شنبه, ۱۸ مرداد, ۱۳۹۹ / 8 August, 2020
سیل گلستان و مازندران
مرحوم
۱۳۹۹/۰۴/۳۱ / شورای شهر تهران
مرحوم "روح الله رجایی" حضور موثری در سیل گلستان و مازندران داشت
عضو شورای شهر تهران با اشاره به حضور موثر و اثر گذار مرحوم "روح الله رجایی" در خدمت‌رسانی به سیل‌زدگان مناطق گلستان و مازندران گفت: کمیسیون نامگذاری نسبت به این افراد و خدمات آنها باید توجه ویژه‌ای داشته باشد.
۱۳۹۹/۰۱/۲۶
نمایش انسان‌دوستی جامعه پزشکی در بحران کرونا در تاریخ ثبت خواهد شد
معاون اول رئیس‌جمهوری با اشاره به عظمت ملت ایران در مواجهه با حوادث غیرمترقبه طبیعی و اجتماعی گفت: احساس همبستگی اجتماعی و مسئولیت مدنی و نوع‌دوستی مردم ایران مزیت بزرگی است که باید قدر این فرصت و عزمت را بیش از پیش بدانیم.اسحاق جهانگیری در مراسم معارفه رئیس جمعیت هلال‌احمر ایران با بیان اینکه جامعه ایران همواره با حوادث متعدد طبیعی و اجتماعی نظیر سیل و زلزله یا سقوط هواپیما روبه‌رو بوده است، اظهار کرد: ویژگی دیگر جامعه ما احساس مسئولیت مدنی و همبستگی اجتماعی میان مردم است که همواره زنده است و مردم نسبت به وضعیت همنوعان خود حساس هستند و آگاهانه در جهت خدمت‌رسانی همت می‌کنند. معاون اول رئیس‌جمهوری با اشاره به واقعه زلزله کرمانشاه و انتشار اخبار و تصاویری که دل هر انسان و ایرانی را به درد می‌آورد، …
ببینید | ویدئوی پیمان معادی از سلبریتی معروف: هدیه تهرانی در روزهای سخت کرونا
۱۳۹۹/۰۱/۱۵ / هدیه تهرانی / پیمان معادی
ببینید | ویدئوی پیمان معادی از سلبریتی معروف: هدیه تهرانی در روزهای سخت کرونا
پیمان معادی با انتشار ویدیویی در صفحه اینستاگرامش نوشت : تیمی بی ادعا اما عجیب و گمنام به سرگروهی هدیه تهرانی مدت هاست از رسیدگی به مناطق محروم گرفته تا حمایت از مردم آسیب دیده ی سیل و زلزله در این روزها در تلاشند تا تجهیزات محافظتیِ کادر بیمارستان های شهرستان های مختلف را جمع آوردی، تولید و اهدا کنند . این تیم فوق العاده متشکل از خوش قلب ترین انسانها هفته هاست که در کنارهم در حال خدمت رسانی هستند. تا کنون به شهرستان های مختلف استان گیلان و مازندران و گلستان و همچنین شاهرود،دامغان،سردشت،شیراز و چابهار وزابل و ابوموسی و خامنه و قوچان و سیرجان... تجهیزات ارسال کردند.همراهشان باشیم تا در این راه پر خطر و پر پیچ و خم نفس کم نیاورند.
از فروردین ۹۸ تا فروردین ۹۹؛ چرا سیل‌ها به سراغ ایران آمده‌اند؟
۱۳۹۹/۰۱/۰۴ / سیل گلستان و مازندران / سیل لرستان / سیل شیراز / سیل سیستان و بلوچستان / گرمایش جهانی
از فروردین ۹۸ تا فروردین ۹۹؛ چرا سیل‌ها به سراغ ایران آمده‌اند؟
سال ۹۸ با سیل شروع شد؛ سیل مرگباری که در بعضی شهرها خسارات زیادی بر جا گذاشت.
۱۳۹۸/۱۲/۱۱
سرنخ های تازه از میانکه، انتقام انسان از انسان؟
گروه جامعه: شیوع ویروس کووید 19 که این روزها بیشتر از آن با نام «کرونا» یاد می‌کنند، باعث شده است که اخبار بسیاری از ماه‌ها و روزهای اخیر در حاشیه قرار گیرند. از زلزله در آذربایجان غربی و سیل در استان‌هایی همچون لرستان در روزهای اخیر گرفته تا اعلام آمار نهایی کشته‌شدگان اعتراضات آبان ماه و عمل به اطلاعیه ستاد مشترک نیروهای مسلح درباره ساقط کردن هواپیمای اوکراینی و البته ماجرای جعبه سیاه این هواپیما و غرامتی که ایران باید به قربانیان این حادثه پرداخت کند در زمره این اخبارند. با این حال یک ماجرای تلخ دیگر نیز می‌رفت که به فراموشی سپرده شود، اما یک نامه باعث شد باز هم مورد توجه قرار گیرد؛ زمستان سیاه پرندگان تالاب میانکاله.اوایل بهمن ماه امسال بود که اخباری از مرگ گسترده پرندگان در سواحل گلوگاه …
۱۳۹۸/۱۲/۰۷
آماده‌باشِ صددرصدی در پنج استان
درحال حاضر کدام مناطق از کشور در معرض خطر سیلاب قرار دارند؟  باید به قبل‌تر اشاره کنم، وقتی که در هفته گذشته شاهد سامانه بارشی در غرب و شمال‌غرب کشور بودیم. استان‌های آذربایجان‌غربی، آذربایجان‌شرقی، اردبیل، زنجان، گیلان، گلستان و مازندران هفت استانی بودند که درگیر برف و باران شدند. این بارش‌ها در برخی نقاط پُرفشار بود، برای همین پیش‌بینی‌های لازم را انجام دادیم، نماینده سازمان در استان‌ها حضور پیدا کرد و طرح عملیاتی مشخصی برای مناطق تحت‌تأثیر سیل در نظر گرفته شد. ما میزان آمادگی استان‌ها را ارزیابی کردیم و از طرف دیگر، استان‌های معین را هم تعیین کردیم. مگر استان‌های معین خودشان درگیر نبودند؟ بله. در آذربایجان‌شرقی مستقر …
سال بد، سال باد
۱۳۹۸/۱۲/۰۴
سال بد، سال باد
عباس ثابتی راد‌ _ دبیر گروه شهر این شوربختی و دومینوی شوم تا کجا ادامه خواهد داشت؟ نخستین روز سال98 با سیل گلستان و مازندران و خراسان شمالی آغاز شد. هنوز بهت جامعه از سیل به پایان نرسیده بود که دوباره فارس و کرمانشاه و خوزستان اسیر سیل شدند. دوباره نگاه‌های مردم چرخید به مرکز کشور. 6روز بعد و در همان فروردین، سیل استان‌های لرستان و همدان را درنوردید. سال98 با سیل آغاز شد؛ بحرانی که سراسر کشور را درگیر کرد و آغازش همراه با بهت سراسری و ملی بود. چند‌ماه بعد و با آغاز پاییز دوباره همه‌‌چیز شروع شد. …
سیل فروردین ماه ایران؛ نهمین حادثه طبیعی خسارت بار جهان
۱۳۹۸/۱۱/۱۸ / سیل / تغییرات آب و هوایی / سیل گلستان و مازندران / سیل لرستان / سیل سیستان و بلوچستان
سیل فروردین ماه ایران؛ نهمین حادثه طبیعی خسارت بار جهان
شرکت بیمه AON در گزارشی از حوادث طبیعی‌ای که در سال ۲۰۱۹ بیشترین خسارت را داشته‌اند، نوشته است.
استان‌های جنوبی کشور در معرض سیلاب
۱۳۹۸/۱۰/۱۹ / سیل / سیل گلستان و مازندران / ستاد مدیریت بحران / سازمان هواشناسی / بارش برف - باران
استان‌های جنوبی کشور در معرض سیلاب
تسنیم نوشت: به دنبال هشدار سیلاب در استان‌های جنوبی کشور برای روزهای جمعه و شنبه پیش رو، ستاد ملی فرماندهی و پشتیبانی مدیریت سیلاب در شرکت مدیریت منابع آب ایران تشکیل جلسه داد.
۱۳۹۸/۰۹/۲۱ / مسکن / قیمت مسکن / سیل / سیل گلستان و مازندران / سیل لرستان
بنیاد مسکن: خانه تمام سیل‌زدگان تا قبل از عید تحویل می‌شود
ایرنا نوشت: رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گفت: بازسازی تمام واحدهای مسکونی خسارت دیده از سیل امسال، تا پیش از عید نوروز پایان یافته و تحویل سیل‌زدگان خواهد شد.
۱۳۹۸/۰۸/۱۴ / جمعیت هلال احمر / مدیریت بحران / امداد و نجات / مناطق سیل زده
امدادرسانی هلال‌احمر به هزار نفر در ۱۶ شهر و روستای سیل‌زده
تهران- ایرنا- رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر، از امدادرسانی به بیش از هزار نفر از هموطنان متاثر از سیل در ۱۶ شهر و روستای استان های گلستان و مازندران خبر داد و اعلام کرد: ۱۷۱ بسته غذایی در میان متاثران توزیع و ۹۶ واحد مسکونی از آب تخلیه شد.
۱۳۹۸/۰۸/۱۴ / سیل / سیل گلستان و مازندران
جسد پیرزن مازندرانی مفقودی در سیل پیدا شد
ایرنا نوشت: جسد پیرزنی که در سیل روز یکشنبه شهرستان گلوگاه در شرق مازندران مفقود شده بود، با تلاش امدادگران جمعیت هلال احمر صبح امروز سه‌شنبه پس از سه روز پیدا شد.
۱۳۹۸/۰۸/۱۳
از مناطق سیل‌زده مازندران و گلستان چه خبر؟
رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر از ادامه امدارسانی های نیروهای امدادگر و نجاتگر هلال احمر به هموطنان سیل زده و متاثر از آبگرفتگی در ۲ استان مازندران و گلستان در ۴۸ ساعت گذشته خبر داد.
۱۳۹۸/۰۸/۱۳ / سیل / سیل گلستان و مازندران
مفقود شدن یک نفر بر اثر سیل در مازندان
ایلنا نوشت: رییس سازمان امداد و نجات از مفقود شدن یک نفر در گلوگاه واقع در استان مازندران به دلیل گرفتار شدن در سیلاب خبر داد.
۱۳۹۸/۰۸/۱۳
امداد رسانی به 838 نفر در استان‌های گلستان و مازندران
رئیس سازمان امداد و نجات از امداد رسانی به 838 نفر در سیل و آبگرفتگی در استان‌های گلستان و مازندران خبر داد.
۱۳۹۸/۰۸/۱۲ / سیل / استان گلستان / سیل گلستان و مازندران
فیلم | سیل پل نوکنده را کند
بارش باران شدید و جاری شدن سیلاب در نوکنده افزون بر بسته شدن نوبت صبح مدارس این شهر، سبب خسارت به برخی مزارع و تخریب یک پل در این شهر شد.
۱۳۹۸/۰۸/۱۱ / سازمان هواشناسی
اخطاریه سازمان هواشناسی درباره احتمال وقوع سیل در دو استان
ایسنا نوشت: سازمان هواشناسی با صدور اخطاریه‌ای نسبت به احتمال وقوع سیلاب در دو استان گلستان و شرق استان مازندران هشدار داد.
۱۳۹۸/۰۸/۱۰ / سیل / سیل گلستان و مازندران / سیل لرستان / خسارت سیل
هشدار رئیس هلال احمر: سیل یک مخاطره حدی در ماه‌های پیش روست
رئیس هلال احمر در مورد سیل به ایرانیان هشدار داد.
۱۳۹۸/۰۷/۲۳ / سیل / سیل گلستان و مازندران / سازمان هواشناسی / بارش برف - باران
ایران در آستانه سیلاب‌های ویرانگر
ایسنا نوشت: سایه وقوع سیل از ابتدای سال و پس از وقوع سیلاب‌هایی که دامن آن بسیاری از استان‌های کشور را گرفت، بر سر ایران سنگینی می‌کند و در حالی که به تازگی وارد سال آبی ۹۹-۹۸ شده‌ایم، پیش‌بینی‌ها باز هم از بارش بیش از میزان نرمال و احتمال وقوع سیل در نقاط مختلف حکایت دارد.
۱۳۹۸/۰۷/۱۷ / استان گلستان / سیل گلستان و مازندران
تحویل ۵۰۰ خانه جدید در گلستان به سیل‌زدگان
ایرنا نوشت: برای بهره‌برداری از واحدهای مسکونی سیل زدگان گلستان تاکنون در گلستان ۴۱۰ میلیارد ریال اعتبار کم بهره با دوره بازپرداخت طولانی از سوی بانک‌های عامل به سیل زدگان پرداخت شده است.
۱۳۹۸/۰۶/۲۴ / سیل / سیل گلستان و مازندران / دادستانی / دادسرا
مقصران سیل گلستان به دادسرای گرگان احضار شدند
ایرنا نوشت: دادستان عمومی و انقلاب گرگان گفت که در جریان رسیدگی به پرونده مقصران سیل استان گلستان ۱۱ مدیر به دادسرا احضار شدند.
۱۳۹۸/۰۶/۰۹ / سیل / سیل گلستان و مازندران / قوه قضاییه
کمک رسانی بهتر به سیل‌زدگان، مورد تاکید قوه قضاییه است
ایرنا نوشت: معاون رییس قوه قضائیه و رییس سازمان پزشکی قانونی کشور گفت که تاکید رییس قوه قضائیه همواره ادامه کمک رسانی به سیلزدگان کشور و حل مسایل و مشکلات آن ها است.
۱۳۹۸/۰۶/۰۵ / سیل گلستان و مازندران / مسکن
حال نسبتا خوب سیل زدگان مازندران/ تلخی شامگاه 26 اسفند فراموش شد؟
خراسان نوشت:  روند ساخت بیش از 300 واحد مسکونی احداثی سیل زده در استان  مازندران با پیشرفت فیزیکی 55 درصدی ادامه دارد و به گفته مسئولان تا سه ماه آینده به اتمام می رسد.
۱۳۹۸/۰۶/۰۲ / سیل گلستان و مازندران
نوسازی خانه‌های آسیب‌دیده از سیل به کجا رسید؟
معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشوراز معرفی ۱۰۸ هزار و ۲۸۸ واحد آسیب دیده ناشی از سیل ابتدای سال جاری در کشور برای دریافت تسهیلات و عقد قرارداد با ۷۹ هزار و ۸۹۲ واحد برای دریافت تسهیلات بانکی خبر داد.
۱۳۹۸/۰۵/۱۷ / حسینی بای / سیل گلستان و مازندران
فیلم | چرا حسینی بای تا کمر وارد مسیر سیل شد؟
حسینی بای که به مناسبت روز خبرنگار تور برنامه های تلویزیون گذاشته بعد از حضور در فرمول یک به برنامه صبح بخیر رفت و آنجا دلیل رفتنش تا زیر گردن درون آب سیل گلستان را توجیه کرد.
۱۳۹۸/۰۵/۱۳ / سیل / مدارس غیردولتی / سازمان اوقاف و امور خیریه / سیل گلستان و مازندران / سیل لرستان
موسسه‌ای که با کمک‌های مردم ۱۴ مدرسه در مناطق سیل‌زده می‌سازد
یک موسسه خیریه موفق شد در مناطق آسیب دیده از سیل نوروزی امسال، قرارداد نوسازی کامل ۱۲ مدرسه و بازسازی ۲ مدرسه را به صورت تعمیراتی انجام دهد.
۱۳۹۸/۰۴/۲۶ / سیل گلستان و مازندران / سپاه پاسداران
روایت یک مقام سپاهی از انفجارها در جریان سیل آق‌قلا و پاسخ استانداری گلستان
معاون سیاسی، امنینی استانداری گلستان می‌گوید انفجارهایی که برای عبور سیلاب در شهرستان آق‌قلا انجام شده بود به درخواست ستاد بحران این شهرستان انجام شده است.
۱۳۹۸/۰۴/۲۱ / سیل / سیل گلستان و مازندران
پل‌دختری‌ها هنوز روی خوش ندیده‌اند/ از مهاجرت تا شیوع بیماری‌های عفونی
«گل و لای‌ها خشک شده و گرمای زیاد هوا باعث گرد و غبار بسیار زیادی شده است. دمای هوا در پلدختر بسیار بالاست و تا ۵۰ درجه هم می‌رسد به همین دلیل گردو خاک بسیار زیاد است و بیماری‌های عفونی بین کودکان بسیار شیوع پیدا کرده است.»
۱۳۹۸/۰۴/۰۵ / پرویز پرستویی / هدیه تهرانی / چهره‌ها در اینستاگرام / شبکه‌‌های اجتماعی / سیل گلستان و مازندران
پیام تبریک خاص پرویز پرستویی برای تولد هدیه تهرانی/ عکس
پرویز پرستویی با تمجید از زحمات هدیه تهرانی در استان گلستان، او را هنرمند ماندگار سینما و شیرزن استان نامید که هنوز در حال کمک‌رسانی به مردم است. او همچنین تولد او را تبریک گفت.
۱۳۹۸/۰۳/۲۲ / استان گلستان / سیل گلستان و مازندران
یک اصلاح‌طلب استاندار جدید گلستان شد/ استاندار کهگیلویه و بویراحمد هم منصوب شد
هیات دولت در جلسه روز چهارشنبه به ریاست حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی رئیس جمهور، به استانداران منتخب استان های گلستان و کهگیلویه و بویراحمد رأی اعتماد داد.
۱۳۹۸/۰۳/۱۰ / مهتاب کرامتی / بازیگران سینما و تلویزیون ایران / سیل گلستان و مازندران / چهره‌ها در اینستاگرام
سفر لذت‌بخش مهتاب کرامتی به آق‌قلا/ عکس
مهتاب کرامتی، بازیگر سینما که سفیر حسن نیت یونیسف در ایران است، عکسی از همراهی خود در اهدای کمک‌های این سازمان جهانی به سیل‌زدگان استان گلستان و شهرستان آق‌قلا را منتشر کرد. او همراه شدن با کودکان را، لذت‌بخش‌ترین قسمت این سفر دانست.
۱۳۹۸/۰۳/۰۸
طولانی ترین سفره افطاری ایران در آق‌قلا‎
طولانی‌ترین سفره افطاری ایران، همزمان با شب‌های لیالی قدر از سوی مؤسسه کانون مردم نهاد آبادگران جوانان ریحان آباد استان مازندران و با همکاری مرکز بزرگ اسلامی شمال کشور، خانه رویش مهرگان اصفهان، ادارات کل ورزش و جوانان مازندران و گلستان و بخش‌های مختلف دیگر، به طول یک هزار متر، با پذیرایی بیش از چهار هزار نفر در شهر سیل زده شهرستان آق‌قلا در شمال استان گلستان برپا و پهن شد.
۱۳۹۸/۰۳/۰۵ / سیل / سیل گلستان و مازندران / تسهیلات بانکی
کمک ۷ میلیارد تومانی به خسارت دیدگان سیل گلستان پرداخت شد
باشگاه خبرنگاران نوشت: مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گلستان گفت:بیش از ۷میلیاردتومان کمک بلاعوض به واحدهای مسکونی آسیب دیده استان پرداخت شد.
۱۳۹۸/۰۲/۲۹ / ساخت و ساز / مسکن / سیل گلستان و مازندران / سیل لرستان
رئیس بنیاد مسکن: ستاد فرمان امام ۳۰ میلیارد تومان برای بازسازی خانه‌های سیل‌زدگان اهدا کرد
رئیس بنیاد مسکن در مراسم امضای تفاهمنامه تکمیل واحدهای مسکونی سیل‌زدگان از پرداخت کمک ۳۰ میلیارد تومانی ستاد فرمان امام برای تکمیل و تعمیر واحدهای مسکونی سیل‌زده خبر داد.
۱۳۹۸/۰۲/۲۶ / سیل / سیل گلستان و مازندران
سیل به آق قلا برگشت
ایسنا نوشت: معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان شمالی از بسیج همه امکانات برای کمک رسانی و پاکسازی منازل آسیب دیده از سیل در شهر آشخانه از توابع شهرستان مانه و سملقان خبرداد.
۱۳۹۸/۰۲/۲۲ / سیل / سیل گلستان و مازندران / مالیات / مالیات بر ارزش افزوده
جزییات بخشودگی مالیات بر درآمد استان‌های سیل زده
سرپرست سازمان امور مالیاتی کشور با تشریح جزییات بخشودگی مالیات بر درآمد استان های سیل زده، گفت: بدهی مالیات بر درآمد این دسته از مودیان که بیش از ۵۰ درصد اموال آنها در اثر وقوع سیل فروردین سال ۱۳۹۸ از بین رفته، بخشوده می‌شود.
۱۳۹۸/۰۲/۱۰
جزییات اعطای تسهیلات بانک ملت به سیل زدگان گلستان و مازندران
بانک ملت، سهمیه تسهیلات حوادث غیر مترقبه ناشی از سیل فروردین ماه سال ۱۳۹۸ در استان‌های گلستان و مازندران را به شعب ابلاغ کرد.
۱۳۹۸/۰۲/۰۷
اعلام قطعی میزان خسارات سرمازدگی تا پایان هفته/ پرداخت خسارات کشاورزان سیل زده از این هفته آغاز می‌شود
ایلنا: مدیرکل دفتر بحران و کاهش مخاطرات وزارت جهاد کشاورزی از آغاز پرداخت خسارات سیل به کشاورزان دو استان گلستان و مازندران از این هفته خبر داد.
۱۳۹۸/۰۲/۰۳
رمزگشایی از سیل قرن
رضا کربلائی _ روزنامه‌نگار: سیل همه را غافلگیر کرد و به بخش زیادی از شهرها و روستاهای ایران از شمال در استان‌های مازندران و گلستان گرفته تا لرستان و خوزستان خسارت‌ زد.
۱۳۹۸/۰۲/۰۲
اعضای کمیسیون بهداشت مجلس به مناطق سیل زده گلستان و مازندران می روند
تهران- ایرنا- سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی از سفر اعضای این کمیسیون به مناطق سیل زده استان های گلستان و مازندران خبر داد.
۱۳۹۸/۰۱/۳۱
وزارت جهاد: سیل زدگان 2 استان این هفته تسهیلات بانکی می گیرند
تهران- ایرنا- مدیرکل دفتر مدیریت بحران و کاهش مخاطرات بخش کشاورزی وزارت جهاد کشاورزی گفت: مصوبه های هیات دولت برای پرداخت کمک بلاعوض و تسهیلات بانکی ارزان قیمت دو استان مازندران و گلستان خسارت دیده ناشی از سیل اخیر، از این هفته آغاز می شود.
۱۳۹۸/۰۱/۲۸
سیل ، شالیکاران حرفه ای مازندرانی را به گلستان برد
ساری - ایرنا - سیل و سیلاب اخیر بار دیگر پای شالیکاران حرفه ای مازندران را به استان گلستان باز کرد تا روی نعمت این پدیده طبیعی را به همگان نشان دهد.
۱۳۹۸/۰۱/۲۷
حضور و مشارکت مردم؛ مهارکننده بحران‌ها
شفقنا- کرم محمدی در سرمقاله امروز روزنامه مردم سالاری نوشت، سیل از اواخر سال گذشته در دو استان شمالی کشور یعنی گلستان و مازندران راه افتاد. در فروردین سال جاری بارش‌های فراوان استان‌های ایلام؛ خوزستان؛ لرستان و کرمانشاه را نیز دستخوش سیلاب کرد. اوج بارش‌ها در نیمه اول فروردین در لرستان رخ داد و منجر به وقوع سیل ویرانگر شد. […]
۱۳۹۸/۰۱/۲۵
از پرداخت وام بلاعوض تا استفاده از صندوق توسعه برای جبران خسارت ها/ گزارشی از مهم ترین اقدامات دولت در بحران سیل
شفقنا- به دنبال بارش های شدید که از روزهای پایانی سال گذشته در برخی مناطق کشور آغاز شد، سیل اغلب استان های کشور را در برگرفت. خسارت های سیل در استان های شمالی مازندران و گلستان ، فارس لرستان و خوزستان بیشتر از مناطق دیگر بوده است. بر اساس اعلام رییس اورژانس کشور آخرین آمار تلفات سیل اخیر را ۷۰ […]
۱۳۹۸/۰۱/۲۵
سیل موجب رانش زمین و تخریب اولیه در معادن زغالسنگ شد
تهران- ایرنا- رئیس خانه معدن ایران گفت: سیل در استان های گلستان و مازندران موجب رانش زمین و تخریب اولیه در معادن زغالسنگ شد.
۱۳۹۸/۰۱/۲۳
نوبخت: لایروبی آب بندان‌های گیلان خطر بروز سیل در این استان را کاهش داد
معاون رئیس‌جمهور به موضوع لایروبی انهار، رودخانه‌ها و ساماندهی وضعیت آب‌بندان‌ها اشاره کرد و گفت: نزولات آسمانی طی هفته‌های گذشته در گیلان بیش از دو استان مازندران و گلستان بوده اما لایروبی بخشی از انهار، رودخانه و آب‌بندان‌ها سبب شد تا این استان با خطر وقوع سیل مواجه نشود.
۱۳۹۸/۰۱/۲۳
در نشست مجمع نمایندگان طلاب حوزه علمیه قم مطرح شد: خسارت ۵۵۰ میلیارد تومانی سیل به کشاورزی محمودآباد/ برخی مسیرهای گلستان ۶۰ سال است که لایروبی نشده است/
شفقنا- نمایندگان طلاب و فضلای استان های گلستان، مازندران و شیراز گزارشی از دلایل وقوع سیل و میزان کمک های مردمی ارائه کردند. به گزارش شفقنا، حجت الاسلام آخوندی، نماینده طلاب و فضلای گرگان در جلسه مجمع عمومی نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم به ارائه گزارشی از وضعیت سیل زدگان در استان گلستان پرداخت و اظهار داشت: اولین […]
۱۳۹۸/۰۱/۲۲
بحران در لرستان، وضعیت اضطراری در خوزستان
در واپسین روزهای سال 97 اگرچه سیل بخش‌هایی از استان گلستان و شرق استان مازندران را به زیر آب فرو برده بود اما شاید کمتر کسی پیش‌بینی می‌کرد که نوروز امسال اغلب استان‌های کشور درگیر سیلاب ناشی از باران‌های بهاری بشوند و سال 98 را با سیلی از مصائب ریز و درشت ناشی از این بارندگی‌ها آغاز کنند. همزمان با سیل ویرانگر در چند استان کشور و انتشار فیلم و عکس از ویرانی‌ها و آبگرفتگی‌ها به‌خصوص سیل دروازه قرآن شیراز، در فضای مجازی بحث‌هایی درباره عدم توجه به اصول راهسازی و شهرسازی مطرح شد.
۱۳۹۸/۰۱/۲۱
سیل به ورودی اهواز رسید
آخرین گزارش ها از ایران نشانگر آن است که مناطق سیل زده درشرق استان مازندران و استان گلستان به دلیل فعال شدن یک سامانه بارشی جدید در کشور همچنان در معرض تهدید قرار دارند.
۱۳۹۸/۰۱/۲۱
اختصاص ۲۴۰ میلیارد برای جبران خسارات کشاورزی گلستان و مازندران
رئیس سازمان برنامه‌ و بودجه با صدور ۲ دستور تخصیص جداگانه به خزانه، مجوز پرداخت ۲۳۹۶.۵ میلیارد ریال به خسارت‌دیدگان بخش کشاورزی از سیل اخیر را در استان‌های گلستان و مازندران صادر کرد.
۱۳۹۸/۰۱/۲۱
گزارش بیمه مرکزی از خسارات سیل 98
مدیران بیمه مرکزی در جلسه فوق‌العاده رسیدگی به حوادث سیل کشور، ارزیابی‌های اولیه شرکت‌های بیمه از خسارات واقع‌شده در استان‌های گلستان، فارس، ایلام، خوزستان، مازندران و لرستان را بررسی کردند. طبق ارزیابی‌های اولیه در استان گلستان تاکنون حدود 10 هزار مورد اعلام خسارت از سوی بیمه‌شدگان واحدهای مسکونی، اداری و تجاری شهری اعلام شده است. همچنین پوشش بیمه‌ای روستاییان استان گلستان را شرکت‌های بیمه ایران، تجارت‌نو، میهن و آرمان بر عهده دارند که پیش‌بینی می‌شود هزار واحد بیمه شده مورد آسیب قرار گرفته باشند.
۱۳۹۸/۰۱/۲۰
برق اکثر مناطق سیل زده وصل شد
طبق گفته‌های مسؤولان وزارت نیرو براساس برآوردهای اولیه صورت گرفته، میزان خسارت در استان گلستان بسیار زیاد بوده و برآورد می‌شود که حدود ۸ تا ۱۰ میلیارد تومان به شبکه برق کشور آسیب رسیده باشد. در استان مازندران نیز طبق برآوردهای صورت گرفته، دو میلیارد تومان و در استان لرستان نیز پیش‌بینی می‌شود که حداقل پنج میلیارد تومان خسارت به شبکه برق کشور وارد شده باشد.
۱۳۹۸/۰۱/۱۹
۷۶ درصد کل خسارات سیل در ۴ استان حادث شده است/۴۸۰ میلیارد تومان کمک بلاعوض به گلستان و مازندران
ایلنا: معاون برنامه‌ریزی و امور اقتصادی وزارت جهاد کشاورزی گفت: گسترش خسارات وارده سیل در برخی از استان‌های کشور مانند گلستان، خوزستان، مازندران و لرستان بیشتر و در…
۱۳۹۸/۰۱/۱۹
خسارت 3/ 43 میلیارد تومانی به 7 شهرک صنعتی
خسارت‌های وارد شده به زیر ساخت‌ها و تاسیسات 7 شهرک صنعتی شامل معابر، ایستگاه پمپاژ آب، تصفیه خانه و... در دو استان گلستان و مازندران بیش از 3/ 43 میلیارد تومان اعلام شده است. همچنین به 4200 واحد صنفی و 130 واحد صنعتی شامل ساختمان، ماشین‌آلات، تجهیزات، مواد اولیه و محصول نیمه‌ساخته و نهایی خسارت وارد شده است. در این دو استان 11 هزار قالیباف هم دچار خسارت ناشی از سیل شده‌اند.
۱۳۹۸/۰۱/۱۸
استانهای سیل زده نیاز به کمک و یاری مردم دارند
اصفهان- ایرنا- استاندار اصفهان گفت: استانهای سیل زده خوزستان، لرستان، مازندران و گلستان نیاز به کمک و یاری ملت ایران دارند اما اولویت امروز ما پیشگیری از خسارت ها در خوزستان است.
۱۳۹۸/۰۱/۱۸
امکانات سپاه سمنان در اختیار مناطق سیل زده است
سمنان - ایرنا - فرمانده سپاه قائم (عج) استان سمنان گفت: تمام امکانات سپاه استان از نیروهای بسیجی و پاسدار تا ماشین آلات مهندسی و مکانیکی در اختیار مناطق سیل زده لرستان، گلستان و مازندران است.
۱۳۹۸/۰۱/۱۸
جزئیات پرداخت خسارت سیل‌زدگان گنبد از زبان رئیس‌کل بیمه مرکزی
رئیس‌کل بیمه مرکزی گفت: تاکنون حدود 50 میلیارد ریال خسارت در استان مازندران در دو بخش مسکونی و خودرو، احراز شده که با توجه به تکمیل تدریجی پرونده‌های خسارتی این مبلغ، افزایش نیز خواهد یافت. به گزارش اداره‌کل روابط عمومی و امور بین‌الملل بیمه مرکزی، دکتر غلامرضا سلیمانی در گفت‌و‌گو با شبکه خبر درخصوص همراهی با رئیس‌جمهور در سفر اخیر به مناطق سیل‌زده استان گلستان و مازندران، ضمن اعلام این مطلب افزود: تاکنون بیش از ۱۰ هزار پرونده خسارت ناشی از وقوع سیل برای بیمه‌گذاران این دو استان تشکیل شده که پس از بررسی و ارزیابی توسط کارشناسان و ارزیابان خسارت شرکت‌های بیمه به آسیب‌دیدگان، پرداخت خواهد شد. رئیس‌کل بیمه مرکزی میزان پوشش‌های بیمه‌ای اکثر بیمه‌گذاران این مناطق را ۱۰، ۲۰ و بیش از 20 میلیون تومان …
۱۳۹۸/۰۱/۱۷
تشکیل پرونده بیمه برای ۱۰ هزار واحد مسکونی در استان گلستان
شفقنا- غلامرضا سلیمانی، رییس کل بیمه مرکزی با اشاره به خسارت های زیاد ناشی از سیل استان مازندران و گلستان از تلاش و اهتمام بیمه مرکزی برای جبران هرچه سریع تر خسارات سیل زدگان خبر داد و به پایگاه اطلاع رسانی دولت گفت: از همان ساعات اولیه وقوع سیل، گروه های بیمه در مناطق سیل زده مستقر شده و هم […]
۱۳۹۸/۰۱/۱۷
درس‌های شوک بارشی
۲۴ ساعت مانده به آغاز سال جدید، سیل استان گلستان و شرق استان مازندران را با جدی‌ترین بحران طی دهه‌های اخیر مواجه کرد و به‌تدریج شیراز و بخش‌های وسیعی از استان لرستان را درگیر کرد. براساس آخرین آمار سیل تاکنون ۷۰ کشته و ۷۹۱ مصدوم برجا گذاشته است که از...
۱۳۹۸/۰۱/۱۷ / کشاورزی / سیل / ترسالی / سیلاب / اقلیم‌شناسان / بارش‌های سیلابی / فقر پوشش گیاهی
اقلیم‌شناسان در گفت‌و گو با سازندگی: پیش‌بینی ترسالی مبنای علمی ندارد
با گذشت کمتر از دو سال از وقوع سیلاب‌هایی بزرگ‌مقیاس در آذربایجان غربی و فارس و خوزستان و مازندران،‌ سیل بار دیگر آمد و این بار نه تنها مازندران و گلستان که تقریبا نیمی از غرب کشور را درنوردید.
۱۳۹۸/۰۱/۱۵
آغاز پرداخت کمک بلاعوض به سیل زدگان از 17 فروردین
پرداخت خسارات را در استان‌های مازندران و گلستان شروع کردیم و در لرستان از روز شنبه که بانک‌ها دایر می‌شود ما می‌توانیم بپردازیم.
۱۳۹۸/۰۱/۱۴
شهرک صنعتی آق قلا ایمن سازی شود
وزیر صنعت، معدن و تجارت که در سفری دو روزه جهت بررسی وضعیت مناطق سیل زده به استان های مازندران و گلستان سفر کرده بود، دستور ایمن سازی شهرک صنعتی آق قلا در مقابل سیل را صادر کرد.
۱۳۹۸/۰۱/۱۴
کمک های مردم دامغان برای سیل زدگان شمال کشور ارسال شد
سمنان- ایرنا- فرمانده سپاه ناحیه دامغان گفت: کمک های نقدی و غیر نقدی مردم دامغان به ارزش 500 میلیون ریال به مناطق سیل زده استان های گلستان و مازندران ارسال شد.
۱۳۹۸/۰۱/۱۴
بسیج تا آخرین لحظه برای کمک به سیل زدگان در صحنه خواهد بود
تهران- ایرنا- رییس سازمان بسیج مستضعفین با تاکید بر اینکه نیروهای بسیج تا اخرین لحظه برای کمک به سیل زدگان در صحنه هستند، گفت: یک هزار و 341 گروه جهادی بسیج اکنون در حال خدمت رسانی به سیل زدگان گلستان و مازندران هستند.
۱۳۹۸/۰۱/۱۳
ارائه 45 هزار خدمت درمانی توسط سپاه به سیل‌زدگان شمال کشور
 معاون هماهنگ کننده نیروی زمینی سپاه گفت: تاکنون نزدیک به 45 هزار خدمات بهداشتی و درمانی به سیل زدگان استان گلستان و مازندران ارائه شده است.
۱۳۹۸/۰۱/۱۲
زمان نخستین مرحله پرداخت غرامت کشاورزان گلستان و مازنداران اعلام شد
ایلنا: نخستین مرحله پرداخت غرامت کشاورزان خسارت دیده ناشی از سیل در استان های گلستان و مازندران با شروع فعالیت کاری بانک کشاورزی از ۱۵ فروردین ماه آغاز می شود.
۱۳۹۸/۰۱/۱۰
یک مسافر هنگام حوادث طبیعی باید چه کار کند
حوادثی که از روزهای آغازین سال 98 در کشور رخ داد بسیار تلخ و منقلب‌کننده بودند. از سیل ویرانگر استان‌های گلستان و مازندران تا سیلاب ناگهانی شیراز و آب‌گرفتگی و سیلاب در استان لرستان و حوادث احتمالی که ممکن است در شهرهای جنوبی یا پایتخت، تهران رخ دهد. شنیدن این اخبار ممکن است بسیاری را از سفر منصرف کند. اما نمی‌توان به خاطر احتمال رخ دادن حادثه به طور کلی سفر را فراموش کرد. پس بهتر است همیشه آمادگی مواجهه با چنین حوادثی را داشته باشیم. در ادامه با ما همراه باشید.
۱۳۹۸/۰۱/۱۰
پزشکی قانونی: آمار فوتی‌های سیل در کشور ۴۲ نفر است / بیشترین فوتی‌ها در شیراز با ۱۹ نفر، گلستان با ۷ نفر و مازندران با ۵ نفر ثبت شده
رئیس پزشکی قانونی کشور گفت: ۴۲ نفر به دلیل حوادث جوی در کشور طی چند روز اخیر جان خود را از دست داده که همه این افراد تشخیص هویت شدند. وی افزود: در استان گلستان نیز ۷ نفر جان خود را از دست داده‌اند که ۵ مورد از آن‌ها مربوط به واژگونی قایق بود، همچنین در کهگیلویه و بویراحمد ۲ نفر، لرستان ۲ نفر، شیراز ۱۹ نفر، خوزستان یک نفر و سمنان نیز یک نفر جان خود را از دست داده‌اند.
۱۳۹۸/۰۱/۰۹
(ویدیو) اعتراض تند پیرمرد گلستانی به لاریجانی
بعد از سیل گلستان رئیس مجلس از مناطق سیل‌زده گلستان و مازندران بازدید کرد
۱۳۹۸/۰۱/۰۹
اعزام 12 تیم تخصصی حمایت های روانی اجتماعی به گلستان
سازمان بهزیستی در قالب طرح محب از روز ۲۸ اسفند ۹۷ تا کنون در مناطق سیل زده استان های مازندران و گلستان اقدامات عمومی و تخصصی حمایت های روانی اجتماعی در جهت کاهش آسیب های روانی اجتماعی را انجام داده است.
۱۳۹۸/۰۱/۰۹
کشاورزان چقدر خسارت سیل دریافت می‌کنند؟
تستیم نوشت:مدیرکل بحران وزارت جهاد کشاورزی گفت: بیش از ۱۲۰۰ میلیارد تومان خسارت به استان گلستان و ۱۲۵۵ میلیارد تومان به استان مازندران به بخش کشاورزی وارد شده است.
۱۳۹۸/۰۱/۰۹
سازمان مدیریت بحران: دلیل سیل گلستان، پر شدن سدهای «گلستان» و «وشمگیر»، لایروبی نکردن مصب رودخانه‌ها و محدود بودن خروجی آب به سمت دریا بود / ۱۰ هزار خانه در گلستان و ۶ هزار و ۵۰۰ واحد در مازندران خسارت …
رئیس سازمان مدیریت بحران کشور به برخی از علت‌های وقوع سیل در گلستان اشاره کرد و گفت: پر شدن سدهای"گلستان" و "وشمگیر"، لایروبی نکردن مصب رودخانه‌ها و محدود بودن خروجی آب به سمت دریا از جمله علت‌های وقوع سیل در مناطق مسکونی است. نجار افزود: بر اساس ارزیابی‌های انجام شده در بخش کشاورزی در دو استان گلستان و مازندران ۳ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان خسارت وارد شده است.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •