دوشنبه, ۱۱ فروردین, ۱۳۹۹ / 30 March, 2020
فضای سبز
۱۳ بدر پارک‎ها و بوستان های کرج تعطیل است
۱۳ بدر پارک‎ها و بوستان های کرج تعطیل است
رئیس سازمان سیما منظر و فضای سبز شهری شهرداری کرج از اعمال محدودیت‌های ویژه در روز طبیعت در پارک‌های کرج خبر داد.
۲ روز قبل / استانی-اجتماعی / شهرداری کرج / نوروز در خانه / همه_باهم_علیه_کرونا /
۱۲ و ۱۳ فروردین هیچ کس حق ورود به بوستان‌های اصفهان را ندارد
۱۲ و ۱۳ فروردین هیچ کس حق ورود به بوستان‌های اصفهان را ندارد
مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری اصفهان گفت: طبق گفته دولت بوستان‌ها تا ۱۵ فروردین به طور کامل در همه شهرهای ایران از جمله اصفهان تعطیل است، بنابراین به جای اینکه در روز ۱۳ فروردین که روز طبیعت است به پارک‌ها و بوستان ها برویم، امسال باید برای کمک به بازگشت سلامتی در خانه بمانیم.
۲ روز قبل / استانی-اجتماعی / در خانه بمانیم / روز طبیعت /
کرونا در قم| بوستان های قم تعطیل شد/ نیروی انتظامی از ورود شهروندان جلوگیری خواهد کرد
کرونا در قم| بوستان های قم تعطیل شد/ نیروی انتظامی از ورود شهروندان جلوگیری خواهد کرد
شفقنا- مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم از تعطیلی کامل 12 بوستان شهر خبر داد و گفت: محدودیت‌های ورود به بوستان‌ها از روز ۱۲ الی ۱۵ فرودین اتفاق خواهد افتاد. به گزارش شفقنا، پیام جوادیان در جلسه ستاد...
۳ روز قبل /
بیش از ۲ هزار بوستان شهری و جنگلی تهران تعطیل شد
بیش از ۲ هزار بوستان شهری و جنگلی تهران تعطیل شد
تهران - ایرنا - مدیر عامل سازمان بوستان ها و فضای سبز شهر تهران گفت: دو هزار و ٢٦٩ بوستان محله ای، منطقه ای و فرامنطقه ای تهران براساس مصوبه ستاد ملی مبارزه با بیماری کرونا با نصب پلاکاردهایی تا اطلاع ثانوی تعطیل خواهد بود.
۳ روز قبل / کرونا / بوستان گفتگو / بوستان جنگلی سرخه حصار / شهرداری تهران / فضای سبز / کرونا در ایران؛ آخرین اخبار و گزارش‌ها /
صنایع دستی آذربایجان شرقی زینت‌بخش مبلمان شهری تبریز
صنایع دستی آذربایجان شرقی زینت‌بخش مبلمان شهری تبریز
سرپرست سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری تبریز از نصب قاب‌های نقره‌ای مزین به تصاویر صنایع دستی آذربایجان شرقی با هدف زیباسازی فضای عمومی شهر تبریز خبر داد.
۴ روز قبل / استانی-فرهنگی و هنری /
شهردار زاهدان: همکاری مردم به عنوان عامل اصلی توسعه فضای سبز لازم و ضروریست
شهردار زاهدان به توسعه فضای سبز در شمال شهر زاهدان تاکید کرد و گفت: همکاری مردم به عنوان عامل اصلی توسعه فضای سبز شرط لازم و ضروریست لیکن شهرداری های مناطق هم با برنامه‌ریزی در این زمینه نسبت به کاشت و توسعه فضای سبز اقدام نمایند.
۴ روز قبل / شهرداری زاهدان / فضای سبز / سیستان و بلوچستان /
فرش گل کاخ مروارید حیف شد!
فرش گل کاخ مروارید حیف شد!
رئیس  سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری کرج با اشاره به ایجاد یک فرش گل در کاخ مروارید گفت: با توجه به اینکه ممکن است تا پایان خرداد ماه درگیر اپیدمی این ویروس باشیم، ممکن است امسال امکان بازدید عمومی از این فرش  فراهم نشود.
۱۳۹۹/۰۱/۰۵ / استانی-اجتماعی / کاخ مروارید / باغ گل‌های کرج / شهرداری کرج /
معاون شهردار زاهدان: رشد قابل توجهی در سرانه فضای سبز شهر خواهیم داشت
معاون شهردار زاهدان: رشد قابل توجهی در سرانه فضای سبز شهر خواهیم داشت
معاون خدمات شهر شهرداری زاهدان گفت: با برنامه‌ریزی‌های انجام شده و نیز درصورت اتصال تصفیه‌خانه فاضلاب شهری به شبکه آبیاری فضای سبز در سال جاری، رشد قابل توجهی را در سرانه فضای سبز شهر زاهدان خواهیم داشت.
۱۳۹۹/۰۱/۰۵ / شهرداری زاهدان / فضای سبز / سیستان و بلوچستان /
توسعه فضای سبز و اجرای پروژه‌های عمرانی در سال ۹۹
شهردار تبریز سال گذشته را سال تحقق اهداف مدیریت شهری تبریز عنوان کرد و گفت: توسعه فضای سبز و اجرای پروژه‌های عمرانی در سال جدید از جمله اولویت‌های شهرداری است.
۱۳۹۹/۰۱/۰۱ / استانی-اجتماعی / پیام نوروزی / شهرداری تبریز /
طراحی فضای سبز و تاثیر آن در سلامت انسان ها
طراحی فضای سبز و تاثیر آن در سلامت انسان ها
طراحی فضای سبز یکی از آن دسته کارهایی است که در هر فضا و مکانی جایگاه داشته و می تواند به عنوان یک عامل تاثیرگذار در سلامت روح و جسم انسان ها و به طور کلی تمام موجودات زنده، اثر بگذارد. چیزی که گاهی اوقات در زندگی شهرنشینی از آن غفلت می کنیم و البته آثار منفی آن نیز رفته رفته بر روح و روان ما تاثیر خود را می گذارد.
۱۳۹۸/۱۲/۲۹ /
نصب ۵۰ المان نوروزی در اماکن عمومی شهر جهانی منبت و انگور
نصب ۵۰ المان نوروزی در اماکن عمومی شهر جهانی منبت و انگور
شهردار ملایر با بیان اینکه ملایر، شهر جهانی منبت و شهر جهانی انگور با نصب المان های نوروزی پذیرای فصل بهار می ‌شود، گفت: سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری ملایر در راستای ارتقاء کیفیت منظر و هویت‌ بخشی به فضای شهری، تقویت حال و هوای نوروزی در سطح شهر و اجرای طرح استقبال از بهار، اقدام به طراحی، ساخت و نصب بیش از ۵۰ المان مناسبتی در سطح شهر کرده است.
۱۳۹۸/۱۲/۲۸ / استانی-شهرستانها / کروناویروس / شهرداری / نوروز /
اسطوخودوس، از کاشت تا برداشت و خواص آن
اسطوخودوس، از کاشت تا برداشت و خواص آن
پرورش گیاه اسطوخودوس بسیار آسان است. با توجه به کم توقع بودن این گیاه نسبت به آب و خاک غنی، لذا انتخاب خوبی برای پرورش آن در سطح وسیع است. این گیاه علاوه بر کاربرد دارویی که دارد، برای تزئین فضای سبز و خوشبو کردن فضای بیرون خانه موثر است. می‌توانید این گیاه را از گل فروشی‌ها تهیه کنید. قیمت یک گلدان متوسط گیاه اسطوخودوس کمتر از ۱۰ هزار تومان است.
۱۳۹۸/۱۲/۲۸ / گیاه اسطوخودوس /
تبریز با گل‌های زیبا به استقبال بهار می‌رود
تبریز با گل‌های زیبا به استقبال بهار می‌رود
رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری تبریز گفت: تبریز با گل‌های زیبایی چون کبود، همیشه بهار، بنفشه و ناز به استقبال بهار می‌رود.
۱۳۹۸/۱۲/۲۸ / استانی-اجتماعی / نوروز /
تبدیل ‌تنه درختان به گلجای زینتی 
تبدیل ‌تنه درختان به گلجای زینتی 
رئیس فضای سبز منطقه یک گفت: درختان روبه زوالی که در فضای سبز شهری قرار داشتند، پس از رفع خطر، دوباره درچرخه طبیعت به عنوان گلجای مورد استفاده قرار گرفتند.
۱۳۹۸/۱۲/۲۷ / عید نوروز / فضای سبز / درخت /
صدای پای بهار زیر سایه کرونا
صدای پای بهار زیر سایه کرونا
ایرنا - رشت - چند روز تا آغاز سال نو باقی مانده و طبیعت از هم اکنون با پوشیدن جامه سبز به استقبال فصل بهار رفته است. اما فضای شهرها در آستانه بهار زیر سایه شیوع کرونا نسبت به سال های گذشته بسیار متفاوت است. در بیشتر شهرهای بزرگ مردم به حق مساله را جدی گرفته اند و با قرنطینه خانگی و کاهش تردد به پیشگیری از شیوع ویروس کمک شایانی کرده اند. اما متاسفانه در برخی شهرها ازدحام جمعیت و تردد زیاد در اماکن و معابر عمومی آن هم بدون استفاده از ماسک، دستکش و مواد ضدعفونی کننده مشاهده می شود که این امر برای تمامی افرادی که در آن شهر زندگی می کنند، بسیار خطرناک و بحران آفرین است. این مجموعه به صورت گرافیکی با استفاده از تصویر ویروس روی زمینه عکس ها تهیه شده است.
۱۳۹۸/۱۲/۲۷ /
شهر در آستانه سال نو مزین به المان های نوروزی شد
شهر در آستانه سال نو مزین به المان های نوروزی شد
معاون خدمات شهری و فضای سبز شهرداری منطقه 2از نصب المان و نماد مناسبتی ویژه نوروز و نورپردازی معابر ومیادین منطقه خبر داد.
۱۳۹۸/۱۲/۲۷ /
آیین درختکاری در شرکت فولاد خوزستان برگزار شد
به مناسبت پانزدهم اسفند ماه روز درختکاری با حضور سرپرست فضای سبز فولاد خوزستان و کارکنان این مجموعه ۱۵۰۰ اصله نهال در اراضی ۲۴ هکتاری در امور منازل و سایت صنعتی شرکت غرس شد. به گزارش خبرنگار روابط عمومی، شرکت فولاد خوزستان همواره به توسعه و نگهداری فضای سبز اهتمام ویژه داشته و با در نظر داشتن تاکید رهبر معظم انقلاب و به منظور جلوگیری از ریزگردها و ترویج فرهنگ‌ درختکاری ۱۵۰۰ اصله نهال در قالب ۱۰ گونه گیاه را با همکاری واحد فضای سبز شرکت چهارشنبه ۱۴ اسفند ماه ۹۸ در سایت صنعتی شرکت و محوطه اراضی ۲۴ هکتاری امور منازل 200 دستگاه غرس نمود. گفتنی است، مساحت این شرکت در مجموع ۴۰۰ هکتار است و طبق استاندارد ‌باید ۲۵ درصد فضای سبز ایجاد کند؛ فولاد خوزستان با احتساب فضای سبز داخل و اطراف شرکت …
۱۳۹۸/۱۲/۲۷ /
نمادهای نوروزی مزین بخش معابر منطقه ۲ شد 
نمادهای نوروزی مزین بخش معابر منطقه ۲ شد 
معاون خدمات شهری و فضای سبز شهرداری منطقه ۲ از نصب نمادهای مناسبتی ویژه نوروز و نورپردازی معابر و میادین منطقه خبر داد.
۱۳۹۸/۱۲/۲۶ / نوروز / نورپردازی / سفره هفت سین /
چشم نوازی گلهای بهاری در منطقه ۱۳
چشم نوازی گلهای بهاری در منطقه ۱۳
طرح استقبال از نوروز با هدف تغییر و تحول فضاهای شهری، ایجاد روحیه نشاط و شادابی در بین شهروندان و رسیدگی به سیما و منظر شهر در دستور کار شهرداری منطقه ۱۳ قرار گرفته است.
۱۳۹۸/۱۲/۲۶ / نوروز / شهرداری منطقه 13 / فضای سبز /
اجرای سیاست های راهبردی در زمینه بهبود فضای سبز منطقه7
اجرای سیاست های راهبردی در زمینه بهبود فضای سبز منطقه7
شهردار منطقه 7 گفت: در راستای اجرای سیاست شهرداری تهران در خصوص طرح استقبال از نوروز 99 این معاونت اقدام به اجرای سه سیاست راهبردی در اداره فضای سبز این منطقه کرده است.
۱۳۹۸/۱۲/۲۶ /
یک گام تا پارلمان آنلاین
پس از آنکه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی طی نامه‌ای صراحتا مجلس را به عنوان یکی از نقاط شیوع و گسترش ویروس کرونا درایران اعلام کرد با تصمیم علی لاریجانی و هیات رییسه پارلمان تمامی جلسات علنی و غیرعلنی مجلس لغو شد اما در طول این مدت اعضای کمیسیون تلفیق بودجه کنار کمیسیون‌های بهداشت و درمان جلساتی را در صحن سبز ساختمان هرمی‌شکل میدان بهارستان و با حضور مهمانانی از دولت برگزار کردند. این تعطیلی اگر چه نه به خواست مجلس اتفاق افتاد اما در عمل با توجه به خداحافظی 80 درصد نمایندگان مجلس دهم با پارلمان سبب شد تا «بی‌انگیزگی» احتمالی نمایندگان به چشم نیاید. این اما همه ماجرا نبود؛ در این میان بودند نمایندگانی که بارها و بارها خواستار برگزاری جلسات مجلس در شرایط حساس …
۱۳۹۸/۱۲/۲۵ /
آمادگی پایتخت برای نوروز
محمود مولایی ـ خبرنگار با اینکه ویروس کرونا بر زندگی مردم ایران سایه انداخته، اما شهر تهران علاوه بر تدابیر ویژه برای مهار این بیماری، به استقبال عید نوروز می‌رود. اکنون سال 98در هفته پایانی قرار گرفته و پایتخت در آستانه بهار هر روز سبزتر می‌شود. سازمان بوستان‌ها و فضای سبز شهر تهران از یک‌ماه گذشته برنامه‌های خود را برای آراستن شهر متناسب با موقعیت زمانی و مکانی به اجرا درآورده است. حاشیه‌های بزرگراه‌های شهر با فرش گل آراسته شده و انواع گل و گلدان در میدان‌ها و چهارراه‌ها رویت می‌شود، خیابان …
۱۳۹۸/۱۲/۲۵ /
پیشنهادهای زیست‌محیطی در شرایط خانه‌نشینی
یک فعال محیط‌ زیست گفت: تهیه فضای سبز کوچک خانگی یا کشت سبزیجات در فضاهای محدود مانند تراس‌ها از دیگر فعالیت‌های مفرح و سازگار با طبیعت است که می‌توانیم در شرایط شیوع ویروس کرونا و قرنطینه خانگی انجام دهیم.
۱۳۹۸/۱۲/۲۴ /
شهروندان نداشتن ماسک و دستکش کارگران پسماند و فضای سبز را گزارش کنند
شهروندان نداشتن ماسک و دستکش کارگران پسماند و فضای سبز را گزارش کنند
غلامحسین محمدی رییس مرکز ارتباطات و امور بین الملل شهرداری تهران از شهروندان خواست تخلف پیمانکاران در عدم توزیع ماسک بین کارگران پسماند و فضای سبز، در سطح مناطق ۲۲ گانه شهر تهران را به ۱۳۷ اطلاع دهند.
۱۳۹۸/۱۲/۲۳ /
زباله گردی در تهران ممنوع است
زباله گردی در تهران ممنوع است
تهران- ایرنا- رییس مرکز ارتباطات و امور بین الملل شهرداری تهران با بیان اینکه زباله گردی را در پایتخت ممنوع کرده ایم، از شهروندان خواست تخلف پیمانکاران را در عدم توزیع ماسک بین کارگران پسماند و فضای سبز در سطح مناطق ۲۲ گانه شهر تهران به سامانه ۱۳۷ اطلاع دهند.
۱۳۹۸/۱۲/۲۳ / ویروس کرونا / شهرداری تهران / دفع زباله / معاونت خدمات شهری و محیط زیست شهرداری تهران / کرونا در ایران؛ آخرین اخبار و گزارش‌ها /
دکه‌ها و شهربازی‌های روباز سنندج از معافیت ۲ ماهه اجاره‌بها برخوردار شدند
دکه‌ها و شهربازی‌های روباز سنندج از معافیت ۲ ماهه اجاره‌بها برخوردار شدند
رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری سنندج از معافیت ١٠٠ درصد پرداخت اجاره اسفند و فروردین شهربازی‌های روباز داخل پارک‌های سنندج، خبر داد و عنوان کرد: برای بوفه‌های داخل پارک‌ها ۲۰ درصد تخفیف و برای ورودی آبیدر نیز ٢٥ درصد تخفیف در ماه‌های اسفند و فروردین در نظر گرفته شده است.
۱۳۹۸/۱۲/۲۲ / استانی-اقتصادی /
۱۷.۴ مترمربع، سرانه مناسبی برای فضای سبز شهر کرمان است؟
۱۷.۴ مترمربع، سرانه مناسبی برای فضای سبز شهر کرمان است؟
معاون خدمات شهری شهردار کرمان نیز با بیان این‌که فضای سبز شهر کرمان به ازای هر نفر ۱۷.۴ مترمربع است، گفت: این میزان برای شهری مثل کرمان که با کمبود آب مواجه است، سرانه مناسبی است.
۱۳۹۸/۱۲/۲۲ / فضای سبز / شهرداری کرمان / اخبار اجتماعی - کرمان / استانی-اجتماعی /
طرح استقبال از بهار در سیرجان اجرا شد
طرح استقبال از بهار در سیرجان اجرا شد
کرمان - ایرنا - مدیرعامل سیما، منظر و فضای سبز شهری سیرجان از اجرای طرح زیباسازی شهری در سطح این شهر خبر داد و گفت: طرح استقبال از بهار در سیرجان با صرف ۳۳ میلیارد ریال اعتبار به مرحله اجرا درآمد.
۱۳۹۸/۱۲/۲۲ /
قبرستانی در دل شهر
قبرستانی در دل شهر
ایرنا - سنندج - قبرستان فرجه یکی از قبرستان های معروف و قدیمی شهر سنندج است که اکنون دفن اموات بیش از دو دهه است در آن تقریباٌ انجام نمی شود . بنا به تبصره ۶ ماده ۹۶ قانون شهرداری ها مالکیت آرامستانهای عمومی با شهرداریها است . می طلبد برای حفظ بهداشت زیست محیطی این اینگونه قبرستانها که در محیط‌های شهری و نزدیک مناطق مسکونی واقع شده است قدم های مثبتی برداشته شود. این قبرستان ها را بعد از ۳۰ سال می توان تخریب کرد و به فضای سبز و ... تبدیل کرد ؛ همانگونه که بخشی از آن تخریب و جزو خیابان و بخشی به منطقه مسکونی تبدیل شده است . فرجه روستایی در شرق سنندج که جزو شهر سنندج شده و شهرکهای مسکونی زیادی در اطراف آن احداث شده است.
۱۳۹۸/۱۲/۲۰ / شهرداری سنندج / سنندج / شورای اسلامی شهر سنندج /
برنامه سازمان جنگل‌ها برای توزیع ۱۶ میلیون نهال
رییس مرکز جنگل‌های خارج از شمال سازمان جنگل‌ها با بین اینکه در هفته منابع طبیعی ۱۶ میلیون اصله نهال قابل توزیع داریم، گفت: نزدیک به ۹ میلیون از این نهال‌ها جنگلی و ۷ میلیون اصله آن فضای سبزی هستند.به گزارش ایسنا، فریبرز غیبی ادامه داد: ما در راستای تعهدات بین‌المللی و ملی خود باید جنگل‌کاری و توسعه جنگل را در کشور انجام دهیم و مقرر شده است که سازمان جنگل‌ها به عنوان متولی این کار سرانه جنگل را از ۰.۱۷ به ۰.۲۵ افزایش دهد.رییس مرکز جنگل‌های خارج از شمال سازمان جنگل‌ها افزود: سازمان جنگل‌ها باید ضریب حفاظتی جنگل‌ها را از ۴۰ به ۹۰ برساند و در این راستا برنامه توسعه جنگل‌ها را داریم و توزیع و کاشت نهال را انجام می‌دهیم. توزیع نهال از طیف …
۱۳۹۸/۱۲/۲۰ /
رویکرد فولاد مبارکه به الزامات زیست محیطی، ملی و جهانی است
به مناسبت روز درختکاری عظیمیان مدیرعامل فولاد مبارکه ضمن غرس یک اصله نهال در شرکت، بر اهمیت فضای سبز و نقش آن در سلامت محیط کار و محیط زیست تاکید کرد. عظیمیان گفت: امروزه رعایت دستـــــورالعمـــــلهای زیســـــت محیطـــــی یکـــــــی از مهــمترین دستورالعمل های هر بنگاه اقتصادی و کارخانه تولیدی است و در واقع دیگر یک اقدام نمایشی نیست، بلکه یک الزام بسیار مهم است. این امر از ابتدا تاکنون در فولاد مبارکه نه فقط به عنوان یک الزام بلکه در مقام یک مسئولیت اجتماعی خطیر ملی و همتراز با استانداردهای جهانی مدنظر بوده و هست.وی با اشاره به وجود بیش از 1600 هکتار فضای سبز در فولاد مبارکه که بیش از 95 درصد آن به روش قطرهای آبیاری میشود، تصریح کرد: برای حفظ و توسعه این میزان فضای سبز با سرمایه گذاریهای قابل …
۱۳۹۸/۱۲/۲۰ /
اخبار
رییس مرکز جنگل‌های خارج از شمال سازمان جنگل‌ها با بین اینکه در هفته منابع طبیعی ۱۶ میلیون اصله نهال قابل توزیع داریم، گفت:
۱۳۹۸/۱۲/۲۰ / تامین اجتماعی / جنگل / درمان / فضای سبز / هفته منابع طبیعی /
باغ‌های شیراز تا اطلاع ثانوی تعطیل است
باغ‌های شیراز تا اطلاع ثانوی تعطیل است
رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری شیراز اعلام کرد که باغ‌های تحت مدیریت شهرداری در این شهر، تا اطلاع ثانوی و با هدف پیشگیری از شیوع کروناویروس، تعطیل است.
۱۳۹۸/۱۲/۱۹ / استانی-اجتماعی / باغ دلگشا / شهرداری شیراز / تعطیلی /
وسعت مجموعه تاریخی فرهنگی ائل‌گؤلی تبریز افزایش می‌یابد
وسعت مجموعه تاریخی فرهنگی ائل‌گؤلی تبریز افزایش می‌یابد
مدیرعامل سازمان زیبا، منظر و فضای سبز شهرداری تبریز گفت: باغات اطراف مجموعه تاریخی فرهنگی ائل‌گؤلی پس از تعیین تکلیف و تملک، به این مجموعه گردشگری اضافه می‌شود.
۱۳۹۸/۱۲/۱۷ / استانی-اجتماعی / فضای سبز / درختکاری / پارک بزرگ ائل گلی تبریز /
مشکلی در بودجه فضای سبز سال آینده تبریز نداریم
مشکلی در بودجه فضای سبز سال آینده تبریز نداریم
رئیس شورای اسلامی شهر تبریز گفت: در مورد بودجه فضای سبز برای سال آینده مشکلی نداریم و امیدواریم در فصل بهار بتوانیم قسمت عمده‌ای از درختکاری، کاشت نهال و گل آرایی در سطح شهر را انجام دهیم.
۱۳۹۸/۱۲/۱۷ / استانی-اجتماعی / فضای سبز /
نوسازی پادگان‌ها و فضای سبز همیشه مورد تاکید رهبر انقلاب است
نوسازی پادگان‌ها و فضای سبز همیشه مورد تاکید رهبر انقلاب است
فرمانده نیروی هوایی ارتش گفت: زیباسازی محیط، نوسازی پادگان‌ها و فضای سبز همیشه مورد تاکید مقام فرمانده معظم کل قوا بوده است و ما موظف و موکلف به انجام این کار هستیم.
۱۳۹۸/۱۲/۱۷ / نیروی هوایی ارتش / روز درختکاری / عزیز نصیرزاده /
۶۰۰ اصله چنار در خیابان ولی عصر(عج) پایتخت کاشته شد
۶۰۰ اصله چنار در خیابان ولی عصر(عج) پایتخت کاشته شد
تهران- ایرنا- مدیرعامل سازمان بوستان ها و فضای سبز شهرداری تهران اعلام کرد که از ابتدای دی تا به امروز بیش از ۶۰۰ اصله چنار در خیابان ولی عصر(عج) پایتخت کاشته شده است.
۱۳۹۸/۱۲/۱۷ / شهرداری تهران / فضای سبز / خیابان ولیعصر /
توسعه فضای سبز اولویت اصلی مدیریت شهری و روستایی
توسعه فضای سبز اولویت اصلی مدیریت شهری و روستایی
معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور و رییس سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور در پیامی به مناسبت « ۱۵ اسفند روز درختکاری »، از مجموعه مدیریت شهری و روستایی کشور خواست تا ضمن برنامه ریزی و انجام اقدامات لازم برای توسعه فضای سبز شهری و روستایی و گسترش کمربند سبز حاشیه شهرها؛ اجرای موثر مفاد قانون هوای پاک و آیین نامه اجرایی آن را در اولویت کاری خود قرار دهند.
۱۳۹۸/۱۲/۱۶ /
هیچ درخت تنومندی در چهارباغ قطع نشده است
هیچ درخت تنومندی در چهارباغ قطع نشده است
مدیر عامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری اصفهان گفت: در جریان عملیات‌های عمرانی در چهارباغ، سطح خاک این محور پایین رفته و باعث شده ریشه درختان تا حدودی از خاک خارج شود، اما از آن‌ها مراقبت و سعی می‌کنیم سطح خاک به وضعیت سابق بازگردد و ریشه‌ها درون خاک فرو روند.
۱۳۹۸/۱۲/۱۶ / استانی-اجتماعی / قطع درختان / چهارباغ عباسی /
درخت‌های کاشته شده در شهر از میله‌های بنر و تابلوهای شهری کمتر است
درخت‌های کاشته شده در شهر از میله‌های بنر و تابلوهای شهری کمتر است
نماینده ولی‌فقیه در استان البرز بابیان اینکه مسئله درخت، درخت‌کاری و فضای سبز جز وظایف دینی ماست، خاطرنشان کرد: بنده در خطبه‌های نماز جمعه بارها به این موضوع تأکید کرده‌ام که هرکسی که از دنیا می‌رود یا به دنیا می‌آید درختی به نام او کاشته شود تا به این تربیت در طول سال چند صد هزار درخت کاشته و به فضای سبز شهری افزوده شود.
۱۳۹۸/۱۲/۱۵ /
احداث پارکی جدید با 20 هکتار زمین در کیش
احداث پارکی جدید با 20 هکتار زمین در کیش
غلامحسین مظفری، رییس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش، با شرکت در مراسم روز درختکاری و کاشت نهال در کیش از تاسیس پارکی جدید در جزیره خبر داد.
۱۳۹۸/۱۲/۱۵ / خاک / زمین / سرمایه / سرانه فضای سبز / روز درختکاری /
رییسی: بسیاری از اراضی ملی را به بیت‌المال برگرداندیم
رییسی: بسیاری از اراضی ملی را به بیت‌المال برگرداندیم
به‌ گزارش الف به نقل از قوه قضاییه، سید ابراهیم رییسی پس از کاشت نهال به‌مناسبت روز درختکاری، در خصوص تاثیر این کار در افزایش امید و نشاط در جامعه اظهار داشت: حرکت رهبر معظم انقلاب در کاشت درخت برای همه مسئولان و مردم یک درس و حرکتی ماندگار در جهت حفظ محیط زیست، فضای سبز و هوای خوب برای کشور است.
۱۳۹۸/۱۲/۱۵ / آیت‌الله ابراهیم رئیسی / رئیس قوه قضائیه / روز درختکاری /
کاشت نهال توسط مسئولان حج و زیارت همزمان با روز درختکاری
کاشت نهال توسط مسئولان حج و زیارت همزمان با روز درختکاری
‌به مناسبت روز درختکاری، نماینده ولی فقیه و سرپرست حجاج ایرانی و رئیس سازمان حج و زیارت دو اصله نهال در فضای سبز محوطه این سازمان کاشتند.
۱۳۹۸/۱۲/۱۵ / عبدالفتاح نواب / علیرضا رشیدیان / روز درختکاری /
هویت باغشهری البرز و اهمیت ارتقاء بسترهای سبز استان
هویت باغشهری البرز و اهمیت ارتقاء بسترهای سبز استان
نماینده عالی دولت در استان البرز گفت: البرز با توجه به ظرفیت‌های طبیعی و گردشگری به سمت بهره برداری از این جاذبه‌ها در راستای رونق اقتصادی و اشتغال پیش می‌رود که توسعه فضای سبز نیز در قالب این برنامه در دستور کار است.
۱۳۹۸/۱۲/۱۵ / استانی-اجتماعی / استانداری البرز / هفته منابع طبیعی / عزیزاله شهبازی /
شهرداری ها و دهیاری ها قانون هوای پاک را اجرا کنند
شهرداری ها و دهیاری ها قانون هوای پاک را اجرا کنند
تهران- ایرنا- رئیس سازمان شهرداری ها و دهیاری ها از مجموعه مدیریت شهری و روستایی کشور خواست تا توسعه فضای سبز شهری و روستایی، گسترش کمربند سبز حاشیه شهرها و اجرای موثر مفاد قانون هوای پاک را در اولویت کاری خود قرار دهند.
۱۳۹۸/۱۲/۱۵ / روز درختکاری / سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور /
توسعه کمربند سبز حاشیه شهرها در اولویت باشد
توسعه کمربند سبز حاشیه شهرها در اولویت باشد
معاون عمرانی وزیر کشور گفت: مدیریت شهری و روستایی توسعه فضای سبز و کمربند سبز حاشیه شهرها و اجرای موثر قانون هوای پاک را در اولویت قرار دهد.
۱۳۹۸/۱۲/۱۵ / مهدی جمالی نژاد / کمربند سبز شهر تهران / روز درختکاری /
مدیریت شهری و روستایی توسعه فضای سبز و کمربند سبز حاشیه شهرها و اجرای موثر قانون هوای پاک را در اولویت قرار دهد
مدیریت شهری و روستایی توسعه فضای سبز و کمربند سبز حاشیه شهرها و اجرای موثر قانون هوای پاک را در اولویت قرار دهد
ایلنا: معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور و رییس سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور در پیامی به مناسبت « ۱۵ اسفند روز درختکاری »، از مجموعه مدیریت…
۱۳۹۸/۱۲/۱۵ / معاون عمرانی وزارت کشور / قانون هوای پاک / جمالی نژاد /
اجرای طرح کاشت ۱۰ هزار اصله نهال در جاده‌های قزوین
اجرای طرح کاشت ۱۰ هزار اصله نهال در جاده‌های قزوین
قزوین| طرح عظیم احیای فضای سبز استان با کاشت ۱۰ هزار اصله نهال غیر مثمر با همکاری اتاق بازرگانی و منابع طبیعی استان در…
۱۳۹۸/۱۲/۱۵ /
۲۶ میلیارد تومان پروژه آبخیزداری در استان عملیاتی شد
مدیرکل منابع طبیعی استان قزوین گفت: با اختصاص ۲۶ میلیارد تومان از اعتبارات صندوق توسعه ملی طرح های آبخیزداری در ۱۱ حوزه و مناطق مختلف استان عملیاتی شده است.علی اکبر اسداللهی روز چهارشنبه در جمع خبرنگاران که در محل اداره منابع طبیعی استان قزوین گفت: هفته منابع طبیعی در این شرایط تحت تاثیر ویروس کرونا قرار گرفته و فعالیت‌ها نیز محدود شده است.وی افزود: از ۱۵ تا ۲۱ اسفند ماه هفته درختکاری آغاز می‌شود و برنامه‌های محدودی در کمربندی شرقی شهر قزوین در کنار رودخانه باراجین اجرا می‌شود و توزیع نهال هم محدود شده است.اسداللهی تصریح کرد: امسال ۲۰۰ هزار نهال از انواع مقاوم و کم آب مانند صنوبر، ون، اقاقیا، سرو نقره و کاج در استان توزیع می‌شود که برای مناطقی که کنترل شده انجام می‌شود و توزیع انفرادی کم است.وی …
۱۳۹۸/۱۲/۱۶ /
به امید هوای تازه‌تر
به امید هوای تازه‌تر
نیلوفر ذوالفقاری فصل سرسبزی طبیعت که از راه می‌رسد، شهر منظره‌ جذابی پیدا می‌کند. دیدن جوانه‌های سبز کم‌جان روی درخت‌ها و برگ‌هایی که کم‌کم سبز می‌شوند، بهترین نشانه برای رسیدن بهار رنگارنگ است. بسیاری از ما دوست داریم در همین فضای سیمانی و خاکستری شهر، با کاشت نهال و گل و گیاه، سرسبزی را به محل زندگی‌مان هدیه دهیم. برای این کار کاشت نهال یک انتخاب عالی است که اتفاقا حالا بهترین زمان برای انجام آن است. بسیاری از مراکز توزیع گل و گیاه، در اسفند‌‌ماه به فروش نهال مشغولند. نهال‌فروشان دوره‌گرد هم …
۱۳۹۸/۱۲/۱۵ /
توسعه 1290هکتاری کمربند سبز پایتخت
رئیس‌جمهور در آستانه روز ملی درخت‌کاری و هفته منابع طبیعی پس از غرس یک اصله نهال سیب در محوطه مجموعه تاریخی-فرهنگی سعدآباد، از توسعه 1290هکتاری کمربند سبز تهران خبر داد. حسن روحانی در این مراسم که با حضور محمود واعظی رئیس دفتر، پیروز حناچی شهردار تهران و علی‌محمد مختاری مدیرعامل سازمان بوستان‌ها و فضای سبز شهر تهران برگزار شد، گفت: «امروز در اطراف تهران 1290اصله درخت به‌عنوان هفته درخت‌کاری کاشته می‌شود که بسیار مبارک است. آماری که شهرداری تهران اعلام کرد و برای من حائز اهمیت بود، اینکه تعداد درختان …
۱۳۹۸/۱۲/۱۵ /
۱۲۹۰ هکتار از کمربند سبز تهران توسط رییس‌جمهوری مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد
۱۲۹۰ هکتار از کمربند سبز تهران توسط رییس‌جمهوری مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد
تهران- ایرنا- مدیرعامل بوستان‌ها و فضای سبز شهرداری تهران گفت: حدود ۴۱ هزار و ۵۰۰ هکتار از ۵۰ هزار هکتار کمربند سبز تهران را تاکنون اجرا کردیم و هزار و ۲۹۰ هکتار هم امروز توسط رییس‌جمهوری مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد تلاش می‌کنیم ظرف ۴ تا ۵ سال آینده این طرح به پایان برسد.
۱۳۹۸/۱۲/۱۴ / شهر تهران / شهرداری تهران / روز درختکاری /
آدم و درخت
آدم و درخت
امروزه ما در جهانی زندگی می‌کنیم که تقریبا در هر دقیقه ۱۰ هکتار جنگل نابود می‌شود. اما در ایران وضعیت شاید کمی نگران کننده‌تر هم باشد؛ چراکه اگر قرار باشد با همین سرعت پوشش جنگلی ایران را نابود کنیم، مطمئنا تا ۵۰ سال آینده هیچ جنگلی نخواهیم داشت. سرانه فضای شهری در ایران هم چندان وضعیت مناسبی ندارد. در ایران به‌طور میانگین ۱۲متر مربع فضای سبز شهری برای هر نفر که حدودا نصف استاندارد جهانی آن است. با توجه سرعت گسترش شهرها و حرکت جامعه به سمت صنعتی شدن، بیش از هر چیز توجه به حفظ جنگل‌ها و گسترش فضای سبز احساس می‌شود؛ که مسلما در این رابطه آگاهی و نقش شهروندان می‌تواند بسیار سازنده باشد.
۱۳۹۸/۱۲/۱۴ /
شایعه دفن اموات در آبیدر تکذیب شد
شایعه دفن اموات در آبیدر تکذیب شد
رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری سنندج از کاشت بیش از ۱۶ هزار نهال به مناسبت هفته منابع طبیعی در شش نقطه از سطح شهر سنندج خبر داد و گفت: شایعه دفن اموات در آبیدر کذب است.
۱۳۹۸/۱۲/۱۴ / نهالکاری / استانی-اجتماعی / ویروس کرونای جدید /
تهران| توزیع نهال رایگان مقابل منازل به خاطر کرونا منتفی شد
تهران| توزیع نهال رایگان مقابل منازل به خاطر کرونا منتفی شد
مدیر عامل سازمان بوستان‌ها و فضای سبز شهر تهران گفت: بر اساس برنامه ریزی انجام شده و با توجه شیوع ویروس کرونا، امسال توزیع نهال در مقابل منازل انجام نمی‌شود و شهروندان برای دریافت نهال رایگان باید به مراکز اعلام شده مراجعه کنند.
۱۳۹۸/۱۲/۱۴ /
‌تبدیل ۴ قطعه باغ به بوستان در ۲ منطقه
‌تبدیل ۴ قطعه باغ به بوستان در ۲ منطقه
بعد از ۲ سال پیگیری‌ و تلاش بالاخره معاونت خدمات شهری شهرداری تهران موفق شد ۴ قطعه باغ را برای توسعه فضای سبز کلان‌شهر تهران در مناطق ۷ و ۱۱ تملک کند.
۱۳۹۸/۱۲/۱۴ /
نخل‌هایی به شکل غول‌ پلاستیکی
نخل‌هایی به شکل غول‌ پلاستیکی
تصاویر نخل‌های پیچیده شده در پلاستیک برای در امان بودن از سرما از ابتدای پاییز تا اواخر زمستان گرفته شده است؛ تصاویری که نشان می‌دهند بخشی از فضای سبز کرج به علت ناهمگونی با آب و هوای این کلانشهر نیمی از سال زیر پوششی از پلاستیک مخفی می‌ماند تا سرما به آنها آسیب نزند. این نخل‌ها متعلق به این آب و هوا نیست و در سطح شهر کاشته شده تا فقط شش ماه از سال زیبایی‌بخش فضای سبز کرج باشند و شش ماه دیگر به شکل غول‌هایی پلاستیکی خودنمایی کند، نایلون‌هایی که در نهایت بر اثر مجاورت با دود خودروهای عبوری رنگ و روی سیاه به خود می‌گیرد و بعد از پایان فصل سرما خود به معضلی زیست محیطی تبدیل می‌شوند.
۱۳۹۸/۱۲/۱۳ /
بهسازی و بازپیرایی دبیرستان البزر توسط شهرداری منطقه 6
بهسازی و بازپیرایی دبیرستان البزر توسط شهرداری منطقه 6
شهرداری منطقه 6به منظور حفظ و حراست از فضای سبز مجموعه دبیرستان ماندگار البرز، کار هرس درختان و بازپیرایی آن را در دستور کار قرار داده است تا سیمای بصری مدرسه بهبود پیدا کند.
۱۳۹۸/۱۲/۱۳ /
سرانه فضای سبز مدرسه ماندگار البرز تحت نظارت شهرداری منطقه ۶
سرانه فضای سبز مدرسه ماندگار البرز تحت نظارت شهرداری منطقه ۶
شهردار منطقه ۶ با اشاره به اینکه سرانه فضای سبز مدرسه البرز زیر مجموعه شهرداری محسوب می‌شود، گفت: هرس درختان و نظافت باغچه ها به متراژ ۹۰۰ متر مربع در آستانه سال نو انجام گرفت.
۱۳۹۸/۱۲/۱۳ / مدرسه / فضای سبز / شهرداری منطقه 6 /
کاشت 560هزار اصله درخت در تهران
560هزار اصله از انواع درختان مقاوم و سازگار با شرایط آب و هوایی شهر تهران در هفته درختکاری و به مناسبت استقبال از سال نو کاشته می‌شود. همچنین از طرح جنگل‌کاری به مساحت 1290مترمربع همراه با کاشت گل‌های فصلی بهره‌برداری می‌شود. به گزارش همشهری، علی‌محمد مختاری، مدیرعامل سازمان بوستان‌ها و فضای سبز شهر تهران با تأکید بر این نکته که هدف از اجرای این طرح‌ها ارتقای کمی و کیفی فضای سبز به‌منظور استفاده بهینه شهروندان از امکانات موجود بوستان‌ها و سایر قطعات فضای سبز است، گفت: براساس پیش‌بینی و برنامه‌ریزی …
۱۳۹۸/۱۲/۱۳ /
رخت نو بر تن ۵۱درصد از خانه های پیر منطقه۷
رخت نو بر تن ۵۱درصد از خانه های پیر منطقه۷
نخستین جلسه ستاد بازآفرینی شهر تهران مهرماه امسال با حضور «کاوه حاجی علی اکبری» مدیرعامل سازمان نوسازی و دبیر ستاد بازآفرینی پایدار تهران در منطقه۷ تشکیل شد. افزایش سرانه فضای سبز و نوسازی بافت‌های فرسوده در دستورکار ستاد قرار گرفت. اکنون علی اکبری از نوسازی ۵۱درصدی بافت‌های فرسوده خبر داده است.
۱۳۹۸/۱۲/۱۲ /
برچیدن نرده‌هاموجب حفاظت بهتر فضای سبز پارک‌ها شد
با برچیدن نرده‌ها و دیوار پارک‌ها، فضای سبز عمومی و حتی خصوصی بهتر از گذشته حفظ و نگهداری می‌شود. علی محمد مختاری، مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهر تهران، دیروز در نشست مدیران روابط عمومی مناطق بیستگانه شهرداری تهران و شرکت‌ها و سازمان‌های تابعه، ضمن اعلام مطلب فوق افزود: طی یک دهه گذشته تلاش‌ها و طرح‌های بسیاری به‌منظور توسعه فرهنگ و فضای سبز انجام شده و خوشبختانه امروزه با شرایط نسبی مناسبی روبه‌رو هستیم و در این میان می‌توان به مورد توجه قرار گرفتن پارک‌ها از سوی شهروندان اشاره کرد.  
۱۳۹۸/۱۲/۱۲ /
پاسخ روابط عمومی شهرداری منطقه یک به گزارش رویداد ۲۴
پاسخ روابط عمومی شهرداری منطقه یک به گزارش رویداد ۲۴
پیرو انتشار گزارشی با عنوان"امضای چهار شهردار منطقه یک، پای یک مجوز عجیب/ چگونه فضای سبز ولنجک را به برج ۱۶ طبقه تبدیل کنیم؟ +اسناد و عکس" در رویداد ۲۴ روابط عمومی شهرداری منطقه یک تهران جوابیه‌ای ارسال کرده است.
۱۳۹۸/۱۲/۱۱ / شهرداری منطقه یک / ولنجک /
پیش‌بینی‌ لازم برای تامین تقاضای مازاد کالا در بازار
قائم مقام وزیر صمت: ذخایر عظیمی از کالا‌های اساسی به ویژه گوشت و مرغ داریم که وارد بازار خواهد شد.به گزارش ایلنا، قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت در امور بازرگانی گفت: با ذخایر عظیمی که از کالا‌های اساسی ایجاد کردیم در طول سال منتظر بودیم تا تقاضایی ایجاد شود و این کالا‌ها را روانه بازار کنیم که اکنون این فرصت ایجاد شده است.حسین مدرسخیابانی اضافه کرد: برای تامین کالا‌های اساسی، تدارک وسیع در کشور دیده شده و زیرساخت‌های خوبی شکل گرفته است که در این باره فقط در بندر چابهار ۲۵۰ هزار تن ظرفیتسازی شده است. در سازمان میادین میوه و تره بار و فروشگاه‌های زنجیره‌ای نیز غرفه‌های ویژه‌ای برای عرضه گوشت و مرغ ایجاد شده است که با استفاده از این ظرفیت، گوشت و مرغ به صورت مستقیم به مردم عرضه می‌شود.قائم مقام …
۱۳۹۸/۱۲/۱۱ /
تدوین 2 برنامه نوروزی برای تهران
تدوین 2 برنامه نوروزی برای تهران
هرچه که به آخر اسفند نزدیک می‌شویم باید خیابان‌ها شلوغ‌تر و رفت‌وآمد‌ها بیشتر شود اما امسال ویروس کرونا بر فضای استقبال از نوروز تأثیر گذاشته است و هشدار‌های وزارت بهداشت درباره خودداری از حضور در فضای عمومی در این‌ماه بیشتر از حال و هوای عید به چشم می‌آید. به گزارش همشهری، از سال‌ها قبل ارگان‌های مختلف شهری برنامه‌های مخصوص نوروز خود را برگزار می‌کنند و در این بین شهرداری گسترده‌ترین برنامه‌ها را دارد که از پاکیزگی و رسیدگی به فضای سبز تا اجرای موسیقی و گردهمایی‌های گردشگری را شامل می‌شود. بخش‌هایی …
۱۳۹۸/۱۲/۱۱ /
گنبد «جبلیه» کرمان را با لودر ساماندهی می‌کنند؟
گنبد «جبلیه» کرمان را با لودر ساماندهی می‌کنند؟
هر چند هدف ساماندهی است، اما تصاویر یک چیز می‌گویند و مسوولان چیز دیگری. تصاویر از حرکت لودر در عرصه «گنبد تاریخی جبلیه»
۱۳۹۸/۱۲/۱۱ / خاک / طرح نوروزی / فضای سبز / گردشگری و صنایع دستی / نوروز /
باید بین مترو و درخت یکی را انتخاب کرد
باید بین مترو و درخت یکی را انتخاب کرد
مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری اصفهان با بیان اینکه در بعضی اماکن مثل ایستگاه مترو درخت فدا می‌شود تا خط مترو ایجاد شود، گفت: برای احداث ایستگاه مترو که درخت در مسیر آن قرار گرفته، باید بین مترو و درخت یکی را انتخاب کرد.
۱۳۹۸/۱۲/۰۸ / استانی-اجتماعی / قطع درختان / مترو /
لحظه تحــویل سال در «خــــــرقان»
لحظه تحــویل سال در «خــــــرقان»
«هرکس بدین سرای درآید نانش دهید و از ایمانش مپرسید‌، که هرکس به درگاه خدا به جان ارزد،‌ به خوان بوالحسن به نان ارزد». این جمله‌ای است که بارها و بارها شنیده‌ایم اما شاید همه ندانند گوینده آن شیخ ابوالحسن خرقانی از عرفای بزرگ قرن چهارم و پنجم ه.ق. در روستایی در حوالی شاهرود آرمیده است به نام قلعه‌نو خرقان. صاحبان این روستا به طنز خود را نیوکاسل می‌خوانند،‌ روستایشان خوش آب و هوا است. تا همین 10 سال پیش در کوچه باغ‌های روستا آب در نهرهای خاکی جریان داشت،‌ بعدتر برای جلوگیری از هدررفت آب،‌ نهرها را سیمانی کردند و آن بوته‌های سبز از درون نهر خداحافظی کردند. آرامگاه شیخ ابوالحسن در شمال روستا واقع شده‌، ساختمانی چند ضلعی که در 50 سال پیش بازسازی شد و چند اتاق هم به‌عنوان زائرسرا برایش در نظر گرفتند. …
۱۳۹۸/۱۲/۰۸ /
ادعای قطع درختان میدان راه‌آهن یزد به دستور استاندار، تکذیب شد
ادعای قطع درختان میدان راه‌آهن یزد به دستور استاندار، تکذیب شد
به دنبال ادعای مدیر سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری یزد مبنی بر دستور استاندار در مورد قطع درختان میدان راه‌آهن این شهر، مدیرکل روابط عمومی و امور بین‌الملل استانداری یزد این ادعا را رد کرد.
۱۳۹۸/۱۲/۰۷ / استانی-اجتماعی / یزد / استاندار یزد / محمد علی طالبی /
حکومت «گل» در برخی پارک‌های شاهرود/ مردم قید تفریح را می‌زنند
حکومت «گل» در برخی پارک‌های شاهرود/ مردم قید تفریح را می‌زنند
شاهرود - این روزها کمتر پارکی در شاهرود وجود دارد که در آن شاهد حضور چند جوان در حال استعمال ماده مخدر گل نباشیم پدیده‌ای که سبب شده خانواده‌ها کمتر به حضور در پارک‌ها اقبال داشته باشند.
۱۳۹۸/۱۲/۰۷ / نیروی انتظامی سمنان / مواد مخدر / اعتیاد / شهرداری شاهرود / معتادان / پارک و فضای سبز / محمدحسین عابدی / شاهرود / ماده مخدر شیشه / ماده مخدر گل /
انقلاب در ترکیب مجلس
انقلاب در ترکیب مجلس
هنوز فهرست «ائتلاف ملی‌ها» با شعار انقلابی به کرسی‌های سبز بهارستان نرسیدند اما خروجی انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی به واسطه شرایط خاص معیشتی مردم، فضای سیاسی کشور پس از حوادث آبان‌ماه و تیغ تیز ردصلاحیت‌های این دور از انتخابات تا همین جای کار در روند شکل‌گیری مجلس، انقلاب به پا کرده است. تجربه شکل‌گیری ادوار 10 گانه مجلس و روند شکل‌گیری آن نشان می‌دهد که مجلس بعدی معمولا با تغییر ٦٠درصدی افتتاح می‌شود، یعنی کمی بیش از نیمی از نمایندگان در دور بعدی فرصت استمرار نمایندگی‌شان را از دست …
۱۳۹۸/۱۲/۰۵ /
تأسیس فضای سبز رود دره فرحزاد؛ به چه قیمتی؟
تأسیس فضای سبز رود دره فرحزاد؛ به چه قیمتی؟
تهران – ایرنا- عده‌ای از اهالی منطقه فرحزاد مدعی‌اند که شهرداری تهران در پی تأسیس فضای سبز حقوق آنان را نادیده گرفته است. اما معاون خدمات شهری منطقه ۲ بر این باور است که اختلافات بایستی با نگاه به قوانین بالادستی حل شود. بحث‌های درگرفته در نشست را در این گزارش می‌خوانید.
۱۳۹۸/۱۲/۰۴ / شهرداری تهران / معاونت هماهنگی و امور مناطق شهرداری تهران /
بذر 3 هزار درخت بادام تلخ در مناطق مختلف سطح سنندج کاشته شد
بذر 3 هزار درخت بادام تلخ در مناطق مختلف سطح سنندج کاشته شد
رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری سنندج از آغاز عملیات بذرکاری نقاط مختلف سطح شهر خبر داد و گفت: در راستای تقویت و بهبود پوشش گیاهی، توسعه فضای سبز و جنگل کاری و همچنین زیبایی محیط شهری برخی از نقاط سطح شهر بذرکاری شد.
۱۳۹۸/۱۲/۰۴ / استانی-اجتماعی /
مخالفت سازمان بوستان‌ها با نورپردازی درختان پایتخت
مدیرعامل سازمان بوستان‌ها و فضای سبز شهر تهران گفت: درختان موجودات زنده هستند و نیاز به استراحت دارند؛ لذا نورپردازی به آنها صدمه می‌زند و ما با آن مخالفیم و جلوی آن را گرفته‌ایم.علی محمد مختاری در گفت‌وگو با ایسنا، در تشریح وضعیت ساماندهی و کاشت درختان خیابان ولیعصر(عج) گفت: در فاز نخست برای ساماندهی درختان خیابان ولیعصر(عج) درختان با قدمت 10 تا 12 سال و با محیط بن 50 سانتی متر که از شهرستان‫های اطراف تهران به شهر حمل شده بود، اقدام کردیم. وی افزود: فاز نخست در سال 1396 با کاشت 740 اصله درخت انجام شد که خیلی خوب جواب گرفتیم و در سال 1397 در فاز دوم 1100 اصله دیگر کاشته شد و امسال هم در فاز سوم 1000 اصله دیگر از تقاطع خیابان شهید بهشتی تا چهارراه شهید چمران کاشته خواهد شد. مختاری ادامه داد: ظرف …
۱۳۹۸/۱۲/۰۴ /
ایجاد مرکز بهداشتی در محله اتابک
مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران از سپری شدن مراحل نهایی عملیات عمرانی احداث و تجهیز مرکز محله درخشان با هدف جبران کسری سرانه خدمات بهداشتی، درمانی و فضای سبز در محله اتابک در منطقه 15خبر داد. به گزارش همشهری، کاوه حاجی علی اکبری با تأکید بر اینکه ارتقای کیفیت محیط زندگی در محلات هدف نوسازی مورد توجه جدی سازمان نوسازی قرار دارد، یادآور شد: وجود فضاهای رها شده، بی‌دفاع و ناامن ناشی از تملک‌های پراکنده در سال‌های گذشته و همچنین کم بودن سرانه‌های بهداشتی و درمانی در محله اتابک، مشکلاتی برای اهالی و …
۱۳۹۸/۱۲/۰۴ /
۵۱ درصد از بافت فرسوده منطقه ۷ نوسازی شده است
۵۱ درصد از بافت فرسوده منطقه ۷ نوسازی شده است
شهردار منطقه ۷ در جلسه ستاد بازآفرینی پایدار کلان شهرتهران از نوسازی ۵۱ درصدی بافت فرسوده منطقه خبر داد. آسیب‌هایی که در منطقه وجود داشته را شناسایی کرده ایم و یکی از الویت‌های ما افزایش سرانه فضای سبز شهری بود که توانستیم آن را افزایش دهیم.
۱۳۹۸/۱۲/۰۳ /
نسخه جدید شهرداری برای خیابان ولیعصر
مدیرعامل سازمان بوستان‌ها و فضای سبز شهرداری تهران درباره آخرین وضعیت کاشت درختان چنار در خیابان ولیعصر توضیحاتی داد و گفت:« قطع رواناب جوی خیابان ولیعصر و آبیاری قطره‌ای، نسخه جدید شهرداری برای درختان خیابان ولیعصر است.» محمدعلی مختاری در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران، در پاسخ به این سؤال که کار کاشت درختان چنار خیابان ولیعصر(عج) تا چه زمانی به طول می‌انجامد، گفت:« کار کاشت درختان چنار خیابان ولیعصر زمان‌بر است، زیرا باید براساس اصول کارشناسی و محیط‌زیستی انجام شود. همچنین گودال‌های مورد نیاز برای …
۱۳۹۸/۱۲/۰۳ /
پرچم شهر زیر زمینی نوش آباد در طرح جنگلانه برافراشته شد
پرچم شهر زیر زمینی نوش آباد در طرح جنگلانه برافراشته شد
مدیر مجموعه باستانی شهرزیرزمینی نوش آباد گفت: فعالان گردشگری این شهر همزمان با جشن اسفندگان با هدف توسعه فضای سبز و جنگلهای دست کاشت دشت کاشان با شرکت در سیزدهمین طرح جنگلانه، ورودی روستای وادقان را بادام کاری کردند.
۱۳۹۸/۱۲/۰۱ / استانی-شهرستانها /
بایدی در کار نیست
از هر طرف که می‌رویم سوال «چه باید کرد؟» روبه‌روی‌مان سبز می‌شود. وقتی با دوستانمان حرف می‌زنیم، بعد از شکوه و شکایت از زمین و زمان از هم می‌پرسیم « خب حالا چکار باید کرد؟». معمولا هیچ‌کس جوابی درخور نمی‌دهد ولی باز از هم می‌پرسیم و هر بار با صدای بلندتر و با غیظ بیشتر. «چه باید کرد؟» نام کتابی از لنین و عنوانی برای یادداشت‌ها و نامه‌های مبارزان انقلابی دهه 60 و 70 میلادی بوده اما اگر همهمه تاریخی را از اطرافش دور کنیم، چهره واقعی آن پدیدار خواهد شد. «چه باید کرد؟» سوالی نیست که به دلیل دستمالی شدن در طول تاریخ از اهمیتش کم شده باشد و دست از سر ما بردارد. وقتی جامعه‌ای دچار شرایط بحرانی …
۱۳۹۸/۱۱/۳۰ /
شهردار نسبت به تملک املاک و تبدیل آنها به فضای سبز اقدام کند
شهردار نسبت به تملک املاک و تبدیل آنها به فضای سبز اقدام کند
رئیس کمیسیون سلامت، محیط ‌زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران نسبت به سرانه اندک فضای سبز در منطقه ۱۷ تذکر داد.
۱۳۹۸/۱۱/۲۹ / زهرا صدراعظم نوری / شورای شهر تهران / فضای سبز /
امضای چهار شهردار منطقه یک، پای یک مجوز عجیب/ چگونه فضای سبز ولنجک را به برج ۱۶ طبقه تبدیل کنیم؟ +اسناد و عکس
امضای چهار شهردار منطقه یک، پای یک مجوز عجیب/ چگونه فضای سبز ولنجک را به برج ۱۶ طبقه تبدیل کنیم؟ +اسناد و عکس
یکی از اقدامات عجیب در شهرداری تهران و البته شهر‌های دیگر تغییر کاربری اراضی است. در حالیکه در برخی موارد به خاطر ماهیت ملک (مثلا فضای سبز تثبیت شده) اساسا امکان تغییر کاربری به تجاری و مسکونی وجود ندارد، اما شهرداری تهران نشان داده هیچ اقدامی غیر ممکن نیست و هر کار نشدنی، شدنی است و تنها باید خود را باور داشته باشیم؟! گزارش رویداد۲۴ را بخوانید تا با یکی از اقدامات عجیب چهار مدیر شهرداری در دوره‌های مختلف آشنا شوید و ببینید که چگونه با مجوز کمیسیون ماده ۵ متعلق به یک ملک دیگر، زمین فضای سبز دیگر را به برجی ۱۶ طبقه تبدیل می‌کنند.
۱۳۹۸/۱۱/۲۹ / تخلفات شهرداری تهران / فروش تراکم /
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •