پنجشنبه, ۱ آبان, ۱۳۹۹ / 22 October, 2020
قالیبافی
۷ ساعت قبل
پوشش بیمه‌ای بیش از ۴۰۰ هزار نفر قالیباف
رئیس مرکز ملی فرش ایران اعلام کرد: در قالب تفاهم‌نامه همکاری که بین صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر و مرکز ملی فرش ایران منعقد شد، بیش از ۴۰۰ هزار قالیباف و فعال حرفه‌های مرتبط در سراسر کشور تحت پوشش بیمه قرار می‌گیرند. فرحناز رافع در حاشیه امضای تفاهم‌نامه همکاری با صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر در گفت‌وگو با خبرنگاران تصریح کرد: در حال حاضر بالغ بر 2 میلیون فعال مستمر و غیرمستمر در حوزه قالیبافی و حرف مرتبط در سراسر کشور فعال هستند که فقط حدود ۲۰۰ هزار نفر از آنها تحت پوشش بیمه‌ای هستند. وی با اشاره به اینکه طبق آمار موجود بالغ بر یک میلیون و ۱۰۰ هزار نفر فعال مستمر قالیبافی در کشور وجود دارد گفت: مهم‌ترین برنامه حمایتی از جامعه قالیبافی، فرش‌بافی، جاجیم و گلیم‌بافی …
پوشش بیمه ای قالیبافان فاقد بیمه در صندوق روستاییان
۱۵ ساعت قبل / علی شیرکانی / صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان ، روستائیان و عشایر / قالیبافی / بیمه
پوشش بیمه ای قالیبافان فاقد بیمه در صندوق روستاییان
رئیس صندوق بیمه روستاییان و عشایر گفت: از امروز قالیبافان فاقد بیمه‌ تحت پوشش بیمه صندوق اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر قرار می‌گیرند.
قالیبافان فاقد بیمه از امروز بیمه می شوند+ حق بیمه پرداختی
۱۶ ساعت قبل / قالیبافی / صندوق بیمه روستاییان و عشایر
قالیبافان فاقد بیمه از امروز بیمه می شوند+ حق بیمه پرداختی
رئیس صندوق بیمه روستائیان و عشایر گفت: از امروز قالیبافانی که تحت پوشش هیچ پوشش بیمه‌ای نبودند تحت پوشش بیمه صندوق اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر قرار می‌گیرند.
ویدئو / گلایه‌های خواهر و برادر نابینا: وضع شغل و شهر، مناسب نیست
۱۳۹۹/۰۷/۲۴ / روز جهانی نابینایان / نابینایی / اهواز / مناسب‌سازی معابر برای معلولان / منطقه خوزستان
ویدئو / گلایه‌های خواهر و برادر نابینا: وضع شغل و شهر، مناسب نیست
«آیات» و «محمدرضا» خواهر و برادر اهوازی هستند که به دلیل بیماری آر پی چشم، کم‌کم بینایی‌شان را از دست داده‌اند. به دلیل پیشرونده بودن بیماری، در سال‌های اخیر بینایی هر دو تحلیل رفته و حالا قادر به دیدن هاله‌هایی از نور هستند. «آیات» با وجود محدودیت‌ها، تحصیل خود را ادامه می‌دهد، قالیبافی و بافندگی انجام می‌دهد و دوست دارد شاغل باشد، اما نتوانسته شغلی پیدا کند. محمدرضا هم با همسر خود که از ناحیه دست معلول است زندگی می‌کند. او از وضعیت مناسب‌سازی شهری برای نابینایان و کم‌بینایان رضایت ندارد و می‌گوید در ترددها بارها درگیر حوادثی شده است. امروز (۱۵ اکتبر) روز جهانی نابینایان (روز عصای سفید) است.
۱۳۹۹/۰۷/۲۴
موزه فرش در گذرگاه‌های فرهنگی متروی خیام
مدیرعامل شرکت بهره‌برداری متروی تهران و حومه از اجرای طرح و راه‌اندازی موزه فرش در گذرگاه فرهنگی ایستگاه متروی خیام خبر داد.  به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین‌الملل شرکت بهره‌برداری متروی تهران و حومه؛ فرنوش نوبخت با اعلام این خبر گفت: در جلسه هم‌اندیشی که بین شرکت بهره‌برداری متروی تهران، شهرداری منطقه ۱۲ و اتحادیه صنف فرش برگزار و مقرر شد گذرگاه فرهنگی ایستگاه متروی خیام به موزه فرش تبدیل شود.  او هدف از اجرای این طرح را پاسداشت میراث فرهنگی بیان کرد و افزود: جهانیان از گذشته‌های دور مردم ایران زمین را با فرش و هنر قالیبافی که درآمیخته با خلاقیت و تلاش است، مظهر تجلی فرهنگ مردم این خاک است و در طول تاریخ چون نشانی بر تارک فرهنگ و هنر ایران خودنمایی …
گره می‌زنند تا گرهی بگشایند
۱۳۹۹/۰۷/۲۳ / استانی-شهرستانها / فرش دستباف / قالیبافی / بیمه قالیبافان / بجستان / خبرهای شهرستان بجستان
گره می‌زنند تا گرهی بگشایند
۸۰ درصد زنان روستای مرندیز بافنده فرش هستند که با وجود مشکلات فراوان همچنان با عشق و علاقه مشغول به کار هستند و به گفته خودشان در حال حاضر مشکل بیمه بزرگترین دغدغه آن‌هاست.
سالانه ۲۴ هزار مترمربع فرش دستباف در استان سمنان تولید می‌شود
۱۳۹۹/۰۷/۲۱
سالانه ۲۴ هزار مترمربع فرش دستباف در استان سمنان تولید می‌شود
سمنان- معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صمت سمنان بابیان اینکه ۲۶ شرکت تعاونی فعال در حوزه قالیبافی وجود دارد، گفت: سالانه ۲۴ هزار مترمربع فرش دستباف در استان تولید می‌شود.
موج‌های قالیبافی در شهرداری تهران
۱۳۹۹/۰۷/۱۴ / شهردار تهران / شهرداری / شهرداری تهران / مد / معاون
موج‌های قالیبافی در شهرداری تهران
اقتصادنیوز : روز گذشته شهردار تهران 9 حکم زد، 7 شهردار منطقه تغییر کرد، یکی از معاونت‌هایی که قرار است در جریان اصلاح ساختار شهرداری حذف شود به یکی از شهرداران کنار گذاشته شده رسید و معاون تودیع شده نیز حکم مشاور شهردار تهران در امور مناطق را گرفت.
بیمه قالیبافی خواسته مهم بافندگان فرش دستباف
۱۳۹۹/۰۷/۰۹
بیمه قالیبافی خواسته مهم بافندگان فرش دستباف
مدیرعامل اتحادیه تعاونی‌های فرش دستباف ابراز امیدواری کرد با دستور رییس جمهور مشکل بیمه بافندگان و قالیبافان کشور برطرف شود.
دستور روحانی برای توجه ویژه به قالی‌بافان کشور
۱۳۹۹/۰۷/۰۶ / قالیبافان / روحانی / قالیبافی / هنرمندان / دستور ویژه
دستور روحانی برای توجه ویژه به قالی‌بافان کشور
رئیس جمهور به وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی دستور داد به قالی بافان به عنوان یکی از اقشار زحمتکش و هنرمند کشور توجه ویژه شود.
فرشی جهانی در قلب کویر اردکان
۱۳۹۹/۰۶/۳۱ / استانی-عکس / قالیبافی / اردکان
فرشی جهانی در قلب کویر اردکان
این روزها قالی اردکان، رج به رج و چین به چین به دست مردمان سرزمین کویری بافته می‎شود اما در سایه بی‌توجهی مسئولان و متولیان این حوزه در حال گسستن و فراموشی است.
تار ناکوک پودهای قالی اردکان
۱۳۹۹/۰۶/۳۱ / استانی-اقتصادی / قالیبافی / اردکان / صنایع‌دستی
تار ناکوک پودهای قالی اردکان
رج به رج و چین به چین قالی اردکان این روزها با توجه به بی‌توجهی مسئولان و متولیان این حوزه در حال گسستن و فراموشی است.
۱۳۹۹/۰۶/۳۱
قالی و گلیم در سرای «یاس»
کلاس‌های قالیبافی و گلیم‌بافی در سرای محله یاس برگزار می‌شود.  به گزارش خبرنگار «همشهری محله»، سرای محله «یاس» با هدف آموزش شهروندان برپایی کلاس‌های قالیبافی و گلیم‌بافی را با رعایت پروتکل‌های بهداشتی آغاز کرده است. این کلاس‌ها روزهای دوشنبه و چهارشنبه، ساعت 11 برگزار می‌شود. در پایان دوره هم به شرکت‌کنندگان معرفینامه و مدرک معتبر سازمان فنی و حرفه‌ای داده خواهد شد. علاقه‌مندان برای ثبت‌نام به سرای محله یاس مراجعه کنند. سرای محله یاس در تهرانسر غربی، بلوار یاس، تقاطع خیابان رجایی جنوبی قرار دارد. …
ویدئو / قالی‌بافان یزد، در انتظار حمایت
۱۳۹۹/۰۶/۳۰ / قالیبافی / منطقه یزد / اردکان
ویدئو / قالی‌بافان یزد، در انتظار حمایت
یکی از هنرهای مردم شهرستان اردکان در استان یزد، قالی‌بافی است که با یک قرن فعالیت در این حوزه یکی از حرفه‌های ارزشمند و تاریخی جهان‌شهر یزد به شمار می‌رود؛ اما متاسفانه این روزها قالی‌بافان اردکانی که اکثرا بانوان سرپرست خانوار و همسران مردان سختکوش این دیار کویری هستند، با گلایه از عدم توجه کافی به این حرفه، از خطر فراموشی این هنر گلایه می‌کنند. البته در برپا کردن این هنر، «سرکاری» یا همان بار زدن قالی‌ نیز داستان جالب خود را دارد که در به ثمر رساندن هنر رنگ به رنگ قالی‌بافی اردکانی ارزشمند و در حال فراموشی است.
بیمه قالیبافان و شاغلان صنایع دستی باطل نمی شود
۱۳۹۹/۰۶/۲۸ / صنایع دستی / قالیبافی / دیوان عدالت اداری
بیمه قالیبافان و شاغلان صنایع دستی باطل نمی شود
رای دیوان عدالت اداری در رابطه با ابطال آیین نامه بیمه قالیبافان و شاغلان صنایع دستی صادر شد.
تصویب تداوم معافیت مالیاتی تولیدکنندگان فرش دستباف در کمیسیون اقتصادی دولت
۱۳۹۹/۰۶/۱۲ / فرش دستباف / معافیت مالیاتی
تصویب تداوم معافیت مالیاتی تولیدکنندگان فرش دستباف در کمیسیون اقتصادی دولت
رییس مرکز ملی فرش ایران از ظرفیت اشتغال زایی دو میلیون نفری قالیبافی در کشور خبر داد و گفت: براساس پیگیری های وزارت صنعت، معدن و تجارت و مرکز ملی فرش ایران و تشکل های فعال فرش دستباف در جلسه کمیسیون اقتصادی دولت، معافیت ماده ۱۴۲ قانون مالیات‌های مستقیم کارگاه های فرش دستباف به قوت خود باقی ماند.
قالیبافی در شرق و اروپا؛ نگاه غرض‌ورزانه به هنر دست شرقی‌ها
۱۳۹۹/۰۵/۳۰ / فرش / نقد کتاب / قالیبافی
قالیبافی در شرق و اروپا؛ نگاه غرض‌ورزانه به هنر دست شرقی‌ها
متنی که می‌خوانید نقد کتاب «کتاب قالی‌های دستباف شرقی و اروپایی» است که با ترجمه نازیلا دریایی منتشر شده است. امید بنام نویسنده این مطلب خود محقق حوزه فرش و همچنین طراح قالی است.
بازداشت حمیدرضا حیدریان؛ زنگ خطر برای حلقه کرمانشاهی‌ها/ پای معاون حناچی هم به دادگاه باز می‌شود؟
۱۳۹۹/۰۵/۲۸ / عیسی شریفی / تخلفات شهرداری تهران
بازداشت حمیدرضا حیدریان؛ زنگ خطر برای حلقه کرمانشاهی‌ها/ پای معاون حناچی هم به دادگاه باز می‌شود؟
روز گذشته خبر رسید که حمیدرضا حیدریان از دیگر نیروهای قالیبافی و نزدیک به عیسی شریفی بازداشت شده است. حیدریان در دوره قالیباف معاون خدمات شهری شهرداری تهران بود و گفته می‌‌شد پس از وداع قالیباف با شهرداری به کرمانشاه رفته و در کارخانه بزرگ کولرسازی خود مشغول به کار است.
فقدان بیمه مشکل قالیبافان؛ هنری که با بی‌مهری روبرو شد
۱۳۹۹/۰۵/۱۸ / فرش دستبافت / سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان شمالی / تامین مواد اولیه / صنعت قالیبافی / ابوالقاسم محمدی / قالیبافی
فقدان بیمه مشکل قالیبافان؛ هنری که با بی‌مهری روبرو شد
بجنورد- فرش دستباف خراسان شمالی اگرچه آوازه‌ای جهانی دارد، اما قالیبافان در مهد تولید این هنر با مشکلاتی مانند نبود بیمه، بازار فروش، دستمزد پایین و نبود مواد اولیه تولید فرش و... رنج می‌برند.
فرش دستباف ایرانی در جستجوی جایگاه از دست رفته
۱۳۹۹/۰۵/۱۵ / فرش دستبافت / فاطمه خزایی / قالیبافی
فرش دستباف ایرانی در جستجوی جایگاه از دست رفته
همدان - «صنعت فرش دستبافت که روزگاری در زمینه‌های اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و هنری جایگاهی ویژه و ارزنده داشته این روزها حال و روز خوشی ندارد»؛ این جملات بخشی از یادداشت فاطمه خزایی کارشناس مدیریت بازرگانی برای بازار است که در ادامه می‌خوانید.
بگومگوی پایداری‌ها و قالیبافی‌ها بر سر بذرپاش | مجلس اصولگرا ‌پشت رئیس‌ جدید دیوان محاسبات می‌ایستد؟
۱۳۹۹/۰۵/۰۶
بگومگوی پایداری‌ها و قالیبافی‌ها بر سر بذرپاش | مجلس اصولگرا ‌پشت رئیس‌ جدید دیوان محاسبات می‌ایستد؟
درحالی‌که برخی اخبار حاکی از این بود که معارفه بذرپاش به تعویق افتاده و قرار است مدارک او دوباره بررسی شود؛ اما سخنگوی هیئت‌رئیسه مجلس گفته که مراسم تودیع و معارفه رؤسای سابق و جدید دیوان محاسبات ساعت ۹ دوشنبه امروز با حضور رئیس مجلس برگزار می‌شود.
۱۳۹۹/۰۵/۰۲
برپایی نمایشگاه فرش، خط بطلانی برتحریم آمریکاست
مدیر عامل اتحادیه سراسری تعاونی‌های تولیدکنندگان فرش دستباف با تاکید بر ضرورت برگزاری نمایشگاه فرش گفت: با توجه به اعمال تحریم‌های آمریکا بر فرش دستباف ایران، برپایی نمایشگاه به نوعی بی اثر کردن و خط بطلانی بر این تحریم‌هاست.عبداله بهرامی، با اشاره به اینکه بعد از موشک، دومین کالایی که در فهرست تحریم‌های آمریکا قرار گرفت، فرش دستباف ایران بود، گفت: در شرایطی که تحریم‌های آمریکا فرش دستباف را نشانه گرفته و متاسفانه سیاست تعهد ارزی بانک مرکزی هم موجب تشدید این تحریم‌ها شده، دیگر نباید تنها دریچه نفس کشیدن فعالان فرش که همان برپایی نمایشگاه‌های داخلی‌ است را مسدود کرد.وی با تاکید بر اینکه عدم برپایی نمایشگاه به بهانه نگرانی از بیماری کرونا، آب به آسیاب دشمن ریختن است، افزود: به جرات می‌توان …
صادرات 90 درصدی فرش‌های دستباف مددجویان خراسان جنوبی
۱۳۹۹/۰۴/۲۹ / استانی-اجتماعی / قالیبافی
صادرات 90 درصدی فرش‌های دستباف مددجویان خراسان جنوبی
معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد خراسان جنوبی با بیان اینکه سالانه مددجویان استان بیش از چهار هزار متر مربع فرش را می‌بافند که برای فروش به تهران ارسال می‌شود، گفت: ۹۰ درصد فرش دستباف تولیدی مددجویان امداد صادر می‌شود.
گام جدید قالیبافی‌ها در پایتخت/ سردار طلایی سر لیست اصولگرایان برای انتخابات شورا‌های ۱۴۰۰ می‌شود؟
۱۳۹۹/۰۴/۲۹ / مرتضی طلایی / شورای شهر تهران
گام جدید قالیبافی‌ها در پایتخت/ سردار طلایی سر لیست اصولگرایان برای انتخابات شورا‌های ۱۴۰۰ می‌شود؟
سردار مرتضی طلایی در چند مدت گذشته چندین مصاحبه در نقد شورای شهر تهران انجام داده است. هرچند بخشی از این نقدها فنی است اما اگر یک فعال سیاسی بخواهد آن را تحلیل کند، با خود تصور می‌کند که سردار در حال آماده‌سازی خود برای حضور در انتخابات ۱۴۰۰ شورای شهر است؛ احتمال دارد او بتواند به عنوان سرلیست اصولگرایان قرار بگیرد.
هنرمندی که دلبستگی‌هایش را می‌بافد
۱۳۹۹/۰۳/۲۷ / استانی-شهرستانها / فرش / فرش دستباف / قالیبافی
هنرمندی که دلبستگی‌هایش را می‌بافد
با هر گره در گره از نخ سرخ و عنابی، لاکی و نیلی، آبی و سبز رج به رج با رقص سرانگشتان با ظرافت و هنرمندانه اش شکوه تاروپود این هنر اصیل فاخر ایرانی را در برابرت جان می بخشد و با دست نوازش  بر قوس «اسلیمی»ها گویی گل های قالیش به یکباره شکوفه می دهند.
گردش به راست محسن حاجی میرزایی/ از انتصابات قالیبافی تا جابجایی‌ مدیران آموزش و پرورش به نفع اصولگرایان
۱۳۹۹/۰۳/۲۶ / محسن حاجی میرزایی / وزارت آموزش و پرورش
گردش به راست محسن حاجی میرزایی/ از انتصابات قالیبافی تا جابجایی‌ مدیران آموزش و پرورش به نفع اصولگرایان
محسن حاجی میرزایی روز گذشته لحظات سختی را در مجلس گذراند. نمایندگان منتقد تلویحا او را از پارلمان به بیرون هدایت کردند. این اتفاق در حالی افتاد که در مدت گذشته عمده عزل و نصب‌های وزارت آموزش و پرورش در جهت نزدیک شدن به مجلس اصولگرا بوده است. یکی از انتتصابات مهم، حضور تیمور علی عسگری در وزارتخانه بود که اطلاعات رویداد۲۴ نشان می‌دهد فرزند او، یکی از چهره‌های اصلی کمپین انتخاباتی قالیباف بوده و برای ریاست او نیز بسیار لابی کرده و در عمده سفرهای استانی قالیباف شرکت داشته است. با این حال قالیباف در روز حضور حاجی میرزایی در مجلس حضور نیافت و اداره جلسه را به قاضی زاده هاشمی سپرد.
اشتغالزایی و درآمدزایی بالای صنعت قالیبافی
۱۳۹۹/۰۳/۲۳ / بیمه قالی بافی
اشتغالزایی و درآمدزایی بالای صنعت قالیبافی
مدیرعامل اتحادیه تعاونی‌های فرش دستباف، صنعت قالیبافی را تنها صنعت بومی کشور دانست که در صورت حمایت، اشتغالزایی و درآمدزایی بالایی دارد.
قالی ساروق
۱۳۹۹/۰۳/۲۰ / اراک / قالیبافی / عکس
قالی ساروق
قالی ساروق گونه‌ای قالی ایرانی دستباف و از صنایع دستی ساروق است. منطقه ساروق از سابقه‌ای طولانی در تولید فرش دستباف برخوردار است و شهرت جهانی دارد. ساروق و جیریا دو روستا در شمال اراک هستند.
پایداری چی ها و قالیبافیها، برندگان اکثریت کرسی های هیات رئیسه
۱۳۹۹/۰۳/۱۰ / محمد باقر قالیباف / انتخابات مجلس یازدهم / جبهه پایداری
پایداری چی ها و قالیبافیها، برندگان اکثریت کرسی های هیات رئیسه
شهروند نوشت:انتخاب هیأت‌رئیسه دائمی مجلس شورای اسلامی برخلاف رویه معمول مجالس پیشین روز پنجشنبه هفته گذشته برگزار شد و همان‌گونه که بیشتر ناظران سیاسی پیش‌بینی می‌کردند، محمدباقر قالیباف به‌عنوان رئیس مجلس یازدهم از سوی نمایندگان انتخاب شد.
۱۳۹۹/۰۳/۰۸
پرونده تخلف منتخبان روی میز وکلای ملت
شورای نگهبان با استناد به تفسیر خود از نظارت استصوابی درحالی حق ردصلاحیت کاندیداها پس از کسب آرای مردم برای ورود به مجلس را برای خود قایل شده که بسیاری از ناظران و نمایندگان مجلس معتقدند پس از آنکه فردی موفق به جلب آرای مردم می‌شود، این وظیفه مجلس و شعب رسیدگی به اعتبارنامه منتخبان است که به صلاحیت افراد و نواقص موجود در پرونده آنان و مدارک جدیدی که به دست آمده، رسیدگی کند اما شورای نگهبان چندان به این نظر اعتقادی ندارد؛ چنان‌که خود همچون ماجرای مینو خالقی راسا به پرونده سینا کمال‌خانی، منتخب تفرش برای مجلس یازدهم ورود کرد و از حضور او در پارلمان جلوگیری به عمل آورد. ماجرا اما به همین‌جا ختم نشد و روز سه‌شنبه اسدالله عباسی، سخنگوی هیات‌رییسه مجلس دهم از احراز تخلف …
۱۳۹۹/۰۲/۲۹
قالیبافی‌ها علیه همه
کمتر از دو هفته تا آغاز به کار یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی باقی مانده و تلاش اصولگرایان برای دستیابی به گزینه‌ای واحد برای ریاست پارلمان آینده و تکیه بر کرسی علی لاریجانی دو چندان شده است. علی نیکزاد، حمیدرضا حاجی‌بابایی، مصطفی میرسلیم، شمس‌الدین حسینی، فریدون عباسی و البته محمدباقر قالیباف ازجمله چهره‌هایی هستند که گوشه و کنار با برگزاری جلساتی اینجا و آنجا با منتخبان می‌کوشند مسیر خود برای دستیابی به قدرتمندترین کرسی پارلمان را هموار کنند اما هر چه می‌کوشند، انگار بیشتر به در بسته می‌خورند تا جایی که حالا انتقادهای درون‌گفتمانی آنان از یکدیگر تا حد و حدودی قابل ‌توجه افزایش یافته است. این میان نکته قابل ‌توجه احتمال ائتلاف یاران رییس‌جمهوری …
ائتلاف علیه قالیباف؟ | احمدی‌نژادی‌ها و جبهه پایداری حامی میرسلیم شدند
۱۳۹۹/۰۲/۲۵
ائتلاف علیه قالیباف؟ | احمدی‌نژادی‌ها و جبهه پایداری حامی میرسلیم شدند
افتتاح مجلس یازدهم از آنجا که به‌شدت تحت تأثیر انتخاب رئیس پارلمان قرار گرفته باعث شده که اردوکشی درون اصولگرایان هرچه به روزهای آغازین خود نزدیک‌تر می‌شود، قطبی‌تر ‌شود. آن‌طورکه از اخبار برمی‌آید، روز گشایش، ما با دو قطب قالیبافیون و حواریونش و قطب مخالفان به قالیباف رهبری میرسلیم روبه‌رو خواهیم بود.
افشاگری نادران درباره جلسات محرمانه ضد قالیبافی جبهه پایداری! + توئیت
۱۳۹۹/۰۲/۲۴
افشاگری نادران درباره جلسات محرمانه ضد قالیبافی جبهه پایداری! + توئیت
منتخب مجلس یازدهم گفت: در جمعی که توسط محصولی اداره می شده، شرکت و تذکر داده است که " نه به قالیباف" ، عملی ضدوحدت است.
شرط
۱۳۹۹/۰۲/۱۶ / انتخابات مجلس / مجلس یازدهم / اصول گرایان / جبهه پابداری / قالیبافی / انتخابات ریاست جمهوری / انتخابات 1400 / رئیس مجلس یازدهم
شرط "پایداری" برای قالیباف؛ ریاست پارلمان یا حضور در ۱۴۰۰؟
کنعانی‌مقدم با تاکید بر اینکه امکان دارد برای سال ۱۴۰۰، ازکسی که می‌خواهد رئیس مجلس شود، تعهد گرفته شود تا در سال ۱۴۰۰ نامزد ریاست جمهوری نشود، گفت: این شرطی است که نه تنها جبهه پایداری بلکه هر گروهی در مجلس می‌تواند آن را مطرح کند، بنابراین مطلب عجیبی نیست که این همه روی آن مانور داده می‌شود، از سوی دیگر به طور طبیعی عده‌ای از افراد در معرض انتخاب برای پست‌های کلیدی مجلس هستند، طبعا در چنین اوقاتی گمانه‌زنی در مورد آن‌ها بسیار زیاد است.
قالی‌های موزه فرش مجازی می‌شوند
۱۳۹۹/۰۲/۱۵ / قالیبافی / موزه فرش / فرش
قالی‌های موزه فرش مجازی می‌شوند
پریسا بیضایی گفت: به‌منظور حفظ ارتباط علاقه‌مندان به هنر فرش ایران، برنامه مجازی «قالی‌های تصویری» با روایت نسرین آزاد، کارشناس موزه، تهیه و منتشر می‌شود.
سمینار مجازی تاثیر گوبلن‌های فرانسوی بر فرش‌ قاجار برگزار می‌شود
۱۳۹۹/۰۲/۰۹ / سمینار آموزشی / کاخ گلستان / قالیبافی
سمینار مجازی تاثیر گوبلن‌های فرانسوی بر فرش‌ قاجار برگزار می‌شود
سمینار مجازی «تأثیر گوبلن‌های فرانسوی بر فرش‌های دوره قاجار» باهمراهی باغ موزه نگارستان، مجموعه فرهنگی تاریخی نیاوران و مجموعه میراث جهانی کاخ گلستان برگزار می‌شود.
ساز جدایی معاون پارلمانی دولت احمدی‌نژاد | ریاست مجلس یازدهم صحنه جدال احمدی نژادی‌ها و قالیبافی‌ها می‌شود؟
۱۳۹۹/۰۲/۰۸
ساز جدایی معاون پارلمانی دولت احمدی‌نژاد | ریاست مجلس یازدهم صحنه جدال احمدی نژادی‌ها و قالیبافی‌ها می‌شود؟
جالب اینکه شنیده‌های «اعتماد» حاکی از آن است که میرتاج‌الدینی خود را برای یکی از کرسی‌های هیات رییسه مجلس شورای اسلامی آماده می‌کند و از این‌ رو در تلاش است با دوری از فراکسیون احمدی‌نژادی‌ها، خود را در فراکسیون نزدیک به قالیباف جای دهد تا شاید بدین شیوه بتواند در جریان اجلاسیه نخست، یکی از کرسی‌های هیات رییسه را به دست آورد.
رویای  یک ریش‌سفید
۱۳۹۹/۰۲/۰۶
رویای یک ریش‌سفید
سیدمصطفی میرسلیم اولین فردی خواهد بود که در یازدهمین دوره مجلس بر کرسی ریاست پارلمان تکیه خواهد زد. او مُسن‌ترین منتخب تهران و مجلس یازدهم خواهد بود و می‌تواند یکی از رقبای جدی محمدباقر قالیباف برای به دست‌گیری سکان مدیریت پارلمان یازدهم محسوب شود. او پیش از این علاوه بر تاکید بر لزوم ارتقای جایگاه مجلس در ایران در اظهاراتی خواستار انتخاب رییس مجلس آینده بدون تمهید و تطمیع شده بود. او مهم‌ترین فردی است که اگر قرار بر تشکیل پارلمان در سایه توسط قالیباف و تشریفاتی‌سازی جایگاه رییس مجلس باشد، می‌تواند عهده‌دار این سمت شود. میرسلیم احتمالا در قیاس با قالیباف ارتباط بهتری با حسن روحانی و دولتش همچنین  رییسی و مجموعه قوه قضاییه خواهد داشت ولی با توجه به اقدامات …
۱۳۹۹/۰۲/۰۳
نقش فرش دستباف در اشتغال‌زایی
قائم مقام وزیر صمت در امور بازرگانی تاکید کرد که فرش دستباف از جمله صنایعی است که می‌تواند به خوبی مشکل اشتغال کشور را حل کند، چرا که سرمایه اولیه برای راه‌اندازی کارگاه‌های قالیبافی و اشتغال‌های مرتبط با آن در مقایسه با سایر صنایع بسیار ناچیز است.
«درست‌ها» و «نادرست‌ها» از قالی‌های کرمان و اصفهان
۱۳۹۹/۰۲/۰۲ / حسین کمندلو / قالیبافی / بازار نشر
«درست‌ها» و «نادرست‌ها» از قالی‌های کرمان و اصفهان
کتاب «بهارستان: دریچه‌ای به قالی ایران» نوشته غلام‌علی ملول شامل نکاتی مهم و جذاب درباره قالیبافیِ کرمان و اصفهان است، هرچند که اشکالات تاریخی نیز به آن راه پیدا کرده.
همه مجوزهای مشاغل خانگی تا اطلاع ثانوی تمدید شد
۱۳۹۹/۰۲/۰۱ / مجوز / مشاغل خانگی / وزارت کار، رفاه و تامین اجتماعی / بیمه بیکاری / زعفران / فناوری اطلاعات / دام و طیور / اشتغال / جواهرسازی / قالیبافی
همه مجوزهای مشاغل خانگی تا اطلاع ثانوی تمدید شد
بر اساس اعلام دبیرخانه ستاد ساماندهی حمایت از مشاغل خانگی همه مجوزهای مشاغل خانگی که تاریخ اعتبارشان به پایان رسیده تا اطلاع ثانوی تمدید می‌شود.
۱۳۹۹/۰۱/۲۷ / محمد باقر قالیباف / مجلس یازدهم / میثم سعادت
تحرکات قالیباف برای ریاست مجلس/ اصولگرایان تازه وارد به بازی سردار پایان می‌دهند؟
انتخاب رییس مجلس یازدهم یکی از دغدغه‌های بزرگ اصولگرایان در شرایط کنونی است. نمایندگان منتخب مجلس یازدهم و اصولگرایان فعلا در دوراهی انتخاب سختی قرار گرفته‌اند؛ گزینش قالیباف به عنوان رییس مجلس و چشم بستن بر تمام سوابقی که از او در اذهان مانده یا گذر کردن از او و انتخاب منطقی‌تر یک رییس مجلس. تجربه نشان داده اصولگرایان همواره در چنین دوراهی‌هایی گزینه نخست را انتخاب کرده‌اند. شاید هم اصولگرایان از راه رسیده یکبار این تجربه را بر هم بزنند. گزارش رویداد۲۴ به قلم میثم سعادت را بخوانید تا با تحرکات قالیبافی‌ها در میان جریان‌های مختلف مدعی ریاست مجلس آشنا شوید.
رونق تولید فرش دستباف در منازل قالیبافان/ ضرورت تامین سرمایه در گردش کارگاه‌های فعال فرش‌بافی
۱۳۹۹/۰۱/۲۷
رونق تولید فرش دستباف در منازل قالیبافان/ ضرورت تامین سرمایه در گردش کارگاه‌های فعال فرش‌بافی
رئیس مرکز ملی فرش ایران با بیان اینکه با شیوع کرونا، فرشبافی در منازل رونق گرفته، اما راه فروش داخلی و صادرات آن بسته شده است، گفت: باید سرمایه در گردش را برای کارگاه‌های فعال قالیبافی تامین کرد تا حداقل به مدت 3 ماه حقوق قالیبافان را بپردازند.
مجلس یازدهم شمشیر را برای دولت از رو بسته است | قالیباف برای مدیریت مجلس ضعیف است
۱۳۹۹/۰۱/۱۴
مجلس یازدهم شمشیر را برای دولت از رو بسته است | قالیباف برای مدیریت مجلس ضعیف است
رییس فراکسیون مستقلین ولایی، گفت: به زودی مشخص می‌شود که قالیبافی‌ها نمی‌توانند کاری انجام دهند و از سوی مردم مورد نقد قرار خواهند گرفت.
تاریخ قضاوت می‌کند که عدم تصویب FATF اشتباه بود/ قالیبافی‌ها مجبور به انشقاق خواهند شد/ مجلس یازدهم شمشیر را برای دولت از رو بسته است
۱۳۹۹/۰۱/۱۴ / رییس مجلس / لاریجانی / جعفرزاده ایمن آبادی / غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی / فراکسیون مستقلین ولایی / ریاست مجلس یازدهم / نماینده رشت در مجلس / قالیبافی ها
تاریخ قضاوت می‌کند که عدم تصویب FATF اشتباه بود/ قالیبافی‌ها مجبور به انشقاق خواهند شد/ مجلس یازدهم شمشیر را برای دولت از رو بسته است
ایلنا: رییس فراکسیون مستقلین ولایی، گفت: به زودی مشخص می‌شود که قالیبافی‌ها نمی‌توانند کاری انجام دهند و از سوی مردم مورد نقد قرار خواهند گرفت.
حل مشکل بیمه قالیبافان سراسر کشور با دستور شریعتمداری
۱۳۹۸/۱۲/۲۲ / ایران / قالیبافی / محمد شریعتمداری
حل مشکل بیمه قالیبافان سراسر کشور با دستور شریعتمداری
محمدرضا صباغیان از حل مشکل بیمه قالیبافان سراسر کشور با دستور " محمد شریعتمداری " وزیر تعاون ، کار و رفاه اجتماعی خبر داد .
دعوای بالانشینی «خانه ملت» در اردوگاه اصولگرایی
۱۳۹۸/۱۲/۱۴
دعوای بالانشینی «خانه ملت» در اردوگاه اصولگرایی
هنوز تا شروع به کار مجلس یازدهم و آغاز فعالیت منتخبان انتخابات دوم اسفندماه، 3 ماهی زمان باقی مانده، اما از همین امروز اختلافات بر سر ریاست مجلس یازدهم شدت و حدت گرفته است. اختلافاتی که در 3 طیف «قالیبافی‌ها»، «اصولگرایان سنتی» و «پایداری‌ها و احمدی‌نژادی‌ها» در گرفته و آتش آن ظاهرا هر روز بیش از روز قبل شعله‌ور می‌شود. مرتضی آقاتهرانی، دبیرکل جبهه پایداری که در آخرین ساعات انتخابات توانست حرفش را به کرسی اصولگرایان بنشاند و سهمی بیشتر برای جبهه پایداری وارد «بهارستان» کند یکی از همان مدعیان کرسی ریاست مجلس است. او هر چند در مصاحبه‌ای با خبرگزاری برنا می‌گوید الان وقت صحبت از ریاست نیست اما چندان هم بدش نمی‌آید …
مجلس جدید رئیس جمهور آینده را تعیین می‌کند/ یک احمدی‌نژادی یا قالیبافی؛ کدام یک راهی پاستور می‌شود؟
۱۳۹۸/۱۲/۰۶
مجلس جدید رئیس جمهور آینده را تعیین می‌کند/ یک احمدی‌نژادی یا قالیبافی؛ کدام یک راهی پاستور می‌شود؟
باید بگوییم که دولت بعدی هم به احتمال بسیار زیاد آنتی تز دولت روحانی خواهد بود و از همان جایی قدرت و محبوبیت به دست می‌آورد که روحانی آن را از دست داده است.
مجلس آینده دست احمدی‌نژادی‌هاست تا قالیبافی‌ها
۱۳۹۸-۱۲-۰۵
مجلس آینده دست احمدی‌نژادی‌هاست تا قالیبافی‌ها
اصولگرایان در غیاب اصلاح‌طلبان موفق شدند اکثریت مطلق مجلس یازدهم را به دست بگیرند. اتفاقی که از مدت‌ها قبل با توجه به ردصلاحیت گسترده اصلاح‌طلبان قابل پیش‌بینی بود. با این وجود به نظر می‌رسد مجلس آینده آبستن اتفاقات و از جمله اختلاف بین طیف‌های مختلف اصولگرایی از جمله احمدی‌نژادی‌ها و حامیان محمدباقر قالیباف باشد.
۱۳۹۸-۱۲-۰۴
سلام به مجلس یکدست اصولگرا
اعلام نتایج انتخابات مجلس یازدهم همانطور که پیش بینی می‌شد بیانگر شکل‌گیری یک مجلس تمام قد اصولگراست که در آن حضور چهره‌هایی که به جبهه پایداری معروفند نیز به صورت محسوسی به چشم می‌آید. اما در این بین یاران قالیبافی و یا جوانان انقلابی شاید بیش از همه کرسی‌های مجلس را از آن خود کرده‌اند.
۱۳۹۸/۱۱/۲۹
کاهش قالیبافان بیمه شده به ۲۲۰ هزار نفر از سال ۹۳
مدیرعامل اتحادیه سراسری تعاونی‌های فرش دستباف درباره بیمه قالیبافان گفت: تعداد قالیبافانی که تحت پوشش بیمه قالیبافی هستند از ۴۵۰ هزار نفر به ۲۲۰ هزار نفر رسیده است.
۱۳۹۸/۱۱/۲۹ / قالیبافی / بیمه کارگران / فرش ایرانی / فرش دستباف / سلطان قابوس
کارگاهی که بزرگترین فرش‌ جهان را بافت؛ معطل نقدینگی/ روستاها را دریابید تا آسوده باشید
روستای زِبِرخان از توابع نیشابور؛ روستایی که بزرگترین فرش های جهان در آن بافته شده اما ۹۰ درصد کارگران آن فاقد بیمه هستند و مدیر روستایی این کارگاه برای ادامه فعالیت نیازمند حمایت مالی است.
۱۳۹۸-۱۱-۲۷
ردگم‌کنی با شعار «روحانی باید برود»
در میان روزهای خاص جریان راست و تصاحب احتمالی اکثریت قریب به اتفاق کرسی‌های مجلس،توسط آنان، اما حالا بازار تبلیغاتی و انتشار پوسترهای فردی و لیستی محافظه کاران و رقابت‌های درون جناحی خودشان با خودشان داغ شده است. جبهه پایداری از یک سو، جبهه قالیبافی‌ها از سوی دیگر، جبهه اصولگرایان سنتی و... هریک برای خود تبلیغات انتخاباتی می‌کنند و خود رقیب خود شده‌اند.
۱۳۹۸/۱۱/۲۶
اسامی کاندیداها در سه لیست مهم انتخاباتی | تغییر لیست با فشار قالیبافی‌ها | جزئیات لیست‌های فرعی اصولگرایان
بالاخره از جزئیات صف‌کشی انتخاباتی اصولگرایان مقابل هم رونمایی شد.
۱۳۹۸/۱۱/۲۶
جدال لیست‌ها در دل جناح‌ها
اصولگرایان درحالی هنوز در تکاپو برای تحقق رویای وحدت هستند که هر روز لیستی جدید از این جریان سیاسی برای مجلس یازدهم متولد می‌شود و تا امروز تعداد این لیست‌ها به ۶ رسیده است. گرچه قالیبافی‌ها سرانجام…
۱۳۹۸/۱۱/۲۶
چهره به چهره با زنان زندانی
صبح روز گذشته و در آستانه سالروز ولادت حضرت زهرا(س) و روز زن، سیدابراهیم رئیسی، رئیس دستگاه قضا از ندامتگاه شهرری (زنان) بازدید کرد. رئیسی در بدو ورود در کارگاه‌های خیاطی، معرق‌کاری و قالیبافی ندامتگاه شهرری حضور یافت و به‌صورت چهره‌به‌چهره با مددجویان به گفت‌وگو پرداخت و در جریان مشکلات آنها قرار گرفت. به گزارش میزان، رئیس قوه قضاییه در جریان این بازدید ضمن حضور در جمع قضات و دادیاران زندان دستور داد حداکثر تا قبل از پایان سال۹۸ ضمن پالایش زندانیان وضعیت بلاتکلیف‌ها، متقاضیان آزادی مشروط و همچنین …
۱۳۹۸/۱۱/۲۵ / آیت الله رئیسی / مرخصی زندانیان زن
دستور ویژه آیت الله رئیسی درباره اعطای مرخصی به زنان در زندان
 به گزارش تسنیم، صبح امروز جمعه 25 بهمن ماه و در آستانه سالروز ولادت حضرت زهرا (س) و روز زن، آیت‌الله رئیسی، رئیس دستگاه قضا از ندامتگاه شهرری (زنان) بازدید کرد. آیت الله رئیسی در بدو ورود در کارگاه‌های خیاطی، معرق کاری و قالیبافی ندامتگاه شهرری حضور یافت و به صورت چهره به چهره با مددجویان به گفتگو پرداخت و در جریان مشکلات آن‌ها قرار گرفت.
۱۳۹۸/۱۱/۲۲
لیست قالیبافی‌ها منتشر شد+ جزئیات
لیست انتخاباتی یاران قالیباف برای انتخابات مجلس یازدهم با شعار «برای نجات اقتصاد ایران» منتشر شد.
۱۳۹۸-۱۱-۲۱
قالیبافی‌ها برای مجلس یازدهم لیست جداگانه منتشر می‌کنند/ اصولگرایان بزرگتر ندارند
اگرچه از دور به نظر می‌رسید که اصولگرایان در شرایط مناسبی برای رقابت‌های انتخاباتی قرار دارند، اما خبرهایی که از گوشه و کنار احزاب به گوش می‌رسد، حاکی از بروز مشکل برای ارائه لیست اصولگرایان تهران است؛ مشکلاتی که باعث شد حتی غلامعلی حداد عادل به مرتضی آقاتهرانی نامه بزند و از سهم‌خواهی‌ها گلایه کرد.
۱۳۹۸/۱۱/۱۷ / انتخابات مجلس یازدهم / لیست اصولگرایان تهران / لیست انتخابات مجلس یازدهم
رقابت پرشور انتخاباتی اصولگرایان با اصولگرایان!/ +فیلم
همزمان با انتشار لیست اولیه اصولگرایان، جبهه پایداری برای انتخابات مجلس تهران فهرست ۶۰ نفره‌ای از کسانی که قرار در لیست تهران قرار بگیرند، منتشر کرده است. در این فهرست چهره نه جایی برای سردار قالیباف بود نه برای مصطفی میرسلیم و نه حمید رسایی. وزیران و معاونان دولت احمدی نژاد، غلامرضا مصباحی مقدم عضو شورای مرکزی روحانیت مبارز و حسین مظفر عضو تشخیص مصلحت نظام، نیز جایی در میان پایداری‌چیان نداشتند. در انتخابات مجلس دهم، اصلاح طلبان با لیست کامل امید و حمایت خاتمی با اصولگرایان رقابت می‌کردند. وضعیت لیست اصلاح طلبان در مجلس یازدهم مشخص نیست و همین مسئله، باعث شده رقابت در میان اصولگرایان بیشتر شود. تا کنون چهار جریان جبهه پایداری، اصولگرایان میانه‌رو، قالیبافی‌ها و حامیان احمدی نژاد برای سهم‌گیری …
۱۳۹۸-۱۱-۱۵
تندروها دنبال حذف همزمان اصلاح طلبان و قالیبافی‌ها هستند
: با نزدیک‌تر شدن به زمان انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و با ادامه روند اعتراض نمایندگان مجلس نسبت به رد‌صلاحیت‌ها، روزبه‌روز بر مباحث نسبت به عملکرد نمایندگان مجلس در دوره بعدی و پیامدهای آن پررنگ می‌شود؛ چرا‌که به عقیده برخی تحلیلگران تقریبا می‌توان حدس زد که چه کسانی بر کرسی‌های مجلس جلوس خواهند کرد.
۱۳۹۸/۱۰/۲۷
جریان اصولگرا با سه الی چهار لیست متفاوت در انتخابات پیش‌رو حضور پیدا می‌کند
یک فعال سیاسی گفت: اگر در تایید صلاحیت‌ها از سوی شورای نگهبان، اصلاح‌طلبان تایید صلاحیت شوند و تعداد کاندیداهای‏شان در حد یک لیست باشد، این جریان سیاسی نیز یک ضلع انتخابات پیش‌رو خواهد بود.غلامرضا انصاری در گفت‌وگو با ایسنا، در پاسخ به این پرسش که پیش‌بینی شما از اضلاع رقابت‌ها در فضای انتخابات98 چیست؟ اظهار کرد: به نظرم قطعا جریان اصولگرا با سه الی چهار لیست متفاوت در انتخابات پیش‌رو مجلس شورای اسلامی حضور پیدا می‌کند. احمدی‌نژادی‌ها، قالیبافی‏ها، پایداری‌ها و اصولگرایان معتدل از جمله آنان هستند.وی در ادامه خاطر‏نشان کرد که اگر در تایید صلاحیت‌ها از سوی شورای نگهبان، اصلاح‌طلبان تایید صلاحیت شوند و تعداد کاندیداهای‏شان در حد یک لیست باشد، این جریان سیاسی نیز یک ضلع انتخابات پیش‌رو خواهد بود. …
۱۳۹۸/۱۰/۱۳ / فرج الله شوشتری / مشهد / انتخابات مجلس یازدهم / اصولگرایان مشهد
ائتلاف‌های قالیبافی در استان علم الهدی/ چگونه فرزند فرمانده نیروی زمینی سپاه همراه قالیباف شد؟
فرزند شهید شوشتری فرمانده نیروی زمینی سپاه پاسداران که در زاهدان جان باخت، با ائتلاف با محمدباقر قالیباف قصد حضور در انتخابات مجلس یازدهم مجلس یازدهم را دارد.
۱۳۹۸/۱۰/۰۲ / اشتغال / بیکاری / پول / کسب و کار / بازار کار / طرح ملی توسعه مشاغل خانگی / انگلیس / آشپزی / اجاره / مسکن
بدون اجاره کردن مغازه پول درآورید!
امروز کسب و کارهای خانگی به یک منبع مهم اشتغال و درآمد برای افراد و به ویژه زنان تبدیل شده است. مشاغل خانگی یک فرصت طلایی برای کسانی است که می‌خواهند بدون پرداخت اجاره مغازه، آسوده و بی‌دغدغه درآمدی برای خود داشته باشند و از این راه به اقتصاد خانواده کمک کنند.
۱۳۹۸/۱۰/۰۱ / اصولگرایان / محمد باقر قالیباف / انتخابات مجلس یازدهم
سهم قالیبافی‌ها در لیست انتخاباتی مشهد؟/آرین‌منش:اصولگرایی محدود به یک گروه تندرو شده است/لاریجانی و ناطق ترجیح می‌دهند در زمین اصولگرایی بازی نکنند
ایسنا نوشت:یک فعال سیاسی اصولگرا گفت: فقدان یک تعریف مشخص از اصولگرایی، نبود احزاب بزرگ و فراگیر و تمامیت‌خواهی برخی جریانات تندرو و تمامیت‌خواه باعث شده که دایره اصولگرایی هر روز در مقایسه با گذشته محدودتر و تنگ‌تر شود و این باعث شده برخی طیف‌های تندروی اصولگرا دایره اصولگرایی را به خودشان محدود کنند.
۱۳۹۸/۰۹/۲۴
آفتاب یزد نوشت: توهم از پیش پیروز بودن شهردار اسبق تهران در انتخابات مجلس
شفقنا- روزنامه آفتاب یزد در سرمقاله خود با عنوان «توهم از پیش پیروز بودن شهردار اسبق تهران در انتخابات مجلس» به قلم امید کاجیان این گونه آورده است: پروپاگاندای قالیبافی‌ها برای گرفتن امتیاز از همان روزی که به نفع کاندیدای اصولگرایان در انتخابات ریاست جمهوری کناره‌گیری کرد، ترجیح داد تا اینبار مدل دیگری بازی کند. او می‌خواست نه تنها دیگر […]
۱۳۹۸/۰۹/۲۱
واکنش قالیبافی ها به واعظی: دهان منتقدان را نبندید
سعید آجورلو تحلیل گر مسائل سیاسی در گفت و گو با فردا در واکنش به صحبت های امروز محمود واعظی گفت که دولت پیر و فرسوده ای که آقای واعظی چهره برجسته و پشت پرده و روی پرده آن هستند، نه تنها خود اهل کار و مجاهدت برای مردم نیستند بلکه کسانی که شهره به کارامدی و تلاش هستند را هم تخطئه می کنند و پاسخ نقد فنی و کارشناسی را با ادبیات سیاسی می دهند.
۱۳۹۸/۰۹/۱۸ / انتخابات مجلس یازدهم / اصولگرایان / اصلاح طلبان / جبهه پایداری
کدام اعضای مجمع تشخیص، کاندیدای انتخابات مجلس شدند؟/حضور جنجالی قالیبافی‌ها/پایداری‌ها دسته جمعی آمدند/صف طویل مدیران احمدی‌نژاد
ایرنا نوشت: با ثبت‌نام محمدباقر قالیباف و نزدیکان، اعضای جبهه پایداری، مدیران احمدی‌نژاد و چند عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام، در کنار نام‌نویسی طیف‌های مختلف اصلاح‌طلبان برای انتخابات مجلس یازدهم، نگاه‌ها به نحوه تأیید صلاحیت از سوی شورای نگهبان است تا مشخص شود جدال اصلی بین اصولگرا- اصلاح‌طلب است یا بخش اعظم رقابت میان گروه‌های مختلف اصولگرا رقم خواهد خورد
۱۳۹۸/۰۹/۱۶
حضور پررنگ قالیبافی‌ها، غیبت اصلاح‌طلبان و جبهه پایداری
تنها چند ساعت از ثبت‌نام داوطلبان انتخابات مجلس باقی مانده، تا روز پنجم کمتر شخصیت شناخته شده‌ای از دو جناح اصولگرا و اصلاح‌طلب در فرمانداری مشهد برای ثبت نام حاضر شدند و عموما روزها در فرمانداری بی‌سر و صدا و بدون حاشیه به پایان می‌رسید.
۱۳۹۸/۰۹/۱۴ / استانی-اقتصادی / فرش دستباف / نمایشگاه
توجه به فرش ایرانی، توجه به فرهنگ ایرانی است
مدیرعامل شرکت نمایشگاه های اصفهان گفت: قالیبافی تنها یک صنعت نیست بلکه هنریست که زیبایی تفکر ایرانی را به نمایش می گذارد وعدم توجه به فرش ایرانی از طرف هرکسی باشد، بی توجهی به فرهنگ این سرزمین است.
۱۳۹۸/۰۹/۱۴
چرا باید برجام را حفظ کنیم؟ / اعتراضات اخیر و وضعیت شغلی/ کشور‌های دیگر چگونه ثروتمندان را شناسایی می‌کنند؟
شرط رئیس‌جمهوری برای ملاقات با ترامپ، دستور رهبرانقلاب درباره حوادث اخیر، مواضع متناقض اصلاح طلبان با صدا و سیما، چالش تشکیل دولت جدید در بغداد، چهارمین روز ثبت نام انتخابات مجلس در غیاب اصلاح‌طلبان، چالش عراق و عربستان در مقابل روسیه، کنایه رئیسی به موضوع رفراندم، پایداری‌ها دربرابر قالیبافی ها، فرار از استیضاح یا پاسخگویی، دلار ۱۰ هزارتومانی؛ نرخ مطلوب ارز در بودجه ۹۹ و فروکش آنفلوانزا تا ۱۰ روز دیگر از مواردی است که موضوع گزارش‌های خبری و تحلیلی روزنامه‌های امروز شده است.
۱۳۹۸/۰۹/۱۲ / رویداد24 / قالیباف / علی لاریجانی / انتخبات مجلس یازدهم
پیروزی قالیباف در انتخابات مجلس یازدهم تنها شانس لاریجانی؟
اگر مجلس آتی سهم قالیباف و یارانش شود، به نظر می‌رسد بین لاریجانی و قالیباف همسویی بیشتری وجود دارد. حتی این گزینه محتمل است که پشت پرده سهم‌ها تقسیم شده باشد. مجلس به قالیباف می‌رسد و ریاست‌جمهوری با حمایت مجلس قالیبافی به لاریجانی.
۱۳۹۸/۰۹/۱۱
یک قالیبافی کاندیدا شد/صف نمایندگان ادوار برای بازگشت مجدد به مجلس/نماینده مجلس فعلی، برای مجلس بعدی خیز برداشت/حواشی روز اول ثبت نام کاندیداهای مجلس
دومین روز ثبت نام از کاندیداهای انتخابات مجلس یازدهم با اعلام نامزدی یک چهره رسانه ای و برخی نمایندگان ادور مجلس روبرو شد.
۱۳۹۸/۰۸/۲۰ / استانی-فرهنگی و هنری / قالیبافی / استان سمنان
فعالیت 100 کارگاه قالیبافی در استان سمنان
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان با بیان اینکه 100  کارگاه قالی‌بافی در سطح استان فعالیت می‌کنند گفت: در 6 ماهه ابتدایی سال جاری افزون بر یک هزار و 200 مورد بازرسی از قالی‌بافان و حرفه‌های مرتبط بیمه شده استان سمنان صورت پذیرفته است.
۱۳۹۸/۰۸/۲۰ / پیروز حناچی / سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تهران
هشدار روزنامه شرق به حناچی: وقتی مدیر قالیبافی منصوب می کنید،عملکردش به پای شما هم نوشته می شود/پشت صحنه انتصاب رئیس سازمان فرهنگی هنری شهرداری
شرق نوشت:شنبه همین هفته پیروز حناچی حکم رئیس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران را به دست حجت‌الاسلام میثم امرودی داد و او به صورت رسمی کارش را در این سمت آغاز کرد.
۱۳۹۸/۰۸/۱۸ / اصولگرایان / انتخابات / محمود احمدی نژاد / محمدباقر قالیباف
لاریجانی حذف و احمدی‌نژاد برمی‌گردد؟!
درحالی‌که خبر‌ها از سرلیستی قالیباف برای مجلس آتی حکایت دارند، نزدیک‌ترین چهره به شهردار سابق؛ یعنی مدیرمسئول روزنامه رسالت، هم سخنگوی شورای ائتلاف اصولگرایان می‌شود. این یعنی فهرست تهران قرار است سهم نواصولگرایان جوان قالیبافی شود.
۱۳۹۸/۰۷/۲۱
آموزش قالیبافی به زندانیان/ زنی که فرش ایرانی را به بورسیه خارج ترجیح داد
کارآفرین با اشاره به آموزش قالیبافی برای اشتغال زنان زندانی گفت:بورسیه خارج از کشور را داشتم اما به خاطر توسعه فرش از رفتن به خارج از کشور و یادگیری زبان منصرف شدم.
۱۳۹۸/۰۷/۱۶ / استانی-سیاسی / کارآفرینی / سیل / قالیبافی / مشاغل خانگی
خسارت زنان فعال مشاغل خانگی در سیل جبران می شود
مشاور وزیر کشور در امور زنان و خانواده با بیان اینکه باید گزارشی از صاحبان مشاغل خانگی خسارت دیده در سیلاب گلستان تهیه شود، گفت: تلاش داریم خسارت بانوانی که در سیل ابزار یا کارگاه هایشان آسیب دیده است را جبران کنیم.
۱۳۹۸/۰۷/۱۶ / برده داری در ایران / بی بی سی فارسی
بی‌بی‌سی: ایران یک‌میلیون و 300 هزار «برده» دارد!
روز گذشته بی‌بی‌سی فارسی گزارشی درباره برده‌داری مدرن پخش کرد و مدعی شد ایران حدود یک‌میلیون و 300 هزار برده مدرن دارد. بعد هم موضوع را ربط داد به مدافعان حرم و قالیبافی کودکان ایرانی و ازدواج نوجوانان!
۱۳۹۸/۰۷/۱۶
گفتگو با معاون رئیس‌جمهور|دولت سیاست تقلیل کشاورزی سنتی در روستا را در پیش گرفت/روستای بدون بیکار زیاد داریم
معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست‌جمهوری با اعلام اینکه دولت سیاست تقلیل کشاورزی سنتی در روستاها را در پیش گرفته است، از سیاست جایگزینی خدمات بوم‌گردی، صنایع دستی، قالیبافی و استارت‌آپی در روستاها به‌جای کشاورزی سنتی خبر داد.
۱۳۹۸-۰۷-۰۶
قالیبافی که می‌گوید؛ قالیبافی که عمل می‌کند
محمدباقر قالیباف، شهردار سابق تهران و عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام روز گذشته در شب چهارم سفر به استان‌های خراسان جنوبی و رضوی، در سخنانی به طرح مسائلی همچون نظام بانکی، نقد دولت و مدیریت اقتصادی کشور پرداخت و جالب آنکه او، راه‌حل را در مجلس یازدهم و ورود جوانان به این مجلس جست‌وجو کرد.
۱۳۹۸/۰۶/۳۱
عضو شورای شهر تهران: 2 هزار ملک شهرداری در دست قالیبافی هاست
از این دو هزار ملک شهرداری تا اینجا تنها توانسته ۱۰۰ ملک را بازپس بگیرد. متاسفانه حتی برخی از این املاک در دست مقامات سابق شهرداری و یا اعضای ادوار شورای شهر قرار دارند.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •