یکشنبه, ۶ بهمن, ۱۳۹۸ / 26 January, 2020
محله هرندی
گزارش تکان‌دهنده از نبرد تن‌به‌تن کودکان به دلیل مواد و پول در محله هرندی!
فرارو / ۱۶ ساعت قبل / اجتماعی
گزارش تکان‌دهنده از نبرد تن‌به‌تن کودکان به دلیل مواد و پول در محله هرندی!
«ماه پیش یکی از بچه‌های این محله به‌خاطر مصرف همزمان مشروب و مواد مُرد!» ابرو بالا می‌اندازد و می‌گوید: «به تو چه آبجی؟ اینجا این‌طوری زندگی می‌کنن. همه هم راضی‌ان. اون خدابیامرز هم می‌خواست حواسش به اندازه مصرفش باشه. از تو به ما چیزی نمی‌رسه! ول‌کن آبجی...»
  مواد مخدر  محله هرندی  کودکان بی سرپرست
قمار با گلادیاتورهای کوچک
روزنامه همشهری / ۲۷ ساعت قبل / ...
قمار با گلادیاتورهای کوچک
سحر جعفریان ـ خبرنگار مانند خروس لاری‌ها به جان هم می‌افتند، آن هم به بهای 10 تا 15هزار تومان؛ کودکان معتادی که یا بی‌سرپرستند یا بدسرپرست و روی آنها قمار می‌شود. اینجا محله هرندی است در جنوب پایتخت؛ همانجا که به چرکی‌شدن زخم‌های اعتیاد شهرت دارد. خیابان‌های شوش، علیزاده و محمدی ازجمله معابر آن است که در بوستان‌ها و پلاک‌های متروکه‌شان معتادان، کارتن‌خواب‌ها و... جمع می‌شوند تا در کنار استعمال گروهی موادمخدر ‌با قمار روی کودکان معتاد‌شان، خود را سرگرم کنند. گویا محله هرندی هویتش با زایش هرروزه …
بازداشت معتادان دره فرحزاد منجر به پراکندگی آنها در تهران می‌شود؟
خبرآنلاین / ۱۳۹۸/۱۰/۲۸ / اجتماعی
بازداشت معتادان دره فرحزاد منجر به پراکندگی آنها در تهران می‌شود؟
بازداشت گسترده اخیر معتادان متجاهر در محلات شمالی تهران، چقدر می تواند شهر را از آلودگی اعتیاد نجات دهد؟ آیا شاهد تکرار تجربه تلخ ساماندهی محله هرندی که منجر به پراکندگی معتادان در همه شهر شد، هستیم؟
  آسیب اجتماعی  اعتیاد  ترک اعتیاد  معتاد  شورای شهر تهران  نیروی انتظامی
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۱۰/۲۷ / ...
انتقاد پلیس از کم‌کاری یک وزارتخانه در جمع‌آوری معتادان
فرمانده انتظامی تهران بزرگ تاکید کرد که پلیس شب و روز در خدمت تامین آسایش و آرامش مردم است و در این میان خستگی نمی‌شناسد.سردار حسین رحیمی در مراسم تکریم و معارفه روسای قدیم و جدید مبارزه با مواد مخدر تهران بزرگ که ظهر دیروز در مقر پلیس مبارزه با مواد مخدر تهران بزرگ برگزار شد با اشاره به فعالیت‌ها و اقدامات سرهنگ بخشنده رئیس قبلی پلیس مبارزه با مواد مخدر گفت‌: ایشان بیش از ۳۱ سال خدمت کردند و امروز که به بازنشستگی رسیدند خدمات زیادی را در نیروی انتظامی انجام دادند. آن زمانی که در اداره اطلاعات بودم سرهنگ بخشنده نیز جوانی با درجه ستوان یکی بود که به بخش اطلاعات آمد. ایشان از سال ۹۰ وارد پلیس مبارزه با مواد مخدر تهران بزرگ شد و از سال ۹۲ نیز به ریاست این پلیس رسید. در دوره سرهنگ بخشنده، تغییر نگرش …
الف / ۱۳۹۸/۰۹/۰۷ / اجتماعی
جمع‌آوری ۲۰هزار معتاد از محله هرندیِ تهران
رئیس سازمان امور اجتماعی کشور گفت: حلقه مفقوده فرآیند درمان اعتیاد این است که فرد پس از ترک کردن تحت پوشش و صیانت اجتماعی قرار گیرد و این امکان را پیدا کند که شغلی به دست آورده و به خانواده بازگردد.
  اعتیاد  محله هرندی
پیکر مطهر بسیجی شهید «محمدمهدی رضوان»  پنجشنبه در محله شهید هرندی تهران تشییع می ‌شود
فارس / ۱۳۹۸/۰۸/۲۲ / اجتماعی
پیکر مطهر بسیجی شهید «محمدمهدی رضوان» پنجشنبه در محله شهید هرندی تهران تشییع می ‌شود
پیکر مطهر بسیجی شهید «محمدمهدی رضوان» که توسط اراذل و اوباش به شهادت رسید، فردا در تهران تشییع می‌شود.
برگزاری دهکده دیابت در پارک لاله
فارس / ۱۳۹۸/۰۸/۱۹ / اجتماعی
برگزاری دهکده دیابت در پارک لاله
مدیرکل سلامت شهرداری تهران از برگزاری دهکده دیابت در پارک لاله خبر داد و گفت: همچنین اتوبوس دیابت در محله هرندی مستقر می‌شود.
نجات هرندی از مرگ تدریجی
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۷/۱۶ / اجتماعی
نجات هرندی از مرگ تدریجی
تهران-ایرنا-چند ماهی است آسمان محله هرندی، آبی و زمینش دیگر خاک نم خورده از کارتن خواب ها نیست؛ زندگی به روال عادی بازگشته و کنج دیوارها، دیگر مشتری برای آتش افروزی ندارد. اما همچنان پشت لبخند رضایت ساکنان محله، نگرانی بازگشت دوران دود و سیاهی موج می زند.
  هرندی  پاکسازی  ساماندهی معتادان متجاهر
تخریب پاتوق‌ها برای پاکسازی مخدر
روزنامه تعادل / ۱۳۹۸-۰۷-۱۴ / اجتماعی
تخریب پاتوق‌ها برای پاکسازی مخدر
اهالی محله‌های هرندی، شوش و مولوی حالا فقط آنهایی نیستند که در دروازه غار و هرندی به دنیا آمدند و به خانه آبا و اجدادی‌شان وفادار مانده‌اند؛ از 15 سال پیش مهاجرانی که برخی از آنها اعتیاد داشتند یا بعدا معتاد شدند و مواد‌فروشی منبع درآمدشان شده، اتاقک‌های چندمتری محله را خانه خود کرده‌اند؛ اتاقک‌هایی که به خانه قرمز معروف است و هر ازچندی در طرح ساماندهی منطقه 12 تهران و مبارزه با اعتیاد تخریب می‌شود.
55 آنلاین / ۱۳۹۸/۰۷/۱۳ / ...
بازدید دبیر ستاد مبارزه با مواد مخدر از محله شوش و هرندی
اسکندر مومنی دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر، محمدرضا یزدی فرمانده سپاه محمد رسول الله (ص) و حسین رحیمی رئیس پلیس تهران بزرگ صبح شنبه از محله های شوش و هرندی بازدید میدانی انجام دادند.
55 آنلاین / ۱۳۹۸/۰۷/۱۳ / ...
تلاش برای بازگشت ساکنان قدیمی به محله هرندی
رئیس شورای شهر تهران، گفت: حضور مردم در محله هایی مانند هرندی باعث می شود معتادان متجاهر کم تر در این محله ها حضور داشته باشند. در بحث نوسازی بافت‌های فرسوده دولت نیز علاقه‌مند است که این فضاها نوسازی شود و تبدیل به فضاهای فعالیت مناسب شود تا مردم به...
لزوم کمک شهرداران مناطق در فعالیت‌های عمرانی پاکسازی محدوده هرندی
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۷/۱۳ / اجتماعی
لزوم کمک شهرداران مناطق در فعالیت‌های عمرانی پاکسازی محدوده هرندی
رئیس شورای اسلامی شهر تهران بر لزوم همکاری و کمک شهرداران مناطق تهران در اقدامات عمرانی طرح پاکسازی محلات شوش، مولوی و هرندی و بازار تاکید کرد.
  رییس شورای شهر تهران  محله هرندی  معتاد متجاهر
ادامه پلمب خانه‌های پلاک قرمز شوش، مولوی و هرندی/جمع‌آوری ۱۹۰ زن متجاهر
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۷/۱۳ / اجتماعی
ادامه پلمب خانه‌های پلاک قرمز شوش، مولوی و هرندی/جمع‌آوری ۱۹۰ زن متجاهر
رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر تهران بزرگ از جمع آوری ۱۹۱ زن معتاد متجاهر در جریان اجرای طرح پاکسازی محلات شوش، مولوی، هرندی و بازار خبر داد.
  پلاک قرمز  جمع آوری معتادان متجاهر  محله هرندی  پاکسازی خیابان مولوی، شوش و هرندی از معتادان متجاهر و خرده فروشان مواد مخدر