سه شنبه, ۲۹ مهر, ۱۳۹۹ / 20 October, 2020
سعید عمرانی
۱۳۹۹/۰۷/۲۰
بانک‫ها از هیچ امکانی برای کمک به اقتصاد کشور دریغ نمی‫کنند
معاون شعب بانک ملی ایران ضمن بازدید از شعب کاخ دادگستری و تمرکز اسناد این بانک، با معاون قضایی دادستان کل کشور و رئیس دفتر دیوان عالی کشور دیدار و گفت و گو کرد. حسن مونسان در بازدید از شعب کاخ دادگستری و تمرکز اسناد که حمید مومنی مدیر امور شعب مستقل نیز حضور داشت با بیان اینکه میزان اثربخشی بانک ها در خدمات رسانی و کمک به جهش تولید کشور نسبت به سایر دستگاه ها بالاست، گفت: بانک ملی ایران نیز به عنوان یک بانک حاکمیتی و در راس نظام بانکی کشور، مسیر ویژه ای را برای ارایه خدمات و کمک به اقتصاد و بخش تولید برنامه ریزی کرده و در این زمینه در میان سایر دستگاه های اجرایی کشور پیشتاز است.وی با بیان اینکه بانک‫ها امسال مسئولیت توسعه اقتصادی کشور را بر عهده دارند، افزود: بانک ملی ایران با تمام قوا برای کمک …
بانک‌ها حق ندارند مازاد برنرخ مصوب قرارداد تسهیلات مبلغی دریافت کنند
۱۳۹۹/۰۷/۱۴
بانک‌ها حق ندارند مازاد برنرخ مصوب قرارداد تسهیلات مبلغی دریافت کنند
آقای قیطاسی مطابق پنجاه سال گذشته یکی یکی انواع چای را می‌چشد و رنگ ‌و بوی‌شان را امتحان می‌کند و درباره تک‌تک چای‌ها به معاون قضایی دادستان کل کشور توضیح می‌دهد. صبح روز دوشنبه، هفتم مهرماه 1399، سعید عمرانی، معاون قضایی دادستان کل کشور و عضو قرارگاه رونق تولید، از خطوط تولیدی شرکت چای گلستان در تهران بازدید کرد. قدمت حدود هفتادوپنج‌ ساله این شرکت در تولید و بسته‌بندی و توزیع مویرگی چای و دیگر محصولات غذایی در سراسر کشور یکی از عواملی بود که باعث شد این مقام قضایی با کارگران و مدیران این شرکت گفت‌وگو کند و از موانع تولید و تلاش قوه‌ی قضاییه برای رفع آنها سخن بگوید.
۱۳۹۹/۰۷/۱۲
وعده معاون دادستانی به قطعه‌سازان
در حوزه حمایت از تولید، شاخه‌های متفاوتی ایجاد کردیم و یکی از این مسائل مطابق با دستورات مقام معظم رهبری و دولت، مقابله سختگیرانه با واردات محصولات قابل تولید در کشور است. سعید عمرانی، معاون قضایی دادستانی کل کشور در بازدید از گروه قطعه‌سازی کروز تصریح کرد: مدیران و قوانین مزاحم باید شناسایی شوند. به گفته وی، برخی مدیران در کنار مقررات مزاحم، با کم‌کاری و عدم شجاعت در تصمیم‌گیری به موقع، تولیدکننده را زمین‌گیر می‌کنند و با شرایط اقتصادی کشور هماهنگ نیستند. عضو قرارگاه جهش تولید گفت: در بازدید از کروز نمونه‌ای از جهش تولید را مشاهده کردم. عمرانی تصریح کرد: قطعه‌سازی از استراتژیک‌ترین مراحل تولید در روند خودکفایی، رونق و جهش تولید است. ما به سمتی حرکت می‌کنیم تا میزان داخلی‌سازی صنایع از جمله بخش …
۵۰۰ پرونده از حوزه تولید در دادستانی کل کشور در حال بررسی است
۱۳۹۹/۰۷/۰۹ / دستگاه قضایی / سعید عمرانی / فیروزکوه
۵۰۰ پرونده از حوزه تولید در دادستانی کل کشور در حال بررسی است
فیروزکوه- معاون قضایی دادستان کل کشور با اشاره به اینکه باید از همه ظرفیت های قانونی برای رونق اقتصادی استفاده کرد گفت: ۵۰۰ پرونده از حوزه تولید در دادستانی کل کشور در حال بررسی است.
بررسی مشکلات تولیده کننده ورشکسته در دادستانی
۱۳۹۹/۰۷/۰۷ / دادستانی کل کشور / قوه قضاییه / سعید عمرانی
بررسی مشکلات تولیده کننده ورشکسته در دادستانی
نشست بررسی مشکلات تولیده کننده ورشکسته در دادستانی کل کشور برگزار شد.
جنگ اقتصادی به مراتب از جنگ نظامی بدتر است
۱۳۹۹/۰۷/۰۵ / دادستانی کل کشور / محمد جعفر منتظری / سعید عمرانی
جنگ اقتصادی به مراتب از جنگ نظامی بدتر است
دادستان کل‌کشور گفت: جنگ اقتصادی و فرهنگی تحمیل شده به مراتب از جنگ نظامی بدتر است.
۱۳۹۹/۰۷/۰۶
سعید عمرانی معاون قضائی دادستانی کل کشور:
2000کارخانه در کشور تعطیل و بخش عمده‌ای از آن‌ها به آشیانه پرندگان تبدیل شده است!آفتاب یزد ـ رضا بردستانی: با جست و جویی ساده و چند دقیقه‌ای در خبرها و نمودارها خواهیم دید، آمارها نشان می‌دهد تنها در «سال جهش تولید» بانک‌ها 1460 کارخانه را به تملک خود درآورده اند: بانک ملی(488کارخانه)، بانک ملت(285 کارخانه)، بانک صنعت و معدن(188کارخانه)، بانک صادرات(144کارخانه)، بانک کشاورزی(128کارخانه)، بانک تجارت(118کارخانه)، بانک سپه(83کارخانه)، بانک توسعه تعاون(23کارخانه) و بانک مسکن(3کارخانه) این در حالی است که رئیس قوه ی قضائیه به صراحت گفته بود:«هیچکدام از بانک‌ها حق ندارند کارگاه یا کارخانه‌ای را که تملک کرده اند، تعطیل کنند!» و اما رئیس کارخانه بزرگ نساجی اردبیل به رئیس قوه قضائیه گفته بود:« بانک بعد …
مشکل کلیددارزاده حل می‌شود
۱۳۹۹/۰۷/۰۴
مشکل کلیددارزاده حل می‌شود
سعید عمرانی گفت: در پی انتشار وسیع کلیپ از تولید کننده ورشکسته در فضای مجازی، موضوع بلافاصله به دبیر ستاد تسهیل و رفع موانع تولید وزارت صمت ارجاع شد. در همین راستا دبیر ستاد روز چهارشنبه با دعوت از آقای «کلیددارزاده»، مشکلات این تولید کننده را استماع کرد.
۱۳۹۹/۰۵/۱۵ / معاون دادستان کل کشور / موانع تولید
انتقاد معاون دادستان کل از برخی دستگاه‌های دولتی
به گزارش فارس از اسلامشهر، سعید عمرانی معاون قضایی دادستان کل کشور، عصر امروز در جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی و کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید شهرستان اسلامشهر که در محل فرمانداری این شهرستان برگزار شد، اظهار کرد: در کشوری که رهبر آن به رونق تولید و جهش تولید تاکید دارد، ایجاد مشکلات و موانع برای تولید کنندگان پذیرفتنی نیست.
وجود رانت و اخلال اقتصادی در موضوع فولاد
۱۳۹۹/۰۵/۱۴ / سعید عمرانی / صنعت فولاد / دادستان کل کشور / فساد اقتصادی
وجود رانت و اخلال اقتصادی در موضوع فولاد
عمرانی، معاون قضایی دادستان کل کشور گفت: در مسئله فولاد افزون بر وجود رانت، بحث اخلال در نظام اقتصادی مطرح است.
فاجعه بیکاری در صنایع پائین دستی فولاد
۱۳۹۹/۰۵/۱۲ / سعید عمرانی / بیکاری / صنعت فولاد / صنایع پایین دستی
فاجعه بیکاری در صنایع پائین دستی فولاد
عمرانی، معاون قضایی دادستان کل کشور گفت: فاجعه بیکاری در صنایع پائین دستی فولاد در راه است.
معاون قضایی دادستان کل از دادسرای اسلامشهر بازدید کرد
۱۳۹۹/۰۵/۰۵ / سعید عمرانی / معاون دادستان کل کشور / دادستانی کل کشور
معاون قضایی دادستان کل از دادسرای اسلامشهر بازدید کرد
معاون قضایی دادستان کل کشور جهت بررسی وضعیت حوزه های قضایی اسلامشهر از دادسرای این منطقه بازدید کرد.
۱۳۹۹/۰۴/۲۴
نامه‌نگاری برای ساماندهی بازار فولاد
معاون قضایی دادستان کل کشور در نامه‌ای به معاون اول رئیس‌جمهور، ساماندهی بازار فولاد و رفع رانت در فروش تولیدات صنایع بالادستی فولاد را خواستار شد. به گزارش فارس، سعید عمرانی در نامه‌ای به معاون اول رئیس‌جمهور، ساماندهی بازار فولاد و رفع مشکل تامین مواد اولیه مورد نیاز صنایع پایین‌دستی را خواستار شد.
همایش تبیین گام دوم انقلاب اسلامی در دستگاه قضا با محوریت شورا‌های حل اختلاف برگزار شد
۱۳۹۹/۰۴/۱۷ / شوراهای حل اختلاف / قوه قضائیه / همایش تبیین گام دوم انقلاب اسلامی / گام دوم انقلاب اسلامی
همایش تبیین گام دوم انقلاب اسلامی در دستگاه قضا با محوریت شورا‌های حل اختلاف برگزار شد
ایلنا: همایش تبیین گام دوم انقلاب اسلامی در دستگاه قضا با محوریت شورا‌های حل اختلاف صبح امروز با حضور سعید عمرانی معاون دادستان کل کشور، اسماعیل حسن زاده معاون قضایی…
۱۳۹۹/۰۴/۰۳ / اعتیاد / مواد مخدر
مواد مخدر اثر مستقیمی بر ۲۰ میلیون نفر از جمعیت کشور دارد
به گزارش فارس، سعید عمرانی معاون قضایی دادستان کل کشور در نشست تخصصی با مسؤولان و دست اندرکاران مبارزه با مواد مخدر گفت: در منطقه‌ای واقع شدیم که یکی از تولیدکنندگان مواد مخدر دنیا کنار ماست و با حضور نیروهای غربی در افغانستان، تولید مواد مخدر آن کشور به بیش از ۹ هزار تن رسیده است.
بزرگداشت روز جهانی مبارزه با مواد مخدر
۱۳۹۹/۰۴/۰۳
بزرگداشت روز جهانی مبارزه با مواد مخدر
ایرنا - تهران - نشست تخصصی بزرگداشت روز جهانی مبارزه با مواد مخدر روز سه شنبه با حضور اسکندر مومنی دبیر کل ستاد مبارزه با مواد مخدر،سرتیپ پاسدار قاسم رضایی جانشین فرماندهی نیروی انتظامی و رئیس کمیته مقابله با مواد مخدر، سعید عمرانی معاون قضایی دادستان کل کشور و رئیس کمیته حقوقی قضایی و «الکساندر فدولف» نماینده دفتر مبارزه با مواد مخدر و جرم سازمان ملل متحد در تهران به صورت ویدیو کنفرانس همزمان در ۳۱ استان برگزار شد.
ورود دادستانی به بازار ملتهب خودرو/ پیشنهاد بورسی شدن خودرو توسط رئیس دستگا قضا
۱۳۹۹/۰۲/۲۹ / بازار خودرو / دادستان کل کشور / دادستانی کشور / سعید عمرانی / مبارزه با پولشویی
ورود دادستانی به بازار ملتهب خودرو/ پیشنهاد بورسی شدن خودرو توسط رئیس دستگا قضا
فارس نوشت: دادستانی کل کشور علاوه بر مبارزه با مواد مخدر و جرایم سازمان یافته، به تازگی وظیفه نظارت بر دستورالعمل توزیع کالاهای اساسی و مایحتاج عمومی و نظارت بر اجرای احکام قاچاق را نیز برعهده گرفته است و به دنبال مبارزه با مافیایی است که ممکن است در پشت پرده‌های به اصطلاح توزیع مایحتاج عمومی و کالاهای اساسی باشند.
۱۳۹۹/۰۲/۲۲
پیشنهاد عرضه خودرو در بورس
معاون دادستان کل کشور اعلام کرد: به‌تازگی رئیس قوه‌قضائیه پیرامون حل مشکلات بازار خودرو پیشنهادی داده که بررسی کارشناسی روی آن در حال انجام است. سعید عمرانی در مورد رشد قیمت خودرو در روزهای اخیر گفت: اکنون به خودرو به‌عنوان کالای سرمایه‌ای نگاه می‌شود و برخی احساس می‌کنند که کالا می‌تواند مانند دلار و سکه باشد. وی ادامه داد: در برخی از بررسی‌ها مشاهده کرده‌ایم ۱۰ هزار خودرو در انباری دپو شده است. معاون قضایی دادستان کل کشور گفت: بین قیمت کارخانه و بازار تفاوت فاحشی وجود دارد که از جمله دلایل آن می‌توان به حضور دلال‌ها، نوع ثبت‌نام و دیگر موارد اشاره کرد. وی ادامه داد: در همین مورد، رئیس قوه‌قضائیه پیشنهاد عرضه خودرو در بورس را ارائه داده‌اند. وی گفت: اگر خودرو در بورس بیاید با کارهای کارشناسی …
۱۳۹۹/۰۱/۲۸
جای خالی مرغ
شرکت تولید گوشت مرغ ری تیهو، دارای ۳۸حلقه واحد تولیدی و۳۰۰۰هزارپرسنل از سال ۱۳۹۵ به دلیل عدم پرداخت مطالبات از وزارت جهادکشاورزی تعطیل و تمامی پرسنل خود را تعدیل کرده است. میثم زالی دبیر ستاد تسهیل و رفع موانع تولیدکشور و سعید عمرانی معاون قضایی دادستان کل کشور با حضور در این واحدی تولیدی و در راستای سخنان رهبری به منظور تحقق شعار جهش تولید مشکلات این شرکت را حل و فصل کردند. در این بازدید قرار شد،با تامین نهادها از سمت وزارت جهاد کشاورزی روزانه چهل تن گوشت مرغ را بسته بندی و ذخیره کنند. این شرکت توان تولید و انجماد ۲۰۰ تن در روز را دارا می باشد./فارس
اشد مجازات در انتظار محتکران کالاهای بهداشتی و ماسک/شیوع کرونا سیاسی شد
۱۳۹۸/۱۲/۰۶ / سعید عمرانی / وزارت صنعت معدن و تجارت / دادستانی کل کشور
اشد مجازات در انتظار محتکران کالاهای بهداشتی و ماسک/شیوع کرونا سیاسی شد
معاون دادستان کل کشور با بیان اینکه هیچگونه اغماضی با محتکران کالاهای بهداشتی و ماسک نخواهیم داشت، گفت: اشد مجازات را برای افرادی که از عرضه کالا امتناع یا گرانفروشی کرده‌اند، اعمال می کنیم.
۱۳۹۸/۱۱/۲۴ / سعید عمرانی / دادستانی کل کشور / قوه قضاییه
احیای کارخانه فولاد هیربد با تلاش دستگاه قضایی
معاون قضایی دادستان کل کشور با بیان اینکه درایام الله دهه فجر امید به تولید و اشتغال درصنعت فولاد به ثمر نشست، گفت: شرکت فولاد هیربد با ۶۰۰ نفر کارگر که در آستانه تعطیلی بود راه اندازی شد.
۱۳۹۸/۰۹/۲۷ / پهباد / سعید عمرانی / قوه قضاییه
 امروز قاچاقچیان با پهپاد مواد مخدر جابجا می‌کنند
معاون قضایی دادستان کل کشور گفت: امروز ما با قاچاقچیانی مواجه هستیم که با پهپاد مواد مخدر جابجا می‌کنند، اما ما توانسته ایم در این زمینه به موفقیت‌های بسیار زیادی دست یابیم.
۱۳۹۸/۰۹/۰۹ / سعید عمرانی / معاون دادستان کل کشور / حمایت از تولید ملی / علیرضا قیطاسی / علیرضا جمشیدی / کانون بانکهای خصوصی / شورای هماهنگی بانکهای دولتی / سال رونق تولید
۵دستور مهم دادستان کل به بانکها برای اجرای وثایق تولید/ ممنوع‌الخروجی در چه حالتی عملیاتی است؟
گام‌های مهم قوه‌قضاییه در حمایت از تولید، منجر به صدور ۵دستور مهم دادستان کل کشور به نظام بانکی شده که بر اساس آن، بانکها تنها در شرایط خاص اجازه ممنوع‌الخروجی، انسداد حساب یا حکم جلب دارند.
۱۳۹۸/۰۸/۰۱ / معاون دادستان کل کشور / سعید عمرانی / معتاد
 لزوم کمک خانواده‌ها برای بازگشت معتادان به زندگی دوباره
معاون دادستان کل کشورگفت: اقدامات قابل توجهی در حوزه جمع آوری و ساماندهی معتادان متجاهر صورت گرفته است
۱۳۹۸/۰۷/۲۰
فولاد مبارکه شاهکار صنعت ایران است
سعید عمرانی، معاون قضایی دادستان کل کشور در امر مبارزه با مواد مخدر و جرائم سازمان‌یافته، به همراه صادق نجفی، مشاور عالی و دستیار ویژه وزیر صنعت، معدن و تجارت؛ دکتر علی اصفهانی، دادستان عمومی و انقلاب استان اصفهان و حجت‌الاسلام محرابی دادستان شهرستان مبارکه با مهندس عظیمیان مدیرعامل فولاد مبارکه دیدار و از نزدیک از خطوط تولید این شرکت بازدید نمودند.
۱۳۹۸/۰۶/۰۶ / معاون دادستان کل کشور / سعید عمرانی / پولشویی
ضرورت وجود یک قانون جامع در امر مبارزه با پولشویی
معاون دادستان کل کشور با تشریح وظایف این معاونت ضمن اشاره به اینکه سیاست فعلی کشور شناسایی و درمان معتادان است بر وجود یک قانون جامع و کامل برای برخورد با پولشویی تاکید کرد.
۱۳۹۸/۰۴/۰۳ / قوه قضاییه / سعید عمرانی / بهارستان
حذف تشریفات دادرسی در پرونده های فساد مالی/در برخورد جدی هستیم
بهارستان- معاون قضایی دادستان کل کشور با بیان این که قوه قضاییه در برخورد با مفسدین اقتصادی جدی است، از حذف تشریفات دادرسی در رسیدگی به پرونده های فساد مالی خبر داد.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •