پنجشنبه, ۶ آذر, ۱۳۹۹ / 26 November, 2020
فروشندگان موبایل
گزارش| وضعیت معیشتی ساکنان حوالی میدان آزادی
۱۳۹۹/۰۸/۲۶
گزارش| وضعیت معیشتی ساکنان حوالی میدان آزادی
زهرا منصوری، انصاف نیوز: یکی از فروشندگان موبایل در استاد معین می‌گوید «مردم اینجا تا خیابان طوس وضعیت مالی خوبی دارند، از طوس به پایین در قنبرآباد، دامپزشکی و هاشمی داغونه. اینجا ( خیابان طوس) کسانی هم هستند که خلافکار بودند و شیشه می‌فروختند اما الان سازنده شدند. الان آپارتمان…
بازار تلفن همراه راکد است
۱۳۹۹/۰۸/۱۹ / استانی-اقتصادی / تلفن همراه / رکود / قیمت دلار
بازار تلفن همراه راکد است
رئیس اتحادیه فروشندگان موبایل مشهد گفت: در حال حاضر رکود شدیدی در بازار تلفن همراه وجود دارد و به دلیل نوسانات دلار، خرید و فروش زیادی انجام نمی‌شود.
فروشندگان موبایل: قیمت‌ها شاید کاهش بیابد اما مقطعی!
۱۳۹۹/۰۸/۱۸ / قیمت گوشی / قیمت روز گوشی
فروشندگان موبایل: قیمت‌ها شاید کاهش بیابد اما مقطعی!
فروشندگان پاساژ موبایل در پایتخت می‌گویند با کاهش قیمت ارز قیمت‌ها پایین می‌آید اما مقطعی. مشاهدات میدانی حاکی از بلاتکلیفی کاسبان این پاساژ است. این مشاهدات می‌گویند کاسبان به پایین آمدن قیمت‌ها امیدی ندارند، «زیرا دلالان این بازار را کنترل می‌کنند.»
تسلط غول‌های بی‌رقیب بر بازار موبایل؛ دولت اراده‌ای برای شکستن حباب قیمت‌ها ندارد
۱۳۹۹/۰۷/۲۱
تسلط غول‌های بی‌رقیب بر بازار موبایل؛ دولت اراده‌ای برای شکستن حباب قیمت‌ها ندارد
یزد- صاحب‌نظران یزد در حوزه فروش تلفن همراه معتقدند فروشندگان موبایل جزو مصرف‌کنندگان خرد این محصول ارتباطی به شمار می‌روند و اگر دولت راه واردات را به جز غول‌های بی‌رقیب بازار موبایل برای دیگر متقاضیان باز کند، حباب قیمت موبایل شکسته می‌شود.
مصرف کنندگان متضرران اصلی بازار موبایل
۱۳۹۹/۰۷/۰۹
مصرف کنندگان متضرران اصلی بازار موبایل
یزد- ناظم، نایب رئیس اتحادیه فروشندگان موبایل یزد اظهار کرد: سیاست‌های دولت در مبارزه با قاچاق کالا، بیش از همه، مصرف‌کنندگان را متضرر کرده است. 
دانش آموزان سردرگم و مسوولان بی تدبیر
۱۳۹۹/۰۶/۲۶
دانش آموزان سردرگم و مسوولان بی تدبیر
با آغاز سال تحصیلی جدید و بازگشایی زودهنگام مدارس باز بازار موبایل ملتهب شد به طوری که با مجازی شدن آموزش مراکز علمی تقاضای دانش آموزان برای خرید گوشی همراه افزایش یافته و کسب و کار فروشندگان موبایل سکه شده است.
هشدار پلیس به فروشندگان موبایل دست دوم
۱۳۹۹/۰۶/۱۰ / سرهنگ علی محمد رجبی / پلیس فتا / موبایل
هشدار پلیس به فروشندگان موبایل دست دوم
رییس مرکز تشخیص و پیشگیری از جرایم سایبری پلیس فتای ناجا به افرادی…
گوشی نخرید، ارزان می‌شود +فیلم
۱۳۹۹/۰۴/۱۹ / گوشی / بازار گوشی
گوشی نخرید، ارزان می‌شود +فیلم
رییس اتحادیه فروشندگان موبایل: تلفن‌همراه نخرید، ارزان می‌شود.
لغو پروازها به امارات یکی از علت‌های افزایش ناگهانی قیمت موبایل
۱۳۹۹/۰۲/۰۸ / استانی-اقتصادی / بازار موبایل
لغو پروازها به امارات یکی از علت‌های افزایش ناگهانی قیمت موبایل
رئیس اتحادیه فروشندگان موبایل مشهد گفت: علت دیگر این افزایش ناگهانی قیمت، لغو پروازهای ماهان به سمت امارات بود، چرا که واردات موبایل غالبا از امارات انجام می‌شود.
کاهش 70 درصدی فروش موبایل در مشهد/فروشندگانی که برایشان مقدور است تعطیل کنند
۱۳۹۸/۱۲/۱۹ / استانی-اقتصادی / کروناویروس / بازار موبایل / تعطیلی بازار
کاهش 70 درصدی فروش موبایل در مشهد/فروشندگانی که برایشان مقدور است تعطیل کنند
رئیس اتحادیه موبایل مشهد گفت: فروشندگان موبایل باید دقت کنند تا جایی که امکان دارد توصیه‌های ایمنی لازم در مراکز عمومی رعایت شود و مراکز تا حدی که می‌توانند جمعیت را کاهش داده، شیفت‌بندی کنند و برای هر کسی هم که مقدور است و لطمه‌ای وارد نمی‌شود، تعطیل کند که این کار از نظر ما بلامانع است.
۱۳۹۸/۱۱/۱۳
عدم تغییر در نحوه محاسبه مالیات صنف فروشندگان موبایل را با بحران مواجه می‌کند
رئیس اتحادیه فروشندگان موبایل اظهار داشت: سازمان مالیات حاشیه سود ما را 7 درصد پیش بینی کرده در حالی که در بازار به صورت واقعی سود خرده فروشان یک تا یک و نیم درصد است
۱۳۹۸/۱۱/۰۷
دردسر تازه فروشندگان موبایل برای خریداران| از فروشگاه‌های معتبر خرید کنید
اگر موبایل تازه‌ای بخرید برای رجیستر کردن آن باید IMEI را به سرشماره سامانه همتا بفرستید تا در صورت تایید قانونی بودن آن کد فعال‌سازی مخصوصی برایتان ارسال شود. بعضی فروشنده‌ها با وجود محدودیت‌های سفت و سخت راه‌هایی برای دور زدن سیستم رجیستری می‌شناسند و بدین‌ترتیب دردسرهایی را برای مشتری ایجاد می‌کنند.
۱۳۹۸/۱۰/۱۷
کوک؛ فروش مستقیم تلفن همراه ویژه همکاران
با تغییرات سریع در روند عرضه موبایل به بازار در سال گذشته، تأمین کالا از جانب فروشندگان موبایل به یکی از دغدغه‌های آن‌ها تبدیل شده است.
۱۳۹۸/۰۹/۱۸ / طرح رجیستری / گوشی هوشمند / واردات گوشی
(ویدئو) مسئله‌ای که طرح رجیستری را به چالش می‌کشد
با طرح ریجستری علاوه براینکه دست قاچاق از بازار این کالا کوتاه می‌شود، مصرف کنندگان نیز باید خدمات مناسب دریافت کنند. در حال حاضر هر کسی که تا دوماه یک سفر به خارج داشته باشد می‌تواند پاسپورت خودش را برای واردات مسافری و رجیستری گوشی به خریداران آن بدهد. به گفته فروشندگان موبایل این پاسپورت‌ها بین ۲۰۰ تا ۴۰۰ هزارتومان قیمت دارند. رجیستری موبایل دو سال بعد از اجرا هنوز درگیر دور زدن یا سوءاستفاده از مسیر‌های غیرقانونی یا نامتعارف برای واردات گوشی است.
۱۳۹۸/۰۷/۲۹
موبایل گران می‌شود؟
با وجود این‌که خبرهای درگوشی در بازار گوشی تلفن‌همراه، حکایت از احتمال افزایش قیمت‌ها در روزهای آینده دارد، اما بررسی بازار در هفته‌های ابتدایی پاییز، از آرامش بازار خبر می‌دهد.به گزارش خبرآنلاین، خبرهای درگوشی در بازار موبایل حکایت از احتمال افزایش قیمت‌ها در آینده دارد. این صحبت در میان فعالان بازار موبایل از آنجا نشات می‌گیرد که معافیت ۸۰ دلاری واردات گوشی مسافری لغو شده است .بر همین اساس، در مراجعه به فروشندگان موبایل، بارها روی این موضوع تاکید دارند که موبایل گران خواهد شد .چندی پیش گمرک تصمیم گرفت یک قانون قدیمی درباره واردات گوشی مسافری را لغو کند و آن معافیت ۸۰ دلاری گوشی بود. هدف این اقدام، افزایش قیمت گوشی مسافری و نزدیک شدن قیمت آن به گوشی‌هایی است که به ‌صورت رسمی وارد و رجیستر می‌شوند.با …
۱۳۹۸/۰۷/۰۴ / رجیستری / گوشی موبایل
خزان رجیستری برای خریداران و فروشندگان موبایل
طرح رجیستری به‌طور کلی از مزایای خوبی برخوردار بود، چراکه امنیت و خدمات ارائه‌شده در گوشی بالاتر می‌رود منتهی الزامات آن در کشور فراهم نیست و این رجیستری به نفع مردم نخواهد شد.
۱۳۹۸/۰۵/۲۱
چرا گوشی تلفن همراه با کاهش نرخ دلار ارزان نشد؟
رئیس اتحادیه فروشندگان موبایل با انتقاد از مقاومت واردکنندگان موبایل برای کاهش قیمت‌ها، تاکید کرد در صورتیکه این شرکت‌ها سود خود را عادلانه و منطقی نکنند، چاره دیگری برای حل مشکل ارزان نشدن قیمت موبایل در بازار خواهیم اندیشید.
۱۳۹۸/۰۵/۲۰
چرا قیمت موبایل با ارزانی ارز تغییر نمی‌کند؟
رئیس اتحادیه فروشندگان موبایل با انتقاد از مقاومت واردکنندگان موبایل برای کاهش قیمت‌ها،گفت: در صورتیکه این شرکت‌ها سود خود را عادلانه و منطقی نکنند، چاره دیگری برای حل مشکل ارزان نشدن قیمت موبایل خواهیم اندیشید.
۱۳۹۸/۰۴/۲۹ / اصفهان / نوکیا / اتحادیه فروشندگان موبایل اصفهان / اتحادیه فروشندگان تلفن همراه اصفهان
موبایل از کاهش نرخ دلار بی‌نصیب ماند
اگرچه طی هفته گذشته نرخ ارز در بازار کاهش یافته، اما قیمت موبایل که تاثیر مستقیمی از نوسانات بازار ارز دارد، تغییری نکرده و فروشندگان بر کمبود محصول در بازار تاکید می کنند و آن را دلیل ارزان نشدن موبایل می دانند.
۱۳۹۸/۰۴/۲۴ / گوشی هوشمند / تلفن همراه / تلفن / کاهش قیمت ها
انتظار بازار برای کاهش قیمت گوشی تلفن همراه
باشگاه خبرنگاران جوان نوشت: رئیس اتحادیه فروشندگان موبایل با اشاره به کاهش قیمت گوشی همراه گفت: انتظار داشتیم با کاهش نرخ ارز، قیمت موبایل نیز کم شود که این امر محقق نشد.
۱۳۹۸/۰۴/۱۲ / فساد اقتصادی-مبارزه با مفاسد اقتصادی / سرمایه / فساد مالی
وضع بازار موبایل هفته آینده مشخص می‌شود
باشکاه خبرنگارن جوان نوشت: رئیس اتحادیه فروشندگان موبایل گفت: طی هفته آینده وضع بازار موبایل مشخص می‌شود.
۱۳۹۸/۰۲/۲۹
وزیر ارتباطات: چرخه واردات گوشی موبایل به کشور معیوب است
محمدجواد آذری جهرمی امروز و در حاشیه مراسمی که به مناسبت رو جهانی ارتباطات برگزار شد، در جمع خبرنگاران درخصوص وضعیت بازار گوشی موبایل و مشکلاتی که پس از رجیستری پیرامون گوشی‌ها شد صحبت کرد. در شرایطی که گفته می‌شود امکان ثبت گوشی‌های مسافری توسط فروشندگان موبایل از ابتدای خرداد ماه بسته خواهد شد و تنها مسافرین واقعی اجازه رجیستری گوشی‌ها وارد شده را دارند، شایعاتی مبنی بر جعل شناسه گوشی برای دور زدن رجیستری به گوش می‌رسد. امکان جعل شناسه گوشی هنوز وجود دارد جهرمی در این رابطه عنوان کرده است …
۱۳۹۸/۰۲/۲۱
فاز جدید گرانی گوشی در راه است – کمربندها را محکم‌تر ببندید!
طرح رجیستری گوشی‌های هوشمند با هدف جلوگیری از قاچاق این کالا ایجاد شد و در ابتدای کار شرایط مشخصی برای افرادی در نظر گرفته شده که در طول سال یک گوشی به صورت مسافری و واقعی به کشور وارد می‌کردند. اما پس از مدتی فروشندگان موبایل از این راه به عنوان میان‌بری برای ثبت گوشی‌هایی که وارد کرده‌اند، استفاده کردند، چرا نه تنها محدودیت ثبت یک گوشی وجود نداشت بلکه نیازی به این نبود که حتی برای وارد کردن گوشی مسافری از کشور خارج شوید. فاز اول مقابله با ثبت گوشی‌های مسافری در اسفند ماه کلید خورد که نتیجه …
۱۳۹۸/۰۲/۱۳
زلزله در بازار موبایل ایران
​اقتصاد نیوز:عدم استقبال مردم از خرید گوشی، خروج یکی پس از دیگری شرکت‌های فروش موبایل و افزایش بی‌حد و مرز قیمت گوشی باعث شده فروشندگان موبایل شیراز به تعمیرات رو بیاورند.
۱۳۹۸/۰۲/۱۲
اوضاع نابسامان بازار موبایل، وقتی فروشندگان به تعمیرکاران تبدیل شدند
شفقنا اقتصادی_ عدم استقبال مردم از خرید گوشی، خروج یکی پس از دیگری شرکت‌های فروش موبایل و افزایش بی‌حد و مرز قیمت گوشی باعث شده فروشندگان موبایل شیراز به تعمیرات رو بیاورند. به گزارش شفقنا اقتصادی، برندهای موبایل به فکر خروج و کاهش فعالیت در بازار ایران هستند، از این رو با نبود کالا و […]
۱۳۹۸/۰۲/۱۲
زلزله در بازار موبایل/ یک فروشنده: چنین شرایط بدی را تاکنون ندیده بودیم
عدم استقبال مردم از خرید گوشی، خروج یکی پس از دیگری شرکت‌های فروش موبایل و افزایش بی‌حد و مرز قیمت گوشی باعث شده فروشندگان موبایل شیراز به تعمیرات رو بیاورند.
۱۳۹۸/۰۲/۱۱
رجیستری گوشی‌های مسافری لغو نمی‌شود اما فقط برای مسافران واقعی
چند روزی است که شایعاتی پیرامون لغو طرح رجیستری گوشی‌های مسافری به گوش می‌رسد. انتظار می‌رود که در صورت عملی شدن این موضوع و یا حتی محدود شدن آن باید شاهد فاز جدیدی از گرانی‌ها در بازار گوشی‌های هوشمند باشیم، چرا که در این روزهای رجیستری گوشی‌های مسافری به عنوان یک راه میانبر برای ثبت گوشی‌ها توسط فروشندگان موبایل به حساب می‌آید. محدود شدن رجیستری گوشی مسافری از اول خرداد ماجرا از آنجایی آغاز شد که تعدادی از رسانه‌ها از لغو شدن رجیستری گوشی‌های وارداتی از طریق مسافری از اول خرداد ماه خبر …
۱۳۹۷/۱۲/۱۴
"مرگ بر رجیستری" جواب داد – امکان مجدد ثبت نامحدود گوشی مسافری
در روزهای اخیر فعالان بازار گوشی‌های موبایل در تهران و چند شهر بزرگ دیگر دست به اعتصاب و اعتراض زدند. فروشندگان نسبت به طرح رجیستری گوشی‌ها معترض بودند و دلیل آن تصمیم اخیر کمیته راهبری طرح رجیستری برای گوشی‌های مسافری و فعال‌سازی این گوشی توسط سامانه همتا بود. از طرف دیگر 700 هزار گوشی برای چند ماه است که توقیف شده‌اند و هنوز وضعیت آنها مشخص نشده است. اعتراضات فروشندگان موبایل با شعارهای مانند "مرگ بر رجیستری" همراه بود که حالا به نظر می‌رسد با این سبک اعتراض به جواب رسیده‌اند. در جلسه‌ای …
۱۳۹۷/۱۲/۱۳
واکنش رئیس اتحادیه فروشندگان موبایل به انسداد اَپ‌های ایرانی در ios/ آیا واردات آیفون ممنوع می‌شود؟
رئیس اتحادیه فروشندگان دستگاه‌های صوتی و تصویری و تلفن همراه نسبت به مسدود شدن اَپ‌های ایرانی در ios و گوشی‌های آیفون واکنش نشان داد.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •