چهارشنبه, ۱ بهمن, ۱۳۹۹ / 20 January, 2021
شبه خانواده
ضرورت ایجاد «شبه خانواده» برای کودکان بی‌سرپرست
۳ روز قبل / آسیب های اجتماعی / آسیب پذیری / مراکز شبه خانواده / کودکان بی سرپرست
ضرورت ایجاد «شبه خانواده» برای کودکان بی‌سرپرست
تهران - ایرنا - عضو هیات علمی دانشگاه علامه طباطبائی گفت: جامعه‌پذیری، اجتماعی شدن، رشد عاطفی و فرهنگی افراد بدون وجود خانواده دچار اختلال می‌شود براین اساس ایجاد مراکز شبه خانواده گزینه مناسبی برای کودکان بی سرپرست و بد سرپرست است تا خلاء نبود خانواده تا حدودی برطرف شود.
تدوین برنامه ای برای هدایت فرزندان بهزیستی به زندگی مستقل/حق ترخیص کنونی ۲۰ میلیون!
۱۳۹۹/۰۹/۰۷ / سازمان بهزیستی / فرزندان در معرض هدایت به زندگی مستقل / شبه خانواده
تدوین برنامه ای برای هدایت فرزندان بهزیستی به زندگی مستقل/حق ترخیص کنونی ۲۰ میلیون!
مدیرکل امور کودکان و نوجوانان سازمان بهزیستی کشور از تدوین برنامه‌ای جامع برای حمایت همه جانبه از فرزندان در معرض هدایت به زندگی مستقل خبر داد و گفت: این برنامه در ۶ بخش تهیه شده و در شرف نهایی شدن است.
۱۳۹۹/۰۶/۱۹
توضیحات بهزیستی درباره انتشار فیلم مصرف موادمخدر یک کودک در فضای مجازی
رئیس اورژانس اجتماعی سازمان بهزیستی درباره فیلم منتشرشده در فضای مجازی که پدری به فرزند خود مصرف موادمخدر  را آموزش می‌دهد، توضیحاتی داد. محمود علی‌گو، رئیس اورژانس اجتماعی سازمان بهزیستی کشور درباره فیلم منتشرشده در فضای مجازی که پدری به فرزند خود مصرف موادمخدر آموزش می‌دهد، اظهار کرد: «در ابتدا باید بررسی کنیم و ببینیم که این کودک در کدام‌یک از شهرهاست و به پلیس فتا اطلاع دهیم.» رئیس اورژانس اجتماعی با بیان اینکه بعد از دستگیری فردی که در فیلم به کودک موادمخدر می‌دهد، کودک به سازمان بهزیستی سپرده می‌شود، افزود: «اگر به اجبار کودک توسط والدین خود مواد مصرف کرده است، مسیر قضائی مربوط به خود را طی می‌کند، اما اگر کودک متوجه نیست و اجباری …
آلوده‌ شدن برخی شیرخوارگاه‌ها به کرونا/ هیچ مورد فوتی نداشتیم
۱۳۹۹/۰۵/۲۷ / شیرخوارگاه / محمد نفریه / رئیس کمیته پیشگیری از بیماری‌های واگیردار سازمان بهزیستی کشور / مراکز شبه خانواده / شیرخوارگاه‌ها
آلوده‌ شدن برخی شیرخوارگاه‌ها به کرونا/ هیچ مورد فوتی نداشتیم
ایلنا: رئیس کمیته پیشگیری از بیماری‌های واگیردار سازمان بهزیستی کشور با اشاره به آلوده‌ شدن برخی شیرخوارگاه‌ها و مراکز شبه‌خانواده به کرونا گفت: خوشبختانه هیچ موردی…
ابتلای ۱۷۱۷ نفر از مددجویان بهزیستی به کرونا
۱۳۹۹/۰۴/۳۰ / ویروس کرونا / وحید قبادی دانا / مراکز شبه خانواده / سازمان بهزیستی کشور / کرونا در ایران؛ آخرین اخبار و گزارش‌ها
ابتلای ۱۷۱۷ نفر از مددجویان بهزیستی به کرونا
تهران- ایرنا- رییس سازمان بهزیستی کشور گفت: از بین ۷۰ هزار نفر از مددجویانی که در مراکز شبانه روزی نگهداری می‌شوند، تست کرونای هزار و ۷۱۷ نفر از آنها مثبت شد.
تسهیل فرزندخواندگی؛ اینترنت به جای لک‌لک
۱۳۹۹/۰۴/۲۹ / وحید قبادی دانا / مراکز شبه خانواده / فرزندخواندگی / سازمان بهزیستی کشور
تسهیل فرزندخواندگی؛ اینترنت به جای لک‌لک
تهران - ایرنا - صنعت سینما و انیمیشن، همواره در داستان‌هایی جالب، لک لک‌ها را به عنوان قاصدی برای تحویل کودکان به پدر و مادرهایی که بچه ندارند، نشان داده اما در دنیای امروز و در واقعیت، سامانه‌های الکترونیکی برای این کار طراحی شده‌اند که امسال نیز این سامانه در ایران راه‌اندازی شد
راه‌اندازی ۴۰ خانه کوچک توانبخشی در سراسر کشور
۱۳۹۹/۰۴/۲۵ / وحید قبادی دانا / مراکز شبه خانواده / معلولیت / سازمان بهزیستی کشور / توانبخشی / معلولان / وعده‌هایی که تحقق یافت
راه‌اندازی ۴۰ خانه کوچک توانبخشی در سراسر کشور
تهران - ایرنا - معاون امور توانبخشی سازمان بهزیستی کشور از راه‌اندازی ۴۰ خانه کوچک حمایتی و توانبخشی جدید در کشور برای افراد دارای معلولیت، سالمندان و کودکان و بزرگسالان مبتلا به بیماری های مزمن روانی و اختلالات هوشی خبر داد و گفت: این ۴۰ خانه کوچک حمایتی و توانبخشی به مناسبت چهلمین سالگرد تاسیس بهزیستی افتتاح شد.
فرزندان بهزیستی صاحب خانه می‌شوند
۱۳۹۹/۰۴/۲۳ / مراکز شبه خانواده / اداره کل امور کودکان و نوجوانان / سازمان بهزیستی کشور / وعده‌هایی که تحقق یافت
فرزندان بهزیستی صاحب خانه می‌شوند
تهران - ایرنا - مدیرکل امور کودکان و نوجوانان سازمان بهزیستی کشور گفت: فرزندان بالای ۱۸ سال تحت پوشش این سازمان برای دریافت تسهیلات مسکن شامل ودیعه و اجاره بها و ساخت هزار واحد مسکونی در کنار دیگر جامعه هدف بهزیستی قرار گرفتند.
۲۶ هزار کودک تحت پوشش سازمان بهزیستی هستند
۱۳۹۹/۰۴/۲۳
۲۶ هزار کودک تحت پوشش سازمان بهزیستی هستند
رییس سازمان بهزیستی کشور با بیان اینکه ۲۶ هزار کودک تحت پوشش سازمان بهزیستی هستند، گفت: ۱۶ هزار نفر از این کودکان در خانواده‌های جایگزین و ۱۰ هزار نفر در ۳۳ شیرخوارگاه در استان‌های مختلف و ۵۵۰ مرکز شبه خانواده حضور دارند.
کودک بی سرپرست برای واگذاری به خانواده های متقاضی در خراسان شمالی کم دارم
۱۳۹۹/۰۳/۰۷ / استانی-اجتماعی / کودکان بی سرپرست / خراسان شمالی
کودک بی سرپرست برای واگذاری به خانواده های متقاضی در خراسان شمالی کم دارم
کارشناس مسئول شبه خانواده اداره کل بهزیستی خراسان شمالی گفت: کودک بی سرپرست برای واگذاری به خانواده های متقاضی در این استان در حال حاضر کم داریم.
حضور بیش از ۱۰ هزار کودک در مراکز شبه خانواده بهزیستی/ شیرخوارگاه در کشور‌های توسعه‌یافته وجود ندارد
۱۳۹۹/۰۳/۰۷ / بهزیستی / مراکز شبه خانواده / فرزندخواندگی
حضور بیش از ۱۰ هزار کودک در مراکز شبه خانواده بهزیستی/ شیرخوارگاه در کشور‌های توسعه‌یافته وجود ندارد
معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی کشور درباره مشکل کمبود مربی در شیرخوارگاه‌ها گفت: یکی از بهترین راه‌ها برای جبران کمبود نیرو استفاده بیش از پیش از ظرفیت فرزندخواندگی است.
۱۳۹۹/۰۲/۲۱ / شیرخوارگاه / ویروس کرونا / مراکز شبه خانواده / سازمان بهزیستی کشور / کرونا در ایران؛ آخرین اخبار و گزارش‌ها
سم پاشی شیرخوارگاه‌های شمیرانات
تهران - ایرنا - مدیر بهزیستی شمیرانات گفت: سم پاشی شیرخوارگاه آمنه بصورت یک روز در میان، سم پاشی شیر خوارگاه رفیده در پنج مرحله، سم پاشی مراکز آسیب و شبه خانواده بصورت دو روز در هفته، سم پاشی مرکز کودکان و نوجوانان و سم پاشی و ضد عفونی مرکز میان مدت ترک اعتیاد با کمک شهرداری و خیرین اجرا شده است.
۱۳۹۹/۰۱/۱۷ / مراکز شبه خانواده / اداره کل امور کودکان و نوجوانان / سازمان بهزیستی کشور
تدوین برنامه حمایت از زندگی مستقل فرزندان بالای ۱۸ بهزیستی
تهران - ایرنا - مدیرکل دفتر امور کودکان و نوجوانان سازمان بهزیستی کشور گفت: برنامه حمایت از زندگی مستقل فرزندان بالای ۱۸ سال در مراکز نگهداری بهزیستی در حال تدوین است تا از سال ۹۹ در سراسر کشور اجرایی شود.
۱۳۹۹/۰۱/۰۶
گزارش تصویری: تولید ماسک بیمارستانی در خیریه مشیز
موسسه خیریه کوثر مشیز در راستای تامین نیاز مراکز درمانی و عرضه رایگان در میان مردم و همچنین تامین نیازهای مراکز متعدد شبه خانواده خود، اقدام به تولید ماسک بیمارستانی در کارگاه خیاطی خود کرده است.
۱۳۹۸/۱۱/۲۰ / مراکز شبه خانواده / اداره کل امور کودکان و نوجوانان / مهدکودک
نگهداری ۱۳ کودک بی‌سرپرست در هر مرکز شبه خانواده
تهران - ایرنا - معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی کشور گفت: به طور میانگین ۱۳ کودک بی سرپرست و بدسرپرست در هر مرکز شبه خانواده نگهداری می‌شود که اگر شیرخوارگاه‌ها را نیز به آن اضافه کنیم به طور میانگین در هر مرکز ۱۵ فرزند نگهداری می‌شود.
۱۳۹۸/۱۱/۲۰ / وحید قبادی دانا / بهزیستی / سازمان بهزیستی
یارانه مراکز شبه‌خانواده افزایش یافت
رئیس سازمان بهزیستی از افزایش یارانه مراکز شبه خانواده تحت نظارت بهزیستی خبر داد.
۱۳۹۸/۱۱/۲۰
پرداخت «یارانه» ۶۵۰ هزارتومانی به خانواده جایگزین کودکان بی‌سرپرست و بدسرپرست
رئیس سازمان بهزیستی کشور از افزایش یارانه کودکان مراکز شبه خانواده از ۴٢٠ هزار تومان به ۶۵٠ هزار تومان خبر داد.
۱۳۹۸/۱۱/۲۰ / وحید قبادی دانا / مراکز شبه خانواده
افزایش یارانه کودکان بی‌سرپرست از ۴۵۰ به ۶۵۰ هزار تومان
تهران - ایرنا - رئیس سازمان بهزیستی کشور گفت: مبلغ یارانه فرزندان بی‌سرپرست و بدسرپرست در مراکز شبه خانواده از بهمن ماه از ماهانه ۴۵۰ هزار تومان به ازای هر فرزند به ۶۵۰ هزار تومان معادل ۵۵ درصد افزایش یافت.
۱۳۹۸/۱۱/۲۰
فعالیت ۶۶۰ مرکز شبه خانواده در کشور
ایلنا: مدیرکل دفتر امور کودکان و نوجوانان سازمان بهزیستی کشور از فعالیت ۶۶۰ مرکز شبه‌خانواده در کشور خبر داد.
۱۳۹۸/۱۱/۰۸
دختران مجرد می‌ توانند فرزند خوانده بگیرند
مدیرکل بهزیستی البرز گفت: در حال حاضر ۲۴ مرکز شبه خانواده، ۲۳ خانه کودک و نوجوان و یک شیرخوارگاه زیر نظر بهزیستی در استان فعالیت داشته به کودک بی‌سرپرست و بدسرپرست خدمات ارائه می‌کند.
۱۳۹۸/۰۹/۲۹ / شیرخوارگاه / سازمان بهزیستی / کودک بی‌سرپرست / کودک بدسرپرست
۲۶هزار کودک بی‌سرپرست و بدسرپرست در کشور/ ۱۰هزار کودک در شیرخوارگاه‌ها
رئیس سازمان بهزیستی کشور با اشاره به وجود ۲۶ هزار کودک بی سرپرست و بدسرپرست در سطح کشور، گفت: ۱۶ هزار کودک ما در خانواده‌های جایگزین و ۱۰ هزار کودک در شیرخوارگاه و بیش از ۶۵۰ مرکز شبه خانواده نگهداری می‌شوند.
۱۳۹۸/۰۹/۲۶
خدمات بهزیستی برای کودکانی که فرزندخوانده نمی‌شوند
مدیرکل امور کودکان و نوجوانان سازمان بهزیستی کشور خدمات ارائه شده به کودکان تحت سرپرستی سازمان بهزیستی را از زمان حضور در مراکز تا بعد از خروج آنها از مراکز شبه خانواده را تشریح کرد.
۱۳۹۸/۰۹/۲۴ / سالمندان / مراکز شبه خانواده / مراکز بهزیستی / اورژانس اجتماعی / سازمان بهزیستی کشور
۵۰ درصد تماس‌های اورژانس اجتماعی مزاحم هستند
تهران - ایرنا - رئیس اورژانس اجتماعی کشور گفت: از ۵۰۰ هزار مورد تماس از ابتدای امسال با اورژانس اجتماعی کشور با شماره ۱۲۳، نیمی از آنها مزاحم هستند و ارتباطی با وظیفه اورژانس اجتماعی ندارند.
۱۳۹۸/۰۷/۱۶ / مراکز شبه خانواده / اداره کل امور کودکان و نوجوانان / فرزندخواندگی / روز جهانی کودک / سازمان بهزیستی کشور / معلولان
کودکان معلول بهزیستی چشم انتظار پیدا شدن خانواده هستند
تهران- ایرنا- مدیرکل دفتر امور کودکان و نوجوانان سازمان بهزیستی کشور از متقاضیان فرزندخواندگی خواست تا کودکان دارای معلولیت را نیز به فرزندخواندگی بپذیرند و گفت: این کودکان نیز همانند همه کودکان دیگر، چشم انتظار خانواده و داشتن پدر و مادر هستند.
۱۳۹۸/۰۷/۱۵ / مراکز شبه خانواده / روز کودک / اداره کل امور کودکان و نوجوانان / سازمان بهزیستی کشور
خیران و صنایع برای پشتیبانی آتی فرزندان بهزیستی ورود پیدا کنند
تهران- ایرنا- مدیرکل دفتر امور کودکان و نوجوانان سازمان بهزیستی کشور گفت: برای پشتیبانی و ارائه خدمات بهتر به فرزندان بهزیستی به ویژه برای آینده آنان نیازمند حمایت های بیشتری از جهت قوانین و هم از جهت حضور خیران و صنایع در این زمینه هستیم.
۱۳۹۸/۰۷/۰۱ / شهرآورد 90 / شبه خانواده / تیم فوتبال پرسپولیس / تیم فوتبال استقلال تهران / داربی ۹۰ تهران / کودکان بدسرپرست / کودکان بی سرپرست / سازمان بهزیستی / لیگ برتر فوتبال ایران
فراموشیِ اعدام، اعتیاد و فقر با شهرآورد!
حاضرید چه بهایی پرداخت کنید تا یک دقیقه را کنار پدر یا مادری که از دست داده‌اید، بگذرانید؟ نه اینکه صرفا دست آن ها از دنیا کوتاه باشد، شاید توان نگهداری شما را به دلیل فقر نداشته و در گوشه ای رهاتان کرده باشند، شاید اعتیاد داشته و در کمپ ترک اعتیادی، گرمخانه ای، کوچه و یا خیابانی حتی نمی دانند چگونه روز خود را شب می کنند، شاید در زندان حبس شده اند و یا اینکه عمرشان در این دنیا کوتاه تر از آن بوده که قد کشیدن شما را به چشم ببینند...  
۱۳۹۸/۰۶/۲۶ / سازمان بهزیستی / مهد کودک / خیرین
راه‌اندازی کانون‌های خیرین شبه خانواده در ۷ استان
مدیرکل امور کودکان و نوجوانان سازمان بهزیستی کشور از راه‌اندازی کانون‌های خیرین شبه خانواده در ۷ استان در راستای سهولت‌بخشی به اشتغال، استقلال و توانمندسازی فرزندان خبر داد.
۱۳۹۸/۰۵/۲۷ / مراکز شبه خانواده / اداره کل امور کودکان و نوجوانان / سازمان بهزیستی کشور
خواستگاری فرزند یک مرکز بهزیستی از فرزند مرکز دیگر
تهران- ایرنا- مدیرکل امور کودکان و نوجوانان سازمان بهزیستی کشور گفت: گاهی برای یکی از پسران در مراکز شبه خانواده به خواستگاری یکی از دخترانمان در مرکز دیگر می رویم.
۱۳۹۸/۰۵/۱۷
«شبه خانواده» به مثابه خانواده
ما در این جا با این مسئله مواجه هستیم که به طور کلی شبه خانواده به تدریج شاید جایگزین بسیاری از نهاد‌ها شود. اگر این گونه شود ما چه انتظاراتی باید داشته باشیم؟ من معتقدم که شبه خانواده همانگونه که غرایز بنیادین افراد را تأمین می‌کند، باید واجد حیثیات پنج گانه سلامت اجتماعی باشد:۱- شکوفایی اجتماعی ۲- انسجام اجتماعی ۳- همبستگی اجتماعی ـ این واژه‌ها را به مثابه مطالعات اجتماعی نبینید ـ این انسجامی که من می‌گویم متفاوت از coherence است ۴- پذیرش اجتماعی ۵- مشارکت اجتماعی.
۱۳۹۸/۰۵/۱۵
قانون فرزند خواندگی اصلاح می شود
رئیس سازمان بهزیستی کشور از اصلاح قانون فرزندخواندگی خبر داد و گفت: ۲۶ هزار کودک بدسرپرست و بی سرپرست تحت پوشش بهزیستی قرار دارند که ۱۰ هزار نفر از این تعداد در مراکز شبه خانواده و ۱۶ هزار نفر در خانواده های جایگزین نگهداری میشوند.
۱۳۹۸/۰۵/۱۴
فعالیت موسسه خیریه کوثر مشیز در قصرشیرین آغاز شد 
قائم مقام مدیرعامل موسسه خیریه مشیز گفت: در شهرستان قصرشیرین در راستای توسعه مراکز مؤسسه، قصد داریم یک مجموعه شبه خانواده برای کودکان بدسرپرست و بی سرپرست احداث کنیم که در ابتدا کودکان ۶ تا ۱۲ سال را پوشش می دهد و در آینده در راستای توانمند سازی و اشتغالزایی دیگر محرومان شهرستان فعالیت خواهیم کرد.
۱۳۹۸/۰۵/۰۱
شبه خانواده بومهن؛ بام حمایت و مهربانی مشیز
جدیدترین شبه خانواده موسسه خیریه مشیز در مراسمی کوچک، اما زیبا و پر از عاطفه افتتاح شد. در این مراسم، شماری از مقامات بهزیستی تهران و پردیس و موسسه خیریه مشیز به همراه دختران تحت پوشش حضور داشتند.
۱۳۹۸/۰۴/۲۲
تجربه موفق مشیز در شیراز هم اجرایی می‌شود
به دلیل تجربه موفق مشیز در استان‌های کرمان، زاهدان، بوشهر و قزوین، اولین مرکز شبه خانواده وابسته به موسسه مشیز در استان فارس و در شهرستان شیراز به زودی راه اندازی خواهد شد و تعدادی از کودکان بی سرپرست و بدسرپرست را تحت پوشش خود در خواهد آورد.. همچنین در آینده نزدیک، مراکز بومهن، شهرری، فردیس، یزد، همدان و هرمزگان نیز راه اندازی خواهند شد.
۱۳۹۸/۰۴/۲۰
بهزیستی در ایران، ناتوان از ایفای نقش شبه خانواده است
بحران‌های اجتماعی و طبیعی، در کنار فرآیند تحولات و تغییرات نظام اجتماعی، باعث تولید کودکان بد سرپرست و بی سرپرست می‌شوند. ایران؛ امروز با بحران اقتصادی و معیشتی مواجه است، این بحران خود تولید آسیب و بحران اجتماعی می‌کند و بحث فرزند آوری و خانواده را دچار مشکل می‌کند، بدین معنا که یا ازدواج و فرزند آوری صورت نمی‌گیرد یا پرورش بچه با دشواری‌های متعددی همراه می‌شود که این دشواری‌ها خود به شکل گیری بدسرپرستی منجر می‌شود.
۱۳۹۸/۰۴/۱۰
شبه خانواده باید بازتوانی روانی ـ اجتماعی داشته باشد
ما برای شبه خانواده باید یک بازتوانی روانی- اجتماعی داشته باشیم، چون کودکی که از خانواده جدا می‌شود، ولو دارای بدترین پدر و مادر و بد سرپرست‌ترین باشد، روزی به سوی پدر و مادر خود باز خواهد گشت. اگر ما به صورت موقت او را از خانواده جدا می‌کنیم باید بتوانیم او را هنوز متوسل به خانواده اش بدانیم. به عبارت دیگر او را جدا نکنیم و او را به خانواده اش متصل کنیم. درست است که او را می‌آوریم و آموزش می‌دهیم، اما باید به او بگوییم که خانواده دارد و برود خانواده اش را ببیند.
۱۳۹۸/۰۳/۲۰ / بنیاد توسعه آفرینش برتر / شبه خانواده / نشست علمی / معضلات اجتماعی / مطالعات و پژوهش های اجتماعی
اولین نشست شبه خانواده با عنوان "بنیان های نظری شبه خانواده"
دفتر مطالعات و پژوهش‌های اجتماعی بنیاد توسعه آفرینش برتر، اولین نشست شبه خانواده با موضوع «بنیان های نظری شبه خانواده» را برگزار می‌کند.
۱۳۹۸/۰۳/۰۷
میزبانی حضرت آیت الله سبحانی از مددجویان بهزیستی + تصاویر
شفقنا- همزمان با شب شهادت امام علی(ع) فرزندان بهزیستی، افطار را میهمان حضرت آیت الله العظمی سبحانی بودند. به گزارش شفقنا، در این ضیافت معنوی که با حضور دکتر فرید معاون اجتماعی بهزیستی کشور، دکتر خاکی معاون دفتر کودکان و نوجوانان بهزیستی کشور، دکتر سلیقه مدیر کل بهزیستی استان قم و فرزندان مراکز شبه خانواده بهزیستی برگزار شد، آیت الله […]
۱۳۹۸/۰۳/۰۴
تفاهم نامه آموزشی بین بهزیستی شهرری و بخش خصوصی امضاء شد
شهرری- ایرنا- رئیس اداره بهزیستی شهرستان ری از انعقاد تفاهم نامه آموزشی بین بهزیستی این شهرستان و بخش خصوصی در راستای تقویت آموزش کودکان مراکز شبه خانواده خبر داد.
۱۳۹۸/۰۳/۰۱
کمبود نیرو در «شیرخوارگاه آمنه» / پوشش ۲۶ هزار کودک بی‌سرپرست و بدسرپرست
رئیس سازمان بهزیستی کشور از پوشش ۲۶ هزار کودک بی‌سرپرست و بدسرپرست در سازمان بهزیستی خبر داد و گفت: حدود ۱۰ هزار نفر از این فرزندان در مراکز شبه خانواده نگهداری می‌شوند.
۱۳۹۸/۰۱/۱۶
بازنمایی مفهوم خانواده و پدیده شبه خانواده در فیلم «خانواده فوری»
این فیلم به خوبی در قالب یک کمدی خانوادگی، موضوع فرزندخواندگی و پدیده شبه خانواده را که خیلی از مردم به آن فکر نمی‌کنند حتی اگر تمام عمر توانایی بچه دار شدن نداشته باشند را به نمایش می‌گذارد. این فیلم به هیچ وجه قصد نداشته است که در قالب فیلم‌های مستند، مسائل، مشکلات و چالش‌های سیستم سرپرستی را که همه جای دنیا، افراد در درجات مختلف با آن مواجه هستند و دست و پنجه نرم می‌کنند را به نمایش بگذارد. این فیلم در پی بازمعرفی آلترناتیو‌های خانواده نظیر شبه خانواده و فرزندخواندگی است و ضرورت بازگشت به مفهوم اصیل خانواده و یا در یک نگاه حداقلی، شناساندن مهمترین قرارداد و تعهد در دنیا، یعنی خانواده است.
۱۳۹۷/۱۲/۲۹
‌مجلس برای مراکز شیرخوارگاه قوانین حمایتی تصویب کند
‌استاندار قزوین گفت: مراکز شیرخوارگاه و شبه خانواده نیاز به حمایت مجلس دارند، از نمایندگان مجلس می‌خواهم که در مجلس قوانینی حمایتی در این راستا تصویب کنند.
۱۳۹۷/۱۲/۲۸
116 فرزند در شیرخوارگاه و مراکز شبه خانواده قزوین نگهداری می شوند
قزوین - ایرنا - مدیرکل بهزیستی قزوین گفت: در حال حاضر 116 فرزند در شیرخوارگاه ها و مراکز شبه خانواده استان با مشارکت بخش دولتی و خصوصی نگهداری می شوند.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •