دوشنبه, ۷ مهر, ۱۳۹۹ / 28 September, 2020
لکه نفتی
۱۳۹۹/۰۶/۲۵
لکه نفتی ایجاد شده در نزدیکی سکوهای نفتی العربیه عربستان، پاکسازی شد
معاون دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر از پایان عملیات مقابله با آلودگی نفتی در۶۰ مایلی بندر بوشهر و در نزدیکی سکوهای نفتی العربیه عربستان خبر داد.به گزارش روابط عمومی، محمد قاسمی معاون دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر دراینباره گفت:در پی دریافت گزارش و تصاویر ماهواره ای در تاریخ ۱۷ شهریور ماه  از مرکز همکاری های متقابل در اضطرارهای دریایی مستقر در خلیج فارس، مبنی بر رویت لکه نفتی در نزدیکی سکوهای نفتی العربیه عربستان و ۶۰ مایلی بندر بوشهر، بلافاصله جلسات تخصصی در ساعت ۲۲:۳۰در این زمینه با مسولین وکارشناسان مرتبط، برگزار شد و کنترل آلودگی مذکور در دستور کار قرار گرفت.قاسمی افزود: در این راستا و در ساعت ۲۳ تجهیزات مقابله با آلودگی بر روی شناورهای هدایت۳ و خلیج فارس مستقر …
۱۳۹۹/۰۶/۲۴
عملیات مقابله با آلودگی در اطراف جزیره خارگ آغاز شد
معاون دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر گفت: عملیات پاک‌سازی لکه نفتی در غرب سکوی نفتی ابوذر (واقع در اطراف جزیره خارگ- خلیج فارس) آغاز شد.به گزارش روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر، محمد قاسمی جمعه شب در تشریح این عملیات اظهار داشت: به دنبال دریافت تصاویر ماهواره‌ایی از مرکز کمک‌های متقابل در موارد اضطراری در دریا مبنی بر رویت لکه آلودگی در غرب سکوی نفتی ابوذر بلافاصله برنامه ریزی و هماهنگی برای انجام عملیات مهار و پاکسازی آلودگی نفتی انجام شد.وی بیان کرد: در این راستا عملیات بارگیری تجهیزات مقابله با آلودگی شامل بوم فراساحلی و اسکمیر و بیش از ٣٠ بشکه مواد امحا کننده دیسپرسنت بر روی شناور خلیج فارس انجام شد. قاسمی عنوان کرد: تجهیزات به همراه کارکنان عملیات مقابله …
نشت نفت در جزیره + عکس
۱۳۹۹/۰۵/۲۸
نشت نفت در جزیره + عکس
نشت نفت از شناور سانحه‌دیده در آب‌های جزیره موریس ادامه دارد و خطر درهم‌شکستگی این کشتی حامل نفت می‌تواند فاجعه بیافریند. شهروندان جزیره موریس برای مهار لکه نفتی تلاش می‌کنند و کمک‌های بین‌المللی نیز در راه هستند. نفت نشت‌کرده از شناور ژاپنی، طبیعت زیبای جزیره موریس را به مخاطره انداخته است و در صورت غرق شدن این کشتی حامل نفت، فاجعه‌ای عظیم روی خواهد داد.
وضعیت فوق العاده به علت لکه نفتی عظیم موریس
۱۳۹۹/۰۵/۱۹
وضعیت فوق العاده به علت لکه نفتی عظیم موریس
پس از نشت نفت از کشتی ژاپنی لکه نفتی عظیم در جنوب شرقی جزیره موریس محیط زیست را آلوده کرده و سبب اعلام وضعیت فوق العاده شده است.
جزئیات پاکسازی ۲ لکه نفتی بزرگ/ چگونه از آلودگی محیط زیست رهیدیم؟
۱۳۹۹/۰۵/۱۸ / جلیل اسلامی / سازمان بنادر و دریانوردی / آلودگی زیست محیطی / لکه نفتی / آلودگی دریایی
جزئیات پاکسازی ۲ لکه نفتی بزرگ/ چگونه از آلودگی محیط زیست رهیدیم؟
معاون امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی جزئیات رهایی از آلودگی بزرگ لکه های نفتی در خلیج فارس که اخیرا ایجاد شده بود را تشریح کرد.
۱۳۹۹/۰۵/۱۳
آغاز عملیات مقابله با آلودگی نفتی در میدان نفتی ابوذر
مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر از اعزام تیم های تخصصی وآغاز عملیات مقابله با آلودگی نفتی در میدان نفتی ابوذر خبر داد.به گزارش روابط عمومی، سیاوش ارجمندزاده مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر دراینباره گفت:در پی دریافت گزارش وتصاویر ماهواره ای از مرکز همکاری های متقابل در اضطرارهای دریایی مستقر در خلیج فارس، مبنی بر وجود دو لکه نفتی در میدان نفتی ابوذر، بلافاصله جلسات  تخصصی بصورت "مجازی "در این زمینه با مسولین وکارشناسان سازمان بنادر ودریانوردی، شرکت نفت فلات قاره و سازمان محیط زیست برگزار شد و کنترل آلودگی مذکور در دستور کار قرار گرفت.ارجمندزاده افزود: در اقدامی دیگر و به منظور بررسی و پایش بیشتر ابعاد آلودگی نیز  شناور ناجی از بندر خارگ  به منطقه اعزام گردید و هماهنگی ها جهت اعزام بالگرد …
لکه های نفتی در خلیج فارس با تصاویر راداری مشاهده شد
۱۳۹۹/۰۵/۱۱ / خلیج فارس / لکه نفتی / سازمان فضایی ایران / فناوری فضایی / ماهواره
لکه های نفتی در خلیج فارس با تصاویر راداری مشاهده شد
سازمان فضایی ایران در تحقیقی با استفاده از تصاویر ماهواره ای راداری و فناوری سنجش از دور، لکه های نفتی را در خلیج فارس شناسایی کرد.
مدیر کل سازمان بنادر:لکه های نفتی ایجاد شده در خلیج فارس مهار شد
۱۳۹۹/۰۵/۰۹
مدیر کل سازمان بنادر:لکه های نفتی ایجاد شده در خلیج فارس مهار شد
نادر پسنده مدیر کل ایمنی و حفاظت دریایی سازمان بنادر و دریا نوردی با بیان اینکه دو لکه نفتی در میدان نفتی ابوذر که از روز چهارشنبه ایجاد شده بود مهار شد، گفت: با تلاش همکاران سازمان بنادر و دریانوردی استان بوشهر و با مشارکت سازمان محیط زیست ، ارگان های نظامی و غیر نظامی این دو لکه مهار شد.
مشاهده ۲ لکه نفتی در نزدیکی میدان نفتی ابوذر/ اعزام شناور ناجی سازمان بنادر به منطقه
۱۳۹۹/۰۵/۰۸ / مدیرکل ایمنی و حفاظت دریایی سازمان بنادر و دریانوردى / نادر پسنده / لکه نفتی
مشاهده ۲ لکه نفتی در نزدیکی میدان نفتی ابوذر/ اعزام شناور ناجی سازمان بنادر به منطقه
مدیرکل ایمنی و حفاظت دریایی سازمان بنادر و دریانوردی از مشاهده دو لکه نفتی در نزدیکی میدان نفتی ابوذر خبر داد و گفت: یکی از این منابع آلودگی نفتی مهار شده است.
پاکسازی دو لکه نفتی در خلیج فارس
۱۳۹۹/۰۵/۰۸ / سازمان حفاظت محیط زیست / سازمان بنادر و دریانوردی / گناوه
پاکسازی دو لکه نفتی در خلیج فارس
تهران- ایرنا- مدیر کل ایمنی و حفاظت دریایی سازمان بنادر و دریانوردی از مشاهده دو لکه نفتی در نزدیکی میدان نفتی ابوذر خبر داد و گفت: یکی از این منابع آلودگی نفتی شناسایی و مهار شده است و پاکسازی منطقه در دستور کار قرار دارد.
۱۳۹۸/۱۱/۰۹ / معامله قرن / اسرائیل / دونالد ترامپ / ایالات متحده آمریکا / داستان معامله قرن
تاجیک: معامله قرن نفتی بر آتش تنش‌های منطقه‌ای است
تهران- ایرنا- سفیر اسبق ایران در اردن تاکید کرد: طرح معامله قرن، صلح در منطقه را تضمین نمی‌کند بلکه نفتی بر آتش تنش‌های منطقه‌ای است و دور جدیدی از تنش‌ها را در منطقه به وجود خواهد آورد.
۱۳۹۸/۰۹/۰۵
رویت لکه نفتی ۱۵ مایلی در آب‌های خلیج فارس /احتمال توسعه دامنه آلودگی
پس از طغیان آلودگی های نفتی شهریور ماه سال جاری در سواحل جزیره خارگ که تا سواحل گناوه نیز امتداد یافته بود، بار دیگر سکوی نفتی ابوذر مستقر در جزیره خارگ موجب ایجاد لکه‎ نفتی به وسعت ۱۵ مایل و عرض ۱۰۰ متر در آب های خلیج فارس شده است.
۱۳۹۸/۰۸/۲۵ / آلودگی نفتی / سازمان ملل متحد / لبنان / اسرائیل
تصویب پرداخت غرامت توسط رژیم صهیونیستی به لبنان از سوی سازمان ملل
بیروت - ایرنا - وزارت خارجه لبنان اعلام کرد، کمیته دوم مجمع عمومی سازمان ملل طرح پرداخت غرامت ۸۵۶ میلیون دلاری از سوی رژیم صهیونیستی به لبنان را به خاطر ایجاد یک لکه نفتی در سواحل لبنان در جریان جنگ ۳۳ روزه در سال ۱۳۸۵ هجری شمسی ( ۲۰۰۶ میلادی ) تصویب کرد.
۱۳۹۸/۰۸/۲۵
تل‌آویو باید به لبنان غرامت بدهد
وزارت خارجه لبنان اعلام کرد، کمیته دوم مجمع عمومی سازمان ملل طرحی که رژیم صهیونیستی باید به دلیل ایجاد یک لکه نفتی در سواحل لبنان در جنگ 33 روزه 856 میلیون دلار به بیروت بپردازد، تصویب کرد.
۱۳۹۸/۰۷/۲۱ / لکه نفتی
لکه نفتی اسرارآمیز!
بیش از یک ماه از رسیدن یک لکه نفتی به سواحل توریستی برزیل می‌گذرد که ماسه‌ها را از لکه‌های سیاه پوشانده و باعث از بین رفتن لاک پشتهای دریایی و وحشت ماهیگیران شده است بدون این که منشا آن مشخص باشد.
۱۳۹۸/۰۶/۱۰
پایش آلودگی های نفتی‌ در ۲ محدوده آب های خلیج فارس آغاز شد
مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر گفت: پایش آلودگی نفتی در ۲ محدوده آب های خلیج فارس شامل محدوده جنوب جزیره خارگ و همچنین جنوب غرب لاوان تا جنوب نایبند شد.به گزارش روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر، سیاوش ارجمندزاده در این ارتباط اظهار کرد: بر اساس گزارش های دریافتی از دریانوردان بومی، شرکت نفت فلات قاره خارگ و همچنین تصاویر ماهواره ای مبنی بر وجود لکه های نفتی حوالی جنوب جزیره خارگ، بلافاصله شناور تندرو اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر جهت پایش آلودگی از جزیره خارگ به محل مدنظر اعزام شد. وی بیان کرد: پس از شناسایی قسمتی از لکه نفتی اقدامات مشترک و مقابله ای به همراه شناورهای شرکت نفت فلات قاره منطقه خارگ انجام گرفت.ارجمندزاده ادامه داد: در این راستا پایش و بررسی جهت …
۱۳۹۸/۰۴/۲۴ / لکه نفتی / آمریکا / شرکت شورون
دستور آمریکا به شورون برای توقف لکه نفتی
مقامات کالیفرنیا با انتقاد از عدم اقدامات کافی شورون برای متوقف کردن یک لکه نفتی عظیم، به این شرکت دستور دادند برای جلوگیری از ورود روزانه ۸۰۰ هزار گالن آب و نفت به دره کرن کانتی سریعاً اقدام کند.
۱۳۹۸/۰۴/۰۷
لکه نفتی آمریکایی هزار برابر بزرگ‌تر از ادعای قبلی
مطالعات جدید فدرال نشان داد لکه نفتی در خلیج مکزیکو که ۱۴ سال پیش آغاز شد برخلاف ادعای مالک دکل، به جای سه تا چهار گالن، روزانه ۴۵۰۰ گالن نفت پخش می‌کند.
۱۳۹۸/۰۳/۰۴ / خلیج عمان / لکه نفتی / امارات
لکه نفتی بزرگ در خلیج عمان، پس از اقدام «خرابکارانه» در امارات
شرکت فنلاندی رادارهای فضایی تایید کرد، تصاویری که یکی از رادارهای آن دو روز پس از عملیات خرابکارانه در بندر فجیره امارات علیه نفتکش عربستانی "امجاد" و سه کشتی دیگر برداشتند، این لکه "بزرگ" نفتی در آب‌های خلیج عمان را نشان می‌دهند.
۱۳۹۸/۰۱/۲۷
وجود گودال نفتی در مناطق نفتی طبیعی است/بی اطلاعی از نشت نفت بعید است
نماینده وزیر نفت در خوزستان گفت: وجود گودال‌هایی که نفت در آن جمع شده است در مناطق نفتی طبیعی و تحت کنترل است و وجود لکه نفتی به معنای نشت از میادین نفتی نیست.
۱۳۹۸/۰۱/۲۴
مشاهده لکه نفتی در کانال سلمان/ حل مشکل فاضلاب در منطقه پردیس اهواز
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خوزستان گفت: گزارش‌هایی مبنی بر مشاهده لکه‌های نفتی در کانال سلمان اعلام شد و با توجه به این‌که کانال سلمان تأمین‌کننده قسمتی از آب شرب اهواز است جهت احتیاط و سلامتی شهروندان آب‌گیری از کانال سلمان متوقف شد.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •