دوشنبه, ۱۹ آبان, ۱۳۹۹ / 9 November, 2020
قانون حمایت از معلولان
پیگیری مطالبات نابینایان توسط شریعتمداری
۱۳۹۹/۰۷/۲۴ / روز عصای سفید / محمد شریعتمداری / روز جهانی نابینایان
پیگیری مطالبات نابینایان توسط شریعتمداری
تهران-ایرنا- وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از پیگیری مطالبات نابینایان و قانون حمایت از معلولان خبر داد.
موانع اجرایی قانون حمایت از معلولان با تیزبینی نمایندگان رصد شود
۱۳۹۹/۰۷/۲۲
موانع اجرایی قانون حمایت از معلولان با تیزبینی نمایندگان رصد شود
رییس سازمان بهزیستی کشور در پیامی به مناسبت فرا رسیدن ۲۴ مهرماه "روز جهانی ایمنی عصای سفید" بر لزوم رصد روند اجرا و موانع اجرایی قانون حمایت از معلولان از سوی نمایندگان مجلس تاکید کرد.
چشم‌های منتظر به اجرای قانون حمایت از معلولان
۱۳۹۹/۰۴/۲۳ / چهارمحال وبختیاری / معلولان / سازمان بهزیستی کشور
چشم‌های منتظر به اجرای قانون حمایت از معلولان
شهرکرد- ایرنا- قانون جامع حمایت از حقوق معلولان سال ۸۳ به تصویب مجلس شورای اسلامی رسید که پس از گذشت بیش از یک دهه از تصویب این قانون برخی از مواد آن اجرایی نشد و طرح بازنگری این قانون که ۲سال طول کشید در اسفندماه سال ۹۶ در مجلس تصویب و در سال ۹۷ به تایید شورای نگهبان رسید.
بودجه قانون حمایت از معلولان یک دهم اعتبار مورد نیاز/ مجلس از دولت بازخواست کند
۱۳۹۹/۰۴/۰۴ / هیئت دولت / مجلس شورای اسلامی / علی همت محمودنژاد / انجمن دفاع از حقوق معلولین
بودجه قانون حمایت از معلولان یک دهم اعتبار مورد نیاز/ مجلس از دولت بازخواست کند
مدیرعامل انجمن دفاع از حقوق معلولین ایران گفت: بودجه تنظیم شده برای اجرای قانون حمایت از حقوق معلولان کمتر از یک دهم نظر کارشناسی دولت برای اجرای این قانون است.
۱۳۹۸/۱۲/۱۳
صدای استان‌ها
شهریه دانشگاه برای معلولان رایگان شود چرا بهزیستی شهریه دانشجویان نابینا را پرداخت نمی‌کند؟ در قانون حمایت از معلولان آمده که دانشجویان معلول در همه مؤسسات آموزش عالی می‌توانند رایگان به تحصیل مشغول باشند اما این قانون اجرا نمی‌شود. من خودم نابینا هستم و در مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه قم تحصیل می کنم و با وجود مشکل اشتغال پرداخت شهریه برایم بسیار سخت است. آرمان صفایی از قم سازماندهی تابلوهای تجاری و اطلاع رسانی در قوچان در قوچان وجود تابلوهای تجاری کسبه و سایر مشاغل در ابعاد و اندازه ها و …
۱۳۹۸/۱۱/۳۰ / قانون حمایت از معلولان
دولت از پرداخت نیمی از اعتبارات بودجه‌ای معلولان طفره رفت/ سازمان برنامه و بودجه به وعده خود عمل نکرد
ایلنا: دولت با ابلاغیه اسفند ماه در خصوص پرداخت بودجه قانون حمایت از افراد دارای معلولیت، عملاً از پرداخت نیمی از اعتبارات مندرج در قانون بودجه ۹۸ طفره رفت.
۱۳۹۸/۱۱/۱۲
کرامت شهروندان را رعایت کنید
یکی از مسائل داغ این روزهای شبکه‌های اجتماعی شهروندان معلول بحث در مورد بندهایی از بودجه سال 99 کشور است که در روند بررسی‌های کارشناسی مجلس شورای اسلامی به تامین منابع بودجه مورد نیاز قانون حمایت از حقوق معلولان پرداخته‌اند. محور بحث آن بند از تامین بودجه مورد نیاز اجرای قانون حمایت از حقوق معلولان است که افزودن 10 ریال به هر پیامک ارسالی از مردم را به عنوان یکی از منابع پیش‌بینی کرده است. مساله آن است که دولت حق دارد در پیش‌بینی منابع بودجه‌ای خود ظرفیت‌های مختلف را پیش‌بینی کند. اما گذشته از حق دولت در پیش‌بینی راه‌های مختلف تامین منابع بودجه باید به نکات مهم زیر توجه داشت: 1- ضرورت شفاف‌سازی منابع بودجه‌ای دولت که الزاما ربطی به بحث …
۱۳۹۸/۱۱/۰۱
مهلت ثبت‌نام متقاضیان دریافت حمایت معیشتی تمدید شد/حداقل دستمزد متناسب با سبد معیشتی باشد / ۸۱ درصد از اعتبارات اجرای قانون حمایت از معلولان محقق نشد/حوادث کار هنوز لاپوشانی می‌شوند/ برخی پزشکان چگونه …
امروز اخبار تازه‌ای درباره حمایت معیشتی و افزایش حقوق کارگران منتشر شد.
۱۳۹۸/۱۰/۳۰ / اشتغال / بیکاری / معلولان / توانمندسازی / نرخ بیکاری / قانون حمایت از معلولان / بیکاری معلولان / اشتغال معلولان / نرخ بیکاری معلولان / حمایت از اشتغال معلولان
نرخ بیکاری معلولان بالاتر از میانگین بیکاری است/ سهم معلولان از بخش تعاونی، کشاورزی و استارت‌اپ‌ها چقدر است؟
نرخ بیکاری معلولان بالاتر از میانگین بیکاری است و این واقعیت لزوم برنامه‌ریزی دقیق‌تر در این زمینه را ضروری می‌کند. معلولان باید برای فعالیت در بخش‌های مختلف شغل‌ساز مورد حمایت قرار گیرند.
۱۳۹۸/۱۰/۲۴ / قانون حمایت از معلولان / بودجه معلولان / کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال ۹۹
تحقق بودجه معلولان از محل افزایش قیمت پیامک‌ و جرائم رانندگی؟ / معلولان صدقه نمی‌گیرند
دو سال از تصویب قانون حمایت از معلولان می‌گذرد؛ با این‌حال ریالی از بودجه قانون معلولان در سال ۹۷ که معادل ۲۰۰ میلیارد تومان بود، پرداخت نشد. در سال ۹۸ بودجه تخصیص یافته به این قانون، ۱۱۰۰ میلیارد تومان بود اما از این میزان نیز تنها ۱۷۸ میلیارد تومان پرداخت شد.
۱۳۹۸/۱۰/۱۱ / قانون حمایت از معلولان / نشست فعالان حوزه معلولان با نمایندگان مجلس شورای اسلامی / فعالان حوزه معلولان
از محل افزایش مالیات دخانیات به بودجه معلولان اضافه کنید
جمعی از فعالان حوزه معلولان در کشور با فاطمه سعیدی و محمدرضا عارف پیرامون پیگیری مطالبات بودجه‌ای معلولان دیدار و گفتگو کردند.
۱۳۹۸/۰۹/۲۶
سهم یک شانزدهمی معلولان از بودجه سال 99
کمپین پیگیری حقوق معلولان در واکنش به کاهش بودجه‌ مورد نیاز اجرای «قانون حمایت از معلولان»، با ارسال نامه‌ای به نمایندگان مجلس خواستار افزایش این بودجه شدند.
۱۳۹۸/۰۹/۱۶ / قانون حمایت از معلولان
دومین تجمع اعتراضی معلولان مقابل سازمان برنامه و بودجه/ تا پایان مهلت ارائه لایحه بودجه ۹۹ خواسته‌مان را فریاد می‌زنیم
ایلنا: تخصیص ۲۰ هزار میلیارد تومان بابت اجرای قانون حمایت از افراد دارای معلولیت از خواسته‌های معلولان بود که مقابل سازمان برنامه و بودجه اعلام شد.
۱۳۹۸-۰۹-۱۳
روزانه ۲ نفر به معلولان ضایعه نخاعی ایران اضافه می‌شود/ مردم عادی از پس هزینه بنزین ۳ هزار تومانی بر نمی‌آیند، چه رسد به معلولان
قانون حمایت از حقوق معلولان سال گذشته تصویب نهایی و به دولت ابلاغ شد، قانونی که نور امید را در دل افراد دارای معلولیت و فعالان این حوزه روشن کرد، اما برای اجرای این قانون ۳۰ ماده‌ای ساده، اما مهم و ضروری که برای اجرای آن نیاز به میلیارد‌ها تومان وجه رایج کشور بود، اما کمبود منابع مالی مانع از تخصیص بودجه لازم به آن شد. در این بین گرانی بنزین و افزایش تورم هم مسائل را برای جامعه هدف این قانون پیچیده‌تر کرد به صورتی که امروز بیماران ضایعه نخاعی در کنار معلولان با وضعیت شدید بخشی از قربانیان شرایط اقتصادی فعلی جامعه و عدم اجرای قانون حمایت از معلولان هستند.
۱۳۹۸/۰۹/۱۲ / رویداد24 / معلولیت / معلول‌آزاری / بیمه توانبخشی / بیمه کاردرمانی / معلولیت و فقر / خدمات توانبخشی / خدمات کاردرمانی / خدمات کاردرمانی / گرانی بنزین
معلول آزاری دولتی/ چرا معلولان تحت پوشش بیمه خدمات توانبخشی قرار نمیگیرند
در کشور ما بیش از یک میلیون نفر دارای معلولیت‌های مختلف هستند و به گفته رئیس سابق بهزیستی کشور نیز هرساله ۲۹ تا ۳۵ هزار معلول درکشور متولد می‌شود با این وجود هنوز خدمات توانبخشی و کاردرمانی این گروه فقدان بیمه بوده و این افراد بیش از سایر افراد جامعه از مسائل اقتصادی در رنج هستند، رنجی که با افزایش بهای زندگی و به تبع آن گرانی بیشتر در جامعه طی ماه‌های آینده زندگی این افراد را بیش از پیش در سراشیب سقوط قرار می‌دهد.
۱۳۹۸/۰۹/۱۲
موادی از لایحه بودجه سال ۱۳۹۹ کل کشور تصویب شد
تعدادی از مواد لایحه بودجه سال ۱۳۹۹ کل کشور در جلسه دیروز هیئت دولت که در دو نوبت صبح و عصر به ریاست حجت‏الاسلام‏و‏المسلمین حسن روحانی رئیس‏جمهوری برگزار شد، مورد بررسی و تصویب قرار گرفت.به گزارش پایگاه اطلاع‏رسانی دفتر هیئت دولت، در این جلسات، هیئت وزیران موادی از لایحه بودجه سال ۱۳۹۹ کل کشور را بررسی و به تصویب رساندند و ادامه رسیدگی به این لایحه را به جلسات آتی موکول کردند.تصویب آیین‌نامه تشکیل ستاد هماهنگی و پیگیری مناسب‏سازی کشور برای معلولاناعضای دولت همچنین، در راستای تکلیف مندرج در قانون حمایت از معلولان، آیین‌نامه اجرایی تشکیل ستاد هماهنگی و پیگیری مناسب‏سازی کشور برای افراد دارای معلولیت را به تصویب رساندند.هدف از تشکیل ستاد مذکور، نظارت و هماهنگی به منظور مناسب‌سازی و دسترس‌پذیری کشور …
۱۳۹۸/۰۸/۱۹
گلایه معلولان از پرداخت نشدن ریالی از اعتبارات قانون حمایت از معلولان
جمعی از معلولان با ارسال نامه‌ای به رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور در خصوص عدم پرداخت ریالی از اعتبارات قانون حمایت از حقوق معلولان واکنش نشان دادند.
۱۳۹۸/۰۸/۱۹ / محمدباقر نوبخت / معلولان / سازمان برنامه و بودجه
درخواست جامعه معلولان برای اختصاص کامل بودجه قانون حمایت از معلولان در لایحه بودجه ۹۹
اعضای کمپین حمایت از حقوق معلولان در نامه‌ای خطاب به سازمان برنامه و بودجه خواستار اختصاص کامل بودجه اجرای قانون حمایت از معلولان در لایحه بودجه سال آینده شدند.
۱۳۹۸/۰۷/۲۴
60 درصد جذب نیرو برای اپراتورها باید به «نابینایان» اختصاص پیدا کند
یک روشندل گفت: براساس قانون حمایت از معلولان، دولت مؤظف است 60 درصد جذب نیرو برای اپراتورها را به نابینایان اختصاص دهد.
۱۳۹۸/۰۷/۲۳ / روز جهانی نابینایان / عصای سفید
گلایه‌های انجمن نابینایان ایران
نایب رئیس انجمن نابینایان ایران از اجرایی نشدن قانون حمایت از معلولان انتقاد کرد و گفت:‌ صداوسیما به جای تبلیغ مداوم دوغ عالیس بهتر است حداقل دو دقیقه در حوزه فرهنگ‌سازی و مناسب‌سازی برای معلولان تبلیغ کند.
۱۳۹۸/۰۷/۲۲
شناسایی ۴۸۰ هزار نفر دارای معلولیت متوسط به بالا در روستاهای کشور
مدیرکل دفتر توانمندسازی معلولان سازمان بهزیستی کشور با بیان اینکه رفع بسیاری از مشکلات معلولان و نابینایان مستلزم اجرای قانون جامع حمایت از حقوق افراد دارای معلولیت است، گفت: برای اجرای قانون حمایت از معلولان براساس برآورد اولیه ۱۲ هزار میلیارد تومان در سال مورد نیاز بود که از این رقم ۱۱۰۰ میلیارد تومان تخصیص داده شد که تاکنون مبلغی از این اعتبار پرداخت نشده است.
۱۳۹۸/۰۷/۱۴
آیین‌نامه ماده ۲ قانون حمایت از حقوق معلولان با گذشت ۱۹ ماه از تصویب قانون ابلاغ نشد/ ارجاع مجدد به آیین نامه به وزارت کار
ایلنا: آیین‌نامه اجرایی ماده ۲ قانون حمایت از معلولان توسط اداره حقوقی نهاد ریاست جمهوری به دلیل ایرادات ساختاری به وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ارجاع داده شد.
۱۳۹۸/۰۷/۱۳ / قانون حمایت از معلولان / مناسب سازی
آیا بهزیستی بین معلولان فرق می‌گذارد؟
معاون توانبخشی سازمان بهزیستی کشور با تاکید بر اینکه نگاه قانون «حمایت از حقوق معلولان» به همه گروه‌های معلولیت یکسان است، گفت: منظور از مناسب‌سازی در قانون نیز تنها محدود به مناسب‌سازی فضاهای فیزیکی نیست و حتی آموزش نحوه برخورد صحیح با معلولان را نیز شامل می‌شود.
۱۳۹۸/۰۷/۱۰ / قطع انگشت دست نوزاد / قانون حمایت از معلولان / طرح ترافیک جدید / آلودگی هوا / اربعین ۹۸ / روز جهانی عاری از خشونت / بسته اخبار اجتماعی ایسنا
از تکذیب ایدز در لردگان با سرنگ مشترک تا کاهش ساعت کاری معلولان
تکذیب ابتلای تعدادی از اهالی یک روستا به HIV به علت سرنگ آلوده،کاهش ۶۸ میلیاردی درآمد شهرداری با طرح ترافیک جدید، کاهش ساعت کاری معلولان شاغل و کارمندان دارای معلول در خانواده، واکنش وزیربهداشت به حادثه قطع انگشت دست نوزاد در یکی از بیمارستان‌ها، غیبت موجه دانش آموزان و معلمان زائر اربعین و تاثیر مثبت طرح ترافیک جدید بر کاهش آلودگی هوای پایتخت سرخط برخی اخبار امروز اداره اجتماعی ایسنا است.
۱۳۹۸/۰۷/۱۰ / قانون حمایت از معلولان / قبادی دانا / سازمان بهزیستی
کاهش ساعت کاری معلولان شاغل و کارمندان دارای معلول در خانواده
قانون ۳۴ ماده‌ای حمایت از حقوق معلولان، قانونی جامع است که بعد از…
۱۳۹۸/۰۷/۰۷
حمایت‌ از اشتغال معلولان درواقع به نفع کارفرمایان است/۳۰ هزار میلیارد تومان بودجه برای اجرای قانون لازم است/ تعلل در تشکیل صندوق حمایت از فرصت‌های شغلی
خیرالله شهبازی می‌گوید: دیگر زمانی برای فرصت‌سوزی نداریم. خیلی از افراد دارای معلولیت این روزها مشکلات معیشتی زیادی دارند و هرچه سریعتر باید آیین‌نامه‌های مربوط به قانون حمایت از معلولان ابلاغ شود. البته دولت وعده‌ای مبنی بر ابلاغ آن داده است. بهزیستی و دیگر سازمان‌ها و افراد دارای معلولیت باید تکلیفشان را بدانند.
۱۳۹۸/۰۷/۰۴
چه تصمیماتی درباره صندوق فرصت‌های شغلی و مسکن معلولان گرفته شد؟/ برخی تشکل‌ها از حضور در کمیته هماهنگی و نظارت بر اجرای قانون حمایت از معلولان منع شدند
فعالان حقوق افراد دارای معلولت تاکنون انتقاد شدید به صداوسیما داشتند که ۵ ساعت در هفته را که قانون حمایت از معلولان تصریح دارد، اختصاص نداده‌اند. صداوسیما نیز در پاسخ به آنان بیان کرد که ما در تولید نمی‌توانیم سرمایه‌گذاری کنیم، بلکه در پخش اگر برنامه‌هایی توسط بهزیستی یا سازمان‌های دیگر تهیه شده باشد، مشکلی نداریم.
۱۳۹۸/۰۷/۰۱
جهانگیری: دشمن با تمام توان خود به میدان آمده تا از فروش نفت ایران جلوگیری کند، اما حمایت از معلولان نباید کاهش یابد
شفقنا- معاون اول رئیس جمهوری قانون حمایت از معلولان را از قوانین مترقی و مایه افتخار نظام جمهوری اسلامی دانست و گفت: روند تصویب این قانون یعنی از اولین تلاش‌ها و پیگیری‌های خود معلولان تا تهیه لایحه در دولت و سپس تصویب آن در مجلس شورای اسلامی با نهایت دقت انجام شده است که همه باید تلاش کنیم به نحو مناسبی […]
۱۳۹۸/۰۷/۰۱
تأخیر در ارائه گزارش عملکرد دستگاه‌ها در رابطه با نحوه اجرای قانون حمایت از معلولان پذیرفتنی نیست
معاون اول رئیس جمهور قانون حمایت از معلولان را از قوانین مترقی و مایه افتخار نظام جمهوری اسلامی دانست و گفت: روند تصویب این قانون یعنی از اولین تلاش‌ها و پیگیری‌های خود معلولان عزیز و شریف تا تهیه لایحه در دولت و سپس تصویب آن در مجلس شورای اسلامی با نهایت دقت انجام شده است که همه باید تلاش کنیم به نحو مناسبی اجرایی شود.
۱۳۹۸/۰۷/۰۱ / اسحاق جهانگیری / معاون اول رئیس جمهور / دولت دوازدهم
موضوع مسکن معلولان باید با جدیت پیگیری و به نتیجه مطلوب برسد
معاون اول رئیس جمهور در اولین نشست کمیته هماهنگی و نظارت بر اجرای قانون حمایت از معلولان گفت: موضوع مسکن معلولان باید با جدیت پیگیری و به نتیجه مطلوب برسد.
۱۳۹۸/۰۷/۰۱ / اسحاق جهانگیری / قانون حمایت از حقوق معلولان / معلولان
جهانگیری: دولت تلاش می‌کند حمایت‌ها از معلولان کاهش نیابد
معاون اول رئیس جمهور قانون حمایت از معلولان را از قوانین مترقی و مایه افتخار نظام جمهوری اسلامی دانست و گفت: روند تصویب این قانون یعنی از اولین تلاش‌ها و پیگیری‌های خود معلولان عزیز و شریف تا تهیه لایحه در دولت و سپس تصویب آن در مجلس شورای اسلامی با نهایت دقت انجام شده است که همه باید تلاش کنیم به نحو مناسبی اجرایی شود.
۱۳۹۸/۰۶/۰۹
مانع‌تراشی برای حضور فعالان صنفی در کمیته نظارت بر اجرای قانون حمایت از معلولان/ بند ۱۷ ماده ۳۱ قانون را اجرا کنید!
ایلنا: حبیب مهدوی گفت: چرا بهزیستی قبل از تصویب قانون به فکر تشکیل شبکه ملی نبوده است و حالا که یک سال است شبکه ملی سازمان‌های مردم‌نهاد ناشنوایان ایران تشکیل شده و طبق ماده ۳۱ می‌تواند عضو ناظر در کمیته هماهنگی و نظارت بر اجرای قانون بفرستد، از پذیرش نمایندگان معلولان سر باز می‌زند؟
۱۳۹۸/۰۶/۰۳
پژمانفر خبر داد: دستور وزیربهداشت برای پیگیری قانون حمایت از معلولان
نماینده مردم مشهد در مجلس گفت: معلولین علاوه بر نیازهایی که همه مردم در کشور در حوزه درمان دارند، نیازمند خدمات توانبخشی جسمی و روحی هستند.
۱۳۹۸/۰۵/۳۱
قوانین حمایت از معلولان اجرا نمی شود/ بانک‌ها و صداوسیما معلولان را استخدام نمی‌کنند؛ بخش خصوصی که هیچ!
شفقنا- درحالی که قانون حمایت از حقوق معلولان با بیش از ۳۴ ماده در دولت به تصویب رسید، اما این قانون در حد ۴ یا ۵ بند به صورت نصفه نیمه اجرا شده است. حقوق مغفول مانده معلولان حتی وقتی تبدیل به سند «قانون حمایت از معلولان» می‌شود و به لیست افتخارات دولت دوازدهم وارد می‌شود نیز پا فراتر از […]
۱۳۹۸/۰۵/۲۹
قوه قضاییه اجرای قانون حمایت از معلولان را پیگیری کند/ حتی در سرشماری‌ها حاضر نیستند معلولان را بشمارند
«قانون حمایت از معلولان» پس از تصویب مجلس دهم در اسفند ماه سال ۹۶ و تایید شورای نگهبان، توسط رئیس‌جمهور به دستگاه‌های مرتبط ابلاغ شد اما همچنان مواد مهمی از این قانون اجرایی نشده است.
۱۳۹۸/۰۵/۰۶ / دادگستری / کرمان / ایرنا / معلولان
تدابیر مناسب سازی اماکن شهری برای توانجویان اتخاذ شود
کرمان - ایرنا - رئیس کل دادگستری استان کرمان از رسیدگی به مشکلات حقوقی و قضائی توانجویان این استان خبر داد و گفت: اتخاذ تدابیر لازم به منظور اجرای قانون حمایت از معلولان و مناسب سازی اماکن شهری برای این قشر از جامعه یک ضرورت غیرقابل انکار است که باید مورد توجه مسئولان قرار گیرد.
۱۳۹۸/۰۳/۱۸
لزوم پوشش بیمه‌ای خدمات توانبخشی بیماران MS
مدیرکل مراکز روزانه و شبانه سازمان بهزیستی با اشاره به قانون حمایت از معلولان گفت: امیدواریم خدمات توانبخشی برای بیماران MS تحت پوشش بیمه قرار گیرد.
۱۳۹۸/۰۳/۰۸ / بهزیستی / معلولان
بودجه درنظر گرفته شده برای لایحه حقوق معلولان کم است
تهران – ایرنا – معاون توانبخشی سازمان بهزیستی کشور با اشاره به پیش بینی یک هزار و 200 میلیارد تومان برای اجرای قانون حمایت از معلولان، گفت: این عدد بسیار کم است.
۱۳۹۸/۰۲/۱۴
گفتاردرمانی پوشش بیمه‌ای ندارد
تهران- ایرنا- مشاور وزیر بهداشت در امور توانبخشی گفت: با مراجعه فرد به کلینیک‌ها و مراکز درمانی برای دریافت خدمات گفتار درمانی باید تمام خدمات مورد نیاز او تحت پوشش بیمه قرار گیرد، اما با وجود بندی از قانون حمایت از معلولان، پوشش بیمه‌ای به دلیل عدم پیش بینی منابع مالی وجود ندارد.
۱۳۹۷/۱۲/۲۰
نهضت معلولان چطور پیروز شد
امسال برای اولین‌بار در تاریخ،بودجه خاصی برای اجرای قانون حمایت از معلولان لحاظ شد
۱۳۹۷/۱۲/۱۹
اجرای کامل قانون حمایت از معلولان سیاست ما است/ افزایش ۶۰ درصدی اعتبار سال ۹۸ نسبت به سال گذشته
ایلنا: معاون توانبخشی سازمان بهزیستی تاکید کرد: سال سختی داشتیم و سال سختی نیز پیشرو داریم اما اعتبارات سال آینده نسبت به سال گذشته ۶۰ درصد افزایش داشته است که بخشی از آن به اجرای قانون حمایت از معلولان اختصاص دارد.
۱۳۹۷/۱۲/۱۹
اجرای قانون جامع معلولان 12هزار میلیارد تومان اعتبار می خواهد
تهران- ایرنا- رئیس سازمان بهزیستی گفت: برای اجرای قانون حمایت از معلولان 12 هزار و 500 میلیارد تومان اعتبار نیاز داریم.
۱۳۹۷/۱۲/۱۹
یک میلیون و ۴۱۵ هزار معلول در کشور/ اجرای قانون حمایت از معلولان، نیازمند بودجه است
ایلنا: قبادی دانا با بیان اینکه اجرای قانون جامع حمایت از معلولان نیازمند تامین بودجه است، گفت: یک میلیون و ۴۱۵ هزار معلول داریم که ۸۰۰ هزار مورد معلولیت شدید دارند. از این تعداد ۲۵ هزار نفر حق پرستاری و ۴۰ درصد حقوق می‌گیرند.
۱۳۹۷/۱۲/۱۴
کمک دولت به کارفرمایان در قبال جذب افراد دارای معلولیت/ بررسی پیشنهاد آیین‌نامه معافیت مالیاتی ۵۰ درصد حقوق و مزایای اولیای معلولان شدید
ایلنا: کمیسیون اجتماعی دفتر هیئت دولت در حال بررسی آیین نامه پیشنهادی ماده (۱۳) قانون حمایت از معلولان مصوب سال ۱۳۹۶ با موضوع پرداخت حق بیمه سهم کارفرمایان بخش غیردولتی و بیمه سهم خویش فرمایی افراد دارای معلولیت است.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •