جمعه, ۱۳ تیر, ۱۳۹۹ / 3 July, 2020
قطارهای خط 4
بررسی علت واژگونی قطارهای مسافربری و باری | ریل‌دزدی توسط معتادان صحت دارد؟
۱۳۹۹/۰۳/۱۱
بررسی علت واژگونی قطارهای مسافربری و باری | ریل‌دزدی توسط معتادان صحت دارد؟
معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی غرب استان تهران درباره علت خروج قطارهای مسافربری و باربری از خط آهن و احتمال ریل‌دزدی توسط معتادان متجاهر توضیحاتی داد.
۱۳۹۹/۰۳/۱۱
ریل دزدی توسط معتادان!
معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی غرب استان تهران درباره علت خروج قطارهای مسافربری و باربری از خط آهن و احتمال ریل دزدی توسط معتادان متجاهر توضیحاتی داد.
کاهش سرفاصله حرکت قطارهای خط ۳ متروی تهران
۱۳۹۹/۰۲/۳۱
کاهش سرفاصله حرکت قطارهای خط ۳ متروی تهران
مدیرعامل شرکت بهره‌برداری مترو تهران و حومه از کاهش سرفاصله حرکت قطارهای خط ۳متروی تهران در راستای مقابله با ویروس کرونا خبر داد.
بهره‌برداری از پایانه زیرزمینی قطارهای شهری، درنیمه دوم سال‌جاری
۱۳۹۹/۰۲/۳۰
بهره‌برداری از پایانه زیرزمینی قطارهای شهری، درنیمه دوم سال‌جاری
مدیرعامل شرکت متروی تهران از بهره‌برداری از تنها پایانه زیرزمینی قطارهای شهری درکشور با نام «پایانه اکباتان» در غربی‌ترین نقطه خط ۴ متروی تهران تا نیمه دوم سال‌جاری خبر داد. به گزارش همشهری، علی امام گفت: «عملیات اجرایی ساخت این پایانه با ۶۵ درصد پیشرفت در جریان است. این پایانه در غربی‌ترین نقطه خط ۴ متروی تهران و در محدوده شهرک اکباتان واقع شده است.» امام با اشاره به اینکه مساحت پایانه اکباتان حدود 70هزار مترمربع است، ادامه داد: «این پایانه نخستین و تنها پایانه زیرزمینی قطارهای شهری در کشور است …
پایانه زیرزمینی قطارهای شهری با زیربنای 70 هزار مترمربع به بهره‌برداری می‌‌رسد
۱۳۹۹/۰۲/۲۹ / شهر تهران / مترو / متروی تهران
پایانه زیرزمینی قطارهای شهری با زیربنای 70 هزار مترمربع به بهره‌برداری می‌‌رسد
مدیرعامل شرکت راه‌آهن شهری تهران از بهره‌برداری از تنها پایانه زیرزمینی قطارهای شهری با زیربنای 70 هزار مترمربع در کشور با نام «پایانه اکباتان» در غربی‌ترین نقطه خط 4 متروی تهران تا نیمه دوم سال جاری خبر داد.
معمای اجرای فاصله‌گذاری در مترو؛ خط تهران- کرج به شدت شلوغ است
۱۳۹۹/۰۱/۳۱ / مترو / شهرداری تهران / ویروس کرونا / ستاد ملی مقابله با کرونا
معمای اجرای فاصله‌گذاری در مترو؛ خط تهران- کرج به شدت شلوغ است
مهر نوشت: مدیرعامل شرکت بهره برداری مترو تهران و حومه، از کاهش سرفاصله حرکت قطارهای خط دو مترو در راستای مقابله با ویروس کرونا خبر داد.
2 اقدام مترو پایتخت برای کاهش خطر کرونا
۱۳۹۹/۰۱/۳۰ / پایتخت / ترافیک / مترو / مسافران / وزیر بهداشت
2 اقدام مترو پایتخت برای کاهش خطر کرونا
همزمان با لغو طرح ترافیک تا نابودی کرونا در تهران، مترو از امروز سرفاصله قطارهای خط 2 را نیم دقیقه کاهش می‌دهد و به 3 دقیقه می‌رساند.
استفاده از دستگاه مه‌پاش حرارتی برای ضدعفونی قطارهای مترو
۱۳۹۸/۱۲/۱۹ / مترو / شهر تهران / ویروس کرونا
استفاده از دستگاه مه‌پاش حرارتی برای ضدعفونی قطارهای مترو
مدیریت ارتباطات شرکت بهره برداری مترو تهران اعلام کرد: تیم‌های آتش‌نشانی محل استقرار پرسنل عملیات و تعمیرات قطارهای خط دو مترو و پایانه غرب را با دستگاه فوگر (مه‌پاش) حرارتی ضدعفونی کردند.
ضدعفونی قطارهای مترو با دستگاه فوگر حرارتی
۱۳۹۸/۱۲/۱۹ / شهرداری تهران / مترو / ویروس کرونا
ضدعفونی قطارهای مترو با دستگاه فوگر حرارتی
مدیریت ارتباطات وامور بین الملل شرکت بهره برداری مترو تهران اعلام کرد: تیم‌های آتش‌نشانی محل استقرار پرسنل عملیات و تعمیرات قطارهای خط دو مترو و پایانه غرب (صادقیه) را با دستگاه فوگر حرارتی ضدعفونی کردند.
تصاویر | بهره‌برداری از تجهیزات بومی که سرفاصله‌ قطارهای مترو را کاهش می‌دهد
۱۳۹۸/۱۱/۳۰
تصاویر | بهره‌برداری از تجهیزات بومی که سرفاصله‌ قطارهای مترو را کاهش می‌دهد
پست برق فشار قوی نوبنیاد در خط ۳ متروی تهران که برخی از تجهیزات آن مانند سوئیچ‌گیرهای فشار متوسط و فشار ضعیف، شارژر و اینورتر نتیجه تلاش متخصصان ایرانی است، به بهره‌برداری رسید.
ماجرای حذف یک ایستگاه مهم از خط ۳ متروی تهران چه بود؟
۱۳۹۸/۱۱/۱۲
ماجرای حذف یک ایستگاه مهم از خط ۳ متروی تهران چه بود؟
زمانی که خط ۳ مترو تهران روی نقشه‌های راهنمای داخل قطارهای مترو ظاهر شد، در تقاطع ایستگاه امام علی(ع) با خط ۳، یک ایستگاه جانمایی شده بود. اما هرچه از راه‌اندازی ایستگاه‌های خط ۳ گذشت، خبری از این ایستگاه نشد تا سرانجام از روی نقشه‌ها نیز حذف شد.
فارس من|تردد روزانه 26 رام قطار ‌در مسیر‌ تهران-ورامین‌-گرمسار/امسال 6 قطار اضافه شد
۱۳۹۸/۱۰/۲۴
فارس من|تردد روزانه 26 رام قطار ‌در مسیر‌ تهران-ورامین‌-گرمسار/امسال 6 قطار اضافه شد
معاون مسافری راه‌آهن گفت: در سال 98 تعداد 6 رام قطار به قطارهای قبلی مسیر ریلی تهران-ورامین-پیشوا-گرمسار افزوده و موجب رشد 15 درصدی صندلی ایجادی شد و بدین ترتیب روزانه 26 رام قطار در این خط ریلی فعال است.
کاهش سرفاصله قطارهای مترو به ۲ دقیقه برای افزایش جابجایی مسافرها
۱۳۹۸/۱۰/۱۶ / شهادت سردار سلیمانی / وحدت در برابر دشمن
کاهش سرفاصله قطارهای مترو به ۲ دقیقه برای افزایش جابجایی مسافرها
مدیر روابط عمومی شرکت بهره برداری مترو از کاهش سرفاصله‌های قطارهای خط ۴ به ۲ دقیقه برای افزایش سرویس دهی به شرکت کنندگان در مراسم تشییع پیکر سپهبد قاسم سلیمانی خبر داد.
قطارهای فوق‌العاده به خطوط متروی تهران اعزام شد
۱۳۹۸/۱۰/۱۶ / تئاتر شهر / ترافیک / روابط عمومی / مترو / شهید سپهبد قاسم سلیمانی
قطارهای فوق‌العاده به خطوط متروی تهران اعزام شد
ایلنا نوشت: مدیرکل روابط عمومی شرکت بهره برداری متروی تهران از اعزام قطارهای فوق العاده به ویژه در خط ۴ متروی تهران با توجه به ازدحام جمعیت در ایستگاه ها خبر داد.
۱۳۹۸/۱۰/۰۹
به‌زودی پیشرو‌ترین قطار برقی در سطح شهرهای جدید افتتاح خواهد شد
مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید با بیان اینکه در سطح جهان توسعه حمل‌و‌نقل ریلی، مقدم بر توسعه شهرهای پیرامونی است‌‌، گفت: متاسفانه ما ابتدا به توسعه شهر و احداث شهرهای جدید پرداخته‌ایم و بعد از آن به فکر توسعه حمل‌ونقل افتادیم‏. وی گفت: به هر حال توسعه و توجه به احداث خطوط برقی از آغاز دولت دوازدهم همواره از اولویت‌های شرکت عمران شهرهای جدید بوده و بخش عمده منابع داخلی شرکت به این سمت هدایت شده است. برای مثال فقط در خصوص قطار برقی هشتگرد در ۹ ماهه اول سال جاری حدود ۲۰۰ میلیارد تومان از منابع داخلی شرکت عمران شهرهای جدید را استفاده کرده‌ایم. معاون وزیر راه‌وشهرسازی گفت: شهر جدید هشتگرد جزو شهرهای جدیدی است که اواخر دهه ۶۰ برای پاسخگویی به نیاز اسکان شهر تهران مکان‌یابی شد. این شهر علی‏رغم ظرفیت …
ازدحام، دلیل عدم توقف قطار‌های خط ۴ در سه ایستگاه
۱۳۹۸/۱۰/۰۷ / مترو / قطار مترو
ازدحام، دلیل عدم توقف قطار‌های خط ۴ در سه ایستگاه
مسؤولان مترو تهران دلیل عدم توقف برخی از قطارهای مترو را در سه ایستگاه خط 4 روانسازی ترافیک اعلام کردند.
مدیر مترو پایتخت: لرزش ساختمان‌ها به هنگام حرکت قطارهای مترو جدی نیست
۱۳۹۸/۱۰/۰۲
مدیر مترو پایتخت: لرزش ساختمان‌ها به هنگام حرکت قطارهای مترو جدی نیست
مدیرعامل شرکت راه آهن قطار شهری تهران و حومه با تایید لرزش برخی واحدهای مسکونی به واسطه حرکت قطارهای مترو گفت: برای رفع این مشکل باید خط را تعطیل و ریل را جمع آوری کرد که بخاطر جدی نبودن این مشکل نیاز به اقدامی نیست.
۱۳۹۸/۰۹/۲۷
فرانسه در «روز سیاه» اعتصاب
سیزدهمین روز متوالی از اعتصاب‌های فراگیر کارکنان در بخش‌های دولتی و خصوصی فرانسه از بامداد دیروز آغاز شد.اعتصاب سراسری در اعتراض به لایحه دولتی اصلاح قانون بازنشستگی در فرانسه قرار بود در این روز که آن را «روز سیاه» اعتصاب نامیده‌اند، به اوج خود برسد. مهم‌ترین اتحادیه‌های صنفی و کارگری فرانسه به جز اعتصاب، فراخوانی نیز برای راهپیمایی در این روز در پاریس صادر کرده‌اند. انتظار می‌رود نظیر چنین تظاهراتی در شهرهای دیگر فرانسه نیز برگزار شود.به گزارش یورونیوز، اعتصاب بزرگ فرانسه احتمالا از دیروز ابعاد وسیع‌تری خواهد یافت زیرا بزرگ‌ترین اتحادیه صنفی فرانسه یعنی «س‌اف‌دت» نیز برای نخستین بار از آغاز اعتراض‌ها برای شرکت در این حرکت فراخوان داده است.در روز سه‌شنبه ۵۰ درصد از معلمان مقطع دبستان قصد پیوستن …
۱۳۹۸/۰۹/۲۳ / خطوط ریلی / پورابراهیمی / راه‌آهن / اخبار اقتصادی - کرمان / استانی-اقتصادی
افزایش قطارهای «کرمان - مشهد» و «کرمان - تهران»
نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی ارتقای کیفیت واگن های مسافربری استان را مورد تاکید قرار داد و گفت: دو خط جدید کرمان به مشهد و کرمان به تهران را لازم داریم.
۱۳۹۸/۰۹/۲۰
علت ازدحام در مترو دروازه دولت | تاثیر افزایش قیمت بنزین بر میزان مسافران مترو
مدیر ارتباطات شرکت بهره‌برداری مترو تهران در مورد ازدحام جمعیت در ایستگاه‌های مترو و تأخیر قطارهای خط یک، گفت: در مدت چند روز اخیر به علت گرانی بنزین، تعداد مسافران مترو رو به افزایش است.
۱۳۹۸/۰۸/۱۹
محسن هاشمی: مشکل مترو تهران حاد است/ عدم اجرای قوانین، موجب تشدید آلودگی هوا می‌شود
رئیس شورای شهر تهران با اشاره به مشکلات حاد قطارهای مترو در پایتخت گفت: اختلال در حرکت یک قطار یا واگن کل خط و حتی شبکه مترو را دچار اختلال می‌کند
۱۳۹۸/۰۸/۱۸
اختلال در خط 2 مترو صدای مسافران را در آورد/شهرداری: مشکل بر طرف شد
مدیر روابط عمومی شرکت بهره‌برداری متروی تهران نقص فنی را علت اختلال در حرکت قطارهای خط 2 مترو اعلام کرد.
۱۳۹۸/۰۸/۰۷
مدیرعامل متروی تهران: خرابی قطارهای مترو عار نیست و نقطه ضعف محسوب نمی‌شود
مدیرعامل شرکت بهر‌برداری متروی تهران معتقد است؛ خرابی قطارها عار نیست و نقطه ضعف قطارهای تهران محسوب نمی‌شود و در همه خطوط متروی جهان این خرابی‌ها رخ می‌دهد. خط یک متروی تهران در هفته‌های گذشته با توقف‌های نسبتا طولانی در ساعات پیک حرکت روبرو بوده است که یکی از این توقف‌ها در ایستگاه شهید مفتح به گفته مدیر روابط عمومی متروی تهران به دلیل نقص فنی قطار،‌ منجر به توقف ده دقیقه‌ای قطار شد.
۱۳۹۸/۰۷/۰۸
افزایش فاصله حرکت قطارهای خط ۵ در روز جمعه ۱۲ مهر ماه ۹۸
همشهری‌آنلاین: فاصله حرکت قطارهای خط ۵ با آغاز فاز دوم عملیات بهسازی، در روز جمعه ۱۲ مهر ماه ۹۸ افزایش خواهد یافت.
۱۳۹۸/۰۷/۰۶
عکس / اولین قطار در خط ریلی ایران
در خطوط ریلی کشور ایران حدود یک قرن است که قطارهای باری و مسافری عبور می کنند. این عکس تاریخی اولین قطار راه آهن جمهوری اسلامی ایران را نشان می دهد.
۱۳۹۸/۰۷/۰۵ / حادثه قطار زاهدان تهران
محور ریلی زاهدان – تهران کی بازگشایی می‌شود؟
براساس آخرین اطلاعیه‌های شرکت راه‌آهن هنوز محور قطارهای زاهدان – تهران و تهران – زاهدان بازگشایی نشده و مسافران از زاهدان تا بم و بالعکس را با اتوبوس سفر می‌کنند و باقی‌مانده مسیر را از قطارهای این خط ریلی از بم به تهران و تهران تا بم استفاده می‌کنند
۱۳۹۸/۰۶/۳۰ / رضا رحمانی / وزارت صنعت معدن و تجارت / راه آهن / محمد اسلامی / وزارت راه و شهرسازی / اصفهان
سفر وزیر صنعت ، معدن و تجارت به اصفهان
ایرنا- اصفهان- رضا رحمانی وزیر صنعت، معدن و تجارت امروز به منظور شرکت در جلسات کشوری و استانی و بازدید و افتتاح چندین طرح اقتصادی به اصفهان سفر کرد. رحمانی همراه با وزیر راه وشهرسازی صبح روز شنبه ابتدا پایانه های بارهوایی(کارگو ترمینال) فرودگاه بین‌المللی شهید بهشتی اصفهان را افتتاح و بعد از میز ملی توسعه صادرات نساجی کشور رونمایی کرد. وی همچنین علاوه بر تجلیل از واحدهای نمونه صنعت و معدن استان اصفهان، خط تولید یک واحد اقتصادی تولید کننده پلیمر و کاغذ مصنوعی را افتتاح کرد و با حضور در شرکت ذوب آهن اصفهان در مراسم تحویل رسمی اولین محموله ریل قطارهای پرسرعت تولیدی ذوب آهن به شرکت ساخت وتوسعه زیر بناهای حمل ونقل کشور شرکت کرد.
۱۳۹۸/۰۶/۲۵
خطر بیخ گوش مسافران مترو/ مراقب ۱۲۰۰ «در» عجیب باشید
یکی از قطارهای مترو تهران دچار نقص فنی شد و جابجایی مسافران با در باز انجام گرفت. مشکل هرچند برای مسافران عجیب بود ولی برای معاون شهردار نه ؛ چراکه معتقد است در یک خط مترو ۱۲۰۰ در وجود دارد و احتمال خرابی همیشه هست.
۱۳۹۸/۰۶/۲۵ / شهردار تهران / شهر تهران / مترو
بازماندن درهای یکی از قطارهای مترو تهران در حال حرکت
یکی از قطارهای مترو تهران دچار نقص فنی شد و جابجایی مسافران با در باز انجام گرفت. معاون شهردار درباره این مسئله گفت: در یک خط مترو ۱۲۰۰ در وجود دارد و احتمال خرابی همیشه هست.
۱۳۹۸/۰۶/۰۲ / راه‌آهن / انرژی خورشیدی
اولین خط ریلی انرژی خورشیدی جهان آغاز به کار کرد
برخی از قطارهای انگلیس به تازگی روی خطوط ریلی‌ای که با انرژی خورشیدی کار می‌کنند، تردد می‌کنند.
۱۳۹۸/۰۵/۰۵
تشریح جزئیات حادثه آتش‌سوزی قطار در ایستگاه مترو شهید مدنی
مدیر ارتباطات و امور بین‌الملل شرکت بهره‌برداری مترو تهران جزئیات حادثه آتش‌سوزی یکی از قطارهای خط ۲ مترو تهران را اعلام کرد.
۱۳۹۸/۰۴/۱۵ / مدیرعامل شرکت راه‌آهن شهری تهران و حومه (مترو) / علی امام
چرایی ازدحام خط ۳ مترو
تهران- ایرنا- شلوغی ایستگاه‌های خط ۳ مترو، زمان طولانی‌تر سرفاصله حرکت در مقایسه با دیگر خطوط و نیز تاخیر قطارهای این مسیر خبرساز بوده است؛ مشکلی که مسئولان مترو پایتخت هم از آن گلایه دارند و می‌گویند اگر مدیران دوره قبل، امکانات مورد نیاز از جمله پایانه را برای این خط در نظر گرفته بودند امروز با این مشکلات مواجه نبودیم.
۱۳۹۸/۰۴/۱۲ / مشهد / راه آهن / تهران / ایرنا / اندیمشک / اهواز
مشکل مهمانداران قطار مسیر تهران-اهواز در دست پیگیری است
اهواز- ایرنا- مدیرکل راه آهن جنوب با اشاره به تجمع ظهر امروز تعدادی از مهمانداران قطارهای مسافر در خط تهران- اهواز گفت: مشکل این نیروهای شاغل در مسیر ریلی تهران – مشهد و ساکن در اندیمشک ، در حال پیگیری و بررسی است.
۱۳۹۸/۰۴/۰۹
11 خط مترو در تهران فعال می‌شود
مدیرعامل شرکت مترو تهران و حومه با بیان اینکه 4 خط جدید مترو به خطوط ریلی قطارهای درون‌شهری پایتخت اضافه می‌شود، گفت: در مجموع ۱۱ خط مترو خواهیم داشت.
۱۳۹۸/۰۲/۰۸
تشکیل شرکت قطارهای حومه‌ای در سال جاری/ راه‌آهن خط آهن سریع‌السیر تهران ـ اصفهان را نمی‌سازد
معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: در قانون بودجه امسال مجدداً ساخت خط آهن سریع‌السیر تهران ـ قم ـ ا صفهان به شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور واگذار شد.
۱۳۹۸/۰۱/۲۶ / داعش / اروپا / حملات تروریستی
داعش برای حملاتی در اروپا برنامه‌ریزی کرده است
به گزارش روزنامه دیلی میل، حالا داعش در حال برنامه‌ریزی برای تکرار این حملات هولناک در موجی جدید در سراسر اروپا است که حمله با شبکه قطارهای تندروی آلمان و یک خط لوله نفت در سوییس را شامل می‌شود.
۱۳۹۸/۰۱/۲۴
حرکت قطارها در محور جنوب بزودی از سرگرفته می‌شود/ ساخت خط آهن شلمچه بصره امسال آغاز می‌شود/ شرکت قطارهای حومه‌ای امسال تأسیس می‌شود
سعید رسولی مدیرعامل شرکت راه آهن اعلام کرد: در حال حاضر صرفا خط آهن گرگان محدوده آق قلا و دو محور «بامدژ-آهودشت» و «نظامیه» در خوزستان مسدود و سایر محورهای ریلی باز و تردد در آنها جاری است و حرکت قطارها در محور جنوب بزودی از سرگرفته می‌شود.
۱۳۹۸/۰۱/۱۸
جابه‌جایی واگن‌های مترو برای راه‌اندازی خطوط ۶ و ۷/ معطلی مسافران به دلیل کمبود واگن‌ها
شهریهاشمی با اشاره به افتتاح بخشی از خط ۶ مترو گفت: در این خطوط از قطارهای خطوط قبلی استفاده می‌شود.
۱۳۹۸/۰۱/۱۲
مدیرکل راه‌آهن جنوب: خط آهن خوزستان زیر سیلاب نرفته، طرفین آن را آب فراگرفته
صنعتبرنا نوشت: عبدالکریم درویش زاده گفت: سرعت تردد قطارهای محور جنوب را به دلیل مسایل ایمنی در برخی مسیرها کاهش دادیم البته مشکل خاصی در تردد قطارها نداریم و تردد در جریان است.
۱۳۹۷/۱۲/۰۶
از وتوی قانون هوای پاک تا ورود اتوبوس و قطارهای نو به تهران
از وتوی قانون هوای پاک به نفع موتورسیکلت‌های فرسوده، لغو فروش شهر آفتاب و شهروند، تولید کارت ملی هوشمند ایرانی، برخورد پلیس با احتکار گوشت، ضرب و شتم برای ترک اعتیاد و ممنوعیت ورود داروهای بی‌کیفیت به بازار سر خط خبرهای اجتماعی ایسنا در ششم اسفند ماه است.
۱۳۹۷/۱۲/۰۴
کاهش ترافیک و مصرف سوخت، مهمترین دستاورد خط آهن قزوین - رشت
تهران- ایرنا- کاهش ترافیک در مسیر قزوین - رشت و دستاوردهای زیست محیطی ناشی از آن، استفاده از حمل و نقل ارزان و ایمن و صرفه جویی در مصرف سوخت از مهم ترین دستاوردهای آغاز سیر قطارهای مسافری و باری در این مسیر ریلی است.
۱۳۹۷/۱۱/۲۶
اسیدپاشی در متروی پاریس؛ مجروح حادثه در خطر مرگ
پلیس فرانسه از وقوع حادثه اسیدپاشی در یکی از قطارهای خط ۱ متروی پاریس خبر داد.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •