سه شنبه, ۶ آبان, ۱۳۹۹ / 27 October, 2020
طلاق عاطفی
۱۳۹۹/۰۷/۲۲
برای تست کرونا دهانت را می‌بویند مبادا نگفته باشی دوستت دارم
شهرام شهیدی طـــنــزنـویــس  بین این همه خبر سیاسی در جهان یک خبر پزشکی توجه همه را به خود جلب کرد. پژوهشگران حوزه پزشکی اعلام‌کردند هورمون عشق به درمان کرونا کمک کرده و ابتلا به آن را هم سخت می‌کند. بعد از انتشار این خبر به طور اتفاقی به فایل صوتی مکالمات کاخ سفید دسترسی پیدا کردیم. گویا دوستان از طریق کانال کولر اتاق خواب ترامپ او را شنود کرده بودند. البته از اتاق فرمان می‌گویند اتاق خواب عیب است. خب از کانال کولر دفتر کار رئیس‌جمهوری آمریکا. در این فایل ترامپ به ملانیا می‌گوید: «خانم جان چرا میگی من دوستت ندارم؟ همین که تونستم کرونا را شکست بدم یعنی دوستت داشتم دیگه. این را من نمی‌گم که پزشک‌ها گفتن. الان همین ایران. ببین تو اون کشور چقدر آمار …
کدام تیپ شخصیتی، گرفتار طلاق عاطفی نمی‌شود؟
۱۳۹۹/۰۶/۳۰
کدام تیپ شخصیتی، گرفتار طلاق عاطفی نمی‌شود؟
طلاق عاطفی، یکی از معضلات پیچیده‌ای است که اخیراً در بسیاری از جوامع ازجمله کشور خودمان دیده می‌شود و بایستی برای کاهش وقوع آن چاره‌ای مؤثر اندیشید. محققان کشور طی مطالعه‌ای، نوع شخصیت‌هایی را که ممکن است به‌سوی این اقدام بروند، شناسایی کرده‌اند.
طلاق عاطفی چگونه اتفاق می افتد/ردپای ناکامی های قبل از ازدواج
۱۳۹۹/۰۶/۲۹ / طلاق عاطفی / ازدواج / آسیبهای اجتماعی
طلاق عاطفی چگونه اتفاق می افتد/ردپای ناکامی های قبل از ازدواج
یک استاد دانشگاه گفت: ازدواج، بازسازی و ترمیم رنج های دوران مجردی نیست و افرادی که با انگیزه مرهم گذاشتن روی دردهای گذشته ازدواج می کنند اغلب زندگی مطلوبی ندارند.
۱۳۹۹/۰۶/۲۶
۸ دلیل که دست کم موجب طلاق عاطفی می‌شود
اینها مشکلاتی هستند که پیش از مطرح کردن‌ آنهاف تصمیم به ترک شریک زندگی خود می‌گیریم چه از لحاظ عاطفی و چه از لحاظ فیزیکی.
۱۳۹۹/۰۶/۱۱
چرا لالیگا مخالف جدایی لیونل مسی است؟
 داستان جدایی مسی و بارسلونا همچنان کش می‌آید. فعلا طلاق عاطفی صورت گرفته اما جدایی هنوز محضری نشده. پریشب لالیگا تفسیر کرد که تیم‌های خواهان این بازیکن باید رقم کامل فسخ قرارداد (700میلیون یورو) او را پرداخت کنند. از این پول چیزی گیر لالیگا نمی‌آید اما پرواضح است که خاویر تباس، رئیس لالیگا با این تفسیر از قانون می‌خواهد سنگ بزرگی پیش پای باشگاه‌های متقاضی بیندازد. همزمان اکیپ چاپ فرانسه و اوندا سرو اسپانیا این تفسیر را رد و ادعا کردند رقم فسخ مربوط به حال نمی‌شود و در گذشته مهلت آن منقضی شده است. …
تبعات طلاق عاطفی زوجین/بروز حس انتقام جویی در فرزندان
۱۳۹۹/۰۵/۲۶ / طلاق عاطفی / مشاور و روانشناس / افسردگی
تبعات طلاق عاطفی زوجین/بروز حس انتقام جویی در فرزندان
یک روانشناس بالینی، گفت: طلاق عاطفی و سردی رابطه بین زوجین باعث بروز حس انتقام جویی، خشم و اضطراب در فرزندان می شود.
همشهری آوا | پادکست ریلکس | قسمت سی و دوم؛ یکنواختی در روابط زوجین
۱۳۹۹/۰۵/۰۵
همشهری آوا | پادکست ریلکس | قسمت سی و دوم؛ یکنواختی در روابط زوجین
یکنواختی در زندگی مشترک منجر به افسردگی، خیانت و یا طلاق عاطفی می‌شود.
چرایی «تجمل‌گرایی» در برگزاری «مراسم‌ ازدواج»
۱۳۹۹/۰۵/۰۳ / هفته ازدواج / جوانان / تجمل‌گرایی / مراسم عروسی در دوران کرونا / روانشناسی / مشاوره های پیش از ازدواج
چرایی «تجمل‌گرایی» در برگزاری «مراسم‌ ازدواج»
یک روانشناس با بیان اینکه تجمل‌گرایی موجب تاخیر در ازدواج جوانان و به دنبال آن افسردگی، ناامیدی، وسواس، خشم، کاهش کیفیت زندگی و... می‌شود، گفت: براساس پژوهش‌های موجود در ایران، طلاق عاطفی به شدت رو به افزایش است و این دسته از زوجین علیرغم برگزاری مراسم‌های تجملاتی، به اجبار با یگدیگر زندگی می‌کنند.
کرونا، طلاق‌های عاطفی را قانونی کرد
۱۳۹۹/۰۴/۱۵ / استانی-اجتماعی / طلاق عاطفی / کروناویروس / بهزیستی / میبد
کرونا، طلاق‌های عاطفی را قانونی کرد
رئیس اداره بهزیستی شهرستان میبد با اشاره به تاثیرات نامطلوب شیوع ویروس کرونا بر روح و روان جوامع به ویژه خانواده‌ها، گفت: افزایش اختلافات زناشویی در این دوران علاوه بر افزایش برخی آسیب‌های اجتماعی مانند همسرآزاری و اقدام به خودکشی، طلاق‌های عاطفی را به طلاق‌های قانونی تبدیل کرد.
علل طلاق عاطفی زوجین چیست؟
۱۳۹۹/۰۴/۱۲ / طلاق عاطفی / زندگی زناشویی / روابط زوجین / سبک زندگی / پارسی خبر
علل طلاق عاطفی زوجین چیست؟
یک روانشناس، با بیان اینکه در طلاق عاطفی زن و شوهر هیچ ارزشی برای هم قائل نیستند، گفت: زوجینی که دچار طلاق عاطفی هستند به اوج بی تفاوتی نسبت به هم می‌رسند و بی تفاوتی آخرین مرحله بی احساس بودن انسان است.
طلاق عاطفی!
۱۳۹۹/۰۴/۱۲
طلاق عاطفی!
معادله چندمجهولی بیرو و پرسپولیس
طلاق در آذربایجان غربی ۲۳ درصد کاهش یافت
۱۳۹۹/۰۲/۰۸ / استانی-اجتماعی / ازدواج و طلاق / طلاق عاطفی
طلاق در آذربایجان غربی ۲۳ درصد کاهش یافت
رئیس کل دادگستری آذربایجان غربی از کاهش ۲۳ درصدی میزان طلاق طی سال گذشته در استان خبرداد.
خانواده در پسا قرنطینه؛ «کرونا» چه بلایی بر سر مهم‌ترین نهاد اجتماعی در ایران خواهد آورد؟
۱۳۹۸/۱۲/۲۵
خانواده در پسا قرنطینه؛ «کرونا» چه بلایی بر سر مهم‌ترین نهاد اجتماعی در ایران خواهد آورد؟
قرنطینه خود خواسته به همراه تعطیلی و تعلیق امورات روزمره از سوی نهادهای رسمی، خانواده را با چالش بسیاری مواجه کرده است. از بازگشت نهاد آموزشی به کانون خانواده گرفته تا کاهش درآمد آن، باری مضاعف است که ممکن است با ادامه‌دار و جدی‌تر شدن قرنطینه، کانون خانواده با تبعات بسیاری از جمله طلاق عاطفی و درنهایت جدایی روبه‌رو شود.
۱۳۹۸/۱۲/۲۵
خانواده در پسا قرنطینه
زهرا داستانیقرنطینه خود خواسته به همراه تعطیلی و تعلیق امورات روزمره از سوی نهادهای رسمی، خانواده را با چالش بسیاری مواجه کرده است. از بازگشت نهاد آموزشی به کانون خانواده گرفته تا کاهش درآمد آن، باری مضاعف است که ممکن است با ادامه‌دار و جدی‌تر شدن قرنطینه، کانون خانواده با تبعات بسیاری از جمله طلاق عاطفی و درنهایت جدایی روبه‌رو شود. اگر دایره لغات انسان از عبارات و کلامتی چون «حصر خانگی»، «حبس» و «زندان» یا «قرنطینه» پر است اما کمتر زمانی پیش می‌آید که بخش عظیمی از یک جامعه مفهوم واقعی این عبارات و کلمات را به عین تجربه کند. «کرونا» اما تجربه‌ زیستن در یک چهاردیواریِ شخصی تحت عنوان «قرنطینه» را برای بسیاری از مردم جهان محقق کرده است. تجربه‌ای که اگر دست به پرسشگری درباره آن بزنیم، شاید احساسات …
۱۳۹۸/۱۱/۲۷ / دراگان اسکوچیچ / تیم ملی فوتبال ایران / فدراسیون فوتبال ایران / کارلوس کی روش / مارک ویلموتس
فدراسیون فوتبال هم «اسکوچیچ» را تحویل نگرفت/ طلاق عاطفی مسئولان!
سرمربی تیم ملی فوتبال ایران درحالی نخستین نشست خبری خود را پشت سر گذاشت که نه تنها مراسم امضا قراردادی نداشت، بلکه در این نشست هم «تنها» بود و از مسئولان فدراسیون کسی او را همراهی نکرد.
۱۳۹۸/۱۱/۱۸
نشانه‌های کمبود محبت در زندگی مشترک
شاید بتوان امار بالای طلاق را در دنیای امروز، به مشغله‌های زندگی امروزی و غافل شدن از یکدیگر نسبت داد. بیشتر اوقات، گذر زمان سبب می‌شود ارتباطات عاطفی بین زوجین کمرنگ شود. همیشه طلاق بهترین راهکار نیست، گاهی با اندکی سعی می‌توانیم ارتباط مان را با شریک زندگی مان به روز‌های نخست بازگردانیم.برای ترمیم ارتباط، لازم است بدانیم چطور به همسر خویش محبّت کنیم. برای این که به همسرمان نشان بدهیم هنوز دوستش داریم و ارتباطی که با وی داریم برای مان بسیار مهم است، باید بدرستی به وی محبّت کنیم. اینگونه می‌توانیم وی را هم برای حل مشکلات مان تشویق کنیم.مشکلات شک و بدبینی بین زن و شوهرهنگامی که بی توجهی (به هر دلیلی) از طرف همسر شروع می‌گردد، کم کم عشق و محبّت بین آن‌ها کم رنگ خواهد گردید و زوجین از یکدیگر فاصله …
۱۳۹۸/۱۱/۰۵ / طلاق عاطفی / طلاق توافقی
طلاق هم سهمیه‌بندی شد
اعمال محدودیت ثبت طلاق از امروز(شنبه) مورخ ۱۳۹۸/۱۱/۵ در دفاتر طلاق سراسر کشور اجرا می‌شود.
۱۳۹۸/۱۱/۰۱ / استانی-اجتماعی / یزد / خانواده / طلاق عاطفی
گدایی محبتی که به طلاق ختم شد!
کار همسرم طوری بود که 25 روز هر ماه را در جاده‌ها بود و من در خانه تنها بودم و از او هم هیچ محبتی ندیدم تا این‌که کم کم پای مهین خانم به خانه ام باز شد و مسیر زندگیم به سمت تاریکی رفت.
۱۳۹۸/۱۰/۲۲ / اخبار حوادث / طلاق عاطفی
تهمت های شرم آور شوهر مریض!
از زندگی من درس بگیرید و آگاهانه ازدواج کنید چرا که وضعیت و شرایط خانواده ای که خواستگارتان در آن بزرگ شده بسیار با اهمیت است و باید هنگام ازدواج مورد توجه جدی قرار گیرد. از سوی دیگر اختلافات سنی، تحصیلی و فرهنگی را نباید نادیده گرفت.
۱۳۹۸/۱۰/۰۹ / استانی-اجتماعی / طلاق عاطفی / وزارت ورزش و جوانان / جهاددانشگاهی یزد / آسیب‌های اجتماعی / جوانان
فرزندان اولین قربانیان زندگی‌های خاموش
طلاق عاطفی که متناسب با افزایش طلاق‌های رسمی روند رو به رشدی دارد با وجود علل و عوامل مختلف، همانند طلاق‌های رسمی همراه با آسیب‌های اجتماعی متعددی است که فرزندان اولین قربانیان آن هستند.
۱۳۹۸/۰۸/۱۲
همه چیز درباره طلاق عاطفی
نسبت به یکدیگر سرد شدند و آن احساس سابق را ندارند، اما هنوز زیر یک سقف زندگی می‌کنند، زیر یک سقف دودی و نامشان در شناسنامه هم قرار دارد.
۱۳۹۸-۰۸-۰۱
از‌هم‌گسیختگی عاطفی در خانواده‌ها
یکی از مهم‌ترین آسیب‌های جامعه‌ معاصر از‌هم‌گسستن و به سردی گراییدن روابط مثبت و عاطفی خانواده به‌خصوص بین همسران است؛ روابطی که با گذشت زمان منجر به متفاوت‌شدن خواسته‌ها، نگرش‌ها و نیازهای زن و مرد و به تبع آن دور‌شدن آنها از هم شده است. طلاق عاطفی، مهم‌ترین عامل از‌هم‌گسیختگی ساختار بنیادی‌ترین بخش جامعه یعنی خانواده است. در طلاق عاطفی احساسات منفی، خشم، ناامیدی، زیان و بخشش، تنفر و دشمنی جایگزین احساسات مثبت، عشق و علاقه متقابل در روابط زوجین می‌شود.
۱۳۹۸/۰۷/۲۹ / فضای مجازی
شک و بدبینی؛ پیامد گرایش بیش از حد زوجین به فضای مجازی
یک جامعه شناس با بیان این که حضور گسترده جوانان در حوزه عمومی و دگرگونی نقش و پایگاه آنها وضعیت تناقض آمیزی را به وجود آورده است گفت: برخی مطالعات نشان می‌دهد طلاق عاطفی و بی‌تفاوتی نسبت به یکدیگر، افزایش تعارضات هویتی زوجین، کاهش اعتماد زناشویی و رشد احساس شک و بدبینی از پیامدهای گرایش به شبکه‌های اجتماعی مجازی است.
۱۳۹۸/۰۷/۲۲
طلاق عاطفی والدین، تهدیدی برای سلامت روان کودکان!
مائده اعتصامی*- طلاق عاطفی نوعی جدایی بین همسران است که نمود بیرونی چندانی ندارد و ممکن است بسیاری از خانواده‌ها از درون به آن دچار شده باشند. معمولا زمانی اتفاق می‌افتد که رابطه ازدواج از کارکرد عاطفی خود خارج شده و علائق و هیجانات مثبت بین زوج از میان می‌رود و جای خود را به احساساتی مانند خشم، دلزدگی، خستگی، عدم علاقه، ناامیدی، سردی و حتی نفرت می‌دهد. این نوع از طلاق به‏تدریج اتفاق می‌افتد و در بیشتر مواقع زوج از بروز آن تا رسیدن به مراحل پیشرفته‌تر آگاه نیستند. در این موارد حتی مشاجره یا برخوردهای فیزیکی که ممکن است تصوّر برخی افراد از وجود مشکل در روابط باشد نیز مشاهده نمی‌شود که خود عامل سوءتفاهم از درک وجود مشکل در رابطه بین زوج است. معمولاً این نوع طلاق در جوامعی که به هر دلیل طلاق قانونی …
۱۳۹۸/۰۷/۱۲
تهدیدات خانواده | طلاق عاطفی چه زمانی رخ می دهد؟ دکتر ابوطالبی: ازدواجی که از روی شناخت باشد منجر به طلاق عاطفی نخواهد شد
شفقنا زندگی- یک روانشناس معتقد است: وقتی نیاز عاطفی مرد تامین نشود و نیاز عاطفی زن تامین نشود اصطلاحا گفته می شود آنها زیر یک سقف و در کنار هم هستند و هم خانه هستند ولی طلاق عاطفی صورت می گیرد. با رویکرد مثبت می توانیم بگوییم نیازها را از فرزندان و نوه ها و یا کار خود می گیرند […]
۱۳۹۸/۰۶/۲۸ / اصولگرایان / طلاق / اعتیاد / رویا نونهالی / آسیب های اجتماعی / حاشیه نشینی / نرگس محمدی / سریال بوی باران / طلاق عاطفی / عباس نعمتی
قصه‌ی تاریکی / چرا سریال «بوی باران» باعث اختلاف اصول‌گراها شد؟
«بوی باران» اگر بر اساس آمار نظرسنجی‌های رسانه ملی برای خانواده‌ها تا میزان ۴۰ درصد مخاطب داشته، در شبکه‌های اجتماعی نه برای محتوای قصه‌اش که برای خلاقیت‌های فراعقلی‌اش سوژه شده بود و حتی بعضی از صحنه‌هایش ترند روز توئیتر شدند؛ مثلا جایی که رویا نونهالی می‌خواست اکانت ایمیل پسرش را هک کند.
۱۳۹۸/۰۶/۲۰ / معاونت ریاست جمهوری در امور زنان و خانواده / طلاق
بیشترین میزان طلاق عاطفی در سال‌های اول ازدواج رخ می‌دهد
تهران- ایرنا- فوق تخصص روانشناسی بالینی گفت: بیشترین میزان طلاق عاطفی در سال‌های اول ازدواج رخ می‌دهد، وقتی فرزندان به جمع خانواده‌ اضافه می‌شوند و زوج سرگرمی بیشتری نسبت به قبل دارند، طلاق عاطفی کمتر اتفاق می افتد.
۱۳۹۸/۰۶/۱۶
بدون آرامش در کنار هم...
موضوعی که امروزه نگرانی بسیاری از کارشناسان مسائل خانواده را برانگیخته، گسترش طلاق عاطفی است. این نوع طلاق با توجه به مشکلاتی که در ارتباطات زوجین پدید می‌آورد، بسترساز طلاق حقوقی و رسمی قلمداد می‌شود.
۱۳۹۸/۰۵/۱۷
طلاق عاطفی گوی سبقت را از طلاق ثبتی ربود!
رئیس ستاد ازدواج دانشجویی کل کشور گفت: در حال حاضر تعداد طلاق‌های عاطفی در کشور بیش از طلاق‌هایی است که در دفاتر رسمی به ثبت رسیده است؛در واقع طلاق‌ عاطفی گوی سبقت را از طلاق‌ ثبتی ربوده است.
۱۳۹۸/۰۲/۱۰
زوج های در کنارهم اما دور از هم
شاهرود- ایرنا - واژه طلاق عاطفی یا زوج های از هم دور افتاده که متاسفانه چند سالی است زیاد به گوش می رسد ، موجب فراهم شدن زمینه بی مهری و سرد شدن روابط خانواده و ایجاد مشکلات اجتماعی وصدمات جبران ناپذیر میان زوج ها شده است.
۱۳۹۷/۱۲/۲۳
آیا اصولگرایان از لاریجانی‌ها عبور کرده اند؟ /پیام مهم دیدار روحانی با آیت‌الله سیستانی/چرا صدا و سیما خودزنی می‌کند؟
امید‌های پنج‌گانه اقتصاد ۹۸، جزییات دیدار حسن روحانی با آیت الله سیستانی، تمجید از عادل- انتقاد از گلزار، حساب کشی از شرکت‌های چندلایه، ائتلاف برای مبارزه با فساد، نکته الجرایز برای ونزوئلا، لندن در بن بست برگزیت، طلاق عاطفی بروکسل و لندن!، حاشیه‌های پررنگ‌تر از متن جشنواره «جام جم»، بیانیه پایانی ششمین اجلاس مجلس خبرگان، کدرهگیری برای چک‌های برگشتی، نتایج بازگشت ایران و عراق به معاهده ۱۹۷۵ و بابک زنجانی هنوز رکورد دار فساد از مواردی است که موضوع گزارش‌های خبری و تحلیلی روزنامه‌های امروز شده است.
۱۳۹۷/۱۲/۱۴
اس ۴۰۰ روسی و تعمیق طلاق عاطفی ترکیه و آمریکا
ترکیه معتقد است که فشارهای موجود در مساله اس ۴۰۰ صرفا یک بروز و جلوه از نگرانی‌هایی است که کشورهای اروپایی و آمریکا نسبت به افزایش توان صنایع دفاعی ترکیه و نیز احتمال افزایش سطح همکاری‌های ترکیه و روسیه حس می‌کنند.
۱۳۹۷/۱۲/۰۶
طلاق عاطفی چه بلایی سر کودکان می‌آورد؟
باشگاه خبرنگاران نوشت: یک روانشناس گفت: والدینی که تعارضات زیادی دارند و طلاق عاطفی در زندگی آن‌ها اتفاق افتاده نمی‌توانند محیط امنی برای فرزند خود فراهم کنند.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •