شنبه, ۳ آبان, ۱۳۹۹ / 24 October, 2020
سرپرستی فرزند
معترضان در بلاروس دیگر حق ندارند با فرزندانشان به تظاهرات بروند
۱۳۹۹/۰۷/۰۶ / بلاروس / آلکساندر لوکاشنکو
معترضان در بلاروس دیگر حق ندارند با فرزندانشان به تظاهرات بروند
اعتراضات علیه لوکاشنکو معمولا با حضور خردسالان بی‌شماری شکل می‌گیرد. مقام‌های دولتی معترضان را تهدید کرده‌اند چنانچه با کودکان خود در تظاهرات شرکت کنند، حق سرپرستی فرزند از آنها سلب می‌شود.
۱۳۹۹/۰۷/۰۳ / بهزیستی / سرپرستی فرزند / مشکلات خانوادگی
پسرم می گوید اگر نوه ام را به بهزیستی بسپارم مرا می کشد
او گفت: 20 ساله بودم که با «عزیزخان» ازدواج کردم. خانواده همسرم از اوضاع مالی خوبی برخوردار بودند به طوری که خیلی زود وضعیت زندگی ما نیز خوب شد و من صاحب پنج فرزند شدم اما این روزگار خوب زیاد طول نکشید و من بعد از آن تصادف لعنتی دیگر هیچ گاه رنگ خوشبختی را ندیدم. 24 سال قبل زمانی که بزرگ ترین فرزندم در کلاس اول راهنمایی تحصیل می کرد و نوزاد 20 روزه ای را در آغوش داشتم، سوار خودرو شدیم تا به منزل پدر شوهرم برویم اما در مسیر جاده روستایی دو عابر قصد عبور از عرض جاده را داشتند که ناگهان همسرم به دلیل حواس پرتی، خودرو را به آن دو عابر کوبید و صحنه وحشتناکی مقابلمان رخ داد.
۱۳۹۹/۰۶/۳۰
واکسن آنفلوآنزا برای جانبازان و خانواده شهدا رایگان شد
رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران از رایگان شدن واکسن آنفلوآنزا برای والدین شهدا، جانبازان و همسران شهید بالاتر از 60 سال خبر داد. سعید اوحدی با ابراز نگرانی از تاثیر تحریم‌های اقتصادی بر تامین دارو برای جانبازان و باقی جمعیت هدف تحت پوشش این نهاد از تشکیل شورای راهبری اقتصادی و فعال‌سازی کمیته مسکن، اشتغال، درمان، فرهنگی و لوایح در بنیاد شهید خبر داد و اعلام کرد:«با تاکید ریاست‌جمهوری، کلیه مطالبات بر زمین‌ مانده جامعه ایثارگران تا پایان سال ۹۹ باید پرداخت شود و بخش اول ماده ۳۸ نیز حدود دو ماه پیش و بخش دوم آن هم دیروز پرداخت شد. مصوبه بازنشستگی پیش از موعد همسران شهدا نیز به زودی ابلاغ می‌شود و برای واگذاری سرپرستی فرزندان شهدای مدافع حرم به مادران‌شان نیز …
پلیس به‌دنبال مادر بی‌مسئولیت
۱۳۹۹/۰۶/۲۷
پلیس به‌دنبال مادر بی‌مسئولیت
یفرموف: زنی در روسیه که جان کودکش را داخل یک کالسکه در شیب‌های تند مسیر اسکیت‌بورد به‌خطر انداخته بود تحت تعقیب پلیس این کشور قرار گرفت. به گزارش دیلی‌میل، این زن که درحالت عادی قرار نداشت فرزند 6ماهه خود را چندین بار در این زمین بازی از روی کالسکه به بیرون انداخت. به گفته یکی از مأموران پلیس، چنانچه این زن دستگیر شود ممکن است سرپرستی فرزندش از وی سلب شود.
۱۳۹۹/۰۴/۰۳
رئیس دادگستری استان چهارمحال و بختیاری خبر داد:
تناسب قضات وپرونده دردادگستری استان چهارمحال و بختیاری با استانداردهای جهانی هم خوانی ندارد شهرکرد خبرنگار ابتکار : رئیس‌کل دادگستری چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه سرقت مستوجب تعزیر بالاترین میزان پرونده‌های کیفری ما را تشکیل می‌دهد، گفت: توهین به اشخاص عادی، ضرب و جرح عمدی، تهدید در رده‌های بعدی قرار دارد.احمدرضا با بیان اینکه رعایت کرامت، مبارزه با فساد و رفع موانع تولید از مهم‌ترین اولویت‌های قوه قضاییه است، اظهار کرد: در تلاش هستیم در این راستا بسترهای فساد را شناسایی و با متخلفان برخورد جدی کنیم، همچنین در راستای رفع موانع تولید با اقدامات دادگستری از تعطیلی ۳۱ واحد تولیدی در استان جلوگیری شد.رئیس‌کل دادگستری چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه حدود ۱۶۶ هزار و ۱۲۸ فقره پرونده در سال ۹۸  …
۱۳۹۸/۱۱/۱۷
برخی قواعد حقوق بشری بایستی توسط قضات دادگاه مورد استناد قرار گیرند / قضات اگر مفاهیم حقوق بشر را درک نکنند نمی‌توانند از مفاهیم آن در روند دادرسی حمایت کنند
شعبه ۱۳ دادگاه تجدیدنظر استان مازندران با صدور دادنامه‌ای رأی دادگاه بدوی مبنی بر تحویل فرزند ۲۴ ساله دچار معلولیت شدید ذهنی همراه با تشنج و عارضه جنون به پدر را نقض کرد. به‌نظر دادگاه، سلب حضانت فرزند دختر معلول از مادر که پرستار بازنشسته است، بر خلاف مصالح عالیه فرزند است. علاوه‌براین عضویت در گروه سیاسی خاص نمی‌تواند خدشه بر صلاحیت اخلاقی مادر در سرپرستی فرزند مشترک داشته باشد.
۱۳۹۸/۱۰/۱۶ / حوادث و اتفاقات عجیب / طلاق
عروسم از پسرم طلاق گرفته و مهریه اش را اجرا گذاشته، اما دائما با هم قرار می گذارند
خراسان نوشت:احساس می کنم همه درگیری ها و کشاکش‌های طلاق بین پسر و عروسم صوری و ساختگی است تا این گونه از مسئولیت نگهداری و سرپرستی فرزندان شان شانه خالی کنند چرا که حدود یک سال است هزینه و مخارج دو فرزندشان را می پردازم و آن ها در پارک و کوچه و خیابان با یکدیگر قرار ملاقات می گذارند .
۱۳۹۸/۱۰/۰۴
جوابیه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی
پرسش مردم: کسانی که سرپرستی فرزندی را به عهده گرفته‌اند چگونه می‌توانند بسته حمایتی وی را دریافت نمایند؟پاسخ: در صورتی که اطلاعات یارانه فرزند به اطلاعات یارانه خانوار جدید وی پیوند خورده باشد، این بسته به حساب سرپرست خانوار واریز شده است و در صورتی که سرپرست، یارانه فرزند را نمی‌گیرد، قاعدتا بسته حمایتی وی را نیز نمی‌تواند دریافت نماید.
۱۳۹۸/۰۷/۱۷
حضور مجدد همسر حاکم دبی در جلسه دادگاه در لندن
حضور همسر حاکم دبی در دادگاه عالی لندن، تازه‌ترین اتفاق در دعوای حقوقی او با همسرش محمد بن راشد آل مکتوم بر سر سرپرستی فرزندانشان است.
۱۳۹۸/۰۵/۰۹ / دبی / امارات متحده عربی
برگزاری اولین جلسه دادگاه حاکم دوبی و همسرش/ عکس
ایلنا نوشت: جلسه اول دادگاه با موضوع حق سرپرستی فرزندان حاکم دوبی و همسرش برگزار شد
۱۳۹۸/۰۴/۱۳
شاهزاده خانم فراری از حاکم دبی شکایت کرد + عکس
همسر فراری حاکم دبی درخواست طلاق و سرپرستی فرزندان خود را مطرح کرده است.
۱۳۹۸/۰۴/۱۲
تقاضای طلاق همسر فراری حاکم دبی
همسر فراری حاکم دبی درخواست طلاق و سرپرستی فرزندان خود را مطرح کرده است.
۱۳۹۸/۰۴/۱۲
روزنامه انگلیسی: همسر فراری حاکم دبی درخواست طلاق داد
روزنامه دیلی تلگراف از ارائه درخواست طلاق همسر فراری حاکم دبی به لندن و درخواستش برای سرپرستی فرزندان خبر داد.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •