سه شنبه, ۶ خرداد, ۱۳۹۹ / 26 May, 2020
طرح بایوجمی
بندرانزلی همچون آستارا شهرستان مرزی تلقی شود
۱۳۹۸/۱۰/۳۰ / استانی-شهرستانها / بندر انزلی / طرح بایوجمی
بندرانزلی همچون آستارا شهرستان مرزی تلقی شود
فرماندار بندرانزلی با اشاره مرز تلقی شدن آستارا و امتیازات ویژه این شهرستان، گفت: در استان گیلان فقط آستارا را شهرستان مرزی حساب می کنند، اما انزلی نیز دارای مرز آبی است و امیدواریم با اقدامات صورت گرفته کل شهرستان انزلی را مرزی تلقی کنیم.
۱۳۹۸/۰۹/۰۶
به متصرف و متجاوز اموال عمومی نباید خدمات ارائه شود
دادستان کل کشور گفت: در جریان پرونده پروژه بایوجمی بوده و از تهران موضوع را دنبال می‌کردم، امروز اعلام کردم تا زمانی که تمام مراکز علمی و دستگاه‌های ذی‌ربط اعلام نکنند که این پروژه خطری برای شهروندان و آبزیان و محیط زیست ندارد نباید اجازه داد که طرح اجرا شود.
۱۳۹۸/۰۹/۰۶
توقف پروژه زیست پالایی بندرانزلی به دستور دادستانی کشور
دادستان کل کشور از پروژه بایوجمی بندرانزلی بازدید کرد و گفت: اجرای طرح تا زمان تایید مراکز علمی متوقف می ماند.
۱۳۹۸/۰۹/۰۶
بازدید میدانی دادستان کل کشور از پروژه بایوجمی بندرانزلی/ توقف اجرای طرح تا زمان تایید مراکز علمی/ دستگاه قضایی حافظ منافع ملی خواهد بود
دادستان کل کشور در راستای صیانت از حقوق عامه و بررسی وضعیت ساخت سازهای سواحل دریای خزر در انزلی از مناطق کپورچال وسنگاچین بازدید کرد.
۱۳۹۸/۰۸/۱۸
"کلانتری" منافع چندصد میلیاردی اجرای بایوجمی را به نظر متخصصان ترجیح داد! + سند
کلانتری با علم به مخالفت متخصصانی که به منظور ارزیابی "طرح بایوجمی" به سازمان محیط زیست دعوت شده بودند طی نامه‌ای خطاب به محمدباقر نوبخت خواهان تخصیص دستکم ۱۲۵ میلیارد تومان برای اجرای فاز نخست این طرح شده است!
۱۳۹۸/۰۸/۱۲
ادامه آزمایش‌های طرح بایوجمی منوط به مجوز دادستانی است
مدیرکل دفتر حفاظت و احیای تالاب‌ها سازمان حفاظت محیط زیست می‌گوید که در حال حاضر دادستانی انجام آزمایش‌ها برای بررسی اثرات روش بایوجمی بر اکوسیستم تالاب انزلی را ممنوع کرده است، در‌صورتی‌که برای تبدیل کردن تردیدها به یقین لازم است که این آزمایش‌ها صورت گیرد.به گزارش ایسنا، خرداد ماه امسال بود که دادستانی احیای تالاب انزلی به روش بایوجمی را متوقف کرد چرا که نگرانی‌هایی درباره سمی و سرطان‌زا بودن دی‌اکسیدتیتاینوم موجود در این روش وجود دارد. هر چند که عیسی کلانتری، رئیس سازمان حفاظت محیط زیست، معتقد است که طرح بایوجمی بدون دلیل متوقف شده اما دادستانی انزلی می‌گوید که حدود ۶۰۰ صفحه اسناد و مقالات دراین‌باره وجود دارد که به سازمان محیط زیست ارائه شده است. اما حالا پس از گذشت حدود چهار ماه از توقف …
۱۳۹۸/۰۸/۰۶
واکنش دادستان انزلی به ادعای رئیس سازمان محیط زیست
دادستان عمومی و انقلاب انزلی در واکنش به ادعای رئیس سازمان محیط زیست درباره توقیف بدون دلیل طرح معروف به بایوجمی گفت: حدود ۶۰۰ صفحه اسناد و مدارک همراه مقالات در این باره وجود دارد که عمده آن به محیط زیست ارائه شده است.
۱۳۹۸/۰۸/۰۶
پاسخ دادستان انزلی به ادعای کلانتری: ستاد نانو صراحتا با اجرای بایومی مخالفت کرده/بایوجمی بدون مجوز اجرا شد
دادستان عمومی و انقلاب انزلی، در واکنش به ادعای رئیس سازمان محیط زیست درباره توقیف بدون دلیل طرح معروف به بایوجمی گفت: حدود 600 صفحه اسناد و مدارک همراه مقالات در این باره وجود دارد که عمده آن به محیط زیست ارائه شده است.
۱۳۹۸/۰۸/۰۶ / سازمان محیط زیست / قوه قضاییه / بندرانزلی
ادله لازم به محیط زیست برای توقف طرح بایوجمی ارائه شده است
 دادستان عمومی و انقلاب انزلی، در واکنش به ادعای رئیس سازمان محیط زیست درباره توقیف بدون دلیل طرح معروف به بایوجمی گفت: حدود ۶۰۰ صفحه اسناد و مدارک همراه مقالات در این باره وجود دارد.
۱۳۹۸-۰۶-۱۶
اینجا هلند نیست من هم پتروس فداکار نیستم
مجری طرح بایوجمی در تالاب انزلی می‌گوید: ما از علم و روش‌های علمی گریزانیم؛ نمونه‌اش در همین تالاب انزلی. چرا وقتی ۲۶ سال به‌جز لایروبی هیچ پیشنهادی برای احیای آن وجود ندارد، حتی برای اجرای تحقیقاتیِ یک روش که شاید بتواند تالاب را نجات دهد، کارشکنی می‌کنند.
۱۳۹۸/۰۵/۲۶
"بایوجمی" مورد تایید دانشکده محیط زیست دانشگاه تهران هم نیست!
رئیس دانشکده محیط زیست دانشگاه تهران درباره موضع این دانشکده نسبت به ارزیابی اثرات طرح بایوجمی گفت: آنچه اعلام شده، ارزیابی شخصی یکی از اعضای هیئت علمی دانشکده محیط زیست است نه ارزیابی دانشکده محیط زیست دانشگاه تهران!
۱۳۹۸/۰۵/۰۸ / رئیس سازمان محیط زیست / عیسی کلانتری / غلامحسین اسماعیلی
"بایوجمی" و "طرح طوبی"؛‌ دو پرونده قضایی برای رئیس سازمان محیط زیست
سخنگوی قوه‌قضائیه در پاسخ به سوال دیگری درباره تشکیل پرونده برای رئیس سازمان محیط زیست در ارتباط با طرح طوبی و همچنین آخرین وضعیت اعلام جرم دادستان بندر انزلی از رئیس این سازمان در ارتباط با طرح بایوجمی گفت: اصل شکایت را تایید می‌کنم و شکایتی انجام شده است. در ارتباط با موضوع بندرانزلی، چون مرجع صالح به رسیدگی، تهران است، اعلام جرم دادستانی بندرانزلی برای رسیدگی به دادسرای تهران ارسال شده است.
۱۳۹۸/۰۵/۰۷ / بندرانزلی / محیط زیست / گیلان
اجرای طرح بایوجمی در تالاب انزلی باید متوقف بماند
رشت - ایرنا - بازرس کل استان گیلان اجرای طرح بایوجمی در تالاب بین المللی انزلی را دارای ریسک بالایی دانست و تأکید کرد: طرح تا زمان مشخص شدن اثرات زیست محیطی، سلامت آبزیان و شهروندان، باید متوقف بماند.
۱۳۹۸/۰۵/۰۳
اعلام جرم و افشاگری دستگاه قضا علیه دست‌اندرکاران بایوجمی
به گفته دادستان بندرانزلی که روز گذشته علیه دست‌اندرکاران طرح بایوجمی اعلام جرمی کرد، ماده بایوجمی بر خلاف ادعای ارزیاب آن، ماهیت نانویی دارد. همچنین اجرای این طرح بر خلاف ادعای سازمان محیط زیست بارها با مخالفت سازمان بین‌المللی جایکا مواجه شده است.
۱۳۹۸/۰۴/۳۰
عصبانیت سازمان محیط زیست از رسانه‌هایی که نمک‌گیر طرح "بایوجمی" نشدند!
سازمان حفاظت محیط زیست که تلاش‌های اخیرش به‌منظور استفاده از رسانه‌ها برای موجه جلوه دادن طرح موسوم به بایوجمی با در بسته مواجه شد، با انتشار کلیپی در فضای مجازی، رسانه‌هایی که نظرات منتقدان این طرح را منعکس می‌کنند به توهم توطئه متهم کرد!
۱۳۹۸/۰۴/۱۵
امام جمعه انزلی: برای دفاع از بایوجمی به خبرنگاران هدیه دادند
افرادی که در طرح بایوجمی متهم هستند و هنوز نتوانسته‌اند ادعاهایشان را ثابت کنند دائما درباره بی‌خطر بودن این طرح با صداوسیما مصاحبه میکنند. این افراد با پول بیت‌المال از خارج از استان خبرنگار دعوت کرده و به آنها هدیه دادند تا آنها بگویند طرح خوب است.
۱۳۹۸/۰۴/۰۹
"بایوجمی" کلاهی ۹۰۰ میلیارد تومانی بر سر محیط زیست برای تخریب تالاب انزلی
برای اجرای طرح موسوم به زیست‌پالایی تالاب انزلی با ماده بایوجمی، در فاز اول قرارداد ۹۰۰ میلیارد تومانی منعقد شده است! در حالیکه سمی بودن ماده بایوجمی محرز است؛ نفع "خانه کشاورز" به ریاست عیسی کلانتری در اجرای این طرح چیست؟
۱۳۹۸/۰۳/۲۵
میزگرد/ آیا "عیسی کلانتری" بدترین گزینه برای تصدی سازمان محیط‌ زیست است؟
در میزگرد معاون محیط زیست طبیعی سازمان محیط زیست در تسنیم موضوعاتی چون ارزیابی عملکرد عیسی کلانتری، طرح بایوجمی برای احیای تالاب انزلی، پرورش تیلاپیا، واگذاری کنوانسیون تنوع زیستی و... مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
۱۳۹۸/۰۳/۲۲
ارزیاب طرح احیای انزلی: "بایوجمی" ماهیت نانو ندارد/ منتقدان این طرح هم حق دارند!
مسئول ارزیاب اجرای بایوجیمی و طرح احیای انزلی، نگرانی‌های منتقدان طرح بایوجمی را به حق می‌داند و بر این باور است که استفاده نادرست شرکت نانو صنعت پرشیا از واژه نانو برای معرفی ماده بایوجمی، سوء تفاهم‌هایی را درباره این طرح به وجود آورده است.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •