دوشنبه, ۶ بهمن, ۱۳۹۹ / 25 January, 2021
ماده ببر
محیط‌زیست؛ مقصر اصلی مرگ حیوانات باغ‌وحش
۱۳۹۹/۰۹/۳۰
محیط‌زیست؛ مقصر اصلی مرگ حیوانات باغ‌وحش
خدیجه نوروزی_روزنامه نگار سال‌هاست که دامپزشک کلینیک حیوانات پارک پردیسان و مدیر و دامپزشک‌ارشد باغ‌وحش ارم تهران است و به‌خوبی به محل نگهداری حیوانات باغ‌وحش ارم اشراف دارد. از همین روست که شکستن حصار توسط ببر نر و خم‌کردن میله‌ها برای ورود به محفظه ماده ببرها که در آذر‌ماه خبر یک رسانه‌های زیست‌محیطی شد را ساخته ذهن سودجویان می‌داند و با قطعیت عنوان می‌کند که ماجرا چیز دیگری است؛ جایگاه فعلی نگهداری ببرهای باغ‌وحش ارم در دو فضای بیرونی و داخلی تعبیه شده است. فضای داخلی که به آن فضای مدیریتی …
۱۳۹۹/۰۹/۲۴
اقدام غیراصولی باغ‌وحش ارم، علت اصلی حادثه مرگ ماده ببر سفید
در پی اعلام خبر مرگ ماده ببر سفید باغ‌ وحش ارم به نام «کوئین» و مطرح شدن فرضیه‌های مختلف درباره علت این اتفاق، رییس اداره نظارت بر امور حیات وحش استان تهران گفت: طبق بررسی‌های انجام شده اقدام غیر اصولی و غیرکارشناسی باغ‌وحش ارم نسبت به قرار دادن ببر نر در مجاورت جایگاه استراحت ماده ببر سفید علت اصلی حادثه نزاع این دو ببر است که به مرگ «کوئین» منجر شد. به گزارش ایسنا، جمعه (۱۴ آذر ماه) خبر تلف شدن ماده ببر سفید باغ وحش ارم در ساعات اولیه همان روز و براثر نزاع با ببر نر رسانه‌ای شد. در گزارش باغ‌وحش ارم آمده بود که ببر نر روز یکشنبه (٩ آذرماه) پس از شکستن و تخریب حصار مجاور محل نگهداری ببر ماده وارد محدوده نگهداری این حیوان شده و به نزاع با …
زوایای جدیدی از علت تلف شدن
۱۳۹۹/۰۹/۲۴ / سازمان محیط زیست / سازمان دامپزشکی / استان تهران / دامپزشکی / ماده‌ببر باغ‌وحش ارم / باغ وحش / ماده ببر
زوایای جدیدی از علت تلف شدن "ماده‌ببر باغ‌وحش ارم" مشخص شد!
رئیس اداره نظارت بر امور حیات وحش استان تهران زوایای جدیدی از علت تلف شدن ماده‌ببر باغ‌وحش ارم را تشریح کرد.
همشهری TV | مدرسه حیوان آزاری
۱۳۹۹/۰۹/۲۴ / همشهری تی وی
همشهری TV | مدرسه حیوان آزاری
آخرین تصاویر از ماده ببر سفیدی که به تازگی در باغ وحش ارم تلف شده است.
مقصر تلف‌شدن ببر باغ‌وحش ارم؛ ببر نر در سیکل ج.ن.س.ی بود
۱۳۹۹/۰۹/۲۳ / حیوانات - حیات وحش / حیوانات - باغ وحش
مقصر تلف‌شدن ببر باغ‌وحش ارم؛ ببر نر در سیکل ج.ن.س.ی بود
در پی اعلام خبر مرگ ماده ببر سفید باغ‌ وحش ارم به نام «کوئین» و مطرح شدن فرضیه‌های مختلف درباره علت این اتفاق، رییس اداره نظارت بر امور حیات وحش استان تهران گفت: طبق بررسی‌های انجام‌شده، اقدام غیر اصولی و غیرکارشناسی باغ وحش ارم به خاطر قرار دادن ببر نر در مجاورت جایگاه استراحت ماده‌ببر سفید، علت اصلی نزاع این دو ببر است که به مرگ «کوئین» منجر شد.
۱۳۹۹/۰۹/۱۷
بررسی ابهام مرگ ببر ماده باغ‌وحش ارم
14 آذر ماه بود که خبر تلف شدن ماده ببر سفید باغ وحش ارم بر اثر نزاع با ببر نر رسانه‌ای شد. در گزارش باغ وحش ارم آمده بود که ببر نر پس از شکستن و تخریب حصار مجاور محل نگهداری ببر ماده وارد محدوده نگهداری این حیوان شد. دیروز اما محمد کرمی، رییس اداره نظارت بر امور حیات وحش استان تهران با بیان اینکه در محل نگهداری ببرهای باغ‌ وحش ارم دوربینی وجود نداشته و عکسی از در کشویی باز یا نیمه باز بین دو جایگاه و میله خم شده تهیه نشده است، گفت: به تازگی میله جدید قوی و با کیفیت‌تری برای در کشویی تعبیه و جوش داده بودند و نمی‌توان ادعای مسئولان باغ‌ وحش را مبنی بر اینکه ببر نر در میان دو جایگاه را باز کرده است، تایید کرد.
رفیعی: بهترین باغ وحش‌های ایران از استانداردهای جهانی عقب هستند
۱۳۹۹/۰۹/۱۷ / مرگ یک ببر / باغ‌وحش
رفیعی: بهترین باغ وحش‌های ایران از استانداردهای جهانی عقب هستند
رئیس فراکسیون محیط زیست مجلس در واکنش به مرگ ماده ببر ارم گفت: بهترین باغ وحش‌های ما که در پایتخت و چند شهر بزرگ مستقر شده‌اند، از استانداردهای واقعی و جهانی عقب هستند، چه برسد به باغ‌های وحش شهرهای کوچک.
ماجرای تلف شدن ماده ببر ارم چه بود؟
۱۳۹۹/۰۹/۱۷ / حیوانات - باغ وحش
ماجرای تلف شدن ماده ببر ارم چه بود؟
متخصصان و کارشناسان درباره تلف شدن ماده ببر ارم توضیحاتی ارائه دادند.
رییس اداره نظارت بر امور حیات وحش استان تهران خبر داد
ارایه گزارش جزییات مرگ «ماده ببر ارم» به محیط زیست
۱۳۹۹/۰۹/۱۷ / باغ وحش
رییس اداره نظارت بر امور حیات وحش استان تهران خبر داد ارایه گزارش جزییات مرگ «ماده ببر ارم» به محیط زیست
در پی رسانه‌ای شدن مرگ ماده ببر سفید باغ وحش ارم به نام «کوئین» در جمعه هفته گذشته (۱۴ آذرماه) رییس اداره نظارت بر امور حیات وحش استان تهران با بیان اینکه پس از وقوع این اتفاق فرصت ۴۸ ساعته‌ای به باغ وحش ارم داده شد تا گزارشی از جزئیات حادثه منجربه مرگ ببر ارائه کند، اظهارکرد: این گزارش کتبی عصر روز گذشته (۱۶ آذرماه) به اداره حفاظت محیط زیست استان تهران ارسال شد و اکنون صحت‌سنجی گزارش و جزئیات این ماجرا در حال بررسی کارشناسی است.
گزارش جزییات مرگ «ماده ببر ارم» به محیط زیست
۱۳۹۹/۰۹/۱۷
گزارش جزییات مرگ «ماده ببر ارم» به محیط زیست
در پی رسانه‌ای شدن مرگ ماده ببر سفید باغ‌ وحش ارم به نام «کوئین» در جمعه هفته گذشته (۱۴ آذرماه) رییس اداره نظارت بر امور حیات وحش استان تهران با بیان اینکه پس از وقوع این اتفاق فرصت ۴۸ ساعته‌ای به باغ‌ وحش ارم داده شد تا گزارشی از جزئیات حادثه‌ منجربه مرگ ببر ارائه کند، اظهارکرد: این گزارش کتبی عصر روز گذشته (۱۶ آذرماه) به اداره حفاظت محیط زیست استان تهران ارسال شد و اکنون صحت‌سنجی گزارش و جزئیات این ماجرا در حال بررسی کارشناسی است.
ببر سفید تلف شد
۱۳۹۹/۰۹/۱۶ / باغ وحش ارم / باغ وحش / روز جهانی ببر / کلوپ ببرهای آسیا
ببر سفید تلف شد
ماده ببر سفید معروف باغ‌وحش ارم تهران، صبح جمعه گذشته تلف شد. این خبر از همان ساعات اولیه با روایت‌های ضدونقیضی درباره نحوه قتل این حیوان همراه شد.
واقعیت ماجرای مرگ ماده‌ ببر باغ‌وحش ارم چیست؟ / کارشناس حیات وحش: جفت‌گیری اجباری کویین را به کشتن داد / مدیر ارم: شایعات صحت ندارد
۱۳۹۹/۰۹/۱۶
واقعیت ماجرای مرگ ماده‌ ببر باغ‌وحش ارم چیست؟ / کارشناس حیات وحش: جفت‌گیری اجباری کویین را به کشتن داد / مدیر ارم: شایعات صحت ندارد
درحالی‌که علت تلف شدن ماده ببر سیبری در باغ وحش ارم، نزاع این حیوان با ببر نر اعلام شده، یک کارشناس حیات وحش، این اتفاق را ناشی از اقدام غیرعلمی تکثیر حیات‌وحش می‌داند.
مرگ مبهم ماده ببر سفید باغ وحش ارم
۱۳۹۹/۰۹/۱۶
مرگ مبهم ماده ببر سفید باغ وحش ارم
درپی انتشار خبر تلف شدن ماده ببر سفید باغ وحش ارم بر اثر نزاع با ببر بنگال نر این باغ‌ وحش گمانه‌زنی‌های زیادی درباره علت مرگ این ببر شده است. یک کارشناس حیات وحش می‌گوید: جای تعجب دارد که باغ وحش ارم اعلام کرده است که ببر نر حصار بین دو قفس را شکسته و به ماده ببر سفید حمله کرده است.
واقعیت ماجرای درگیری دو ببر در باغ‌وحش ارم تهران چه بود؟
۱۳۹۹/۰۹/۱۵ / تکثیر / زیست / نر / ارم / شامپانزه
واقعیت ماجرای درگیری دو ببر در باغ‌وحش ارم تهران چه بود؟
اقتصادنیوز :‌در حالیکه روز گذشته علت تلف شدن ماده ببر سیبری به دلیل نزاع اعلام شده است، یک کارشناس حیات وحش، این اتفاق را ناشی از اقدام غیرعلمی تکثیر حیات وحش دانست.
ببر باغ وحش ارم؛ قربانی تجارت سیاه یا نزاع؟
۱۳۹۹/۰۹/۱۵ / باغ وحش / تهران / حیات وحش / اخبار حوادث / باغ وحش ارم / شهرداری / استان تهران
ببر باغ وحش ارم؛ قربانی تجارت سیاه یا نزاع؟
در حالیکه روز گذشته علت تلف شدن ماده ببر سیبری به دلیل نزاع اعلام شده است، یک کارشناس حیات وحش، این اتفاق را ناشی از اقدام غیرعلمی تکثیر حیات وحش دانست.
واقعیت ماجرای درگیری دو ببر در باغ‌وحش ارم تهران چه بود؟ / یک کارشناس حیات وحش: ببر سفید را به نیت جفت‌گیری پیش انداخته بودند / به دلیل مشکلات ژنتیکی فراوان بین ببرهای سفید، هرگز اجازه تکثیر ببر سفید را نداشتیم
۱۳۹۹/۰۹/۱۵
واقعیت ماجرای درگیری دو ببر در باغ‌وحش ارم تهران چه بود؟ / یک کارشناس حیات وحش: ببر سفید را به نیت جفت‌گیری پیش انداخته بودند / به دلیل مشکلات ژنتیکی فراوان بین ببرهای سفید، هرگز اجازه تکثیر ببر سفید را …
در حالیکه روز گذشته با انتشار خبری علت تلف شدن ماده ببر سیبری در باغ وحش ارم تهران نزاع اعلام شده بود، یک کارشناس حیات وحش اعلام کرد «کویین» ببر سفید به نیت جفت‌گیری پیش انداخته شده است.
ویدئو | حمله ببر نر به ببر ماده در باغ وحش ارم | ببر ماده تلف شد
۱۳۹۹/۰۹/۱۴ / حیوانات - باغ وحش
ویدئو | حمله ببر نر به ببر ماده در باغ وحش ارم | ببر ماده تلف شد
رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان تهران از تلف شدن ماده ببر این باغ وحش خبر داد.
ببر ماده باغ وحش ارم در حمله ببر نر تلف شد!
۱۳۹۹/۰۹/۱۴ / محیط زیست ایران / حیوانات
ببر ماده باغ وحش ارم در حمله ببر نر تلف شد!
رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان تهران از تلف شدن ماده ببر این باغ وحش خبر داد.
قتل ببر ماده به دست ببر نر
۱۳۹۹/۰۹/۱۴ / اقتصاد / زیست / نر / ارم / پارگی
قتل ببر ماده به دست ببر نر
رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان تهران گفت: بنا بر اعلام مدیریت باغ وحش پارک ارم، ماده ببر ماده این باغ وحش صبح امروز جمعه ۱۴ آذرماه تلف شد.
۱۳۹۹/۰۹/۱۴
ماده ببر تهران مرد
رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان تهران گفت: بنا بر اعلام مدیریت باغ وحش پارک ارم، ماده ببر این باغ وحش صبح امروز جمعه ۱۴ آذرماه تلف شد.
۱۳۹۸/۰۵/۲۶
محیط زیست: ۶ توله ببر باغ وحش مشهد بر اثر عفونت تنفسی مُرده‌اند
مدیرکل محیط‌زیست خراسان رضوی در خصوص علت مرگ هفت توله ببر در باغ‌وحش وکیل‌آباد مشهد اظهار کرد: هفت توله ببر تلف شده است که ۶ توله بر اساس عفونت تنفسی به تایید دامپزشک در بدو زایمان تلف شده‌اند و یک توله دیگر بعد از خورده‌شدن قسمتی از دستش توسط ماده ببر از بین می‌رود.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •