دوشنبه, ۱۰ آذر, ۱۳۹۹ / 30 November, 2020
ماسک کرونا
فیلم دیده نشده جشن هاووین با ماسک‌های ترسناک
۱۳۹۹/۰۸/۰۶
فیلم دیده نشده جشن هاووین با ماسک‌های ترسناک
جشن هاووین نیکاراگوئه ای ها با ماسک های ترسناک به جای ماسک کرونا
ماسک، حجم ابر ذرات کرونا را ۲۳ برابر کوچک‌تر می‌کند
۱۳۹۹/۰۷/۳۰ / ماسک کرونا / کووید-19 / کروناویروس
ماسک، حجم ابر ذرات کرونا را ۲۳ برابر کوچک‌تر می‌کند
داشتن یک ماسک جراحی بر صورت در مقایسه با نداشتن ماسک، حجم ابرهای منتشر شده بر اثر سرفه کردن را هفت برابر و ماسک ان۹۵ این حجم را ۲۳ برابر کاهش می دهد.
چرا نباید ماسک را به آینه خودرو آویزان کرد؟
۱۳۹۹/۰۷/۰۹ / ماسک کرونا / کووید ۱۹ / کروناویروس
چرا نباید ماسک را به آینه خودرو آویزان کرد؟
مردانی، متخصص بیماری‌های عفونی و عضو کمیته کشوری مبارزه با کرونا گفت: در صورتیکه افراد ماسک‌های استفاده شده خود را داخل خودرو نگهداری کنند سلامت دیگران را به خطر خواهند انداخت، زیرا ویروس کرونا که به سرعت از طریق مخاط بینی و دهان منتقل می‌شود توانایی این را دارد که ساعت‌ها و روز‌ها بر روی سطوح مختلف باقی بماند و همچنین یکی از شروط مهم انتقال کرونا ویروس فضای بسته‌ای مانند داخل خودرو است.
۱۳۹۹/۰۶/۳۰
فرهنگ استفاده از ماسک کرونا را از پا درمی‌آورد
عضو ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: نهادینه شدن فرهنگ استفاده از ماسک، مواد ضدعفونی‌کننده در محیط‌های کاری، تفریحی، خرید و غیره باعث می‌شود در فصل سرما کرونا را از پا درآوریم.به گزارش ایرنا، مسعود مردانی افزود: رعایت اصول بهداشتی در کشور توسط همه افراد جامعه باید به صورت یک فرهنگ در آید زیرا ویروس کرونا بسیار خطرناک است و رفتارهای متفاوتی را با علایم مختلف از خود بروز می‌دهد، اگر مردم موارد را بطور کامل رعایت کنند در ۶ ماهه دوم امسال می‌توانیم آن را شکست دهیم. پایان کرونا به نوع رفتار مردم بستگی دارد، از همه افراد جامعه می‌خواهیم که به توصیه‌های بهداشتی توجه خاصی کنند به‌ویژه در مکان‌های پر رفت و آمد و شلوغ از ماسک استفاده کرده و فاصله اجتماعی را رعایت کنند. قشر زحمتکش کادر درمانی نیازمند همراهی …
بیرون انداختن ماسک از خودرو چقدر جریمه دارد؟
۱۳۹۹/۰۶/۱۹ / جریمه پلیس / ماسک کرونا
بیرون انداختن ماسک از خودرو چقدر جریمه دارد؟
معاون آموزش و فرهنگ ترافیک پلیس راهور فاتب گفت: انداختن ماسک و دستکش‌های استفاده شده دقیقاً همانند پرت کردن زباله به بیرون از خودرو می‌باشد که قانون گذار برای این تخلف، جریمه تعیین نموده است و مأموران پلیس راهور، به محض مشاهده اینگونه تخلف با آن طبق قانون برخورد خواهند نمود.
۱۳۹۹/۰۶/۱۷ / تکدی‌گری / کروناویروس
افزایش گدایان پشت ماسک کرونا
«از تو پول نقد گرفتم اما از دیگران نمی‌گیرم. عابران پول‌ها را که داخل سبد انداختند، دستگاه پز را نشانشان می‌دهم که خیالشان از بابت کرونا هم راحت شود. به بعضی‌ها هم در صفحه مجازی‌ام، شماره کارت داده‌ام، نذری داشته باشند به حسابم می‌ریزند! قبل از کرونا بعضی روزها تا ۵۰۰ هزار تومن هم درآمد داشتم اما حالا به زور به ۲۰۰ هزار می‌رسد. مردم رغبت نمی‌کنند، پول نقد با خودشان بیاورند.»
چرا پوشاندن بینی با ماسک مهم است؟
۱۳۹۹/۰۶/۰۹ / ماسک کرونا / کووید 19 / کروناویروس / پیشگیری از کرونا
چرا پوشاندن بینی با ماسک مهم است؟
برخی از افراد وقتی ماسک می‌زنند بینی شان را نمی‌پوشانند، در حالی که نپوشاندن بینی احتمال ابتلا به کرونا را افزایش می‌دهد.
به چه زبانی بگویند، ماسک بزنید؟!
۱۳۹۹/۰۶/۰۶ / کووید 19 / ویروس کرونا / ماسک کرونا
به چه زبانی بگویند، ماسک بزنید؟!
ایران در زمره کشور‌هایی است که از همان روز‌های نخست شیوع این ویروس، با رعایت فاصله گذاری اجتماعی سعی در کنترل کووید ۱۹ داشته است. استفاده از ماسک از ۱۵ تیرماه در مکان‌های سرپوشیده و با تراکم بالای جمعیت در ایران الزامی شد و تا این لحظه کم و بیش استفاده از ماسک در کشور جا افتاده است.
۱۳۹۹/۰۵/۲۸ / علیرضا زالی / فرمانده عملیات مقابله با کرونا / ویروس کرونا در ایران / کووید 19 / ماسک کرونا
"۷۲درصد تهرانی‌ها ماسک می‌زنند"
زالی فرمانده عملیات مقابله با کرونا در تهران با بیان اینکه ۷۲ درصد از مردم تهران از ماسک برا پیشگیری از کرونا استفاده می‌کنند، گفت: رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی و استفاده از ماسک در ادارات به عدد ۸۵ درصد نیز رسیده است.
زدن چه ماسک‌هایی از نزدنشان بهتر است؟
۱۳۹۹/۰۵/۲۴ / ماسک کرونا / ویروس کرونا / ماسک
زدن چه ماسک‌هایی از نزدنشان بهتر است؟
اما این تصور که هر چیزی بهتر از هیچ چیز است، درست نیست و متأسفانه همه انواع پوشش‌های صورت در کاهش انتشار قطرات مؤثر نیستند. به عنوان مثال پارچه‌های بافتنی و باندانا‌ها به طور قابل توجهی در کاهش حجم قطرات منتشر شده از دهان عملکرد ضعیفی دارند. اما نتایج حاصل از آزمایش دستمال گردن‌های جدید که این روز‌ها به عنوان ماسک نیز استفاده می‌شوند، تعجب محققان را برانگیخت.
مینو محرز: کسانی که ماسک نمی‌زنند را جریمه کنید
۱۳۹۹/۰۵/۰۹ / مینو محرز / ستاد مقابله با کرونا / ماسک کرونا / جریمه
مینو محرز: کسانی که ماسک نمی‌زنند را جریمه کنید
مینو محرز عضو کمیته علمی ستاد ملی کرونا گفت: کسی که ماسک نمی‌زند علاوه بر آسیب رساندن به خودش، به حقوق عموم مردم تجاوز می‌کند.
ماسک برای کودکان زیر ۲ سال ممنوع
۱۳۹۹/۰۵/۰۶ / ماسک کرونا / کودکان / کروناویروس / کووید-19
ماسک برای کودکان زیر ۲ سال ممنوع
مردانی عضو ستاد ملی مقابله با کرونا با بیان اینکه هنوز این تصور غلط که کودکان کرونا نمی‌گیرند در جامعه وجود دارد، گفت: والدین کودکان را به مکان‌های عمومی برده و هشدار‌های بهداشتی را جدی نمی‌گیرند از آن‌ها می‌خواهیم تا حد امکان کودکان خانه بمانند.
چگونه ماسک اصل را از تقلبی تشخیص دهیم؟
۱۳۹۹/۰۵/۰۲ / ماسک کرونا / ماسک جراحی / ماسک n95
چگونه ماسک اصل را از تقلبی تشخیص دهیم؟
بهترین راه برای تشخیص ماسک‌های اصل توجه به بسته بندی و برند ماسک و همچنین خرید آن از داروخانه ها، مراکز خرید معتبر، فروشگاه‌های لوازم بهداشتی و تجهیزات پزشکی و همچنین غرفه‌های مورد تایید شهرداری و وزارت بهداشت است، همچنین بهتر است از دست فروش‌ها ماسک نخریم چرا که ممکن است ماسکی که توسط آن‌ها خریداری می‌شود غیر استاندار و تقلبی باشد.
(ویدیو) با ماسک های تابستانی آشنا شوید!
۱۳۹۹/۰۵/۰۲ / ماسک کرونا / ویروس کرونا
(ویدیو) با ماسک های تابستانی آشنا شوید!
استفاده از ماسک در روز‌های گرم سال، یکی از معضلاتی است که ممکن است حتی باعث شود بسیاری قید ماسک زدن را بزنند. به همین دلیل، شرکت خارجی Artech، با استفاده از یک سیستم خنک کننده تبخیری، ماسک‌های N ۹۹ مخصوص تابستان را ساخته است.
چرا مردان کمتر از زنان ماسک می‌زنند؟
۱۳۹۹/۰۵/۰۱ / ماسک کرونا / کرونا در جهان
چرا مردان کمتر از زنان ماسک می‌زنند؟
پژوهشگران بعد از نظرسنجی از حدود ۲۵۰۰ نفر از ساکنان آمریکا متوجه شدند موضوع فقط این نیست که مرد‌ها در مقایسه با زن‌ها تمایل کمتری به پوشیدن ماسک دارند. آن‌ها علاوه بر این زدن ماسک را کاری "خجالت‌آور، ناخوشایند و نشانه ضعف" می‌دانند.
۱۳۹۹/۰۴/۲۹ / ماسک کرونا / داروخانه ها
"ماسک به داروخانه‌ها نمی‌دهند"
نایب رئیس انجمن داروسازان استان تهران گفت: قیمت مصوب دولتی برای ماسک ۸۰۰ تومان اعلام شد اما یک عدد هم به داروخانه‌ها ندادند. اگر داده‌اند، مدارک و مستندات بدهند. در حالی که با طرح ادعاهای واهی در رسانه ملی، بین مردم، داروخانه‌ها و تولید کنندگان، اختلاف می‌اندازند.
قیمت رسمی ماسک اعلام شد
۱۳۹۹/۰۴/۲۸ / ماسک کرونا / قیمت ماسک
قیمت رسمی ماسک اعلام شد
گلپور رئیس ستاد مقابله با کرونای وزارت صمت گفت: توزیع ماسک در داروخانه‌ها با همان شرکت‌های پخش قبلی است با این تفاوت که هر داروخانه یا فروشگاهی که ماسک را دریافت می‌کند باید در سامانه ثبت شده باشد و با قیمت مصوب اقدام به عرضه محصولات کند.
احتساب غیبت برای کارمندان فاقد ماسک در ادارات
۱۳۹۹/۰۴/۲۴ / ادارات / ساعات کار ادارات / ماسک کرونا / پروتکل های بهداشتی
احتساب غیبت برای کارمندان فاقد ماسک در ادارات
معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری تهران گفت: کلیه کارکنان شاغل دستگاه‌های اجرایی و مراکز ارائه خدمات عمومی و واحد‌های عملیاتی ملزم به استفاده از ماسک در تمامی ساعات کار در محل کار بوده و در صورت عدم رعایت از ورود آنان به محل کار ممانعت به عمل خواهد آمد. هر نوع عدم همکاری در این زمینه از سوی کارکنان که منجر به عدم حضور آنان در محل کار شده غیبت تلقی شده و مطابق مقررات با آنان برخورد خواهد شد.
ماسک یا طلق محافظ، کدامیک موثرتر است؟
۱۳۹۹/۰۴/۲۴ / ماسک کرونا / طلق / کروناویروس / کووید-19
ماسک یا طلق محافظ، کدامیک موثرتر است؟
ویلیام لیندزی، پژوهشگر در موسسه ملی سلامت آمریکا تاکید دارد که سلامت عمومی در گروی این است که مردم ماسک به صورت بزنند. وی می‌گوید: «ماسک پارچه‌ای یا پزشکی بهتر از طلق محافظ می‌تواند مسیر ذرات ریز حاوی ویروس را سد کند. طلق محافظ برای ذرات واقعا بزرگ که تقریبا می‌توانید آن‌ها را ببینید خوب است، اما هرچه ذرات کوچکتر می‌شوند، نفوذ به دهان و بینی شما برایشان راحت‌تر خواهد بود.»
تأثیر چشمگیر ماسک در جلوگیری از ابتلا به کرونا
۱۳۹۹/۰۴/۲۰
تأثیر چشمگیر ماسک در جلوگیری از ابتلا به کرونا
یک نمودار نشان می دهد پس از استفاده‌ی اجباری عموم از ماسک کرونا روند کاهشی چشمگیر یافته است.
ماسک کرونا برچهره انتخابات پارلمانی سنگاپور
۱۳۹۹/۰۴/۲۰ / ویروس کرونا / مجمع انتخاباتی / پارلمان / سنگاپور / هراس جهانی از ویروس کرونا
ماسک کرونا برچهره انتخابات پارلمانی سنگاپور
تهران- ایرنا-کشور سنگاپور امروز (جمعه) دهم جولای ۲۰۲۰ /۲۰ تیر ۹۹ درحالی شاهد برگزاری چهاردهمین انتخابات پارلمانی است که با برخورداری از جایگاه سومین کشور درگیر با کووید-۱۹ در جنوب شرق آسیا در موج دوم مقابله با این بحران قرار دارد.
ببینید | روایت تکان دهنده از جنایت و کشتاری که هر ناقل بی علامت و بدون ماسک کرونا انجام می دهد
۱۳۹۹/۰۴/۱۹ / ویروس کرونا / طرح فاصله گذاری اجتماعی / ماسک
ببینید | روایت تکان دهنده از جنایت و کشتاری که هر ناقل بی علامت و بدون ماسک کرونا انجام می دهد
ناقل بی‌علامت بیماری کووید_۱۹ در صورت نزدن ماسک، عامل ابتلا و مرگ افراد زیادی خواهد شد.این ویدئو را سازمان هلال احمر تولید کرده است.
روسری را جایگزین ماسک سه لایه نکنید
۱۳۹۹/۰۴/۱۶ / کرونا / کرونا در ایران / ماسک کرونا
روسری را جایگزین ماسک سه لایه نکنید
آرمانی‌کیان معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان با اشاره به باور غلط، گرفتن روسری بر روی صورت برای محافظت در برابر ویروس کرونا گفت: استفاده از روسری به هیچ‌عنوان جایگزین ماسک سه لایه نخواهد بود.
صادرات ماسک ممنوع شد
۱۳۹۹/۰۴/۱۶ / ماسک کرونا / صادرات ماسک
صادرات ماسک ممنوع شد
صادرات انواع ماسک به خارج از کشور ممنوع اعلام شد.
آیا ماسک به تنهایی برای پیشگیری از کرونا کافی است؟
۱۳۹۹/۰۴/۱۶ / کروناویروس / کرونا در ایران / ماسک کرونا
آیا ماسک به تنهایی برای پیشگیری از کرونا کافی است؟
عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی درمورد ضرورت استفاده درست از ماسک اظهارداشت: استفاده صحیح و همگانی از ماسک احتمال ابتلا را کاهش می‌دهد، اما کماکان اقداماتی مانند رعایت فاصله گذاری اجتماعی، پرهیز از حضور در تجمعات، مکان‌های شلوغ و فضا‌های بسته، نرفتن به سفر‌های غیرضروری، شستن مرتب دست با آب و صابون، ضروری است تا بر این ویروس چموش، فائق شویم.
۱۳۹۹/۰۴/۱۵ / کروناویروس / کرونا در ایران / کووید ۱۹ / ماسک کرونا
"واکسن کرونا تا یک سال دیگر به دست ما نخواهد رسید"
رییسی معاون بهداشت وزارت بهداشت گفت: تاکنون به دلیل عدم رعایت موازین بهداشتی ۲۸۲ هزار واحد را پلمب کرده‌ایم. از امروز این موضوع تشدید می‌شود. اتحادیه ها، روسای اصناف و وزارتخانه‌ها و ادارات دولتی ملزم به رعایت هستند. برای گیرندگان خدمت هم جریمه‌ای که فعلا در نظر گرفتیم، عدم ارائه خدمت است. یعنی به فردی که ماسک ندارد، خدمت ارائه نمی‌شود.
حریرچی: از فردا ارائه خدمت به افراد فاقد ماسک ممنوع است
۱۳۹۹/۰۴/۱۴ / ماسک / حریرچی / ماسک کرونا
حریرچی: از فردا ارائه خدمت به افراد فاقد ماسک ممنوع است
حریرچی: کارکنان دولتی که ماسک نداشته باشند همان‌جا تذکر می‌گیرند و برای آن‌ها غیبت زده می‌شود.
ماسک فیلتردار نزنید
۱۳۹۹/۰۴/۱۴ / کرونا ویروس / کرونا در ایران / کووید 19 / ماسک فیلتر دار / ماسک کرونا
ماسک فیلتردار نزنید
عضو کمیته ملی مقابله با کرونا با تاکید بر استفاده مردم از ماسک‌های معمولی گفت: مردم می‌توانند از ماسک‌های اتاق جراحی یا از ماسک‌های خانگی که با سه لایه پارچه طراحی و دوخته می‌شود استفاده کنند.
ماسک‌زدن در ناوگان حمل و نقل عمومی اجباری شد
۱۳۹۹/۰۴/۱۴ / کرونا / کرونا در ایران / حمل و نقل / مترو / تاکسی / ماسک کرونا
ماسک‌زدن در ناوگان حمل و نقل عمومی اجباری شد
جمالی نژاد معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزارت کشور از اجباری شدن استفاده از ماسک برای مسافران در ناوگان حمل و نقل عمومی شهری کشور از صبح فردا خبر داد.
(ویدئو) ماسک ۷۲ میلیون تومانی!
۱۳۹۹/۰۴/۱۴ / هند / ماسک کرونا / طلا / ویروس کرونا / کروناویروس
(ویدئو) ماسک ۷۲ میلیون تومانی!
در هند یک مرد پولدار از ماسک طلایی برای مقابله با کرونا استفاده می کند.
نکات ضروری برای استفاده صحیح از ماسک
۱۳۹۹/۰۴/۱۲ / کرونا / کرونا در ایران / کویید-19 / ماسک کرونا
نکات ضروری برای استفاده صحیح از ماسک
آهنی معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی بیرجند گفت: افراد مبتلا به کرونا ممکن است با وجود نداشتن علائم، ناقل این بیماری باشند؛ لذا استفاده از ماسک و یا گرفتن دستمال جلوی دهان و بینی هنگام سرفه و عطسه نقش مهمی در محافظت از خود در برابر بیماری دارد.
تصویری از ماسک‌زدن رهبر انقلاب در جلسات کاری
۱۳۹۹/۰۴/۱۱ / ماسک کرونا / ویروس کرونا / ماسک زدن / رهبر انقلاب
تصویری از ماسک‌زدن رهبر انقلاب در جلسات کاری
تصویری از رعایت قواعد بهداشتی مقابله با کرونا در جلسات کاری توسط رهبر انقلاب لحظاتی پیش در صفحه اینستاگرامی منتسب به ایشان منتشر شد.
با نصیحت کردن کرونا تمام نمی‌شود، ماسک زدن را اجباری کنید
۱۳۹۹/۰۴/۰۱
با نصیحت کردن کرونا تمام نمی‌شود، ماسک زدن را اجباری کنید
حداقل با زدن ماسک کرونا از بیماران به افراد سالم منتقل نمی‌شود یا احتمال انتقال به پایین ترین حد خود می‌رسد.
فیلم | چاپ تصویر صورت روی ماسک کرونا
۱۳۹۹/۰۳/۲۸
فیلم | چاپ تصویر صورت روی ماسک کرونا
فعلا در بلژیک از این دستگاه استفاده می‌کنند احتمالا به زودی همه جای دنیا فراگیر می‌شود.
ماسک کرونایی بارسا به بازار آمد! (عکس)
۱۳۹۹/۰۳/۰۸ / ویروس کرونا / بارسلونا
ماسک کرونایی بارسا به بازار آمد! (عکس)
باشگاه بارسلونا ماسک‌های تنفسی با برند این باشگاه تولید کرده که در فروشگاه‌های رسمی بارسا به قیمت 18 یورو به فروش می‌رسد.
ترویج اسلام‌هراسی در انگلیس زیر ماسک کرونا
۱۳۹۹/۰۱/۲۶ / ویروس کرونا
ترویج اسلام‌هراسی در انگلیس زیر ماسک کرونا
برخی از رسانه‌ها و تحلیلگران در انگلیس در تلاش هستند به بهانه شیوع «کووید-۱۹» (بیماری کروناویروس ۲۰۱۹) اسلام‌هراسی ایجاد کنند.
۱۳۹۹/۰۱/۱۶
تصاویر | ماسک کرونا با امضای لامبورگینی
ماسک لامبورگینی با رنگی تولید می‌شود که نزدیکی زیادی به کد رنگ استفاده شده برای تزئینات داخل کابین خودروهای این کمپانی را دارد. 
توقیف ماسک‌های اهدایی چین به ایتالیا در جمهوری چک
۱۳۹۹/۰۱/۰۴ / ماسک کرونا / چین / ایتالیا
توقیف ماسک‌های اهدایی چین به ایتالیا در جمهوری چک
وزارت کشور جمهوری چک اعلام کرد: مامورین گمرک در منطقه لوووسیتسه محموله‌ای از ماسک ضبط کردند که بررسی‌ها نشان داد بخشی از این اجناس توقیف شده، محموله اهدایی چین به ایتالیا بوده است.
بازداشت مرد پلید با ماسک کرونایی در تربت جام / او به زنان همسایه رحم نکرد
۱۳۹۸/۱۲/۱۵ / اخبار حوادث / سارق
بازداشت مرد پلید با ماسک کرونایی در تربت جام / او به زنان همسایه رحم نکرد
سارقی که از خانه همسایه اش طلا سرقت کرده بود در کمتر از ۲ ساعت دستگیر شد.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •