چهارشنبه, ۳۰ مهر, ۱۳۹۹ / 21 October, 2020
قیمت خوراکی‌
تن ماهی، خامه و موز گران شدند
۱۳۹۹/۰۷/۱۲ / افزایش گرانی / قیمت خوراکی‌ها / قیمت کالاهای اساسی
تن ماهی، خامه و موز گران شدند
به گزارش ایسنا، مرکز آمار ایران تغییرات متوسط قیمت اقلام خوراکی منتخب برای گروه‌های مختلف خوراکی در مناطق شهریور اعلام کرد.
یک صبحانه ساده چند؟
۱۳۹۹/۰۷/۱۲ / صبحانه / هزینه / قیمت / قیمت صبحانه
یک صبحانه ساده چند؟
با مقایسه قیمت خوراکی‌های ساده برای صبحانه نگاهی به هزینه این وعده غذایی مهم در بین خانواده‌ها داشته ایم.
کدامیک از این گرانی‌ها به‌خاطر آمریکا است؟ + جدول
۱۳۹۹/۰۷/۰۶ / افزایش گرانی / قیمت خوراکی‌ها / قیمت کالاهای اساسی
کدامیک از این گرانی‌ها به‌خاطر آمریکا است؟ + جدول
نود اقتصادی با ارائه جدولی از وضعیت قیمت برخی خوراکی‌ها، با طرح این سوال که «آقای روحانی کدامیک از این گرانی‌ها بخاطر تحریم و آمریکاست؟» نوشت: مقایسه قیمت برخی اقلام خوراکی نشان می‌دهد طی ۶ ماه اخیر اغلب اقلام خوراکی رشد شدید قیمت را تجربه کرده‌اند، به‌طوریکه قیمت هر شانه ۳۰ عددی تخم‌مرغ با رشد ۱۴۵ درصدی از ۱۴ هزار و ۷۰۰ تومان در اوایل سال به ۳۶ هزار تومان در روزهای اخیر رسیده است.
قیمت خوراکی‌ها چقدر گران شده؟!
۱۳۹۹/۰۷/۰۵ / سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی / قیمت خوراکی‌ها / قیمت کالاهای اساسی
قیمت خوراکی‌ها چقدر گران شده؟!
به گزارش الف به نقل از سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران، مسعود شفیعی با اشاره به آخرین نتایج آمار و اطلاعات، نرخ تورم نقطه‌ای استان تهران در شهریور ماه ۱۳۹۹ را ۳۷.۴ درصد اعلام و اظهار کرد: منظور از نرخ تورم نقطه‌ای، درصد تغییر عدد شاخص قیمت، نسبت به ماه مشابه سال قبل است.  یعنی خانوارهای استان تهران به طور میانگین ۳۷.۴ درصد بیشتر از شهریور ۱۳۹۸ برای خرید یک «مجموعه کالاها و خدمات یکسان» هزینه کرده اند. نرخ تورم نقطه ای کل کشور در شهریور ماه ۱۳۹۹ عدد ۳۴.۴ اعلام شده است.
گرانی مواد خوراکی؛ خداحافظی با چرخ خرید و فروشگاه زنجیره‌ای
۱۳۹۹/۰۶/۲۹ / قیمت خوراکی‌ / گوشت / هزینه خانوار
گرانی مواد خوراکی؛ خداحافظی با چرخ خرید و فروشگاه زنجیره‌ای
بخش عمده هزینه‌ها که تقریبا یک سوم خرج خوراکی خانواده را تشکیل می‌دهد، به مواد پروتئینی مثل گوشت و مرغ اختصاص پیدا می‌کند. میوه و سبزیجات با سهم ۱۵۰ هزار تومانی در رتبه دوم قرار دارد و بعد از آن نوبت به برنج با سهم ۱۴۰ هزار تومانی می‌رسد. پر کردن یک سید خرید از مایحتاج خانواده به‌این ترتیب می‌تواند حدود یک میلیون تومان خرج بردارد. به‌همین خاطر از حالا به بعد احتمالا خانواده‌ها ترجیح می‌دهند روش خرید خوراکی‌های مورد نیاز هر ماه خود را تغییر دهند
گرانفروشی نیست، گرانی است!
۱۳۹۹/۰۶/۲۸
گرانفروشی نیست، گرانی است!
واکنش تولیدکنندگان و توزیع‌کنندگان مواد غذایی به جهش قیمت خوراکی‌ها:
جزئیات تغییرات قیمت کالاهای خوراکی
۱۳۹۹/۰۵/۰۷ / تورم / قیمت خوراکی‌ها / قیمت کالاهای اساسی
جزئیات تغییرات قیمت کالاهای خوراکی
به گزارش ایسنا، وضعیت تورم در تیرماه نشان داد که هزینه خانوارها نسبت به خرداد امسال و تیرماه سال گذشته افزایش داشته است؛ به طوری که تورم ماهانه رشد ۴.۴ درصدی داشت و تورم نقطه به نقطه (تیرماه نسبت به ماه مشابه سال قبل) نیز با رشد ۴.۴ درصدی به ۲۶.۹ درصد رسیده بود که این تغییر  در قیمت کالاهای خوراکی ملموس است.
بالاترین نرخ تورم ماهانه در ۲۱ ماه گذشته؛ تب بالا در اجاره و خوراکی‌ها
۱۳۹۹/۰۵/۰۲
بالاترین نرخ تورم ماهانه در ۲۱ ماه گذشته؛ تب بالا در اجاره و خوراکی‌ها
قیمت‌ها در اولین ماه تابستان به اوج حرارت رسید. مطابق اعلام مرکز آمار ایران، در تیر ماه، تورم ماهانه به ۴/ ۶ درصد رسید؛ درحالی‌که اقتصاد ایران در دهه ۹۰، فقط در مهر ماه ۹۷، تورمی بیش از این را تجربه کرده بود. افزایش قیمت اجاره‌بهای مسکن و افزایش شاخص قیمت خوراکی‌ها را می‌توان ۲ عامل پررنگ در اوج‌گیری شاخص قیمت مصرف‌کننده دانست. اوج‌گیری تورم ماهانه موجب شد تا تورم نقطه‌ای نیز با رشد ۴/ ۴ درصدی نسبت به خرداد، به ۹/ ۲۶ درصد برسد.
۱۳۹۹/۰۵/۰۲
تب بالا در اجاره و خوراکی‌ها
تورم مصرف‌کننده در ماه گذشته رکورد 21 ماهه زد. مطابق اعلام مرکز آمار ایران، شاخص قیمت مصرف‌کننده در اولین ماه تابستان، 4/ 6 درصد رشد را ثبت کرد. از دریچه دیگر، در دهه 90 تنها مهرماه 97 بود که نرخ تورم بیشتری در اقتصاد ایران ثبت شده بود. در تحولات ماه گذشته قیمت‌ها 2 گروه «اجاره» و «خوراکی‌ها» نقشی کلیدی داشته‌اند. تورم ماهانه خوراکی با ضریب اهمیت 25 درصدی، 7/ 6 درصد بوده است. رشد قیمت خوراکی‌های تازه بیشترین اثر را بر روند این گروه داشته‌ است؛ اما مهم‌تر از خوراکی‌ها، تحولات قیمتی در «اجاره بهای مسکن» بوده که نقشی کلیدی در تورم ماه گذشته بازی کرده است. تورم ماهانه اجاره با ضریب اهمیت 30 درصدی، معادل 2/ 7 درصد بوده است. به نوعی، افزایش قیمت در 2 گروه خوراکی‌ها و اجاره مسکن، در حدود 4 درصد از تورم …
کاهش ۶۰ درصدی قیمت پیاز در بهار امسال / مرغ دوباره گران شد
۱۳۹۹/۰۴/۱۰ / افزایش قیمت خوراکی‌ها / اقلام خوراکی / تورم خوراکی‌ها
کاهش ۶۰ درصدی قیمت پیاز در بهار امسال / مرغ دوباره گران شد
بیشترین کاهش قیمت طی یک‌ماهه خرداد ماه متعلق به پیاز بوده، به طوری که قیمت آن با افت بیش از ۲۳ درصدی از ۴۵۰۰ تومان در اردیبهشت ماه به حدود ۳۴۰۰ تومان در خرداد ماه رسیده است. نوشته کاهش ۶۰ درصدی قیمت پیاز در بهار امسال / مرغ دوباره گران شد اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
۳ عامل مسلط در افزایش نرخ تورم بهمن‌ماه
۱۳۹۸/۱۲/۱۱
۳ عامل مسلط در افزایش نرخ تورم بهمن‌ماه
افزایش بهای حمل و نقل، اجاره مسکن و قیمت خوراکی‌ها و آشامیدنی‌ها سه عامل مسلط در افزایش ۱.۱ درصدی نرخ تورم در بهمن‌ماه ۱۳۹۸ بوده‌اند.
۱۳۹۸/۱۲/۰۳
ایران در لیست سیاه ‏FATF ‎‏ یعنی چه؟ /مردم با انتخابات قهر نکردند/مدیرمسئول کیهان: با تفنگ خالی ‏FATF‏ تهدید نکنید! ‏
پایان رقابت، نوبت خدمت، آخرین وضعیت حال محمدرضا شجریان، کرونا در فاز دلهره و شایعه، ایران در لیست سیاه ‏FATF، ‏آرامش نسبی قیمت خوراکی‌ها پس از جهش ابتدای سال، تعبیر جشن ملی برای انتخابات توسط رهبر انقلاب، رأی به مجلس ‏جدید، حمله موشکی انصارالله به آرامکو، نرخ تورم بهمن؛ ۳۷ درصد و تحریم ۵ عضو شورای نگهبان در روز انتخابات از ‏مواردی است که موضوع گزارش‌های خبری و تحلیلی روزنامه‌های امروز شده است. ‏
۱۳۹۸/۱۱/۱۳
سبقت پیاز؛ عقب‌نشینی گوجه و خیار
تازه‌ترین شاخص تغییر قیمت خوراکی‌های پرمصرف در سبد خانوارهای ایرانی نشان می‌دهد در نخستین‌ماه زمستان امسال پیاز با ۲۴.۴درصد، موز با ۹.۴درصد و عدس با ۳.۴درصد بیشترین رشد قیمت را نسبت به آذرماه تجربه کرده‌اند.
۱۳۹۸/۱۰/۱۰
تبخیر سریع بنزین از تورم خوراکی‌ها / تورم بالای «سالاد شیرازی»
مرکز‌ آمار ایران در گزارش آذر ماه سال جاری، متوسط قیمت 24 قلم خوراکی در مناطق شهری را منتشر کرده است و بررسی آمارها نشان می‌دهد اثری از تورم بنزین در قیمت خوراکی‌ها مشاهده نمی‌شود. شاید تنها خوراکی که در آذرماه سازناکوک می‌زند و روند غیر متعارفی را ثبت کرده، «گوجه فرنگی» است که افزایش قیمت این کالا نیز به دلیل کاهش عرضه در بازار به دلیل نوسانات فصلی بوده است. بسیار از مسوولان نیز سرمازدگی را عامل افزایش قیمت این محصول عنوان کردند.
۱۳۹۸/۰۹/۳۰ / بازار شب یلدا / شب یلدا / قیمت خوراکی‌ها / نظارت بر بازار
آرامش بازار اقلام شب یلدا واقعیت دارد؟ + جدول قیمت‌ها
با یک حساب سرانگشتی قیمت سبد یلدا به ازای هر نفر ۳۰ تا ۵۰ هزار تومان آب می‌خورد که تامین این هزینه برای بسیاری از خانوار‌ها امکان پذیر نیست.
۱۳۹۸-۰۹-۳۰
۲۵۰ هزار تومان برای یک دقیقه بیشتر!
یلدای امسال در حالی فرا رسیده است که افزایش قیمت خوراکی‌ها نسبت به سال گذشته، توان خانوارها برای تهیه ملزومات این شب را به‌ شدت کاهش داده است. اگرچه نرخ رشد تورم انواع میوه و تره‌بار، شیرینی، آجیل و خشکبار نسبت به سال گذشته کاهش نشان داده، اما با این حال، مشاهده قیمت‌ها در بازار، نگرانی‌های سرپرستان خانوار برای چگونگی تهیه این اقلام را افزایش داده است.
۱۳۹۸/۰۹/۲۱ / بازار میوه / ستاد تنظیم بازار / قیمت خوراکی‌ها / قیمت گوجه فرنگی
گوجه فرنگی ارزان می‌شود
سخنگوی ستاد تنظیم بازار کشور گفت: از ۲۵ آذر، محصولات گلخانه‌ای استان‌های مختلف کشور به بازار عرضه خواهد شد و بر این اساس، شاهد کاهش قیمت گوجه در بازار خواهیم بود.
۱۳۹۸/۰۹/۱۱ / رویداد24 / کاهش قیمت / افزایش قیمت / تورم / 24 قلم کالای خوراکی / کدام کالاها گران شدند
قیمت خوراکی‌های اولویت‌دار مردم چه تغییری کرد؟
بررسی تغییر نرخ ۲۴ قلم کالای خوراکی در آبان ماه نشان می‌دهد که ۸ خوراکی شامل برنج، گوشت، کره، پرتقال، شکر، رب گوجه فرنگی و سیب نسبت به مهر ماه با کاهش قیمت مواجه شده اند.
۱۳۹۸/۰۶/۰۶ / افزایش گرانی / قیمت خوراکی‌ها / قیمت کالاهای اساسی
بیش‌ترین گرانی مربوط به کدام کالای خوراکی است؟
در آخرین گزارش مربوط به تغییرات قیمت کالاهای خوراکی سیب‌زمینی، گوجه‌فرنگی و پیاز بیش‌ترین کاهش قیمت و چای خارجی بسته‌ای، مرغ و پرتقال بالاترین افزایش قیمت را داشته‌اند.
۱۳۹۸/۰۵/۰۴ / هزینه زندگی / تورم / خانوارهای ایرانی
افزایش هزینه خانوارهای ایرانی چقدر است؟
مروری بر تغییرات قیمت خوراکی‌ها و آشامیدنی‌ها و برخی کالاهای مصرفی مردم نشان می‌دهد که در گروه خوراکی‌ها و آشامیدنی‌ها ۷۱.۹ درصد نسبت به تیرماه سال گذشته افزایش وجود دارد و یا در مورد گروه خوراکی‌ها به ۷۲ درصد افزایش هزینه می‌رسد.
۱۳۹۸/۰۳/۲۰ / مرکز آمار ایران / نرخ تورم / استان لرستان
میزان تورم اقلام خوراکی، آشامیدنی و دخانیات در لرستان اعلام شد
خرم آباد - ایرنا - معاون آمار و اطلاعات سازمان مدیریت و برنامه ریزی لرستان گفت: در تورم ۱۲ ماهه قیمت خوراکی‌ها، آشامیدنی‌ها و دخانیات، بوشهر با ۶۱,۵، چهارمحال‌بختیاری با ۵۸.۱ و خوزستان با ۵۴.۶ در صدر قرار دارند و لرستان نیز در این مدت در حوزه تورم خوراکی‌ها و آشامیدنی‌ها تورمی ۵۲.۳ درصدی را تجربه کرده است.
۱۳۹۸/۰۳/۰۵
رشد 82 درصدی متوسط قیمت خوراکی‌ها و آشامیدنی‌ها
متوسط قیمت‌ها همچنان با شیب تندی در حال افزایش است و متوسط قیمت خوراکی و آشامیدنی‏‌ها در اردیبهشت 1398، حدود 82 درصد نسبت به اردیبهشت 1397 رشد داشته است.
۱۳۹۸/۰۲/۲۸
پیاز رکورددار گرانی محصولات کشاورزی/ جدول تغییرات قیمت خوراکی‌ها
تسنیم نوشت: مرکز آمار گزارش متوسط قیمت محصولات و هزینه خدمات کشاورزی در زمستان ۹۷ را اعلام کرد.
۱۳۹۸/۰۱/۲۱
استان‌های «کم برخوردار» رکورددار تورم اقلام خوراکی در سال ۹۷
بر اساس آمار اعلام شده، استان‌های چهارمحال و بختیاری با ۴۴.۲ درصد، بوشهر با ۴۴ درصد و خوزستان و هرمزگان با ۴۰.۹ درصد، رکورددار تورم ۱۲ ماهه قیمت خوراکی‌ها، آشامیدنی‌ها و دخانیات در سال ۹۷ بودند.
۱۳۹۸/۰۱/۱۷
بیشترین و کمترین افزایش قیمت خوراکی‌ها در اسفند ۹۷
شفقنا اقتصادی_ براساس گزارش مرکز آمار درباره میزان افزایش قیمت ۲۴ قلم کالای خوراکی شهری در اسفند ۹۷، بیشترین افزایش قیمت نسبت به ماه مشابه سال قبل مربوط به اقلام رب گوجه فرنگی، سیب درختی زرد، گوشت گوسفند، گوشت گاو یا گوساله و موز است. به گزارش شفقنا اقتصادی، گزارش متوسط قیمت اقلام خوراکی مناطق […]
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •