جمعه, ۲۰ تیر, ۱۳۹۹ / 10 July, 2020
فرمانداری اهواز
۳ روز قبل
بازارچه صنایع دستی زنان آبادان تعطیل شد
[فروغ فکری] سی‌وسه زن لباس‌ها، ظرف‌وظروف، دست‌سازه‌های سنتی‌ و شیرینی و ترشی خانگی‌شان را ‏از بازارچه صنایع دستی زنان آبادان جمع کرده‌ و به خانه‌هایشان برده‌اند. ملک کنار بازارچه‌ای که در ‏هشت‌سال گذشته برای بسیاری از آنها خانه امید بوده، پارکینگی است که حالا قرار است آن را یکی از ‏برج‌سازان شهر بسازد و به آنها که اغلب‌شان سرپرست خانوارند و بار و سختی زندگی هر روز بر ‏دوش‌هایشان سنگینی می‌کند، گفته شده که باید وسایل‌شان را جمع کنند و منتظر بمانند تا شاید مکان جدیدی ‏برای ایجاد بازارچه در نظر گرفته شود. مریم در روزهای گذشته بارها حرف‌های مختلف از ‏سازمان‌های گوناگون شنیده و می‌گوید …
آب تا ۲ هفته آینده به غیزانیه اهواز می‌رسد/اعتراض مردم به حق بود
۱۳۹۹/۰۳/۰۵ / استانداری خوزستان / غلامرضا شریعتی / فرمانداری اهواز / آب و فاضلاب خوزستان
آب تا ۲ هفته آینده به غیزانیه اهواز می‌رسد/اعتراض مردم به حق بود
اهواز ـ استاندار خوزستان با اشاره به محق بودن مردم غیزانیه اهواز در اعتراض به وضعیت آب این بخش قول داد که تا دو هفته آینده آب مطلوب به خانه‌های اهالی بخش غیزانیه برسد.
جاده اهواز – امیدیه با مداخله پلیس باز شد/ غیزانیه در بی‌آبی ماند
۱۳۹۹/۰۳/۰۳ / نیروی انتظامی خوزستان / محسن دالوند / فرمانداری اهواز / آب و فاضلاب خوزستان / شرکت آب و فاضلاب اهواز
جاده اهواز – امیدیه با مداخله پلیس باز شد/ غیزانیه در بی‌آبی ماند
اهواز – سرانجام اقدام اهالی بخش غیزانیه اهواز در بستن جاده اهواز – امیدیه به علت بی‌آبی، با مداخله نیروی انتظامی پایان یافت و جاده بازگشایی شد.
۱۳۹۹/۰۲/۲۹
هراس وبا در روزگار کرونا
‏  [مهتاب جودکی] میان مردم خوزستان چو افتاده که وبا آمده است. اهالی شهرها و روستاها ترسیده از کرونا ‏و بیماری‌های روده‌ای، از این و آن شنیده‌اند که آب آلوده است. آنها دیده‌اند که کارگران شهرداری با بیل در ‏جوی‌های رو باز آهک می‌پاشند. دو روز پیش فرمانداری اهواز در اطلاعیه‌ای شایعه آلودگی آب و شیوع وبا را ‏رد کرد و استاندار هم برای بار چندم توضیح داد آب آلوده به وبا نیست و آهک‌پاشی برای پیشگیری از این ‏بیماری هر‌سال انجام می‌شود.  این طور که معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی اهواز می‌گوید تا امروز هیچ ‏موردی از ابتلا به وبا،      التور      و        …
روابط عمومی فرمانداری اهواز اعلام کرد: شیوع وبا از طریق آب شرب اهواز صحت ندارد
۱۳۹۹/۰۲/۲۸ / آب شرب اهواز / روابط عمومی فرمانداری اهواز / شیوع وبا
روابط عمومی فرمانداری اهواز اعلام کرد: شیوع وبا از طریق آب شرب اهواز صحت ندارد
شفقنا- روابط عمومی فرمانداری شهرستان اهواز در اطلاعیه‌ای آلودگی آب این شهرستان به وبا را تکذیب کرد و خواستار برخورد با عوامل انتشاردهنده این مطلب نادرست شد. به گزارش ایلنا، فرمانداری اهواز اعلام کرد: پیرو خبری مبنی بر آلودگی آب...
تعطیلی یک بازار شب و دو بازارچه شلوغ اهواز
۱۳۹۹/۰۲/۲۵ / استانی-اجتماعی / اخبار اجتماعی - خوزستان / کروناویروس / همه_باهم_علیه_کرونا / اهواز
تعطیلی یک بازار شب و دو بازارچه شلوغ اهواز
معاون برنامه ریزی فرمانداری اهواز از جمع آوری دستفروشان بازار شب منطقه کوروش و تعطیلی بازار عبدالحمید و بازارچه الغدیر با همکاری نیروی اجرائیات شهرداری برای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا خبر داد.
۱۳۹۹/۰۲/۲۲ / شیوع کرونا در خوزستان / محدودیت ترافکی اهواز
اعلام محدودیت های ترافیکی در شهر اهواز
به گزارش فارس، فرمانداری اهواز، محدودیت‌های ترافیکی شهر اهواز جهت پیشگیری از شیوع بیماری کرونا را از روز دوشنبه ۲۲ اردیبهشت اعلام کرد.
نتایج قطعی انتخابات اهواز اعلام شد/ ۲ منتخب معرفی شدند
۱۳۹۸/۱۲/۰۳ / انتخابات 98 / فرمانداری اهواز / شهرستان کارون / شهرستان باوی / شهرستان حمیدیه
نتایج قطعی انتخابات اهواز اعلام شد/ ۲ منتخب معرفی شدند
اهواز ـ نتایج قطعی شمارش آرا در حوزه انتخابیه اهواز اعلام شد و دو منتخب این حوزه معرفی شدند و انتخاب یک منتخب دیگر به دور دوم رسید.
مدارس اهواز در روز شنبه تعطیل شد
۱۳۹۸/۱۲/۰۲ / تعطیلی مدارس
مدارس اهواز در روز شنبه تعطیل شد
باشگاه خبرنگاران جوان نوشت: براساس اعلام فرمانداری اهواز اعلام کرد:مدارس این شهرستان در همه مقاطع تحصیلی در روز شنبه سوم اسفند تعطیل است.
کارمندان و مدارس برخی مناطق اهواز و آبادان تعطیل شدند
۱۳۹۸/۰۹/۲۹ / تعطیلی مدارس / تعطیلی ادارات / فرمانداری اهواز
کارمندان و مدارس برخی مناطق اهواز و آبادان تعطیل شدند
اهواز ـ به علت تداوم آبگرفتگی، مدارس برخی مناطق اهواز فردا در دو نوبت صبح و عصر تعطیل شدند.
۱۳۹۸/۰۹/۱۶ / آموزش و پرورش خوزستان / تعطیلی مدارس / ابادان / شهرستان خرمشهر
مدارس نوبت عصر اهواز هم تعطیل شد/ مدارس کدام شهرهای تعطیل است؟
اهواز - به علت تداوم بارندگی و آبگرفتگی معابر در شهرستان اهواز، مدارس نوبت عصر این شهرستان با تصمیم فرمانداری اهواز تعطیل شد.
۱۳۹۸/۰۹/۱۴ / مجلس شورای اسلامی / فرمانداری اهواز / ایرنا / انتخابات مجلس شورای اسلامی / ثبت‌نام انتخابات مجلس یازدهم
فرماندار اهواز: ظرفیت بیشتری برای ثبت نام از داوطلبان نمایندگی مجلس داریم
اهواز- ایرنا- فرماندار اهواز از ثبت نام ۹۰ نفر از حوزه انتخابیه اهواز، باوی، حمیدیه و کارون  تا روز گذشته خبر داد و گفت: این حوزه ظرفیت بیشتری برای ثبت نام از داوطلبان نمایندگی مجلس را دارد.
۱۳۹۸/۰۹/۱۴ / فرمانداری اهواز / وزارت کشور / شورای نگهبان / انتخابات مجلس شورای اسلامی / ثبت‌نام انتخابات مجلس یازدهم
۲۷ هیات اجرایی دیگر باید تا فردا در خوزستان تشکیل شود
اهواز- ایرنا- رئیس هیات نظارت بر انتخابات استان خوزستان با اشاره به اینکه فردا آخرین مهلت برای تشکیل هیات‌های اجرایی یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی است، گفت: ۲۷ شهر باقی مانده در استان باید هیات‌های اجرایی خود را تشکیل دهند.
۱۳۹۸/۰۷/۰۷ / علی ساری
نماینده مردم اهواز در مجلس: امنیت در اهواز به شدت پایین است
نماینده مردم اهواز در مجلس با انتقاد از عملکرد فرمانداری استان در خصوص ایجاد امنیت شهری گفت: فرمانداری حتی از گذاشتن کانکس نیروی انتظامی در مناطق حساس و پر خطر اجتناب می‌کند.
۱۳۹۸/۰۶/۲۴ / حاشیه‌نشینی / آسیب‌های اجتماعی
حاشیه‌نشینی، کار فرمانداری اهواز را سخت کرده است
مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری خوزستان گفت: سرانه‌های 11 دفتر تسهیل‌گری خوزستان نشان می‌دهد در بسیاری از موضوعات و مشکلات، پایین بودن اعتماد اجتماعی و مشارکت اجتماعی و دیگر موارد وجود دارد.
۱۳۹۸/۰۳/۰۵
چهار دستگاه تانکر آب رسانی به بخش غیزانیه اختصاص یافت
رئیس پدافند غیرعامل و مدیریت بحران شرکت ملی حفاری ایران از اختصاص چهار دستگاه تانکر آب رسانی به بخش غیزانیه برای تامین آب آشامیدنی ساکنان این منطقه و روستاهای اطراف خبر داد . رضا الاسوند در توضیح بیشتر در این باره گفت: پیرو اعلام فرمانداری اهواز مبنی بر درخواست بخشداری غیزانیه با توجه به تکمیل نشدن پروژه خط انتقال آب منطقه و نزدیک شدن فصل تابستان این اقدام در راستای مسئولیت های اجتماعی شرکت صورت می پذیرد . وی افزود: در این ارتباط چهار دستگاه تانکر آبرسانی 16 هزار لیتری از 15 اردیبهشت تا پایان شهریور ماه تامین آب آشامیدنی این منطقه را با همکاری بخشداری بر عهده خواهد داشت . الاسوند اظهار کرد: همچنین در موقعیت عین دو نیز در روزهای اخیر بر اساس درخواست معاون خدمات شهری شهرداری اهواز و اعلام …
۱۳۹۸/۰۲/۲۹ / فرمانداری اهواز / آموزش و پرورش خوزستان / سیل خوزستان
۲۴ مدرسه اهواز در سیلاب اخیر آسیب دید
اهواز- معاون سیاسی و اجتماعی فرماندار شهرستان اهواز گفت: در سیلاب اخیر به ۲۴ مدرسه این شهرستان آسیب وارد شد که ۱۰ مدرسه نیاز به تخریب و بازسازی دارند.
۱۳۹۸/۰۲/۰۲
بازگشایی جاده های ساحلی اهواز سرعت گیرد
اهواز - ایرنا - معاون سیاسی اجتماعی فرمانداری اهواز با تاکید بر اینکه پاکسازی بلوار ساحلی اهواز نیاز به کار اساسی دارد، گفت: شهرداری اهواز در این زمینه از توان بیشتری استفاده کند تا تردد در این مسیرها هرچه سریعتر آغاز شود.
۱۳۹۸/۰۲/۰۱
سیل بند عین2 اهواز ترمیم و بازسازی شد
اهواز- ایرنا- فرمانداری اهواز در اطلاعیه ای از ترمیم و بازسازی نقاط آسیب دیده سیل بند عین 2 خبر داد.
۱۳۹۸/۰۲/۰۱
ورود سیلاب به جاده خرمشهر اهواز +فیلم
سرپرست فرمانداری خرمشهر با اشاره به این که سیلاب و روان آبها به بخش هایی از سطح جاده خرمشهر اهواز غلبه کرد. گفت: درصدد هستیم تا با طرح های ضربتی و شکافتن جاده در…
۱۳۹۸/۰۱/۲۱ / آبگرفتگی / اهواز / بیمارستان
جزئیات آبگرفتگی دو بیمارستان اهواز
فرماندار اهواز بیان کرد: تعداد زیادی از ماشین‌آلات راه‌سازی به همراه مسئولین فرمانداری و شهرداری در این منطقه مستقر هستند و با همکاری مردم در حال احداث سیل‌بند هستیم.
۱۳۹۸/۰۱/۱۹
ستاد معین استانداری اصفهان در خوزستان ایجاد شد
اصفهان - ایرنا - مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان گفت: ستاد معین این استانداری روز دوشنبه با حضور معاون امورعمرانی استانداری و شهردار اصفهان به منظور کمک به سیل زدگان در فرمانداری اهواز مستقر شد و کار خود را آغاز کرد.
۱۳۹۸/۰۱/۱۶
هشدارفرماندار اهواز به ۱۴ روستای حاشیه رودخانه های کرخه و دز: منازل خود را تخلیه کنید
شفقنا – فرماندار شهرستان اهواز گفت: ساکنان ۱۴ روستای حاشیه رودخانه های کرخه و دز در بخش مرکزی این شهرستان اهواز در خطر سیلاب قرار دارند و باید نسبت به تخلیه منازل خود اقدام کنند. به گزارش شفقنا از روابط عمومی فرمانداری شهرستان اهواز جمال عالمی نیسی با اشاره به اینکه این روستاها در معرض خطر سیلاب قرار دارند، افزود: […]
۱۳۹۸/۰۱/۱۲
23 فروند قایق برای امداد رسانی از اروند کنار عازم اهواز شدند
آبادان - ایرنا - معاون سیاسی و اجتماعی فرمانداری ویژه آبادان گفت: به منظور پشتیبانی از روستاهای در معرض خطر سیل در شهرستان های اهواز و دشت آزادگان 20 فروند قایق از ناو تیپ ذوالفقار اروندکنار به اهواز و سه فروند پایگاه دریابانی آبادان به منطقه دشت آزادگان اعزام شدند.
۱۳۹۸/۰۱/۱۱
شهر اهواز در خطر نیست
سرپرست فرمانداری اهواز با اشاره به افزایش دبی کارون تا ۳هزار مترمکعب در ثانیه در روزهای آینده، گفت: شهر اهواز از نظر وقوع سیل در خطر نیست و تنها در محلات حاشیه‌ای…
۱۳۹۸/۰۱/۱۱
سرپرست فرمانداری اهواز: دبی کارون به بالای 3000 هزار مترمکعب در ثانیه می‌رسد / شهر در خطر نیست
سرپرست فرمانداری اهواز با اشاره به افزایش دبی کارون تا 3هزار مترمکعب در ثانیه در روزهای آینده، گفت: شهر اهواز از نظر وقوع سیل در خطر نیست و تنها در محلات حاشیه‌ای مانند زرگان و چنیبه که سیل‌بند خاکی دارند، خطر بیشتری وجود دارد.
۱۳۹۸/۰۱/۱۰
آخرین اخبار از بارش‌ها و سیل در ایران؛ هیچ گونه بیماری واگیر در استان های سیل زده مشاهده نشده است/ خطر جدی سیلاب در ۳ شهر لرستان
شفقنا- فرمانداری اهواز با صدور اطلاعیه‌ای، شایعه منتشر شده در خصوص تخلیه برخی مناطق این شهر به علت بالا آمدن آب را تکذیب کرد. به گزارش شفقنا، فرمانداری اهواز با صدور اطلاعیه‌ای اعلام کرد: پیرو شایعه‌ای در فضای مجازی در خصوص تخلیه برخی از مناطق شهر اهواز به دلیل زیاد شدن آب کارون، این فرمانداری اعلام می‌دارد که هیچ گونه […]
۱۳۹۸/۰۱/۱۰
فرمانداری اهواز: سیل شهر اهواز را تهدید نمی کند
اهواز - ایرنا - فرمانداری اهواز با رد شایعات در فضای مجازی اعلام کرد: سیل و افزایش دبی رودخانه کارون هیچ خطری برای شهر اهواز ایجاد نمی کند.
۱۳۹۸/۰۱/۱۰
آخرین اخبار از سیل خوزستان/ تخلیه اهواز صحت ندارد
با افزایش تراز سد های کرخه، دز و کارون و رهاسازی آب از پشت این سدها در روزهای اخیر، شایعاتی مبنی بر تخلیه برخی مناطق اهواز منتشر شد که فرمانداری اهواز ضمن…
۱۳۹۸/۰۱/۱۰
تخلیه برخی مناطق اهواز صحت ندارد
اهواز ـ فرمانداری اهواز با صدور اطلاعیه‌ای، شایعه منتشر شده در خصوص تخلیه برخی مناطق این شهر به علت بالا آمدن آب را تکذیب کرد.
۱۳۹۸/۰۱/۰۶
اطلاعیه فرمانداری اهواز در خصوص اعمال محدودیت ها در ساحل رودخانه کارون
در اطلاعیه فرمانداری اهواز آمده است: به علت افزایش حجم آب رودخانه کارون و پیشگیری از حوادث احتمالی، کلیه پارکینگ‌های حاشیه رودخانه، مجتمع‌های گردشگری و کشتی رستوران‌های ساحلی، باند سمت رودخانه جاده ساحلی شرق و غرب و پل طبیعت اهواز از ساعت ۱۹:۳۰ سه شنبه (روزجاری) تا اطلاع ثانوی تعطیل و مسدود می‌شود و از فعالیت کلیه قایق‌ها در رودخانه نیز جلوگیری خواهد شد.
۱۳۹۸/۰۱/۰۶
همه فعالیتهای گردشگری و تردد در ساحل کارون در اهواز متوقف شد
اهواز-ایرنا- روابط عمومی فرمانداری شهرستان اهواز روز سه شنبه در اطلاعیه ای همه فعالیتهای گردشگری و تردد و اسکان در ساحل رودخانه کارون در مقطع این شهر را تا اطلاع ثانوی تعطیل اعلام کرد.
۱۳۹۷/۱۲/۲۲
انتصابات جدید در فرمانداری اهواز / معاونان جدید منصوب شدند
اهواز - امروز چند حکم در فرمانداری اهواز صادر و برخی سمت‌های خالی در این فرمانداری صاحب مسئول شد.
۱۳۹۷/۱۲/۱۴
30 میلیارد ریال اقلام امداد و نجات در خوزستان توزیع شد
اهواز - ایرنا - اقلام مختلف امداد و نجات در آیینی در روز سه شنبه بین فرمانداری های خوزستان توزیع، و نیز سالن مدیریت بحران خوزستان در اهواز تجهیز شد که در مجموع 30 میلیارد ریال برای آنها هزینه شده است.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •