چهارشنبه, ۱۸ تیر, ۱۳۹۹ / 8 July, 2020
صادرات نانو
گسترش محصولات نانوی ایرانی در بازارهای جهانی
۱۳۹۹/۰۳/۲۰ / سعید سرکار / معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری / فناوری نانو
گسترش محصولات نانوی ایرانی در بازارهای جهانی
دبیر ستاد توسعه فناوری نانو گفت: برنامه‌ای برای گسترش صادرات و ورود محصولات فناورانه این حوزه به بازارهای جهانی داریم تا شاهد رشد سهم ایران از بازار جهانی باشیم.
۹۰ موسسه آموزش عالی تجمیع شدند/صادرات ۲۵۰۰ میلیاردی در حوزه نانو
۱۳۹۹/۰۳/۰۶ / صادرات نانو / طرح تجمیع دانشگاه
۹۰ موسسه آموزش عالی تجمیع شدند/صادرات ۲۵۰۰ میلیاردی در حوزه نانو
قائم‌ مقام و دبیر ستاد علم و فناوری نقشه جامع علمی کشور ضمن اعلام تجمیع و ساماندهی ۹۰ موسسه آموزشی از میان ۱۱۹ موسسه، از قول مساعد وزیر علوم برای تسریع در آیین نامه ساماندهی موسسات آموزش عالی دولتی خبر داد.
۱۳۹۹/۰۳/۰۶ / درآمد محصولات نانویی / صادرات محصولات نانو
درآمد ۲۵۰۰ میلیارد دلاری ایران از صادرات محصولات نانویی
به گزارش فارس، منصور کبگانیان قائم مقام ستاد علم و فناوری شورای عالی انقلاب فرهنگی در جلسه ۱۳۱ ستاد نقشه جامع علمی کشور که عصر امروز در دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی برگزار شد، در جمع خبرنگاران گفت: در بخش اول مباحث امروز فناوری نانو از پیشرفت،‌ فعالیت و عملکرد  ستاد فناوری نانو ارائه شد، مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی در نوبت‌های منظم باید به استماع برسد و در این بین گزارش‌ها ارزیابی شود و درنهایت این گزارش‌ها به اسناد ملی کشور تبدیل و داوری شوند. 
درخواست ۱۰ کشور برای خرید ماسک‌های نانوی ایرانی
۱۳۹۹/۰۳/۰۶
درخواست ۱۰ کشور برای خرید ماسک‌های نانوی ایرانی
مدیرعامل یک شرکت دانش بنیان تولیدکننده ماسک‌های نانویی گفت: ما از هم اکنون هم امکان صادرات ماسک های نانو را به کشورها داریم کمااینکه برخی از این کشورها از ما درخواست داشته اند.
۴ کشور متقاضی دستگاه تولید ماسک ایرانی/ صادرات از تابستان
۱۳۹۹/۰۳/۰۱ / فناوری نانو / ویروس کرونا / صادرات کالا / ماسک طبی
۴ کشور متقاضی دستگاه تولید ماسک ایرانی/ صادرات از تابستان
دبیر ستاد توسعه فناوری نانو در خصوص صادرات ماسک و تولید کننده ماسک گفت: کشورهایی متقاضی محصولات هستند و تا پایان تابستان به قطعیت برای صادرات می رسیم.
آمادگی ایران برای صادرات کاشی‌های آنتی‌باکتریال نانو
۱۳۹۹/۰۲/۱۴ / فناوری نانو
آمادگی ایران برای صادرات کاشی‌های آنتی‌باکتریال نانو
عضو هیئت مدیره یک شرکت دانش بنیان با بیان اینکه کاشی‌های آنتی‌باکتریال در بیمارستان‌های شهرهای مختلف مورد استفاده قرار گرفته است، گفت: قرار است طبق برنامه‌ریزیها این کاشیهای نانو به کشورهای امارت، ترکیه، کویت صادر شود.
۱۳۹۹/۰۱/۲۷ / ستاد ویژه توسعه فناوری نانو / فناوری نانو
فناوران ایرانی نانو جهش در تولید را سرعت می‌دهند
فعالان زیست بوم فناوری نانو با تولید محصولات فناورانه و صادرات آن به سایر کشورها، گام قدرتمندی برای شکوفایی اقتصاد برداشته‌اند؛ در حال حاضر، محصولات نانویی کشورمان به ۴۵ کشور دنیا صادر می‌شود.
داستان تولید ماسک‌های تنفسی از ممنوعیت در صادرات تا نبود درخواست خرید داخلی
۱۳۹۸/۱۲/۰۷ / نانوماسک / ویروس کرونا / شرکت دانش بنیان / هیات امنا ارزی / ممنوعیت صادرات
داستان تولید ماسک‌های تنفسی از ممنوعیت در صادرات تا نبود درخواست خرید داخلی
در حالی‌که تا پیش از شیوع بیماری کرونا در کشور، فرهنگ استفاده از ماسک‌های تنفسی در کشور کم بوده است، این محصول در بازار سلامت کشور به دُر نایابی تبدیل شده است که به گفته فعالان عرصه نانو ماسک‌های N95 و N99 به دلیل عدم استفاده فراوان در کشور تاکنون با ظرفیت‌های پایین تولید می‌شده و اکنون بر اساس اعلام دولت، صادرات این محصول ممنوع اعلام شده و مقرر شده این محصولات به دولت فروخته شوند.
چرا شورای نگهبان دلایل ردصلاحیت را نمی‌گوید؟ / ویروس کرونا خطرناک است یا ویروس بی اعتمادی؟ / استیضاح ترامپ به نفعش بود یا به ضررش؟
۱۳۹۸/۱۱/۱۹
چرا شورای نگهبان دلایل ردصلاحیت را نمی‌گوید؟ / ویروس کرونا خطرناک است یا ویروس بی اعتمادی؟ / استیضاح ترامپ به نفعش بود یا به ضررش؟
تبلیغات میلیاردی برای ورود به مجلس!، کشف گنج‌های جدید از پهپاد متجاوز آمریکایی، وقتی سیاست اقتصاد را می‌بلعد، نگرشی ‏واقع بینانه به بررسی صلاحیت ها، چرا ترامپ تبرئه شد؟، جهش صادرات نفت ایران، گردشگری سیاه!، ایران در نانو بالاتر از ‏کشور‌های اروپایی؟، جزییات پرونده باند سلطان سوخت، بازار ناآرام خودرو، احتمال افزایش محبوبیت ترامپ پس از تبرئه و ‏خودزنی دموکرات‌ها از مواردی است که موضوع گزارش‌های خبری و تحلیلی روزنامه‌های امروز شده است. ‏
۱۳۹۸/۱۱/۰۲
حمایت از صادرات محصولات کشاورزی در برنامه‏های اگزیم‏بانک ایران
مدیرعامل بانک توسعه صادرات ایران در همایش توسعه کشاورزی تجاری گفت‏: یکی از حوزه های مهم در بخش صادرات غیرنفتی کشور در شرایط کاهش درآمدهای نفتی، تولید و صادرات محصولات کشاورزی است که بانک توسعه صادرات تمرکز را بر تامین مالی این حوزه دارای مزیت افزایش داده است.علی صالح‏‏آبادی که در همایش توسعه کشاورزی تجاری سخن می‏گفت، افزود: این بانک در سال 97، تامین مالی بالغ بر ۸۰۰۰ میلیارد ریالی در حوزه کشاورزی داشته که این تسهیلات تا پایان آذر‏ماه سال جاری، ۹۰۰۰ میلیارد ریال افزایش داشته و مانده تسهیلات ما نیز در این بخش ۱۵ هزار میلیارد ریال است.وی به مزیت محصولات کشاورزی در جذب بازار کشورهای همسایه اشاره کرد و گفت: یکی از برنامه‏های محوری ما در بخش کشاورزی به‏ویژه برای محصولات دارای ظرفیت‏های صادراتی، تداوم …
افزایش دوام حرارتی و سایشی پره‌های توربین با نانوپوشش‌ها/تلاش برای صادرات به ترکیه
۱۳۹۸/۱۰/۳۰ / نانوپوشش / صادرات / ترکیه / فناوری نانو / دانش بنیان / توربین
افزایش دوام حرارتی و سایشی پره‌های توربین با نانوپوشش‌ها/تلاش برای صادرات به ترکیه
یکی از شرکت‌های دانش‌بنیان پس از تولید پره توربین‌های گازی با اضافه کردن فناوری نانو توانسته است عمر مفید این قطعات را در صنایع مختلف به دو برابر افزایش دهد.
ایران منسوجات نانو به اروپا صادر می‌کند
۱۳۹۸/۱۰/۳۰
ایران منسوجات نانو به اروپا صادر می‌کند
یک شرکت دانش‌بنیان فعال در عرصه تولید محصولات نانو اقدام به صادرات منسوجات نانو به اروپا کرده است.
۱۳۹۸/۱۰/۲۳
ارکان برنامه راهبردی و مدل کسب‏و‏کار اگزیم بانک دیجیتال
عضو هیئت مدیره بانک توسعه صادرات ایران گفت: این بانک استراتژی های متناسب با اهداف اگزیم بانک دیجیتال را در قالب برنامه توسعه بانکداری دیجیتال با رویکرد نوآوری باز و با همکاری شرکت‏های دانش‏بنیان را در دست اجرا دارد.ابوذر سروش در نشست مشترک بانک توسعه صادرات ایران با معاون امور بانکی، بیمه و شرکت‏های دولتی وزارت اقتصاد و دیگر مسئولان این وزارتخانه، ارکان برنامه راهبردی و مدل کسب و کار اگزیم بانک دیجیتال را ارائه داد.به گفته سروش، بانک دیجیتال بانکی است که با درک عصر دیجیتال با ایجاد تحول در نگرش، فرهنگ، مدل کسب‏و‏کار، فرآیندها و محیط کار خود با محوریت فناوری‏های تحول‏آفرین و از طریق ایجاد تجربه‏ای جذاب برای مشتریان و کارکنانش به عملکرد مورد‏نظر خود دست می‏یابد.به گفته عضو هیئت مدیره بانک توسعه …
خیز محققان در صادرات نانو پودر کربنات کلسیم ایرانی با استاندارد جهانی
۱۳۹۸/۱۰/۰۷ / صادرات / نانو پودر کربنات کلسیم
خیز محققان در صادرات نانو پودر کربنات کلسیم ایرانی با استاندارد جهانی
محققان یکی از شرکت‌های نانویی، بعد از تولید آزمایشی پودر نانوذرات کربنات کلسیم، در حال راه‌اندازی دو خط تولید برای تولید انبوه این نانو پودر مطابق با استانداردهای جهانی هستند تا بتوانند این محصول را به خارج از کشور صادر کنند.
۱۳۹۸/۰۹/۲۵ / منسوجات نانویی / فناوری نانو
صادرات ۲ میلیون دلاری منسوجات نانویی و خرید آن با قیمت بالاتر از کشورهای همسایه
محققان یکی از شرکت‌های تولیدکننده منسوجات‌ آنتی‌باکتریال با استفاده از نانو ذرات نقره در حالی موفق به صادرات ۲ میلیون دلاری به کشورهای همسایه شده است که برخی از ایرانیان در مراجعه به این کشورها، این محصولات را با قیمت بالاتری خریداری می‌کنند.
۱۳۹۸/۰۸/۱۳ / نانو ورق‌های فومیزه / شرکت دانش بنیان / جمهوری آذربایجان
از تولید سفیدترین پیگمنت تا صادرات ورق‌های نانویی با کاربرد در کابینت به آذربایجان
یکی از شرکت‌های دانش‌بنیان علاوه بر تولید نانو پودرهای تیتانوکس به عنوان سفیدترین پیگمنت، موفق به تولید نانو ورق‌های فومیزه برای کاربرد در ساخت کابینت و با قابلیت پیچ‌کاری و حکاکی بر روی آن شدند و به گفته آنها پس از صادرات این محصول به آذربایجان درصدد صادرات آن به کشورهای عراق و عمان هستند.
۱۳۹۸/۰۷/۲۸ / عراق / فناوری نانو / صادرات کالا / کاوه دلیری
کشورهای هدف صادرات محصولات نانویی/ عراق میزبان بیشترین محصول
مدیر دفتر همکاری‌های تجاری ایران و عراق گفت: طی دوسال اخیر، بیشترین محصولات نانو به کشور عراق صادر شده است.
۱۳۹۸/۰۷/۲۶ / هند / ستاد ویژه توسعه فناوری نانو / شرکت دانش بنیان
هند مقصد جدید محصولات نانویی ایران
تهران- ایرنا- مدیر کارگروه صنعت و بازار ستاد توسعه فناوری نانو با اشاره به راه‌اندازی دفترهمکاری‌های فناورانه در هند گفت: با توجه به اینکه کشور هند جزو چند اقتصاد مطرح دنیاست، بنابراین فرصت‌های همکاری بسیاری در زمینه صادرات محصولات دانش بنیان و به ویژه نانو وجود دارد که امیدواریم به اهداف صادراتی خود برسیم.
۱۳۹۸/۰۷/۲۲
صادرات محصولات نانو به بیش از ده‌ها کشور دنیا توسط ایران
وزیر دفاع با اشاره به فعالیت شرکت دانش‌بنیان و صنعتی در کشور اظهار کرد: تولید بیش از صدها محصول، رشد صعودی بازار محصولات در سال های اخیر و صادرات محصولات نانو به بیش از ده‌ها کشور دنیا از مهم‏ترین دستاوردهای ایران اسلامی در زمینه نانو به شمار می‌رود.به گزارش گروه خبر خبرگزاری برنا، «امیر سرتیپ حاتمی»، وزیر دفاع، با حضور در دوازدهمین جشنواره فناوری نانو در محل نمایشگاه بین‏المللی تهران از توانمندی‌های ملی کشور در حوزه فناوری نانو بازدید کرد.امیر حاتمی در جریان این بازدید، با تشریح جایگاه ایران در حوزه فناوری نانو اظهار کرد: جمهوری اسلامی ایران با همت متخصصان و دانشمندان خود در حوزه «نانو» به جایگاه رفیعی در جهان دست یافته است.وی با اشاره به فعالیت شرکت دانش‌بنیان و صنعتی در کشور اظهار کرد: تولید …
۱۳۹۸/۰۷/۱۸ / نمایشگاه فناوری نانو / ستاد نانو / معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری
فروش ۲۶۰۰ میلیاردی شرکت‌های نانویی در سال گذشته/رشد ۸۰ درصدی بازار نانویی
دبیر ستاد توسعه فناوری نانو میزان فروش محصولات نانویی ایران در سال گذشته را ۲۶۰۰ میلیارد تومان ذکر کرد که بخشی از آن مربوط به صادرات بوده است و گفت:‌ هدف‌گذاری ما بر صنعتی سازی و توسعه بازار در محصولات نانویی است.
۱۳۹۸/۰۷/۱۸ / نمایشگاه بین المللی تهران / ستاد ویژه توسعه فناوری نانو / فناوری نانو / سعید سرکار / آمریکا / اروپا / وزارت آموزش و پرورش
​​​​​​​صادرات محصولات نانوی ایران به ۴۵ کشور
تهران-ایرنا-دبیر ستاد ویژه توسعه فناوری نانو از صادرات محصولات مختلف فناوری نانو کشور به ۴۵ کشور خبر داد و گفت:‌ تمرکز بر این است تا علاوه بر توانمند سازی  صنعت، شرکت‌ها بتوانند محصولات خود را به کشورهای دیگر صادر کنند.
۱۳۹۸/۰۷/۱۷ / نانوفناوری / روز جهانی نانو / صادرات
۴۵ کشور دنیا متقاضی دریافت محصولات نانویی ایران/خیز کشور برای صادرات یک میلیاردی
ستاد توسعه فناوری نانو پس از ۱۶ سال فعالیت در حوزه‌های ترویج، توسعه…
۱۳۹۸/۰۶/۱۳ / نانو رنگ / شرکت دانش بنیان / صادرات / جام جهانی قطر / فناوری نانو
صادرات ۳ میلیون دلاری نانومواد ایرانی به قطر/تلاش برای کاربردی کردن نانوپوشش در جام‌ جهانی
محققان یکی از شرکت‌های مستقر در پارک فناوری فارس بعد از دستیابی به دانش فنی تولید نانو رنگ‌های خود تمیزشونده و آنتی‌باکتریال، اخیرا موفق به صادرات اکسیدگرافن به قطر شدند و در تلاش هستند تا رنگ‌های آنتی باکتریال ایرانی را به منظور اعمال در اماکن عمومی این کشور در طول بازی‌های جام جهانی به فروش برساند.
۱۳۹۸/۰۶/۰۹ / محلول ضد عفونی کننده / نانوفناوری / هوشمند
از استخراج ترکیب آنتی‌بیوتیک از سخت‌پوستان تا صادرات ۸۰ محصول پزشکی هوشمند
یکی از شرکت‌های فعال در حوزه نانو پس از استخراج ماده ضد عفونی کننده از سخت‌پوستان خلیج‌فارس در ۲۰ سال گذشته امروز توانسته ۸۰ محصول، تولید و به کشورهای مختلف در سراسر جهان صادر کند.
۱۳۹۸/۰۵/۲۸
سمینارتامین مالی شرکت‏های دانش‏بنیان صادراتی برگزار می‏شود
روابط‏عمومی بانک توسعه صادرات اعلام کرد: سمینار «تامین مالی شرکت‌های دانش‏بنیان صادراتی، تبیین سیاست‌ها و اولویت‌ها» برگزار می‏شود.به گزارش روابط‏عمومی بانک توسعه صادرات، این بانک به‌منظور حمایت از نقش‌آفرینی موسسات دانش‏بنیان در توسعه صادرات غیرنفتی و معرفی رویکردهای نوین تامین مالی برای صادرات محصولات، سمینار یاد‏شده را برگزار می‏کند.نگاهی به نقش نظام بانکی در تجاری‏سازی طرح‏های مبتنی بر فناوری‏های نوین، تسهیلات صندوق نوآوری و شکوفایی برای تامین مالی شرکت‏های دانش‏بنیان و فناور و تبیین سیاست‏ها و اولویت‏های دولت به منظور حمایت از این شرکت‏ها از جمله محورهای این سمینار خواهد بود.سخنرانان همایش یاد شده موضوعاتی چون نحوه تامین مالی شرکت‏های دانش‏بنیان در بانک توسعه صادرات، اهمیت و نقش شرکت‏های …
۱۳۹۸/۰۵/۱۹ / ستاد توسعه فناوری نانو / سوریه / سرطان
صدور سه هزار ویال نانوداروی ضدسرطان ایرانی به سوریه
تهران- ایرنا- شرکت اکسیر نانو سینا، موفق به صادرات سه هزار ویال نانوداروی ضدسرطان به کشور سوریه شده و اکنون در حال طی مراحل قانونی برای صادرات به اروپا است.
۱۳۹۸/۰۵/۱۶ / نانوفناوری / ستاد توسعه فناوری نانو
خیز ستاد نانو برای صادرات سالیانه یک میلیارد دلاری/ با محصولات فناوری پایین امکان رقابت نیست
دبیر ستاد توسعه فناوری نانو تولید محصولات با فناوری پیشرفته و قیمت ارزان را از مزیت‌های رقابتی کشور در عرصه صادرات محصولات نام برد و گفت: براساس برنامه ریزی های انجام شده درصدد هستیم تا پایان برنامه ۱۰ سال دوم این ستاد صادرات را به سالی یک میلیارد دلار افزایش دهیم واین ظرفیت در کشور وجود دارد.
۱۳۹۸/۰۵/۱۶
دیدار با صادرکنندگان استان البرز
مدیرعامل بانک توسعه صادرات گفت: سال گذشته حدود 100 میلیون دلار محصولات نانو از کشور صادر شد که نشان می دهد این بخش توان تبدیل شدن به یکی بازوهای صادراتی برتر کشور را دارد.علی صالح آبادی و جمعی از مدیران ارشد بانک توسعه صادرات با حضور در اتاق بازرگانی البرز پاسخگوی سوالات تجار، صادرکنندگان و تولیدکنندگان بخش خصوصی این استان صنعتی بود.صالح آبادی افزود: بانک آمادگی دارد بر اساس برنامه صادراتی ارائه شده از سوی مشتریان، با صادرکنندگان همکاری کرده و سقف اعتباری مشخصی برای صادرکنندگانی که صادرات پایدار دارند تعریف کند.وی افزود: تلاش بانک توسعه صادرات این است که در شرایط حال حاضر کشور، صادرکنندگان و تولید کنندگان صادرات محور، مشکلی به لحاظ نقدینگی نداشته باشند.صالح آبادی بیان داشت: اخیرا سقف اختیارات …
۱۳۹۸/۰۵/۱۳ / صادرات / ستاد ویژه توسعه فناوری نانو / بسته های آموزشی / چین
قرارداد یک میلیون دلاری صادرات بسته‌های آموزشی نانو به چین
تهران- ایرنا- یک شرکت فعال در حوزه نانو، طی قراردادی ۵ ساله به ارزش یک میلیون دلار تجهیزات نانویی به همراه بسته‌های آموزشی به چین صادر می‌کند.
۱۳۹۸/۰۵/۰۹ / پلیمر / ستاد نانو / دانش بنیان / صادرات به کشورهای همسایه / صادرات / محصولات ایرانی
صادرات نانوپلیمر سیلیکون ایرانی به کشورهای همسایه
نانومحصولات پلیمری یکی از شرکت‌های دانش‌بنیان نانو با کاربرد در صنایع پلاستیک، ضد غبار و خودرو، بعد از صادرات به کشور عراق به کشور ترکیه صادر خواهد شد.
۱۳۹۸/۰۵/۰۶
مدیرعامل بانک توسعه صادرات ایران از آمادگی بانک توسعه صادرات برای تامین مالی پروژه هایی که باعث افزایش صادرات محصولات نانو در آینده خواهند شد خبر داد.
به گزارش اداره کل روابط عمومی و بین الملل بانک توسعه صادرات ایران، دکتر علی صالح آبادی به اتفاق هیات مدیره این بانک از ستاد توسعه فناوری نانو بازدید کرد و در جلسه ای با مدیران این مجموعه گفت: 62 میلیون دلار صادرات محصولات نانو در سال 96 بیانگر توان این بخش برای حضور پر قدرت و مستمر در بازار صادراتی کشور است.وی تفکر صادراتی را یکی از ملزومات توسعه زیرساخت های صادرات دانست و گفت: پیش از این در فرایند حمایت از بنگاه های صادراتی، شرکت های بزرگ چون پتروشیمی، فولاد ، معدنی و سایر صنایع فیزیکی مورد توجه قرار داشت در صورتی که حوزه نانو یکی از ظرفیت هایی است که می توان برنامه های زیرساختی خوبی برای آن طراحی کرد.مدیرعامل بانک توسعه صادرات کسب رتبه چهارم در حوزه نانو را شاهدی بر توانمندی این حوزه برای حضور …
۱۳۹۸/۰۵/۰۵
«بند به بند با گام دوم‌»‌‌-۱۸|ارتقای شاخص‌های پیشرفت با نمادهای جوانان و شرکت‌های دانش‌بنیان
توسعه شرکت‌های دانش‌بنیان، افزایش تعداد دانشجویان و واحدهای دانشگاهی، برتری علمی در حوزه‌های هسته‌ای، نانو و سلول‌های بنیادین و افزایش ۶۰ برابر صادرات غیرنفتی نشان می‌دهد که شاخص‌های پیشرفت در ایران ارتقا یافته است.
۱۳۹۸/۰۴/۳۰ / حجم بازار / تجهیزات آزمایشگاهی / نانومقیاس / ستاد نانو
۵۸۵ محصول نانویی صاحب نانومقیاس شدند/افزایش ۱۱۰ درصدی فروش تجهیزات آزمایشگاهی و صنعتی
افزایش ۱۱۰ درصدی فروش تجهیزات آزمایشگاهی و صنعتی فناوری نانو، ۱۳.۹۱۶ میلیارد ریال حجم بازار محصولات نانو ساخت ایران، صادرات محصولات ایرانی فناوری نانو در حوزه ساخت به ۲۵ کشور و اعطای نانو مقیاس به ۱۶۵ شرکت از جمله اقدامات ستاد نانو در سال گذشته است.
۱۳۹۸/۰۴/۲۲ / محمدرضا مودودی / فناوری نانو / سازمان توسعه تجارت
برنامه ریزی برای توسعه صادرات محصولات دارای فناوری نانو
سرپرست سازمان توسعه تجارت ایران، از برنامه‌ریزی برای توسعه صادرات محصولات با فناوری نانو خبر داد.
۱۳۹۸/۰۴/۱۵ / فناوری نانو / سعید سرکار / صادرات کالا
صادرات یک میلیارد دلاری محصولات نانویی/ ۲۵۰ محصول به سبد نانو اضافه می شود
دبیر ستاد توسعه فناوری نانو با بیان اینکه بنا داریم امسال ۱۰۰ میلیون دلار محصول نانویی را صادر کنیم، گفت: در صدد هستیم تا ۱۴۰۴ میزان صادرات در حوزه نانو را به یک میلیارد دلار برسانیم.
۱۳۹۸/۰۴/۰۹ / نانو منسوجات / شرکت نساجی / نانو ذرات نقره / صادرات
عرضه نانومنسوجات ایرانی به بازار ۳ کشور عمان، عراق و کویت
پژوهشگران یکی از شرکت‌های فناور در حوزه نساجی با تولید منسوجات آنتی‌باکتریال با استفاده از نانو ذرات نقره موفق به صادرات این محصولات به کشورهای عمان، عراق و کویت شدند و به گفته آنها راه‌اندازی فروشگاه اینترنتی و شرکت در نمایشگاه‌ها از جمله راهکارهای موفقیت آنها در تجاری‌سازی این محصولات بوده است.
۱۳۹۸/۰۴/۰۵ / پانسمان / هیدروکسید آپاتیت / نانو
پانسمان‌های حاوی نانو هیدروکسی آپاتیت بومی به فاز صادرات رسید
محققان یکی از شرکت‌های مستقر در پارک علم و فناوری یزد به فرمولاسیون تولید هیدروکسی آپاتیت کربناته دست یافتند و شرکت‌های فناور نیز با کاربرد آن در پانسمان‌های بند ‌آورنده خون، موفق به صادرات آن شدند.
۱۳۹۸/۰۴/۰۲
راهکارهای موفقیت در صادرات از نگاه مدیر یک شرکت دانش‌بنیان
تهران- ایرنا - مدیرعامل یک شرکت دانش‌بنیان، معرفی دقیق محصول در سایت شرکت، بهره‌گیری از سامانه‌های فروش نظیر علی‌بابا، شرکت در نمایشگاه‌های خارجی و استفاده از زیرساخت‌های ستاد نانو نظیر دفاتر این ستاد در کشورهای مختلف را از جمله مسیرهای مهم در شناسایی مشتری خارجی خواند.
۱۳۹۸/۰۳/۲۵ / خلیج فارس / فرش / فناوری نانو
تلاش برای صادرات فرش‌های ضد اشعه و آنتی‌باکتریال ایرانی به کشورهای حاشیه خلیج‌فارس
محققان یکی از شرکت‌های تولیدکننده فرش با استفاده از نانو مواد اقدام به تولید انبوه فرش‌های نانویی کرده‌اند که به گفته آن‌ها این محصولات دارای خواص آنتی‌باکتریال، ضد بو و ضد اشعه است.
۱۳۹۸/۰۳/۰۳ / منسوجات بیمارستانی / نانو نخ شرکت فناور
اخذ استانداردهای بین‌المللی پیش شرط صادرات نانومحصولات نساجی
یکی از شرکت‌های فناور توانسته است با اخذ مجوزهای سازمان غذا و دارو و نانو مقیاس از ستاد توسعه نانو فناوری، نانو نخ‌های تولیدی خود را در منسوجات بیمارستانی کاربردی کند، به گفته این محققان صادرات این محصولات نیاز به اخذ استانداردهای بین‌المللی دارد.
۱۳۹۸/۰۳/۰۳
حمایت بانک قرض‏الحسنه مهر ایران از کسب و کارهای نوآورانه، استارت‏آپ‏ها و فین‏تک‏ها
بانک قرض‏الحسنه مهر ایران با ارائه تسهیلات قرض‏الحسنه از کسب و کارهای نوآورانه، استارت‏آپ‏ها و فین‏تک‏ها حمایت می‏کند. ارائه تسهیلات به شرکت‏های دانش‏بنیان بانک قرض‏الحسنه مهر ایران در راستای حمایت از شرکت‏های دانش‏بنیان تا کنون اقدام به امضای دو تفاهم‌نامه و دو الحاقیه با صندوق نوآوری و شکوفایی کرده است. با توجه به تفاهم‏نامه مذکور که به امضای مدیران ارشد بانک و مسئولان صندوق نوآوری و شکوفایی رسیده است، تا کنون تعداد ۶۴۱ فقره وام قرض‌الحسنه مجموعاً به ارزش ۱۴۹ میلیارد ریال به شرکت‏های دانش‏بنیان معرفی شده از سوی صندوق نوآوری و شکوفایی پرداخت شده است. شایان ذکر است، همکاری بانک قرض‏الحسنه مهر ایران و صندوق مذکور از سال ۱۳۹۵ آغاز شده است و تا کنون ادامه دارد.به جز صندوق نوآوری و شکوفایی، این بانک …
۱۳۹۷/۱۲/۲۲
کپی‌کاری وابستگی کشور به خارج را بیشتر می‌کند/نسبت به تربیت نسل "نانوکار" اقدام شود
علی‌رغم آنکه در حال حاضر محصولات دانش‌بنیان حوزه نانو به بیش از ۴۵ کشور دنیا صادر می‌شود و ۱۸ درصد از گردش مالی ۱,۴۰۰ میلیارد تومانی این حوزه مربوط به صادرات بوده است، ولی فعالان تجهیزات‌ساز این حوزه بر این باورند که کپی کردن وابستگی ما به خارج از کشور را بیشتر می‌کند و باید با دوری گزیدن از ارائه آمارهای الهام‌بخش و تبلیغاتی، با برنامه‌ریزی صحیح و اصولی نسبت به اثربخش کردن فناوری نانو در اقتصاد کشور اقدام شود.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •