سه شنبه, ۶ اسفند, ۱۳۹۸ / 25 February, 2020
صید و شکار
قانون حق‌الکشف محیطبانان ؛ دوراهی درآمد و وظیفه؟
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۱/۳۰ / اجتماعی
قانون حق‌الکشف محیطبانان ؛ دوراهی درآمد و وظیفه؟
بر اساس قانون صید و شکار حق الکشف ۷۰ درصدی زمانی به محیطبانان تعلق می‌گیرد که شکار و صید انجام گرفته باشد و بحث انتفاع متخلفان در میان باشد این در حالیست که اگر محیطبان، متخلف را در زمان شروع به شکار شناسایی و دستگیر کند حق الکشفی به وی تعلق نخواهد گرفت بنابراین در صورتی که محیطبان وظیفه‌اش را که برخورد با شکارغیرمجاز است را انجام دهد، به کاهش درآمدش می‌انجامد.
  قانون شکار و صید  حق‌الکشف  محیط بان
مهم ترین اخبار امروز/ از قرنطینه ی منطقه میانکاله در شمال ایران و ممنوعیت شکار و صید و راه اندازی اولین رآکتور هسته ای کشورهای عربی توسط امارات تا ابتلای ۷۰ هزار نفر به ویرووس کرونا و تاثیر آن بر اقتصاد جهان
شفقنا / ۱۳۹۸/۱۱/۲۹ / ...
مهم ترین اخبار امروز/ از قرنطینه ی منطقه میانکاله در شمال ایران و ممنوعیت شکار و صید و راه اندازی اولین رآکتور هسته ای کشورهای عربی توسط امارات تا ابتلای ۷۰ هزار نفر به ویرووس کرونا و تاثیر آن بر اقتصاد …
شفقنا- خبرهای امروز از قرنطینه ی منطقه میانکاله در شمال ایران و ممنوعیت شکار و صید و راه اندازی اولین رآکتور هسته ای کشورهای عربی توسط امارات تا ابتلای 70 هزار نفر به ویرووس کرونا و تاثیر آن بر...
روزنامه شهروند / ۱۳۹۸/۱۱/۲۹ / ...
میانکاله در قرنطینه
[شهروند] رئیس سازمان دامپزشکی کشور اعلام کرد کل منطقه میانکاله تا اطلاع ثانوی قرنطینه است. علیرضا رفیعی‌پور در پاسخ به اینکه چرا با مشخص‌شدن وجود سم بوتولیسم در آب‌های میانکاله، صید همچنان در آن منطقه ادامه دارد، به ایسنا گفت: «بعد از بروز بیماری، در ستاد مدیریت بحران استان منطقه میانکاله را بلافاصله منطقه قرنطینه اعلام کردیم و هر نوع ورود و خروج به آنجا ممنوع است.» او با بیان اینکه این منطقه تا اطلاع ثانوی قرنطینه است، توضیح داد: «سازمان دامپزشکی وظیفه محافظت از ورود و خروج افراد را ندارد و وظیفه محافظت برعهده نیروی انتظامی و یگان حفاظت محیط ‌زیست و دستگاه‌های متولی است. همچنین در این منطقه در حال حاضر صید و شکار ممنوع است.» رفیعی‌پور در …
ناگفته‌هایی از محیط زیست جانوری ایران؛ از گونه‌های منقرض شده تا شکار غیرمجاز
خبرآنلاین / ۱۳۹۸/۱۱/۲۲ / اجتماعی
ناگفته‌هایی از محیط زیست جانوری ایران؛ از گونه‌های منقرض شده تا شکار غیرمجاز
ایران، کشوری با تنوع اقلیمی و زیست جانوری بسیار گسترده است. در سالهای اخیر، تخریب زیستگاه های جانوران به همراه شکار و صید بی رویه، جمعیت و تنوع زیستی جانوران در کشور را به شدت تهدید می کرد، ولی با تلاش سازمان حفاظت از محیط زیست کشور، زیستگاه های حفاظت شده و مناطق قرق زیادی در کشور به وجود آمد که باعث شده حیات گونه های جانوری ایران، تضمین شود. در کافه خبری که برگزار شد، ۴ نفر از مدیران ارشد سازمان محیط زیست کشور درباره محیط زیست جانواری ایران با ما به گفتگو پرداختند.
  محیط زیست  سازمان محیط زیست  دوستداران محیط زیست  حیوان  حفاظت از حیوانات  حیوانات وحشی  انقراض حیوانات و گیاهان  شکار  شکار پرنده
پروانه شکار حیوانات را صادر می‌کنند و با پولش پاسگاه محیط‌بانی می‌سازند
خبرآنلاین / ۱۳۹۸/۱۱/۲۲ / اجتماعی
پروانه شکار حیوانات را صادر می‌کنند و با پولش پاسگاه محیط‌بانی می‌سازند
مهر نوشت: یک فعال محیط زیست، کم‌کاری در اخذ جریمه‌های نقدی از متخلفان صید و شکار و همچنین تولید سالی ۳۰ هزار اسلحه شکاری و صدور جواز برای آن را عامل افزایش شکار غیرمجاز در کشور دانست.
  سازمان محیط زیست  عیسی کلانتری  شکار  حیوان  حفاظت از حیوانات
هجوم سلاح‌های تازه به طبیعت/کم‌کاری در اخذ جریمه‌های شکار
مهر / ۱۳۹۸/۱۱/۲۲ / اجتماعی
هجوم سلاح‌های تازه به طبیعت/کم‌کاری در اخذ جریمه‌های شکار
یک فعال محیط زیست، کم‌کاری در اخذ جریمه‌های نقدی از متخلفان صید و شکار و همچنین تولید سالی ۳۰ هزار اسلحه شکاری و صدور جواز برای آن را عامل افزایش شکار غیرمجاز در کشور دانست.
  سازمان محیط زیست  عیسی کلانتری  شکارچی  شکار و صید  اسلحه غیرمجاز
دستگیری ۳۳ متخلف شکار و صید در استان تهران
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۱/۱۴ / اجتماعی
دستگیری ۳۳ متخلف شکار و صید در استان تهران
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران از کشف و ضبط ۳۹ اسلحه شکاری و جنگی در استان تهران در دی ماه و برخورد با متخلفان شکار غیرمجاز توسط یگان حفاظت محیط زیست این استان خبر داد.
  دستگیری  شکارچی غیرمجاز  اداره کل محیط زیست استان تهران
روزنامه اعتماد / ۱۳۹۸/۱۱/۱۴ / ...
تفنگت را زمین بگذار
بالاخره پس از چندین سال، ظاهرا سازمان حفاظت محیط زیست و دستگاه‌های مربوطه در امور واردات و تولید و فروش اسلحه و مهمات شکاری به توافق رسیده‌اند که طی یک دستورالعمل جدید، سلاح‌های شکاری موجود در کشور را مدیریت کنند. در آیین‌نامه اجرایی قانون شکار و صید که هشتم دی‌ماه امسال به تصویب رسیده و اخیرا ابلاغ شده، موضوع محدود شدن مجوزهای «حمل سلاح» و همچنین صدور این مجوزها با نظر سازمان حفاظت محیط زیست مطرح شده است. به نظر می‌رسد که این یکی از اساسی‌ترین اقدامات در جهت کاهش تخلفات شکار و صید در کشور باشد.
مرگ پرندگان در میانکاله
صدا و سیما / ۱۳۹۸/۱۱/۰۷ / فیلم
مرگ پرندگان در میانکاله
با توجه به وقوع تلفات غیرعادی پرندگان مهاجر در تالاب بین المللی میانکاله و مشخص نشدن علت حادثه، هرگونه شکار و صید پرندگان مهاجر در استان‌های مازندران و گستان ممنوع اعلام شد.
روزنامه همشهری / ۱۳۹۸/۱۰/۲۳ / ...
ممنوعیت صدور پروانه حمل و نگهداری سلاح شکاری برای سابقه‌دارها
کیومرث کلانتری، معاون محیط طبیعی و تنوع‌زیستی سازمان حفاظت محیط زیست گفت: صدور پروانه حمل و نگهداری سلاح شکاری برای افراد دارای سابقه کیفری ممنوع است. به گزارش سازمان حفاظت محیط زیست، کیومرث کلانتری با اشاره به آئین‌نامه اجرایی قانون شکار و صید گفت: به استناد ماده ۱۷ آیین‌نامه اجرایی قانون شکار و صید، صدور پروانه حمل‌و نگهداری سلاح شکاری برای افراد دارای سابقه کیفری موثر و افراد فاقد گواهی آموزشی موضوع ماده ۱۵ آیین‌نامه مذکور ممنوع است.  معاون محیط طبیعی و تنوع‌زیستی سازمان حفاظت محیط‌زیست تاکید …
شکار تک درنای سیبری ۱۲۰ میلیون تومان جریمه دارد
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۰/۱۷ / علمی و آموزشی
شکار تک درنای سیبری ۱۲۰ میلیون تومان جریمه دارد
ساری - ایرنا - در تازه‌ترین آئین‌نامه اجرایی هیات وزیران مربوط به قانون شکار و صید با هدف افزایش جریمه ضرر و زیان به جانوران وحشی، برای شکار تک درنای سیبری ۱۲۰ میلیون تومان جریمه در نظر گرفته شد.
  محیط زیست  شکارچیان غیرمجاز  شکار پرندگان  مازندران
مقابله و برخورد با ۲۷۳ مورد تخریب محیط زیست در اردبیل
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۰/۱۶ / ...
مقابله و برخورد با ۲۷۳ مورد تخریب محیط زیست در اردبیل
مدیر کل حفاظت محیط زیست استان اردبیل گفت:‌ در سه ماهه سوم سال‌جاری ۷۳ قبضه اسلحه از متخلفان شکار و صید کشف و با ۲۷۳ مورد تخریب و آلودگی محیط زیست در سطح استان اردبیل مقابله و برخورد شده است.
  استانی-اجتماعی  تخریب محیط زیست
جریمه شکار 2 برابر شد
روزنامه همشهری / ۱۳۹۸/۱۰/۱۰ / اجتماعی
جریمه شکار 2 برابر شد
الهام مصدقی‌راد _ خبر‌نگار افزایش میزان تخلفات صید و شکار که چند ‌ماه قبل توسط شورای‌عالی محیط‌زیست تصویب شده بود به ‌اجرا درآمد. حمید ظهرابی، ‌معاون وقت محیط‌زیست طبیعی سازمان محیط زیست، مردادماه گذشته اعلام کرد: «ضرر و زیان جانوران وحشی به‌طور متوسط در همه گونه‌ها 50درصد و در برخی گونه‌ها که ارزش اکولوژیک بالایی دارند و گونه‌هایی که به دلایل مختلف مورد هجمه بیشتری قرار گرفته‌اند تاحدود 100درصد نیز افزایش یافته است.» کیومرث کلانتری، معاون فعلی محیط‌زیست طبیعی سازمان حفاظت محیط‌زیست نیز اعلام …
مجوز واردات یک هزار دستگاه آمبولانس برای وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی صادر شد/ تصویب آیین نامه اجرایی قانون تقویت و توسعه نظام استاندارد / آیین نامه اجرایی قانون شکار و صید اصلاح شد/ تصویب آیین نامه اجرایی خرید و فروش اوراق مالی اسلامی منتشره دولت و
برنا / ۱۳۹۸/۱۰/۰۸ / سیاسی
مجوز واردات یک هزار دستگاه آمبولانس برای وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی صادر شد/ تصویب آیین نامه اجرایی قانون تقویت و توسعه نظام استاندارد / آیین نامه اجرایی قانون شکار و صید اصلاح شد/ تصویب آیین نامه …
هیات وزیران در جلسه عصر یکشنبه به ریاست حجت الاسلام والمسلمین دکتر روحانی رئیس جمهوری، آیین نامه اجرایی قانون تقویت و توسعه نظام استاندارد را با هدف تضمین سلامت و بهداشت عمومی و بهبود فرآیندهای اجرایی آنها در کشور، ایجاد تحول در نظام استانداردسازی کشور و مدیریت کیفیت محصولات و کالاها به تصویب رساند.
افزایش ۵۰ درصدی جرائم تخلفات شکار و صید از امروز اجرایی شد
مهر / ۱۳۹۸/۱۰/۰۷ / اجتماعی
افزایش ۵۰ درصدی جرائم تخلفات شکار و صید از امروز اجرایی شد
ایلام - معاون محیط زیست طبیعی و تنوع زیستی سازمان حفاظت محیط زیست کشور گفت: افزایش ۵۰درصدی جرائم تخلفات شکار و صید از امروز اجرایی شده است.
  سازمان محیط زیست  شکارچی  شکار و صید
شکارچیان بابلسر را به میدان تیر تبدیل کردند + فیلم
تسنیم / ۱۳۹۸/۱۰/۰۳ / اجتماعی
شکارچیان بابلسر را به میدان تیر تبدیل کردند + فیلم
عدم‌برخورد قانونی با صید و شکار و عرضه پرندگان مهاجر در استان مازندران کار را به جایی رسانده شکارچیان در زمین‌های کشاورزی مجاور مناطق مسکونی شهر بابلسر برای شکار پرندگان مهاجر آسمان بابلسر را به رگبار گلوله بستند.
همراهی با شکار غیرقانونی پرندگان مهاجر در رسانه ملی!
تسنیم / ۱۳۹۸/۱۰/۰۲ / اجتماعی
همراهی با شکار غیرقانونی پرندگان مهاجر در رسانه ملی!
متاسفانه منتقد صید و شکاری در برنامه حضور نداشت تا یادآور شود که صیادان فریدونکنار، سرخرود و ازباران، بیش از هر فرد دیگری به ارزش پرنده‌های مهاجر واقف هستند اما در جایی که پای سود و منفعت در میان باشد، کمتر صیادی به رهاسازی آنها رضایت خواهد داد!
تصویب بهای جدید ضرر و زیان جانوران وحشی
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۰/۰۲ / اجتماعی
تصویب بهای جدید ضرر و زیان جانوران وحشی
معاون محیط زیست طبیعی و تنوع زیستی گفت: شورای عالی حفاظت محیط زیست کشور بر اساس اختیارات تکلیف شده در قانون شکار و صید جدول جدید ضرر و زیان جانوران وحشی را تصویب کرد.
  سازمان حفاظت محیط زیست  شورای عالی محیط زیست  شکار
شکارچی متخلف در منطقه کشار بندر خمیر دستگیر شد
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۹/۳۰ / ...
شکارچی متخلف در منطقه کشار بندر خمیر دستگیر شد
فرمانده یگان حفاظت محیط‌زیست شهرستان بندر خمیر از دستگیری یک نفر متخلف شکار و صید در مناطق هم‌جوار با منطقه حفاظت‌شده کشار در آن شهرستان خبر داد.
  منطقه هرمزگان  استانی-اجتماعی  اخبار اجتماعی - هرمزگان
لازم‌الاجرا شدن افزایش جرایم نقدی صید و شکار وحوش از ۷ دی
تسنیم / ۱۳۹۸/۰۹/۲۳ / اجتماعی
لازم‌الاجرا شدن افزایش جرایم نقدی صید و شکار وحوش از ۷ دی
جرائم نقدی قابل پرداخت بابت ضرر و زیان وارده به محیط زیست ناشی از شکار و صید غیرمجاز جانوران وحشی که در شورای عالی حفاظت محیط زیست به تصویب رسیده و در روزنامه رسمی کشور درج شد از هفتم دی‌ ماه لازم‌الاجرا خواهد بود.
لزوم ممنوعیت گردشگری شکار و اصلاح قانون شکار و صید + تصاویر
تسنیم / ۱۳۹۸/۰۹/۱۸ / اجتماعی
لزوم ممنوعیت گردشگری شکار و اصلاح قانون شکار و صید + تصاویر
سازمان محیط زیست با استفاده از خلأهای موجود در قانون کهنه شکار و صید در راستای همراهی با برگزارکنندگان تورهای شکار به اتباع خارجی مجوز شکار می‌فروشد اما ابعاد گسترده انتقادات، لزوم ممنوعیت گردشگری شکار و البته اصلاح قانون شکار و صید را گوشزد می‌کند.
پناهگاه یا قتلگاه
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۹/۰۶ / علمی و آموزشی
پناهگاه یا قتلگاه
پرندگان مهاجر هر سال زمستان و تابستان مهمان ایران می‌شوند اما در چند سال گذشته صید و شکار بی‌رویه آنها و تخریب زیستگاه‌هایشان موجب کم شدن جمعیت آنها در ایران شده است و همین مساله موجب بر هم خوردن تعادل در محیط‌زیست ایران شده است. اما مهم‌ترین نام در فصل زمستان نام تالاب فریدونکنار و کشتار پرندگان مهاجر است. بسیاری معتقدند ردپای مسئولان محلی در این مساله پررنگ است.
  محیط زیست  کشتار پرندگان مهاجر  فریدونکنار  حیات وحش  پرندگان مهاجر  ایران
تبدیل «خروسان» ازنا به منطقه شکار و صید ممنوع
مهر / ۱۳۹۸/۰۹/۰۳ / اجتماعی
تبدیل «خروسان» ازنا به منطقه شکار و صید ممنوع
خرم‌آباد- معاون فنی اداره کل حفاظت محیط زیست لرستان از تبدیل «خروسان» ازنا به منطقه شکار و صید ممنوع خبر داد.
  محیط زیست لرستان  نبی الله قائد رحمتی  شکار و صید
فروش لاشه ۲۰۰ هزارتومانی به نام مبارزه با فقر
مهر / ۱۳۹۸/۰۸/۲۰ / اجتماعی
فروش لاشه ۲۰۰ هزارتومانی به نام مبارزه با فقر
ویدیویی که دیروز ١٩ آبان ٩٨  از بازار غیر قانونی لاشه فروشی فریدونکنار تهیه شده خبر از کشتار انبوه و بیرحمانه پرندگان مهاجر در روزه سکوت متولیان حفظ محیط زیست و استانداری مازندران می‌دهد.
  سازمان محیط زیست  استانداری مازندران  عباس اسکندری  شکارچی  صید و شکار  حیات وحش  پرندگان مهاجر  فریدونکنار
«پرتاب پرسش»
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۸/۱۱ / اجتماعی
«پرتاب پرسش»
تهران- ایرنا- انسان موجود پرتاب‌گر است، یعنی به طور طبیعی، تکوینی، اجتماعی، اکتسابی و ارتکازی، پرتاب‌کردن، افکندن، انداختن، صادر کردن و تولید نمودن، از خصایص و ویژگی‌های ذاتی آدمیست. مثلا شکار کردن و تیر انداختن، نوعی پرتاب‌کردن است. قلاب‌اندازی و ماهی‌گیری، نوع دیگری از پرتاب‌کردن و صید نمودن است. سنگ و کلوخ‌انداختن، خشم و خشونت اظهار داشتن، فحش و فحاشی‌نمودن، گلوله و موشک‌انداختن، کلمات پرت‌کردن، نمونه‌های دیگر خصلت «پرتاب‌گری» است.
  فلسفه  نیروی انسانی  روانشناسی بالینی
به دنبال متخلفان صید پرندگان آبزی در تالاب‌های خوزستان
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۸/۰۸ / ...
به دنبال متخلفان صید پرندگان آبزی در تالاب‌های خوزستان
 مدیرکل حفاظت محیط زیست خوزستان از دستگیری بیش از ۶۲ متخلف شکار و صید در خوزستان در یک ماه گذشته خبر داد.
  استانی-اجتماعی  اخبار اجتماعی - خوزستان  محیط زیست
عدم توقف نسل‌کشی پرندگان در جنوب/ برخورد با تخلفات صید نمادین است
مهر / ۱۳۹۸/۰۸/۰۱ / اجتماعی
عدم توقف نسل‌کشی پرندگان در جنوب/ برخورد با تخلفات صید نمادین است
یک فعال محیط زیست نسبت به آغاز مجدد نسل‌کشی پرندگان مهاجر در جنوب کشور هشدار داد و گفت: روزانه صدها لاشه از انواع پرندگان مهاجر بدون کوچکترین برخوردی در بازارهای شهرها به فروش می‌رسد.
  تالاب هورالعظیم  خوزستان  اداره کل محیط زیست خوزستان  شکارچی  پرندگان مهاجر  رضا نیک فلک  صید و شکار
آغاز کشتار غیرقانونی
تسنیم / ۱۳۹۸/۰۷/۲۳ / اجتماعی
آغاز کشتار غیرقانونی "پرندگان مهاجر" در فریدونکنار / ۱۰ صیاد در راس هرم کشتار!
پس از گذشت ۶ سالِ بی‌حاصل از تدوین طرح ۵ساله تعامل با متخلفان به منظور ساماندهی صید و شکار در فریدونکار، امسال هم صید و عرضه غیرقانونی پرندگان مهاجر در منطقه آغاز شده تا لزوم ورود فرااستانی دستگاه‌های قضایی و اجرایی به این معضل بار دیگر یادآوری شود.
۱۱۱ مورد تخلف زیست‌محیطی در استان سمنان/ ۱۵۷ شکارچی دستگیر شدند
مهر / ۱۳۹۸/۰۷/۱۳ / اجتماعی
۱۱۱ مورد تخلف زیست‌محیطی در استان سمنان/ ۱۵۷ شکارچی دستگیر شدند
سمنان - فرمانده یگان محیط‌زیست استان سمنان بابیان اینکه ۱۱۱ مورد کشف تخلف زیست‌محیطی طی شش‌ماهه اول سال جاری در استان انجام شد، گفت: طی این مدت ۱۵۷ شکارچی دستگیر شدند.
  محیط زیست سمنان  شکارچی  صید و شکار
جزئیات اصلاح آئین‌نامه "قانون شکار"/ دشوارتر شدن شرایط دریافت پروانه حمل سلاح شکاری
تسنیم / ۱۳۹۸/۰۷/۱۳ / اجتماعی
جزئیات اصلاح آئین‌نامه "قانون شکار"/ دشوارتر شدن شرایط دریافت پروانه حمل سلاح شکاری
یکی از مهمترین اصلاحات پیشنهادی سازمان در آئین‌نامه اجرایی قانون شکار و صید این است که پروانه حمل سلاح شکاری افراد دارای سوء‌سابقه و متخلفان حوزه شکار و صید از سوی دستگاه‌های متولی صادرکننده جواز حمل سلاح شکاری ابطال شود.
دستگیری شکارچیان در پناهگاه خوش ییلاق شاهرود/ لاشه ۱۳ کبک کشف شد
مهر / ۱۳۹۸/۰۷/۱۲ / اجتماعی
دستگیری شکارچیان در پناهگاه خوش ییلاق شاهرود/ لاشه ۱۳ کبک کشف شد
شاهرود - رئیس اداره محیط‌زیست شاهرود از دستگیری شکارچیان در منطقه پناهگاه حیات‌وحش خوش ییلاق این شهرستان خبر داد و گفت: از این متخلفان ۱۳ قطعه لاشه کبک کشف شد.
  صید و شکار  محیط زیست سمنان  علی‌اکبر قربان‌لو  شکارچی  شاهرود
نگرانی از تلاش پنهان سازمان محیط زیست برای تغییر آیین‌نامه قانون شکار و صید
تسنیم / ۱۳۹۸/۰۷/۰۹ / اجتماعی
نگرانی از تلاش پنهان سازمان محیط زیست برای تغییر آیین‌نامه قانون شکار و صید
رویکرد قابل‌تامل سازمان حفاظت محیط زیست در دوره ریاست کلانتری از یک سو و تنظیم و ارائه پیشنویس اصلاح آئین‌نامه قانون شکار و صید در سکوت مطلق از سوی دیگر، نگرانی دوستداران محیط زیست را نسبت به پیامدهای منفی احتمالی این پیش‌نویسِ پنهان در پی داشته است.
پیشنهاد اصلاح آیین‌نامه قانون شکار و صید در دستور کار هیئت وزیران قرار گرفت
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۷/۰۹ / سیاسی
پیشنهاد اصلاح آیین‌نامه قانون شکار و صید در دستور کار هیئت وزیران قرار گرفت
در جلسه اصلی کمیسیون لوایح هیئت دولت که به ریاست وزیر دادگستری برگزار شد، فرآِیند بررسی پیشنهاد سازمان حفاظت محیط زیست درخصوص اصلاح آیین‌نامه اجرایی قانون شکار و صید به پایان رسید.
  هیات دولت
محکوم شدن چهار شکارچی متخلف در کاشان
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۶/۳۰ / ...
محکوم شدن چهار شکارچی متخلف در کاشان
رئیس اداره حفاظت محیط زیست کاشان از صدور رأی قطعی، جزای نقدی و ضبط اسلحه برای چهار نفر از متخلفان شکار و صید در این شهرستان خبر داد.
  استانی-شهرستانها  شکارچی متخلف
عکس | پشتکار خرس‌ها برای شکار سالمون در عکس روز نشنال جئوگرافیک
خبرآنلاین / ۱۳۹۸/۰۶/۰۸ / عکس
عکس | پشتکار خرس‌ها برای شکار سالمون در عکس روز نشنال جئوگرافیک
عکس روز نشنال جئوگرافیک خرس‌ها را در حال صید ماهی سالمون در آبشارهای Brooks آلاسکا نشان می‌دهد. Taylor Albright، عکاس، می‌گوید: یکی از این خرس‌ها خیلی مشتاق و پرپشتکار برای شکار ماهی بود. او چون جای پای محکمی در داخل آب نداشت، شکار خود را از دست داد. این خرس در نهایت به جایگاه قبلی خود رفت تا منتظر یک فرصت دوباره برای صید ماهی سالمون باشد.
  نشنال جئوگرافی  عکس  سرگرمی  حیات وحش
اجرای طرح ساماندهی شکار و صید در فریدونکنار و محمود آباد
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۵/۲۹ / ...
اجرای طرح ساماندهی شکار و صید در فریدونکنار و محمود آباد
رییس اداره نظارت بر حیات وحش اداره کل محیط زیست مازندران گفت: طرح ساماندهی شکار و صید امسال در فریدونکنار و محمودآباد به یک مطالبه عمومی تبدیل شده است.
  طرح ساماندهی شکار و صید  شکار پرندگان
پرداخت "هزینه دادرسی" چگونه باعث تهدید حیات وحش و پایمال شدن "حقوق عامه" شده است؟
تسنیم / ۱۳۹۸/۰۴/۳۰ / اجتماعی
پرداخت "هزینه دادرسی" چگونه باعث تهدید حیات وحش و پایمال شدن "حقوق عامه" شده است؟
تا به امروز پرداخت "هزینه دادرسی" از سوی سازمان حفاظت محیط زیست برای طرح دعاوی مرتبط با تخلفات شکار و صید باعث شده این سازمان از طرح شکایت منصرف شود! مثلاً تا‌کنون هیچ‌یک از عاملان کشتار پلنگ، جریمه ۸۰میلیونی ناشی از کشتار پلنگ را پرداخت نکرده‌اند!
رد پای کوسه‌ها در روغن لنج تا کاسه سوپ
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۴/۲۳ / علمی و آموزشی
رد پای کوسه‌ها در روغن لنج تا کاسه سوپ
تهران- ایرنا- کوسه ماهیان آبزیان ارزشمندی برای اقیانوس‌ها و دریاها محسوب می‌شوند که متاسفانه طی چند سال اخیر به علت صید بی‌رویه در معرض خطر انقراض قرار گرفته‌اند هر چند قوانین و جرایمی در دنیا و ایران برای حفاظت از کوسه‌ها وضع شده اما به نظر می‌رسد آن‌طور که باید بازدارنده نیستند و همچنان شاهد شکار بی‌رویه این آبزیان با هدف تهیه سوپ و مصرف گوشت آنها هستیم.
‌معرفی ۱۰۱ متخلف شکار و صید به مراجع قضایی کهگیلویه و بویراحمد
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۴/۱۱ / ...
‌معرفی ۱۰۱ متخلف شکار و صید به مراجع قضایی کهگیلویه و بویراحمد
فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون مجموع ۷۶ مورد تخلف ثبت شده که در این راستا ۱۰۱ نفر به مراجع قضایی معرفی شده اند.
  متخلف شکار و صید
خانه را به تابوت حیات وحش تبدیل نکنیم
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۳/۲۸ / علمی و آموزشی
خانه را به تابوت حیات وحش تبدیل نکنیم
تهران- ایرنا- چند سالی است که تب نگهداری حیوانات وحشی به نام حیوانات خانگی در کشور و حتی دنیا دیده می‌شود، در حالیکه بر اساس قانون شکار و صید وقتی حیوانی از طبیعت جدا شود دیگر به عنوان حیوان مُرده تلقی می‌شود چون دیگر در آمار حیات وحش نمی‌گنجد؛ و با این کار ، عملا خانه‌ها را به تابوت این حیوانات تبدیل می‌کنیم.
  محیط زیست
متخلف محیط زیست بوشهر پس از 10 سال دستگیر شد
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۲/۲۸ / اجتماعی
متخلف محیط زیست بوشهر پس از 10 سال دستگیر شد
بوشهر- ایرنا- فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان بوشهر گفت: متخلف شکار و صید در منطقه شکار ممنوع شاهزاده ابراهیم - تنگ باهوش پس ازیک دهه فرار توسط محیط بانان این استان دستگیر شد.
  اجتماعی  محیط زیست  متخلف شکار  بوشهر
ضرب و شتم ۲ محیط‌بان توسط متخلفان صید غیر مجاز
خبرآنلاین / ۱۳۹۸/۰۲/۱۱ / اجتماعی
ضرب و شتم ۲ محیط‌بان توسط متخلفان صید غیر مجاز
مهر نوشت: رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان پارس آباد از ضرب و شتم محیط بان منطقه شکار ممنوع اصلاندوز در نوار مرزی رودخانه ارس توسط متخلفین صید و شکار خبر داد.
شکارچیان ، 2 محیط بان پارس آبادی را مصدوم کردند
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۲/۱۱ / اجتماعی
شکارچیان ، 2 محیط بان پارس آبادی را مصدوم کردند
اردبیل - ایرنا - رییس اداره حفاظت محیط زیست پارس آباد مغان از ضرب و شتم 2 محیط بان منطقه شکار ممنوع اصلاندوز در نوار مرزی رودخانه ارس توسط متخلفان صید و شکار خبر داد.
170 پرونده تخلف زیست محیطی در قزوین تشکیل شد
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۱/۲۸ / علمی و آموزشی
170 پرونده تخلف زیست محیطی در قزوین تشکیل شد
قزوین - ایرنا - فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان قزوین گفت:سال گذشته 170 پرونده تخلف زیست محیطی در قزوین تشکیل شد که 105 مورد مربوط به تخلفات شکار و صید و 65 فقره مرتبط با آلودگی و تخریب محیط زیست بود.
حکم قضایی سبز برای متخلف شکار در شهرضا صادر شد
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۱/۲۷ / اجتماعی
حکم قضایی سبز برای متخلف شکار در شهرضا صادر شد
اصفهان- ایرنا- سرپرست اداره حفاظت محیط زیست شهرضا از صدور یک حکم سبز قضایی برای متخلف شکار و صید در این شهرستان خبر داد.
مردم خراسان شمالی در 13 فروردین با طبیعت مهربان بودند
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۱/۱۴ / اجتماعی
مردم خراسان شمالی در 13 فروردین با طبیعت مهربان بودند
بجنورد- ایرنا- مدیرکل حفاظت از محیط زیست خراسان شمالی گفت: مردم و مسافران در 13 فروردین با طبیعت مهربان بودند و گزارشی از تخلف در حوزه محیط زیست اعم از تخریب، صید و یا شکار غیرمجاز در این روز دریافت نشده است.
خرید و فروش لاک پشت، مار آبی و سمندر جرم است
ایرنا / ۱۳۹۷/۱۲/۲۰ / علمی و آموزشی
خرید و فروش لاک پشت، مار آبی و سمندر جرم است
همدان- ایرنا- فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان همدان گفت: براساس ماده 10 قانون شکار و صید حمل، عرضه، فروش و صدور جانوران وحشی از جمله لاک پشت، مار آبی و سمندر جرم بوده و متخلفان مشمول پرداخت جزای نقدی و حبس می شوند.
اخبار کوتاه محیط زیست در اصفهان
ایرنا / ۱۳۹۷/۱۲/۱۸ / اجتماعی
اخبار کوتاه محیط زیست در اصفهان
اصفهان- ایرنا- برگزاری اولین نمایشگاه تخصصی دانش آموزی محیط زیست در اصفهان، دستگیری پنج متخلف شکار و صید در اردستان و رونمایی از سامانه پایش برخط وضعیت کمی تالاب بین المللی گاوخونی مهمترین خبرهای زیست محیطی هفت روز گذشته در استان اصفهان است.
عضو فراکسیون محیط زیست مجلس: قانون شکار و صید بازنگری شود
تسنیم / ۱۳۹۷/۱۲/۱۳ / اجتماعی
عضو فراکسیون محیط زیست مجلس: قانون شکار و صید بازنگری شود
عضو فراکسیون محیط زیست مجلس گفت: برای جلوگیری از آسیب به جمعیت وحوش؛ نیاز است سمن‌ها و فعالان محیط زیست پیگیر ممنوعیت شکار و صید شده؛ و مجلس ضمن بازنگری در قانون شکار و صید، این ممنوعیت را در قالب طرحی به سازمان حفاظت محیط زیست اجبار کند.
کشف کوله‌پشتی حامل قوچ شکار شده
انتخاب / ۱۳۹۷/۱۲/۰۸ / اجتماعی
کشف کوله‌پشتی حامل قوچ شکار شده
مامورین یگان تکاوری ساغند استان یزد، عاملان شکار و صید در شهرستان اردکان را دستگیر کردند.
صدور مجوز کشتار بیش از ۲۰۰۰ نهنگ در ایسلند تا ۵ سال آینده
ایسنا / ۱۳۹۷/۱۲/۰۵ / اجتماعی
صدور مجوز کشتار بیش از ۲۰۰۰ نهنگ در ایسلند تا ۵ سال آینده
با وجود این که تنها دو شرکت صید نهنگ در ایسلند باقی مانده و شکار این آبزیان بزرگ‌جثه به دلیل غیرانسانی بودن،‌ منافع اقتصادی پایین و ممنوعیت بین‌المللی کشتار نهنگ‌ها تبدیل به صنعتی کوچک شده است، دولت ایسلند این هفته نیز اعلام کرد که مجوز کشتار ۲۰۰۰ قطعه نهنگ را تا پنج سال آینده صادر خواهد کرد.
رهاسازی جغد و تخریب کومه های غیرمجاز در رشت و لنگرود
ایرنا / ۱۳۹۷/۱۲/۰۱ / اجتماعی
رهاسازی جغد و تخریب کومه های غیرمجاز در رشت و لنگرود
رشت - ایرنا - یک بهله جغد پس از تیمار در رشت رهاسازی و کومه های شکار و صید در شهرستان لنگرود تخریب شدند.
«کرفس»؛ قرق اختصاصی پیشنهادی همدان
ایسنا / ۱۳۹۷/۱۱/۲۸ / ...
«کرفس»؛ قرق اختصاصی پیشنهادی همدان
‌مدیرکل حفاظت محیط زیست استان همدان با اشاره به ابلاغ دستورالعمل نحوه واگذاری و بهره برداری از قرق‌های اختصاصی به ادارات کل حفاظت محیط زیست استان‌ها گفت: بر اساس ماده ۹ آئین نامه اجرایی قانون شکار و صید قرق های اختصاصی به محدوده‌ای از کوهستان، جنگل و مرتع اطلاق می‌شود که امتیاز شکار و صید در آن با رعایت حقوق اشخاص و قوانین و مقررات مربوطه انجام گیرد.
اعتماد آنلاین / ۱۳۹۷/۱۱/۲۷ / ...
 فروش عقاب در فضای مجازی
رئیس محیط زیست شهر تهران با بیان اینکه نگهداری، شکار و صید و خرید و فروش هر گونه حیات وحش از جمله پرندگان شکاری بر اساس قانون شکار و صید، جرم است. درباره تصاویر منتشره در فضای مجازی مبنی بر نقل و انتقال عقاب توسط فردی شرور توضیحاتی داد.
فاز نخست هزینه‌کرد عواید پروانه‌های شکار آغاز شد
مهر / ۱۳۹۷/۱۱/۲۴ / اجتماعی
فاز نخست هزینه‌کرد عواید پروانه‌های شکار آغاز شد
دفتر حفاظت و مدیریت شکار و صید سازمان حفاظت محیط زیست در اطلاعیه‌ای، از آغاز فاز نخست هزینه‌کرد عواید ناشی از صدور پروانه‌های شکار در سال جاری توسط صندوق ملی محیط زیست خبر داد.