پنجشنبه, ۱۰ مهر, ۱۳۹۹ / 1 October, 2020
شمال کشور
ترافیک سنگین در محور‌های شرقی تهران/ هزار فردا یکطرفه می‌شود
۱ ساعت قبل / ترافیک تهران / جاده هراز
ترافیک سنگین در محور‌های شرقی تهران/ هزار فردا یکطرفه می‌شود
ایرج کهریزی فرمانده پلیس‌راه ویژه شرق استان تهران دقایقی پیش در گفت‌وگو با فارس در پردیس در خصوص اوضاع ترافیکی محورهای هراز، فیروزکوه، امام رضا(ع) و بزرگراه حرم به حرم، اظهار کرد: هم اکنون تردد انواع وسایل نقلیه از جنوب به شمال محور هراز سنگین و پر حجم گزارش شده و در شهرهای عبوری این محور مانند بومهن، جاجرود، رودهن، و... به سمت شمال کشور شاهد ترافیک سنگین هستیم.
نخستین موزه مدرسه شمال کشور در رشت گشایش یافت
۸ ساعت قبل / رشت / مدارس / گیلان
نخستین موزه مدرسه شمال کشور در رشت گشایش یافت
رشت - ایرنا - اولین موزه - مدرسه شمال کشور دهمین روز مهر ۱۳۹۹ در دبیرستان ماندگار شهید بهشتی رشت گشایش یافت.
تصاویری دلنشین از باران پاییزی در پارک جنگلی النگدره
۲۷ ساعت قبل / جنگل النگدره / گرگان
تصاویری دلنشین از باران پاییزی در پارک جنگلی النگدره
پاییز با بارش اولین باران در گرگان، فصل برگ ریزان در این استان را آغاز کرد. پارک جنگلی النگدره، دارای وسعتی به مساحت ۱۸۵ کیلومتر و چشم‌اندازی منحصر به فرد است و به عنوان یکی از ۷ منطقه نمونه گردشگری کشور و همچنین پارک جنگلی شاخص شمال کشور انتخاب و معرفی شده است. تصاویر از مصطفی حسن زاده. تسنیم
ورود سامانه بارشی از شمال غرب کشور
۳۰ ساعت قبل / بارندگی / سامانه بارشی / شمال کشور
ورود سامانه بارشی از شمال غرب کشور
روزهای جمعه و شنبه با عبور امواج گذرا از شمال غرب کشور در شمال آذربایجان غربی و آذربایجان شرقی، اردبیل و گیلان به ویژه طی ساعات بعد ازظهر وقوع رگبار پراکنده رخ می‌دهد.
۴۴ ساعت قبل
چشم‌انداز بارش‌های پاییزی
 چشم‌انداز حاصل از نتایج سامانه پیش‌بینی آب‌وهوا نشان می‌دهد متوسط بارش مهرماه امسال در برخی از نواحی باران‌خیز جنوب و شمال کشور کمتر از میانگین خواهد بود اما بارش‌های جوی در مناطق کم‌باران مرکز و شرق کشور می‌تواند از میانگین گذشته نیز بیشتر باشد. به گزارش همشهری، آمارهای مؤسسه تحقیقات آب وزارت نیرو از وضعیت بارش‌های جوی در سال آبی جدید (اول مهر 99 تا 31 شهریور 1400) حاکی است در یکی دو‌ماه آینده، میزان بارندگی‌ها نسبت به میانگین دوره‌های مشابه در سال‌های قبل کمتر باشد.  شروع ضعیف سال آبی  براساس …
۲ روز قبل
آغاز سال آبی با بارش‌های کمتر از میانگین
موسسه تحقیقات آب وزارت نیرو اعلام کرد: بر اساس چشم‌انداز حاصل از نتایج خروجی سامانه پیش‌بینی آب‌و‌هوا، متوسط بارش مهر ماه در برخی از نواحی جنوب و شمال کشور کمتر از میانگین خواهد بود. براساس گزارش چشم‌انداز فصلی بارش کشور که از سوی موسسه تحقیقات آب وزارت نیرو منتشر شد، ارزیابی‌ها نشان می‌دهد احتمال وقوع بارش نرمال یا بالاتر از نرمال در مناطق مرکزی و برخی از مناطق شرق کشور وجود دارد. بر این اساس احتمال وقوع بارش کمتر از نرمال در ماه آبان، در بیشتر مناطق کشور پیش‌بینی می‌شود. وضعیت بارش‌ها برای ماه آذر نیز در بیشتر مناطق کشور به جز برخی مناطق شمال و شمال غرب کشور، کمتر از نرمال خواهد بود.
طرح دولت انگلیس برای اعمال قرنطینه اجتماعی در شمال کشور
۳ روز قبل
طرح دولت انگلیس برای اعمال قرنطینه اجتماعی در شمال کشور
دولت انگلیس قصد دارد یک قرنطینه اجتماعی کامل را در بخش‌های وسیعی از شمال این کشور و احتمالا شهر لندن اجرا کند.
۳ روز قبل
انتقال آب بین استانی خطا است
انتقال آب بین استانی موضوع جدیدی نیست و مدت‌هاست که سخن از انتقال آب از دریای خزر به استان سمنان و از شهرها و استان‌های مختلف به استان‌ها و شهرهای دیگر کشور به گوش می‌رسد. طرح‌هایی که همواره با واکنش‌های زیادی از سوی مسوولان، کارشناسان، فعالان محیط‌زیست و مردم محلی روبه‌رو می‌شود. یک فعال محیط‌زیست می‌گوید: انتقال آب از هر استان کشور به استانی دیگر خطاست.عباس محمدی در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان اینکه در هیچ نقطه ایران از جمله استان‌های شمال کشور آب مازاد نداریم، گفت: میانگین بارندگی سالانه در سه استان شمالی کشور تقریبا برابر و حتی بیشتر از میانگین بارندگی‌های سالانه در اروپاست اما به‌ دلیل وجود کشاورزی متمرکز یعنی تولید …
هیچ‌جا آب اضافه ندارد، کجا می‌خواهید ببرید؟
۴ روز قبل / آب
هیچ‌جا آب اضافه ندارد، کجا می‌خواهید ببرید؟
یک فعال محیط‌زیست می‌گوید: در هیچ نقطه ایران از جمله استان‌های شمال کشور آب مازاد نداریم. انتقال آب از هر استان کشور به استانی دیگر خطا است.
۴ روز قبل
مشاهده رویش گونه گیاهی مهاجم در شمال کشور
به تازگی محققان منابع طبیعی در شهر‌ها و جنگل‌های شمالی کشور شاهد رویش یک گونه گیاهی مهاجم شدند که اندام‌های هرس شده آن در صورتی که در طبیعت رها شود، در حضور رطوبت مجددا رشد می‌کند؛ به همین جهت این محققان نسبت به رویش بی رویه این گیاه در مناطق حاشیه رودخانه‌ها و جنگل‌ها هشدار دادند.
۵ روز قبل / هواشناسی / شمال کشور / هشدار جوی / آبگرفتگی
هشدار رگبار و تندبادهای لحظه‌ای در شمال
سازمان هواشناسی با اعلام ورود سامانه بارشی نسبت به رگبار و رعد و برق، توام با تندباد‌های لحظه‌ای در استان‌های مازندران، گلستان و خراسان شمالی هشدار داد.
۵ روز قبل
ییلاقات: رونق بورس خاموشی تولید
همین چند دهه قبل بود که روستاهای کوهستانی و ییلاقی شمال کشور؛ مراکزی تولیدی، خودگردان، آرام و کم‌جمعیت بود؛ مردمانی با سکونت دایمی، با شغل عمده زراعت و دامداری که بین‌شان نجار و بنا و نعل‌بند و ... هم بود و بقیه نیازهای‌شان مانند آهنگری، رویگری، خیاطی و‌... را صاحبان دوره‌گرد این حرفه‌ها برآورده می‌کردند؛ اما اینک همه ‌چیز تغییر کرده و شاید بتوان گفت از کف رفته است:  - جوانان به شهر رفته‌ و دیگر کمتر به زراعت و دامداری می‌پردازند. - زمین‌های زراعی شیب‌دار رها شده و بعضا از طرف منابع طبیعی ملی اعلام و پس از آن هم به امان خدا رها شده است. - تقریبا همه مواد مورد نیاز از شهر وارد می‌شود و آنچه تولید می‌شود، زباله است.  - …
وضعیت آب و هوا، امروز ۴ مهر ۹۹ / شمال کشور بارانی می‌شود
۱۳۹۹/۰۷/۰۴
وضعیت آب و هوا، امروز ۴ مهر ۹۹ / شمال کشور بارانی می‌شود
سازمان هواشناسی از بارش باران پراکنده در استان‌های مازندران و شرق گیلان برای امروز و فردا ( جمعه و شنبه ) خبر داد.
کرونانوازی مازندرانی‌ها با خداحافظی از ماسک
۱۳۹۹/۰۷/۰۳ / ویروس کرونا / ماسک / فاصله اجتماعی / مازندران / کرونا در ایران؛ آخرین اخبار و گزارش‌ها
کرونانوازی مازندرانی‌ها با خداحافظی از ماسک
ساری - ایرنا - با گذشت حدود ۲ ماه از اوج‌گیری دوباره ویروس کرونا در استان مازندران و کاهش آرام بیماران مبتلا به کووید-۱۹ طی هفته‌های اخیر، پای رعایت پروتکل‌های بهداشتی در این خطه شمال کشور در حال سست شدن و نگرانی کادر درمانی رو به افزایش است.
شمال و شمالغرب کشور شاهد بارش پراکنده باران خواهد بود
۱۳۹۹/۰۷/۰۲ / پیش بینی وضعیت هوا / بارش باران / شمال کشور
شمال و شمالغرب کشور شاهد بارش پراکنده باران خواهد بود
بر اساس پیش بینی سازمان هواشناسی کشور، امروز در برخی نقاط استان گیلان، اردبیل، غرب مازندران و شمال آذربایجان شرقی بارش پراکنده رخ می‌دهد.
۱۳۹۹/۰۷/۰۲
پروژه های راهسازی و راه آهن در داراب و زرین دشت در دست اجراست
پروژه های بزرگ راهسازی و راه آهن در شهرستانهای داراب و زرین دشت که کریدور عبوری مرکز و شمال کشور به جنوب کشور می باشد در دست اجراست.به گزارش اداره ارتباطات و اطلاع رسانی اداره کل راه و شهرسازی فارس، مهندس جعفر زاهدی با اشاره به اینکه بیشترین طول بزرگراهی در دست اجرای استان در شهرستانهای داراب و زرین دشت به طول 60 کیلومتر در دست اجرا می باشد گفت: در ادامه پروژه بزرگراه شیراز - فسا-داراب – کهگم که کل پروژه به طول 350 کیلومتر می باشد که 195 کیلومتر آن به بهره برداری رسیده 20 کیلومتر مسیر از گردنه بیخه دراز تا سه راهی دولت آباد در دست اجرا است.وی افزود: کمربندی داراب به طول 4 کیلومتر در مرحله روسازی می باشد و حدفاصل داراب تا جنت شهر نیز به طول 16 کیلومتر به اتمام رسیده است.مهندس زاهدی اضافه کرد: …
فرمانده قرارگاه الغدیر سپاه: نیروهای مسلح ایران، امروز در اوج اقتدار هستند
۱۳۹۹/۰۶/۳۱ / دفاع مقدس / هفته دفاع مقدس / بوکان
فرمانده قرارگاه الغدیر سپاه: نیروهای مسلح ایران، امروز در اوج اقتدار هستند
مهاباد- ایرنا- فرمانده قرارگاه منطقه‌ای عملیاتی الغدیر سپاه شمال کشور گفت: با وجود تمام محدودیت‌ها و مشکلات در حوزه های مختلف که دشمن در طول بیش از چهار دهه بر ملت ایران وارد کرده ، نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران در اوج اقتدار و آمادگی هستند.
۷۸ کیلومتر محور هراز چهارخطه می‌شود
۱۳۹۹/۰۶/۳۰
۷۸ کیلومتر محور هراز چهارخطه می‌شود
کلهری، مدیرکل ساخت و توسعه راه‌های شمال کشور گفت: بر اساس برنامه ریزی انجام شده، ۷۸ کیلومتر محور هراز چهارخطه می‌شود.
بارش باران در شمال کشور شدت می‌گیرد
۱۳۹۹/۰۶/۳۰ / کبری رفیعی / آذربایجان شرقی / شمال آذربایجان شرقی / سازمان هواشناسی
بارش باران در شمال کشور شدت می‌گیرد
تهران- ایرنا- کارشناس سازمان هواشناسی گفت: بارش‌ها از امروز در مناطقی از شمال کشور شدت می‌گیرد و خلیج فارس و دریای خزر نیز طی امروز و روزهای آینده مواج و متلاطم است.
نفوذ جریانات خنک شمالی به استان های شمالی/کاهش نسبی دما
۱۳۹۹/۰۶/۲۹ / پیش بینی وضعیت هوا / کاهش دما / شمال کشور
نفوذ جریانات خنک شمالی به استان های شمالی/کاهش نسبی دما
از بعد از ظهر امروز با نفوذ جریانات خنک شمالی در استان‌های ساحلی خزر و اردبیل بارش باران گاهی با رعد و برق و وزش باد شدید به موقت پیش‌بینی می‌شود.
موضوع انشا: تابستان
۱۳۹۹/۰۶/۲۷
موضوع انشا: تابستان
«تابستان خود را چگونه گذراندید؟» این تابستان مجبور شدیم در خانه بنشینیم و سفر ترکیه و تور اروپایمان را کنسل کنیم، زیرا پدر می‌گفت کووید۱۹ آمده و نمی‌شود رفت این‌و‌ر و آن‌ور. از نظر پدر هرسال تابستان بلایی نازل می‌شود و سفر‌های خارجی‌مان را  کنسل می‌کند؛ مثلاً پارسال حمله‌ی شپش‌ها به جیب‌ها را داشتیم که از نظر پدر، بیماری فراگیری است و همه‌ی مردم را از پا درمی‌آورد. خدا را شکر، این بیماری‌های عجیب‌وغریب در شمال کشورمان کم‌تر یافت می‌شوند و با جوجه و نوشابه و آوازخواندن در جاده‌ می‌شود به مبارزه …
مهاجم استقلالی همچنان در شمال کشور (عکس)
۱۳۹۹/۰۶/۲۶ / ملوان بندرانزلی / دسته یک
مهاجم استقلالی همچنان در شمال کشور (عکس)
مهاجم اسبق استقلال تهران به تیم دسته اولی ملوان بندرانزلی پیوست.
آغاز بارندگی در استانهای شمالی/ بیشترین میزان بارندگی در غرب گیلان خواهد بود
۱۳۹۹/۰۶/۲۵ / پیش بینی وضعیت هوا / میزان بارندگی / شمال کشور
آغاز بارندگی در استانهای شمالی/ بیشترین میزان بارندگی در غرب گیلان خواهد بود
امروز و فردا در برخی نقاط گیلان، اردبیل، شمال آذربایجان غربی و ارتفاعات غرب مازندران بارش پیش‌بینی می‌شود. در این مدت بیشترین مقدار بارش در غرب گیلان خواهد بود.
۱۳۹۹/۰۶/۲۴ / بندرانزلی / منطقه آزاد تجاری صنعتی انزلی / توسعه اقتصادی
مجتمع بندری کاسپین در مسیر توسعه
ایرنا - انزلی- منطقه آزاد انزلی تنها منطقه آزاد شمال کشور است که به عنوان حلقه طلایی اتصال کریدور شمال - جنوب محسوب شده و در مجتمع بندری کاسپین این منطقه که در سال ۹۷ توسط رییس جمهوری به بهره برداری رسید تا کنون ۲۳۳ کشتی پهلوگیری و ۵۵۷ هزار تن کالا تخلیه و بارگیری شده است.
کاهش دمای ۴ تا ۶ درجه‌ای دما در استان های شمالی
۱۳۹۹/۰۶/۲۳ / کاهش دما / شمال کشور / پیش بینی وضعیت هوا
کاهش دمای ۴ تا ۶ درجه‌ای دما در استان های شمالی
روزهای چهارشنبه و پنج شنبه با نفوذ جریان خنک شمالی به سواحل دریای خزر برای استان‌های اردبیل، گیلان و مازندران بارش باران، وزش باد همراه با کاهش دمای ۴ تا ۶ درجه‌ای رخ می‌دهد.
ماکادمیا مغذی‌ترین خشکبار جهان
۱۳۹۹/۰۶/۲۳
ماکادمیا مغذی‌ترین خشکبار جهان
ماکادمیا یا فندق استرالیایی مغذی‌ترین و گران‌ترین خشکبار جهان است که در مناطق نیمه گرمسیری و از گیاهی همیشه سبز می‌روید. این گیاه که اخیرا در مناطق شمال کشور نیز کشت می‌شود، بسیار انرژی‌زا بوده و حاوی چربی‌های مفید است. این گیاه همچنین دارای ۹ درصد پروتئین، ۹ درصد کربوهیدرات، دو درصد فیبر و حاوی ویتامین‌های نیاسین، ب۱، ب۲ و همچنین عناصر ضروری برای بدن نظیر کلسیم، فسفر، پتاسیم، سدیم، سلنیوم و آهن است. روغن ماکادمیا سرشار از اسیدهای چرب غیر اشباع است که خطر حملات قلبی را کاهش می‌دهد.
۱۳۹۹/۰۶/۲۳
عکس‌نوشت
خبرگزاری فارس با انتشار مجموعه عکسی مستند گزارش داد: «محمدمهدی بخشی با یک نقص عضو نادر در ۱۴ اردیبهشت‌ماه سال ۹۴ به دنیا آمد. نام بیماری او آنامولی است، محمدمهدی در یک سفر خانوادگی در آستانه سه سالگی در تابستان ۹۶ به شمال کشور رفته بود که در دریا برای شنا کردن اقدام کرد و نشان داد با بهره‌گیری از توان دستانش می‌تواند نقص پایش را کنار بگذارد و به راحتی شنا کند. محمدمهدی می‌گوید: «آرزویش رفتن به پارالمپیک و مدال آوردن برای ایران اسلامی است». این روزها کنار مربی‌اش عباس دیانی سرمربی تیم دو و میدانی معلولان تلاش می‌کند، بیاموزد و رشد کند تا بتواند در رشته‌های ورزشی معلولین پیشرفت کند». عکسی که می‌بینید از این مجموعه انتخاب شده است.
۱۳۹۹/۰۶/۲۳
مرکز پژوهش‌های مجلس: اجرای طرح گردشگری آشوراده غیرقانونی است
مرکز پژوهش‌های مجلس در گزارشی به بررسی کارشناسی بهره‌برداری از منطقه حفاظت‌شده آشوراده به‌عنوان منطقه گردشگری پرداخت و اعلام کرد: اجرای طرح گردشگری مذکور، مخالف قوانین و ضوابط مربوطه است. به گزارش ایسنا، دفتر مطالعات زیربنایی این مرکز در گزارشی با عنوان «بررسی کارشناسی بهره‌برداری از منطقه حفاظت‌شده آشوراده به‌عنوان منطقه گردشگری» آورده است: جزیره آشوراده و تالاب میانکاله از باارزش‌ترین زیست‌بوم ‌شمال کشور است که به‌علت تنوع گونه‌های جانوری و گیاهی بعضاً منحصربه‌فرد به‌عنوان پناهگاه حیات‌وحش ثبت …
دمای هوا اواخر هفته در شمال و شمال غربی کاهش می یابد
۱۳۹۹/۰۶/۲۲ / پیش بینی وضعیت هوا / کاهش دما / شمال کشور
دمای هوا اواخر هفته در شمال و شمال غربی کاهش می یابد
با نفوذ جریان شمالی به سواحل دریای خزر طی روزهای چهارشنبه و پنجشنبه  در اردبیل، گیلان و مازندران بارش باران و وزش باد همراه با کاهش ۴ تا ۶ درجه‌ای دمای هوا پیش‌بینی می‌شود.
کشف جسد دو دختر در شمال کشور
۱۳۹۹/۰۶/۲۲ / اخبار حوادث / حوادث
کشف جسد دو دختر در شمال کشور
جسد این دو غرق شده به سردخانه بیمارستان امام سجاد (ع) رامسر منتقل شد.
آغاز صید پره در آستارا و تالش زودتر از سایر مناطق شمال کشور
۱۳۹۹/۰۶/۲۲ / استانی-شهرستانها
آغاز صید پره در آستارا و تالش زودتر از سایر مناطق شمال کشور
فصل صید ماهیان استخوانی از آب های دریای کاسپین، در واپسین روزهای تابستان، در دو شهر آستارا و تالش در غرب استان گیلان آغاز شد.
الکاظمی در دیدار بازرانی: اقلیم کردستان بخش اساسی از عراق است
۱۳۹۹/۰۶/۲۰ / مصطفی الکاظمی
الکاظمی در دیدار بازرانی: اقلیم کردستان بخش اساسی از عراق است
اقتصادنیوز : نخست وزیر عراق امروز (پنجشنبه) در دیدار با «مسعود بارزانی» رهبر حزب دمکرات کردستان عراق گفت: اقلیم کردستان در شمال کشور بخش اساسی از عراق است.
۱۳۹۹/۰۶/۲۰
گرانی خودرو به دلیل بحث‌های روانی است
سرپرست وزارت صمت در واکنش به انتشار تصاویری از دپوی خودرو در شمال کشور گفت: خودروسازها می‌دانند این کار جرایم سنگینی دارد و بعید می‌دانم با هدف افزایش قیمت آن را انجام داده باشند ولی ما دستور دادیم موضوع را بررسی کنند و به مردم نتیجه کار را اطلاع می‌دهیم.
سرقینی: بعید می‌دانم خودروسازها دنبال دپو کردن باشند
۱۳۹۹/۰۶/۱۹ / وزارت صمت / بازار خودرو
سرقینی: بعید می‌دانم خودروسازها دنبال دپو کردن باشند
سرپرست وزارت صمت در واکنش به انتشار تصاویری از دپوی خودرو در شمال کشور گفت: خودروسازها می‌دانند این کار جرایم سنگینی دارد و بعید می‌دانم با هدف افزایش قیمت آن را انجام داده باشند ولی ما دستور دادیم موضوع را بررسی کنند و به مردم نتیجه کار را اطلاع می‌دهیم.
رجو امیلیا در قاب 4K
۱۳۹۹/۰۶/۱۸
رجو امیلیا در قاب 4K
شهر «رجو امیلیا / Reggio Emilia» یا «رِجّو نِل امیلیا / Reggio nell'Emilia» در ناحیه امیلیا-رومانیا در شمال کشور ایتالیا واقع شده ‌است. این شهر را در قاب 4K تماشا می‌کنید.
۱۳۹۹/۰۶/۱۸
طرز تهیه دلال یا نمک سبز خانگی خوشمزه
دَلار یا دَلال که به آن نمک سبز هم گفته می‌شود، یکی از چاشنی‌های معروف و البته خوشمزه در شمال کشور است. دلال که از مخلوط سبزی‌های محلی مانند چوچاق، کوتکوتو و بوانجیر تهیه می‌شود، معمولا در خانه همه شمالی‌ها وجود دارد. احتمالا شما هم ترکیب خوشمزه گوجه سبز و دلال یا نمک سبز را تجربه کرده‌اید. این چاشنی خوش عطر و خوش طعم معمولا با خیار، دوغ، ماست، گوجه سبز، پرتقال ترش، سیب ترش، کیوی، آلوچه و چاقاله سرو می‌شود. همچنین می‌توانید آن را در سکنجبین بریزید و با کاهو میل کنید. در بیشتر موارد دلال به همراه ماست مصرف می‌شود؛ چون سبزی دلال طبع گرمی دارد و مصرف آن همراه با ماست، طبع سرد ماست را خنثی می‌کند. خوب است این نکته را بدانید که نمک سبز علاوه بر اینکه خوشمزه و خوش طعم است، برای بدن هم فواید زیادی دارد. …
۱۳۹۹/۰۶/۱۸
دریای ابر در ارتفاعات فیلبند مازندران
استان مازندران به‌دلیل موقعیت ممتازی که دارد، دیدنی‌های طبیعی بکری را در خود جای داده است. از زیباترین مناطق آن در قسمت شرقی، روستای فیلبند در ارتفاعات چلاو است. قدم زدن در میان ابرها از برجسته‌ترین جاذبه‌های این روستا است. دریای ابر فیلبند، هر سال مسافران و گردشگران زیادی را به این منطقه جذب می‌کند و این پدیده فیلبند را به یکی از محبوب‌ترین نقاط دیدنی شمال کشور تبدیل کرده است. / منبع: خبر فوری
بازگشت موقتی باجه‌های عوارضی
۱۳۹۹/۰۶/۱۸
بازگشت موقتی باجه‌های عوارضی
معاون ساخت و توسعه آزادراه‌های شرکت ساخت و توسعه زیرساخت‌های حمل‌ونقل کشور در واکنش به نقدی‌شدن عوارض در باجه‌های عوارضی قطعه یک آزادراه تهران- شمال که پیش از این الکترونیکی بود، گفت: «فقط ۲۰‌درصد کاربران جاده عوارض الکترونیکی خود را پرداخت کردند که باعث بازگشت موقتی باجه‌های عوارضی شد.» هم اکنون اخذ عوارض در چند آزادراه مهم کشور الکترونیکی انجام می‌شود که آزادراه تازه تأسیس تهران-شمال نیز یکی از آنها است. اما از تیر ماه امسال مسافرانی که از شمال کشور به تهران بازمی‌گشتند مجبور شدند با توقف در نزدیک شهرستانک عوارض آزادراه را به صورت دستی پرداخت کنند. سال گذشته در گزارشی اعلام شد که ۶۰‌درصد افرادی که از آزادراه‌ها عبور کرده‌اند …
۳ سال حبس و ۲ سال اقامت اجباری در مناطق محروم برای فرد هتاک به مردم مازندران
۱۳۹۹/۰۶/۱۷ / کلاردشت / هتاکی
۳ سال حبس و ۲ سال اقامت اجباری در مناطق محروم برای فرد هتاک به مردم مازندران
دادگستری مازندران فرد هتاک به مردم کلاردشت را به سه سال حبس، ۱۴۸ ضربه شلاق تعزیری، مجازات تکمیلی منع اقامت و تردد در استان‌های ساحلی شمال کشور و اقامت اجباری در مناطق محروم به مدت ۲ سال محکوم کرد.
۱۳۹۹/۰۶/۱۷
حکم فرد هتاک به مردم مازندران صادر شد
رییس کل دادگستری استان مازندران با اشاره به صدور حکم محکومیت فرد هتاک به مردم مازندران گفت: با تشکیل پرونده در حوزه قضایی مرزن آباد، متهم بابت تشویش اذهان عمومی، توهین و افترا مجموعا به تحمل ۳ سال حبس و ۱۴۸ ضربه شلاق تعزیری و مجازات تکمیلی منع اقامت و تردد در استان‌های ساحلی شمال کشور و اقامت اجباری در مناطق محروم به مدت ۲ سال نیز محکوم شد.
دادگستری مازندران: مسافر هتاک به مردم کلاردشت به ۳ سال زندان، منع تردد در استان‌های شمالی و ۲ سال اقامت اجباری در مناطق محروم محکوم شد
۱۳۹۹/۰۶/۱۷
دادگستری مازندران: مسافر هتاک به مردم کلاردشت به ۳ سال زندان، منع تردد در استان‌های شمالی و ۲ سال اقامت اجباری در مناطق محروم محکوم شد
دادگستری مازندران اعلام کرد فرد هتاک به مردم کلاردشت را به سه سال حبس، ۱۴۸ ضربه شلاق تعزیری، مجازات تکمیلی منع اقامت و تردد در استان‌های ساحلی شمال کشور و اقامت اجباری در مناطق محروم به مدت ۲ سال محکوم کرده است.
ببینید | تصاویر تامل برانگیز از طبیعت شمال کشور
۱۳۹۹/۰۶/۱۷ / زباله / تولید زباله / طبیعت
ببینید | تصاویر تامل برانگیز از طبیعت شمال کشور
در شمال ایران زباله های شهری قائمشهر و روستاهای اطراف آن به مناطق جنگلی انتقال داده می شود و شیرابه آن نیز باعث آلودگی رودخانه ها و مناطق در مسیر رودخانه از جمله زمین های کشاورزی و شالیزارها می شود. منبع: میزان
پوست‌اندازی نساجی قائمشهر در ایستگاه بیستم
۱۳۹۹/۰۶/۱۷ / تیم فوتبال نساجی مازندران / نقل و انتقالات / قائم شهر
پوست‌اندازی نساجی قائمشهر در ایستگاه بیستم
ساری - ایرنا - در حالی که حدود ۱۰ روز از شروع نقل و انتقال بازیکنان لیگ‌برتری می‌گذرد که در این مدت زمان کم دستکم ۶ بازیکن اصلی تیم نساجی قائمشهر عزمشان را برای جدایی از تنها نماینده شمال کشور در لیگ‌برتر جزم کرده‌اند و تعدادی از این بازیکنان نیز با تیم‌های سال آینده خود به توافق رسیده‌اند.
جوی آرام در اغلب شهرها/ کاهش دما تا 6 درجه در شمال کشور
۱۳۹۹/۰۶/۱۶ / امیرحسن نقشینه / هواشناسی / کارشناس پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی
جوی آرام در اغلب شهرها/ کاهش دما تا 6 درجه در شمال کشور
کارشناس پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی گفت: از بعد از ظهر فردا ۱۷ شهریور تا پایان هفته دمای هوا در نوار شمالی کشور ۴ تا ۶ درجه کاهش می یابد.
۱۳۹۹/۰۶/۱۶
حباب‌سنجی ویلاهای شمال
رخداد بی‌سابقه قیمتی در بازار ویلای یکی از سه استان واقع در پهنه سبز شمال کشور این پرسش را در اذهان عمومی مطرح کرده که آیا قیمت ویلاهای شمال حبابی شده است.
انفجار خودروی نظامی فرانسه در مالی، جراحت 3 نظامی
۱۳۹۹/۰۶/۱۵ / فرانسه / انفجار / خودرو / نظامی / مالی
انفجار خودروی نظامی فرانسه در مالی، جراحت 3 نظامی
منابع فرانسوی از انفجار یک خودروی نظامی این کشور در شمال کشور آفریقایی مالی و جراحت سه نظامی فرانسوی خبر دادند.
پیش بینی سازمان چای برداشت 130 هزار تن برگ سبز
۱۳۹۹/۰۶/۱۵ / وزارت جهاد کشاورزی / حبیب جهان ساز / کاظم خاوازی
پیش بینی سازمان چای برداشت 130 هزار تن برگ سبز
تهران - ایرنا - رییس سازمان چای شمال کشور پیش بینی کرد: تداوم بارندگی در هفته‌های آینده موجب می شود که امسال با بهبود عملکرد برداشت برگ سبز چای نسبت به سال گذشته به ۱۳۰ هزار تن برسد.
افزایش چندبرابری گزینه‌های اجاره ویلا در اطراف تهران با میهمان شو
۱۳۹۹/۰۶/۱۳
افزایش چندبرابری گزینه‌های اجاره ویلا در اطراف تهران با میهمان شو
شاید تا چند سال پیش تنها می‌توانستید در شمال کشور امکانات اقامتی مختلفی از سوئیت و آپارتمان گرفته تا ویلاهای ساحلی و استخر دار پیدا کنید. ولی حالا شرایط فرق کرده و رشد و توسعه صنعت توریسم در کشور شرایط جدیدی برای تفریح رقم زده است، دیگر مانند زمان‌های قدیم نیست که امکانات گردشگری تنها در یک نقطه خاص مثل شمال متمرکز شده باشد.
۱۳۹۹/۰۶/۱۲ / محیط زیست / مدیریت پسماند
مدیریت پسماند در شمال کشور بحرانی است
مدیر کل دفتر مدیریت پسماند سازمان حفاظت محیط زیست با بیان اینکه برنامه مدیریت پسماند در استان‌های شمالی کشور برنامه‌ای ۱۰ ساله است، تصریح کرد: موضوعات مرتبط با مدیریت پسماند به ویژه در استان‌های شمالی کشور تبدیل به پدیده‌ای حاد شده و در شرایطی بحرانی است بنابراین در برخی نقاط از جمله استان‌های گیلان و مازندران باید در این زمینه سرعت عمل داشته باشیم.
۱۳۹۹/۰۶/۱۲
گرفتار میان «تعصب» و «جهالت»
حالا که اندک‌اندک غبار تاسوعا و عاشورای حسینی یا به تعبیر دیگران، تعطیلات چهار روزه در ایران پایان یافته، سفررفته‌ها بازگشته یا در حال بازگشتند و مراسم عمومی گروهی از هیئتی‌ها به پایان رسیده، شاید بتوان قدری عقلانیت را به ساحت جامعه بازگرداند و کمی از آنچه بر این جامعه می‌گذرد را از منظر عقلی بی‌طرف به تحلیل نشست.آنچه طی روزهای گذشته بر ایران گذشت، روایتی عیان از پدیده حکایتی قدیمی بود که مدت‌ها است در تار و پود این جامعه ریشه دوانده است. گروه‌هایی که در این روزها تنها و تنها به دلیل «آنچه دلشان می‌خواست» عالمانه و عامدانه، ره‌آوردی خطرخیز و مرگبار را برای جامعه به ارمغان آوردند. عده‌‌ای در ماشین‌صف‌های طویل راهی استان‌های قرمز شمالی شدند و بی‌مهابا و بدون توجه به همه هشدارها، کاری کردند کارستان …
رئیس بخش آی‌سی‌یو بیمارستان یحیی‌نژاد بابل:
ابتلای کادر درمان به کرونا برای سومین بار/ چرا ورودی شمال کشور را نبستید؟
۱۳۹۹/۰۶/۱۱
رئیس بخش آی‌سی‌یو بیمارستان یحیی‌نژاد بابل: ابتلای کادر درمان به کرونا برای سومین بار/ چرا ورودی شمال کشور را نبستید؟
رئیس بخش آی‌سی‌یو بیمارستان یحیی نژاد بابل با اشاره به فرسودگی کادر درمان گفت: پرسنل ما از شدت فرسودگی هر روز در حال کم شدن هستند و من هر روز تقریباً گواهی استعلاجی ۳ الی ۵ نفر از کادر درمان را تایید می‌کنم و اگر با همین وضعیت پیش برود به دلیل کمبود نیرو در زمستان باید بیمارستان را تعطیل کنیم.
بازخورد منفی ‌۳ اتفاق جنجالی روزهای اخیر بین افکار عمومی
۱۳۹۹/۰۶/۱۱
بازخورد منفی ‌۳ اتفاق جنجالی روزهای اخیر بین افکار عمومی
همزمان با تعطیلات اخیر و ایام محرم، امسال سه اتفاق جنجالی در سه نقطه از کشور رخ داد که بازخورد منفی‌ و ناخوشایندی بین افکار عمومی ‌داشت. بعد از موج مسافرت‌ها به شمال کشور که به‌رغم همه توصیه‌های کرونایی به‌طور گسترده‌ای هم انجام شد، یک مسافر تهرانی رفت در کلاردشت و با انتشار یک استوری اینستاگرامی ‌بلوایی درست کرد که در نهایت به بازداشت او شد.
۱۳۹۹/۰۶/۱۱
۲ تا ۳ هفته دیگر، نتیجه مسافرت مردم به شمال مشخص می‌شود
گروه اجتماعی| به دنبال هجوم مسافران ظرف تعطیلات اخیر به استان‌های شمالی کشور، رییس دانشگاه علوم پزشکی بابل هشدار داد: «نتیجه موج عظیم مسافرت‌ها به شهرهای استان مازندران، ۲ تا ۳ هفته دیگر مشخص می‌شود.» به دنبال این هشدار، رییس بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان یحیی‌نژاد بابل هم با ابراز نگرانی از فرسودگی کادر درمان گفت: «پرسنل ما از شدت فرسودگی هر روز در حال کم شدن هستند و من هر روز تقریبا گواهی استعلاجی ۳ الی ۵ نفر از کادر درمان را تایید می‌کنم و اگر با همین وضعیت پیش برود به دلیل کمبود نیرو در زمستان باید بیمارستان را تعطیل کنیم.» سیداحمد قاسمی، در گفت‌وگو با ایلنا، درباره تاثیر منفی سفرهای مردم در روزهای تعطیل به شمال کشور و افزایش شیوع …
ابتلای کادر درمان به کرونا برای سومین بار/ احتمال تعطیلی بیمارستان در زمستان به دلیل کمبود نیرو/ تخت‌های آی‌سی‌یو پُر است/ چرا ورودی شمال کشور را نبستید؟
۱۳۹۹/۰۶/۱۰
ابتلای کادر درمان به کرونا برای سومین بار/ احتمال تعطیلی بیمارستان در زمستان به دلیل کمبود نیرو/ تخت‌های آی‌سی‌یو پُر است/ چرا ورودی شمال کشور را نبستید؟
رئیس بخش آی‌سی‌یو بیمارستان یحیی نژاد بابل با اشاره به فرسودگی کادر درمان گفت: پرسنل ما از شدت فرسودگی هر روز در حال کم شدن هستند و من هر روز تقریباً گواهی استعلاجی ۳ الی ۵ نفر از کادر درمان را تایید می‌کنم و اگر با همین وضعیت پیش برود به دلیل کمبود نیرو در زمستان باید بیمارستان را تعطیل کنیم.
از سر گیری فعالیت قطارهای گردشگری با رعایت پروتکل‌های بهداشتی
۱۳۹۹/۰۶/۱۰ / ویروس کرونا / شرکت حمل و نقل ریلی رجا / سوادکوه / جهانگردی
از سر گیری فعالیت قطارهای گردشگری با رعایت پروتکل‌های بهداشتی
تهران- ایرنا- شرکت حمل و نقل ریلی رجا خبر داد: با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی، قطار گردشگری دو منطقه شمال کشور از روزهای ۱۴ و ۲۰ شهریورماه فعالیت خود را از سر می‌گیرد.
ببینید مردم در جاده‌های شمال با کرونا چه کردن!؟
۱۳۹۹/۰۶/۱۰ / کاریکاتور / ویروس کرونا / تعطیلات / سفر
ببینید مردم در جاده‌های شمال با کرونا چه کردن!؟
باوجود توصیه‌های مکرر ستاد مقابله با کرونا و مسئولان بهداشتی درباره لزوم امتناع از سفرهای غیرضروری به شهرهای شمالی، باز هم در تعطیلات روزهای اخیر شاهد ترافیک سنگین در جاده‌ها و حجم بالای مسافرت‌های بین شهری در شمال کشور بودیم. این موضوع سوژه کارتونی از مهدی عزیزی در خبرآنلاین شد.
ماجرای جنجال برانگیز توهین به اهالی یکی از شهرهای شمالی ایران+عکس، ویدئو
۱۳۹۹/۰۶/۱۰
ماجرای جنجال برانگیز توهین به اهالی یکی از شهرهای شمالی ایران+عکس، ویدئو
دستگیری فرد هتاک به مردم شمال کشور ایران!
آمار سفر در تعطیلات
۱۳۹۹/۰۶/۱۰
آمار سفر در تعطیلات
محمد باریکانی_خبرنگار  سفر خودرویی در روزهای کرونایی ایران باز هم از بامداد چهارشنبه گذشته تا بامداد روز یکشنبه رکورد زد و مسافران جاده‌ای بی‌توجه به هشدارهای ستاد ملی مقابله با کرونا که از آنها خواسته  بود از هرگونه سفر غیرضروری خودداری کنند، به دل جاده‌های کشور زدند و 3استان شمالی باز هم میزبان بیشترین حجم تردد مسافران شد. براساس پیگیری همشهری از آمار سفرهای انجام‌شده به شمال کشور و 4محور پرتردد منتهی به قزوین، زنجان، قم و مرکزی، تا روز عاشورا تعداد 3میلیون و 947هزار و 985مسافر به دل جاده‌های …
هشدار؛ خطر خشکسالی برای استان‌های شمالی ایران | عواملی که گیلان و مازندران را بی‌آب می‌کند | کاهش تراز دریای خزر
۱۳۹۹/۰۶/۰۸
هشدار؛ خطر خشکسالی برای استان‌های شمالی ایران | عواملی که گیلان و مازندران را بی‌آب می‌کند | کاهش تراز دریای خزر
یک کارشناس محیط زیست از کاهش سطح تراز آب دریای خزر طی یک دهه اخیر خبر داد و گفت: خطر خشکسالی استان‌های شمال کشور را تهدید می‌کند.
خطر خشکسالی در انتظار استان‌های شمالی ایران
۱۳۹۹/۰۶/۰۸
خطر خشکسالی در انتظار استان‌های شمالی ایران
یک کارشناس گفت: به دلیل کاهش سطح تراز آب دریا خزر طی یک دهه اخیر، خطر خشکسالی، آینده استان‌های شمال کشور را تهدید می‌کند.
۱۳۹۹/۰۶/۰۸ / سفر به شمال / شیوع کرونا در ایران
کرونا توشه تلخ مسافران شمال/ مردم منتظر افزایش آمار فوتی کرونا باشند
به گزارش تسنیم، شمال کشور از حیث بهره‌مندی از مواهب متنوع طبیعی، همواره مورد توجه مسافران است به‌طوری‌که حتی در کوتاه‌ترین تعطیلات، جاده‌های مازندران مملو از مسافرانی می‌شود که ترجیح می‌دهند تعطیلات پایان‌ هفته خود را در این دیار سرسبز بگذرانند و جاده‌های پرترافیک را شاهد هستیم.
نگران مسافرت به مناطق شمالی کشور و افزایش ابتلا به کرونا هستیم
۱۳۹۹/۰۶/۰۷ / ابتلا به کرونا / مسافرت به شمال
نگران مسافرت به مناطق شمالی کشور و افزایش ابتلا به کرونا هستیم
شفقنا- معاون کل وزیر بهداشت با بیان اینکه هریک درصد افزایش تردد، 1.9 دهم درصد احتمال ابتلا به کرونا را بیشتر می‌کند، گفت: نگران این هستیم که با سفرهای غیرضروری که بیشتر به مناطق شمال کشور است، شاهد افزایش...
رئیسی: نگران سفرهای غیرضروری مردم به شمال کشور هستیم
۱۳۹۹/۰۶/۰۷ / وزارت بهداشت / ویروس کرونا
رئیسی: نگران سفرهای غیرضروری مردم به شمال کشور هستیم
تسنیم نوشت: معاون بهداشت وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی گفت: با بررسی‌های علمی صورت گرفته دریافته‌ایم که با افزایش رعایت پروتکل‌های بهداشتی توسط مردم شاهد کاهش شیوع کرونا می‌شویم. نگران سفرهای غیرضروری مردم به شمال کشور هستیم.
ترافیک سنگین و نیمه سنگین درجاده‌های شمال
۱۳۹۹/۰۶/۰۶ / جاده / ترافیک
ترافیک سنگین و نیمه سنگین درجاده‌های شمال
رییس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور ناجا از ترافیک سنگین و نیمه سنگین در محور های منتهی به شمال کشور خبر داد.
۱۳۹۹/۰۶/۰۵
شجاعت مسری است
گروه اجتماعی|«شجاعت مسری است.» این واکنش یکی از کاربران توییتر در واکنش به انتشار خبر دستگیری ک.الف است. سردار رحیمی، رییس پلیس پایتخت بزرگ صبح روز سه‌شنبه، ۴ شهریور با اعلام خبر دستگیری ک.الف از حجم شکایت‌ها و جریحه‌دار شدن احساسات عمومی گفت و تاکید کرد که «تمام شاکیان با اطمینان از محفوظ ماندن هویت‌شان نزد پلیس می‌توانند برای طرح شکایت به پلیس امنیت عمومی واقع در انتهای خیابان مطهری، خیابان سروش مراجعه کنند.» اشاره رییس پلیس تهران بزرگ به رصد فضای مجازی و پیگیری روایت‌های قربانیانی که از فریب دختران دانشجو توسط این فرد و کشاندن آنها به خانه و اقدام به آزار و اذیت می‌گفتند، خط بطلانی بر تمام نکوهش‌ها و زاویه‌هایی بود که نسبت …
۱۳۹۹/۰۶/۰۵
مازندران هنوز در زباله دفن می‌شود
زهرا رفیعی- خبرنگار   مسئولیت زباله در شهرهای شمالی کشور با چه‌کسی است ؟ تاوان معضلی که سال‌هاست ساکنان و مسافران کمربند سبز شمال کشور در ایجاد آن سهیم‌اند را فقط محیط‌زیست می‌پردازد. شهرداری‌ها سال‌هاست در دل جنگل‌های هیرکانی کنار رودها و چسبیده به دریا، کوهی از زباله را پنهان و آشکار تخلیه می‌کنند و کسی هم پاسخگو نیست. اگرچه پس از پایش‌های چند ماهه برای شهرداران مازندران، اخطاریه صادر می‌شود و تاکنون با شکایت سازمان حفاظت محیط‌زیست برای 28شهردار، قرار وثیقه صادر شده است، ولی در نهایت هیچ اتفاقی …
۱۳۹۹/۰۶/۰۴
وقوع بیش از ۲۰۰۰ فقره حریق در جنگل‌ها و مراتع طی سال جاری
رئیس سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور گفت: در ۵ ماهه سال جاری بیش از ۲۰۰۰ فقره حریق در جنگل‌ها و مراتع رخ داده که حدود ۹۹ درصد آنها در کمتر از یک روز اطفا شده است.به گزارش ایسنا، مسعود منصور در یک برنامه تلویزیونی حریق جنگل‌ها را به عنوان یکی از عوامل تخریب منابع‌ طبیعی نام برد و گفت: تنها یک درصد از حریق جنگل‌ها و مراتع در پنج ماهه سال جاری - که در مناطق صعب‌العبور اتفاق افتاده - نیازمند اطفای حریق هوایی بود و حساسیت زیادی را در کشور ایجاد کرد.رئیس سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور افزود: حریق جزو بحران‌های طبیعی هر کشوری است و در دیگر کشورهای دنیا هم اتفاق می‌افتد و بیشتر منشاء انسانی دارد. امسال نسبت به سال‌های گذشته درصدی از حریق‌ها عمدی بود که تعدادی از عوامل آن دستگیر و تحویل …
سازمان محیط زیست: به عنوان یک شهروند می گویم محیط زیست مهمترین دغدغه رئیس جمهور است / پروژه پسماندهای شمال به دلیل همکاری نکردن مجلس به نتیجه نرسید
۱۳۹۹/۰۶/۰۳
سازمان محیط زیست: به عنوان یک شهروند می گویم محیط زیست مهمترین دغدغه رئیس جمهور است / پروژه پسماندهای شمال به دلیل همکاری نکردن مجلس به نتیجه نرسید
رئیس سازمان حفاظت محیط زیست گفت: به عنوان یک شهروند می گویم که محیط زیست مهمترین دغدغه رئیس جمهوری است. کلانتری در پاسخ به این پرسش که چه پروژه هایی در دستورکار سازمان محیط زیست بوده است ولی نتوانسته به سرانجام برساند، گفت: اولین پروژه ای که در دستور کار داشتیم اما به دلیل همکاری نکردن مجلس قبل نتوانستیم در مورد آن کاری انجام دهیم، پروژه پسماندهای شمال کشور بود.
عدم همکاری مجلس دهم علت ساماندهی نشدن پسماندهای شمال کشور
۱۳۹۹/۰۶/۰۳ / رئیس سازمان حفاظت محیط زیست / پسماند / سوخت
عدم همکاری مجلس دهم علت ساماندهی نشدن پسماندهای شمال کشور
رئیس سازمان حفاظت محیط زیست گفت: به عنوان یک شهروند می گویم که محیط زیست مهمترین دغدغه رئیس جمهوری است.
ساخت نخستین پارک علم‌وفناوری سلامت شمال کشور در مازندران آغاز شد
۱۳۹۹/۰۶/۰۳ / هفته دولت / دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی مازندران / بهداشت و سلامت
ساخت نخستین پارک علم‌وفناوری سلامت شمال کشور در مازندران آغاز شد
ساری - ایرنا - عملیات اجرایی پارک علم و فناوری سلامت دانشگاه علوم پزشکی مازندران روز دوشنبه همزمان با دومین روز از هفته دولت با حضور استاندار مازندران آغاز شد.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •