پنجشنبه, ۲ بهمن, ۱۳۹۹ / 21 January, 2021
قیمت بلیت مترو
افزایش قیمت بلیت مترو و دیوار کوتاه مردم
۱۳۹۹/۰۹/۱۲ / افزایش قیمت بلیت مترو / بلیت مترو
افزایش قیمت بلیت مترو و دیوار کوتاه مردم
در روزهای اخیر شاهد اظهار نظرهای متعدد مسؤولان شهری تهران در خصوص افزایش قیمت بلیت مترو به قیمت ۵ هزار تومان به منظور تأمین هزینه‌های حمل‌ونقل عمومی هستیم؛ این در حالی است که دولت ۳۰ هزار میلیارد تومان به شهرداری بدهکار است.
گرانی بلیط مترو چقدر جدی است؟
۱۳۹۹/۰۹/۱۰ / بلیت مترو / گرانی بلیت مترو
گرانی بلیط مترو چقدر جدی است؟
هاشمی در پاسخ به سوال دیگری درباره اظهارات معاون حمل‌ونقل و ترافیک مبنی بر افزایش قیمت بلیت مترو به ۵هزار تومان گفت: ایشان توضیح دادند با توجه به افزایش قیمت‌ها و کاهش تعداد مسافر قیمت تمام شده بلیت افزایش پیدا کرده است. الان در فصل بودجه هستیم و باید یارانه دولت در این بخش دیده شود، بنابراین به نظرم آقای مناف هاشمی خیلی به موقع این موضوع را مطرح کردند که قیمت تمام شده مبلغ قبلی نیست و ۱۵ هزار تومان است.
قیمت تمام شده بلیت مترو ۱۵۰۰۰ تومان است/بلیت مترو گران نمی شود
۱۳۹۹/۰۹/۰۹ / شورای شهر تهران / قیمت بلیت مترو / افزایش قیمت
قیمت تمام شده بلیت مترو ۱۵۰۰۰ تومان است/بلیت مترو گران نمی شود
ریاست شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به اینکه در حال حاضر قیمت تمام شده بلیت مترو ۱۵۰۰۰ تومان شده است و همانند گذشته نیست، گفت: موضوعات مطرح شده به معنای گران شدن بلیت مترو نیست.
بلیت مترو گران نمی‌شود
۱۳۹۹/۰۹/۰۹ / رئیس شورای شهر تهران / محسن هاشمی
بلیت مترو گران نمی‌شود
ایلنا: رئیس شورای شهر تهران با اشاره به اظهارات اخیر معاون حمل ونقل و ترافیک شهرداری تهران مبنی بر افزایش قیمت بلیت مترو به ۵ هزار تومان گفت: منظور ایشان این نبود که…
مردم باید واقعیت‌ها را در مورد قیمت بلیت مترو بدانند/ احمدی‌نژاد ۲میلیارد دلار پول حمل و نقل عمومی را نداد
۱۳۹۹/۰۹/۰۸ / شورای شهر / بلیت مترو
مردم باید واقعیت‌ها را در مورد قیمت بلیت مترو بدانند/ احمدی‌نژاد ۲میلیارد دلار پول حمل و نقل عمومی را نداد
عضو شورای شهر تهران با بیان اینکه افکار عمومی باید واقعیت‌ها را درباره نرخ واقعی بلیت و مشکلات حمل و نقل بدانند، گفت: شهرداری روزانه ۱۰۰میلیارد تومان سوبسید بلیت مترو می‌دهد و درآمد مدیریت شهرداری نصف و هزینه‌ها دو برابر شده است.
مثلثی برای گران نشدن بلیت
۱۳۹۹/۰۹/۰۸
مثلثی برای گران نشدن بلیت
حامد فوقانی ـ دبیر گروه شهر هدف از نوشتن چند سطرزیر، دفاع از گفته‌های معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری تهران نیست؛ او که اواخر هفته گذشته به نوعی اعلام کرده بود قیمت بلیت مترو در پایتخت باید به 5هزار تومان برسد. آن هم در روزگاری که از یک‌سو مردم تحت شرایط سخت اقتصادی قرار دارند و از سوی دیگر، با همین شرایط پا به پای تصمیمات ستاد مقابله با کرونا و دولت حرکت می‌کنند تا ترمز شیوع پرسرعت کرونا کشیده شود. با وجود این، باید بررسی شود چرا سیدمناف هاشمی چنین مسئله‌ای را عنوان کرده و آیا به‌واقع قصد او، …
مخالفت با افزایش قیمت بلیت مترو
۱۳۹۹/۰۹/۰۶
مخالفت با افزایش قیمت بلیت مترو
سخنگوی شورای شهر تهران به اظهارات معاون شهردار تهران مبنی برافزایش قیمت بلیت مترو واکنش نشان داد. به گزارش ایلنا، علی اعطا در رشته توییتی نوشت: در تنگناها و فشارهای اقتصادی بی‌سابقه امروز، باید با تأمل بیشتر با مردم سخن گفت.امروز دیدم پیشنهاد افزایش قیمت بلیت مترو تا ٥ هزار تومان از زبان یکی از مسئولین محترم، تیتر بسیاری از رسانه‌ها شده است.فراموش نکنیم که مرجع تصویب که مرجع تصویب قیمت حمل‌ونقل عمومی، پارلمان شهرى متشکل از نمایندگان مردم درشوراى شهر است.همان شورایی که اخیراً با افزایش قیمت بلیت مترو و اتوبوس مخالفت کرد.در صحن، در مخالفت با افزایش قیمت حمل‌ونقل عمومی صحبت کرده بودم.
محسن هاشمی: موافق افزایش نرخ بلیت مترو نیستم
۱۳۹۹/۰۹/۰۵ / افزایش قیمت بلیت اتوبوس / افزایش قیمت بلیت مترو / محسن هاشمی
محسن هاشمی: موافق افزایش نرخ بلیت مترو نیستم
محسن هاشمی رئیس شورای شهر تهران در گفت‌وگو با فارس،‌درباره موضوع افزایش نرخ کرایه ناوگان حمل و نقل عمومی اظهار داشت: هنوز طرح یا لایحه‌ای در این زمینه به شورای شهر ارائه نشده است که اعضای شورا بررسی‌های لازم را در این زمینه انجام دهند.
گلایه سخنگوی شورای شهر از طرح مجدد افزایش قیمت بلیت مترو
۱۳۹۹/۰۹/۰۵ / شورای شهر / علی اعطا / مترو / اتوبوس
گلایه سخنگوی شورای شهر از طرح مجدد افزایش قیمت بلیت مترو
سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران گفت: مرجع تصویب قیمت حمل و نقل عمومی، شورای شهر است.
واکنش به پیشنهاد افزایش قیمت بلیت مترو | در فشارهای اقتصادی بی‌سابقه، با تامل بیشتر سخن بگوییم
۱۳۹۹/۰۹/۰۵ / شهرداری / شورای شهر / تهران / مترو تهران
واکنش به پیشنهاد افزایش قیمت بلیت مترو | در فشارهای اقتصادی بی‌سابقه، با تامل بیشتر سخن بگوییم
سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران نسبت به اعلام پیشنهاد افزایش قیمت بلیت مترو از سوی یکی از مسئولین واکنش نشان داد.
قیمت بلیت مترو 15 هزار تومان می شود؟ / معاون شهردار تهران توضیح داد
۱۳۹۹/۰۹/۰۴
قیمت بلیت مترو 15 هزار تومان می شود؟ / معاون شهردار تهران توضیح داد
معاون حمل و نقل ترافیک شهرداری تهران گفت: قیمت تمام شده بلیط ۱۵ هزار تومان است و باید در حد ۵ هزار تومان آنرا مردم بدهند.
قیمت واقعی بلیت مترو بیش از ۱۳ هزار تومان است
۱۳۹۹/۰۷/۱۵ / مترو / قیمت بلیت مترو
قیمت واقعی بلیت مترو بیش از ۱۳ هزار تومان است
اقتصادنیوز :‌ عضو کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران با اشاره به اینکه که اگر قیمت بلیت مترو و اتوبوس افزایش پیدا نکند باید خدمات کاهش پیدا کند، گفت: قیمت واقعی بلیت مترو در تهران بالای ۱۳ هزار تومان است و سهم یک سومی مسافران از این رقم چهار هزار تومان است که با توجه به شرایط اقتصادی مردم نمی توانیم درخواست چنین رقمی را داشته باشیم.
رفت‌وآمد در تهران گران‌تر می‌شود؟ / دولت بدهی‌اش در حوزه حمل‌ونقل را به شهرداری نمی‌دهد
۱۳۹۹/۰۷/۱۴ / شورای شهر تهران / شهرداری / مترو / اتوبوس / افزایش کرایه / محمود میر لوحی / حمل و نقل / تاکسی‌های اینترنتی / شورای شهر
رفت‌وآمد در تهران گران‌تر می‌شود؟ / دولت بدهی‌اش در حوزه حمل‌ونقل را به شهرداری نمی‌دهد
پرداخت نشدن سهم دولت برای حمل‌ونقل عمومی، باعث شده تا شورای شهر تهران به فکر افزایش دوباره قیمت بلیت مترو و اتوبوس‌ها بیفتد.
تصویب یک فوریت اصلاح نرخ بلیت مترو و کرایه خطوط اتوبوس و مینی بوس در تهران
۱۳۹۹/۰۷/۱۳ / شورای شهر تهران / قیمت بلیت مترو / اتوبوس / مینی‌بوس
تصویب یک فوریت اصلاح نرخ بلیت مترو و کرایه خطوط اتوبوس و مینی بوس در تهران
اعضای شورای اسلامی شهر تهران یک فوریت لایحه اصلاح نرخ بلیت مترو و کرایه خطوط اتوبوس و مینی بوس در تهران را با اکثریت آرا به تصویب رساندند.
قیمت بلیت مترو از امروز افزایش یافت
۱۳۹۹/۰۳/۰۱ / بلیت مترو / تهران
قیمت بلیت مترو از امروز افزایش یافت
مدیرعامل شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه از اعمال قیمت های جدید بلیت متروی تهران و حومه از امروز پنجشنبه ۱ خرداد ماه ۹۹ خبر داد.
بلیت متروی تهران و حومه هم گران شد + جزئیات
۱۳۹۹/۰۲/۳۱
بلیت متروی تهران و حومه هم گران شد + جزئیات
مدیرعامل شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه از تغییر قیمت بلیت متروی تهران و حومه از ابتدای خرداد ماه سال جاری خبر داد.
تغییر قیمت بلیت متروی تهران و حومه از ابتدای خردادماه ۱۳۹۹
۱۳۹۹/۰۲/۳۱ / مترو / فرنوش نوبخت / کارت بلیت
تغییر قیمت بلیت متروی تهران و حومه از ابتدای خردادماه ۱۳۹۹
نایب رئیس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه از تغییر قیمت بلیت متروی تهران و حومه از ابتدای خرداد ماه ۱۳۹۹خبر داد.
۱۳۹۹/۰۲/۱۵ / افزایش کرایه تاکسی / بلیت اتوبوس / حمل و نقل تهرانی ها / قیمت بلیت مترو / کرایه حمل و نقل عمومی
افزایش ۲۵ درصدی نرخ کرایه‌های حمل‌ونقل عمومی تهران از اول خرداد
به گزارش ایسنا، محمد علیخانی درباره زمان اجرای افزایش نرخ کرایه تاکسی و بلیت مترو و اتوبوس، گفت: طبق مصوبه «بودجه سال 1399 شهرداری تهران، سازمان‌ها و شرکت‌های تابعه» شورای اسلامی شهر تهران، اعمال افزایش نرخ کرایه حمل و نقل عمومی شهر تهران باید از ابتدای اردیبهشت سال جاری انجام می‌شد که بنابر دستور ستاد ملی مقابله با کرونا، این افزایش کرایه از ابتدای خرداد اعمال خواهد شد.
۱۳۹۸/۰۹/۲۵ / شهرداری تهران / قیمت بلیت مترو / متروی تهران
بلیت مترو در تمامی خطوط هفتگانه مترو نیم بهاء شد
مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه با اشاره به انتشار اخباری در فضای مجازی و برخی سایت‌های خبری مبنی بر عدم اجرایی شدن طرح نیم بها شدن بلیت مترو، ضمن تکذیب این خبر اعلام کرد: پس از ابلاغ مصوبه کارگروه کاهش آلودگی هوا، شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه به عنوان متولی نسبت به اجرای این مصوبه اقدام کرد.
۱۳۹۸/۰۹/۱۱
ماموریت ستاد تنظیم بازار به سازمان برنامه برای کاهش قیمت بلیت مترو و اتوبوس
بر اساس مصوبه ستاد تنظیم بازار، وزارت کشور و سازمان برنامه و بودجه برای کاهش هزینه حمل و نقل عمومی (بلیت اتوبوس و...)ماموریت گرفتند.
۱۳۹۸/۰۸/۰۹
بحران اقتصادی شیلی
تظاهرات وسیع در شیلی طی روزهای اخیر باعث تعجب کارشناسان اقتصادی شده است؛ زیرا شیلی در بین کشورهای منطقه آمریکای لاتین بهترین وضعیت را دارد. در سال‌های اخیر دولت‌های چپ‌گرا و راست‌گرا با انتخابات دموکراتیک به قدرت رسیده‌اند و اصلاحات بازارمحور را اجرا کرده‌اند. فقر در حال کاهش است و شاخص‌های اقتصادی در این کشور بهتر از دیگر کشورهای آمریکای لاتین است. اما آمارها همه چیز را نشان نمی‌دهند. نابرابری و فساد مالی در سال‌های اخیر افزایش یافته و مردم مشاهده می‌کنند عده‌ای کوچک هر روز ثروتمندتر می‌شوند و وضعیت مالی اکثر مردم خوب نیست. آنها مدتی صبر کردند تا تغییرات مورد نظرشان تحقق یابد؛ اما چنین نشده و آنها دچار ناامیدی شده‌اند. اوایل ماه جاری میلادی قانون افزایش محدود قیمت بلیت مترو کافی بود تا مردم …
۱۳۹۸/۰۸/۰۹
حضور تانک‌ها پس از پینوشه
در روزهای اخیر تظاهرات در شیلی ادامه پیدا کرده و این کشور تنها کشور آمریکای لاتین نیست که در شرایط بحرانی و ناآرامی به سر می‌برد. بسیار وسوسه‌کننده است که تصور کنیم شیلی در همان مسیری قرار گرفته که دیگر کشورهای آمریکای لاتین طی کرده‌اند، یعنی ناآرامی سیاسی، اما باید در برابر این وسوسه مقاومت کرد. تردیدی وجود ندارد که بین ناآرامی‌ها در شیلی طی روزهای اخیر و رویدادها در برخی کشورهای منطقه شباهت‌هایی وجود دارد. تظاهرات‌ها در شیلی متعاقب افزایش اندک قیمت بلیت مترو شروع شده و طی روزهای اخیر حداقل 20 تن کشته و صدها نفر دستگیر شده‌اند.
۱۳۹۸/۰۸/۰۹
تقسیم کیک عادلانه است؟
تصمیم دولت شیلی برای بالا بردن قیمت بلیت مترو به میزان 4 سنت معادل 30 پزو، در ابتدا در داخل و خارج این کشور مورد توجه قرار نگرفت. اما یک هفته بعد، دانش‌آموزان دبیرستانی تظاهرات چهار روزه‌ای را آغاز کردند و جمعیت‌ها خشمگین از جوانان در ایستگاه‌های مترو شکل گرفت. بدون هرگونه هشدار، بعد از ظهر روز ۱۸ اکتبر آنها ایستگاه‌ها را به آتش کشیدند، سپس نوبت به قطارهای مترو رسید. فروشگاه‌ها، داروخانه‌ها و ساختمان‌های دولتی نیز از خشم تظاهرات‌کنندگان در امان نمانده‌اند. طی روزهای اخیر صدها هزار نفر نتوانسته‌اند به محل کار خود بروند؛ اما آنها تظاهر‌ات‌کنندگان را مقصر نمی‌دانند. به باور آنها سوء‌مدیریت دولت در سال‌های اخیر عامل اصلی خشم مردم و حضور آنها در خیابان‌هاست.
۱۳۹۸/۰۸/۰۸
خشم و هیاهو در سراسر جهان
مجتبی پارسا| ناآرامی، سراسر دنیا را فرا گرفته است؛ هرجا به یک دلیلی. در لبنان، اعتراض معترضان از قراردادن مالیات روی پیام‌رسان‌هایی ازجمله واتس‌آپ و فساد آغاز شد. در شیلی، افزایش قیمت بلیت مترو و ناعدالتی شایع؛ در هنگ‌کنگ، لایحه استرداد مجرمان به چین و اقتدارگرایی باعث آغاز اعتراض‌ها شد....
۱۳۹۸/۰۷/۲۸
بازگشت سربازها به خیابان‌های سانتیاگو
پای ناآرامی‌ها به شیلی هم باز شد. مردم در این کشور به دلیل افزایش قیمت بلیت مترو به خیابان‌ها آمده‌اند و تاکنون سه نفر در فرایند سرکوب تظاهرات جان خود را از دست داده‌اند. این گزارش را در همین زمینه می‌بینید.
۱۳۹۸/۰۷/۲۷
اعتراضات در شیلی به دلیل افزایش مجدد قیمت بلیت مترو در سال جاری / همه ایستگاه های مترو تعطیل شد / در پایتخت، وضعیت فوق العاده اعلام شد
سباستین پینیه رئیس جمهور شیلی پس از یک روز خشونت و درگیری های ناشی از اعتراض به افزایش هزینه حمل و نقل در سانتیاگو وضعیت فوق العاده اعلام کرد. پیش از آنکه ایستگاه های مترو تعطیل شوند , فراخوان اعتراض به افزایش بهای بلیط مترو که از 800 پزو به 830 پزو در ساعات اوج مسافر رسید در قطارها منتشر شد. این در حالیست که پیش از این هم در ماه ژانویه بلیط مترو 20 پزو افزایش یافته بود.
۱۳۹۸/۰۵/۲۶
ارزش‌گذاری زمین پروژه گردشگری تنگ تکاب به قیمت بلیت مترو+متن نامه
با اعلام خبر ارزش‌گذاری زمین‌های پروژه گردشگری تنگ تکاب به قیمت 1200 تومان از سوی دبیر انجمن دوستداران طبیعت و محیط زیست خوزستان نماینده خوزستان و امام جمعه موقت بهبهان به این طرح واکنش نشان دادند.
۱۳۹۸/۰۵/۱۵ / شهرداری تهران
سازمان تعزیرات شهرداری تهران را به جزای نقدی محکوم کرد
تهران- ایرنا- سخنگوی سازمان تعزیرات حکومتی اعلام کرد: شهرداری تهران به علت افزایش قیمت بلیت مترو و عوارض ورود به محدوده طرح ترافیک، به جزای نقدی محکوم شده است.
۱۳۹۸/۰۵/۱۵ / طرح ترافیک / معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران / شهرداری تهران
سازمان تعزیرات به جای بازی رسانه‌ای به وظایف قانونی خود بپردازد
ساعتی پیش رسانه‌ها به نقل از سخنگوی سازمان تعزیرات حکومتی نوشتند که شهرداری تهران به علت افزایش قیمت بلیت مترو و عوارض ورود به محدوده طرح ترافیک به جزای نقدی محکوم شده است.
۱۳۹۸/۰۵/۱۱ / شهر هوشمند / شرکت دانش‌بنیان / پارک علم و فناوری خراسان رضوی / بوستان موضوعی دانش مشهد / شهرداری مشهد / قیمت بلیت مترو
بلیت مترو را با انجام حرکات ورزشی بگیرید
محققان یکی از شرکت‌های دانش‌بنیان مستقر در پارک علم و فناوری خراسان رضوی موفق به ساخت دستگاه دریافت بلیت مترو با انجام حرکات ورزشی شدند.
۱۳۹۸/۰۲/۰۹
زمان حضور مسافران در مترو محدود شد
مدیرعامل شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه از تغییر قیمت بلیت مترو بر مبنای پایین تر از نرخ تورم اعلامی از طرف مرکز آمار ایران از اردیبهشت ماه ۹۸ خبر داد
۱۳۹۸/۰۲/۰۹
کنترل بلیت در طول سفر با مترو/ حداکثر مدت حضور با هر بلیت ۲ ساعت است
مدیرعامل شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه از تغییر قیمت بلیت مترو بر مبنای پایین‌تر از نرخ تورم اعلامی از طرف مرکز آمار ایران از اردیبهشت ماه ۹۸ خبر داد.
۱۳۹۸/۰۲/۰۹
از ۹ اردیبهشت برای تاکسی و مترو باید پول بیشتری بپردازید
شهریاز صبح امروز، دوشنبه ۹ اردیبهشت، قیمت بلیت مترو و اتوبوس و کرایه تاکسی افزایش پیدا کرده است.
۱۳۹۸/۰۲/۰۹
افزایش قیمت بلیت مترو و اتوبوس از امروز| افزایش نرخ کرایه تاکسی به شرط نصب برچسب‌های جدید
مدیر عامل شرکت بهره برداری مترو تهران و مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی از اعمال قیمت های جدید بلیت مترو از امروز(دوشنبه) خبر داد.
۱۳۹۸/۰۱/۲۷
شکایت سازمان حمایت از مصرف کننده از شورای شهر به دلیل افزایش غیرقانونی قیمت بلیت مترو
باشگاه خبرنگاران جوان نوشت: هاشمی با اشاره به افزایش قیمت بلیت مترو در سال گذشته که مصوبه دولت را نداشت، گفت: سازمان حمایت از مصرف کننده به خاطر این موضوع از ما شکایت کرده است.
۱۳۹۸/۰۱/۲۷
پرونده شهرداری در تعزیرات برای افزایش قیمت بلیت مترو/ املاک شهرداری به روش قانونی پس گرفته شود
رئیس شورای اسلامی شهر تهران در خصوص زمان افزایش قیمت کرایه های تاکسی وضعیت املاک شهرداری تهران و برگزاری نمایشگاه پرمخاطب در مصلی توضیح داد.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •