرشی مدیر عامل شرکت سرمایه گذاری پارس آریان هلدینگ سرمایه گذاری بانک پاسارگاد در ساختمان سابق شرکت بورس تهران برگزار شد.
۱۳۹۸/۱۰/۳۰ /
درباره توافق تجاری چین و آمریکا
درباره توافق تجاری چین و آمریکا
بهنام ملکی‪-‬ جنگ تجاری چین و آمریکا با امضای فاز اول توافقنامه به پایان رسید. به نظر می‌رسد در صورت پایداری توافق سازش و صلح در حوزه‌های اقتصادی می‌تواند عامل ثبات اقتصادی دو کشور بوده و طرفین از آن نفع ببرند. البته به خاطر تضاد منافع توافق تجاری بین چین و آمریکا چشم انداز کاملا روشنی ندارد و قطعیت ندارد تا انتها به نتیجه برسد، چرا که چین در جهان تبدیل به قدرت اقتصادی دوم دنیا شده که این قدرت به اقتصادهای قوی حتی امریکا تنه می‌زند. طی 18 ماه اخیر تنشهای میان چین وآمریکا نزدیک به جنگی عمیق پیشرفت داشته است.در مقابل افزایش تعرفه‌ها ی وارداتی توسط ترامپ، چین با سیاست‌های مختلف از جمله تضعیف پول یوان درصدد کاهش فشارهای آمریکا برآمده است. این کشور درصدد بود تا بازارهایش را از دست ندهد و در مقابل …
۱۳۹۸/۱۰/۲۶ /
علت جهش این روز‌های شاخص بورس چیست؟
علت جهش این روز‌های شاخص بورس چیست؟
امروز مطالبی همچون نرخ دلار در بازار امروز تهران، دلار یکساله ۱۶.۵ درصد ارزان شد، شاخص از ابرکانال ۴۰۰ هزار واحدی عبور خواهد کرد، بهترین گزینه سرمایه گذاری چیست؟، رشد سهام آسیایی و اوج گرفتن یوآن قبل از امضای توافق تجاری، مذاکره برای بورسی شدن پهنای باند اینترنت و کلاهبرداری ۳۰۰ تا ۴۰۰ میلیاردی با نام بورس در کیش؛ در سایت نبض بورس قرار گرفته است.
۱۳۹۸/۱۰/۲۴ /
بازار سرمایه | بورس ایران بین‌المللی می‌شود
بازار سرمایه | بورس ایران بین‌المللی می‌شود
شفقنا اقتصادی _  مشاور رییس سازمان بورس در امور بین الملل و جذب سرمایه گذاری خارجی گفت: در چند وقت اخیر دستورالعملی را در زمینه بین‌المللی شدن بازار سرمایه در دستور کار قرار دادیم؛ در این زمینه برنامه اصلی سازمان بورس ایجاد ارتباط با دنیا و فعالان با…
۱۳۹۸/۱۰/۲۳ /
پیش‌بینی روند کنونی بورس با هیچ فرضیه‌ای امکان‏پذیر نیست
یک کارشناس بازار سرمایه روند حرکت بورس را مبهم دانست و افزود: پیش‌بینی وضعیت حاکم در بورس با هیچ فرضیه‌ای امکان‏پذیر نیست، اما فقط می‌توان گفت افراد ریسک‏پذیر می‌توانند از بازدهی معقولی در آینده برخوردار شوند ولی احتمال افزایش ریسک و زیان آنها نیز وجود دارد.به گزارش ایرنا، حمید میرمعینی با بیان اینکه مسائل سیاسی، تاثیرگذاری خاصی را بر بازارهای سرمایه‌گذاری خواهد گذاشت، گفت: اگر گزارش تنش خاصی در کشور منتشر نشود بازار تغییر مسیر می‌دهد و به سمت روند صعودی و تعادل پیش خواهد رفت. از شدت وحشتی که سهام‏داران بورس را فرا گرفته بود کاسته شده و به نظر می‌رسد هر‏چه زودتر در بازار شاهد خروج ترس و وحشت سهام‏داران و روند مثبت معاملات بازار سرمایه باشیم.میرمعینی درخصوص احتمال ورود سرمایه‌های در اختیار سرمایه‌گذاران …
۱۳۹۸/۱۰/۱۸ /
بورس را در خانه سرمایه بیاموزید و منطقی سرمایه‌گذاری کنید
بورس را در خانه سرمایه بیاموزید و منطقی سرمایه‌گذاری کنید
این روزها تقریباً همه به دنبال این هستند که با راه و روشی مناسب به سرمایه‌گذاری بپردازند.
۱۳۹۸/۱۰/۱۷ / خانه سرمایه / آموزش بورس / سرمایه گذاری در بورس /
ریزش شاخص‌ها/ واکنش بورس به ترور سردار سلیمانی چه بود؟
ریزش شاخص‌ها/ واکنش بورس به ترور سردار سلیمانی چه بود؟
خبر ترور سردار سلیمانی و شهادت او بر بازارهای مالی تاثیر گذاشت. در روز نخست این اتفاق قیمت نفت افزایش یافت اما بورس ایران و البته بورس لندن ریزش داشت.
۱۳۹۸/۱۰/۱۵ / شهادت سردار قاسم سلیمانی / بورس چیست / سرمایه گذاری در بورس /
سمت و سوی زمستانی بازار سرمایه/ آیا امکان تداوم رالی افزایش قیمت‌های سهام وجود دارد؟
سمت و سوی زمستانی بازار سرمایه/ آیا امکان تداوم رالی افزایش قیمت‌های سهام وجود دارد؟
با سپری شدن سه فصل از سال جاری و تحقق بازدهی چشمگیر ۱۰۰ درصدی در بازار سرمایه، اکنون پرسش اساسی فعالان بازار سرمایه امکان تداوم رالی افزایش قیمت‌های سهام در آخرین فصل سال است.
۱۳۹۸/۱۰/۱۱ / لایحه بودجه 99 / سرمایه گذاری در بورس /
تداوم رشد شاخص بورس تا بهمن ماه
تداوم رشد شاخص بورس تا بهمن ماه
کارشناس بازار سرمایه با اشاره به تداوم رشد شاخص بورس طی امسال گفت: رشد چشمگیر در شرکت‌های کوچک و متوسط یکی از مسائلی است که در بازار سرمایه زمینه نگرانی‌هایی را فراهم می‌کند و افراد باید باید دید بلند مدت اقدام به سرمایه گذاری در بازار نمایند.
۱۳۹۸/۱۰/۰۸ /
بازاری که تا شب یلدا، بیش از ۹۸ درصد سود داد
بازاری که تا شب یلدا، بیش از ۹۸ درصد سود داد
امروز مطالبی همچون قیمت دلار و یورو امروز یکشنبه 1 دی 98، دماسنج بازار سرمایه در کانال 356 هزار واحدی، آیا بورس برای سرمایه گذاری جذاب است؟، بی‌توجهی سهام به ریسک‌های موجود، سود سپرده‌های قرض الحسنه در کجا هزینه می شود؟ از چله کم‌نوسان تا شکست رکوردهای جدید و بازدهی فرابورس از ۱۰۰ درصد گذشت؛ در سایت نبض بورس قرار گرفته است.
۱۳۹۸/۱۰/۰۱ /
جدیدترین گزارش نرخ تورم منتشر شد/ از دلار در اولین روز زمستان چه خبر؟/ قیمت خودروهای سایپا در بازار امروز/ برای کدام خودرو مجوز شماره‌گذاری صادر نخواهد شد؟
جدیدترین گزارش نرخ تورم منتشر شد/ از دلار در اولین روز زمستان چه خبر؟/ قیمت خودروهای سایپا در بازار امروز/ برای کدام خودرو مجوز شماره‌گذاری صادر نخواهد شد؟
این پیمانه تیتر‌هایی همچون رشد ۲۷۲۳ شاخص کل بورس در آغاز زمستان، قیمت سکه طرح جدید، ترکیه شمشیر را برای دلار از رو بست، جدیدترین گزارش نرخ تورم منتشر شد، قیمت دام ۴۰ درصد ارزان شد گوشت نه، آیا بورس برای سرمایه گذاری جذاب است؟ / ترامپ: فاز اول توافق تجاری با چین خیلی زود امضا می‌شود و ثبت‌نام ۲۶۰ هزار متقاضی در طرح اقدام ملی مسکن را در بر دارد.
۱۳۹۸/۱۰/۰۱ /
سهام بلاتکلیف عدالت در راهروهای مجلس/ لایحه سهام عدالت هم به شورای سران قوا می‌رود؟
سهام بلاتکلیف عدالت در راهروهای مجلس/ لایحه سهام عدالت هم به شورای سران قوا می‌رود؟
برای ساماندهی سهام عدالت قرار بود صندوق‌های ETF سرمایه گذاری قابل معامله در بورس تشکیل شود و برای هر یک از مشمولین سهام ۴۹ شرکت سرمایه پذیر صادر شود، اما به نظر می رسد مسئولین در نحوه اجرا هنوز به یک اجماع کلی نرسیدند.
۱۳۹۸/۰۹/۲۴ / رویداد24 / سهام عدالت / سود سهام عدالت /
راز خرید بی محابای بورسی‌ها فاش شد
راز خرید بی محابای بورسی‌ها فاش شد
امروز مطالبی همچون افزایش ۲۱۶۷ میلیارد تومانی ارزش معاملات خرد، نگاهی بنیادی به شرکت سرمایه گذاری فلات ایرانیان، توصیه‌هایی برای سرمایه‌گذاری در بورس، کاهش ارزش دلار به کمک طلا آمد، شناسایی زیان ۵۹ ریالی برای هرسهم “خزامیا”، “آپ” سود تلفیقی ۶ماهه را ۵۴۵ ریال اعلام کرد و سود خالص “دماوند” به ۲.۱۷هزار میلیارد ریال رسید؛ در سایت نبض بورس قرار گرفته است.
۱۳۹۸/۰۹/۲۲ /
چرا فروش نفت از مسیر بورس کم فروغ است؟
چرا فروش نفت از مسیر بورس کم فروغ است؟
ایلنا: دبیرکل کانون نهادهای سرمایه گذاری ایران با اشاره به دلایل کم فروغ بودن فورش نفت از مسیر بورس گفت: بخشی مربوط به این است که ما در سال‌های گذشته این حوزه را…
۱۳۹۸/۰۹/۲۲ / بخش خصوصی / سرمایه / سرمایه گذاری / نفت / فروش نفت /
علت رشد بازارهای مالی
علت رشد بازارهای مالی
بازارهای سرمایه گذاری در ایران شامل 6 بازار است که دربرگیرنده بانک و اوراق ، بورس ، ارز ، طلا وسکه ، خودرو و املاک و مستغلات هستند، که این بازارها همواره در حال نوسان و حرکت از جذابیت به سمت رکود و برعکس هستند. در واقع هر بازار دارای چرخه ای از رکود و رونق است که می‌تواند این چرخه‌ها کوتاه مدت و یا بلند مدت باشد.
۱۳۹۸-۰۹-۲۰ /
وزیر اقتصاد نرخ واقعی دلار را اعلام کرد
وزیر اقتصاد نرخ واقعی دلار را اعلام کرد
افرادی که تمایل دارند در بازاری مطمئن و ایمن سرمایه گذاری کنند به سراغ بورس روند، این بازار بهترین مکان برای سرمایه گذاری است زیرا از یک سو منابع پولی و سرمایه مردم حفظ می شود و از سوی دیگر به تولید کشور کمک خواهد شد.
۱۳۹۸/۰۹/۲۰ / فرهاد دژپسند / دلار / اقتصاد /
پیش بینی قیمت دلار تا پایان سال
پیش بینی قیمت دلار تا پایان سال
امروز مطالبی همچون شفاف سازی قشرین در خصوص دعوای حقوقی، صعود ارزش سهام در همه بورس‌های اروپا، شتاب رشد اقتصادی ترکیه ادامه خواهد یافت، عرضه اولیه سهام آرامکو به ارزش 25 میلیارد دلار انجام شد، حقایقی جالب از زندگی ثروتمندترین فرد چین، کاهش انگیزه سرمایه گذاری در کره جنوبی، شوک قیمت بنزین ثبات بازار ارز را متاثر می کند و سایه سنگین دلار بر بازار سکه؛ در سایت نبض بورس قرار گرفته است.
۱۳۹۸/۰۹/۱۵ /
واگذاری‌های سازمان خصوصی‌ سازی در بورس
واگذاری‌های سازمان خصوصی‌ سازی در بورس
روزانه در سایت "نبض بورس" گزید‌ه‌ای از آخرین اخبار و مطالب جذاب پیرامون بازار سرمایه، ارز، انرژی و سرمایه گذاری تهیه و منتشر می گردد. امروز مطالبی چون حرکت نقدینگی به سمت نمادهای دارویی و خودرویی، آخرین قیمت دلار و یورو در بازار امروز، افزایش سرمایه 64 درصدی بزرگترین هلدینگ بورسی کشور و واگذاری‌های سازمان خصوصی‌ سازی در بورس اوراق بهادار، در سایت قرار گرفت. روی تیترها کلیک کنید و گزارش کامل اخبار را در «نبض بورس» مطالعه نمایید.
۱۳۹۸/۰۹/۰۶ /
زیان انباشته “سمایه” به 48.3 برابر سرمایه آن رسید!
زیان انباشته “سمایه” به 48.3 برابر سرمایه آن رسید!
ما برای شما، در نبض بورس هر روز گزید‌ه‌ای از آخرین اخبار و مطالب جذاب پیرامون بازار سرمایه، ارز، انرژِی و سرمایه گذاری را تولید و منتشر می کنیم. عناوینی همچون وبملت پای شاخص ایستاد، زیان انباشته “سمایه” به 48.3 برابر سرمایه آن رسید!، چرا مردم نمی توانند شیرینی بانکداری اسلامی را بچشند، قیمت دلار و یورو امروز سه شنبه ۵ آذر ۹۸ را در بردارد. روی تیترها کلیک کنید تا گزارش کامل خبرها را در «نبض بورس» را بخوانید.
۱۳۹۸/۰۹/۰۵ /
افزایش مصرف روزانه بنزین به ۱۰۵ میلیون لیتر/ پراید و ۴۰۵ سال آینده شماره گذاری نمی‌شوند/ سیگنال افزایشی درهم به دلار/ لایحه مالیات بر عایدی سرمایه به بودجه ۹۹ می‌رسد؟ / دومینوی ضرردهی خودروسازان بزرگ با عبور از ۲۷ هزار میلیارد تومان
افزایش مصرف روزانه بنزین به ۱۰۵ میلیون لیتر/ پراید و ۴۰۵ سال آینده شماره گذاری نمی‌شوند/ سیگنال افزایشی درهم به دلار/ لایحه مالیات بر عایدی سرمایه به بودجه ۹۹ می‌رسد؟ / دومینوی ضرردهی خودروسازان بزرگ با …
این پیمانه تیتر‌هایی همچون سبزپوشی بورس با رشد ۲۷۰۳ واحدی نماگر، بنز ۱۵ درصد سهام کاماز روسیه را خرید، عرضه ۶ میلیارد دلار اوراق قرضه دلاری توسط چین، سکه به ۴ میلیون و ۲۹۰ هزار تومان رسید، همتی: اعلام نرخ‌های غیر واقعی در بازار ارز، تمام رمز‌های دوم ایستا از ابتدای دی ماه غیر فعال می‌شود، کمک معیشتی به ۱۷.۷ میلیون خانوار و رشد شاخص‌ها در بورس‌های جهان را در بر دارد.
۱۳۹۸/۰۹/۰۵ /
جدیدترین قیمت دلار و یورو دوشنبه ۴ آذر ۹۸
جدیدترین قیمت دلار و یورو دوشنبه ۴ آذر ۹۸
ما برای شما، در نبض بورس هر روز گزید‌ه‌ای از آخرین اخبار و مطالب جذاب پیرامون بازار سرمایه، ارز، انرژِی و سرمایه گذاری را تولید و منتشر می کنیم. عناوینی همچون صعود 2703 واحدی شاخص کل با اقبال به نمادهای بانکی و فلزات اساسی، انتقال مالکیت زمین در قبال تسویه مطالبات در دالبر، شفاف سازی قشرین در خصوص پرونده حقوقی، بازار سرمایه بهترین گزینه برای پوشش کسری بودجه، وآوا افزایش سرمایه می دهد را در بردارد. روی تیترها کلیک کنید تا گزارش کامل خبرها را در «نبض بورس» را بخوانید.
۱۳۹۸/۰۹/۰۴ /
حضور فعال ذوب آهن اصفهان در کیش اینوکس 2019
حضور فعال ذوب آهن اصفهان در کیش اینوکس 2019
ذوب آهن اصفهان در یازدهمین نمایشگاه معرفی فرصت های سرمایه گذاری کشور و ششمین نمایشگاه بورس ، بانک ، بیمه و خصوصی سازی (کیش اینوکس 2019) با برپایی غرفه ای حضور فعال داشت.
۱۳۹۸/۰۹/۰۳ /
حضور پرقدرت شرکت های هلدینگ بانک تجارت در بازار سرمایه
حضور پرقدرت شرکت های هلدینگ بانک تجارت در بازار سرمایه
مدیرعامل بانک تجارت براهتمام و لزوم پیشرو بودن شرکت های کارگزاری تجارت و سرمایه گذاری ایرانیان در صنعت بورس تاکید کرد.
۱۳۹۸/۰۹/۰۲ /
سود خالص ۸۲ میلیارد تومانی بورس تهران در شش ماه/ علارغم قطعی اینترنت معاملات ادامه دارد/ در سرمایه گذاری بورس، دنباله‌روی فضای مجازی نباشید
سود خالص ۸۲ میلیارد تومانی بورس تهران در شش ماه/ علارغم قطعی اینترنت معاملات ادامه دارد/ در سرمایه گذاری بورس، دنباله‌روی فضای مجازی نباشید
مدیرعامل بورس تهران اظهار داشت: کسانی که با قطعی اینترنت مواجه هستند، می‌توانند با کارگزاری خود تماس بگیرند و نسبت به انجام معامله مورد نظر اقدام کنند.
۱۳۹۸/۰۸/۲۸ /
راه اندازی بورس بین الملل تا پایان سال جاری
مدیرعامل منطقه آزاد کیش گفت: به سرمایه گذاران خارجی توصیه میکنم نگران اتفاقات سخت ولی زودگذر نباشند و فرصتهای سرمایه گذاری در ایران را مغتنم شمارند.
۱۳۹۸/۰۸/۲۷ /
جزئیات ساماندهی شرکت‌های تابعه شستا/۳۰شرکت راهی بورس می‌شوند
مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری تأمین اجتماعی از بورسی شدن ۲۷ شرکت و ۳ هلدینگ شستا در آینده نزدیک خبر داد.
۱۳۹۸/۰۸/۲۴ /
سهمیه دریافت بنزین ۳۰۰۰ تومانی اعلام شد
ما برای شما، در نبض بورس هر روز گزید‌ه‌ای از آخرین اخبار و مطالب جذاب پیرامون بازار سرمایه، ارز، انرژِی و سرمایه گذاری را تولید و منتشر می کنیم. عناوینی همچون آخرین خبر از نرخ سوخت هواپیما، تورم ناشی از افزایش قیمت بنزین چقدر است؟، با کارت شخصی بنزین سوپر نزنید، آیا افزایش قیمت بنزین، بلیت قطار را گران می کند؟ و جدول مشمولین دور جدید سهمیه بندی بنزین را در بردارد. روی تیترها کلیک کنید تا گزارش کامل خبرها را در «نبض بورس» را بخوانید.
۱۳۹۸/۰۸/۲۴ /
نمایشگاه کیش اینوکس با حضور ۳۰۰ شرکت داخلی و خارجی برپا می شود
نمایشگاه کیش اینوکس با حضور ۳۰۰ شرکت داخلی و خارجی برپا می شود
کیش - ایرنا- یازدهمین نمایشگاه معرفی فرصت‌های سرمایه گذاری کشور و ششمین نمایشگاه بین‌المللی بورس بانک، بیمه و خصوصی‌سازی با عنوان تجاری کیش اینوکس ایران، ۲۷ تا ۳۰ آبان بامشارکت ۳۰۰ شرکت داخلی و خارجی در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی کیش برگزار می شود.
۱۳۹۸/۰۸/۲۳ / کیش / ایرنا / اقتصاد مقاومتی / اقتصاد / نمایشگاه کیش اینوکس 2019 /
فروش صکوک اجاره ۳ هزار میلیارد ریالی شرکت سرمایه گذاری و توسعه کیش در کمتر از ۳0ثانیه
فروش صکوک اجاره ۳ هزار میلیارد ریالی شرکت سرمایه گذاری و توسعه کیش در کمتر از ۳0ثانیه
با مجوز سازمان بورس و اوراق بهادار، صکوک اجاره شرکت سرمایه گذاری و توسعه کیش پذیرفت (سهامی خاص) به مبلغ ۳ هزار میلیارد ریال ازطریق شرکت فرا بورس ایران با حضور مرتضی بانک مشاور رئیس جمهور و دبیر شورای عالی مناطق آزاد و غلامحسین مظفری مدیر عامل سازمان منطقه آزاد کیش در تالار بورس کیش آغاز شد.
۱۳۹۸/۰۸/۲۰ /
برگزاری کیش اینوکس ۲۰۱۹ با حضور ۲۷۰ شرکت
یازدهمین نمایشگاه معرفی فرصت‌های سرمایه‌گذاری کشور و ششمین نمایشگاه بورس، بانک، بیمه و خصوصی‌سازی از تاریخ 27 تا 30 آبان 98 در مرکز نمایشگاه‌های جزیره کیش برگزار می‌شود.به گزارش خبر نگار ما، نشست خبری با حضور غلامحسین مظفری مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش، ناصر آخوندی معاون اقتصادی و سرمایه گذاری سازمان منطقه آزاد کیش، کاظم محمدی رئیس اداره تنظیم روابط اقتصادی خارجی استان های وزارت امور خارجه، محسن عامری مدیر مرکز سرمایه گذاری اتاق بازرگانی ایران، آریا حمیدیان مدیر برگزاری کیش اینوکس‏، علی ناظمی معاون سرمایه‏‏گذاری صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری و اصحاب رسانه با محور برگزاری یازدهمین نمایشگاه معرفی فرصت‏‏های سرمایه‏گذاری و ششمین نمایشگاه بین‏المللی بورس، بانک، بیمه و خصوصی‏‏سازی برگزار شد.آریا …
۱۳۹۸/۰۸/۲۱ /
دست رد ژاپن به درخواست عربستان برای خرید سهام آرامکو
دست رد ژاپن به درخواست عربستان برای خرید سهام آرامکو
مدیرعامل بزرگترین پالایشگاه ژاپن گفت شرکت‌های ژاپنی احتمالاً در عرضه اولیه سهام شرکت آرامکوی عربستان در بورس این کشور سرمایه گذاری نمی کنند.
۱۳۹۸/۰۸/۱۸ /
نامه توکلی به رئیس سازمان بورس درباره تخلفات عدیده بانک تجارت در واگذاری سهام شرکت سرمایه گذاری ملی
نامه توکلی به رئیس سازمان بورس درباره تخلفات عدیده بانک تجارت در واگذاری سهام شرکت سرمایه گذاری ملی
رئیس هیات مدیره سازمان دیده بان شفافیت در نامه‌ای به رئیس سازمان بورس تاکید کرد: واگذاری سهام شرکت سرمایه‌گذاری ملی ایران به دلیل ارتکاب تخلفات عدیده بانک تجارت و شرکت خریدار، صحیح نیست.
۱۳۹۸/۰۸/۱۱ / آلومینیوم المهدی / احمد توکلی / دیده‌بان شفافیت و عدالت / رئیس سازمان بورس / سهام شرکت سرمایه‌گذاری ملی ایران /
معرفی گزینه‌های مناسب برای سهامداری پس از ریزش اخیر /بورس همچنان بهترین گزینه برای سرمایه گذاری است/ احتمال عبور از سقف قیمت قبلی در میان مدت
معرفی گزینه‌های مناسب برای سهامداری پس از ریزش اخیر /بورس همچنان بهترین گزینه برای سرمایه گذاری است/ احتمال عبور از سقف قیمت قبلی در میان مدت
نباید انتظار رشد قیمتی برای هیچ یک از بازار‌های طلا، ارز و مسکن در کوتاه مدت و میان مدت داشت، بلکه باید منتظر کاهش قیمت مسکن و افزایش قدرت برابری ریال در برابر دلار باشیم، بنابراین، هم اکنون همچنان بورس بهترین گزینه برای سرمایه گذاری است.
۱۳۹۸/۰۸/۱۰ /
چند نماد بورسی متوقف است؟
چند نماد بورسی متوقف است؟
تا آخرین روز معاملاتی هفته اخیر نماد ۱۱ شرکت در بورس تهران متوقف بود. نماد سرمایه گذاری خوارزمی در بازار اول بورس معامله می‌شود از ششم آبان‌ماه به دلیل برگزاری مجمع عمومی عادی سالیانه متوقف است.
۱۳۹۸/۰۸/۰۹ / بورس / بورس تهران / بازار سرمایه /
باید شستا و زیر مجموعه‌های آن به بورس برود/ واگذاری‌ها در دستور کار و اولویت‌های جاری قرار گیرد
باید شستا و زیر مجموعه‌های آن به بورس برود/ واگذاری‌ها در دستور کار و اولویت‌های جاری قرار گیرد
نشست مجمع عمومی عادی سالانه شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی ( شستا ) به منظور بررسی گزارش هیات مدیره به مجمع عمومی منتهی به خرداد سال 1398 با حضور وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی برگزار شد.
۱۳۹۸/۰۸/۰۹ /
گزارش مرکز آمار ایران: امسال سرمایه گذاری در بورس سودآور است
گزارش مرکز آمار ایران: امسال سرمایه گذاری در بورس سودآور است
۱۳۹۸/۰۸/۰۷ / سازمان بورس و اوراق بهادار / بورس تهران / بورس کالا /
الزامات و فواید خروج صندوق های بازنشستگی از بنگاه داری چیست؟
یکی از موضوعات مهمی که در روزهای اخیر توجه بسیاری از افراد جامع به خود جلب کرده است، عرضه شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی (شستا) در بورس اوراق بهادار تهران است. موضوع از آنجا آغاز شد که حدود یک سال پیش، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، از دستور ویژه...
۱۳۹۸/۰۸/۰۴ /
علت هجوم مردم به کارگزاری ها و سرمایه گذاری گسترده در بورس چیست؟
از اواسط بهار ۹۸ تا پایان تابستان، شاخص کل بورس ایران با صعود شگفت انگیزی همراه شد و شاخص توانست رکورد ۵۵ ساله را شکسته و وارد کانال ۳۰۰ هزار واحدی شود و اکنون که چند هفته از پاییز نود و هشت می گذرد، همچنان بالای سیصد هزار واحد در...
۱۳۹۸/۰۷/۲۴ /
رشد حجم شرکتهای عرضه اولیه / ١٧٠ هزار میلیارد تومان پول در صندوق‌های سرمایه‌گذاری
رشد حجم شرکتهای عرضه اولیه / ١٧٠ هزار میلیارد تومان پول در صندوق‌های سرمایه‌گذاری
نایب رئیس شرکت بورس تهران از رشد حجم شرکتهای عرضه اولیه در بورس خبر داد و گفت: ١٧٠ هزار میلیارد تومان پول در صندوق های سرمایه گذاری وجود دارد.
۱۳۹۸/۰۷/۱۷ / بورس تهران / سازمان بورس و اوراق بهادار / محمود رضا خواجه نصیری /
بازگشت تاریخی نقدینگی به مسیر سرمایه مولد
بازگشت تاریخی نقدینگی به مسیر سرمایه مولد
شکی نیست امروزه در شرایط مساوی سپرده گذاری در بانک و سرمایه گذاری در بورس اوراق بهادار، با لحاظ علم اقتصاد، بورس اوراق بهادار اولی است.
۱۳۹۸/۰۷/۱۵ /
اقبال سهامداران به نماد‌های با امکان حفظ و رشد سودآوری/ معرفی صنایع و گروه‌های مناسب برای سرمایه گذاری در هفته آتی
اقبال سهامداران به نماد‌های با امکان حفظ و رشد سودآوری/ معرفی صنایع و گروه‌های مناسب برای سرمایه گذاری در هفته آتی
زمانی که شاخص در کانال ۲۵۰ هزار واحدی قرار داشت برخی چنین اظهار می‌کردند که شاخص به ۱۹۰ هزار واحد خواهد برخواهد گشت لیکن همانطور که شاهد عبور پرقدرت شاخص کل بورس از سقف جدید و ابرکانال ۳۰۰ هزار واحدی بودیم و فعلاً این انتظار وجود ندارد که دماسنج بازار سرمایه از ۲۸۰ واحد هزار واحد کمتر شود.
۱۳۹۸/۰۷/۱۲ /
وجود حدود 10 هزار شعب بانکی مازاد در کشور!
عباس معمارنژاد معاون بانک و بیمه وزارت اقتصاد با اشاره به شرکت‌های سرمایه گذاری فروش اموال مازاد بانک‌ها ادامه داد: شرکت سرمایه گذاری امید که به زودی فعالیت خود را آغاز خواهد کرد ۲۲ هزار میلیارد تومان آورده دارد که در بورس عرضه خواهد شد. همچنین در آینده نزدیک گروه صنایع شیمیایی، کشت و صنعت کارون و شرکت سیمرغ نیز برای واگذاری به بورس وارد خواهند شد.
۱۳۹۸/۰۷/۰۷ / بانک / وزارت اقتصاد / بانک مرکزی /
افت ۸ هزار واحدی شاخص کل بازار سهام؛ چرا بورس ریخت؟
علیرضا کدیور کارشناس بورس با اشاره به اینکه می‌توان پیش‌بینی کرد، شاخص کل بین ۱۵ تا ۲۰ درصد در روز‌های پیش رو با کاهش روبرو شود، اظهار داشت: «اینکه کم و کیف این نزول به چه شکلی باشد و طی چند روز این روند کاهشی اتفاق بیفتد، به وضعیت بازار بستگی دارد، همچنین به اینکه نقدینگی‌هایی که به بازار آمده، قصد خرید سهم داشته باشند، یا اینکه بخواهند از سهام‌داری خارج شوند.»
۱۳۹۸/۰۶/۲۹ / افت شاخص کل / ریزش بورس / بازار سهام / نقدینگی سرگردان / بازارهای موازی / سرمایه گذاری در بورس / ضرر در بورس /
بررسی علت ورود شرکت های تابعه خودروسازی در بورس با وجود کمبود نقدینگی
شفقنا اقتصادی_ طبق اسناد مالی، در سال ۱۳۹۷ که ایران خودرو با کمبود نقدینگی مواجه بود، شرکت سمند، تام ایران خودرو و قطعات اتومبیل ایران مجموعا به ارزش بازاری ۱۶۷ میلیارد تومان در بورس سرمایه گذاری نموده اند. به گزارش شفقنا اقتصادی، در حالی که شرکت های خودروسازی در سال گذشته با مشکل کمبود نقدینگی […]
۱۳۹۸/۰۶/۲۴ /
در نیمه نخست امسال، بازدهی کدام بازارها بیشتر بوده؛ دلار، بورس یا مسکن؟
در نیمه نخست امسال، بازدهی کدام بازارها بیشتر بوده؛ دلار، بورس یا مسکن؟
دلار که در نیمه نخست سال گذشته، روز‌های پر التهابی را تجربه می‌کرد، در نیمه نخست سال جاری و با فاکتور گرفتن چند روزی که در اردیبهشت ماه قیمت این ارز افسار گسیخته‌ای رشد پیدا کرد و به کانال ۱۵ هزار تومان نیز وارد شد، روز‌های بسیار آرامی را پشت سر گذاشت و روند نزولی را پیمود. سرمایه گذاری بر روی دلار در نیمه نخست سال جاری، بازدهی منفی ۱۱ درصدی را برای سرمایه‌گذاران به ارمغان آورده است.
۱۳۹۸/۰۶/۱۸ /
از قیمت گذاری دستوری، مدیران بی انگیزه تا سیاست نادرست بازار گردانی/ دلسردی سهامداران از تقسیم سود اندک در مجامع فولاد و فملی
از قیمت گذاری دستوری، مدیران بی انگیزه تا سیاست نادرست بازار گردانی/ دلسردی سهامداران از تقسیم سود اندک در مجامع فولاد و فملی
پیشکسوت بازار سرمایه در خصوص پیشی گرفتن بازدهی شاخص کل هم وزن از شاخص کل و بی توجهی سهامداران نسبت به سهام بنیادی که منجر به رشد نامتقارن در بورس شده، عدم اقبال سهامداران به نماد‌های بنیادی و شاخص را دلیل این موضوع دانسته و به تشریح دلایل آن پرداخت.
۱۳۹۸/۰۶/۰۱ /
کسانی که می‌توانند روی اوراق سلف نفت خام سرمایه گذاری کنند
کسانی که می‌توانند روی اوراق سلف نفت خام سرمایه گذاری کنند
شفقنا اقتصادی – مدیر عامل بورس انرژی گفت: هر کسی که بخواهد از یک سودآوری نسبتا مطمئنی برخوردار شود، می‌تواند روی این اوراق سرمایه گذاری داشته باشد. به گزارش شفقنا اقتصادی سیدعلی حسینی، درباره عرضه ۵ هزار میلیارد تومان اوراق سلف نفت خام در بورس انرژی اظهار داشت: مصوبه هیات پذیرش برای عرضه اوراق سلف […]
۱۳۹۸/۰۵/۲۹ /
ارز دولتی از بیشتر صنایع حاضر در بازار حذف شده است
کارشناس بازار سرمایه به تاثیر حذف ارز دولتی بر بازار سرمایه اشاره کرد و گفت: خبر حذف ارز دولتی تاثیری چشمگیر بر گروه دارویی‌ها به جا گذاشت و تا پایان هفته گذشته، بازدهی ۲۵ درصدی را برای این گروه به همراه داشت.به گزارش ایرنا، محسن رحمتی افزود: ارز دولتی از بیشتر صنایع حاضر در بازار حذف شده است و فقط گروه دارویی‌ها از این ارز استفاده می‌کردند که خبر حذف آن زمینه رشد و افزایش قیمت سهام این صنعت را فراهم کرد.وی با تاکید بر اینکه به‌طور حتم این اقدام اثر مثبتی را بر بازار سرمایه خواهد داشت، گفت: دولت به واسطه ارز دولتی، کنترلی بر قیمت کالاها داشت و منجر به کاهش حاشیه سود شرکت‌ها شده بود، با حذف ارز دولتی علاوه بر افزایش نرخ فروش، میزان سودآوری هم افزایش می‌یابد.رحمتی به علت شیب ملایم رشد شاخص بورس …
۱۳۹۸/۰۵/۲۸ /
سود هر سهم تاصیکو دو برابر می‌شود
مدیر‏عامل هلدینگ صدر تامین با اعلام خبر عرضه 2 شرکت صنایع سرام آرا و ذغال‏سنگ پرورده طبس در بازار سرمایه در سال جاری، گفت: شرکت سرمایه‌گذاری صدر تامین (تاصیکو) درآمد هر سهم (EPS) را به بیش از دوبرابر افزایش خواهد داد. غلامرضا سلیمانی، مدیر‏عامل هلدینگ صدر تامین در گفت‌وگو با شستارسانه، گفت: شرکت سرمایه گذاری صدر تامین در اردیبهشت سال جاری به عنوان پانصد و سی دومین شرکت در فهرست بازار دوم بورس با نماد تاصیکو در بخش استخراج کانی‌های فلزی درج و با کشف 220 تومان به ازای هر سهم توسط شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی(شستا) عرضه شد. او ادامه داد: در حال حاضر قیمت هر سهم حدود 275 تومان است که این موضوع بیانگر ارزش‏های قابل رشد قیمت سهام را در چهار‏ماه و ماه‏های آتی است. وی با توضیح شرکت‌های تشکیل‏دهنده …
۱۳۹۸/۰۵/۲۷ /
ابلاغ دستورالعمل جامع صندوق های سرمایه گذاری در آینده نزدیک
ابلاغ دستورالعمل جامع صندوق های سرمایه گذاری در آینده نزدیک
رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار از ابلاغ دستورالعمل جامع صندوق‌های سرمایه گذاری در آینده نزدیک خبر داد.
۱۳۹۸/۰۵/۲۳ /
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •