پنجشنبه, ۳ مهر, ۱۳۹۹ / 24 September, 2020
شهرستان دماوند
شهردار جدید رودهن بازداشت شد
۴ روز قبل / شهرستان دماوند / رودهن
شهردار جدید رودهن بازداشت شد
تهران- ایرنا - رئیس حوزه قضایی بخش رودهن بازداشت «حکمت امیری» شهردار جدید رودهن و یکی از کارمندان این نهاد شهری را تایید کرد.
خانه های هلال، راهی برای رسیدن به جامعه تاب آور
۱۳۹۹/۰۶/۲۷
خانه های هلال، راهی برای رسیدن به جامعه تاب آور
دکتر کریم همتی روز پنجشنبه در حاشیه آیین رسمی افتتاح ۱۴۰۰ خانه هلال در سطح کشور گفت:‌ بعد از زلزله شهرستان دماوند که رخ داد جنابعالی امر فرمودید در کوتاه‌ترین زمان ممکن امر شما اجابت شد. خوشبختانه  ۱۴۰۰ خانه هلال در نقاط محروم، روستای و دورافتاده توسط همراهان همیشگی هلال‌احمر آماده بهره‌برداری شد که این خانه های هلال کاملا داوطلب محور است و از هیچکدام از  اعتبارات دولتی برای راه اندازی آنها استفاده نمی شود و در راه اندازی این خانه های هلال از امکان موجود از جمله مدارس، بهیاری ها و نظایر آن استفاده شده است.
۱۳۹۹/۰۶/۲۷
تخریب ۱۲۰۰ میلیاردی ساخت و سازهای غیر مجاز در دماوند
فرمانده انتظامی شرق استان تهران از اجرای حکم تخریب ساخت و سازهای غیر مجاز در شهرستان دماوند به ارزش ۱۲۰۰ میلیارد ریال خبر داد.به گزارش ایسنا سردار کیومرث عزیـزی اظهار کرد: در راستای اجرای احکام قضایی ساخت و سازهای غیر‌مجاز در بیش از ۲ هکتار از اراضی کشاورزی تغییر کاربری داده شده در شهرستان دماوند تخریب و آزاد‌سازی شد.وی افزود: اجرای احکام قضائی با حضور نماینده تام‌الاختیار دادستانی در شهرک الهیه به ارزش کارشناسی شده ۱۲۰۰ میلیارد ریال به مرحله اجرا در آمد.به گزارش پایگاه خبری پلیس، فرمانده انتظامی شرق استان تهران در خاتمه از شهروندان خواست قبل از خرید واحدهای مسکونی در محیط های روستایی نسبت به تغییر کاربری و لحاظ مستندات و مدارک قانونی، هوشیاری بیشتری داشته باشند و موارد مشکوک را با پلیس از طریق …
۲۴ راس از حیات وحش دماوند تلف شدند
۱۳۹۹/۰۶/۲۳ / سازمان حفاظت محیط زیست / شهرستان دماوند / حقوق حیوانات
۲۴ راس از حیات وحش دماوند تلف شدند
تهران – ایرنا - رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان دماوند گفت: در هفته گذشته ۲۴ لاشه مربوط به کل، بز، قوچ و میش در منطقه شکار ممنوع کوه سفید دماوند کشف و نمونه‌برداری لازم برای تشخیص علت مرگ آنها انجام و به دامپزشکی ارسال شد.
آماده‌باش ستاد مدیریت بحران دماوند در پی وقوع زلزله ۳ ریشتری
۱۳۹۹/۰۶/۱۹
آماده‌باش ستاد مدیریت بحران دماوند در پی وقوع زلزله ۳ ریشتری
مهدی حیدری، فرماندار شهرستان دماوند دقایقی پیش اظهار کرد: درپی وقوع زلزله ۳ ریشتری اعلام آماده‌باش به کلیه اعضای ستاد مدیریت بحران صادر شد. وی گفت: اعضای ستاد موظف هستند در ادارات مربوطه حضور بهم رسانند و آمادگی خود را جهت خطرات احتمالی اعلام نمایند.
معاون وزیر کشور: برنامه‌ریزی شهرها باید براساس بوم و اقلیم باشد
۱۳۹۹/۰۶/۱۸ / شهرستان دماوند / استان تهران / سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور
معاون وزیر کشور: برنامه‌ریزی شهرها باید براساس بوم و اقلیم باشد
تهران – ایرنا - معاون عمرانی و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور گفت: ظرفیت‌های استان تهران بی‌نظیر است و نباید برنامه‌ریزی شهرها تنها با یک الگو بوده و برنامه‌ریزی شهرها باید بسته به بوم، طبیعت و اقلیم باشد.
۱۳۹۹/۰۶/۱۸
۱۵ هزار هکتار از اراضی ملی دماوند در آستانه صدور اسناد تک برگ
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان دماوند گفت: در راستای اجرای قانون جامع کاداستر و با انجام مراحل اصلاح هندسی نقشه‌ها، ۱۵ هزار هکتار از اراضی ملی این شهرستان در آستانه صدور اسناد تک برگ قرار دارد.به گزارش ایسنا، جمشید جویباری با بیان اینکه از ابتدای سال جاری تاکنون برای حدود ۴۰۰ هکتار از اراضی ملی شهرستان دماوند اسناد تک برگ کاداستری اخذ شده است، گفت: این اسناد صادر شده مربوط به پلاک‌های ثبتی سربندان، آرتاشان، دزدآباد، بیدک و بخش‌هایی از پلاک‌های چناران و مشاء هستند.وی اجرای طرح کاداستر اراضی ملی را یکی از برنامه‌های اولویت دار مجموعه منابع طبیعی برشمرد و اظهار کرد: با توجه به ارزش افزوده بالای اراضی در شهرستان دماوند و اهمیت حفظ و حراست از این اراضی، اجرای طرح کاداستر به عنوان گام مهم …
آزاد سازی ۲ هکتار از اراضی ملی به ارزش ۱۲۰۰ میلیارد ریال
۱۳۹۹/۰۶/۱۵
آزاد سازی ۲ هکتار از اراضی ملی به ارزش ۱۲۰۰ میلیارد ریال
محبت‌خواه، مدیرکل راه شهرسازی استان تهران از آزاد سازی ۲ هکتار از اراضی ملی با ارزش در پلاک موسوم به شهرک الهیه در شهرستان دماوند خبر داد.
۱۳۹۹/۰۶/۱۲
انهدام باند سارقان ویلاهای مسکونی در دماوند
​فرمانده انتظامی شرق استان تهران از دستگیری اعضای باند ۷ نفره سارقان ویلاهای مسکونی خالی از سکنه با کشف ۴۲ فقره سرقت در شهرستان دماوند خبر داد.به گزارش ایلنا، سردار کیومرث عزیـزی اظهار کرد: درپی وقوع چند فقره سرقت ویلاهای مسکونی خالی از سکنه در سطح شهرستان دماوند، بلافاصله بررسی موضوع در دستور کار ماموران انتظامی پاسگاه جابان قرار گرفت.وی افزود: ماموران در تحقیقات صورت گرفته طی یک سری اقدامات فنی و پلیسی موفق شدند سارقان مورد نظر را شناسایی و با هماهنگی مقام قضائی در یک عملیات غافلگیرانه در مخفیگاه‫شان دستگیر کنند.عزیزی با اشاره به دستگیری هفت متهم این پرونده تصریح کرد: در تحقیقات به عمل آمده متهمان بزه انتسابی خود را پذیرفتند و به ۴۲ فقره سرقت از طریق تخریب درب ویلاهای خالی از سکنه اعتراف کردند.به …
۱۳۹۹/۰۵/۲۵
عملیات نجات در غروب جمعه
[شهروند] نیروهای هلال‌احمر در دو عملیات جداگانه، دو زن میانسال را از خطر مرگ نجات دادند. هر دو این حوادث بعدازظهر جمعه رخ داد. در نخستین حادثه زنی شصت‌ودو ساله در یکی از روستاهای اطراف دماوند به علت نامعلومی به پایین دره‌ای 60متری سقوط کرد که با حضور به موقع امدادگران در محل حادثه او را به مراکز درمانی انتقال دادند. این زن خوشناس هرچند از ناحیه گردن و کمر آسیب دیده، اما به گفته مسئولان هلال‌احمر حال عمومی او مساعد است. در دومین حادثه هم زنی میانسال در یکی از مناطق ییلاقی علی‌آباد در استان گلستان چند ساعتی ناپدید شده بود. این خانم هم البته با تلاش نیروهای امدادی و مردم محلی پس از چند ساعت پیدا شد و به آغوش خانواده‌اش بازگشت. حوالی ساعت 13 روز جمعه بود که نیروهای …
برگزاری کارگاه دائمی صنایع‌دستی در دماوند 
۱۳۹۹/۰۵/۱۵ / صنایع‌دستی
برگزاری کارگاه دائمی صنایع‌دستی در دماوند 
رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری وصنایع دستی شهرستان دماوند گفت: کارگاه دائمی صنایع‌دستی استان تهران در شهرستان دماوند با همکاری مشاور امور بانوان فرمانداری این شهرستان و مشاور امور بانوان استانداری تهران برگزار می‌شود.
ممانعت از ورود برخی از واحدهای صنعتی استان البرز به تهران
۱۳۹۹/۰۵/۱۵ / اداره کل محیط زیست استان تهران / استانداری تهران / مرکز دفع پسماند
ممانعت از ورود برخی از واحدهای صنعتی استان البرز به تهران
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران گفت: مرکز دفن زباله های گندک در شهرستان دماوند به دلیل همجواری با حوزه آبریز سد ماملو دارای حساسیت های خاص محیط زیستی است که در صورت عدم انجام کامل تعهدات و دفع صحیح، فعالیت این مرکز متوقف و پیگیری های قانونی مربوطه هم انجام می شود.
رفع تصرف ۱۶۰۰ میلیارد ریال از اراضی ملی در پلاک اصطلک دماوند
۱۳۹۹/۰۵/۱۲ / رفع تصرف از اراضی
رفع تصرف ۱۶۰۰ میلیارد ریال از اراضی ملی در پلاک اصطلک دماوند
مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران گفت: به همت یگان حفاظت از اراضی اداره کل راه و شهرسازی استان تهران و به دستور دادستان شهرستان دماوند، ۳۱ فقره رفع تصرف در پلاک ۸۱ اصلی دماوند محقق شد.
پرهیز از هراس‌افکنی؛ آمادگی برای زلزله را نباید فراموش کرد
۱۳۹۹/۰۵/۱۲ / شهرستان دماوند / مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی / بلایای طبیعی / فیروزکوه / تهران / زلزله
پرهیز از هراس‌افکنی؛ آمادگی برای زلزله را نباید فراموش کرد
تهران- ایرناپلاس- برخی بعد از وقوع زلزه‌های اخیر در دماوند و فیروزکوه با پس‌لرزه‌های زیاد، با هراس‌افکنی، از وقوع زلزله بزرگ در تهران خبر می‌دهند اما استادان زلزله‌شناسی این ادعا را غیرکارشناسی می‌دانند.
مهلت ۲۰ روزه به شهرداری دماوند برای ساماندهی مرکز دفن زباله گندک
۱۳۹۹/۰۴/۲۳ / زباله / سعید محمودی / شهرستان دماوند
مهلت ۲۰ روزه به شهرداری دماوند برای ساماندهی مرکز دفن زباله گندک
محمودی از فرصت ۲۰ روزه رسیدگی و ساماندهی وضعیت مرکز دفن زباله گندک به شهرداری دماوند خبر داد.
فیروزکوه، دماوند و شمیرانات در حالت آماده‌باش قرار گرفت
۱۳۹۹/۰۴/۲۳ / شهرستان پردیس / شهرستان دماوند / فیروزکوه / زلزله
فیروزکوه، دماوند و شمیرانات در حالت آماده‌باش قرار گرفت
تهران- ایرنا- مدیرکل مدیریت بحران استانداری تهران گفت: به دنبال ثبت ۲ زمین‌لرزه دیگر در فیروزکوه علاوه بر این شهرستان، دماوند و شمیرانات نیز در حالت آماده‌باش قرار گرفت.
درگیری مسلحانه در دماوند/۵ نفر مجروح شدند
۱۳۹۹/۰۴/۱۹ / کیومرث عزیزی / فرماندهی شرق استان تهران / درگیری مسلحانه / شهرستان دماوند
درگیری مسلحانه در دماوند/۵ نفر مجروح شدند
دماوند- فرمانده انتظامی شرق استان تهران از درگیری مسلحانه در دماوند در پی اختلافات ملکی خبر داد و گفت: در این درگیری پنج نفر مجروح و ۹ نفر دستگیر شدند.
اختلافات ملکی پنج نفر را راهی بیمارستان کرد
۱۳۹۹/۰۴/۱۹ / حوادث / اختلاف ملکی / دماوند
اختلافات ملکی پنج نفر را راهی بیمارستان کرد
بلافاصله اقدامات لازم در خصوص دستگیری ضاربان در دستور کار پلیس استان قرار گرفت که با تلاش مأموران وهدایت فرمانده انتظامی شهرستان دماوند، ۹ نفر از ضاربان دستگیر و ۲ قبضه سلاح و تعدادی مهمات از آنها کشف شد.
مرگ پدر و پسر در استخر خانگی
۱۳۹۹/۰۴/۱۶
مرگ پدر و پسر در استخر خانگی
پدر و پسری در شهرستان دماوند داخل استخر آب به دلیل آشنا نبودن به فنون شنا غرق شدند.
معدن‌کاری بلای جان کوه دماوند
۱۳۹۹/۰۴/۱۲ / روز ملی دماوند / قله دماوند / حیات وحش / معدنکاری
معدن‌کاری بلای جان کوه دماوند
۱۳ تیر ماه روز ملی دماوند بلندترین کوه ایران و بلندترین آتشفشان آسیا و خاورمیانه است. رییس اداره کل حفاظت محیط زیست شهرستان دماوند یکی از مهمترین عوامل مخرب و تهدیدکننده این کوه را فعالیت‌های معدن‌کاوی و معدن‌کاری دانست و گفت: سازمان جنگل‌ها و مراتع به عنوان متولی عرصه‌های طبیعی و ملی می‌تواند از فعالیت‌های معدن‌کاوی‌ و احداث جاده‌ها در این منطقه ممانعت کند
ببینید | دشت لار؛ شقایق‌هایی بر دامان دماوند
۱۳۹۹/۰۴/۰۸ / دماوند / طبیعت / دیدنی‌های روز
ببینید | دشت لار؛ شقایق‌هایی بر دامان دماوند
به گزارش گروه عکس خبرگزاری صدا و سیما، شقایق‌ها در اواخر فصل بهار در منطقه لار می رویند که جلوه زیبایی را به این منطقه می‌بخشد. دشت لار از شمال به کوه‌های شهرستان نور مازندران از شرق و شمال شرق به کوه دماوند، از جنوب شرق به ایرا، شهرستان دماوند و پلور مازندران از جنوب به افجه و امامه و لواسان بزرگ و از غرب به خاتون بارگاه و گرمابدر کشیده شده‌است. عنوان دشت لار در سال ۵۴ به عنوان پارک ملی لار تبدیل شد. وسعت لار در حدود ۷۳۵۰۰ هکتار است. از سال ۶۱ طبق مصوبه شورای عالی حفاظت محیط زیست به عنوان منطقه حفاظت شده اداره می‌شود و از سال ۷۰ بعضی از مناطق آن برای شکار و تیراندازی ممنوع اعلام گردید.
تصاویر: دامان سرخ کوه دماوند
۱۳۹۹/۰۴/۰۱
تصاویر: دامان سرخ کوه دماوند
دشت زیبای لار در فصل بهار و تابستان پیراهن گلداری از شقایق‌های سرخ، آلاله‌ها و راعی‌های زرد، مریم گلی‌های بنفش و… به تن می‌کند. تماشای این گل‌ها روح‌تان را تازه خواهد کرد. از میان این پیراهن زیبا نیز رودهایی می‌گذرد که گرمای تابستانی را با خنکای دلچسبی از تن‌تان می‌رباید. نام لار را بیشتر همراه با سد لار شنیده‌ایم اما این دشت زیبایی‌های خاصی دارد که چشم هر بیننده‌ای را به خود خیره می‌کند. دشت لار از شمال به کوه‌های شهرستان نور مازندران از شرق و شمال شرق به کوه دماوند، از جنوب شرق به شهرستان دماوند و پلور مازندران از جنوب به افجه و امامه و لواسان بزرگ و از غرب به خاتون بارگاه و گرمابدر کشیده شده‌است.
۱۳۹۹/۰۴/۰۱
سقوط مینی‫بوس به دره در دماوند ۱۶ مصدوم برجای گذاشت
رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان دماوند گفت: سقوط یک دستگاه مینی بوس به دره در جاده کلاک مشهد این شهرستان، موجب مصدومیت ۱۶ نفر از مسافران آن شد که حال 2 نفر وخیم است.به گزارش ایرنا، سعید طاهری گفت: ساعت ۸:۳۰ دقیقه روز جمعه یک دستگاه مینی‫بوس به داخل دره‌ای در جاده روستایی کلاک مشهد شهرستان دماوند سقوط کرد که طی تماسی با ۱۱۵ تیم‫های امدادی و خدماتی به محل حادثه اعزام شدند. وی با بیان اینکه 2 تیم از هلال احمر دماوند و یک تیم از هلال احمر فیروزکوه و همچنین اورژانس، آتش‌‌نشانی شهرداری آبسرد و دیگر نیروهای امدادی و خدماتی به محل حادثه اعزام شدند، ادامه داد: این مینی‌بوس ۱۷ نفر مسافر تبعه افغانستانی داشت که تعدادی از مصدومین در خودرو حبس شده بودند و توسط نیروها رهاسازی صورت گرفت. این مقام مسئول با بیان …
اعلام جرم علیه هفت واحد صنعتی و معدنی متخلف
۱۳۹۹/۰۳/۱۲ / صنایع آلاینده / اداره کل محیط زیست استان تهران / واحد صنعتی
اعلام جرم علیه هفت واحد صنعتی و معدنی متخلف
هفت پرونده حقوقی مربوط به تخلفات محیط زیستی مرتبط با صنایع و معادن با توجه به طرح دعوی، در مراجع قضائی شهرستان دماوند در حال رسیدگی است.
۱۳۹۹/۰۳/۰۸
مردم به جای نگرانی «آماده» باشند
گروه اجتماعی| گویا دیو خفته پای دماوند قصد بیدار شدن دارد؛ بار دیگر تهران به واسطه زمین‌لرزه‌ای که در محدوده دماوند به بزرگای  4.4 در مقیاس ریشتر روی داد، لرزید. همین لرزش بار دیگر مردم را به یاد زلزله شامگاه 19 اردیبهشت انداخت. مرکز لرزه‌نگاری کشوری موسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران اعلام کرد که این زلزله به بزرگی ۴ ریشتر در ساعت 13:41 در حوالی دماوند در عمق ۱۲ کیلومتری زمین رخ داده است. در پی وقوع زلزله، مدیرکل مدیریت بحران استان تهران در پی وقوع زلزله ضمن درخواست از شهروندان برای حفظ آرامش، از آماده‌باش کلیه دستگاه‌های امدادی و خدماتی در سطح استان خبر داد. رضا کرمی‌محمدی منشا این زلزله را گسل مشا، یعنی منشا همان زلزله ۵.۲ ریشتری اعلام کرد و گفت: پس از زلزله …
اعلام وضعیت قرمز در ۲ شهرستان تهران در پی وقوع زلزله | آمادگی کامل تیم‌های واکنش سریع
۱۳۹۹/۰۳/۰۷
اعلام وضعیت قرمز در ۲ شهرستان تهران در پی وقوع زلزله | آمادگی کامل تیم‌های واکنش سریع
معاون عملیات سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر گفت: در پی وقوع زمین لرزه در شهرستان دماوند و پردیس وضعیت قرمز و در شهرستان های استان تهران نیز وضعیت زرد اعلام شده است.
اعلام وضعیت قرمز در پی وقوع زمین لرزه
۱۳۹۹/۰۳/۰۷ / دماوند / زمین لرزه / اخبار حوادث
اعلام وضعیت قرمز در پی وقوع زمین لرزه
معاون عملیات سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر گفت: در پی وقوع زمین لرزه در شهرستان دماوند و پردیس وضعیت قرمز و در شهرستان های استان تهران نیز وضعیت زرد اعلام شده است.
شهروندان دماوند چند ساعت آینده را در فضای باز باشند
۱۳۹۹/۰۳/۰۷
شهروندان دماوند چند ساعت آینده را در فضای باز باشند
سرپرست فرمانداری شهرستان دماوند درپی وقوع زلزله 4 ریشتری در دماوند و گسل مشاء از شهروندان دماوندی خواست ظرف چند ساعت آینده احتیاط کنند و در فضای باز باشند.
آماده‌باش دستگاه‌های امدادی و خدماتی در شهرستان دماوند
۱۳۹۹/۰۳/۰۷ / شهرستان دماوند / زلزله / زلزله در استان تهران
آماده‌باش دستگاه‌های امدادی و خدماتی در شهرستان دماوند
تهران – ایرنا – فرماندار شهرستان دماوند گفت: در پی زلزله دقایق پیش شهرستان دماوند به بزرگی ۴ ریشتر، تمامی دستگاه های امدادی و خدماتی شهرستان در آماده باش کامل قرار گرفت.
اعزام ۳ گروه ارزیاب هلال‌احمر به منطقه زلزله‌زده دماوند
۱۳۹۹/۰۳/۰۷ / شهرستان دماوند / سازمان امداد و نجات هلال‌ احمر / زلزله
اعزام ۳ گروه ارزیاب هلال‌احمر به منطقه زلزله‌زده دماوند
تهران - ایرنا - سرپرست سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر از اعزام سه گروه ارزیاب به منطقه زلزله‌زده در مرز استان های تهران و مازندران - حوالی دماوند به منظور ارزیابی اولیه زلزله بوقوع پیوسته در این منطقه خبر داد.
زلزله شهرستان‌های شرق تهران را لرزاند
۱۳۹۹/۰۳/۰۷ / شهرستان دماوند / استانداری تهران / زلزله
زلزله شهرستان‌های شرق تهران را لرزاند
تهران - ایرنا - زمین لرزه نسبتا شدید ظهر امروز (چهارشنبه) در استان تهران، علاوه بر پایتخت در شهرستان های پردیس، رودهن، شمیرانات و دماوند نیز احساس شد.
شهادت یک جانباز ۷۰درصد
۱۳۹۹/۰۳/۰۷ / شهدا / جانبازان و ایثارگران
شهادت یک جانباز ۷۰درصد
ایسنا نوشت: محمد فیروزی جانباز ۷۰ درصد از شهرستان دماوند به همرزمان شهیدش پیوست.
دستگیری سارقان به عنف تحت پوشش مسافرکش
۱۳۹۹/۰۳/۰۷
دستگیری سارقان به عنف تحت پوشش مسافرکش
فرمانده انتظامی شهرستان دماوند گفت: سارقان به عنف تحت پوشش مسافرکش در شهرستان دماوند در عملیاتی غافلگیرانه دستگیر شدند.
۱۳۹۹/۰۳/۰۷
مرگ ۲ عابر پیاده در دماوند
رئیس پلیس راه استان از جان باختن ۲ عابر پیاده بر اثر برخورد سواری مزدا وانت با آنها در محور جابان به دماوند خبر داد.سرهنگ محمدرضا محمدی اظهار کرد: درپی اعلام مرکز فوریت‌های پلیسی 110 مبنی بر وقوع تصادف جرحی در محور جابان در شهرستان دماوند، بلافاصله ماموران انتظامی به محل حادثه اعزام شدند.وی با بیان اینکه با حضور ماموران پلیس راه و تیم‌های امدادی در محل مورد نظر مشخص شد یک دستگاه سواری مزدا وانت که از مسیر جابان به سمت دماوند در حال حرکت بود با 3 عابرپیاده که در میان آنها دختر 4 ساله‌ای نیز بود برخورد کرده است خاطر نشان کرد: در این حادثه کودک و مادرش در دم فوت می‌کنند و یک نفر همراه آنها نیز به شدت مصدوم شده و به مراکز درمانی منتقل می‌شود.وی بیان کرد: کارشناسان علت این حادثه را عدم توجه کافی به …
رزمایش همدلی و مواسات
۱۳۹۹/۰۳/۰۳
رزمایش همدلی و مواسات
سومین مرحله رزمایش همدلی، کمک مومنانه و مواسات در شهرستان دماوند برگزار شد.
برپایی اردوگاه اسکان اضطراری برای آرامش‌خاطر مردم
۱۳۹۹/۰۲/۲۴
برپایی اردوگاه اسکان اضطراری برای آرامش‌خاطر مردم
‏  [راضیه زرگری] عقربه‌ها چند دقیقه‌ای تا رسیدن به ساعت یک نیمه شب فاصله داشتند که مردم مناطق مرکزی و شمال استان تهران با لرزه‌های نه‌چندان ناآشنا و در عین حال وحشتناک غافلگیر شدند. زمانی که زلزله‌ای با قدرت ۵.۱ ریشتری در ۷کیلومتری گسل مشا و ۶ کیلومتری شهر دماوند رخ داد. زمین‌لرزه‌ای که بیشتر پایتخت‌‌‌نشینان را از خانه بیرون کشید و حتی در استان‌های مازندران و قم هم احساس شد. همین چند ثانیه کافی بود تا خاطرات دو‌سال پیش برای مردم استان تهران تداعی شود. عده‌ای از هراس تکرار زلزله، شب را در خودرو‌هایشان صبح کردند و عده‌ای دیگر کیف اضطراری بحران را دوباره جمع‌وجور کردند و هوشیار در خانه‌هایشان ماندند. مانند …
مدیریت بحران: گسل مشا همچنان پایتخت را تهدید می‌کند
۱۳۹۹/۰۲/۲۳ / زلزله در تهران / گسل مشا / مدیریت بحران تهران
مدیریت بحران: گسل مشا همچنان پایتخت را تهدید می‌کند
رییس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران با بیان اینکه گسل مشا شهرستان دماوند همچنان پایتخت را تهدید می‌کند گفت: این گسل نسبتا بزرگ و قدرتمند است و می‌تواند مناطق شمالی پایتخت را تهدید کند.
مدیریت بحران: گسل مشا همچنان پایتخت را تهدید می‌کند؛ هر لحظه امکان آزاد شدن تا ۷ ریشتر را دارد / خیلی خوش شانس هستیم که هر چند وقت یکبار زلزله ای در تهران رخ می دهد / در زمان هایی که زمین نمی لرزد باید بصورت دائم روی موضوعات مختلف مواجه با زلزله کار کنیم
۱۳۹۹/۰۲/۲۳
مدیریت بحران: گسل مشا همچنان پایتخت را تهدید می‌کند؛ هر لحظه امکان آزاد شدن تا ۷ ریشتر را دارد / خیلی خوش شانس هستیم که هر چند وقت یکبار زلزله ای در تهران رخ می دهد / در زمان هایی که زمین نمی لرزد باید …
رییس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران با بیان اینکه گسل مشا شهرستان دماوند همچنان پایتخت را تهدید می کند گفت:‌ این گسل نسبتا بزرگ و قدرتمند است و می تواند مناطق شمالی پایتخت را تهدید کند.
ریزش آوار جان کارگر ۳۰ ساله را گرفت
۱۳۹۹/۰۲/۲۲ / فرمانده انتظامی شهرستان دماوند
ریزش آوار جان کارگر ۳۰ ساله را گرفت
ایلنا: کارگر ۳۰ ساله ای در دماوند، حین کار زیر آوار ماند و جان خود را از دست داد.
فرمانداری: آماده سازی ۲۰۰ چادر برای اسکان شهروندان دماوند
۱۳۹۹/۰۲/۲۱
فرمانداری: آماده سازی ۲۰۰ چادر برای اسکان شهروندان دماوند
سرپرست فرمانداری شهرستان دماوند از آماده باش کامل نیروهای خدماتی و امدادی سطح این شهرستان خبر داد و افزود: محلی به همراه ۲۰۰ چادر برای اسکان شهروندانی که می خواهند شب را بیرون از منزل اسکان داشته باشند آماده شده است.
دماوند ۳ بار لرزید
۱۳۹۹/۰۲/۲۱
دماوند ۳ بار لرزید
وقوع سه زمین لرزه پیاپی ساعاتی پیش، بخش هایی از شهرستان دماوند در استان تهران را لرزاند.
بسیاری از ساختمانهای نوساز نیز فاقد استحکام لرزه ای کافی هستند
۱۳۹۹/۰۲/۲۱ / دماوند / شورای عالی امنیت ملی / علی اعطا / شورای شهر تهران / ویروس کرونا / زلزله / شهرستان دماوند
بسیاری از ساختمانهای نوساز نیز فاقد استحکام لرزه ای کافی هستند
سخنگوی شورا گفت : در حال حاضر حتی بسیاری از ساختمانهای نوساز نیز فاقد استحکام لرزه ای کافی هستند، زیرا سیستم فعلی ارزیابی و کنترل ساخت و ساز، کنترل کیفی لازم بر ساخت و ساز را اعمال نمی کند.
ثبت ۳ لرزه بامدادی در دماوند
۱۳۹۹/۰۲/۲۱ / زلزله / زلزله دماوند
ثبت ۳ لرزه بامدادی در دماوند
وقوع سه زمین لرزه پیاپی ساعاتی پیش، بخش‌هایی از شهرستان دماوند در استان تهران را لرزاند.
۳ زمین لرزه متوالی دماوند را دوباره به لرزه درآورد | مردم به خیابان‌ها آمدند
۱۳۹۹/۰۲/۲۱
۳ زمین لرزه متوالی دماوند را دوباره به لرزه درآورد | مردم به خیابان‌ها آمدند
۳ زلزله متوالی نیمه شب بار دیگر شهرستان دماوند را لرزاند.
۱۳۹۹/۰۲/۲۱
ضحاک و زلزله
دو، سه شب پیش تهران لرزید. مرکز زلزله اخیر را شرق شهرستان دماوند اعلام کردند. یعنی جایی نزدیک به قله دماوند یا به قول ملک‌الشعراء بهار «گنبد گیتی». کوه دماوند در اساطیر و افسانه‌های ایران جایگاه ویژه‌ای دارد. از جمله می‌گویند وقتی فریدون توانست ضحاک ماردوش را شکست بدهد، او را در دماوند در غاری به بند کشید، چراکه فریدون قدرت کشتن ضحاک را که ‌افسون‌شده اهریمن است، نداشت. مردم محلی معتقدند زلزله‌های این منطقه نتیجه تقلای ضحاک جان به لب رسیده و بخار گوگردی که از دهانه دماوند خارج می‌شود، نفس‌های مسموم اوست. در واقع دماوند، از ایرانیان در برابر شر محافظت می‌کند. درباره ضحاک و پیشینه داستان او، چند تحقیق انجام شده. یکی از جنجالی‌ترین‌هایش، …
۱۳۹۹/۰۲/۲۱
وحشت از زلزله در دماوند / اینجا همچنان می لرزد / مردم دماوند شب را در خیابان سپری می کنند
شهرستان دماوند پس از وقوع زلزله ۵.۱ ریشتری در ساعت ۴۵ دقیقه بامداد روز جمعه ۱۹ اردیبهشت ماه تاکنون همچنان می لرزد.
دماوند همچنان می‌لرزد / زلزله ۳.۱ ریشتری در مشاء
۱۳۹۹/۰۲/۲۰
دماوند همچنان می‌لرزد / زلزله ۳.۱ ریشتری در مشاء
 شهرستان دماوند پس از وقوع زلزله ۵.۱ ریشتری در ساعت ۴۵ دقیقه بامداد روز جمعه ۱۹ اردیبهشت ماه تاکنون همچنان می‌لرزد. زمین‌لرزه‌ای به بزرگی ۳.۱ ریشتری ساعت ۱۶:۴۱ عصر امروز (شنبه) به مرکزیت منطقه مشاء از توابع شهرستان دماوند در مرز استان‌های تهران و مازندران را لرزاند.
یگان‌های مقابله با بلیات تهران و استان‌های همجوار آماده‌باش هستند
۱۳۹۹/۰۲/۱۹ / نیروی زمینی / ارتش / شهرستان دماوند / علی جهانشاهی
یگان‌های مقابله با بلیات تهران و استان‌های همجوار آماده‌باش هستند
معاون هماهنگ کننده نیروی زمینی ارتش گفت: در پی وقوع زمین لرزه بامداد جمعه و با دستور فرمانده ارتش، تمامی یگان‌های بلیات نزاجا در تهران و استان های همجوار در آماده باش هستند.
کانون اصلی زلزله در روستای زیار مازندران گزارش شده‌است
۱۳۹۹/۰۲/۱۹
کانون اصلی زلزله در روستای زیار مازندران گزارش شده‌است
ستاد بحران استان تهران به محوریت شهرستان دماوند نسبت به بررسی موارد احتمالی در سطح منطقه پرداخت که خوشبختانه براساس پایش و رصد هیچ‌گونه حادثه جانی و مالی گزارش نشده است.
زلزله شب گذشته به مدارس تهران و دماوند آسیب نزد
۱۳۹۹/۰۲/۱۹ / شهرستان دماوند / شهر تهران / نوسازی مدارس / زلزله
زلزله شب گذشته به مدارس تهران و دماوند آسیب نزد
اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان تهران اعلام کرد که زلزله شب گذشته به مدارس تهران و دماوند آسیبی نزده است.
زلزله در دماوند یک کشته و ۷ مصدوم برجای گذاشت/ تردد در هراز و فیروزکوه در جریان است
۱۳۹۹/۰۲/۱۹ / تردد در هراز و فیروزکوه / زلزله دماوند
زلزله در دماوند یک کشته و ۷ مصدوم برجای گذاشت/ تردد در هراز و فیروزکوه در جریان است
شفقنا- سرپرست فرمانداری شهرستان دماوند با اعلام اینکه تردد در هراز و فیروزکوه در جریان است، گفت: زلزله تاکنون یک کشته و ۷ مصدوم برجای گذاشته است. مهدی حیدری سرپرست فرمانداری شهرستان دماوند در گفت‌و‌گو با فارس اظهار داشت: زلزله...
فرمانداری: دماوند به شرایط با ثبات رسید / مردم ضمن هوشیاری هیچ نگرانی به دل راه ندهند
۱۳۹۹/۰۲/۱۹
فرمانداری: دماوند به شرایط با ثبات رسید / مردم ضمن هوشیاری هیچ نگرانی به دل راه ندهند
سرپرست فرمانداری شهرستان دماوند گفت: در حال حاضر شهرستان به شرایط با ثبات رسید و در چند ساعت آینده آرامش کامل را در شهرستان خواهیم داشت؛ اما مردم هوشیار باشند و هیچ نگرانی به دل راه ندهند زیرا هیچ مشکلی در شهرستان وجود ندارد و ما در کنار آن‌ها هستیم و آن‌ها باید با خونسردی خود به ما کمک کنند تا اگر مسئله‌ای پیش آمد بتوانیم منطقی رفتار کنیم.
۱۳۹۹/۰۲/۱۹
دماوند در آماده باش کامل است
ایرنا – سرپرست فرمانداری شهرستان دماوند گفت: با توجه به وقوع زلزله ۵.۱ ریشتری و چندین پس لرزه به مرکزیت شهرستان دماوند در روستای زیارت منطقه وادان، هم کنون دماوند در آماده باش کامل است.
زلزله یک کشته وسیزده مصدوم بر جای گذاشت
۱۳۹۹/۰۲/۱۹ / شهرستان دماوند / استانداری تهران / سازمان اورژانس کشور
زلزله یک کشته وسیزده مصدوم بر جای گذاشت
تهران - ایرنا - سخنگوی سازمان اورژانس کشور از جان باختن یک نفر و مصدومیت سیزده نفر بر اثر ترس و فرار از زلزله شدید اخیر خبر داد. 
۱۳۹۹/۰۲/۱۹ / زلزله تهران / زمین لرزه تهران / گسل دماوند
گسل دماوند عامل زلزله امشب تهران/ احتمال پس‌لرزه‌های خفیف وجود دارد
بهزاد پورمحمد در ارتباط با زمین‌لرزه امشب در استان تهران که در شهرهای مازندارن نیز احساس شد در گفت‌وگو با فارس اظهار کرد: این زمین‌لرزه مربوط به گسل مشا در شهرستان دماوند است و در سال 96 در جلسه مدیریت بحران فرمانداری دماوند به دلیل گسل هشدارهاینوع زلزله‌ها را داده بودم.
احتمال وقوع زلزله قوی‌تر در تهران وجود ندارد
۱۳۹۹/۰۲/۱۹ / شهرستان دماوند / شهر تهران
احتمال وقوع زلزله قوی‌تر در تهران وجود ندارد
تهران - ایرنا- معاون عملیات امداد و نجات کشوراعلام کرد: مرکز وقوع زلزله یکی از روستاهای شهرستان دماوند بوده و احتمال رخ دادن زمین لرزه قوی تر در تهران وجود ندارد.
تشکیل ستاد مدیریت بحران شهرداری تهران
۱۳۹۹/۰۲/۱۹ / شهرستان دماوند / شهر تهران / زلزله
تشکیل ستاد مدیریت بحران شهرداری تهران
تهران- ایرنا- رئیس مرکز ارتباطات و امور بین الملل شهرداری تهران در پی وقوع زلزله در پایتخت اعلام کرد: ستاد مدیریت بحران تهران به سرعت تشکیل جلسه می دهد.
از ساختمان‌های ناایمن خارج شوید
۱۳۹۹/۰۲/۱۹ / اخبار حوادث / زلزله
از ساختمان‌های ناایمن خارج شوید
رئیس اداره هلال احمر شهرستان دماوند گفت: مردم فعلاً خانه‌هایشان را ترک کنند و در محلی ایمن قرار بگیرید.
جزئیات زمین‌لرزه تهران |  شدت زلزله و اعلام مرکز زمین لرزه
۱۳۹۹/۰۲/۱۹
جزئیات زمین‌لرزه تهران | شدت زلزله و اعلام مرکز زمین لرزه
زلزله‌ای با قدرت ۲.۹ ریشتر شهرستان دماوند در استان تهران را لرزاند.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •