سه شنبه, ۷ بهمن, ۱۳۹۹ / 26 January, 2021
محسنیان راد
۱۳۹۹/۱۰/۰۳
نگاه محسنیان راد به دنیای ارتباطات در روزگار کرونا
مهدی محسنیان راد از شرایط زندگی و وضعیت ارتباطات در روزگار کرونا و پساکرونا سخن گفت و همچنین از مراحل نگارش کتاب «ارتباط شناسی» که هفت سال به طول انجامیده است.
«ارتباط‌شناسی» به چاپ بیستم رسید
۱۳۹۹/۰۹/۲۲ / مهدی محسنیان راد / انتشارات سروش / تجدید چاپ / مدیریت ارتباطات
«ارتباط‌شناسی» به چاپ بیستم رسید
کتاب «ارتباط‌شناسی: ارتباطات انسانی (میان‌فردی، گروهی، جمعی)» نوشته مهدی محسنیان‌راد توسط انتشارات سروش به چاپ بیستم رسید.
مهدی محسنیان راد: شکست‌های ممنوعیت ویدئو و ماهواره را در اینترنت تجربه نکنید
۱۳۹۹/۰۸/۱۶ / محسنیان راد / ارتباطات
مهدی محسنیان راد: شکست‌های ممنوعیت ویدئو و ماهواره را در اینترنت تجربه نکنید
برای مجلس یک کشور خوب نیست که قانونی را وضع کند و پس از مدتی متوجه شود که قانونش به قول مونتسکیو، بی روح است و مجری زور اجرای آن را ندارد. به نظر من هر بار که این اتفاق بیفتد، منزلت قانون گذار و مجری این قانون در ذهن جامعه نزول پیدا می‌کند و هر چه این منزلت پایین بیاید، به منزلت سیستم آسیب‌های جدی تری می‌رسد». این جملات دکتر مهدی محسنیان راد، نظریه پرداز و استاد شناخته شده ارتباطات کشور است که معتقد است مجلس باید از شکست اجرای قانون ممنوعیت به کارگیری تجهیزات دریافت از ماهواره که امسال بیست ششمین سال حیات نیمه جان خود را می‌گذراند درس بگیرد و سراغ وضع قانون برای فیلترینگ شبکه‌ها و رسانه‌های اجتماعی نرود؛ زیرا مردم روش‌های مقابله با آن را پیدا می‌کنند. به ویژه آنکه در چند سال آینده، با اتمام پروژه …
صوت/ آسیب‌های کرونا بر ارتباطات انسانی از زبان محسنیان راد
۱۳۹۹/۰۵/۳۱ / محسنیان راد / ارتباطات
صوت/ آسیب‌های کرونا بر ارتباطات انسانی از زبان محسنیان راد
محسنیان‌راد، استاد برجسته علوم ارتباطات گفت: هیچ پدیده‌ای در تاریخ به اندازه کرونا شگفتی نزاییده است؛ کرونا حتی از خبر فرود آمدن انسان بر سطح کره ماه بیشتر شگفتی ایجاد کرده است
کرونا پرتکرارترین واژه در تاریخ
۱۳۹۹/۰۴/۲۴
کرونا پرتکرارترین واژه در تاریخ
کامران بارنجی ـ روزنامه‌نگار دکتر مهدی محسنیان‌راد از شناخته‌شده‌ترین اندیشمندان ایرانی حوزه ارتباطات است. با شیوع کرونا و گسترش آن، تصمیم گرفتیم با این استاد برجسته درباره بلایی که کرونا بر سر ارتباطات انسانی آورده است گفت‌وگو کنیم. بر عکس بسیاری که این روزها آنلاین گفت‌وگو می‌کنند، محسنیان راد علاقه دارد گفت‌وگو حضوری انجام شود؛ چون معتقد است «ارتباط چهره به چهره در مقایسه با آنلاین، مثل مقایسه داشتن یک دسته گل طبیعی معطر در گلدان با گل مصنوعی است.» ماسک به صورت و با رعایت پروتکل‌های کرونایی …
دوازدهمین شماره ماهنامه سه‌نقطه منتشر شد
۱۳۹۹/۰۲/۲۹ / اسماعیل امینی / یوسفعلی میرشکاک / سید اکبر میر جعفری / مهدی محسنیان راد
دوازدهمین شماره ماهنامه سه‌نقطه منتشر شد
شماره دوازدهم مکتوب سه‌نقطه، با یک پرونده ویژه با موضوع «امید» و با طنز نوشته‌هایی که توسط نویسندگان کهنه‌کار و جوان به رشته تحریر درآمده است، خود را به زیور چاپ آراسته کرد.
۱۳۹۹/۰۱/۱۷ / ویروس کرونا / کرونا / محسنیان راد
ویروس کرونا آخرین ضربه را به مطبوعات نحیف ایران خواهد زد / با مطبوعات چه کردیم که دیگر اقبال عمومی به آن‌ها وجود ندارد؟
استاد برجسته ارتباطات گفت: آیا لازم نیست که فکر کنیم در این چهل سال با مطبوعات چه کردیم که اینگونه نحیف و لاغر شده اند؛ و بپرسیم این مطبوعات از طریق خودسانسوری لجام گسیخته و شاید از سر ناچاری شان با مردم چه کردند؟
۱۳۹۹/۰۱/۰۶
تسلیت جمعی از اساتید و مدیران انجمن های روابط عمومی کشور به محسنیان راد
جمعی از اساتید و مدیران انجمن های روابط عمومی کشور در پیامی، درگذشت بردار مهدی محسنیان‌راد - استاد علوم ارتباطات - را تسلیت گفتند.
۱۳۹۸/۱۲/۲۷
پدیده‌ی خطرناک خلاء مراسم ترحیم برای جان باختگان کرونا 
محسنیان راد
۱۳۹۸/۱۲/۲۶ / مهدی محسنیان راد / ویروس کرونا / کرونا
پدیده خطرناک خلاء مراسم ترحیم جان باختگان ویروس کرونا / نباید اجازه داد نزدیکان متوفی در تنهایی فرو بروند
یک استاد ارتباط‌ات با اشاره به وضعیت خانواده جانباختگان ویروس کرونا می‌گوید: اقوام و دوستان نباید اجازه دهند نزدیکان متوفی در احساس انزوای افسارگسیخته فرو بروند زیرا عواقب منفی بزرگی در آینده به همراه خواهد داشت.
۱۳۹۸/۱۰/۰۷ / مخاطبان صدا و سیما / مهدی محسنیان راد / ماهواره / صدا و سیما
آمار مخاطب ۸۱ درصدی صدا و سیما قابل اعتنا نیست/ مردم به دلیل ترس استفاده از ماهواره را انکار می‌کنند
استاد علوم ارتباطات می‌گوید آمار مخاطبان صدا و سیما به هیچ عنوان قابل استناد و اعتنا نیست و مردم از ترس اعلام نمی‌کنند که ماهواره می‌بینند.
۱۳۹۸/۰۹/۰۴ / مهدی محسنیان راد / هادی خانیکی
کارکردهای مثبت و منفی رسانه‌ها در فرآیند صلح‌جویی
دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه تهران روز سه‌شنبه (۱۲ آذر ماه) در نشستی موضوع «نقش کارکردهای مثبت و منفی رسانه‌ها در فرایند صلح‌جویی» را مورد تحلیل و بررسی قرار می‌دهد.
۱۳۹۸/۰۸/۱۵ / سازمان صدا و سیما جمهوری اسلامی ایران / ارتباطات / تهران / روزنامه نگار / معاونت مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
گزارشی از رونمایی وب‌سایت انجمن صنفی روزنامه‌نگاران استان تهران
تهران- ایرنا- وب سایت انجمن صنفی روزنامه نگاران استان تهران با سخنرانی مهدی محسنیان راد استاد دانشگاه، محمد خدادی معاون مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، گیتا علی آبادی رئیس مرکز مطالعات و برنامه‌ریزی رسانه‌ها، فریبرز بیات روزنامه‌نگار و الیاس حضرتی مدیرمسئول روزنامه اعتماد، رونمایی شد.
۱۳۹۸/۰۸/۱۳ / غزة / مهدی محسنیان راد / وزارت فرهنگ و ارشاداسلامی
نشست تخصصی«اعتبار رسانه‌ها در ایران» برگزار می‌شود
نشست تخصصی «اعتبار رسانه‌ها در ایران» و مراسم رونمایی از وب‌سایت انجمن صنفی روزنامه‌نگاران تهران برگزار می‌شود.
۱۳۹۸/۰۸/۱۳
برگزاری پنجمین جلسه «مساله فرهنگ»
مهر: پنجمین جلسه از سلسله نشست‌های مسئله فرهنگ، با همکاری موسسه خانه کتاب و دفتر مطالعات و برنامه ریزی راهبردی وزارت فرهنگ وارشاد اسلامی، فردا دوشنبه ۱۳ آبان در سرای اهل قلم برگزار می‌شود. در این‌نشست مهدی محسنیان راد استاد دانشکده فرهنگ و ارتباطات دانشگاه امام صادق (ع) و بیژن عبدالکریمی دانشیار گروه فلسفه دانشگاه آزاد اسلامی به‌عنوان سخنران حضور داشته و درباره پدیده فرهنگ سخنرانی خواهند کرد.این ‌برنامه فردا دوشنبه ۱۳ آبان از ساعت ۱۷ در سرای اهل قلم واقع در خیابان انقلاب اسلامی، خیابان فلسطین جنوبی، کوچه خواجه نصیر، پلاک ۲ برگزار می‌شود.
۱۳۹۸/۰۸/۰۶ / مهدی محسنیان راد / فضای مجازی / فرهنگ عمومی
خودنمایی در اکوسیستم ارتباطی، طبیعی است/ بی‌کاران مشغول نمایشند!
استاد ارتباطات با بیان اینکه تاثیرپذیری از شبکه‌های اجتماعی، تابعی از میزان تحصیلات، فهم اجتماعی و  فرهنگ افراد است، گفت: تفاخرهایی که در فضای مجازی می‌بینید عموما کار مشتی «بیکار» است.
۱۳۹۸/۰۸/۰۳ / فلسفه / مطالعات فرهنگی / وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
سخنرانی محسنیان‌راد و عبدالکریمی در نشست‌های مسئله فرهنگ
مهدی محسنیان راد و بیژن عبدالکریمی در جلسه پنجم از سلسله نشست های مسئله فرهنگ سخنرانی می کنند.
۱۳۹۸/۰۴/۱۵ / سردار احمد نوریان / مهدی محسنیان راد / پلیس / سواد رسانه ای / معاونت اجتماعی نیروی انتظامی
پلیس مقتدر حافظ آبروی جامعه و هنجارهای اجتماعی است
معاون اجتماعی نیروی انتظامی با بیان اینکه پلیس مقتدر حافظ آبروی جامعه و هنجارهای اجتماعی است، گفت: پلیس در لبه جلویی حاکمیت، مسئولیت نظم و امنیت عمومی را بر عهده دارد.
۱۳۹۸/۰۲/۲۹
محسنیان راد: مصرف درست یک تحقیق نیالودن نتایج آن به ایدئولوژی است
شفقنا رسانه-  نشست تخصصی روند پژوهش های ارتباطی در ایران با حضور مهدی محسنیان راد، عضو هیئت علمی دانشگاه امام صادق؛ حسام الدین آشنا، مشاور رسانه ای رئیس جمهور؛ سید محمد دادگران ، عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد و حسینعلی افخمی، عضو هیئت علمی دانشکده علوم اجتماعی علامه طباطبایی در پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی برگزار شد. به گزارش […]
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •