پنجشنبه, ۱۴ فروردین, ۱۳۹۹ / 2 April, 2020
فارغ التحصیل
مهلت مشمولان فارغ التحصیل گروه پزشکی و پیراپزشکی برای اعزام
مهلت مشمولان فارغ التحصیل گروه پزشکی و پیراپزشکی برای اعزام
رئیس سازمان وظیفه عمومی ناجا گفت: کلیه مشمولان فارغ التحصیل گروه پزشکی و پیراپزشکی که در مهلت معرفی یکساله قرار دارند، می‌بایست تا پایان فروردین ماه سال جاری برای اعزام به خدمت اقدام کنند.
۳ روز قبل / سازمان وظیفه عمومی ناجا / سردار مهری / اعزام به سربازی /
فراخوان و اعزام مشمولان رشته‌های گروه پزشکی در ششم فروردین ماه
فراخوان و اعزام مشمولان رشته‌های گروه پزشکی در ششم فروردین ماه
سرپرست معاونت وظیفه عمومی فرماندهی انتظامی گیلان گفت: مشمولان فارغ التحصیل گروه پزشکی و پیراپزشکی دارای برگه آماده به خدمت یکم اردیبهشت ماه سال‌جاری برای اعزام در ششم فروردین ماه جاری به خدمت فراخوانده شدند.
۱۳۹۹/۰۱/۰۲ / استانی-اجتماعی / اخبار انتظامی ایسنا /
بیوگرافی همسر ریحانه پارسا  + عکس همسراول و فرزندش
بیوگرافی همسر ریحانه پارسا + عکس همسراول و فرزندش
مهدی کوشکی متولد ۱۳۶۰ در خرم‌آباد، نمایشنامه نویس، کارگردان، بازیگر تئاتر و بازیگر سینمای ایران است. مهدی کوشکی فارغ التحصیل رشته نمایش با گرایش ادبیات نمایشی از دانشکده سینما ـ تئاتر دانشگاه هنر است. مهدی کوشکی فعالیت اصلی اش در تئاتر شکل گرفت. وی با بازی در فیلم سینمایی لانتوری وارد سینما شد.
۱۳۹۸/۱۲/۲۳ / ریحانه پارسا / مهدی کوشکی /
پیام مدیرعامل ایران کیش به مناسبت روز پدر
پیام مدیرعامل ایران کیش به مناسبت روز پدر
مدیرعامل شرکت ایران کیش در پیامی، روز پدر راتبریک گفت.
۱۳۹۸/۱۲/۲۰ / ایران / پرستار / خانواده / روز پدر / فارغ التحصیل /
اطلاعیه قوه قضائیه درباره پزشک محتکر اقلام بهداشتی
اولین جلسه دادگاه محتکران اقلام بهداشتی دیروز برگزار شد و یکی از متهمان حاضر در دادگاه با عنوان «پزشک» مورد خطاب قرار گرفت که قوه قضائیه در این خصوص اطلاعیه‌ای صادر کرد.به گزارش ایرنا، مرکز رسانه قوه قضائیه شب شنبه اطلاعیه ای صادر کرد که در آن آمده است: اعلام عنوان شغلی متهم موصوف بر اساس اظهارات نامبرده در مراحل مختلف تحقیق، بررسی، دادرسی و ارائه برخی مستندات مبنی بر اینکه فارغ التحصیل رشته پزشکی در یکی از کشورهای همسایه بوده و مدتی نیز به حرفه پزشکی اشتغال داشته، بوده است. این اطلاعیه می‌افزاید: از آنجا که مدرک تحصیلی در عنوان اتهامی اثرگذار نیست، این ادعا و مدارک مورد بررسی قرار نگرفته است و با توجه به اظهار نظر سازمان نظام پزشکی مبنی بر اینکه وی پزشک نیست، جزئیات این موضوع از سوی قوه قضائیه …
۱۳۹۸/۱۲/۱۹ /
سیاست خارجی عمان و رابطه اش با ایران
سیاست خارجی عمان و رابطه اش با ایران
قابوس 29 ساله فارغ التحصیل آکادمی نظامی سلطنتی سند هرست انگلیس که محل تحصیل بسیاری از رهبران خاورمیانه و از جمله ملک عبدالله پادشاه اردن بوده است.
۱۳۹۸/۱۲/۱۶ / نصرت الله تاجیک / عمان / سیاست خارجی /
تزار سرخ (1 )
به مناسبت 5 مارس نود و ششمین سال‌مرگشمهران اکبری قاضی چاکیتولد و کودکی ژوزف (یُسِب،یوسف) بِساریُنیس دزِجوگاشویلی (جوغاشویلی) مقلب به استالین«ژوزف»6 دسامبر 1878 در شهر«گوری» گرجستان متولد شد. پدرش «وویساربون ایوانوویچ جوگاشویلی» و مادرش «کاترینا جرجیونا» از طبقه فقیر بودند. مادر اسم خانگی «سوسو» را بر او گذارد. پدر کفاشی بود می‌خواره و تندخو. (دو ویژگی پدر که بعدها دقیقا به پسر ارث رسید)« سوسو» اولین و آخرین فرزندی بود که زنده ماند آنهم سر نذر مادر که او را به مدرسه مذهبی سپرد تا کشیش شود. صورت آبله گون او به علت ابتلا به آبله بود و کجی بازوی چپ او هم به علت تصادف با کالسکه و در رفتن کتفش، هر دو در 6 سالگی. ضمنا انگشتان پای چپ او به هم چسبیده بود. درآمد کم پدر همه صرف می‌گساری‌اش می‌شد. لذا مادر …
۱۳۹۸/۱۲/۱۵ /
پایان مبارک 9 سال پس از انقلاب
محمدرضا ستاریحسنی مبارک رئیس جمهوری اسبق مصر که در جریان انقلاب مردمی این کشور در سال 2011 از قدرت خلع شده بود، روز گذشته پس از سال‌ها تحمل بیماری در سن 91 سالگی در گذشت.مبارک به عنوان چهارمین رئیس‌جمهوری مصر پس از ترور انور سادات در سال 1981 میلادی به قدرت رسید و پس از آن به مدت سی سال در راس قدرت مصر بود. سرانجام وی بر اثر موج اعتراضاتی که در جهان عرب به بهار عربی موسوم شد، پس از سرنگونی زین العابدین بن علی در تونس، از نخستین رهبرانی بود که به واسطه انقلاب از قدرت کناره‌گیری کرد.مبارک در سن بیست سالگی از آکادمی نظامی مصر فارغ التحصیل شد و پس از موفقیت‌هایی که در جنگ یوم کیپور با اسرائیل به دست آورد به سمت فرماندهی نیروی هوایی مصر ارتقاء پیدا کند. او همچنین مدتی نیز به عنوان معاون انور سادات …
۱۳۹۸/۱۲/۰۷ /
پایان فرعون مصر
قاسم محبعلی کارشناس مسائل خاورمیانه: اساسا با روی کارآمدن عبدالناصر، حکومت مصر یک حکومت کودتایی و تک حزبی و دیکتاتوری بود. نمی‌توان تفاوتی بین آن‌ها قائل شد. ناصر، سادات و مبارک خیلی با یکدیگر تفاوت نداشتندآفتاب یزد- گروه سیاسی: و سرانجام خبر در گذشتش رسید. آن هم در سن 94 سالگی. شاید کمتر کسی فکر می‌کرد که او به عمر طبیعی جان ببازد. بخصوص آن هنگام که بهار عربی گریبان او را گرفته بود و وادار به استعفا شد و بعد در حالتیکه روی تخت افتاده بود در جلسات محاکمه حضور می‌یافت. هیچ کس فکر نمیکرد پس از انقلاب مصر، او نه تنها، اعدام نشود و از زندان رهایی یابد بلکه شاهد محاکمه بزرگترین مخالف خود که جانشینش شده بود نیز باشد. طرفداران حسنی مبارک و خانواده‌اش در خوش خیالانه‌ترین حالت، بعد از سقوط مبارک به ذهنشان …
۱۳۹۸/۱۲/۰۷ /
(تصاویر) جشن فارغ التحصیلی دانشجویان دختر در یمن
(تصاویر) جشن فارغ التحصیلی دانشجویان دختر در یمن
مراسم جشن فارغ التحصیلی گروهی از دانشجویان دختر در صنعا پایتخت یمن برگزار شد.
۱۳۹۸/۱۲/۰۵ / یمن / فارغ التحصیلان دانشگاهی / صنعا /
فارغ التحصیل بیکار حقوق نباید تبدیل به وکیل بیکار شود
فارغ التحصیل بیکار حقوق نباید تبدیل به وکیل بیکار شود
رئیس کانون وکلای دادگستری استان اصفهان با بیان اینکه رسالت کانون وکلا اشتغالزایی نیست، بلکه رسالت اصلی و قانونی کانون تربیت وکیل توانمند و متبحر برای جامعه است، گفت: تعداد زیاد فارغ التحصیلان رشته حقوق به دلیل سیاست های غلط آموزشی بوده، اما فارغ التحصیل بیکار نباید تبدیل به وکیل بیکار شود.
۱۳۹۸/۱۲/۰۴ / استانی-اجتماعی / کانون وکلا / وکیل /
۱۵۰۰ فارغ التحصیل کشاورزی جذب بازار می‌شوند
۱۵۰۰ فارغ التحصیل کشاورزی جذب بازار می‌شوند
مدیر اجرایی طرح ملی تکاپو می‌گوید با اجرای طرح تولید مبتنی بر قرارداد، بیش از ۱۰۰ هزار کشاورز تحت پوشش قرار گرفته و زمینه اشتغال به کار ۱۵۰۰ فارغ التحصیل کشاورزی فراهم می‌شود.
۱۳۹۸/۱۲/۰۴ / فارغ‌التحصیلان دانشگاهی / اشتغال پایدار / امنیت شغلی / کسب و کار / درآمد / تسهیلات بانکی / توسعه بخش کشاورزی / بازار کار / بیکاری / صادرات /
جاه‌طلبی از نوع زنانه
ترزا می / نخست‌وزیر بریتانیا از سال 2016 تا 2019 بیوگرافی او در سال1956 در شهر ایستبورن شهرستان ساسکس به دنیا آمد. پدرش کشیش کلیسایی در ایستبورن بود. مادر می‌ یکی از طرفداران حزب محافظه‌کار بود. می‌ در دانشگاه آکسفورد پذیرفته شد و در کالج سنت‌هیو جغرافیا خواند. او در سال1977 با مدرک لیسانس فارغ التحصیل شد. او روزهای شنبه در یک نانوایی برای به‌دست آوردن پول کار می‌کرد. ترزا، جوانی بلند قد و آگاه از مد بود و به گفته اطرافیانش از سنین کودکی درباره جاه‌طلبی خود برای نخست‌وزیر شدن سخن می‌گفت. او پیش …
۱۳۹۸/۱۲/۰۳ /
مراسم خاکسپاری حسام الدین تقوی
مراسم خاکسپاری حسام الدین تقوی
حسام‌الدین نقوی از پژوهشگران و هنرمندان مطرح هرمزگانی چهارشنبه(۳۰ بهمن) در سن ۶۶ سالگی براثر سکته قلبی دارفانی را وداع گفت. حسام الدین نقوی متولد سال ۱۳۳۲‌ در بندرعباس و در سال ۱۳۵۵‌ در رشته جامعه شناسی از دانشگاه تهران فارغ التحصیل شده است و بین سال های ۵۸‌ تا ۶۱‌ درساخت بیش از ده فیلم درمورد هرمزگان برای گروه فرهنگ و ادب شبکه دو با حسن بنی هاشمی همکاری نزدیک داشته است .دهم اردیبهشت ماه سالجاری با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از کتاب چهره ماندگار خلیج‌فارس، محمدعلی سدید السلطنه کبابی نوشته سید حسام‌الدین نقوی رونمایی شده بود.
۱۳۹۸/۱۲/۰۲ /
مشمولان فارغ التحصیل دانشگاه‌ها فراخوانده شدند
مشمولان فارغ التحصیل دانشگاه‌ها فراخوانده شدند
میزان نوشت: سازمان وظیفه عمومی ناجا کلیه مشمولان فارغ التحصیل دانشگاه‌ها که دارای برگ آماده به خدمت به تاریخ اسفند ماه ۱۳۹۸ هستند را به خدمت سربازی فراخواند.
۱۳۹۸/۱۱/۳۰ / پلیس / سربازی /
فارغ‌التحصیلی اولین دانشجویان خارجی دانشگاه جامع علمی کاربردی
فارغ‌التحصیلی اولین دانشجویان خارجی دانشگاه جامع علمی کاربردی
اولین دانشجویان خارجی دانشگاه جامع علمی کاربردی کشور از واحد استان کرمانشاه فارغ التحصیل شدند.
۱۳۹۸/۱۱/۳۰ / دانشگاه علمی کاربردی / کرمانشاه / دانشجویان خارجی / استانی-علمی و آموزشی /
اشتغال به کار 1500 فارغ التحصیل کشاورزی با طرح تولید مبتنی بر قرارداد
اشتغال به کار 1500 فارغ التحصیل کشاورزی با طرح تولید مبتنی بر قرارداد
مدیر ملی طرح توسعه کسب و کار پایدار با اشاره به اینکه در طرح تولید مبتنی بر قرارداد حدود 1500 فارغ التحصیل کشاورزی مشغول به کار می شوند گفت:هدف این است در قالب طرح تولید مبتنی بر قرارداد 100 هزار کشاورز را تحت پوشش قرار دهیم .
۱۳۹۸/۱۱/۲۵ /
دهه شصتی‌ها چگونه والدینی هستند؟
دهه شصتی‌ها چگونه والدینی هستند؟
دهه شصتی‌ها همان دهه‌ای هستند که 5 نفره پشت میز و نیمکت‌های درسی می‌نشستند، همان نسلی که سال‌ها پشت دیوار کنکور معطل ماندند، همان نسلی که فارغ التحصیل بیکار شدند و پیدا کردن کار برای آن‌ها از حل کردن مسئله فیثاغورث هم سخت‌تر بود.
۱۳۹۸-۱۱-۱۶ /
بابک کاردل به‌عنوان سرپرست معاونت شبکه رایتل انتخاب شد
بابک کاردل به‌عنوان سرپرست معاونت شبکه رایتل انتخاب شد
بابک کاردل که فارغ التحصیل مهندسی برق با گرایش مخابرات از دانشگاه علم‌وصنعت در مقطع فوق لیسانس است، به‌عنوان سرپرست معاونت شبکه رایتل انتخاب شد.
۱۳۹۸/۱۱/۱۵ /
می‌دانم که در جام جهانی سوت نمی‌زنم
پس از گمانه زنی‌های بسیاری که درباره داوری دربی انجام شد، درنهایت نام بیژن حیدری به عنوان داور دیدار نود و یک سرخابی‌های پایتخت انتخاب شد.به گزارش ورزش سه، در حالی که به روز برگزاری دیدار دو تیم استقلال و پرسپولیس نزدیک می‌‌شویم گمانه‌زنی‌‌ها درباره داور این دیدار به بیشترین حد خود رسید و در میان نام‌هایی که برای قضاوت دربی نود و یکم به گوش می‌رسد درنهایت نامی که حدس زده می‌شد یعنی بیژن حیدری، به عنوان داور این بازی انتخاب شد که در این صورت باید برای دومین بار یکی از معدود پزشکان حاضر در فوتبال ایران را به عنوان تصمیم گیرنده اصلی دربی سرخابی‌ها ببینیم. داور محجوب همدانی که شاید خیلی‌ها از خصوصیات و اتفاقات مهم حول زندگی وی، تنها دکتر ارتوپد بودن او را به یاد بیاورند. متولد 25 مهرماه سال 1359 …
۱۳۹۸/۱۱/۱۵ /
پارک اقتصاد دیجیتال در خراسان جنوبی راه‌انداری شود
پارک اقتصاد دیجیتال در خراسان جنوبی راه‌انداری شود
استاندار خراسان جنوبی با تاکید بر لزوم راه اندازی پارک اقتصاد دیجیتال در استان، گفت: با توجه به وجود دو هزار فارغ التحصیل رشته فناوری اطلاعات در استان و اینکه خراسان جنوبی یک استان دانشگاهی است، راه اندازی این سایت یکی از نیازهای جدی است.
۱۳۹۸/۱۱/۱۴ / استانی-اجتماعی / وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات /
سهم بانوان در مراکز نوآوری چشمگیر است
سهم بانوان در مراکز نوآوری چشمگیر است
معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهور در خصوص کارخانه نوآوری با بیان اینکه سهم بانوان در این مراکز بسیار چشمگیر است‌، گفت: دختران فارغ التحصیل جوان ما پر از ایده،  نوآوری و خلاقیت هستند.
۱۳۹۸/۱۱/۱۲ / کارخانه نوآوری / معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری / استارت آپ / معصومه ابتکار /
لنیـن، خدایگان معبد سرخ کمونیست (4)
مهران اکبری قاضی چاکی‪-‬ مادر باز پشت او ایستاد و خانواده را همراه با او به شهر "کوکاشکینو"که نزدیک املاک خودش نیز بود منتقل کرد. تا اینکه سرانجام به آنها اجازه بازگشت به"کازان" دادند. "ولادیمیر" نامه‌ای به "چرشنفسکی" در تبعید نوشت و خود جلب یکی از شعبات بزرگترین گروه سوسیالیستی جهان یعنی "آزادی و کار" به سرکردگی مبارز و متفکر بزرگ سوسیالیست "پلیخانف" (که بعدها توسط خود او کنار زده شد) گشت.یکی از شاخصه‌های عضویت، مطالعه زیاد بود و این شرط مورد علاقه "ولادیمیر" شد استارت کتابخوانی حرفه‌ای او و مطالعه شد بزرگترین کار زندگیش. او شروع به مطالعه آثار "مارکس"،"انگلس"،داروین"،"امیل زولا".... نمود.مادر برای دورنگه داشتن پسر از سیاست که بعلت مرگ برادر کینه‌ای با خاندان سلطنتی "رومانوف" پیدا کرده بود، …
۱۳۹۸/۱۱/۰۷ /
آزمون وکالت و دعوای
آزمون وکالت و دعوای "کانون" و "مرکز"
برای پایان دادن به همه حرف و حدیث ها، از مرکز وکلای قوه قضائیه و کانون وکلای دادگستری می خواهیم فهرست قبولی های سال های اخیرشان را به تفکیک دانشکده هایی که پذیرفته شدگان فارغ التحصیل آنها هستند، منتشر نمایند
۱۳۹۸/۱۱/۰۶ /
اشتغال ۲۱۹ گیلانی در طرح ملی کارورزی
اشتغال ۲۱۹ گیلانی در طرح ملی کارورزی
مدیرکل تعاون گیلان با بیان اینکه از تعهد ۷۵۰ نفری گیلان در طرح کارورزی ۲۱۹ نفر مشغول هستند، گفت: تا پایان سال یکصد نفر به این ۲۱۹ نفر اضافه خواهد شد.
۱۳۹۸/۱۱/۰۵ / استانی-اقتصادی / طرح کارورزی، بازار کار،‌فارغ التحصیلان دانشگاهی / تسهیلات /
واحدهای اقتصادی لرستان چه تعداد فارغ‌التحصیل دانشگاهی جذب کرده‌اند؟
واحدهای اقتصادی لرستان چه تعداد فارغ‌التحصیل دانشگاهی جذب کرده‌اند؟
مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی لرستان گفت: تعاونی‌های استان با جذب بیشترین کارورز رتبه اول تعاونی‌های کشور را کسب کردند.
۱۳۹۸/۱۱/۰۲ / استانی-اقتصادی / واحدهای تولیدی / طرح کارورزی، بازار کار،‌فارغ التحصیلان دانشگاهی /
اطلاعات جدید گاردین از هویت سرکرده جدید داعش: الهاشمی القرشی فارغ التحصیل دانشگاه موصل است / او با نام «حاجی عبدالله» شناخته می‌شود / او در توجیه ربایندگی، ذبح،‌ قاچاق زنان و دختران ایزدی نقش داشته
اطلاعات جدید گاردین از هویت سرکرده جدید داعش: الهاشمی القرشی فارغ التحصیل دانشگاه موصل است / او با نام «حاجی عبدالله» شناخته می‌شود / او در توجیه ربایندگی، ذبح،‌ قاچاق زنان و دختران ایزدی نقش داشته
روزنامه گاردین انگلیس به نقل از منابع اطلاعاتی نوشت، سرکرده جدید داعش در واقع یکی از موسسان این تشکیلات تروریستی و تئوری‌پردازان برجسته آن بوده و نام واقعی‌اش "امیر محمد عبدالرحمان المولی الصلبی" است.
۱۳۹۸/۱۱/۰۱ /
استخدام و کاریابی به اشکال متفاوت و متنوع
استخدام و کاریابی به اشکال متفاوت و متنوع
۱۳۹۸/۱۰/۲۹ / دانشجو / فارغ التحصیل / گوشی های هوشمند / مشکلات / استان ها /
آذربایجان غربی بیش از ۶۲ هزار فارغ التحصیل بیکار دارد
آذربایجان غربی بیش از ۶۲ هزار فارغ التحصیل بیکار دارد
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان غربی گفت: ۶۲هزار و ۵۱۷نفر فارغ التحصیل بیکار در استان وجود دارد.
۱۳۹۸/۱۰/۲۹ / استانی-اقتصادی / فارغ التحصیل بیکار / اشتغال پایدار /
الزامات حفظ اشتغال موجود / دو ضعفی که بازار کار را تهدید می کند
الزامات حفظ اشتغال موجود / دو ضعفی که بازار کار را تهدید می کند
به رغم اینکه در سال گذشته به طور خالص حدود ۴۶۰ فرصت شغلی ایجاد شد، کارشناسان معتقدند، اگر دو ضعف عمده برای توسعه بازار کار رفع نشود قطعاً سال آینده با ریزش فرصت‌های شغلی مواجهیم.
۱۳۹۸/۱۰/۲۷ / بازار کار / اشتغال / بیکاری / بیکاری فارغ التحصیلان / بیکاری جوانان /
(ویدئو) آموزش‌های سنگین در آکادمی پلیس مصر
(ویدئو) آموزش‌های سنگین در آکادمی پلیس مصر
دانشجویان آکادمی پلیس در مصر تحت آموزش های سنگین و دشوار نظامی قرار می گیرند. این آکادمی در قاهره پایتخت مصر قرار دارد و دانشجویان آکادمی پس از گذراندن دوره های نظامی فارغ التحصیل می شوند.
۱۳۹۸/۱۰/۲۶ / پلیس مصر / قاهره / تمرینات رزمی /
نخستین استارت‌آپ ویکند دانش‌آموختگان مددجو در ایلام برگزار می‌شود
نخستین استارت‌آپ ویکند دانش‌آموختگان مددجو در ایلام برگزار می‌شود
معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان ایلام از برگزاری نخستین رویداد استارت آپ ویکند ویژه مددجویان دانش آموخته و فارغ التحصیل این نهاد در روزهای پایانی هفته خبر داد.
۱۳۹۸/۱۰/۲۴ / استانی-اجتماعی /
بیانیه جمعی از مادران فارغ التحصیل رشته‌های فنی‌و مهندسی+ اسامی
شاید یک ‌مادر بیش از هرکس‌دیگری میتواند حال مادران فرزند از دست داده را بفهمد. ما هم خود را داغدار دانسته و می‌خواهیم سرسلامتی بگوییم‌ به‌ همه مادرانی که در رویداد سقوط هواپیما لحظه های بسیار تلخی سپری کردند.
۱۳۹۸/۱۰/۲۳ /
کارشناس مسائل عمان: هدف قابوس، زندگی کریمانه و در شأن برای عمانیون بود
کارشناس مسائل عمان: هدف قابوس، زندگی کریمانه و در شأن برای عمانیون بود
شفقنا-دکتر ابراهیم قاسمی فارغ التحصیل دانشگاه ادیان و مذاهب و کارشناس مسائل اباضیه و عمان دوران حکومت سلطان قابوس را در چهار مرحله تشریح کرده و می گوید: قابوس بن سعید بن تیمور آل سعید هشتمین سلطان از نسل امام احمد بن سعید، مؤسس نخستین از خاندان آل بوسعید است که دوران کودکی را در زادگاهش صلاله به یادگیری مباحث […]
۱۳۹۸/۱۰/۲۱ / سلطان قابوس / عمان / قاسمی /
سیاست معکوس اشتغالزایی/ تداوم سیاست مدرک گرایی به جای«مهارت آموزی»
سیاست معکوس اشتغالزایی/ تداوم سیاست مدرک گرایی به جای«مهارت آموزی»
در حالی اسناد بالادستی دولت را مکلف به افزایش سهم آموزش‌های مهارتی از نظام آموزش عالی کرده که بودجه تربیت تکنسین در سال آینده کاهش و در مقابل بودجه پذیرش دانشجو در مقطع کارشناسی افزایش یافت.
۱۳۹۸/۱۰/۲۰ / بیکاری فارغ التحصیلان / مهارت آموزی / مهارت / آموزش مهارتی / مرکز پژوهشهای مجلس /
نرخ بیکاری فارغ‌التحصیلان کاهش یافت /افزایش سهم از کل جمعیت بیکار
نرخ بیکاری فارغ‌التحصیلان کاهش یافت /افزایش سهم از کل جمعیت بیکار
نرخ بیکاری فارغ التحصیلان دانشگاهی در پاییز امسال کاهش یافت اما سهم این گروه از کل جمعیت بیکار کشور با افزایش مواجه بوده است.
۱۳۹۸/۱۰/۱۵ / بیکاری فارغ التحصیلان / بیکاری جوانان / بیکاری / آموزش عالی /
دوره جامع مهارت‌آموزی
دوره جامع مهارت‌آموزی "سرمایه‌گذار موفق" برگزار می‌شود
انجمن فارغ‌التحصیلان دانشگاه صنعتی شریف با همکاری کارگزاری بانک صنعت و معدن دوره جامع مهارت‌آموزی سرمایه‌گذار موفق را برگزار می‌کند.
۱۳۹۸/۱۰/۱۴ / باشگاه دانشجویان ایسنا / انجمن فارغ التحصیلان شریف / مهارت آموزی سرمایه گذار موفق /
بازگشت ۳۰۰ فارغ‌التحصیل در ۹ماه اول سال
بر اساس آخرین نمایه‌سازی مهاجرتی دانشجویان ایرانی، تعداد دانشجویان ایرانی خارج از کشور در سال ۲۰۱۷ به ۵۲ هزار و ۵۲۱ نفر رسیده است که رتبه ایران در این شاخص بیستم جهانی است که نسبت به سال ۲۰۱۲ هشت پله کاهش یافته است؛ ضمن آنکه در حالی ایران رتبه ۱۸ را در میان کشورهای "دانشجو فرست" دارد که پایین‌تر از کشورهایی چون "چین"، "آلمان"، "فرانسه"، "آمریکا" و "ایتالیا" است.
۱۳۹۸/۱۰/۱۰ / بازگشت دانشجویان خارج از کشور / فارغ التحصیلان / مهاجرت دانشجویان /
بازاریابی؛ شغل کاذب فارغ التحصیلان بیکار
بازاریابی؛ شغل کاذب فارغ التحصیلان بیکار
یکی از مشاغل کاذبی که این روزها جوانان جویای کار گرفتار آن هستند، بازاریابی است. وعده های رنگین در این شغل بسیار جذب کننده است اما واقعیت چنین نیست.
۱۳۹۸/۱۰/۰۷ / بازاریابی / مشاغل / تهران / فارغ التحصیلان / بیکاری / اشتغال /
تأسیس رشته‌های جدید پیراپزشکی
تأسیس رشته‌های جدید پیراپزشکی
معان علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی گفت: تأسیس رشته‌های جدید پیراپزشکی یکی از شرایط مطلوب برای جذب دانشجو و همچنین پرورش نیروهای کارآمد در هر منطقه است.
۱۳۹۸/۱۰/۰۷ / ارتقای سطح / دانشجو / دانشگاه آزاد اسلامی / علوم پزشکی / فارغ التحصیل /
۴۰۹۱ تبعه‌ خارجی در یزد باسواد شدند
۴۰۹۱ تبعه‌ خارجی در یزد باسواد شدند
سوادآموزی در ایران اسلامی گام‌های خود را فراتر از مرزهای جغرافیایی و فرهنگی این سرزمین کهن گذاشته و امروز به دنبال با سوادکردن اتباع خارجی است، در این راستا طی چهار سال گذشته ۴۰۹۱ نفر از اتباع خارجی در یزد با سواد و از سازمان سوادآموزی این استان فارغ التحصیل شدند.
۱۳۹۸/۱۰/۰۷ / استانی-علمی و آموزشی / یزد / نهضت سوادآموزی / آموزش و پرورش یزد / تحصیل اتباع خارجی /
مرغداری، صنعتی با اشتغالزایی بالا در گیلان
مرغداری، صنعتی با اشتغالزایی بالا در گیلان
معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی گیلان گفت: پنج هزار فارغ التحصیل رشته دامپروری در صنعت مرغداری فعالیت دارند.
۱۳۹۸/۱۰/۰۲ / استانی-اقتصادی / مرغداری /
عکس / خانه ای زیبا و پر از خاطره متعلق به دوران قاجاریه
عکس / خانه ای زیبا و پر از خاطره متعلق به دوران قاجاریه
خانه موتمن الاطباء در محله عودلاجان واقع در مرکز شهر تهران، خانهای زیبا و پر از خاطره متعلق به دوران قاجاریه است. این خانه متعلق به «میرزا زین‌العابدین خان دنبلی ضرابی» ملقب به موتمن الاطباء پزشک حضور ناصرالدّین شاه بود. وی نخستین فارغ التحصیل دارالفنون و شاگرد دکتر تولوزان فرانسوی بوده و از پزشکان نامی ایران در دوران قاجار به‌شمار میرود.
۱۳۹۸/۱۰/۰۲ /
خانه موتمن الاطباء در آستانه شب یلدا
خانه موتمن الاطباء در آستانه شب یلدا
ایرنا- تهران- خانه موتمن الاطباء در محله عودلاجان واقع در مرکز شهر تهران، خانه ای زیبا و پر از خاطره متعلق به دوران قاجاریه است. این خانه متعلق به «میرزا زین‌العابدین خان دنبلی ضرابی» ملقب به موتمن الاطباء پزشک حضور ناصرالدّین شاه بود. وی نخستین فارغ التحصیل دارالفنون و شاگرد دکتر تولوزان فرانسوی بوده و از پزشکان نامی ایران در دوران قاجار به‌شمار میرود. موتمن الاطباء از بزرگترین جراحان زمان خود بود و از تخصص و مهارت بالای وی در بیرون آوردن سنگ از مثانه در کتب و مقاله های متعددی سخن به میان آمده است. این خانه در سال ۱۳۸۳ توسط آقای موسوی از بازماندگان موتمن الاطباء خریداری و تبدیل به محلی برای ساخت فیلم و سریال شد که تا به حال لوکیشن چندین فیلم و سریال از جمله خانه پدری و شهرزاد بوده و در نوروز …
۱۳۹۸/۰۹/۲۹ / تهران / عمارت تاریخی / سلسله قاجار / معماری /
اجتناب از تربیت دانشجویان هنری صرفاً به عنوان صنعتگر و یا تولیدکننده
اجتناب از تربیت دانشجویان هنری صرفاً به عنوان صنعتگر و یا تولیدکننده
مدیر تشکل‌های علمی و فرهنگی دانشگاه هنر ضمن تاکید بر اجتناب از تربیت دانشجویان هنری صرفاً به عنوان صنعتگر و یا تولیدکننده، اظهار کرد: هنرمند نیاز به دیده شدن دارد تا خودش را ارتقا داده و تجربیاتش را در اختیار دیگران قرار دهد و اگر این اتفاق رخ ندهد، هنرمندان عملاً تبدیل به صنعتگر می‌شوند. برای جلوگیری از چنین اتفاقی باید از همان محیط دانشگاه در کنار آموزش هنر به فکر تربیت افرادی خلاق و کارآمد برای آینده این عرصه بود.
۱۳۹۸/۰۹/۲۹ / دانشگاه هنر / بازار کار، اشتغال،‌فارغ التحصیلان /
مهاجرت جوانان تحصیل‌کرده ایرانی به عراق برای کارگری
مهاجرت جوانان تحصیل‌کرده ایرانی به عراق برای کارگری
خیلی از بچه‌هایی که در عراق کار می‌کنند، دوست دارند شب‌ها کنار خانواده‌شان باشند؛ در شهری که به دنیا آمده و بزرگ شده‌اند، اما شرایط اقتصادی دمار از روزگار مردم درآورده و آنان را راهی غربت کرده است. اینجا آدم‌هایی هستند که دست زن و بچه را گرفته‌اند و آمده‌اند برای کار؛ برای اینکه دلواپس خانه نباشند و هر ماه یک‌میلیون خرج رفت‌وآمد نکنند
۱۳۹۸/۰۹/۲۵ / بیکاری فارغ التحصیلان / مهاجرت جوانان ایرانی /
"عدم سختگیری در ارائه مجوز"و "توسعه ظرفیت دانشگاه‌ها" از دلایل افزایش فارغ التحصیلان دکتری
عضو هیئت علمی دانشگاه خوارزمی با اشاره به انقباضی نبودن سیاست‌های وزارت علوم و عدم سختگیری در ارائه مجوزها، گفت: دلیل افزایش فارغ التحصیلان در مقطع دکتری توسعه بدون امکانات برخی دانشگاه‌ها است.
۱۳۹۸/۰۹/۲۵ / اشتغال دانشجویان دانشگاهی / بیکاری فارغ التحصیلان دکتری /
کمبود محققان زن در فضای ICT کشور
کمبود محققان زن در فضای ICT کشور
عضو هیئت علمی پژوهشگاه علوم انسانی گفت: کمبود محققان زن در فضای ICT، کمبود زنان فارغ التحصیل در حوزه اقتصاد دیجیتال و کمبود سواد دیجیتال زنان از جمله تهدیدات این حوزه به شمار می رود.
۱۳۹۸/۰۹/۲۴ / علوم انسانی / فرهنگسرای فناوری اطلاعات / اشتغال زنان /
فیلم | زنان در عصر پهلوی مترقی تر بودند؟
فیلم | زنان در عصر پهلوی مترقی تر بودند؟
منصوره اتحادیه مورخ هشتاد و سه ساله و فارغ التحصیل دانشگاه ادینبرا اسکاتلند با حضور در برنامه شوکران شبکه چهار سیما در مورد موفقیت زنان در عصر پهلوی گفت.
۱۳۹۸/۰۹/۲۱ / تاریخ انقلاب / محمد رضا پهلوی / زنان /
از مهارت تا کارآفرینی
از مهارت تا کارآفرینی
سالانه ۳۰۰۰ دانشجو از دانشگاه‌های فنی و حرفه‌ای استان یزد، فارغ التحصیل می‌شوند.
۱۳۹۸/۰۹/۲۱ /
پسر اعجوبه ۹ ساله دانشگاه «آیندهوون» را ترک کرد
چندی پیش خبر منتشر شد مبنی بر اینکه "لورن سایمنز"(Laurent Simons) پسر بچه ۹ ساله بلژیکی مشهور به "پسر اعجوبه" قرار است جوان‌ترین فردی باشد که از دانشگاه با مدرک کارشناسی فارغ التحصیل می‌شود، ولی حالا خبر رسیده که پدر و مادر وی، سایمنز را از دانشگاه خارج کرده‌اند.
۱۳۹۸/۰۹/۲۱ /
عکس / تیپ هنگامه قاضیانی و در مراسم فارغ التحصیلی پسرش
عکس / تیپ هنگامه قاضیانی و در مراسم فارغ التحصیلی پسرش
نگامه قاضیانی بازیگر کشورمان عکس های جدیدی از خودش را منتشر کرده است. پسر این بازیگر 49 ساله در ایرلند مشغول تحصیل بوده که به تازگی فارغ التحصیل شده و هنگامه قاضیانی در این مراسم شرکت کرده است.
۱۳۹۸/۰۹/۲۱ /
بخش خصوصی نیاز جامعه را بهتر می‌شناسد/فارغ‌التحصیلان این دانشگاه شانس بیشتری برای اشتغال دارند
بخش خصوصی نیاز جامعه را بهتر می‌شناسد/فارغ‌التحصیلان این دانشگاه شانس بیشتری برای اشتغال دارند
رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی استان سمنان معتقد است که بخش خصوصی نیازهای جامعه را بهتر می‌شناسد.
۱۳۹۸/۰۹/۱۷ / استانی-علمی و آموزشی / دانشگاه جامع علمی کاربردی / استان سمنان / بازار کار، اشتغال،‌فارغ التحصیلان /
مرگ مشکوک 2 دانشجو در دانشگاه شهید چمران اهواز
مرگ مشکوک 2 دانشجو در دانشگاه شهید چمران اهواز
برای جوانان هیچ شور و نشاطی وجود ندارد به طور مثال دانشجوی دکترا به ما می‌گوید بعد از فارغ التحصیل شدن هیچ امیدی برای یافتن شغل ندارم و دلخوشی‌ام همین دوران دانشجویی است.
۱۳۹۸/۰۹/۱۳ /
لیسانسه‌ها بیشترین متقاضی دوره‌های کارورزی
کارشناسان از طرح کارورزی دانش‌آموختگان دانشگاهی به عنوان طرحی موثر در توسعه اشتغال همراه با مهارت آموزی نام می‌برند که زمینه آشنایی افراد با محیط کار و جذب آنها در بنگاههای اقتصادی را فراهم می‌کند.
۱۳۹۸/۰۹/۱۳ / دوره کارورزی / فارغ التحصیلان بیکار /
جذب 273 دانشجو برای اجرای طرح کارورزی در واحدهای تولیدی خراسان شمالی
جذب 273 دانشجو برای اجرای طرح کارورزی در واحدهای تولیدی خراسان شمالی
معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان شمالی از جذب 273 دانشجو برای اجرای طرح کارورزی در واحدهای تولیدی این استان از ابتدای اجرای این طرح تاکنون خبر داد.
۱۳۹۸/۰۹/۱۲ / استانی-اقتصادی / اشتغال، فارغ التحصیلان دانشگاهی، طرح کاروزی / مشاغل خانگی /
خوانندگی برادرزاده   بن‌لادن  در کاباره های لندن و پاریس (+عکس)
خوانندگی برادرزاده بن‌لادن در کاباره های لندن و پاریس (+عکس)
"وفا دوفور" 44 ساله فارغ التحصیل رشته حقوق از دانشگاه کلمبیا آمریکاست اما به دلیل علاقه به موسیقی جذب این هنر شده و هم اینک عضو یک گروه موسیقی 3 نفره است.
۱۳۹۸/۰۹/۱۱ /
ششمین نمایشگاه نقاشی مریم حیدرزاده
ششمین نمایشگاه نقاشی مریم حیدرزاده
ایرنا-تهران- مریم حیدرزاده، ترانه‌ سرا و نقاش، ششمین نمایشگاه نقاشی‌ انفرادیش را با عنوان "پس از آن همه حسرت" عصر جمعه در تالار آبی مجموعه فرهنگی تاریخی نیاوران افتتاح کرد.محمد باقر نوبخت معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان برنامه و بودجه نیز با حضور در این محل به بازدید از این نمایشگاه اقدام نمود . این نمایشگاه شامل 40 تابلوی نقاشی است که با تکنیک آبرنگ و اکریلیک روی بوم در سبک ناتورالیسم و تا حدی اکسپرسیونیسم خلق شده اند.مریم حیدرزاده متولد ۲۹ آبان ۱۳۵۶ و فارغ التحصیل رشته حقوق قضایی از دانشگاه تهران است. او از هشت سالگی وارد عرصه شعر شد و تاکنون یازده کتاب از او منتشر شده است. حیدرزاده در سن سه و نیم سالگی، بر اثر بیماری آب مروارید بینایی خود را به طور کامل از دست داد اما علاقه اش به نقاشی هرگز …
۱۳۹۸/۰۹/۰۸ / هنری / نقاشی /
استاد دانشگاه امیرکبیر موفق به دریافت «گرنت آغاز» صندوق حمایت از پژوهشگران کشور شد
استاد دانشگاه امیرکبیر موفق به دریافت «گرنت آغاز» صندوق حمایت از پژوهشگران کشور شد
عضو هیات علمی دانشکده شیمی دانشگاه صنعتی امیرکبیر و فارغ التحصیل دکترای شیمی محاسباتی از دانشگاه UCL انگلستان موفق به دریافت «گرنت آغاز» صندوق حمایت از پژوهشگران و فن آوران شد.
۱۳۹۸/۰۹/۰۶ /
نقاشی‌های مریم حیدرزاده در نیاوران
مریم حیدرزاده ششمین نمایشگاه نقاشی‌ انفرادیش را با عنوان «پس از آن همه حسرت» جمعه هشتم آذر ماه در تالار آبی مجموعه فرهنگی تاریخی نیاوران افتتاح خواهد کرد. این نمایشگاه شامل ۴۰ تابلوی نقاشی است که با تکنیک آبرنگ و اکریلیک روی بوم در سبک ناتورالیسم و تاحدی اکسپرسیونیسم خلق شده‌اند.مریم حیدرزاده متولد ۲۹آبان۱۳۵۶و فارغ التحصیل رشته حقوق قضایی از دانشگاه تهران است. او از هشت سالگی وارد عرصه شعر شد و تاکنون یازده کتاب از او منتشر شده است. حیدرزاده در سن سه و نیم سالگی، براثر بیماری آب مروارید بینایی خود را به طور کامل از دست داد اما علاقه‌اش به نقاشی هرگز رهایش نکرد و حالا ۱۰ سال است که به طور جدی نقاشی می‌کند.ششمین نمایشگاه انفرادی مریم حیدرزاده با عنوان «پس از آن همه حسرت» تا روز جمعه ۱۵ آذر ماه …
۱۳۹۸/۰۹/۰۶ /
وداع با خالق اسب‌های چوبی
پیکر ابراهیم معمارزاده مجسمه‌ساز پیشکسوت که با منظومه پیکره‌های چوبی اسب‌هایش شناخته شده‌بود با حضور جمعی از مردم و هنرمندان از مقابل خانه هنرمندان ایران تشییع و راهی بهشت زهرا (س) شد.عباس مجیدی رئیس انجمن مجسمه‌سازان در مراسم تشییع این هنرمند گفت: جامعه هنری ایران مدیون معمارزاده است. استادی که در زمینه آموزش، شاگردان زیادی را وارد فضای مجسمه سازی کشور کرد ولی متاسفانه هنرمند مظلومی بود که در طول زندگی اش آن طور که باید از او تقدیر به عمل نیامد. وی افزود: معمارزاده آنچنان با وقار و آرام بود که چنین اخلاقی را در فضای مجسمه سازی کمتر دیدم و همچنان آثار و اندیشه‌های این هنرمند بدون شک در یادها خواهد ماند. مجیدی در پایان از دست دادن این هنرمند را ضایعه ای برای جامعه هنری خواند و به خانواده این …
۱۳۹۸/۰۹/۰۵ /
ضعف دانشگاه‌ها در تربیت متخصص را می‌پذیریم/ ۱۶ درصد فارغ‌التحصیلان«کارآفرین» می‌شوند
ضعف دانشگاه‌ها در تربیت متخصص را می‌پذیریم/ ۱۶ درصد فارغ‌التحصیلان«کارآفرین» می‌شوند
رئیس دانشکده کارآفرینی دانشگاه تهران با بیان اینکه انتقاد به ضعف آموزش عالی در تربیت نیروی کار رامی پذیریم،گفت:ورود اساتیدجوان با دانش‌ جدید مرتبط با بازار کار می‌تواند در این زمینه کمک کند.
۱۳۹۸/۰۹/۰۱ / کارآفرینی / غلامحسین حسینی / دانشگاه تهران / اکوسیستم کارآفرینی ایران / بیکاری فارغ التحصیلان /
روایت حدادعادل از دلایل جنجال علیه مدارس فرهنگ
روایت حدادعادل از دلایل جنجال علیه مدارس فرهنگ
وی در ادامه گفت: فکر می‌کنید جنجال علیه مدرسه فرهنگ جنجال ساده‌ای بود که از داخل به راه افتاد و از خارج رسانه‌هایی مثل بی‌بی‌سی و وی‌اوای و... یک مدرسه را که سالی ۳۴ یا ۳۵ نفر فارغ التحصیل دارد را نشانه گرفتند؟
۱۳۹۸/۰۸/۳۰ / سیاست / حداد عادل / مدارس فرهنگ /
هنوز مفهوم کودک در کشور دارای ابهام است
هنوز مفهوم کودک در کشور دارای ابهام است
ایلنا نوشت: مدیرعامل انجمن حمایت از حقوق کودک گفت: خشمی که کودک فقیر نسبت به کودکان ثروتمند دارد موجب تمایز و تعارض اجتماعی می‌شود و بخشی از حقوق کودک در یک جامعه‌ای که در آن نابرابری وجود دارد، از بین می‌رود.
۱۳۹۸/۰۸/۳۰ / کودکان کار / کودکان / کودک آزاری / فارغ التحصیل /
دانشمند پرآوازه گیلانی درگذشت
پروفسور 'فضل الله رضا' متولد ۱۲۹۳ در شهر رشت، تنها فارغ التحصیل دوره اول دانشکده فنی دانشگاه تهران بود که پس از گذراندن دوران کارشناسی در رشته مهندسی برق، سال ۱۳۲۴ مدرک کارشناسی ارشد را از دانشگاه کلمبیا در آمریکا و دکترای خود را در رشته مهندسی برق از دانشگاه مؤسسه تکنولوژی نیویورک (دانشگاه نیویورک فعلی) دریافت کرد.
۱۳۹۸/۰۸/۲۹ /
ماجرای دانشجو شدن یک پسربچه 9 ساله
ماجرای دانشجو شدن یک پسربچه 9 ساله
به زودی یک پسربچه 9 ساله نابغه از بلژیک فارغ التحصیل دانشگاه در رشته الکتروتکنیک خواهد شد.
۱۳۹۸/۰۸/۲۵ /
پسر اعجوبه ۹ ساله از دانشگاه فارغ‌التحصیل می‌شود!
"لورن سایمنز" پسر بچه ۹ ساله بلژیکی مشهور به "پسر اعجوبه" جوان‌ترین فردی خواهد بود که از دانشگاه با مدرک کارشناسی فارغ التحصیل می‌شود.
۱۳۹۸/۰۸/۲۲ /
استقبال از مخترع نخبه گیلانی
استقبال از مخترع نخبه گیلانی
مدال طلای جشنواره بین‌المللی اختراعات کره جنوبی ۲۰۱۹ به رضا قوامی‌پور کومله، فارغ التحصیل مهندسی برق و دانشجوی کارشناسی ارشد رشته‌ی کارآفرینی دانشگاه علم و صنعت ایران تعلق گرفت.
۱۳۹۸/۰۸/۲۲ /
فیلترینگ علمی، شرط پذیرش دانشجوی دکتری باشد/باتغییر هرم بیکاران فارغ‌التحصیل مواجهیم
فیلترینگ علمی، شرط پذیرش دانشجوی دکتری باشد/باتغییر هرم بیکاران فارغ‌التحصیل مواجهیم
رئیس دانشگاه پیام‌نور چهارمحال و بختیاری گفت: از شرایط لازم برای پذیرش دانشجو در مقطع دکتری فیلترینگ علمی است، بنابراین بایستی خروجی دانشجویان مقاطع ارشد و دکتری در دانشگاه‌ها دارای شاخص‌های کیفی آموزشی باشد تا از این طریق با فارغ‌التحصیلی، افراد برای جامعه تاثیرگذار باشند.
۱۳۹۸/۰۸/۲۰ / بیکاری فارغ التحصیلان دکتری /
دانشجویان ترجیح می‌دهند با شرکت در آزمون دکتری، بیکاری را به تأخیر بیندازند
دانشجویان ترجیح می‌دهند با شرکت در آزمون دکتری، بیکاری را به تأخیر بیندازند
عضو هیئت علمی دانشگاه تربیت مدرس با اشاره به اینکه یکی از دلایل تمایل دانشجویان برای شرکت در آزمون دکتری، فراهم نبودن بازار کار است، گفت: اگر وضعیت بازار کار مناسب بود، دانشجویان با مدرک لیسانس و فوق لیسانس جذب بازار کار می‌شدند ولی با این شرایط ترجیح می‌دهند بیکاری را مقداری به تأخیر بیندازند. آنها تصور می‌کنند با مدرک دکتری راحت تر می‌توانند شغل پیدا کنند در حالی که شاغل شدن با مدرک دکتری بسیار سخت‌تر است.
۱۳۹۸/۰۸/۱۸ / بیکاری فارغ التحصیلان دکتری / دانشگاه تربیت مدرس /
کمبود فضای کسب و لحاظ نکردن نیازهای صنعت در رشته‌ها از دلایل افزایش دانشجویان دکتری
کمبود فضای کسب و لحاظ نکردن نیازهای صنعت در رشته‌ها از دلایل افزایش دانشجویان دکتری
مدیر سابق امور آموزشی دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی، بااشاره به افزایش چند برابر پذیرش دانشجویان دکتری در چند سال اخیر گفت: دلیل اصلی این افزایش، ارزیابی نکردن نیازهای صنعت در رشته‌ها و گرایشات مختلف است.
۱۳۹۸/۰۸/۱۴ / بیکاری فارغ التحصیلان دکتری /
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •