پنجشنبه, ۸ آبان, ۱۳۹۹ / 29 October, 2020
صنعت بیمه
۳۵ ساعت قبل
برگزاری اولین نمایشگاه آنلاین صنعت بیمه
همزمان با 13 آذر و روز بیمه اولین نمایشگاه تخصصی صنعت بیمه کشور با عنوان «بیمه لایو 2020» به‌صورت آنلاین و با شعار «صنعت بیمه؛ زنده با شما» با مشارکت شرکت‌های بیمه، برگزار خواهد شد. با شیوع گسترده بیماری کرونا در کشور و به‌منظور پیشگیری از گسترش این بیماری مقرر شد، مراسم روز بیمه در سال‌جاری، با تغییراتی برگزار شود. در این راستا، براساس مصوبه کارگروه روابط عمومی سندیکای بیمه‌گران، اولین نمایشگاه تخصصی صنعت بیمه، به‌صورت آنلاین برگزار می‌شود تا‌ همه فعالان این صنعت و به‌ویژه عموم مردم در سراسر کشور، به آن دسترسی داشته باشند و طیف وسیعی از مخاطبان را با خود همراه کند.
صنعت فین تک چیست و عمر آن در جهان چقدر است؟
۲ روز قبل
صنعت فین تک چیست و عمر آن در جهان چقدر است؟
علی عباسی کارشناس صنعت پرداخت الکترونیکی (فین تک) در خصوص ماهیت این صنعت و عمر فعالیت آن در ایران به بازار گفت: کلمه فین تک یک مفهوم است که در بحث مالی مثل انتقال و کار کردن با پول بسیار پررنگ است مثل صنعت پرداخت، صنعت بیمه یا صنعت بلاک چین که این موارد در داخل فین تک قرار دارند. به نظر من عمر فین تک به اندازه عمر پول بوده است، البته در چند سال اخیر که اینترنت بیشتر نمود پیدا کرده به مدد یک سری ابزارها فراگیر تر و از این رو به یک صنعت تبدیل شده است. درواقع از زمانی که اینترنت پررنگ شد و کمک کرد به ابزارهای مالی می‌توان گفت این صنعت هم وجود داشته است.
دستور عجیب سلیمانی به شرکت‌های بیمه/ پشت پرده نمایشگاه آنلاین صنعت بیمه با ارقام نجومی +اسناد
۲ روز قبل / بیمه مرکزی / تخلفات بیمه ای
دستور عجیب سلیمانی به شرکت‌های بیمه/ پشت پرده نمایشگاه آنلاین صنعت بیمه با ارقام نجومی +اسناد
رئیس کل بیمه مرکزی ایران، شرکت‌های بیمه‌ای کشور را مکلف کرده برای حضور در نمایشگاه آنلاین صنعت بیمه با شرکتی به نام شرکت سبز افرنگ فیلم قرارداد ببندند و با وجود اینکه نمایشگاه آنلاین است، هرکدام از شرکت‌ها، ارقام میلیاردی نیز پرداخت کنند.
۲ روز قبل
 پرداخت خسارت هفتاد میلیارد ریالی توسط بیمه ملت
درپی حادثه خروج از خط قطار زاهدان - تهران در مهرماه سال گذشته، تعداد 11 واگن قطار مسافری در ورودی ایستگاه شورو زاهدان دچار سانحه شده و از خط خارج شدند. تعداد 9 دستگاه از واگن‌های این قطار تحت پوشش بیمه‌های مهندسی تمام‌خطر بیمه ملت بودند که از این تعداد 8 دستگاه دچار خسارت شدند.پس از اعلام خسارت توسط شرکت برناریل‌گستر تهران و تکمیل مدارک و بررسی جنبه‌های مختلف پرونده، طی دو نوبت جلسات شورای فنی و مذاکرات با ارزیابان خسارت ریلی و امنیتی و با توجه به لزوم مکاتبات متعدد با نهادها و سازمان‌های مختلف و انجام کلیه تشریفات مربوطه نهایتا موارد مربوط به پرداخت خسارت 8 واگن آسیب‌دیده، تایید و با توجه به رضایت کامل بیمه‌گزار، با حضور محمدطه سعیدی مدیرعامل شرکت برناریل در بیمه ملت، خسارت تقریبی بالغ بر هفتاد …
مروری بر عملکرد مهر ماه «وبیمه»
۲ روز قبل
مروری بر عملکرد مهر ماه «وبیمه»
ارزش بازار شرکت سرمایه‌گذاری صنعت بیمه در دوره یک ماهه منتهی به ۳۰ مهر ماه ۱۳۹۹، با کاهش۳۱۳ میلیارد و ۷۴۱ میلیون ریال به ۳ هزار و ۸۱ میلیارد و ۱۲۸ میلیون ریال رسید.
۳ روز قبل
توسعه خدمات بیمه آسیا در منطقه آزاد چابهار
نشست مشترک مسئول شعبه بیمه آسیا در چابهار، مدیرکل شیلات و مدیر کل سازمان تعاونی روستایی و معاون صید و بنادر ماهیگیری شیلات استان سیستان و بلوچستان، مدیرعامل اتحادیه تعاونی روستایی و رئیس اداره تعاون روستایی چابهار با محوریت توسعه خدمات بیمه آسیا در استان برگزار شد. در این نشست مسئول شعبه بیمه آسیا در چابهار با ارائه آمار و خدمات بیمه آسیا و اشاره به اهمیت، موقعیت وظرفیت های استان سیستان و بلوچستان به ویژه منطقه آزاد چابهار و لزوم توسعه صنعت بیمه در این منطقه، آمادگی شرکت بیمه آسیا برای توسعه همکاری ها و ارائه خدمات بیمه‫ای در تمامی حوزه های مورد نیاز را اعلام کرد. محمد شهلی‫بر، مدیرکل شیلات استان سیستان و بلوچستان با ارزیابی مثبت از خدمات بیمه ای بیمه آسیا در منطقه و ضرورت برگزاری اینگونه نشست …
۱۳۹۹/۰۸/۰۲
سود ۳۰ درصدی بیمه‌های عمر بیمه سینا پرداخت شد
بیمه‌ سینا از واریز سود قطعی سال ۹۸ بیمه‌های عمر و سرمایه‌گذاری به میزان ۳۰ درصد خبر داد. خوشبختانه با حرکت صحیح و به موقع بر اساس استراتژی تدوین شده از سوی مدیریت ارشد برای سرمایه‌گذاری بهینه‌ی منابع بیمه‌گذاران در سال ۹۸، سود بسیار خوبی از محل سرمایه‌گذاری وجوه بیمه‌گذاران، حاصل شده که رقم آن از متوسط صنعت بیمه بالاتر و در مقایسه با سایر سرمایه‌گذاری‌ها، بیشتر است.بیمه‌گذارانی که تا پایان سال ۹۸ یکی از محصولات بیمه‌های زندگی بیمه سینا را خریداری کرده‌اند، می‌توانند با مراجعه به منوی خدمات الکترونیک پورتال بیمه سینا روی گزینه «استعلام سود مشارکت در منافع بیمه‌نامه عمر» کلیک کرده و با وارد کردن شماره بیمه‌نامه و کد بیمه‌گذار از آخرین وضعیت بیمه‌نامه خود و میزان سود واریزی مطلع شوند.بیمه سینا …
زیان ۲۰ هزار میلیارد تومانی کرونا و تحریم به بیمه
۱۳۹۹/۰۷/۳۰ / اقتصاد ایران / پوشش / رشد / صنعت / نرخ ارز
زیان ۲۰ هزار میلیارد تومانی کرونا و تحریم به بیمه
ایلنا: با شیوع کرونا از اواخر سال گذشته و همچنین تشدید تحریم‌ها که به نوسان نرخ ارز و رشد قیمت کالاها منجر شد، تمام بخش‌های اقتصاد ایران تحت تأثیر قرار گرفته است؛ یکی از این بخش‌ها صنعت بیمه است که تأثیر قابل توجهی از این شرایط پذیرفته است، به طوری که میزان استقبال از خرید بیمه نامه دربیمه‌های غیراجباری با افت همراه بوده است. علاوه براین رشد شدید قیمت خودروباعث شده است تا اکثر خودروها در بازار از مرز ۲۲۰ میلیون تومانی که برای خودروهای متعارف تعیین شده عبور کنند و درصورت عدم تأمین پوشش بیمه‌ای، مسئولیت خسارت‌ها بر عهده رانندگان این نوع خودروها باشد.
۱۳۹۹/۰۷/۳۰
رئیس کل بیمه مرکزی:محاسبه ریسک و تعیین نرخ فنی به انطباق خدمات صندوق بیمه کشاورزی با سازوکار بیمه ای کمک می کند
بیمه های زیادی در کشور در قالب صندوق فعالیت می کنند که اگر تجمیع شود، ضریب نفوذ بیمه افزایش می یابد. در این زمینه ضرورت دارد که ارتباط اطلاعاتی از طریق سامانه های مختلف بین صنعت بیمه کشور و صندوق ایجاد شود.
توجه به نوآوری و ارائه خدمات و محصولات جدید بیمه‌ای در بیمه ملت
۱۳۹۹/۰۷/۳۰ / بیمه ملت / بیمه
توجه به نوآوری و ارائه خدمات و محصولات جدید بیمه‌ای در بیمه ملت
دکتر دلفراز با اشاره به این‌که بیمه ملت از جمله شرکت‌های پیشرو در زمینه نوآوری و ارائه خدمات و محصولات جدید بیمه‌ای است؛ گفت: بر اساس همین رویکرد، برای اولین‌بار در صنعت بیمه، قرار است بیمه ملت اوراق بهادار بیمه‌ای اتکایی را منتشر کند.
۴ شرکت بیمه جدید در راه است
۱۳۹۹/۰۷/۲۹ / غلامرضا سلیمانی / بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران / بیمه سلامت / شورای عالی بیمه / خسارت بیمه / بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران / معافیت پرداخت حق بیمه / بورس / بیمه درمان / بیمه بیکاری
۴ شرکت بیمه جدید در راه است
تهران - ایرنا - رییس بیمه مرکزی از تاسیس چهار شرکت بیمه‌ای جدید خبر داد و گفت: علاقه بخش‌های حقیقی و حقوقی برای ایجاد شرکت‌های بیمه زیاد شده است و این تعدد شرکت‌های بیمه باعث رقابت در صنعت بیمه می‌شود تا خدمات بیمه‌ای با مناسب‌ترین قیمت و بهترین کیفیت در دسترس بیمه‌گذاران قرار گیرد.
۱۳۹۹/۰۷/۲۹
رشد سود خالص هر سهم تجارت‌نو از مرز یک هزار درصد گذشت
نیمه نخست سال‌جاری با وجود شرایط سخت اقتصادی ناشی از شیوع ویروس کرونا و دیگر عوامل، شرکت بیمه تجارت‌نو درهریک از سه شاخص مهم مالی، رشدی بیش از یک هزار درصد را به ثبت رساند ورکورد دارشد.اولین شاخص مهم، سود خالص هرسهم بوده که شش ماه ابتدایی امسال با ثبت رشد یک هزار و ۱۳۷ درصدی به عدد ۱۶۲۱ ریال رسید.سود خالص هرسهم این شرکت بیمه‌ای در مدت زمان مشابه سال قبل نیزعلی رغم پرداخت خسارت سنگین سیل که درمیان شرکت های بیمه‌ای کم نظیر بود، ۱۳۱ ریال بوده است.دومین شاخص مهم، سود خالص شرکت بیمه تجارت‌نو در نیمه نخست سال‌ جاری بوده که با عبور از مرز ۲۵۴ میلیارد تومان، رشد ۱۱۳۵ درصد را به ثبت رسانده است.آخرین شاخص مهم مالی این شرکت بیمه‌ای، سود عملیاتی بوده که ازعدد ۲۰ میلیارد تومان با جهش قابل توجه ۱۱۰۰ درصدی …
۱۳۹۹/۰۷/۲۹
زمان و چگونگی برگزاری همایش ملی مدیریت ریسک و بیمه
همایش ملی مدیریت ریسک و بیمه با رویکرد ریسک های منابع انسانی، روز ۳۰ دی ماه سال جاری در تهران برگزار می‌شود.با توجه به اهمیت موضوع منابع انسانی در صنعت بیمه و با هدف اعتلای علمی کشور، همایش مذکور توسط شرکت بیمه کوثر برگزار می‫شود.از علاقه‫مندان و همکارانی که تمایل به ارسال تجربیات و مقالات علمی خود به این همایش دارند، دعوت می‌شود آثار خود را حداکثر تا تاریخ ۳۰ آذر ماه امسال به دبیرخانه این همایش، به نشانی تهران، میدان آرژانتین، خیابان الوند، شماره ۲۴ ارسال کنند. شایان ذکر است: مقالات برتر همایش در سایت مرجع دانش civilica نمایه‫سازی می‌شود. پرتال همایش: RMI.kins.ir
صنعت بیمه باید بیشتر با زندگی مردم عجین شود
۱۳۹۹/۰۷/۲۶ / اصفهان / روابط عمومی / صنعت / کمیسیون اقتصادی / سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس
صنعت بیمه باید بیشتر با زندگی مردم عجین شود
نماینده مردم اصفهان خواهان ایجاد تنوع در محصولات صنعت بیمه شد.
دلیل عدم ارائه گزارش هزینه‌کرد از سوی نهادهای گیرنده عوارض از صنعت بیمه، را پیگیری می‌کنیم
۱۳۹۹/۰۷/۲۶ / اقتصاد / صنعت / کارشناسی / کمیسیون اقتصادی / نشست مشترک
دلیل عدم ارائه گزارش هزینه‌کرد از سوی نهادهای گیرنده عوارض از صنعت بیمه، را پیگیری می‌کنیم
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس در نشست مشترک وزیر اقتصاد و کمیسیون اقتصادی مجلس با مدیران ارشد صنعت بیمه بر ارائه گزارش هزینه کرد نهادهای گیرنده عوارض از بیمه شخص ثالث تاکید کرد.
اتصال صنعت بیمه به سامانه شاهکار/ ارائه شماره تلفن همراه برای صدور بیمه نامه شخص ثالث الزامی شد
۱۳۹۹/۰۷/۲۶ / روابط عمومی و امور بین الملل / شرکت های بیمه / شماره تلفن / صنعت / فناوری اطلاعات و ارتباطات
اتصال صنعت بیمه به سامانه شاهکار/ ارائه شماره تلفن همراه برای صدور بیمه نامه شخص ثالث الزامی شد
بیمه مرکزی بخشنامه الزام استفاده از سامانه شاهکار برای صدور بیمه نامه شخص ثالث و حوادث راننده را به شرکت های بیمه ابلاغ کرد.
آکادمی آموزشی صنعت بیمه راه اندازی می‌شود
۱۳۹۹/۰۷/۲۶ / روابط عمومی و امور بین الملل / صنعت / فناوری اطلاعات و ارتباطات / پژوهشکده بیمه / تشکیل کمیته
آکادمی آموزشی صنعت بیمه راه اندازی می‌شود
آکادمی آموزشی بیمه مرکزی با هدف ساماندهی فعالیت‌های آموزشی کاربردی تاسیس می شود.
گاوبندی شرکت‌های دولتی با صنعت بیمه در صدور بیمه اموال
۱۳۹۹/۰۷/۲۳ / بیمه / تخلفات بیمه ای
گاوبندی شرکت‌های دولتی با صنعت بیمه در صدور بیمه اموال
یک کارشناس بیمه‌های بازرگانی گفت: شواهدی وجود دارد مبنی بر اینکه در بخش دولتی اموال بیمه شده بر اساس ارزش دفتری و نه قیمت واقعی بیمه می‌شوند و بازرسان سازمان حسابرسی هم چندان توجهی به این موضوع ندارند.
تحلیل تکنیکال و بنیادی دانا؛ برای ورود باید منتظر معاملات این هفته ماند
۱۳۹۹/۰۷/۲۱
تحلیل تکنیکال و بنیادی دانا؛ برای ورود باید منتظر معاملات این هفته ماند
بررسی وضعیت صورت مالی، وضعیت صنعت بیمه کشور و بیمه دانا و همچنین تابلوی بورس نشان می‌دهد که این شرکت از نظر بنیادی دارای بنیادی خوب است.
نیکزاد:مشکلات صنعت بیمه ناشی از کاهش ارزش پول ملی و بی ثباتی اقتصاد است
۱۳۹۹/۰۷/۲۰ / مجلس
نیکزاد:مشکلات صنعت بیمه ناشی از کاهش ارزش پول ملی و بی ثباتی اقتصاد است
نائب رئیس مجلس معتقد است بخش اصلی مشکلات ایجاد شده در حوزه صنعت بیمه ناشی از کاهش ارزش پول ملی و بی ثباتی در اقتصاد است.
بررسی مشکلات سندیکای بیمه‌گران/ بیمه به صندوق بودجه‌ای برای برخی بخش‌ها تبدیل شده است
۱۳۹۹/۰۷/۲۰
بررسی مشکلات سندیکای بیمه‌گران/ بیمه به صندوق بودجه‌ای برای برخی بخش‌ها تبدیل شده است
حسینی، رئیس کمیسیون ویژه جهش و رونق تولید مجلس می‌گوید صنعت بیمه برای برخی بخش‌ها به صندوق بودجه‌ای تبدیل شده است که این رویکرد باید اصلاح و به تعادل مصارف و منابع بیش از گذشته توجه شود.
محاسبه قیمت و استعلام بیمه شخص ثالث پاسارگاد+ خرید آنلاین
۱۳۹۹/۰۷/۲۰ / بیمیتو / استعلام بیمه شخص ثالث پاسارگاد / بیمه پاسارگاد
محاسبه قیمت و استعلام بیمه شخص ثالث پاسارگاد+ خرید آنلاین
بیمه پاسارگاد یکی از شرکت‌های تازه‌تاسیس صنعت بیمه کشور است که در تاریخ بهمن ماه سال ۱۳۸۵ مجوز فعالیت خود را دریافت کرد.
۱۳۹۹/۰۷/۲۰
ظلم قانون بیمه‌ای به خودروهای میلیاردی!
وقتی قانون مصوب در بیمه شخص ثالث با تحولات اقتصادی و انفجار قیمت-ها در بازار خودرو همخوانی نداشته و به روز نمی‌شود، باید صاحبان خودروهایی که این روزها خودرویشان چند صد میلیونی یا میلیاردی شده فقط در حد یک خودروی نهایت ۲۲۰ میلیون تومانی خسارت دریافت کنند و مابقی زیان به کسی مربوط نیست؛ قانونی که حتی صنعت بیمه نسبت به آن معترض و درخواست اصلاح داده است. تغییر در قانون بیمه شخص ثالث در چند سال اخیر و طبقه‌بندی خودروها در دو بخش متعارف و غیرمتعارف (لوکس) برای پرداخت خسارت در حالی صورت گرفت که بعد از تصویب آن به تدریج بازار خودرو دستخوش تحولات بسیاری شده و قیمت در آن دیگر قابل مقایسه با زمان تصویب قانون مربوطه نیست؛ به طوری که در حال حاضر عمده خودروهای موجود در بازار که زمانی جزو خودروهای متعارف تقسیم‌بندی …
انتخاب نماینده بیمه کوثر به‌عنوان دبیر کارگروه حسابرسی داخلی
۱۳۹۹/۰۷/۱۹ / انتخاب نماینده بیمه کوثر به‌عنوان دبیر کارگروه حسابرسی داخلی
انتخاب نماینده بیمه کوثر به‌عنوان دبیر کارگروه حسابرسی داخلی
ایلنا: کارگروه حسابرسی داخلی سندیکای بیمه گران ایران برای نخستین بار در صنعت بیمه تشکیل و مدیرحسابرسی بیمه کوثر به‌عنوان دبیر این کارگروه انتخاب شد.
پرداخت یکسان خسارت بیمه به خودرو میلیاردی و ۲۲۰ میلیونی
۱۳۹۹/۰۷/۱۹
پرداخت یکسان خسارت بیمه به خودرو میلیاردی و ۲۲۰ میلیونی
وقتی قانون مصوب در بیمه شخص ثالث با تحولات اقتصادی و انفجار قیمت ها در بازار خودرو همخوانی نداشته و به روز نمی شود، باید صاحبان خودروهایی که این روزها خودرویشان چند صد میلیونی یا میلیاردی شده فقط در حد یک خودروی نهایت ۲۲۰ میلیون تومانی خسارت دریافت کنند و مابقی زیان به کسی مربوط نیست؛ قانونی که حتی صنعت بیمه نسبت به آن معترض و درخواست اصلاح داده است.
۱۳۹۹/۰۷/۱۹
بازدید مدیرعامل بیمه سینا از پتروشیمی مسجد سلیمان
مدیرعامل و نایب‌رئیس هیئت‌ مدیره بیمه سینا و هیئت همراه طی سفری به استان خوزستان با مدیرعامل پتروشیمی مسجدسلیمان دیدار و گفت‌وگو کرد.رضا جعفری در این دیدار که با هدف توسعه همکاری‌ها و روابط با بیمه‌گذاران بزرگ بیمه سینا انجام شد، ضمن بازدید از بخش‌های مختلف این شرکت از همکاری بسیار خوب این مجموعه مهم پتروشیمی با بیمه سینا تقدیر و تشکر کرد.مدیرعامل بیمه سینا توسعه فرهنگ بیمه در صنعت نفت و پتروشیمی را برای کشور حیاتی دانست و افزود: در شرایط فعلی و با تشدید تحریم‌ها، صنعت بیمه می‌تواند با پشتیبانی از صنایع پتروشیمی، راه را برای توسعه بیشتر این صنعت باز کند.وی مشتری‌مداری و رسیدگی و پرداخت سریع خسارت‌ها را از جمله سیاست‌های اصلی بیمه سینا برشمرد و گفت: ارائه خدمات ویژه به بیمه‌گذاران بزرگ در راستای …
۱۳۹۹/۰۷/۱۹
بیمه ملت، توانگرترین شرکت بیمه در سرزمین اصلی
بیمه ملت سردمدار شرکت‌های بیمه در «سطح یک» توانگری مالی، طی 9 سال متوالی است.بیمه ملت با نسبت توانگری مالی 279 درصد و افزایش 85 درصدی نسبت به سال گذشته، در بین شرکت‌های بیمه‌ای حاضر در سطح یک توانگری مالی طی 9 سال متوالی، رتبه اول را با اختلاف میانگین حدود 90 درصد به خود اختصاص داده است.آخرین گزارش منتشر شده از سوی بیمه مرکزی درخصوص نسبت توانگری شرکت‌های بیمه، حاکی از آن است که شرکت بیمه ملت توانسته است نسبت توانگری مالی خود را نسبت به سال گذشته 85 درصد افزایش دهد که این مهم بیانگر مدیریت صحیح ریسک و نگاه استراتژیک تیم جدید سکاندار این شرکت است.طبق اعلام بیمه مرکزی، شرکت‌های بیمه‌ای که نسبت توانگری آنها برابر 100 درصد و بیشتر بوده و در سطح یک قرار دارند، برای ایفای تعهدات خود در مقابل بیمه‌گزاران …
۱۳۹۹/۰۷/۱۵
سرمایه‫گذاری در شرکت‫های دانش‫بنیان بیمه شد
مدیرعامل بیمه آرمان خبر داد: طرح ملی بیمه سرمایه‫گذاری در شرکت‫های دانش‫بنیان با همکاری بیمه مرکزی، صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری و بیمه آرمان اجرایی می‫شود.طی مراسمی  با حضور رئیس دفتر رئیس جمهوری، معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری، رئیس کل بیمه مرکزی، مشاور رئیس جمهور؛ تفاهم‫نامه طرح ملی بیمه سرمایه گذاری در شرکت های دانش بنیان بین شرکت بیمه آرمان و صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری به امضاء رسید. کامبیز پیکارجو در حاشیه این مراسم به خبرنگاران گفت: در ماده سه قانون حمایت از شرکت ها و موسسات دانش‫بنیان و تجاری‫سازی نوآوری‫ها و اختراعات، وظیفه‫ای به صنعت بیمه محول شده است در خصوص حمایت از فعالیت‫های شرکت‫های دانش بنیان؛ در این ماده عنوان شده: ایجاد پوشش بیمه‫ای مناسب برای کاهش خطر پذیری …
۱۳۹۹/۰۷/۱۴
هم‌افزایی صنعت بیمه در پیشرفت نظام تامین مالی کشور
غلامرضا سلیمانی در «گردهمایی تبیین نقش شبکه بانکی در نظام تامین مالی نوآوری کشور» گفت: افزایش ضریب نفوذ بیمه و همگانی‌سازی محصولات نوین آن در گرو همراهی شرکت‌های دانش‌بنیان و حرکت در مسیر دیجیتال است.
کارت اعتباری بیمه ملت، تنها کارت اعتباری مبتنی بر صنعت بیمه در کشور
۱۳۹۹/۰۷/۱۲ / بیمه ملت / کارت اعتباری بیمه ملت / صنعت بیمه کشور
کارت اعتباری بیمه ملت، تنها کارت اعتباری مبتنی بر صنعت بیمه در کشور
بیمه ملت درسال ۱۳۸۹ با بررسی کارت‎‌های اعتباری در دنیا این کارت را طراحی و فعالیت خود را آغاز کرده است.
۱۳۹۹/۰۷/۱۰
رئیس کل بیمه مرکزی:حرکت نظام تامین مالی کشور با هم‌افزایی صنعت بیمه تسریع خواهد شد
دکتر غلامرضا سلیمانی با اشاره به ضرورت راه اندازی سامانه محصولات نوین بیمه‌ای، اظهار داشت: صنعت بیمه در موضوع همه گیری ویروس کرونا وارد میدان شد و با طراحی بیمه نامه های ویژه توقف کسب و کار ناشی از اپیدمی و پاندمیاجازه نداد فضای اقتصاد کشور تهدید شود.
۱۳۹۹/۰۷/۱۰
رشد درآمد و سود پایدار در بیمه نوین حاصل همراهی شبکه فروش این شرکت است
مدیرعامل بیمه نوین گفت: بخش بزرگی از توسعه و رشد با کیفیت در شرکت‌های بیمه حاصل توانمندی، خلاقیت و فعالیت شبکه فروش است.هم زمان با نشست تقدیر از برترین‌های شبکه فروش بیمه نوین در سال ۹۸ که به صورت ویدئو کنفرانس در ستاد و شعب این شرکت برگزار شد، حسین کریم خان زند؛ مدیرعامل بیمه نوین با اشاره به عملکرد اثربخش شبکه فروش در چند سال اخیر گفت: با تمام موانع و چالش‌هایی که پیش روی ما قرار داشته، تلاش و همراهی شبکه فروش و نمایندگان شرکت باعث رشد درآمد و سود پایدار در بیمه نوین شده است.مدیرعامل بیمه نوین با تاکید بر اهمیت رعایت اخلاق حرفه‌ای یادآور شد که رسیدگی و توجه به نیاز مشتریان و زیان‌دیدگان بخش مهمی از این تعهد است و خاطرنشان کرد: وظیفه مشترک کارکنان ستادی، شعب و نمایندگان شرکت جلب رضایت مشتریان …
۱۳۹۹/۰۷/۰۹
ارائه تخفیفات مازاد بر سقف مجاز بیمه شخص ثالث از سوی استارت آپ ها متوقف شد
شرکت های استارت آپی تا قبل از اخذ مجوز فعالیت به عنوان کارگزار آنلاین صرفاً می توانند در چارچوب ضوابط فعالیت بازاریابان آنلاین و با رعایت مقررات و آیین نامه های حاکم بر صنعت بیمه فعالیت نماید و به هر صورت مجاز به بکارگیری روشهای تبلیغاتی مغایر با مقررات حاکم بر صنعت بیمه نمی باشند.
۱۳۹۹/۰۷/۰۹
اتصال صنعت بیمه به سامانه «شاهکار»
بیمه مرکزی بخشنامه الزام استفاده از سامانه شاهکار برای صدور بیمه‌نامه شخص ثالث و حوادث راننده را به شرکت‌های بیمه ابلاغ کرد. به گزارش «ایرنا» به نقل از اداره‌کل روابط‌عمومی و امور بین‌الملل بیمه مرکزی، رئیس مرکز فناوری اطلاعات و ارتباطات و مدیرکل نظارت فنی بر بیمه‌های غیرزندگی با ابلاغ بخشنامه‌ای به شرکت‌های بیمه بر لزوم استفاده از وب سرویس «شاهکار» (شبکه احراز هویت کاربران ارتباطی) تاکید کردند.
۱۳۹۹/۰۷/۰۷
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس:فضا برای حضور بیشتر استارت آپ های بیمه فراهم شود/ وضع عوارض گوناگون بر بیمه شخص ثالث باعث گرانی این بیمه شده است
ما به عنوان نمایندگان مردم باید مطالبه گر باشیم و صنعت بیمه پاسخگوی نیازهای به روز مردم باشد این نیازها با توجه به شرایط زندگی افراد در حال تغییر است که صنعت بیمه با طراحی بیمه نامه های جدید باید پاسخگوی آنها باشد.
سقف خرید سهام بورس برای صنعت بیمه بیشتر شد
۱۳۹۹/۰۷/۰۷ / بورس / بازار بورس / سازمان بورس و اوراق بهادار / اخبار بورس / بازار / بازار سرمایه / بازار سهام / سهام / سرمایه گذاری / بیمه
سقف خرید سهام بورس برای صنعت بیمه بیشتر شد
بر اساس مصوبه جدید شورای عالی بیمه، سقف خرید سهام از بازار سرمایه برای شرکت‌ها و موسسات بیمه‌ای افزایش می‌یابد.
رئیس کل بیمه مرکزی:پیوند صنعت بیمه و بازارهای سرمایه ای مستحکم تر خواهد شد
۱۳۹۹/۰۷/۰۶
رئیس کل بیمه مرکزی:پیوند صنعت بیمه و بازارهای سرمایه ای مستحکم تر خواهد شد
دکتر سلیمانی از حق طبیعی مردم ایران برای زندگی مطمئن، ایمن و توام با آرامش سخن گفت و افزود: راه اندازی قطار همگانی سازی بیمه های زندگی و تامین آتیه از روش های موثر ایجاد فضایی اطمینان بخش برای جامعه است که باید ریل گذاری آن توسط صنعت بیمه ادامه یابد.
۲ مصوبه برای حضور پر رنگ‌تر صنعت بیمه در بازار سرمایه
۱۳۹۹/۰۷/۰۵
۲ مصوبه برای حضور پر رنگ‌تر صنعت بیمه در بازار سرمایه
سلیمانی، رییس کل بیمه مرکزی از انتشار اوراق بهادار بیمه اتکایی در بازار سرمایه خبر داد.
۱۳۹۹/۰۷/۰۳
رییس کل بیمه مرکزی:بیمه ایران پشتوانه صنعت بیمه کشور است
رییس شورای عالی بیمه از چابک سازی، هوشمندسازی و نوگرایی در طراحی محصولات به عنوان مولفه های اصلی توسعه ای در صنعت بیمه یاد کرد و افزود: پایین آوردن ضریب خسارت و افزایش سرمایه و همچنین سطح توانگری مالی سه ماموریت اساسی هیات مدیره شرکت های بیمه ای به شمار می رود.
۱۳۹۹/۰۷/۰۳
بازنگری در قوانین بیمه‌ای یک ضرورت آشکار است
مسائل مهمی در صنعت بیمه به صورت حل نشده باقی مانده که در صورت توجه نمایندگان ملت برای برطرف ساختن آنها افزایش ضریب آرامش در جامعه و بالا رفتن سطح رفاه عمومی را شاهد خواهیم بود.
لزوم اجرایی شدن بیمه هوشمند
۱۳۹۹/۰۷/۰۱ / بیمه هوشمند / صنعت بیمه / فرهاد دژپسند
لزوم اجرایی شدن بیمه هوشمند
وزیر اقتصاد گفت: انتظار می‌رود با پیشبرد بیمه هوشمند، هر فرد با در اختیار داشتن یک کارت هوشمند، بتواند بیمه نامه متناسب با شرایط شغلی و زندگی خود را انتخاب و از مزایای آن بهره‌مند شود. نوشته لزوم اجرایی شدن بیمه هوشمند اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
۱۳۹۹/۰۷/۰۱
صنعت بیمه از ظرفیت های کم نظیری برای تحقق جهش اقتصادی برخوردار است
رئیس کل بیمه مرکزی با تشریح آخرین عملکرد صنعت بیمه کشور بر ضرورت تجمیع آمار بیمه های مرتبط پایه و محصولات صنعت بیمه تاکید کرد و اظهار داشت: وضعیت بیمه در منطقه رضایت بخش است و با جمع آوری و تدوین بیمه نامه های صادره در کشور قطعا آمار بیمه شدگان در کشور از شرایط مطلوب تری بهره مند خواهد شد.
۱۳۹۹/۰۷/۰۱ / امور اقتصادی و دارایی / دولت / رقابت / صنعت / کسب و کار
صدور کارت بیمه هوشمند برای همه افراد
وزیر امور اقتصادی و دارایی با بیان اینکه ضریب نفوذ صنعت بیمه به ۳.۶ درصد رسید، گفت: باید تمامی بیمه‌ها،
۱۳۹۹/۰۶/۳۱
اظهارات وزیر اقتصاد در مجمع عمومی عادی سالیانه بیمه مرکزی
اظهارات وزیر اقتصاد در مجمع عمومی عادی سالیانه بیمه مرکزی: انتظار می رود در صنعت بیمه، پیشبرد بیمه هوشمند در اولویت باشد و به گونه ای عمل شود که هر فرد با در اختیار داشتن یک کارت هوشمند از انواع خدمات بیمه ای شرکت ها، اطلاعات کامل و دقیقی بدست آورد و بدون نیاز به ارتباط چهره به چهره، از طریق همان کارت، بتواند بیمه نامه متناسب با شرایط شغلی و زندگی خود را انتخاب و از مزایای آن بهره مند گردد/ صنعت بیمه با احساس مسئولیت در دوران همه گیری کرونا، برای حمایت از کسب و کارها با طراحی «بیمه نامه تعطیلی کسب و کار به دلیل اپیدمی و پاندمی» اقدام خوبی انجام داده است، به نحوی که کسب و کارها می توانند خود را از 500 هزار تومان تا ۱۲ میلیون تومان درآمد در روز برای حداکثر یک دوره شصت روزه، بیمه کنند/ با توجه به …
۱۳۹۹/۰۶/۳۱
بیمه دی میزبان شورای عمومی سندیکای بیمه گران ایران
شورای عمومی سندیکای بیمه گران ایران به میزبانی بیمه دی و با حضور محمد کریمی دبیرکل سندیکا، مدیرعامل شرکت بیمه دی و سایر مدیران عامل شرکت های صنعت بیمه دی ساختمان ستاد برگزار شد.در ابتدای این نشست محمدرضا کشاورز ضمن خوش آمدگویی به مدیران ارشد صنعت بیمه، این میزبانی را فرصت مغتنمی برای شرکت های بیمه دانست تا اعضای خانواده بزرگ صنعت بیمه فرصت بیشتری برای هم اندیشی پیدا کنند.این نشست با دستور جلسه ابلاغ شده ادامه یافت و بحث بررسی پیرامون مسائل طرح شده منجر به مصوباتی شد که پایان بخش این نشست بود.
نماد”بپاس” بازگشایی شد ؛ پر بازده ترین نماد بیمه ای بازار سرمایه با صف خرید روبرو شد
۱۳۹۹/۰۶/۲۶
نماد”بپاس” بازگشایی شد ؛ پر بازده ترین نماد بیمه ای بازار سرمایه با صف خرید روبرو شد
بررسی قیمت سهام شرکت های بورسی و فرا بورسی صنعت بیمه نشان می دهد این شرکت ها تا پایان تیر ماه هم گام با رشد بازار سرمایه بطور میانگین ۱۹۶ درصد قیمت سهام آن ها رشد داشته است و همزمان با اصلاح قیمت در بازار سرمایه این شرکت ها هم وارد فاز اصلاح قیمت شده اند و قیمت سهام آنها بطور میانگین ۴۱ درصد کاهش داشته است .
اسامی سهام بورس با بالاترین و پایین‌ترین رشد قیمت امروز 99/06/26
۱۳۹۹/۰۶/۲۶
اسامی سهام بورس با بالاترین و پایین‌ترین رشد قیمت امروز 99/06/26
امروز سهامداران شرکت‌های گروه سرمایه‌گذاری صنعت بیمه، فرآورد‌های نسوز آذر و غلتک‌سازان سپاهان در بورس و معامله‌گران شرکت‌های بیمه پارسارگاد، توسعه خدمات دریایی و بندری سینا و سنگ آهن گهر زمین در فرابورس بیشترین سود را کسب کردند.
انتشار اوراق بهادار بیمه‌ای اتکایی، برای اولین بار در صنعت بیمه
۱۳۹۹/۰۶/۲۵ / سازمان بورس و اوراق بهادار / بیمه ملت / شرکت تامین سرمایه امین
انتشار اوراق بهادار بیمه‌ای اتکایی، برای اولین بار در صنعت بیمه
با همکاری بیمه ملت و تامین سرمایه امین برای اولین بار در صنعت بیمه ایران، اوراق بهادار بیمه اتکایی به منظور انتقال ریسک‌های صنعت به بازار سرمایه منتشر می‎‌شود.  
۱۳۹۹/۰۶/۲۵
برگزاری کارگاه‌های‌ اینشورتک، بیمه‌گری باز و تحول دیجیتال در تجارت‌نو
کارگاه اینشورتک و بیمه‌‫گری باز به همت مدیریت کسب وکارهای نوین بیمه تجارت‌نو در مرکز نوآوری این شرکت برگزار شد. سرپرست مدیریت کسب و کارهای نوین تجارت‌نو، هدف از برگزاری کارگاه‌ فوق را بررسی جایگاه و نقش اینشورتک در صنعت بیمه و به‫ ویژه تاثیر آن بر فعالیت‌های این مجموعه عنوان کرد.حامد شیدائیان، آشنایی با مقوله بیمه‌گری باز و نحوه اجرای آن در شرکت را از دیگر موضوعات مطرح شده در این کارگاه برشمرد.به گفته وی در ادامه برگزاری دوره های آموزشی، کارگاه تحول دیجیتال هفته جاری در مرکز نوآوری این شرکت برگزار خواهد شد.
۱۳۹۹/۰۶/۲۳
واکسن بیمه‌ای بخش اشتغال و کسب‌و‌کار ناشی از ویروس کرونا طراحی شد
رئیس‌کل بیمه مرکزی گفت: صنعت بیمه کشور با طراحی محصول جدید، ریسک‌های ناشی از توقف کسب‌و‌کارهای ناشی از اپیدمی را پوشش داده و به نوعی زیان‌های بخش اشتغال و کسب‌و‌کار را جبران می‌کند. به گزارش «ایبِنا» رئیس‌کل بیمه مرکزی در آیین رونمایی از بیمه‌نامه «توقف کسب‌و‌کار ناشی از اپیدمی و پاندمی» با بیان این مطلب گفت: ماهیت بیمه‌ها در دنیا، شناسایی ریسک‌ها و مدیریت آنهاست و از این طریق باعث ایجاد آرامش و اطمینان در سطح جامعه می‌شوند.
۱۳۹۹/۰۶/۱۹
صنعت بیمه 2800 میلیارد تومان برای‌مقابله با کرونا پرداخت کرد
صنعت بیمه در جهت کمک به مقابله با شیوع بیماری کرونا تاکنون 2800 میلیارد تومان به مراکز درمانی پرداخت کرده است. طبق گزارش وزارت اقتصاد از عملکرد صنعت بیمه، بالغ بر 197 میلیارد تومان توسط شرکت‌های بیمه به خسارت دیدگان حادثه سیل اوایل فروردین ماه سال 98 و اواخر سال 97 بابت تعداد 105هزارو435خسارت اعلام شده پرداخت شد. شاخص‌های توسعه صنعت بیمه در مورد حق بیمه تولیدی این صنعت نشان می‌دهد سال 98 بیش از 59 هزار میلیارد تومان عملکرد دریافتی شرکت‌های بیمه است. نرخ رشد صنعت بیمه در این زمینه نیز از 32 درصد سال 97 به 30 درصد در سال 98 تنزل پیدا کرده است. همچنین ضریب نفوذ بیمه در این شاخص تقسیم بر تولید ناخالص داخلی کشور به قیمت جاری به 5/ 2 درصد در سال گذشته رسید که تفاوت معناداری نسبت به سال قبل خود ندارد. …
۱۳۹۹/۰۶/۱۹
بیمه آسیا و سازمان امور مالیاتی کشور، قرارداد بزرگ بیمه‫ای خود را منعقد کردند
بیمه آسیا، کارکنان سازمان امور مالیاتی را در سراسر کشور تحت پوشش بیمه های درمان و سایر پوشش‫های  بیمه اموال و اشخاص قرار داد. با حضور مسعود بادین نایب رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل بیمه­ آسیا، اعضای هیات مدیره، معاونان مدیرعامل و تنی چند از مدیران این شرکت، قرارداد بیمه تکمیل درمان کارکنان سازمان مالیاتی کشور به امضا رسید.در این مراسم که با حضور جنتی معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان مالیاتی کشور و مدیران ارشد این سازمان برگزار شد، آقای جنتی ضمن اعلام رضایت کامل پرسنل این سازمان از خدمات بیمه آسیا در سال های گذشته، از شروع همکاری‫های مجدد ابراز خرسندی کرد.در این مراسم، مدیرعامل بیمه­ آسیا نیز با تاکید بر اینکه بیمه­ آسیا به عنوان شرکتی توانمند و فنی در صنعت بیمه شناخته می­‫شود، اظهار امیدواری کرد، …
۱۳۹۹/۰۶/۱۷
عـــدد خــبــــر
70٪ ریسک‌ها در ایران پوشش بیمه‌ای ندارند ایسنا به نقل از یک اقتصاددان نوشت: «۷۰‌درصد ریسک‌ها در ایران پوشش بیمه‌ای ندارند.» بهزاد خسروی اظهار کرد: «یکی از حلقه‌های مهم توسعه‌یافتگی هر کشوری صنعت بیمه‌های بازرگانی است که با ایجاد اطمینان خاطر و امنیت و آرامش،   بستر سرمایه‌گذاری و فعالیت‌های اقتصادی و بنگاهداری و انواع کسب‌وکارها را فراهم می‌کند.» او ادامه داد: «صنعت بیمه بازرگانی در هر کشوری با ارایه انواع خدمات بیمه‌ای در حوزه‌های مختلف برای آحاد جامعه نوعی تضمین ایجاد می‌کند که در زمان حادثه مانع از ایجاد زیان‌های مادی و معنوی خواهد شد.» خسروی افزود: «در کشور …
سرمایه‌های مردم را در جشنواره‌های بی‌خاصیت چگونه حرام می‌کنند؟
۱۳۹۹/۰۶/۱۶ / شهر تهران / صنعت بیمه / جشنواره فیلم
سرمایه‌های مردم را در جشنواره‌های بی‌خاصیت چگونه حرام می‌کنند؟
هر روز بودجه‌های فرهنگی بیشتری صرف برگزاری جشنواره‌های بی‌ثمر فیلم با عناوین مختلف می‌شود.
۱۳۹۹/۰۶/۱۵ / مجوزهای سینمایی جشنواره ها
صدور مجوز برگزاری سه جشنواره سینمایی
دفتر جشنواره ها و همکاری های بین الملل سازمان سینمایی مجوز برگزاری برای اولین دوره جشنواره ملی فیلم کوتاه "صنعت بیمه"،اولین دوره جشنواره ملی فیلم کوتاه"سابات"و اولین دوره جشنواره ملی فیلم کوتاه "سلفی20"را صادرکرد.
۱۳۹۹/۰۶/۱۲
رئیس کل بیمه مرکزی:باید در بسته بندی محصولات بیمه‌ای متناسب با محیط زیست طرح نو ایجاد کنیم
معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان محیط زیست، پیروی از استانداردهای تخصصی را درراستای کاهش ریسک های بیمه‌ای و کاهش تلفات ارزیابی کرد و افزود: صنعت بیمه این قابلیت را دارد که پیش از وقوع حوادث، ریسک های موجود را با کمک بیمه گذاران مهار و برطرف کند.
۱۳۹۹/۰۶/۱۲
نقش صنعت بیمه در دوران کرونا
ویروس کرونا فارغ از آسیب‌های جسمانی با تبعات فردی و اجتماعی گوناگونی همراه بوده که تهدید امنیت روانی مردم و اخلال در نظام اقتصادی جامعه از مصادیق بارز آن است. کرونا نقطه عطفی است که بی‌شک تحولات عظیمی را در تمامی صنایع به ارمغان خواهد آورد. صنعت بیمه نیز به عنوان مدعی صیانت از امنیت اجتماعی و اقتصاد کشور اگر نتواند در تامین و جبران آسیب‌های اقتصادی، متناسب با این تحول جهانی ناخوشایند، پیش بیاید قطعا اعتبار و کارآمدی سابق خود را از دست خواهد داد.
۱۳۹۹/۰۶/۱۱ / امور اقتصادی و دارایی / جمهوری اسلامی ایران / سرمایه / صنعت / معدن
حق بیمه سرانه 7/1میلیون ریال شد
حق بیمه تولیدی صنعت بیمه و حق بیمه سرانه تا پایان مرداد ماه سال ۱۳۹۹ به ترتیب مبلغ 590.9 هزار میلیارد ریال و 7.1 میلیون ریال و ضریب نفوذ بیمه نیز 2.5 درصد بوده است.
رشد عملکرد بیمه ملت در مقایسه با صنعت بیمه در بهار ۹۹
۱۳۹۹/۰۶/۰۵ / اخبار بانک ملت / بانک ملت
رشد عملکرد بیمه ملت در مقایسه با صنعت بیمه در بهار ۹۹
مقایسه عملکرد شرکت بیمه ملت در سه ماهه اول سال ۱۳۹۹ نسبت به مدت مشابه سال ۱۳۹۸ در رشته‌های بدنه، کارت اعتباری، زندگی و عمر غیراندوخته‌دار به ترتیب ۲۴.۸%، ۱۰۰.۷%، ۳۷.۰% و ۲۰.۹% رشد را نشان می‌دهد.
۱۳۹۹/۰۶/۰۶
دقت در انتخاب ریسک، صنعت بیمه را به سوددهی بیشتر می‌رساند
 نایب رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل بیمه دانا، رسالت شورای معاونان فنی سندیکای بیمه‌گران ایران را، رفع نگرانی‌ها و دغدغه‌ها دانست و از آنان خواست در انتخاب ریسک دقت و وسواس بیشتری به خرج دهند.ابراهیم کاردگر در نشست هم‌اندیشی شورای معاونان فنی شرکت‫های بیمه که در محل سالن اجتماعات ساختمان سعدی این شرکت برگزار شد، با ذکر تاریخچه تاسیس سندیکای بیمه‌گران و اهداف آن گفت: ساماندهی بازار صنعت بیمه کشور از مهم‫ترین اهداف تشکیل سندیکا بوده که خوشبختانه با آمدن دکتر کریمی امیدواریم مشکلات برطرف شده و روند ساماندهی و سوددهی صنعت بیمه بیشتر شود. وی با اشاره به اینکه بستر بازار با دستورالعمل‌ها و بخشنامه‌های موجود مغایرت دارد، افزود: شرکت‌های بیمه فعال در عرصه بیمه‌گری، عمدتا بازرگانی هستند، لذا باید برای بقا …
۱۳۹۹/۰۶/۰۵
صنعت بیمه با کد یکتا کاهش فساد را دنبال می کند
رئیس‌کل بیمه‌مرکزی ضمن رونمایی از سامانه‌های یکپارچه نظارت و بیمه حمل‌ونقل و آتش‌سوزی گفت: عملیاتی شدن صدور کد یکتا علاوه بر تسهیل امر بیمه‌گری، به کاهش فساد اقتصادی نیز منتهی خواهد شد. به گزارش «ایرنا» به نقل از اداره‌کل روابط‌عمومی و امور بین‌الملل بیمه‌مرکزی، غلامرضا سلیمانی در مراسم رونمایی از سامانه‌های یکپارچه نظارت و بیمه حمل‌ونقل و آتش‌سوزی گفت: صنعت بیمه با پیشگامی در زمینه دولت الکترونیک یکی از حلقه‌های مقابله با ورود و توزیع کالای قاچاق است. رئیس‌کل بیمه‌مرکزی ضمن یادآوری صدور کد یکتا در سامانه «سنهاب» برای بیمه‌نامه‌های آتش‌سوزی و حمل‌ونقل، افزود: عملیاتی شدن صدور کد یکتا علاوه بر تسهیل امر بیمه‌گری، به کاهش فساد اقتصادی نیز منتهی خواهد شد و پس از این هیچ محموله‌ای که استعلام دستگاه‌های …
۱۳۹۹/۰۶/۰۴
مستندنگاری صنعت بیمه از عوامل توسعه است
رییس کل بیمه مرکزی با قدردانی از تلاش های صورت گرفته برای تاسیس نخستین استودیوی خبر بیمه مرکزی از همکاران خود خواست تا با تقویت تعاملات رسانه ای و ارتباط تنگاتنگ با مدیران صنعت بیمه در ارتقای سطح توسعه آن مشارکت کنند.
۱۳۹۹/۰۶/۰۴
از دو سامانه نظارتی بیمه مرکزی رونمایی شد
دکتر سلیمانی از سال ۹۹ به عنوان سال تکمیل فرایند هوشمندسازی صنعت بیمه و الکترونیکی شدن محصولات این صنعت یاد کرد و افزود: بعد از اجباری شدن دریافت کد یکتا برای سه رشته بیمه شخص ثالث، آتش سوزی و حمل و نقل برای اجباری شدن کد یکتا برای تمامی رشته های بیمه ای اقدام خواهد شد.
میزان خسارت پرداخت شده در صنعت بیمه زنجان بالغ بر سه هزار و ۲۲۳ میلیارد ریال است
۱۳۹۹/۰۶/۰۳
میزان خسارت پرداخت شده در صنعت بیمه زنجان بالغ بر سه هزار و ۲۲۳ میلیارد ریال است
زنجان- رئیس سندیکای بیمه‌گران زنجان گفت: میزان خسارت پرداخت شده  در صنعت بیمه استان زنجان در سال گذشته بالغ بر سه هزار و ۲۲۳ میلیارد ریال بوده که نسبت به مدت مشابه گذشته ۸.۸ درصد رشد دارد.
صنعت بیمه به کمک مقابله با قاچاق کالا آمد
۱۳۹۹/۰۶/۰۳
صنعت بیمه به کمک مقابله با قاچاق کالا آمد
سلیمانی، رئیس کل بیمه مرکزی با آغاز به کار سامانه یکپارچه نظارت بر بیمه‌های حمل و نقل و آتش سوزی صنعت بیمه به کمک مقابله با قاچاق کالا آمد.
افزایش ضریب نفوذ بیمه، مهم‌ترین هدف
۱۳۹۹/۰۶/۰۳ / شرکت بیمه کوثر خراسان شمالی / بیمه / سرمایه گذاری
افزایش ضریب نفوذ بیمه، مهم‌ترین هدف
پیوند هنر و صنعت بیمه می‌تواند آحاد جامعه را با ظرفیت‌های این صنعت و مزایای پوشش‌های بیمه‌ای بیش از پیش آشنا کند.
۱۳۹۹/۰۶/۰۳
ارایه پوشش‌های نوین بیمه کوثر برای رزمندگان جبهه تولید کشور
کارکنان شرکت بیمه کوثر با افزایش دارایی، سرمایه‌گذاری متنوع و انعقاد قرارداد با سازمان‌های بزرگ توانستند با 27درصد افزایش فروش، در عرصه حمایت از فعالان اقتصادی نقش موثری را ایفا کنند.با تبعیت از پیام مقام معظم رهبری، حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای که سال جدید را سال جهش تولید نام نهادند، تمامی عزم، اراده و همت خود را به کار خواهیم گرفت تا با ارائه پوشش‌های بیمه‌ای مناسب برای رزمندگان جبهه تولید کشور، سال جدید را سالی سرشار از موفقیت در عرصه‌های مختلف و به‌ویژه سنگر تولید رقم بزنیم. مجید مشعلچی فیروزآبادی تاکید کرد: مدیرعامل بیمه کوثر افزود: حال بر آنیم تا با بهره‌گیری از نیروی انسانی کارآمد و باتجربه، استفاده از تمام منابع و امکانات موجود، ارتقای ساختار اداری و مدیریتی و گسترش آگاهی، به‌گونه‌ای …
ابلاغ تعرفه‌های جدید دندانپزشکی سال ۹۹
۱۳۹۹/۰۶/۰۱ / سندیکای بیمه‌گران ایران / تعرفه دندان پزشکی / صنعت بیمه / سیدمحمد کریمی
ابلاغ تعرفه‌های جدید دندانپزشکی سال ۹۹
سندیکای بیمه‌گران ایران در راستای اجرای وظایف قانونی خود تعرفه‌های دندانپزشکی سال ۹۹ را با هماهنگی شرکت‌های بیمه تنظیم و ابلاغ کرد.
شمار بیمه شدگان صندوق اجتماعی کشاورزی مازندران به ۱۰۵ هزار نفر رسید
۱۳۹۹/۰۵/۲۹ / محمد ابراهیمی / صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان مازندران / صنعت بیمه
شمار بیمه شدگان صندوق اجتماعی کشاورزی مازندران به ۱۰۵ هزار نفر رسید
ساری- ابراهیمی، مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر مازندران شمار بیمه شدگان تحت پوشش این صندوق را ۱۰۵ هزار نفر ذکر کرد.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •