شنبه, ۳ آبان, ۱۳۹۹ / 24 October, 2020
قطع انگشت
۱۳۹۹/۰۶/۳۰
ماجرای ابلاغ حکم قطع انگشتان 4 سارق چه بود؟
گروه اجتماعی|ابلاغ رای قطع انگشتان 4 محکوم به بخش اجرای احکام زندان ارومیه با انتشار اخبار ضد و نقیضی در مورد این 4 محکوم همراه شده  و این در حالی است که به نظر می‌رسد با توجه به سابقه محکومان جای تامل در صدور این رای پررنگ‌تر شده است. این در حالی است که شرایط احراز سرقت حدی که در آن رای به قطع انگشت داده می‌شود دست‌کم ... شرط دارد و اجماع این شروط در یک سرقت به سادگی ممکن نخواهد شد.  با این حال خبرگزاری قوه قضاییه، میزان در پی انتشار اخباری از ابلاغ رای قطع انگشت 4 محکوم به واحد اجرای احکام زندان ارومیه خبری کوتاه منتشر کرد. در این خبر آمده است: «پیگیری‌های مرکز رسانه قوه قضاییه از دادگستری استان آذربایجان غربی نشان می‌دهد ادعای مطرح شده در برخی …
تکذیب قطع انگشت ۳ کودک به جرم سرقت
۱۳۹۹/۰۶/۲۹
تکذیب قطع انگشت ۳ کودک به جرم سرقت
قوه قضاییه قطع انگشت ۳ کودک به جرم سرقت را تکذیب کرد. مرکز رسانه قوه قضاییه جمعه شب خبر منتشره پیرامون اجرای حکم قطع انگشت دست سه کودک به جرم سرقت را کذب محض خواند. به گزارش مرکز رسانه قوه قضاییه، پیگیری‌های مرکز رسانه قوه قضاییه از دادگستری استان آذربایجان غربی نشان می‌دهد؛ ادعای مطرح شده در برخی رسانه‌های خارجی مبنی بر تأیید و اجرای حکم قطع انگشت دست سه کودک به جرم سرقت، صحت نداشته و این موج تبلیغاتی نیز در راستای ادامه پروژه فضاسازی رسانه‌ای غرب علیه رویکرد دستگاه قضا در مبارزه همه جانبه با فساد و ناامنی صورت گرفته است. بنا به این گزارش، مجرمان سارق مذکور بالای ۲۰سال سن دارند و هم اکنون در حال گذراندن دوران محکومیت خود هستند.
واکنش قوه قضاییه به ادعای تایید و اجرای حکم قطع انگشت دست سه کودک
۱۳۹۹/۰۶/۲۹
واکنش قوه قضاییه به ادعای تایید و اجرای حکم قطع انگشت دست سه کودک
مرکز رسانه قوه قضاییه می‌گوید: ادعای مطرح شده در برخی رسانه‌های خارجی مبنی بر تایید و اجرای حکم قطع انگشت دست سه کودک به جرم سرقت صحت ندارد.
تکذیب دروغ رسانه‌های سعودی ـ انگلیسی؛ قطع انگشتی در کار نیست!
۱۳۹۹/۰۶/۲۹ / قوه قضائیه
تکذیب دروغ رسانه‌های سعودی ـ انگلیسی؛ قطع انگشتی در کار نیست!
رسانه‌های سعودی ـ انگلیسی در تلاش برای القاء خبر قطع انگشتان سه مجرم سارق در زندان ارومیه بودند که مقام رسمی رسانه‌ای قوه قضائیه این خبر را تکذیب کرد؛ مجرمین سارق مورد اشاره، بالای ۲۰ سال سن دارند و هم‌اکنون در حال گذراندن دوران محکومیت خود هستند.
قطع انگشتان دست، تاوان اولین سرقت
۱۳۹۹/۰۵/۳۰
قطع انگشتان دست، تاوان اولین سرقت
گرچه مرد ۴۰ ساله به زندگی برگشت، اما به خاطر شدت برق گرفتگی و سوختگی شدید پزشکان مجبور به قطع ۵ انگشت دست راست او شدند.
کرونا باعث قطع انگشتان یک مرد شد!
۱۳۹۹/۰۵/۱۵
کرونا باعث قطع انگشتان یک مرد شد!
یک مرد کالیفرنیایی پس از ۶۴ روز بستری بودن در بیمارستان به قیمت از دست دادن انگشتان خود توانست کرونا را شکست دهد.
علل بروز شست کج چیست؟
۱۳۹۹/۰۴/۰۳ / شست کج / انحراف شست پا / آرتروز / سبک زندگی / پارسی خبر
علل بروز شست کج چیست؟
یک دکترای تربیت بدنی گفت: استفاده از کفش‌های پنجه تنگ (نوک باریک)، ارثی، صافی کف پا، بیماری‌های التهابی مثل روماتیسم مفصلی، قطع انگشتان مجاور شست پا، استفاده از کفش پاشنه بلند و افزایش سن و قد از مهمترین علل شست کج هستند.
۱۳۹۹/۰۲/۱۳ / کروناویروس
از دیابت یک به کووید ۱۹
«زن دیگری به خاطر قطع انگشت پایش بر اثر دیابت در بخش جراحی بیمارستان بستری است و دختر جوانش همراه اوست. آنها هم نگرانی‌های مشابهی دارند. زن می‌گوید: «اینجا بیمار مبتلا به کرونا بستری نمی‌کنند درست اما همین دیروز فهمیده بودند زنی که جراحی کرده کرونا داشته. شاید هم بعد از عمل مبتلا شده از کجا معلوم؟ برده‌اند طبقه پایین و ایزوله‌اش کرده‌اند.»
۱۳۹۸-۱۰-۰۵
گاندوزیستی انتخاباتی دلواپسان!
اصولگرایان از نوع دلواپس این روزها تلاش می‌کنند تا تغییراتی در نحوه تخریب رقیب انتخاباتی خودشان یعنی اصلاح‌طلبان ایجاد کنند چرا که حربه‌های قبلی آنها نه تنها نخ‌نما و عیان شده است بلکه از نتیجه عکس راهکارهای قبلی هراس دارند. آنها برای این مقطع انگشت خود را بر تخریب با ابزار صداوسیما گذاشته‌اند و هر روز بازی جدیدی دارند از جمله ایجاد هراس از ساخت گاندو شماره۲! آنها درصدد هستند از این پروژه برای رای‌آوری در انتخابات بهره ببرند.
۱۳۹۸/۰۹/۲۸ / چرخ گوشت / کودک / مشهد / انگشتان کودک
چرخ گوشت انگشتان کودک مشهدی را بلعید!
مدیر منطقه چهارم عملیات آتش نشانی مشهد از قطع انگشتان دست راست یک کودک ۲.۵ ساله پس از گیر کردن در چرخ گوشت روشن خبر داد.
۱۳۹۸/۰۹/۰۴
رأی عجیب برای خانم و آقای دکتر
خانم دکتری که باعث قطع انگشتان پای نوزاد تازه متولدشده و درنهایت مرگ او را رقم زده بود، از سوی نظام‌پزشکی به سه‌ماه محرومیت از طبابت محکوم شد. این حکم از سوی هیأت انتظامی این سازمان درخصوص پرونده‌ای صادر شد که از آذرماه ‌سال٩٧ به دنبال مرگ مشکوک و عجیب نوزاد چند روزه در یکی از بیمارستان‌های شمال تهران، به جریان افتاد.
۱۳۹۸/۰۷/۱۱
قطع انگشت نوزاد متولد شده توسط پرستار +ویدئو
ماجرای قطع شدن انگشت کوچک دست یک نوزاد تازه متولد شده توسط پرستار در بیمارستانی در شهریار بازتاب گسترده‌ای در ایران داشته داست.
۱۳۹۸/۰۷/۱۰
واکنش وزیر بهداشت به قطع انگشت یک نوزاد در یکی از بیمارستان‌ها
همشهری آنلاین: وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در واکنش به ماجرای قطع انگشت دست نوزادی در یکی از بیمارستان‌های غیردولتی شهریار اظهار کرد: برای پیگیری این ماجرا تیمی تعیین شده است و به محض ارائه گزارش، در صورت وقوع قصور با عامل مربوطه برخورد می‌کنیم.
۱۳۹۸/۰۷/۱۰ / قطع انگشت دست نوزاد / قانون حمایت از معلولان / طرح ترافیک جدید / آلودگی هوا / اربعین ۹۸ / روز جهانی عاری از خشونت / بسته اخبار اجتماعی ایسنا
از تکذیب ایدز در لردگان با سرنگ مشترک تا کاهش ساعت کاری معلولان
تکذیب ابتلای تعدادی از اهالی یک روستا به HIV به علت سرنگ آلوده،کاهش ۶۸ میلیاردی درآمد شهرداری با طرح ترافیک جدید، کاهش ساعت کاری معلولان شاغل و کارمندان دارای معلول در خانواده، واکنش وزیربهداشت به حادثه قطع انگشت دست نوزاد در یکی از بیمارستان‌ها، غیبت موجه دانش آموزان و معلمان زائر اربعین و تاثیر مثبت طرح ترافیک جدید بر کاهش آلودگی هوای پایتخت سرخط برخی اخبار امروز اداره اجتماعی ایسنا است.
۱۳۹۸/۰۷/۱۰ / علی نوبخت / قطع انگشت نوزاد
نامه نوبخت به ظفرقندی برای پیگیری قطع انگشت دست یک نوزاد
رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس در نامه‌ای به رئیس سازمان نظام پزشکی خواستار بررسی موضوع قطع انگشت یک نوزاد در یکی از بیمارستان‌های شهریار در محاکم انتظامی مربوطه شد.
۱۳۹۸/۰۷/۰۸
قطع قسمتی از انگشت دست نوزاد در بیمارستان فوق تخصصی!
روز چهارم مهرماه فرزندم «ر. ن» از اتاق زایمان به بخش منتقل و روز پنجم مهر ماه انگشت کوچک دخترم توسط یکی از پرستاران و به دلیل سهل انگاری در اتاق «ان. آی. سی. یو» قطع شد. ما ۲ الی ۳ ساعت پس از قطع انگشت فرزندم متوجه این حادثه شدیم، اما متاسفانه بیمارستان جراح نداشت!
۱۳۹۸/۰۷/۰۸ / بسته اجتماعی ایسنا
از ماجرای قطع انگشت دست یک نوزاد تا واکنش تاکسی‌های اینترنتی به دستورالعمل جدید
واکنش تاکسی‌های اینترنتی به دستورالعمل نظارتی جدید،ماجرای قطع انگشت دست یک نوزاد در بیمارستان شهریار،هشدار متخصصان انگلیسی درباره برخی کرم‌های روشن‌کننده،هشدار وزارت بهداشت درباره هورمون‌های رشد خارجی و ایجاد ممنوعیت‌های جدید برای واگذاری مراتع از مهمترین و پربازدیدترین اخبار اجتماعی ایسنا در هشتمین روز از مهرماه هستند.
۱۳۹۸/۰۷/۰۸
دادستان شهریار: مدعی العموم پیگیر پرونده قطع انگشت نوزاد شهریاری است
حمید عسگری پور در خصوص پرونده قطع انگشت نوزادی در بیمارستان شهریار گفت: هدف ما درمان این نوزاد است تا انگشت نوزاد به حالت اولیه برگردد و اگر نیاز به پیوند باشد انجام شود.
۱۳۹۸/۰۷/۰۷
خداحافظی با فک‌های خزری در ایران/ افزایش هزینه‌های امدادرسانی به دلیل «ترافیک»/ اعلان قرمز برای «مرجان‌ شیخ‌الاسلامی» و «روح‌الله زم»/ پذیرش ۷۰ درصد دانشجویان دندانپزشکی بر مبنای سهمیه‌ ارتباطی به سازمان …
ایلنا: خداحافظی با فک‌های خزری در ایران، افزایش هزینه‌های امدادرسانی به دلیل «ترافیک»، اعلان قرمز برای «مرجان‌ شیخ‌الاسلامی» و «روح‌الله زم»، پذیرش ۷۰ درصد دانشجویان دندانپزشکی بر مبنای سهمیه‌ ارتباطی به سازمان سنجش ندارد، «رشد عمودی شهر» باید کنترل و مدیریت شود، واکنش معاون شهردار به انتقاد پلیس درخصوص طرح ترافیک، ورود تیم بازرسی و نظارت وزارت بهداشت به ماجرای تلخ قطع انگشت نوزاد تازه متولدشده در بیمارستان، از جمله عناوین مهم‌ترین اخبار امروز ایلنا بود.
۱۳۹۸/۰۷/۰۷ / طالبان / افغانستان / انتخابات ریاست جمهوری افغانستان / خشنود خرمی / انتخابات ریاست‌جمهوری افغانستان (سپتامبر ٢٠١٩)
شرکت در انتخابات حتی به بهای قطع انگشتان
تهران - ایرنا - «خشنود خرمی»، یکی از شهروندان افغان، که به دلیل شرکت در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۱۴ افغانستان، از طرف طالبان مورد خشونت قرار گرفت و دو انگشت خود را از دست داد، با مرور خاطراتش، شرکت نکردن در انتخابات را امری توجیه ناشدنی عنوان کرد و گفت که رای دادن ثابت کردن وجود خویش در مقابل زندگی سیاسی و شهروندی است.
۱۳۹۸/۰۵/۲۰
قطع دست برای عامل دستبرد به 80 خانه
دیوان عالی کشور حکم قطع انگشتان دست سارقی را كه با همدستی یک دزد حرفه‌ای دیگر به 80 خانه دستبرد زده بود نقض کرد. حکم قطع دست متهم ردیف اول این پرونده به تأیید رسیده اما دیوان عالی کشور حکم قطع چهار انگشت متهم ردیف دوم را به دلیل اینکه...
۱۳۹۷/۱۲/۲۸
استقبال از چهارشنبه سوری با مواد محترقه - فرهاد شرف پور*
تهران- ایرنا- شنیدن انواع صداهای مهیب و ناهنجار در روزهای پایانی سال، عادتی است که طی دهه های اخیر، گوش های بسیاری از هموطنان را آزار داده و برخی از نوجوان را با آسیب چشم، سوختگی سر و صورت، قطع انگشت، آسیب دیدگی پرده گوش و سوختگی راهی بیمارستان کرده است.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •