سه شنبه, ۱۱ آذر, ۱۳۹۹ / 1 December, 2020
شهر شیراز
(تصاویر) گورستان دارالسلم
۸ ساعت قبل / قبرستان / دارالسلم / شیراز / گورستان
(تصاویر) گورستان دارالسلم
گورستان دارالسلم معروف به دارالسلام یا وادی السلام یکی از قدیمی‌ترین آرامستان‌های ایران واقع در شهر شیراز و پیش از دارالرحمه شیراز به شمار می‌رود؛ که در آن مقبره‌هایی از قرن اول و دوم هجری و قبور بزرگان ادبی، علمی، عرفانی و مذهبی بسیاری دیده می‌شود. بسیاری از پژوهشگران بر این باورند که این گورستان پیش از اسلام نیاز وجود داشته است. نشانه‌ها و علامت‌ها و کنده‌کاری‌هایی با خط‌های ممتاز رقاع، کوفی، بنایی، ثلث، نسخ و نستعلیق این قبور را متمایز و ارزشمند کرده است.
احتمال جمع آوری ۲۵۰۰ معتاد متجاهر و کارتون‌خواب در شیراز
۱۱ ساعت قبل
احتمال جمع آوری ۲۵۰۰ معتاد متجاهر و کارتون‌خواب در شیراز
عضو کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای شهر شیراز با اشاره به نگهداری اجباری معتادین متجاهر به مدت هفت یا هشت ماه در کمپ‌های ترک اعتیاد، از احتمال جمع آوری ۲۵۰۰ معتاد متجاهر و کارتن ‌خواب‌ها در این کلانشهر خبر داد.
۳ روز قبل
بنایی از زندیه که در قلب ایران درخشان است
درست در وسط شهر شیراز جاذبه بی‌نظیری قرار گرفته است که متعلق به دوران زندیه است و یکی از بهترین جاذبه‌های گردشگری شیراز بشمار می‌آید. ارگ کریم خان به دستور کریم خان زند ساخته شد. در دوران زندیان این ارگ محل زندگی پادشاه بود در صورتی که در زمان پهلوی به زندان تبدیل شد.به گزارش خبرآنلاین، این ارگ ۴۰۰۰ متر مربع وسعت دارد و از دیوارهای بسیار بلندی که به ۱۲ متر می‌رسد، ساخته شده است. نمای این بنا، آجر بوده و در واقع طراحی آن هم مسکونی و هم نظامی است. ارگ کریم خان به شکل یک ذوزنقه ناقص است. در زمان ساخت، معماران به این نتیجه رسیدند که قسمتی از خاک شمال غربی برای چنین بنای با عظمتی نامناسب است و در صورت ساخت امکان نشست دارد بنابراین تصمیم گرفته شد تا بنا به سمت غرب متمایل شود.
قصرالدشت یا قصردشت؟
۳ روز قبل
قصرالدشت یا قصردشت؟
عبدالله شهبازی، تاریخ‌پژوه در یادداشتی تلگرامی با عنوان «قصرالدشت یا قصردشت؟» نوشت: نام «قصرالدشت» (روستایی در خارج از شهر شیراز که در سده اخیر به بخشی از شهر شیراز بدل شده) ابهام‌هایی را برانگیخته است. دو سه دهه پیش برخی مقامات محلی به درستی عنوان کردند که نام «قصرالدشت» نادرست…
ثبت ۹ خانه تاریخی شیراز در فهرست ملی
۳ روز قبل
ثبت ۹ خانه تاریخی شیراز در فهرست ملی
مدیر کل فرهنگی معاونت گردشگری و امور زیارتی استانداری فارس گفت: ۹ باب خانه تاریخی واقع در بافت قدیمی و سنتی شهر شیراز به عنوان آثار ارزشمند تاریخی در فهرست آثار ملی ایران به ثبت رسید.
ببینید | تصاویری دیدنی از برداشت طلای قرمز
۱۳۹۹/۰۹/۰۴ / استان فارس / زعفران / محصولات کشاورزی
ببینید | تصاویری دیدنی از برداشت طلای قرمز
همه ساله در میانه فصل پاییز گل‌های زعفران شهرستان سروستان در استان فارس به بار نشسته و توسط کشاورزان برداشت می‌شود. شهرستان سروستان در فاصله ۸۵ کلیومتری شهر شیراز قرار دارد. منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
پرواز مرغ از سفره‌ مردم شیراز/ گرانی به فروشنده ارتباط ندارد
۱۳۹۹/۰۹/۰۴
پرواز مرغ از سفره‌ مردم شیراز/ گرانی به فروشنده ارتباط ندارد
شیراز- با افزایش عجیب قیمت مرغ در سطح استان فارس و شهر شیراز گوشت مرغ از سفره‌های مردم حذف شده و فروشندگان نیز با مشکلاتی از جمله عدم خرید مردم مواجه شدند هرچند که برخی از آن‌ها سود کمتری از قانون مصوب دریافت می کنند.
معمای جنایی کشف جسد یک زن در شیراز
۱۳۹۹/۰۹/۰۴
معمای جنایی کشف جسد یک زن در شیراز
روز شنبه اول آذرماه جاری، فیلمی درباره پیدا شدن جسد یک زن در کنار جاده کهمره سرخی شهر شیراز در فضای مجازی منتشر شد که در این فیلم گفته شد، دست‌های زن جوان قطع یا بریده شده است.
۱۳۹۹/۰۹/۰۴
جریمه ۳ میلیاردی متهم پرونده قاچاق پارچه در شیراز
مدیرکل تعزیرات حکومتی استان فارس از جریمه نقدی و ضبط کالای متهم پرونده قاچاق پارچه خبر داد. به گزارش ایلنا به نقل از اداره کل روابط عمومی و تشریفات سازمان تعزیرات حکومتی، غلامرضا سالاری گفت: با دریافت اطلاعاتی در مورد دپوی مقادیر زیادی پارچه قاچاق در یک منزل مسکونی واقع در شهر شیراز، مامورین نیروی انتظامی با اخذ مجوز قضایی اقدام به بازرسی از منزل مذکور کردند. سرپرست اداره کل تعزیرات حکومتی استان فارس تصریح کرد: با اعترافات متهم و با توجه به تحقیقات انجام شده، شعبه رسیدگی‌کننده حکم به ضبط پارچه‌ها و جریمه ۳ میلیارد ریالی متهم صادر کرد.
سرانه فضای سبز و سرگرمی در شیراز افزایش می‌یابد
۱۳۹۹/۰۹/۰۳ / استانی-شهرستانها / فضای سبز / شهر شیراز
سرانه فضای سبز و سرگرمی در شیراز افزایش می‌یابد
عضو شورای اسلامی شهر شیراز اعلام کرد که با تکمیل و افتتاح بوستان سایه، در شمال‌شرق شیراز، سرانه فضاهای سبز و تفریحی در این شهر افزایش می‌یابد.
بعضی‌ها در مورد شورای شیراز اطلاعات غلط می‌دهند
۱۳۹۹/۰۹/۰۲ / استانی-اجتماعی / شورای شیراز / سخنگوی شورای شیراز
بعضی‌ها در مورد شورای شیراز اطلاعات غلط می‌دهند
سخنگوی شورای شهر:سخنگوی شورای اسلامی شهر شیراز گفت: بعضی افراد که در گذشته مسئولیتی داشته‌اند، دوره افتاده‌اند و به مردم، نمایندگان محترم مردم در مجلس و رسانه‌ها، اطلاعات غلط در مورد اقدامات شورا و شهرداری می‌دهند.
نخستین روز اجرای محدودیت‌های دو هفته‌ای کرونایی ـ شیراز
۱۳۹۹/۰۹/۰۱
نخستین روز اجرای محدودیت‌های دو هفته‌ای کرونایی ـ شیراز
از امروز (اول آذر) در شهر شیراز تنها فعالیت مشاغل ضروری امکان‌پذیر است و مدارس، مراکز آموزشی و اماکن ورزشی کاملا تعطیل خواهند بود. محدودیت‌های جدید کرونا به مدت دو هفته اعمال می‌شود و در این مدت، هر هفته وضعیت بررسی و در خصوص تمدید یا کاهش محدودیت‌ها تصمیم‌گیری خواهد شد. ادارات با یک‌سوم ظرفیت کارکنان و بانک‌ها نیز با ۵۰ درصد و به صورت نوبت‌کاری فعالیت می‌کنند. ساعت کار ادارات نیز ۸ تا ۱۳:۳۰ است. ورود خودروهای با پلاک غیربومی به شیراز ممنوع و خروج خودرو با پلاک بومی به خارج از شهر نیز ممنوع است. همچنین تردد خودروهای شهری از ساعت ۲۱ تا ۴ صبح در سطح شهر شیراز ممنوع است.
افتتاح یک طرح عمرانی در شیراز/ تقاطع‌ غیرهمسطح راه حل ترافیک نیست
۱۳۹۹/۰۸/۲۷ / استانی-شهرستانها / پروژه عمرانی / تقاطع غیرهمسطح / شیراز
افتتاح یک طرح عمرانی در شیراز/ تقاطع‌ غیرهمسطح راه حل ترافیک نیست
سخنگوی شورای اسلامی شهر شیراز اعتقاد دارد که احداث پل و تقاطع‌های غیرهمسطح در بعضی از نقاط شیراز نه تنها منجر به کاهش حجم ترافیک نشده بلکه در افزایش آن تاثیرگذار بوده است.
افتتاح اولین سالن مطالعه عمومی مجوزدار در شیراز
۱۳۹۹/۰۸/۲۷ / استانی-فرهنگی و هنری / سالن مطالعه عمومی
افتتاح اولین سالن مطالعه عمومی مجوزدار در شیراز
در ادامه ویژه برنامه‌های بزرگداشت هفته کتاب، طی مراسمی نخستین سالن مطالعه عمومی دارای مجوز، شهر شیراز در شهرک گلستان، رسما افتتاح شد و آغاز به کار کرد.
جریمه ۷۰۰ میلیونی برای احتکار ماسک در فارس
۱۳۹۹/۰۸/۲۷ / سازمان تعزیرات حکومتی / احتکار ماسک
جریمه ۷۰۰ میلیونی برای احتکار ماسک در فارس
ایلنا: مدیرکل تعزیرات حکومتی استان فارس از کشف ۶۰ هزار عدد ماسک احتکاری در دو انبار واقع در شهر شیراز خبر داد.
۱۳۹۹/۰۸/۲۶
مدیر کل راه و شهرسازی فارس اعلام کرد
بیش از 10 میلیون متر مربع زمین برای برای طرح اقدام ملی تولید مسکن در استان فارس در نظر گرفته شده استمدیر کل راه و شهرسازی فارس : بیش از 10 میلیون متر مربع زمین برای طرح اقدام ملی تولید مسکن در استان فارس در نظر گرفته است.به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی ، اداره ارتباطات و اطلاع رسانی راه و شهرسازی فارس، جعفر زاهدی مدیر کل راه و شهرسازی فارس افزود: 79919 خانوار در طرح اقدام ملی تولید مسکن ثبت نام کرده اند.وی خاطر نشان ساخت: از تعداد کل ثبت نام شوندگان 18230 خانوار مربوط به شهرهای بالای 100 هزار نفر جمعیت هستند که شهرهای یکصد هزار نفر در استان فارس شامل شیراز، مرودشت، جهرم و فسا است و 23626 خانوار مربوط به شهرهای زیر 100 هزار نفر جمعیت می باشد.مدیر کل راه و شهرسازی فارس اضافه کرد: 41856 …
تبعیض به دفن اموات هم تسری یافته است
۱۳۹۹/۰۸/۲۵ / استانی-اجتماعی / شورای شهر شیراز / مجمع نمایندگان فارس / دارالرحمه شیراز / تبعیض در اموات / همه_باهم_علیه_کرونا
تبعیض به دفن اموات هم تسری یافته است
رئیس شورای اسلامی شیراز با ابراز نگرانی از اینکه تبعیض در جامعه به کفن و دفن اموات نیز تسری یافته است، اعلام کرد که براساس برخی گزارش‌ها، اموات دارای پارتی در دارالرحمه شیراز مدفون می‌شوند و آنهایی که پارتی ندارند در بهشت احمدی.
۱۳۹۹/۰۸/۲۴
طراوت و زیبایی در نخستین باران پاییزی در شیراز
نخستین باران پاییزی در شهر شیراز جلوه ای تازه به خیابان های این شهر بخشید.
هفته کتاب در فارس با شروع ساخت کتابخانه صدرا و رونمایی از قاصدک
۱۳۹۹/۰۸/۲۲ / استانی-فرهنگی و هنری / فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس / نمایشگاه مجازی کتاب شیراز / هفته کتاب
هفته کتاب در فارس با شروع ساخت کتابخانه صدرا و رونمایی از قاصدک
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس از آغاز عملیات اجرایی کتابخانه بزرگ شهر صدرا و رونمایی از اپلیکیشن قاصدک همزمان با بیست‌وهشتمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران در شهر شیراز خبر داد.
جمع‌آوری سگ‌های ولگرد در شیراز الزامی است
۱۳۹۹/۰۸/۲۲ / استانی-اجتماعی / سازمان مدیریت پسماند / شورای اسلامی شهر شیراز / سگ‌های ولگرد
جمع‌آوری سگ‌های ولگرد در شیراز الزامی است
رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر شیراز گفت: شهرداری‌های مناطق یازده گانه این کلانشهر موظف به زنده‌گیری و جمع‌آوری سگ‌های بی‌صاحب و انتقال آنها به پناهگاه هستنذ.
۱۳۹۹/۰۸/۱۹ / شهر شیراز / فرمانده انتظامی بوشهر / طلا / استان بوشهر
سارقان مسلح طلا به پایان خط رسیدند
فرمانده انتظامی استان بوشهر گفت: با تلاش شبانه روزی و اقدامات متعدد عملیاتی سارقان مسلح ۳ کیلوگرم طلا شناسایی و دستگیر شدند.
ساماندهی کوچه ادیان شیراز در دستور کار شورا است
۱۳۹۹/۰۸/۱۹ / استانی-اجتماعی / ادیان / شیراز
ساماندهی کوچه ادیان شیراز در دستور کار شورا است
رئیس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شورای اسلامی شهر شیراز گفت: از آنجا که کوچه ادیان به بهترین نحو، برقراری صلح را به جهانیان اعلام می‌دارد، ساماندهی آن در کمیسیون فرهنگی شورای شهر تایید شد و قرار است درقالب لایحه‌ای باعنوان "ساماندهی کوچه ادیان" از سوی شهرداری با پیوست فرهنگی ارائه شود.
۱۳۹۹/۰۸/۱۹
تا کنون 6 تقاطع غیر همسطح توسط راه و شهرسازی در کمربندی شیراز احداث شده است
مدیر کل راه و شهرسازی فارس گفت: تا کنون 6 تقاطع غیر همسطح خلیج فارس، وحدت ، عدالت ، اکبر آباد و زیبا شهر، سلطان آباد توسط راه و شهرسازی در کمربندی شیراز احداث شده است.به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی ، اداره ارتباطات و اطلاع رسانی راه و شهرسازی فارس، مهندس جعفر زاهدی مدیر کل راه و شهرسازی فارس گفت: اداره کل راه و شهرسازی فارس طی سالهای قبل نسبت به احداث قسمتهای عمده ای از رینگ اول کمربندی شیراز اقدام نموده است.از جمله کمربندی جنوب غرب و جنوب شیراز با 6 باند عبور به طول 25 کیلومتر، کمربندی شمال و شمال غرب با 6 باند عبور به طول 9 کیلومتر و کمربندی شرقی شیراز با 4 باند عبور و طول 9 کیلومتر و حدود 13 کیلومتر از کمربند شمال شرقی شیراز همچنین در حال تکمیل کمربندی شمال شرقی به طول 19 کیلومتر …
۱۳۹۹/۰۸/۱۹
تعبیر خواب کورش
  مرتضی برکتی همدانی    «کورش آسوده بخواب که ما بیداریم... » این جمله‌ای بود که محمد رضاشاه در پاسارگاد، جایی که منسوب به مقبره کورش است خطاب به او گفت. 20مهر 1350شمسی، 30سال بعد از پادشاهی‌اش، او جشنی به پا کرد که به گمانش عظمت سلطنت خود را به رخ تاریخ پادشاهی ایران می‌کشید. جایی که او با یک رجعت تاریخی خود را احیا‌کننده حیات پادشاهی ایران می‌دانست کمی آن‌سوتر از حاشیه شهر شیراز بود. جایی که خانه‌های مخروبه و حلبی‌آباد‌ها به شهر تکیه داده بود را دیوار کشیده بودند تا سران کشورهایی که به جشن دعوت …
۲ کشته در برخورد سواری با ستون برق در شیراز
۱۳۹۹/۰۸/۱۶
۲ کشته در برخورد سواری با ستون برق در شیراز
برخورد یک دستگاه خودرو سواری با ستون برق در در بلوار خرمشهر شیراز ۲ کشته و ۲ مصدوم بر جای گذاشت.
اجرایی شدن طرح ساماندهی روشنایی معابر شیراز
۱۳۹۹/۰۸/۱۶ / استانی-اقتصادی / برق شیراز / طرح روشنایی معابر
اجرایی شدن طرح ساماندهی روشنایی معابر شیراز
معاون شرکت توزیع نیروی برق شیراز، یکی از اقدامات مهم این شرکت که با همراهی شهرداری و سایر دستگاه‌های مدیریتی و خدمات رسان اجرایی شده و تداوم دارد را ساماندهی، بهسازی و اصلاح روشنایی معابر کلانشهر شیراز دانست.
موفقیت ایران در نادرترین عمل جراحی مغز + فیلم
۱۳۹۹/۰۸/۱۵
موفقیت ایران در نادرترین عمل جراحی مغز + فیلم
گزارشی از موفقیت پزشکان ایرانی در انجام موفق نادرترین عمل جراحی مغز در شهر شیراز.
ببینید | نجات شگفت‌انگیز دختر خردسال به دست توانمند جراح ایرانی
۱۳۹۹/۰۸/۱۴ / شهر شیراز / مغز / جراحی مغز / جراحی
ببینید | نجات شگفت‌انگیز دختر خردسال به دست توانمند جراح ایرانی
به همت متخصصان دانشگاه علوم پزشکی شیراز نادرترین عمل جراحی مغز در بیمارستان نمازی با موفقیت انجام شد. منبع: خبرگزاری صدا و سیما
افزایش قیمت روغن خوراکی در شیراز تخلف است/ سهمیه‌بندی و کوتاه کردن دست دلالان
۱۳۹۹/۰۸/۱۴
افزایش قیمت روغن خوراکی در شیراز تخلف است/ سهمیه‌بندی و کوتاه کردن دست دلالان
شیراز- رئیس اتحادیه عمده فروشان مواد غذایی شیراز دلیل کمبود روغن خوراکی در بازار را عدم عرضه از سوی کارخانجات دانست و گفت: افزایش قیمت به هر دلیلی در مراکز فروش سطح شهر شیراز تخلف بوده و برخورد قضایی می‌شود.
تداوم اجرای طرح ممنوعیت ورود خودروهای غیربومی به شیراز
۱۳۹۹/۰۸/۱۴ / پلیس راهنمایی و رانندگی فارس / نیروی انتظامی فارس / شیراز / محدودیت های کرونا / فارس
تداوم اجرای طرح ممنوعیت ورود خودروهای غیربومی به شیراز
ایرنا - شیراز - تصاویر گویای اجرای طرح ممنوعیت ورود و خروج خودروها ویژه شهر شیراز بر اساس مصوبه ستاد ملی و ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا است. این طرح از ساعت ۱۲ روز دوشنبه ۱۲ آبان‌ماه جاری آغاز شده و تا ساعت ۲۴ روز جمعه ۱۶ آبان ۹۹ در ورودی‌های شیراز در حال اجراست. جریمه پیش‌بینی شده برای متخلفان و مسافران در صورت اصرار به ورود به شیراز ۵۱۰ هزار تومان اعلام شده است./عکس:رضا قادری
پاسخ سخنگوی شورای شیراز به علت معطل ماندن یک پروژه
۱۳۹۹/۰۸/۱۲ / استانی-اجتماعی / شورای شهر شیراز / خیابان جام جم / کمیسیون عمران
پاسخ سخنگوی شورای شیراز به علت معطل ماندن یک پروژه
سخنگوی شورای شهر شیراز در خصوص دلایل معطل ماندن احداث تقاطع غیرهمسطح برای اتصال بزرگراه شهید سلیمانی و معابر اصلی شمال شیراز، توضیحاتی ارائه داد و اختلاف نظر بین موافقان و مخالفان را عامل آن دانست.
اختلاف نظر هست اما انحراف از اهداف نیست
۱۳۹۹/۰۸/۱۲ / استانی-اجتماعی / شورای شهر / معاونت شهرسازی / شیراز
اختلاف نظر هست اما انحراف از اهداف نیست
رئیس شورای شهر شیراز با بیان اینکه وجود اختلاف نظر بین اعضای شورا و همچنین بین شورا و شهرداری را قبول دارد و اساس فعالیت در این زمینه وجود نظرات مختلف است، تاکید کرد که از نظر او هیچگونه انحرافی در حرکت شورای پنجم شیراز برای رسیدن به اهدافش، ایجاد نشده است.
«گذر حافظ» نه، پیاده‌راه سلامت به نام شجریان شد
۱۳۹۹/۰۸/۱۱ / محمدرضا شجریان / اخبار مهم
«گذر حافظ» نه، پیاده‌راه سلامت به نام شجریان شد
پس از رد مصوبه تغییر نام گذر حافظ در شیراز به نام استاد محمدرضا شجریان،شورای شهر شیراز در یکصدو پنجاه و ششمین جلسه خود با نامگذاری پیاده راه سلامت چمران به نام این استاد بلند آوزه موسیقی ایران موافقت کرد.
قبرستان تاریخی دارالسلام شیراز
۱۳۹۹/۰۸/۱۲
قبرستان تاریخی دارالسلام شیراز
یکی از قدیمی‌ترین قبرستان‌های ایران در شهر شیراز قرار دارد این قبرستان مربوط به قرون اول و دوم هجری است. می‌گویند که این قبرستان از زمان پیش از ظهور اسلام وجود داشته است.
تصاویر | تعطیلی باغ رستوران های متخلف در شیراز
۱۳۹۹/۰۸/۱۰ / ویروس کرونا / استان فارس / شهر شیراز / تعطیلات / تعزیرات
تصاویر | تعطیلی باغ رستوران های متخلف در شیراز
در پی موج جدید شیوع بیماری کرونا و اعلام وضعیت قرمز در شیراز و مصوبه ستاد مدیریت کرونای استان فارس مبنی بر تشدید محدودیت ها، طرح تشکیل اکیپ‌های مشترک گشت زنی و نظارت بر اماکن عمومی به همراه اکیپ‌های گشت مشترک متشکل از نمایندگان تعزیرات حکومتی، اتاق اصناف، سازمان صمت و مراکز بهداشت والفجر و انقلاب نظارت،بازرسی و تعطیلی باغ رستورانها، فست فود ها و کافی شاپ ها را در محورهای پرتردد آغاز کرده اند. منبع: ایسنا
سنگفرش خیابان‌های شیراز اولویت یا اعمال سلیقه
۱۳۹۹/۰۸/۱۰ / استانی-اجتماعی / خیابان ارم شیراز / شهرداری / شورای شهر شیراز / آرامگاه حافظ
سنگفرش خیابان‌های شیراز اولویت یا اعمال سلیقه
سال‌های ابتدایی دهه ۹۰، شهرداری شیراز تصمیم گرفت گذر مقابل آرامگاه حافظ را سنگفرش کند، اقدامی که آن روز هم با نقدهایی مواجه اما اجرایی شد و باند دوم را هم با شکل و شمایلی دیگر، در بر گرفت و در نهایت به عنوان نمونه‌ای از اقدامات بدون برنامه و هدف، در شیراز ماندگار و مشکلی برای شهروندان شد.
محکومیت ۱.۴ میلیاردی برای دپوی لوازم یدکی قاچاق
۱۳۹۹/۰۸/۰۷
محکومیت ۱.۴ میلیاردی برای دپوی لوازم یدکی قاچاق
سرپرست اداره کل تعزیرات حکومتی استان فارس از جریمه ۱.۴ میلیارد ریالی متهم پرونده لوازم یدکی قاچاق در شهر شیراز خبر داد.
۱۳۹۹/۰۸/۰۶
فارس ، رتبه نخست بعد از تهران در طرح اقدام ملی مسکن را دارد
عملیات اجرایی هشت هزار و ۸۹۶ واحد مسکن در قالب طرح اقدام ملی و بهره‌برداری از هزار و ۹۵۹ واحد مسکن مهر در استان فارس با حضور از راه دور رییس جمهوری کلید خورد و به صورت رسمی انجام شد. به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن استان فارس ،   تحویل زمین و شروع عملیات اجرایی طرح اقدام ملی مسکن در فارس و سایر استان‌های کشور بصورت همزمان با حضور حجت الاسلام حسن روحانی بصورت ویدیو کنفرانس آغاز شد.استاندار فارس در این آیین در جمع خبرنگاران گفت: این استان در تامین زمین برای طرح اقدام ملی مسکن پس از تهران رتبه نخست را کسب کرد.عنایت الله رحیمی با اشاره به اینکه طرح اقدام ملی مسکن در استان فارس به جد در دستور کار قرار گرفته است،افزود: بیش از ۵۰ درصد واحدهای باقی مانده مسکن مهر باقی مانده در دولت تدبیر و امید تکمیل …
«قهرمان»سازی فرهادی درشیراز ادامه دارد/ نقش آفرینی بازیگران بومی
۱۳۹۹/۰۸/۰۳
«قهرمان»سازی فرهادی درشیراز ادامه دارد/ نقش آفرینی بازیگران بومی
پروژه سینمایی اصغر فرهادی به نام «قهرمان» در شهر شیراز آغاز شده است. فیلمی که برخی از بازیگران بومی نیز در آن نقش آفرینی می کنند.
ببینید | اتفاق تلخی که عبرت شد
۱۳۹۹/۰۸/۰۲ / سیل شیراز / شهر شیراز / حوادث طبیعی
ببینید | اتفاق تلخی که عبرت شد
سیل شیراز که یادتان هست؟ بعد از آن اتفاق تلخ، طرح کنترل سیلاب و آب‌خیزداری دروازه قرآن شیراز پس از 15 ماه مطالعه، طی 75 روز ساخته شد. منبع: خبرگزاری صدا و سیما
رد پیشنهاد الحاق ۳ روستای جدید به شیراز
۱۳۹۹/۰۷/۳۰ / استانی-اجتماعی / شورای شهر / بخشداری / سلطان‌آباد / گردخون / کمیسیون شهرسازی
رد پیشنهاد الحاق ۳ روستای جدید به شیراز
رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر شیراز اعلام کرد که درخواست الحاق روستاهای "گردخون"، "اقبال‌آباد" و "سلطان‌آباد" به محدوده این کلانشهر با توجه به ابهامات موجود و ضرورت پاسخ به سوالات و توضیحاتی درباره توجیهات فنی و مطالعات، از سوی این کمیسیون رد شد.
سوت آوای ورزش در ۳۰ مجتمع بزرگ مسکونی فارس به صدا درآمد
۱۳۹۹/۰۷/۲۸ / استانی-ورزشی / هفته تربیت بدنی / شهر شیراز / حاجی زاده
سوت آوای ورزش در ۳۰ مجتمع بزرگ مسکونی فارس به صدا درآمد
طرح آوای ورزش در همسایگی پس از انجام مرحله آزمایشی این بار به طور رسمی به مناسبت هفته تربیت بدنی در راستای ایجاد نشاط مردم و جلوگیری از کم تحرکی همزمان با سراسر کشور در ۳۰ مجتمع مسکونی فارس آغاز شد.
آخرین وضعیت مسمومیت شهروندان شیرازی با قهوه | قهوه‌ها تاریخ‌مصرف‌ گذشته بودند یا کافئین بالایی داشتند؟
۱۳۹۹/۰۷/۲۷ / شهر شیراز / حوادث ایران / مسمومیت
آخرین وضعیت مسمومیت شهروندان شیرازی با قهوه | قهوه‌ها تاریخ‌مصرف‌ گذشته بودند یا کافئین بالایی داشتند؟
انتشار خبر مسمومیت تعدادی از شهروندان شیرازی بر اثر نوشیدن قهوه در کافی‌شاپ‌های این شهر باعث شد تا صاحبان این صنف با مشکلات تازه‌ای مواجه شوند. این در حالی است که به گفته یکی از کافه‌داران، از زمان انتشار این خبر تعداد مشتریان به شدت کاهش یافته است؛ مشتریانی که پیش از این نیز به خاطر کرونا رغبتی به نشستن و نوشیدن قهوه در این اماکن نشان نمی‌دادند.
تشکیل ستاد صعود به لیگ برتر در شیراز
۱۳۹۹/۰۷/۲۷ / استانی-ورزشی / لیگ برتر / فجر شهید سپاسی / عباسی / شیراز / مجلس شورای اسلامی
تشکیل ستاد صعود به لیگ برتر در شیراز
رئیس هیئت فوتبال شیراز با بیان اینکه طی چندسال گذشته، بالاترین مقام‌های سیاسی، مدیریتی و اجرایی فارس، مسئولان ورزش و جوانان استان و شورای شهر شیراز و ... بر ضرورت داشتن نماینده در لیگ برتر فوتبال تاکید دارند، خواستار تشکیل ستادی با عنوان "صعود به لیگ برتر" در شیراز شد.
در بسیاری از تجهیزات پزشکی کرونا به خودکفایی رسیدیم
۱۳۹۹/۰۷/۲۳
در بسیاری از تجهیزات پزشکی کرونا به خودکفایی رسیدیم
اولین نمایشگاه تخصصی مقابله با ویروس کرونا (تهدید ها و دستاوردها) با حضور رئیس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت مادرتخصصی صندوق حمایت از صنایع پیشرفته در شهر شیراز افتتاح شد.
توانمندسازی، رشته‌های وابستگی نابینایان را می‌گسلد
۱۳۹۹/۰۷/۲۳ / روز عصای سفید / اختصاصی ایرنا / نابینایان / شیراز / روز جهانی نابینایان / فارس
توانمندسازی، رشته‌های وابستگی نابینایان را می‌گسلد
شیراز- ایرنا- موسسه نابینایان توانگران کارآفرین در شهر شیراز، تنها موسسه کار آموزی و مهارت‌آموزی به نابینایان و کم‌بینایان در فارس است که به گفته مدیر عامل موسسه، برآن است اصول توانمندی را با مهارت‌آموزی به نابینایان بیاموزد و رشته‌های وابستگیشان را بگسلد.
تمرکز شورای شیراز بر تسهیل در ارائه خدمات است
۱۳۹۹/۰۷/۲۳ / استانی-اجتماعی / شورای شهر شیراز / کمیسیون شهرسازی / شورای عالی
تمرکز شورای شیراز بر تسهیل در ارائه خدمات است
رئیس شورای شهر شیراز گفت: تلاش شورای پنجم در سال پایانی بر نظارت، شفاف‌سازی و تسهیل ارائه خدمات به شهروندان، متمرکز می‌شود.
واکنش نماینده شیراز به نامگذاری یک خیابان توسط شورا
۱۳۹۹/۰۷/۲۲ / استانی-سیاسی / شورای شهر شیراز / علیرضا پاک فطرت / محمدرضا شجریان
واکنش نماینده شیراز به نامگذاری یک خیابان توسط شورا
منتخب اول مردم شهرستان‌های شیراز و زرقان به اقدام شورای اسلامی شیراز در خصوص نامیدن یک گذر به نام محمدرضا شجریان، واکنش نشان داد.
جاهای دیدنی اطراف شیراز
۱۳۹۹/۰۷/۲۱
جاهای دیدنی اطراف شیراز
شهر شیراز مرکز استان فارس و یکی از دیدنی‌ترین شهرهای کشورمان است. اگر بخواهیم جاذبه‌های دیدنی شیراز را در یک لیست قرار دهیم، رسیدن به انتهای این لیست بسیار سخت خواهد شد.
نام‌گذاری خیابانی در شیراز به نام خسروی آواز ایران +عکس
۱۳۹۹/۰۷/۲۱
نام‌گذاری خیابانی در شیراز به نام خسروی آواز ایران +عکس
شورای اسلامی شهر شیراز با نامگذاری یکی از خیابان‌های این شهر به نام زنده یاد محمدرضا شجریان موافقت کرد.
۱۳۹۹/۰۷/۲۲
رفع مشکلات بخش صنعت در اولویت کار نمایندگان مجلس
با حضور جعفر قادری  نماینده مردم شهرستان های شیراز و زرقان در مجلس شورای اسلامی  در شهرک صنعتی بزرگ شیراز ، ،مشکلات 5 واحد صنعتی بررسی شد.به گزارش روابط عمومی شرکت شهرک های صنعتی فارس در این بازدید که مدیر عامل شرکت شهرک های صنعتی فارس ،مشاور استاندار فارس و نیز و مدیر عامل و اعضای هیات مدیره شرکت خدماتی شهرک صنعتی بزرگ شیراز نیزحضورداشتند ضمن بازدید میدانی و حضور در واحد های تولیدی و صنعتی سرو نیرو،شهراد کارتن،ماموت،بالان صنعت،سازه پیوند و نیز شهرک فناوری صنایع شیمیایی و مرکز خدمات کسب وکار و جلسه با مجموعه های فناور مستقر در این مرکز ،ضمن بررسی ظرفیت ها و توانمندی های این واحدها ،به بررسی مسائل ومشکلات موجود پرداختند  بررسی شد.مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس  در این بازدید توجه ویژه به شهرک …
«قهرمان» کلید خورد / فیلم تازه اصغر فرهادی در شیراز جلوی دوربین رفت
۱۳۹۹/۰۷/۲۱
«قهرمان» کلید خورد / فیلم تازه اصغر فرهادی در شیراز جلوی دوربین رفت
فیلمبرداری فیلم «قهرمان» اصغر فرهادی در شهر شیراز آغاز شد. در شرایطی که با انتخاب امیر جدیدی و محسن تنابنده به عنوان بازیگران اصلی قرار بود فرهادی تابستان امسال فیلمش را جلوی دوربین ببرد، شیوع کرونا فیلمبرداری این فیلم را به تعویق انداخت تا هفته گذشته «قهرمان» در شیراز کلید بخورد. فیلم‌برداری «قهرمان» تا اواخر پاییز ادامه دارد و پیش‌بینی می‌شود اولین نمایش آن در جشنواره کن ۲۰۲۱ باشد.
نامگذاری یک خیابان به نام استاد شجریان در شیراز
۱۳۹۹/۰۷/۲۰ / محمدرضا شجریان
نامگذاری یک خیابان به نام استاد شجریان در شیراز
اعضای شورای اسلامی شهر شیراز در جلسه علنی یکشنبه ۲۰ مهر، با نامگذاری یکی از معابر اصلی و مهم شیراز به نام زنده یاد استاد محمدرضا شجریان موافقت و آن را تصویب کردند.
کرونا سلامت روان را به مخاطره انداخته است
۱۳۹۹/۰۷/۲۰ / استانی-اجتماعی / دانشگاه علوم پزشکی شیراز / شورای شهر شیراز / سلامت روانی / همه_باهم_علیه_کرونا
کرونا سلامت روان را به مخاطره انداخته است
عضو شورای اسلامی شهر شیراز با اشاره به روز جهانی بهداشت روان و لزوم توجه به این مهم، خاطرنشان کرد که ترس از ابتلا به بیماری کرونا، سلامت روان شهروندان نه تنها در شیراز و فارس که در کُل کشور را با مخاطره مواجه کرده است.
آغاز فاز اول طرح شبکه‌سازی مساجد استان فارس در شیراز
۱۳۹۹/۰۷/۱۵ / استانی-فرهنگی و هنری / فارس / شبکه مجازی / شیراز / مساجد
آغاز فاز اول طرح شبکه‌سازی مساجد استان فارس در شیراز
معاون فرهنگی نهاد نمایندگی ولی فقیه در استان فارس از اجرایی شدن فاز اول طرح شبکه‌سازی مساجد این استان از شهر شیراز خبر داد.
درآمد ۴۰۰ هزار تومانی کودکان کار در شیراز!
۱۳۹۹/۰۷/۱۵ / استانی-اجتماعی / هفته‌ ملی کودک / کودکان کار و خیابانی / کلانشهر شیراز / بهزیستی استان فارس
درآمد ۴۰۰ هزار تومانی کودکان کار در شیراز!
مدیرکل بهزیستی فارس گفت: متاسفانه برخی از خانواده‌ها با انگیزه‌ی سودجویی و درآمد بیشتر کودکان خود را وادار به کار در خیابان‌ها می‌کنند؛ این کودکان طی چهار ساعت ۳۰۰ تا ۴۰۰ هزار تومان از کار خیابانی کسب درآمد می‌کنند.
تلاش برای ثبت مسابقات بین‌المللی بدمینتون به نام شیراز
۱۳۹۹/۰۷/۱۵ / بدمینتون / عنایت‌الله رحیمی / شیراز / استانی-ورزشی
تلاش برای ثبت مسابقات بین‌المللی بدمینتون به نام شیراز
استاندار فارس گفت: به دنبال ثبت مسابقات بین‌المللی بدمینتون در تقویم ورزش‌های جهانی به نام شهر شیراز هستیم که مزایای خوبی برای استان به دنبال خواهد داشت.
اجاره خودرو در شیراز قیمت مقرون به صرفه و خودروهای متنوع
۱۳۹۹/۰۷/۱۳ / شرکت رنت کنیم / اجاره خودرو در شیراز / اجاره خودرو
اجاره خودرو در شیراز قیمت مقرون به صرفه و خودروهای متنوع
افراد برای جابه جایی در شهر شیراز و یا خارج از شهر نیاز به یک اتومبیل دارند.
خوشا شیراز و وضع بی مثال «ماسک زدنش»
۱۳۹۹/۰۷/۱۳ / ویروس کرونا / ماسک / شهر شیراز / مهدی بذرافکن
خوشا شیراز و وضع بی مثال «ماسک زدنش»
کافی است در خیابان های اصلی شیراز رفت و آمد کنید تا ببینید چه میزان از مردم و مغازه داران پروتکل های بهداشتی را رعایت می کنند و ماسک می زنند.
افزایش متکدی در شیراز ثابت نشده است
۱۳۹۹/۰۷/۱۲ / استانی-اجتماعی / کرونا / شهر شیراز / کودکان کار / تکدی‌گری
افزایش متکدی در شیراز ثابت نشده است
معاون امور اجتماعی بهزیستی فارس با تاکید بر اینکه باید کمک‌های مردمی به کودکان کار و خیابانی هدفمند شود، گفت: افزایش متکدیان و رشد تکدی گری در شیراز ثابت نشده است.
لزوم همگرایی برای تسریع در بازسازی ساختمان آسیب دیده جهاددانشگاهی فارس
۱۳۹۹/۰۷/۱۲ / استانی-اجتماعی / جهاددانشگاهی فارس / شهر شیراز / آبان‌ماه
لزوم همگرایی برای تسریع در بازسازی ساختمان آسیب دیده جهاددانشگاهی فارس
معاون پشتیبانی جهاد دانشگاهی کشور بر لزوم نگاه همگرایانه مسئولان فارس برای تسریع در بازسازی ساختمان آسیب دیده مرکز آموزش علمی کاربردی جهاددانشگاهی شیراز تاکید کرد.
وزیر صنعت، معدن و تجارت به استان فارس سفر می کند
۱۳۹۹/۰۷/۱۰
وزیر صنعت، معدن و تجارت به استان فارس سفر می کند
شیراز - «علیرضا رزم حسینی» صبح جمعه به استان فارس و شهر شیراز سفر می کند.
۱۳۹۹/۰۷/۱۰
حذف قبوض کاغذی در شرکت آب و فاضلاب شیراز
معاون خدمات مشترکین و درآمد شرکت آب و فاضلاب شیراز رضایت‌مندی مشترکین را یکی از مهم‌ترین اهداف آبفا شیراز برشمرد و اظهار داشت: خدمات‌رسانی به‌موقع، دقیق و کارآمد موجب ارتقای سطح  کیفی زندگی شهروندان می‌شود که درنهایت رضایت خاطر آنها را به دنبال دارد.به گزارش روابط عمومی و آموزش همگانی آبفا شیراز، علی شبانی حذف قبض کاغذی را با عنایت به اهداف توسعه دولت الکترونیک در راستای افزایش سرعت و کیفیت خدمات به مردم برشمرد و گفت: حذف قبض کاغذی در راستای مدیریت سبز و در جهت تسریع در تحویل قبوض آب الکترونیکی به مشترکین، همچنین نیاز به همراهی شهروندان در شرایط شیوع کرونا در ارائه این خدمت صورت گرفت.شبانی اظهار داشت: حذف قبض کاغذی علاوه بر تسهیل و تسریع خدمت‌رسانی به مردم، سبب کاهش هزینه‌های چاپ قبض و تحویل …
«شیخ عبود» روستای سرداران شهید
۱۳۹۹/۰۷/۰۹ / شهید / هفته دفاع مقدس / فارس
«شیخ عبود» روستای سرداران شهید
ایرنا - شیراز - روستای «شیخ عبود معروف» به زادگاه سرداران شهید در 50 کیلومتری شهر شیراز و از توابع بخش بیضا در شهرستان سپیدان استان فارس است. این روستا در ۸ سال دفاع مقدس ۲۴ شهید و چندین جانباز را تقدیم میهن کرده است که در حال حاضر فقط دو جانباز از جمله «محمد علی عبودی» که از ناحیه حنجره آسیب دیده است و تنها ۶ نفر از پدران و مادران شهید در قید حیات مانده اند. شغل اصلی مردم روستا کشاورزی و دامداری است اما به دلیل مجاورت با شهر تعداد این مشاغل کم و از بافت روستایی «شیخ عبود» به مرور کاسته شده است. بنا بر اظهارات محلی نام روستا به دلیل وجود شیخ عابد شیخ شهاب الدین در روستا بوده است.
۱۳۹۹/۰۷/۰۸
ساخت المان‌های باغ موزه سنگ شیراز
پروژه احداث المان‌های باغ موزه سنگ با هدف معرفی بناهای شاخص استان فارس در حال آماده سازی است. المان‌های که در این مجموعه معماری به کار رفته است ۱۷ اثر می باشد. حرم شاهچراغ، مسجد وکیل و مسجد جامع شیراز، مقبره بی بی دخترون، آرامگاه حافظیه، سعدیه، مقبره کوروش، دروازه ملل، کاخ اردشیر ساسانی مجموع کار شده است. منبع: خبرگزاری صدا و سیما سنگ تراشی وحجاری از جمله هنرهای بسیار قدیمی کشورمان می باشد که در اکثر مناطق ایران رواج داشته ولی در سالیان اخیر بواسطه حضور دستگاه های صنعتی، شیوه سنتی آن کم رونق شده است. اما خوشبختانه در شهر شیراز حجاری سنتی، رونقی دوباره یافته و شاهد خلق آثار بسیار زیبا و چشمگیری توسط هنرمندان این رشته دشوار هنری هستیم.سابقه این هنر نیز در فارس قدمتی دیرینه دارد. کنده کاری بر روی …
۱۳۹۹/۰۷/۰۸
شیراز نامزد پایتختی کتاب جهان می‌شود
برگزاری مجازی بزرگداشت شمس و مولانا مراسم بزرگداشت شمس تبریزی و مولانا جلال‌الدین محمد بلخی به صورت مجازی برگزار می‌شود. به گزارش ایسنا، این مراسم توسط آثار و مفاخر فرهنگی روز سه‌شنبه، هشتم مهرماه از ساعت‌ ۱۳ تا ۱۵ برگزار خواهد شد. حسن بلخاری، محمد بقایی ماکان، عباس جمال‌پور و مهدی محبتی از سخنرانان این مراسم هستند. علاقه‌مندان می‌توانند این مراسم را از طریق آدرس‌های زیر دنبال کنند:  https://www.skyroom.online/ch/farhang/anjomanmafakher  https://www.instagram.com/anjomanasarmafakher2  شیراز نامزد پایتختی کتاب جهان شهر شیراز نامزد پایتختی کتاب جهان می‌شود. شهردار شیراز اعلام کرد: با توجه به پشتوانه غنی شیراز در حوزه فرهنگ، این کلانشهر …
داود در کنار فجر ماند
۱۳۹۹/۰۷/۰۸ / داود مهابادی / فجر سپاسی شیراز
داود در کنار فجر ماند
داود مهابادی در فصل آینده لیگ دسته اول فوتبال هم هدایت زردپوشان شهر شیراز را بر عهده خواهد داشت.
مهابادی در فجر سپاسی شیراز ماندنی شد
۱۳۹۹/۰۷/۰۷ / فوتبال / لیگ دسته اول / فجر سپاسی
مهابادی در فجر سپاسی شیراز ماندنی شد
داود مهابادی در فصل آینده لیگ دسته اول فوتبال هم هدایت زردپوشان شهر شیراز را بر عهده خواهد داشت.
شیراز؛ یک رکاب تا شهر ملی دوچرخه
۱۳۹۹/۰۷/۰۷ / دوچرخه سواری / شهر شیراز
شیراز؛ یک رکاب تا شهر ملی دوچرخه
شهرداری شیراز برای رسیدن به ‌عنوان شهر ملی دوچرخه، اقدامات متعددی را در زمینه ترویج فرهنگ دوچرخه‌سواری و ایجاد زیرساخت‌های شهری انجام داده است.
۱۳۹۹/۰۷/۰۷
«خون‏ مردگی» پربازدیدترین مستند شبکه نمایش خانگی شد
«خون‏ مردگی» پربازدیدترین مستند شبکه نمایش خانگی شد ، مستند «خون‏ مردگی» را محمد کارت کارگردانی کرده است. به گزارش روابط عمومی فیلیمو، با گذشت۸ روز از نمایش مستند اجتماعی «خون مردگی»، این مستند که یکی از بحث برانگیزترین و جریان سازترین مستندهای اجتماعی در سال ۱۳۹۲ محسوب می‏شود به تازگی در پلتفرم فیلیمو منتشر و بیشترین میزان بازدید و دقیقه تماشا را تجربه کرده است و تا این لحظه توانست لقب پربازدیدترین مستند شبکه نمایش خانگی را به خود اختصاص دهد.این اولین بار است که یک مستند در مدت زمان کوتاه با چنین استقبالی از طرف کاربران روبه رو می‏ شود که پیش از این سابقه نداشته است. فیلم مستند «خون مردگی» اولین تجربه کارگردانی محمد کارت، در مستندسازی …
مرد عصبانی، ساختمان پزشکان را در شیراز آتش زد | تلاش پلیس برای دستگیری عامل آتش‌سوزی
۱۳۹۹/۰۷/۰۶ / آتش‌ نشانی / شهر شیراز / حوادث - آتش سوزی / حوادث ایران
مرد عصبانی، ساختمان پزشکان را در شیراز آتش زد | تلاش پلیس برای دستگیری عامل آتش‌سوزی
صبح امروز یک ساختمان پزشکان در شهر شیراز توسط مردی خشمگین به آتش کشیده شد. این مرد پس از آتش زدن ساختمان متواری شده و پلیس در تلاش برای دستگیری اوست. شهروندان می‌گویند این مرد پول ویزیت نداشت و چون پذیرش نشد، دست به این اقدام زد اما پلیس می‌گوید او سابقه بیماری اعصاب و روان دارد.
قصه‌ی پُر غصه‌ی خانه به‌دوشی/ استیصال مستاجران در شیراز
۱۳۹۹/۰۷/۰۵ / استانی-اجتماعی / شهر شیراز / اتحادیه مشاوران املاک شیراز / خیابان پوستچی / قیمت مسکن
قصه‌ی پُر غصه‌ی خانه به‌دوشی/ استیصال مستاجران در شیراز
بیش از یکساعت است که روی پله‌های مقابل یک آژانس معاملات ملکی، چمباتمه زده و چشم به افق دوخته است؛ وقتی سلام می‌کنم از جا می‌پرد و بدون جواب سلام، می‌گوید: حالا چه باید کنم؟ نمی‌توانم خانه‌ای برای اجاره پیدا کنم؟ کجا باید بروم؟ کسی احوال‌پُرس نیست. حالا واقعا درماندگی را حس می‌کنم.
واگذاری عجیب یک شهر ایران به یک نفر + فیلم
۱۳۹۹/۰۷/۰۳
واگذاری عجیب یک شهر ایران به یک نفر + فیلم
بزرگترین شهر کشاورزی ایران در دشت حاصلخیز مغان با مساحتی بزرگتر از شهر شیراز، فقط متری ۶۵۰۰ تومان قیمت گذاری شده است! با آب اختصاصی از رودخانه ارس و چندین کارخانه و دامداری و... توسط سازمان خصوصی سازی مفت فروشی شده است.
ببینید | ماجرای عجیب اما واقعی از واگذاری یک شهر ایران به یک نفر!
۱۳۹۹/۰۷/۰۳ / ایران / پول / زمین
ببینید | ماجرای عجیب اما واقعی از واگذاری یک شهر ایران به یک نفر!
بزرگترین شهر کشاورزی ایران در دشت حاصلخیز مغان با مساحتی بزرگتر از شهر شیراز، فقط متری ۶۵۰۰ تومان قیمت گذاری شده است! با آب اختصاصی از رودخانه ارس و چندین کارخانه و دامداری و... توسط سازمان خصوصی سازی مفت فروشی شده است. منبع: خبرگزاری دانشجو
۱۳۹۹/۰۷/۰۲
55 در صد جمعیت شهر شیراز تحت پوشش تصفیه‌خانه می‌باشد که این میزان از متوسط کشوری بسیار بالاتر است
معاون بهره‌برداری و توسعه فاضلاب شرکت آب و فاضلاب شیراز گفت: شهر شیراز با 440 هزار مشترک فاضلاب ازشهرهای پیشرو در گسترش شبکه و تصفیه‌خانه‌های فاضلاب است که تاکنون 55 در صد جمعیت شهر تحت پوشش تصفیه‌خانه فاضلاب قرار گرفتند که این میزان از متوسط کشوری که حدود 30 درصد می‌باشد بسیار بالاتر است.به گزارش روابط عمومی و آموزش همگانی آبفا شیراز، محمدهادی ستوده افزود: جمع‌آوری فاضلاب از محیط‌زیست با توجه به وجود عوامل بیماری‌زا و مواد شیمیایی مضر در فاضلاب که می‌تواند باعث بروز بیماری در انسان شود، کاربرد دوباره پساب جهت مصارف غیر خانگی همچون آبیاری فضای سبز کشاورزی، استفاده در صنایع و کارخانه‌ها و تغذیه سفره‌های آب زیرزمینی و نیز جلوگیری از آلودگی منابع آب زیرزمینی لازم و ضروری است. این مقام مسئول با اشاره …
(تصاویر) اعزام نمادین رزمندگان به جبهه
۱۳۹۹/۰۷/۰۱
(تصاویر) اعزام نمادین رزمندگان به جبهه
همزمان با نخستین روز از هفته دفاع مقدس، کاروان نمادین اعزام بسیجیان و رزمندگان به جبهه، حال و هوای امروز شهر شیراز را به دوران ۸ سال دفاع مقدس گره زد. با توجه به اینکه تقریبا همه جوانان و نوجوانان آن روز‌های پر شکوه را ندیده و شوق و نشاط رزمندگان را برای اعزام به مناطق جنگی از نزدیک لمس نکرده اند، این اقدام نمادین گوشه‌ای از جلوه‌های زیبای ایثار و شهادت را برای آنان مجسم کرد.
وجود بیش از ۱۸۳ هزار سالمند در شیراز
۱۳۹۹/۰۷/۰۱ / استانی-اجتماعی / سالمندی / شورای شهر شیراز / شیراز
وجود بیش از ۱۸۳ هزار سالمند در شیراز
رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر شیراز با اشاره به وجود بیش از ۱۸۳ هزار سالمند در این کلانشهر از آماده شدن مقدمات لازم برای ارائه کارت به این تعداد سالمند در قالب طرح امرام و منزلت سالمندان خبر داد.
حضور نوجوانان از درخشان‌ترین نقاط دفاع مقدس است
۱۳۹۹/۰۷/۰۱ / استانی-اجتماعی / هفته دفاع‌مقدس / جنگ تحمیلی / حیدر اسکندرپور / شورای شهر شیراز
حضور نوجوانان از درخشان‌ترین نقاط دفاع مقدس است
شهردار شیراز یکی از درخشان ترین نقاط تاریخ معاصر ایران را حضور نوجوانان وجوانان زیر ۲۰ سال در دوران دفاع مقدس ذکر و خاطرنشان کرد: خانواده‌های شهداء، رزمندگان و جانبازان مهمترین سند افتخار این کشور هستند و تا همیشه باقی می‌مانند.
ایستادگی ایران مقابل قلدری آمریکا در تاریخ سابقه ندارد
۱۳۹۹/۰۷/۰۱ / دفاع‌مقدس / جنگ تحمیلی / امریکا / شورای شهر شیراز / استانی-سیاسی / چهل سالگی دفاع مقدس
ایستادگی ایران مقابل قلدری آمریکا در تاریخ سابقه ندارد
فرمانده سپاه فجر فارس تاکید کرد که برای اولین بار در تاریخ یک کشور با اتکا به ظرفیت داخلی مقابل قلدری آمریکا ایستاده و نشان داده است که قادر به عملی کردن تهدیدش خواهد بود.
مصلحت عمومی مبنای مصوبات شورا باشد
۱۳۹۹/۰۶/۳۱ / استانی-اجتماعی / شورای اسلامی شهر شیراز / مرکز پژوهشهای شورای اسلامی شهر شیراز
مصلحت عمومی مبنای مصوبات شورا باشد
رئیس مرکز پژوهشهای شورای اسلامی شهر شیراز تاکید دارد که مبنای ارائه لوایح و بررسی و تصویب آنها در شوراها باید مصلحت عمومی شهروندان باشند.
افزایش قربانیان کرونا در فارس/ مردم به هوش باشید
۱۳۹۹/۰۶/۳۰ / استانی-اجتماعی / دانشگاه علوم پزشکی شیراز / کروناویروس / همه_باهم_علیه_کرونا
افزایش قربانیان کرونا در فارس/ مردم به هوش باشید
دورقمی شدن تعداد قربانیان کروناویروس در استان فارس، بار دیگر زنگ هشدار جدی به شهروندان این استان خصوصا شهر شیراز را به صدا درآورد.
عطرآگین شدن هوای شیراز به عطر ۲ شهید
۱۳۹۹/۰۶/۳۰ / استانی-فرهنگی و هنری / دوران دفاع مقدس / _شهید / شیراز
عطرآگین شدن هوای شیراز به عطر ۲ شهید
همزمان با آغاز گرامیداشت هفته‌ی دفاع مقدس، فضای شهر شیراز به عطر 2 شهید تازه تفحص شده آن دوران عطرآگین شد.
ببینید | ماشین‌بازها این تصاویر را از دست ندهند
۱۳۹۹/۰۶/۲۹ / خودرو / شهر شیراز / عکس
ببینید | ماشین‌بازها این تصاویر را از دست ندهند
نمایشگاه خودروهای کلاسیک شیراز در ارگ کریمخان برگزار شد. منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •