سه شنبه, ۶ خرداد, ۱۳۹۹ / 26 May, 2020
فرمانداری تهران
بازگشایی اماکن مذهبی تهران  بعد از عید فطر
۲ روز قبل / فرمانداری تهران / کروناویروس / همه_باهم_علیه_کرونا
بازگشایی اماکن مذهبی تهران بعد از عید فطر
معاون استاندار و فرماندار تهران ضمن گرامیداشت سالروز فتح خرمشهر درموضوع بازگشایی اماکن مذهبی گفت: اماکن و صحن حرم ها با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی از بعد از عید فطر گشایش می یابد.
جمع‌آوری بیش از 5000 معتاد متجاهر در تهران/ ادامه طرح تا پاکسازی کامل تهران
۳ روز قبل / استانداری تهران / فرمانداری تهران / معتادان متجاهر / پایتخت
جمع‌آوری بیش از 5000 معتاد متجاهر در تهران/ ادامه طرح تا پاکسازی کامل تهران
فرماندار تهران با تاکید بر ادامه روند اجرای طرح جمع‌آوری معتادان متجاهر تا پاکسازی کامل تهران از جمع اوری بیش از 5000 نفر از این افراد در سطح شهر تهران طی یک ماه اخیر خبر داد.
۵ روز قبل
افزایش قیمت بلیت متروی تهران و حومه
مدیرعامل شرکت بهره‌برداری متروی تهران و حومه از تغییر قیمت بلیت متروی تهران و حومه از ابتدای خردادماه سال جاری خبر داد. به گزارش ایسنا، فرنوش نوبخت با اشاره به اینکه طبق مصوبه اعمال افزایش نرخ کرایه حمل‌ونقل عمومی شهر تهران که به تائید شورای اسلامی شهر تهران و فرمانداری تهران رسید همانند سنوات گذشته باید از ابتدای اردیبهشت‌ماه سال جاری این تغییرات برابر مصوبه ابلاغ‌شده اعمال می‌شد، گفت: به دلیل شیوع ویروس کرونا این افزایش قیمت برخلاف سال‌های قبل باکمی تأخیر از امروز اعمال می‌شود. نوبخت درباره افزایش قیمت بلیت مترو اظهار کرد: بر اساس مصوبه شورای اسلامی شهر تهران قیمت‌ بلیت‌ مترو برای بلیت تک‌سفره۱۵۰۰ تومان ، تک‌سفره حومه ۱۷۰۰تومان، تک‌سفره …
۵ روز قبل
یک سال پس از دستور رهبر انقلاب، ماجرای بوی اطراف فرودگاه امام(ره) وارد مرحله جدیدی شد
پرونده «بوی بد» روی میز قوه قضائیهزهرا داستانیپای بوی نامطبوع فرودگاه امام پس از گذشت نزدیک به یک سال از دستور رهبری به قوه قضاییه باز شده، بویی که گرچه هیچ‌گاه علل مشخصی برای آن از سوی مسئولان اعلام نشده اما نام چهار شرکت و دامداری بزرگ و مرکز دفن زباله آرادکوه به عنوان متهمان اصلی در این پرونده دیده می‌شود. متهمانی که پرونده بازی هم در ماجرای بوی نامطبوع تهران دارند که هر از گاهی سر و کله‌اش در این شهر پیدا می‌شود. اگرچه رسیدگی به پرونده بوی نامطبوع فرودگاه امام حالا وارد فاز جدیدی شده اما به نظر نمی‌رسد اتفاق خاصی برای حل بوی نامطبوع مسیر این فرودگاه و بوی نامطبوع تهران رخ دهد. بوی نامطبوع در تهران در ابتدا تنها مختص به مسیری بود که تنها مسافران پروازهای ورودی و خروجی فرودگاه امام آن را استشمام …
اعلام جزئیات هزینه مقابله با کرونا در 16 بیمارستان
۵ روز قبل / ویروس کرونا
اعلام جزئیات هزینه مقابله با کرونا در 16 بیمارستان
رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان تهران گفت: جزئیات هزینه مقابله با کرونا در 16 بیمارستان به فرمانداری استان تهران اعلام خواهد شد.
۱۳۹۹/۰۲/۲۹
اول خرداد کرایه‌های حمل‌ونقل عمومی گران می‌شود
معاون عمرانی فرمانداری تهران گفت: از اول خرداد افزایش کرایه‌های حمل‌ونقل عمومی اعمال می‌شود. به گزارش فارس، غلامحسین آرام در مورد افزایش نرخ کرایه تاکسی در شهر تهران اظهار کرد: نرخ کرایه‌های تاکسی ۲۳درصد در سال جاری افزایش‌یافته است و در اواخر سال گذشته هم با توجه به افزایش نرخ حامل‌های انرژی ۱۱درصد کرایه‌های تاکسی افزایش‌یافته بود.  او بیان کرد: نرخ کرایه مترو و اتوبوس نیز بین ۲۰تا ۲۵درصد افزایش‌یافته است و نرخ بلیت تک‌سفره مترو از ۱۲۰۰تومان به حدود ۱۵۰۰تومان رسیده است.
موافقت شورا با تغییرات بسته محرک اقتصادی شهرداری
۱۳۹۹/۰۲/۲۸ / شورای شهر تهران / فرمانداری / اعضای شورای شهر تهران / شهرداری تهران / محسن هاشمی
موافقت شورا با تغییرات بسته محرک اقتصادی شهرداری
اعضای شورای اسلامی شهر تهران با پیشنهاد هیات تطبیق فرمانداری مبنی بر تغییر ماده ۵ لایحه بسته محرک اقتصادی در شرایط شیوع ویروس کرونا موافقت کردند.
ارجاع اعتراض فرمانداری تهران به بسته محرک اقتصادی به کمیسیون‌های شهرسازی و برنامه و بودجه
۱۳۹۹/۰۲/۲۸ / شورای شهر تهران
ارجاع اعتراض فرمانداری تهران به بسته محرک اقتصادی به کمیسیون‌های شهرسازی و برنامه و بودجه
رئیس شورای اسلامی شهر تهران اعتراض فرمانداری تهران نسبت به بسته محرک اقتصادی را برای بررسی بیشتر به کمیسیون‌های شهرسازی و معماری و برنامه و بودجه ارجاع داد.
ادارات تهران در لیالی قدر با دو ساعت تاخیر شروع به کار می کنند
۱۳۹۹/۰۲/۲۲ / عیسی فرهادی / فرمانداری تهران / شب های قدر
ادارات تهران در لیالی قدر با دو ساعت تاخیر شروع به کار می کنند
فرماندار تهران، گفت: به منظور استفاده معنوی از شب های قدر ادارات تهران با دو ساعت دیرتر شروع بکار می کنند.
۱۳۹۹/۰۲/۱۹ / زلزله تهران / زمین لرزه تهران / گسل دماوند
گسل دماوند عامل زلزله امشب تهران/ احتمال پس‌لرزه‌های خفیف وجود دارد
بهزاد پورمحمد در ارتباط با زمین‌لرزه امشب در استان تهران که در شهرهای مازندارن نیز احساس شد در گفت‌وگو با فارس اظهار کرد: این زمین‌لرزه مربوط به گسل مشا در شهرستان دماوند است و در سال 96 در جلسه مدیریت بحران فرمانداری دماوند به دلیل گسل هشدارهاینوع زلزله‌ها را داده بودم.
زالی: تهران هنوز در شرایط قرمز قرار دارد
۱۳۹۹/۰۲/۱۸ / سلامت / ویروس کرونا / قرنطینه / طرح فاصله‌گذاری اجتماعی / استان تهران / علیرضا زالی / چاقی / ستاد کرونا / دیابت / فرمانداری تهران
زالی: تهران هنوز در شرایط قرمز قرار دارد
فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران با بیان اینکه تهران همچنان شهر آلوده و قرمز تلقی می‌شود، گفت: ۶۸ درصد بیماران فوتی کرونا در تهران، یک بیماری زمینه‌ای داشتند.
۱۳۹۹/۰۲/۱۶
اجرای لایحه محرک اقتصادی 2هفته آینده
لایحه محرک اقتصادی که 14اردیبهشت در صحن شورای شهر تهران به تصویب رسید تا 2هفته دیگر و پس از تصویب در فرمانداری اجرایی می‌شود. معاون مالی و اقتصاد شهری شهرداری تهران در گفت‌وگو با شهرنوشت، با اشاره به تصویب این لایحه در شرایط بحرانی ناشی از شیوع ویروس کرونا گفت: توافقاتی که طی یک هفته گذشته بین شهرداری و شورای شهر انجام شد یکی از بهترین تعاملات بود و اکثر ماده‌ها با قریب به اتفاق موافقان به تصویب رسید. بندهایی که از لایحه ١٧ ماده‌ای کاهش یافت موضوعات قابل توجهی نبود، با توافقات انجام شده برخی از مواد …
افزایش کرایه‌ها، شاید از اول خرداد
۱۳۹۹/۰۲/۱۶
افزایش کرایه‌ها، شاید از اول خرداد
سیدمحمد فخار _ خبر‌نگار کرایه تاکسی، مترو و اتوبوس از ابتدای خرداد‌ماه در شهر تهران 25درصد گران می‌شود. این افزایش کرایه‌ها البته منوط به موافقت فرمانداری است. طبق مصوبه بودجه سال1399شهرداری تهران، سازمان‌ها و شرکت‌های تابعه، شورای اسلامی شهر تهران، اعمال افزایش نرخ کرایه حمل‌ونقل عمومی شهر تهران باید از ابتدای اردیبهشت سال‌جاری انجام می‌شد که بنا به دستور ستاد ملی مقابله با کرونا، این افزایش کرایه از ابتدای  خرداد اعمال خواهد شد. طبق این مصوبه، نرخ بلیت متروی شهر تهران در سال‌جاری، 25درصد …
تغییر کرایه حمل‌ونقل عمومی منوط به کنترل کرونا شد | احتمال افزایش از خرداد
۱۳۹۹/۰۲/۱۵
تغییر کرایه حمل‌ونقل عمومی منوط به کنترل کرونا شد | احتمال افزایش از خرداد
معاون عمرانی فرمانداری تهران با تاکید بر اینکه با کنترل شیوع کرونا ویروس احتمال اعمال افزایش نرخ کرایه‌های حمل‌ونقل عمومی وجود دارد، افزود: افزایش نرخ کرایه تاکسی‌ها احتمالا از واخر اردیبهشت و یا اوایل خرداد اعمال خواهد شد.
احتمال افزایش کرایه حمل و نقل عمومی از خرداد درصورت کنترل کرونا
۱۳۹۹/۰۲/۱۵ / فرمانداری تهران / کروناویروس / شورای شهر تهران / استانداری تهران / شهرداری تهران
احتمال افزایش کرایه حمل و نقل عمومی از خرداد درصورت کنترل کرونا
معاون عمرانی فرمانداری تهران با تاکید بر اینکه با کنترل شیوع کرونا ویروس و بهبود اوضاع احتمال اعمال افزایش نرخ کرایه های حمل و نقل عمومی وجود دارد افزود: افزایش نرخ کرایه تاکسی ها احتمالا از واخر اردیبهشت و یا اوایل خرداد اعمال خواهد شد.
توزیع بسته‌های معیشتی بین نیازمندان تهران از فردا
۱۳۹۹/۰۲/۱۳ / فرمانداری تهران / استانداری تهران / کروناویروس / کمک معیشتی / تهران
توزیع بسته‌های معیشتی بین نیازمندان تهران از فردا
فرماندار تهران از بسته‌بندی و آماده سازی ۱۱۰۰بسته معیشتی برای نیازمندان استان تهران و ۲۰ هزار پک بهداشتی برای بیماران خاص با کمک مجمع خیران و سایر ارگان‌های خدمات رسانی خبر داد و گفت: این بسته‌ها از فردا با همکاری انجمن‌های مختلف در استان تهران میان نیازمندان توزیع خواهد شد.
از فردا استفاده از ماسک در مترو اجباری خواهد شد
۱۳۹۹/۰۲/۱۲ / فرمانداری تهران / ماسک / کروناویروس / همه_باهم_علیه_کرونا / مترو / اتوبوس / تاکسی
از فردا استفاده از ماسک در مترو اجباری خواهد شد
فرماندار تهران از اجرای طرح استفاده اجباری از ماسک در مترو از فردا (۱۳ اردیبهشت ماه) خبر داد.
فرماندار تهران روز شوراها را تبریک گفت
۱۳۹۹/۰۲/۰۹ / شورای شهر تهران / فرمانداری تهران
فرماندار تهران روز شوراها را تبریک گفت
فرماندار تهران با صدور پیامی نهم اردیبهشت روز شوراها را تبریک گفت و از شوراهای اسلامی شهر تهران و شوراهای روستایی های شهرستان تهران به منظور همکاری و کمک رسانی مومنانه در شرایط شیوع کرونا قدردانی کرد.
پارلمان را به رسمیت نمی‌شناسند
۱۳۹۹/۰۲/۰۹
پارلمان را به رسمیت نمی‌شناسند
نوع رفتار نهادهای انتخابی و انتصابی با نمایندگان دهمین دوره مجلس ازجمله مواردی بوده که از ابتدای دوره دهم تاکنون با انتقاد بسیاری از جانب وکلای ملت همراه بوده و هست. در جدیدترین انتقادات مطرح‌شده، محمد محمودی شاه‌نشین، نماینده اصلاح‌طلب مردم شهریار، قدس و ملارد در مجلس با انتقاد از عملکرد استانداری‌ها در ارایه آمار گفته است: «متاسفانه فرمانداری و استانداری اطلاعات دقیقی را در اختیار ما قرار نمی‌دهند و جزییات را اعلام نمی‌کنند. استانداری تهران در گذشته جزییات وضعیت شهرستان‌ها را به ما اعلام می‌کرد اما در حال حاضر هیچ اطلاعاتی به ما نمی‌دهد. من به عنوان نماینده مردم، هیچ اطلاعی از وضعیت مبتلایان ندارم. شاید چون ماه پایانی نمایندگی ما هست، فرمانداری‌ها …
ساعات بازگشایی پاساژهای تهران اطلاع رسانی می شود
۱۳۹۹/۰۲/۰۸ / عیسی فرهادی / فرمانداری تهران / ویروس کرونا
ساعات بازگشایی پاساژهای تهران اطلاع رسانی می شود
فرماندار تهران گفت: ساعات بازگشایی پاساژهای تهران پس از بررسی لازم به اطلاع شهروندان تهرانی خواهد رسید.
تعیین نرخ تاکسی باید به تائید فرمانداری برسد/ اختلاف‌ها دیگر رسانه‌ای نمی‌شود
۱۳۹۹/۰۲/۰۷ / محسن هاشمی
تعیین نرخ تاکسی باید به تائید فرمانداری برسد/ اختلاف‌ها دیگر رسانه‌ای نمی‌شود
ایلنا: رئیس شورای شهر تهران درخصوص اختلاف نظرها بین شورا و ستاد ملی کرونا اعلام کرد: امروز تصمیم گرفتیم که دیگر مسائل و اختلاف ها را در پیش رسانه ها مطرح نکنیم و به…
۱۳۹۹/۰۲/۰۱ / شیوع کرونا در تهران / عیسی فرهادی / فرمانداری تهران / ماه رمضان
فرماندار تهران: جلسات مذهبی در ماه رمضان تشکیل نمی‌شود
فرماندار تهران ضمن تقاضا از مردم برای همکاری با مسئولان و رعایت پروتکل‌های بهداشتی، از شهروندانی که موارد بهداشتی را رعایت می کنند، قدردانی کرد.
ورود به محدوده طرح ترافیک در شرایط فعلی مشمول پرداخت عوارض می‌شود؟
۱۳۹۹/۰۱/۳۱ / طرح ترافیک
ورود به محدوده طرح ترافیک در شرایط فعلی مشمول پرداخت عوارض می‌شود؟
فارس نوشت: معاون عمرانی فرمانداری تهران گفت: با توجه به مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا طرح ترافیک و طرح زوج و فرد در تهران لغو شده است و مردم بابت ورود به این محدوده‌ها عوارضی پرداخت نخواهند کرد.
۱۳۹۹/۰۱/۳۱ / شهرداری تهران / تاکسی / حقوق و دستمزد
کلاهی که بر سر رانندگان تاکسی رفت/ ۶۰۰ هزار تومانی که با ۷۲ هزار تومان تسویه شد
باشگاه خبرنگاران جوان نوشت: سازمان تاکسیرانی تهران از عمل به وعده‌ای که به رانندگان تاکسی جهت همکاری با فرمانداری تهران در روز انتخابات داده بود، سر باز می‌زند.
توانمندسازی سالمندان از اولویت های فرمانداری تهران است
۱۳۹۹/۰۱/۲۷ / سالمندی / ویروس کرونا / عیسی فرهادی
توانمندسازی سالمندان از اولویت های فرمانداری تهران است
تهران- ایرنا- معاون سیاسی و اجتماعی فرمانداری تهران گفت: با توجه به رشد شتابنده جمعیت به سوی سالمندی، یکی از برنامه های مهم فرمانداری تهران توانمندسازی سالمندان است.
اتوبوس‌سواری اختصاصی با پیش‌پرداخت
۱۳۹۹/۰۱/۲۴
اتوبوس‌سواری اختصاصی با پیش‌پرداخت
[شهروند]  شیوع کرونا و طرح فاصله‌گذاری هوشمند عاملی بوده تا در روزهای اخیر سازمان اتوبوسرانی  تهران  بار دیگر طرح پیش‌فروش صندلی‌های اتوبوس را مطرح کند و این طرح که پیش از این با افزایش قیمت بنزین توسط این سازمان مطرح شده بود، حالا بار دیگر بهانه‌ای برای طرح پیدا کرده است. آذر پارسال بود که پیمان سنندجی، مدیرعامل  وقت شرکت واحد اتوبوسرانی در واکنش به گرانی بنزین از طرحی خبر داد که امکان خرید صندلی اتوبوس را برای مسیر‌های خاص توسط مسافر فراهم می‌کرد. این طرح که نام اصلی آن سیستم DRT است با واکنش‌های زیادی روبه‌رو شد و عده بسیاری آن را طرد افراد کم‌برخوردار از شهر و امکانات شهری دانستند. طرح همان زمان با واکنش منفی اعضای شورای شهر …
جاده سبزوار به تهران مسدود شد
۱۳۹۹/۰۱/۲۴
جاده سبزوار به تهران مسدود شد
سبزوار- معاون فنی و عمرانی فرمانداری سبزوار گفت: از دقایقی قبل مسیر سبزوار به تهران بر اثر وقوع سیلاب مجددا مسدود شد.
معاون استاندار تهران: آبگرفتگی ها در استان مقطعی بوده و مشکلی خاصی نداریم
۱۳۹۹/۰۱/۲۲
معاون استاندار تهران: آبگرفتگی ها در استان مقطعی بوده و مشکلی خاصی نداریم
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری تهران با تاکید بر اینکه درپی بارش روزهای اخیر در سطح استان تهران تنها در برخی نقاط شاهد آبگرفتگی های مقطعی بوده ایم، گفت: در حال حاضر در سطح استان مشکل خاصی نداریم و به تمامی دستگاه های ذیربط، فرمانداری ها، شهرداری ها و دهیاری ها ابلاغ شده که تدابیر لازم را اتخاذ کنند.
استانداری تهران: آبگرفتگی معابر، مقطعی بود / تدابیر لازم برای برای ادامه بارش‌ها اندیشیده شده است
۱۳۹۹/۰۱/۲۲
استانداری تهران: آبگرفتگی معابر، مقطعی بود / تدابیر لازم برای برای ادامه بارش‌ها اندیشیده شده است
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری تهران با تاکید بر اینکه درپی بارش روزهای اخیر در سطح استان تهران تنها در برخی نقاط شاهد آبگرفتگی های مقطعی بوده ایم، گفت: در حال حاضر در سطح استان مشکل خاصی نداریم و به تمامی دستگاه های ذیربط، فرمانداری ها، شهرداری ها و دهیاری ها ابلاغ شده که تدابیر لازم را اتخاذ کنند.
آخرین وضعیت شیوع ‌کرونا در آسایشگاه کهریزک
۱۳۹۹/۰۱/۲۰
آخرین وضعیت شیوع ‌کرونا در آسایشگاه کهریزک
رئیس شبکه بهداشت شهرستان ری با اشاره به وضعیت شیوع ویروس کرونا در آسایشگاه کهریزک گفت: با پیگیری‌های فرمانداری ری و استقرار نیروی‌های درمانی دانشگاه علوم پزشکی تهران در این آسایشگاه وضعیت کنترل شده است.
۱۳۹۹/۰۱/۲۰
روند کرونا در خیلی از استان‌ها کاهشی شده است
وزیر کشور با بیان اینکه وزارت بهداشت در آمادگی لازم شناخت مناسب و تامین امکانات و تجهیزات است گفت که روند کرونا در خیلی از استان‌ها کاهشی شده است.به گزارش ایسنا، عبدالرضا رحمانی فضلی در جلسه علنی امروز سه‌شنبه مجلس شورای اسلامی برای بررسی وضعیت کشور با شیوع کرونا ضمن تبریک عید شعبان و سال نو گفت: وزارت کشور با توجه به جایگاهش در ساختار اداری استانداری و فرمانداری شهرداری و بخشداری‌ها هماهنگی و پیگیری‌ها در سطح استان‌ها انجام داد. از همان روز اول که آقای نمکی در ۳۰ بهمن اولین گزارش را درباره کرونا ارائه کرد، وزارت کشور در یک اسفند ستاد مقابله با کرونا را با توجه به جایگاه سازمان مدیریت بحران تشکیل داد و دستور العمل‌های لازم ابلاغ شد برای رئیس‌جمهوری هم گزارشاتی تهیه شد.وزیر کشور ادامه داد: در …
برخورد با فعالیت واحدهای صنفی غیر ضروری در تهران
۱۳۹۹/۰۱/۱۸ / فرمانداری تهران / اصناف / پلمب واحد صنفی
برخورد با فعالیت واحدهای صنفی غیر ضروری در تهران
نماینده فرماندار تهران، از برخورد با فعالیت واحدهای صنفی غیر ضروری خبر داد.
آغاز فعالیت کسب‌وکارهای کم‌ریسک تهران از ۳۰ فروردین
۱۳۹۹/۰۱/۱۸ / عیسی فرهادی / فرمانداری تهران / ویروس کرونا
آغاز فعالیت کسب‌وکارهای کم‌ریسک تهران از ۳۰ فروردین
فرماندار تهران از آغاز فعالیت کسب و کارهای کم ریسک شهر تهران از ۳۰ فروردین با رعایت و نظارت دقیق پروتکل‌های بهداشتی خبر داد.
اختصاص ۲۰۳ میلیارد تومان به دانشگاه علوم پزشکی ایران
۱۳۹۹/۰۱/۱۸ / نعمت الله ترکی / سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی / ویروس کرونا / دانشگاه علوم پزشکی ایران
اختصاص ۲۰۳ میلیارد تومان به دانشگاه علوم پزشکی ایران
معاون ستاد فرماندهی مدیریت کرونا تهران گفت: ۲۰۳ میلیارد تومان به دانشگاه علوم پزشکی ایران اختصاص یافت که از این مبلغ ۸۳میلیارد تومان از اعتبارات ارزش افزوده در اختیار فرمانداری ها قرار گرفت.
۱۳۹۹/۰۱/۱۷ / آسایشگاه کهریزک / کرونا / مقابله با کرونا
فرماندار ری: وضعیت آسایشگاه کهریزک رو به بهبود است
به گزارش مهر، حسین توکلی کجانی عصر یکشنبه در جلسه بررسی وضعیت و اقدامات صورت گرفته در آسایشگاه خیریه کهریزک که در فرمانداری ویژه شهرستان ری برگزار شد اظهار داشت: در این ایام برخی اظهار نظرهای معاندانه و غیر اخلاقی در خصوص وضعیت آسایشگاه خیریه کهریزک مطرح شد اما امروز با حضور به موقع کادر درمانی دانشگاه علوم پزشکی تهران و شبکه بهداشت و درمان شهرستان ری و همچنین تلاش مدیریت و پرسنل آسایشگاه کهریزک، شاهد کنترل بیماری و همچنین روند رو به بهبود وضعیت این آسایشگاه هستیم.
۱۳۹۹/۰۱/۱۷
برنامه کاری شعب بانک توسعه تعاون استان تهران و سایر استان‌ها از ۱۶ الی ۲۰ فروردین
شعب بانک توسعه تعاون در استان تهران و سایر استان‌ها در روزهای ۱۶ الی ۲۰ فروردین به صورت چرخشی، آماده ارائه خدمات می‌باشند.در راستای اجرای سیاست‌های دولت در طرح فاصله‌گذاری اجتماعی و مطابق تصمیمات شورای هماهنگی بانک‌ها، شعب بانک توسعه تعاون در استان تهران از روز شنبه ۱۶ فروردین تا روز چهارشنبه ۲۰ فروردین به صورت شیفتی دایر خواهند بود.براین‌اساس در روز شنبه ۱۶ فروردین شعب مستقل مرکزی، سعادت‌آباد، وصال، توانیر، طالقانی، کاشانی، پاسداران، نارمک، پاکدشت، امامزاده‌حسن، دماوند، رباط‌کریم، شهرقدس، خیام و آزادی دایر هستند.در روز یکشنبه ۱۷ فروردین؛ شعب ملاصدرا، فاطمی، شمیران، قرنی، پیروزی، رجایی، جمهوری، تره‌بار، شهریار، ورامین، اسلامشهر، ایران‌خودرو، میرداماد و تهرانپارس برای ارائه خدمات بانکی مشغول فعالیت …
اعلام افزایش کرایه مترو و اتوبوس در سال ۹۹
۱۳۹۹/۰۱/۱۶
اعلام افزایش کرایه مترو و اتوبوس در سال ۹۹
عضو هیأت رئیسه شورای شهر تهران از افزایش ۲۳ درصدی نرخ کرایه‌های حمل و نقل عمومی در سال جاری خبر داد و گفت: نظر فرمانداری با شورای شهر در این زمینه مشترک است.
تشریح چگونگی ادامه حضور کارکنان در پایتخت تا ۲۰ فروردین
۱۳۹۹/۰۱/۱۴ / کروناویروس / فرمانداری تهران / همه_باهم_علیه_کرونا
تشریح چگونگی ادامه حضور کارکنان در پایتخت تا ۲۰ فروردین
فرماندار تهران با تاکید بر کنترل فعالیت اصناف به صورت روزانه توسط فرمانداری تهران، چگونگی  ادامه روند حضور کارکنان در ادارات پایتخت را تشریح کرد.
استاندار تهران: بررسی توقف فعالیت مترو در جلسه فردا ستاد ملی مقابله با کرونا
۱۳۹۹/۰۱/۰۸ / انوشیروان محسنی بندپی / طرح فاصله گذاری اجتماعی / ممنوعیت تردد
استاندار تهران: بررسی توقف فعالیت مترو در جلسه فردا ستاد ملی مقابله با کرونا
به گزارش ایسنا، انوشیروان محسنی بندپی در یک برنامه تلویزیونی، در تشریح آخرین تصمیمات اتخاذ شده برای قطع زنجیره انتقال کروناویروس در استان تهران، گفت: از مدتها قبل ستاد استانی مبارزه با کرونا پیشنهاداتی برای مداخلات جدی تر و اثربخش تر به ستاد ملی مبارزه با کرونا ارائه کرده بود که نهایتا با جمع بندی این ستاد ممنوعیت تردد و کاهش حجم سفر برای جلوگیری از شیوع کرونا ویروس به اجرا درامد.وی افزود: دستورالعمل اجرایی این تصمیم روز گذشته با تایید رییس جمهور به همه فرمانداری های استان تهران ابلاغ شد و 14 مبادی ورودی و خروجی استان تحت کنترل قرار گرفتند و با محوریت ناجا نسبت به برگرداندن مسافران غیر ساکن استان اقدام شد و هیچ غیرساکنی وارد استان تهران نشد.
نمایندگان منتخب تهران در مجلس یازدهم اعتبار نامه خود را دریافت کردند
۱۳۹۹/۰۱/۰۶ / فرمانداری تهران
نمایندگان منتخب تهران در مجلس یازدهم اعتبار نامه خود را دریافت کردند
ایلنا: اعتبار نامه ۲۹ نماینده منتخب حوزه انتخابیه تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس با حضور استاندار و فرماندار تهران اعطا شد.
شبکه ۴ برای این اجرای زنده ناچار به عذرخواهی رسمی شد! / پایداری در مجلس آینده ۱۸۰ نماینده دارد! / کنایه عجیب علیفر به فردوسی‌پور / انگلیس ماسک‌های خریداری شده را تحویل ایران نداد!
۱۳۹۹/۰۱/۰۲
شبکه ۴ برای این اجرای زنده ناچار به عذرخواهی رسمی شد! / پایداری در مجلس آینده ۱۸۰ نماینده دارد! / کنایه عجیب علیفر به فردوسی‌پور / انگلیس ماسک‌های خریداری شده را تحویل ایران نداد!
رصد‌خانه «تابناک» خبر‌هایی از اخبار روز برای مخاطبان آماده می‌کند که غیررسمی هستند، یا اینکه کمتر از اهمیت خود، مورد توجه قرار می‌گیرند. تیتر‌هایی مانند : واکنش فرمانداری میناب به خبر انتقال بیماران کرونایی از قم به میناب / اولین دزدی که در سال ۹۹ در تهران دستگیر شد و ... رصد‌خانه امروز تابناک را تشکیل می‌دهند.
واکنش شورای شهر تهران به اعتراض‌ فرمانداری درباره بودجه شهرداری
۱۳۹۸/۱۲/۲۵
واکنش شورای شهر تهران به اعتراض‌ فرمانداری درباره بودجه شهرداری
عضو شورای شهر تهران در خصوص اعتراض فرمانداری درباره بودجه ۹۹ شهرداری تهران توضیحاتی ارائه کرد.
لزوم مداخله شهرداری و فرمانداری برای عدم حضور مردم در سطح شهر
۱۳۹۸/۱۲/۲۵ / شهربانو امانی
لزوم مداخله شهرداری و فرمانداری برای عدم حضور مردم در سطح شهر
ایلنا: عضو شورای شهر تهران از شهردار و فرماندار تهران درخواست کرد، مداخلاتی برای عدم حضور مردم در سطح شهر انجام دهند و مراکز تفریحی زیرنظر خود را تعطیل کنند.
اتخاذ راهکاری برای ممنوعیت ورود و خروج غیرضروری از شهر تهران
۱۳۹۸/۱۲/۲۵
اتخاذ راهکاری برای ممنوعیت ورود و خروج غیرضروری از شهر تهران
شفقنا- اتخاذ راهکاری برای ممنوعیت ورود و خروج غیرضروری از شهر تهران یک عضو شورای اسلامی شهر تهران بر لزوم به‌کارگیری راهکارهای اجرایی برای ممنوعیت هر گونه ورود و خروج از شهر تهران توسط فرمانداری تهران تاکید کرد. به گزارش ایسنا، شهربانو...
نظر مثبت رئیس شورای شهر با قرنطینه درجه کم تهران
۱۳۹۸/۱۲/۲۵ / قرنطینه تهران / محسن هاشمی رفسنجانی
نظر مثبت رئیس شورای شهر با قرنطینه درجه کم تهران
به گزارش فارس، محسن هاشمی در حاشیه دویست و پنجمین جلسه شورای شهر تهران در جمع خبرنگاران، درباره برگزاری جلسه هم‌اندیشی برخی از مدیران شهرداری و اعضای شورای شهر گفت: این جلسه که صبح امروز برگزار شد، موضوع اصلی آن تلفیق بودجه بود که برای بررسی پیش از این به هیأت تطبیق و فرمانداری ارسال شده بود و اعتراضاتی به آن وارد شد.کمیسیون برنامه در شورا مباحث مربوطه را مطرح کرد و توضیحاتی در این راستا ارائه شد.
۱۱ ایراد فرمانداری به بودجه ۹۹ شهرداری | اظهارات محسن هاشمی درباره قرنطینه تهران
۱۳۹۸/۱۲/۲۵
۱۱ ایراد فرمانداری به بودجه ۹۹ شهرداری | اظهارات محسن هاشمی درباره قرنطینه تهران
رئیس شورای شهر تهران از بررسی نامه اعتراض فرمانداری در خصوص تبصره‌های بودجه ۹۹ شهرداری تهران خبر داد.
تست کرونای فرماندار اسلامشهر مثبت اعلام شد
۱۳۹۸/۱۲/۲۴
تست کرونای فرماندار اسلامشهر مثبت اعلام شد
شفقنا-پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری اسلامشهر اعلام کرد: تست کرونای مسعود مرسلپور فرماندار این شهرستان جنوب غربی استان تهران مثبت بوده است. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری اسلامشهر، مرسلپور از جانبازان شیمیایی دفاع مقدس است و از شب گذشته در...
یک مسئول دیگر استان تهران کرونا گرفت
۱۳۹۸/۱۲/۲۴
یک مسئول دیگر استان تهران کرونا گرفت
پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری اسلامشهر اعلام کرد: تست کرونای مسعود مرسلپور فرماندار این شهرستان جنوب غربی استان تهران مثبت بوده است.
افزایش 11 درصدی کرایه تاکسی غیرقانونی است
۱۳۹۸/۱۲/۲۴
افزایش 11 درصدی کرایه تاکسی غیرقانونی است
معاون عمرانی فرمانداری تهران گفت: افزایش 11 درصدی کرایه‌های تاکسی به تأیید فرمانداری تهران نرسیده و غیرقانونی است.
شب‌های نیمه‌ روشن
۱۳۹۸/۱۲/۲۴
شب‌های نیمه‌ روشن
پیوستن تهران به جرگه شهرهای زنده، نخستین بار توسط پنجمین شورای شهر در سال گذشته مطرح شد و این طرح به‌صورت آزمایشی در بعضی مناطق تهران - البته در‌ ماه رمضان- اجرا شد اما بعد از پایان این‌ماه، پلیس از یک سو و فرمانداری تهران از سوی دیگر با صراحت اعلام کردند که زیست‌شبانه در تهران تحقق‌پذیر نیست. نیروی انتظامی مدعی شد که امکان تامین امنیت افراد در طرح زیست‌شبانه، وجود ندارد و فرمانداری تهران هم اعلام کرد که در زیست‌شبانه باید امنیت افرادی که می‌خواهند کسب‌و‌کاری راه‌اندازی کنند و مردمی که از آنجا عبور …
فرمانداری تهران لایحه بودجه شهرداری را به شورا برگرداند
۱۳۹۸/۱۲/۲۲ / شورای اسلامی شهر تهران / شهر تهران
فرمانداری تهران لایحه بودجه شهرداری را به شورا برگرداند
تهران - ایرنا - سخنگوی شورای شهر تهران گفت: هیات تطبیق فرمانداری تهران مصوبه بودجه ۹۹ شهرداری تهران را تایید نکرده و با اعلام ١١ مورد مغایرت با قوانین و مقررات، آن را برای اصلاح به شورا برگردانده است.
۱۳۹۸/۱۲/۲۲
ستاد مقابله با کرونا باید با ریاست رئیس‌جمهوری تشکیل جلسه دهد
رئیس قوه قضائیه گفت: ستاد مبارزه با کرونا در سطح عالی‌ترین مسئولان کشور است، یعنی اینکه این ستاد عالی است و باید علی‌القاعده با ریاست رئیس‌جمهوری تشکیل جلسه دهد و اجرا کردن مصوبات را پیگیری کند.به گزارش ایسنا به نقل از قوه قضائیه، سید ابراهیم رئیسی، رئیس قوه قضائیه در جلسه ستاد فرماندهی عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران ضمن تبریک ماه رجب اظهار کرد: با انجام اقدامات پیشگیرانه و درمانی و تضرع به حضرت حق و توسل به ائمه اطهار‏(ع) رفع این مشکل را از محضر خداوند طلب می‌کنیم.وی ادامه داد: وظیفه می‌دانم که از افسران و سربازان و کادر درمانی کشور که خط مقدم برخورد با این ویروس هستند صمیمانه تشکر کنم، از اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ها، پزشکان و پرستاران که حقیقتا در میدان جهاد و مبارزه هستند تشکر …
کرونا جان یکی از مسئولان تهران را گرفت | رئیس اسبق دانشگاه شهید بهشتی هم قربانی کرونا شد
۱۳۹۸/۱۲/۲۱
کرونا جان یکی از مسئولان تهران را گرفت | رئیس اسبق دانشگاه شهید بهشتی هم قربانی کرونا شد
معاون سیاسی اجتماعی فرمانداری شهرستان فیروزکوه و رئیس اسبق دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و استاد گروه جراحی و فوق تخصص جراحی عروق این دانشگاه بر اثر ابتلا به کرونا درگذشتند.
۱۳۹۸/۱۲/۲۱
مساعدت‌های مالی و تجهیزاتی شرکت مس برای مقابله با کرونا
مجید فصیحی هرندی فرماندار رفسنجان، از مشارکت موثر شرکت ملی صنایع مس ایران و مجتمع مس سرچشمه در عرصه مقابله با شیوع ویروس کرونا در شهرستان رفسنجان خبر داد.به گزارش مس پرس، مجید فصیحی‌ هرندی فرماندار رفسنجان با قدردانی از اعلام آمادگی و مشارکت موثر شرکت ملی صنایع مس ایران و مجتمع مس سرچشمه در عرصه مقابله با شیوع ویروس کرونا در شهرستان رفسنجان گفت: پیش از این‌که مقابله با شیوع ویروس کرونا از مسئله‌ای‌ منطقه‌ای به یک ضرورت ملی تبدیل شود اردشیر سعدمحمدی مدیریت پیشرو و آینده نگر مس دستور انجام اقدامات پیشگیرانه را برای مقابله با ویروس کرونا در سطح شهرستان رفسنجان صادر کرد. شرکت مس و مجتمع مس سرچشمه به ویژه در بخش بهداشت و درمان با کارشناسی دقیق مبادرت به بررسی، طراحی و اجرا، کنترل و بازخورد و انجام …
خاطرات آیت‌الله هاشمی؛ ۲۰ اسفند ۱۳۷۱ تا ۱۳۷۵: بخشی از نتایج قرائت آرا در تهران را اعلام کردند؛  ناطق‏ اول و فائزه با تفاوت ۴۰۰ رأی دوم؛ به نظر بعضی‌ها، خواسته ‌اند در اولین اعلان، رییس‏ مجلس اول باشد
۱۳۹۸/۱۲/۲۱
خاطرات آیت‌الله هاشمی؛ ۲۰ اسفند ۱۳۷۱ تا ۱۳۷۵: بخشی از نتایج قرائت آرا در تهران را اعلام کردند؛ ناطق‏ اول و فائزه با تفاوت ۴۰۰ رأی دوم؛ به نظر بعضی‌ها، خواسته ‌اند در اولین اعلان، رییس‏ مجلس اول باشد
برای اولین بار، بخشی از نتایج قرائت آرا در تهران را اعلام کردند؛ آقای ناطق‏ نوری اول و فائزه دوم اعلان شد: با تفاوت ۴۰۰ رأی. به نظر بعضی‌ها، عمداً در این مقطع خوانده‌اند که در اولین اعلان، رییس‏ مجلس اول باشد؛ گرچه امروز عصر، آقای [حسین] مرعشی رفت در فرمانداری و جریان کار را دید. معتقد است که روندکار سالم است و به زودی واقعیت هر چه باشد، روشن می‌شود. گرچه او هم بعید نمی‌داند، با همین منظور، این مقطع برای اعلام، انتخاب شده است، اما خودم می‌دانم که بنا بود امشب بخوانند و با تأکید من اقدام کردند. قبلاً قرار گذاشته بودند، وقتی‏که به سی‏‌درصد آرا رسیدیم، بخوانند.
کرایه تاکسی تا پایان سال افزایش نمی‌یابد
۱۳۹۸/۱۲/۲۰ / شورای شهر تهران / کرایه تاکسی / تهران
کرایه تاکسی تا پایان سال افزایش نمی‌یابد
معاون عمرانی فرمانداری تهران گفت: علی‌رغم مصوبه شورای شهر تهران، کرایه تاکسی‌ها تا پایان سال افزایش نخواهد یافت.
۱۳۹۸/۱۲/۱۴
میز خبر
در صورت تصویب فرمانداری تهران کرایه حمل‌ونقل عمومی سال آینده 25 درصد افزایش می‌یابد [شهروند]  اعضای شورای شهر تهران در جریان بررسی لایحه بودجه۹۹ شهر تهران به افزایش ۲۵ ‏درصدی میزان کرایه حمل‌ونقل عمومی در سال آینده رأی مثبت دادند؛ این افزایش در صورت تصویب ‏فرمانداری تهران برای سال آینده اعمال خواهد شد‎. در جلسه دیروز اعضای شورای شهر، بررسی لایحه بودجه سال ۹۹ شهرداری تهران در دستور کار ‏قرار گرفت و اعضای شورای شهر به بررسی تبصره ۲۶ لایحه پرداختند که درباره بهای خدمات ‏شهرداری بود. حسن رسولی ابتدا در این باره گفت: «پیش از این بهای خدمات شهرداری ‏تهران به صورت یک لایحه جداگانه به شورای شهر می‌آمد اما در برنامه سوم شهر تهران و همچنین ‏آیین‌نامه‌ای …
شورای شهر کرایه تاکسی، اتوبوس و مترو را ۲۵ درصد گران کرد
۱۳۹۸/۱۲/۱۳ / شورای اسلامی شهر تهران / شهر تهران
شورای شهر کرایه تاکسی، اتوبوس و مترو را ۲۵ درصد گران کرد
تهران- ایرنا - اعضای شورای اسلامی شهر تهران با افزایش نرخ کرایه تاکسی ، اتوبوس های درون شهری و مترو در سال آینده به میزان ۲۵ درصد موافقت کردند. طبق قانون، این مصوبات برای اجرا باید به تایید فرمانداری پایتخت برسد.
۱۳۹۸/۱۲/۱۰
تهران چگونه به مبارزه با کرونا رفته است
روز گذشته و بعد از آنکه توصیه شده تا حتی‌الامکان جلسات به صورت مجازی برگزار شود، رییس سازمان مدیریت بحران شهر تهران و رییس کمیته سلامت شورای شهر در نشستی مجازی به سولات خبرنگاران در مورد اقدامات شهرداری در مواجهه با کرونا پاسخ دادند. رضا کرمی، رییس سازمان مدیریت بحران شهر تهران در این نشست در مورد محدودیت‌های احتمالی برای فعالیت بازار بزرگ تهران گفت: در این مورد مقرر شده تا فرمانداری تهران در مورد اعمال محدودیت‌ها در بازار بزرگ تهران و مراکز فروش بهاره تصمیماتی را اتخاذ و اعلام کند.
۱۳۹۸/۱۲/۱۰
شرایط را بحرانی ارزیابی می‌کنیم
رئیس سازمان مدیریت بحران شهر تهران در پاسخ به سوالی درخصوص امکان تجهیز شدن سوله‌های مدیریت بحران برای تحقق قرنطینه گفت: این پایگاه‌ها برای هر گونه نیازی که از سوی وزارت بهداشت بر اساس ظرفیت‌های مختلف این سوله‌ها اعلام شوند آمادگی لازم را دارند.در نشست مجازی امروز جمعه رئیس سازمان مدیریت بحران شهر تهران با حضور اعضای شورای اسلامی شهر تهران اقدامات مدیریت شهری در جهت مقابله با ویروس کرونا تشریح شد.به گزارش ایسنا، رضا کرمی در نشست مجازی جمعه که با حضور اعضای شورای اسلامی شهر تهران درخصوص اقدامات مدیریت شهری در جهت مقابله با ویروس کرونا برگزار شد، گفت: پس از درخواست وزارت بهداشت از شهرداری تهران برای ورود به موضوع مقابله با ویروس کرونا نخستین جلسه در اول اسفند ماه با حضور شهردار تهران و معاونین و …
سرتیپ ریاحی رییس ستاد ارتش شد
۱۳۹۸/۱۲/۱۰ / دولت / زندان / مجسمه / محمد مصدق / ریاحی
سرتیپ ریاحی رییس ستاد ارتش شد
دهم اسفند 1331، سرتیپ تقی ریاحی به جای سرلشکر بهارمست به ریاست ستاد ارتش و سرتیپ مدبر به فرمانداری نظامی تهران و حومه منصوب و تعداد زیادی از فرماندهان ارتش نیز بازنشسته شدند.
بازار بزرگ تهران به دلیل شیوع کرونا تعطیل می‌شود؟
۱۳۹۸/۱۲/۰۹ / شهر تهران / ویروس کرونا
بازار بزرگ تهران به دلیل شیوع کرونا تعطیل می‌شود؟
مهر نوشت: رئیس سازمان مدیریت بحران شهرداری تهران گفت: فرمانداری تهران برای تعطیلی بازار بزرگ و بازارهای بهاره تصمیم‌گیری می‌کند.
تصمیم‌گیری درباره تعطیلی بازار بزرگ برعهده فرمانداری است
۱۳۹۸/۱۲/۰۹ / دانشگاه علوم پزشکی / سازمان آتش نشانی / شهر تهران / پسماند
تصمیم‌گیری درباره تعطیلی بازار بزرگ برعهده فرمانداری است
رئیس سازمان مدیریت بحران شهرداری تهران گفت: فرمانداری تهران برای تعطیلی بازار بزرگ و بازارهای بهاره تصمیم‌گیری می‌کند.
مخالفت اعضای شورا با اعتراض فرمانداری
۱۳۹۸/۱۲/۰۶ / محمد سالاری / شهرداری تهران / شورای شهر تهران
مخالفت اعضای شورا با اعتراض فرمانداری
بررسی اعتراض هیئت تطبیق فرمانداری تهران درباره نحوه محاسبه و دریافت عوارض صدور پروانه ساختمانی و نظارت فنی و عوارض استفاده موقت در شهر تهران امروز جلسه علنی شورای شهر تهران بود.
بررسی طرح پارک حاشیه ای در شورای شهر تهران
۱۳۹۸/۱۲/۰۶ / شورای شهر تهران
بررسی طرح پارک حاشیه ای در شورای شهر تهران
اعضای شورای اسلامی شهر تهران موضوع مخالفت فرمانداری تهران با طرح مصوب شورای شهر در خصوص پارک حاشیه ای را مورد بحث و بررسی قرار دادند.
رد اعتراض هیئت تطبیق به مصوبه شورای شهر تهران
۱۳۹۸/۱۲/۰۶
رد اعتراض هیئت تطبیق به مصوبه شورای شهر تهران
رییس کمیته نظارت و حقوقی شورای شهر تهران در جریان بررسی نامه فرماندار تهران درباره اعتراض هیئت تطبیق به مصوبه تعیین عوارض تردد برای مدیریت ترافیک و کاهش تقاضای سفر در سال ٩٩ گفت: اعتراض فرمانداری به این مصوبه بر اساس نص صریح قانون وارد نیست.
اعتراض فرمانداری به تعیین عوارض طرح ترافیک تهران رد شد
۱۳۹۸/۱۲/۰۶
اعتراض فرمانداری به تعیین عوارض طرح ترافیک تهران رد شد
تهران- ایرنا- اعضای شورای اسلامی شهر تهران، اعتراض هیات تطبیق فرمانداری به مصوبه «تعیین عوارض تردد جهت مدیریت ترافیک و کاهش تقاضای سفر در سال ٩٩» را قانونی ندانستند.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •