شنبه, ۱۵ آذر, ۱۳۹۹ / 5 December, 2020
محمود محمودزاده
مسکن ملی فعلا متری ۳ میلیون؛ بعدا خدا بزرگ است!
۲ روز قبل / مسکن / مسکن ملی
مسکن ملی فعلا متری ۳ میلیون؛ بعدا خدا بزرگ است!
به گزارش ایسنا، اواخر مهرماه امسال، مسئولان وزارت راه و شهرسازی بر اساس هزینه های سه ماهه دوم سال جاری قیمت هر متر مربع مسکن ملی را ۲.۷ میلیون تومان اعلام کردند. محمود محمودزاده،  معاون وزیر راه و شهرسازی در این خصوص با بیان اینکه نظام فنی کشور ملاک تعیین قیمت واحدهای مسکونی ملی است گفته بود: بر اساس فهرست بها با تعدیل‌های سه ماهه دوم، متری ۲ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان با نوسان ۵ درصد افزایش یا ۱۰ درصد کاهش به استان‌ها این اختیار تفویض شده است تا بر اساس این معیارها برنامه ریزی و محاسبه را انجام دهند.
مشکل پرداخت وام ودیعه مسکن چیست؟
۵ روز قبل / اقدام ملی مسکن / تسهیلات ودیعه مسکن / محمود محمودزاده / وام ودیعه مسکن
مشکل پرداخت وام ودیعه مسکن چیست؟
معاون وزیر راه ‌و شهرسازی گفت:‌ مشکل اصلی در کند بودن پرداخت وام ودیعه مسکن این است که متقاضیان مدارک خود را تکمیل نمی‌کنند. نوشته مشکل پرداخت وام ودیعه مسکن چیست؟ اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
۱۳۹۹/۰۹/۰۶ / سامانه قیمت مسکن
سامانه اطلاعات قیمت مسکن در کل کشور رونمایی می‌شود
محمود محمودزاده معاون وزیر راه‌وشهرسازی در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان،  با بیان اینکه جلسه‌ای با مدیران سازمان امور مالیاتی در رابطه با موضوعات فنی سامانه املاک و اسکان و نحوه استفاده از این سامانه به صورت کامل برگزار شد، گفت: هم اکنون این سامانه هیچ مشکلی ندارد و هر زمان سازمان امور مالیاتی اطلاعاتی در رابطه با خانه‌های خالی نیاز داشته باشد، می‌تواند از طریق این سامانه به دست بیاورد.
۱۳۹۹/۰۹/۰۴
سایه محو مالیات بر بازار مسکن
اثرگذاری طرح مالیات بر خانه‌های خالی با توجه به آنکه هنوز قانونی در این زمینه وجود ندارد در حد هیجان کوتاه مدت بود؛ زیرا از بهمن ماه پارسال که سامانه املاک و اسکان رونمایی شده و حتی از اواخر تابستان که اولین پیامک‌ها به مالکان بیش از یک واحد ارسال شده هم قیمت رشد داشته و هم معاملات کاهش یافته است.به گزارش ایسنا، مالیات خانه‌های خالی با توجه به آنکه هنوز قانون آن به تصویب نرسیده حالت اجرایی به خود نگرفته است. البته وزارت راه و شهرسازی از چند ماه قبل برای اجرایی شدن این طرح دست به کار شده و روزانه ۱۰۰ تا ۱۵۰ هزار پیامک به دارندگان بیش از یک واحد مسکونی ارسال کرده است. با اینکه روز ۲۸ مرداد ۱۳۹۹ سامانه املاک و اسکان که اطلاعات واحدهای مسکونی کل کشور در آن ثبت خواهد شد به مرحله اجرا رسید طرح مالیات …
۱۳۹۹/۰۹/۰۱
ثبت‌نام ظرفیت خالی مسکن ملی در پایان آذرماه انجام می‌شود
ایرنا- معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی گفت: پایان آذرماه ظرفیت‌های خالی مسکن ملی شناسایی و برای آنها جایگزین انتخاب می‌شود. محمود محمودزاده گفت: پیش تر تا ۳۰ آبان به ثبت نام کنندگان مسکن ملی که پیامک دریافت کرده بودند زمان دادیم تا مدارک خود را تکمیل و واریز اولیه وجه را انجام دهند. وی با اشاره به عقب ماندن برخی استان‌ها از تعیین تکلیف نهایی متقاضیان، گفت: هنوز بررسی در استان ها کامل نشده و پیامک برای حضور و مشارکت متقاضیان ارسال نشده است بنابراین مهلت تکمیل اطلاعات و ترغیب متقاضیان به واریز وجه اولیه تا ۳۰ آذرماه تمدید شد. به گفته محمودزاده، کارگزاران طرح اقدام ملی مسکن، ادارات کل راه و شهرسازی استان ها، شهرهای جدید و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی تا پایان آذرماه فرصت دارند …
مهلت تکمیل وجه متقاضیان مسکن ملی بازهم تمدید شد
۱۳۹۹/۰۹/۰۱ / طرح اقدام ملی مسکن / طرح ملی مسکن / محمود محمودزاده
مهلت تکمیل وجه متقاضیان مسکن ملی بازهم تمدید شد
معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی از تعیین وضعیت متقاضیان طرح مسکن ملی خبر داد و گفت: پایان آذر ظرفیت‌های خالی این طرح شناسایی و برای آنها جایگزین انتخاب می‌شود.
وام ودیعه مسکن به ۲۸۰ هزار متقاضی پرداخت شد/ امکان تکمیل ثبت نام وجود دارد
۱۳۹۹/۰۹/۰۱ / محمود محمودزاده / وام ودیعه مسکن / رهن و اجاره مسکن
وام ودیعه مسکن به ۲۸۰ هزار متقاضی پرداخت شد/ امکان تکمیل ثبت نام وجود دارد
معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی با اعلام اینکه شرط پرداخت وام ودیعه مسکن، تکمیل اطلاعات در سامانه طرح اقدام ملی مسکن بوده از پرداخت وام ودیعه مسکن به ۲۸۰ هزار متقاضی خبر داد.
احتمال ثبت‌نام مجدد مسکن ملی
۱۳۹۹/۰۸/۲۹ / اقدام ملی مسکن / ثبت نام مسکن ملی / محمود محمودزاده / مسکن ملی
احتمال ثبت‌نام مجدد مسکن ملی
معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: اگر شرایط بهداشتی اجازه دهد آذرماه در برخی استان‌ها امکان ثبت‌نام مجدد طرح اقدام ملی مسکن فراهم می‌شود. نوشته احتمال ثبت‌نام مجدد مسکن ملی اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
پول پاشی در بازار مسکن کلانشهرها
۱۳۹۹/۰۸/۲۹ / بخش خصوصی / جامعه / مسکن / معاون / وزیر راه و شهرسازی
پول پاشی در بازار مسکن کلانشهرها
آن‌گونه که محمود محمودزاده، معاون وزیر راه و شهرسازی گفته است، با اولویت پروژه‌های نیمه تمام، در کلانشهرها به سازندگان در قالب طرح اقدام ملی مسکن اما بدون قرمز شدن فرم «ج»، تسهیلات ۱۰۰ میلیون تومانی به ازای هر واحد دریافت پرداخت می‌شود.
وام ۱۰۰ میلیونی مسکن ملی به پروژه‌های نیمه‌تمام
۱۳۹۹/۰۸/۲۸ / اقدام ملی مسکن / محمود محمودزاده / مسکن ملی / وام ساخت مسکن
وام ۱۰۰ میلیونی مسکن ملی به پروژه‌های نیمه‌تمام
معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: در کلان‌شهرها این فرصت را با اولویت پروژه‌های نیمه تمام برای سازندگان ایجاد کردیم تا بدون قرمز شدن فرم «ج» بتوانند در قالب طرح اقدام ملی مسکن تسهیلات ۱۰۰ میلیون تومانی به ازای هر واحد دریافت کنند. نوشته وام ۱۰۰ میلیونی مسکن ملی به پروژه‌های نیمه‌تمام اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
بورس املاک جان می‌گیرد؟/ عرضه اراضی وزارت دفاع در بورس کالا
۱۳۹۹/۰۸/۲۷ / بورس کالا / بورس املاک / محمود محمودزاده / محمدعلی دهقان دهنوی / فرهاد دژپسند
بورس املاک جان می‌گیرد؟/ عرضه اراضی وزارت دفاع در بورس کالا
وزارت دفاع یک قطعه زمین ۳ هزار و ۶۰۰ متری به ارزش ۱۳ میلیارد تومان را در بورس کالا در تاریخ ۹ آذر عرضه خواهد کرد.
خبر مهم برای متقاضیان مسکن‌ ملی
۱۳۹۹/۰۸/۱۷ / ثبت نام مسکن ملی / محمود محمودزاده / وزارت راه و شهرسازی
خبر مهم برای متقاضیان مسکن‌ ملی
به گزارش ایلنا، محمود محمودزاده، درباره تعداد متقاضیان مسکن ملی که به دلیل عدم واریز وجه اولیه حذف شده‌اند، اظهار داشت: به همه استان‌ها ابلاغ شده متقاضیانی را که در مراحل قبل ثبت نام کرده‌اند اما واریز وجه انجام نداده‌اند را تا پایان آبان‌ماه تعیین تکلیف کنند. ابهامی در ارسال پیامک‌ها وجود دارد و برخی از ثبت‌نام کنندگان ادعا می‌کنند که پیامک برای آنها ارسال نشده است.
۱۳۹۹/۰۸/۱۵
ساماندهی بازار با انتقال اتحادیه املاک به وزارت شهرسازی
معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه وارد مرحله تدوین بسته اجرایی در اختیار گرفتن اتحادیه املاک شده‌ایم گفت: الحاق اتحادیه مشاوران املاک به وزارت راه و شهرسازی می‌تواند زمینه ارتقای وضعیت فعالان بازار مسکن از حالت سنتی به بستر جدید علمی و تخصصی را فراهم کند که ثمره‌های مفیدی برای مصرف‌کنندگان، مالکان، خریداران و مستاجران خواهد داشت.به گزارش ایسنا، محمود محمودزاده اظهار کرد: انتقال اتحادیه املاک از ذیل وزارت صمت به وزارت راه و شهرسازی پیشنهادی بود که مطرح شد و رئیس جمهور با آن موافقت کرد. اما باید مراحل اجرایی این انتقال طی شود و ممکن است زمانبر باشد. یکی از ابزارهایی که می‌تواند برای کنترل بازار مسکن در اختیار وزارت راه و شهرسازی قرار گیرد الحاق اتحادیه املاک به این وزارتخانه است. بعضی از فعالیت‌ها …
خبر خوش برای متقاضیان مسکن ملی؛ فرم «ج» خودمالکی قرمز نمی‌شود
۱۳۹۹/۰۸/۱۲ / فرم ج مسکن / مسکن ملی / وام مسکن
خبر خوش برای متقاضیان مسکن ملی؛ فرم «ج» خودمالکی قرمز نمی‌شود
محمود محمودزاده در گفت و گو با ایسنا اظهار کرد: از این پس سازندگانی که به صورت خودمالکی وارد طرح اقدام ملی مسکن می شوند فرم «ج» آنها قرمز نخواهد شد. بدین صورت که اگر یک سازنده بخش خصوصی قصد احداث چند واحد در قالب اقدام ملی داشته باشد و متقاضیان واجد شرایط به تعداد واحدهای مدنظر را معرفی کند به هر واحد تسهیلات ۱۰۰ میلیون تومانی با نرخ سود ۱۸ درصد پرداخت می شود و خریداران در آینده هم می توانند از تسهیلات دولتی در بخش زمین و مسکن استفاده کنند.
۱۳۹۹/۰۸/۱۰
مسکن ملی باقی مانده مسکن مهر نیست
معاون مسکن و ساختمان این ادعا را که واحدهای مسکونی افتتاح شده در اول آبان ۹۹ با حضور رئیس جمهوری باقیمانده واحدهای مسکونی مهر است رد کرد و گفت: اول آبان امسال، ۴۰۰ هزار واحد مسکن ملی با حضور رئیس جمهور تعیین تکلیف شد.به گزارش ایسنا، محمود محمودزاده، معاون مسکن و ساختمان در نشست پیگیری طرح اقدام ملی مسکن، ضمن رد این ادعا از سوی برخی که طرح اقدام ملی مسکن همان واحدهای باقیمانده مسکن مهر است، گفت: روز پنجشنبه اول آبان به دستور رئیس‌جمهوی و با حضور وزیر راه و شهرسازی، ۴۰۰ هزار واحد طرح اقدام ملی مسکن تعیین‌تکلیف شد.محمودزاده ادعای مطرح شده با این مضمون را که واحدهای مسکن ملی همان مسکن مهر است را رد کرد و گفت: از ۱۱۵۶۰ واحد مسکن ملی که افتتاح شد، حدود ۳۲۴۶ واحد در استان‌ها و ادارات کل استانی، ۱۶۱۰ …
چه کسانی در سامانه طرح اقدام ملی به طور خودکار حذف می‌شوند؟
۱۳۹۹/۰۸/۰۹
چه کسانی در سامانه طرح اقدام ملی به طور خودکار حذف می‌شوند؟
شهروند آنلاین: به گزارش وزارت راه‌وشهرسازی محمود محمودزاده در خصوص احتمال حذف‌شدن بخشی از واجدان شرایط طرح اقدام ملی مسکن اعلام کرد: «افرادی که به عنوان پذیرفته‌شده نهایی تعیین شده باشند و به آنها برای واریز وجوه اولیه طرح اقدام ملی مسکن پیامک ارسال شده باشد و در زمان مقرر نسبت به واریز وجه اقدام نکنند در سامانه طرح اقدام ملی به شکل سیستماتیک حذف خواهند شد و افراد جدید جایگزین آنها خواهند شد.»
۱۳۹۹/۰۸/۰۹ / آمار ساخت مسکن ملی / آورده مسکن ملی
افراد جدید جایگزین متقاضیان بدحساب مسکن ملی می‌شوند
به گزارش فارس، محمود محمودزاده، معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازیدر خصوص احتمال حذف شدن بخشی از واجدان شرایط طرح اقدام ملی مسکن، گفت: افرادی که به عنوان پذیرفته شده نهایی تعیین شده باشند و به آنها برای واریز وجوه اولیه طرح اقدام ملی مسکن پیامک ارسال شده باشد و در زمان مقرر نسبت به واریز وجه اقدام نکنند در سامانه طرح اقدام ملی به شکل سیستماتیک حذف خواهند شد و افراد جدید جایگزین آنها خواهند شد.
شورای مسکن استان‌ها روند تولید مسکن ملی را سرعت دهند
۱۳۹۹/۰۸/۰۹ / محمود محمودزاده / طرح اقدام ملی مسکن / وزارت راه و شهرسازی
شورای مسکن استان‌ها روند تولید مسکن ملی را سرعت دهند
معاون وزیر راه گفت: در استان‌ها با مدیریت استانداران در قالب شورای مسکن استان در خصوص طرح اقدام ملی مسکن و چگونگی رفع موانع آن استان به استان تصمیم‌گیری می‌شود تا روند اجرای طرح، سرعت بگیرد.
تعیین تکلیف ۴۰۰ هزار واحد مسکن ملی
۱۳۹۹/۰۸/۰۸ / محمود محمودزاده / طرح اقدام ملی مسکن / وزارت راه و شهرسازی
تعیین تکلیف ۴۰۰ هزار واحد مسکن ملی
معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی گفت: اول آبان امسال، ۴۰۰ هزار واحد مسکن ملی با حضور رییس جمهور تعیین تکلیف شد.
موفقیت قانون مالیات بر خانه های خالی در پرده ابهام/طرح شکست خورد؟
۱۳۹۹/۰۸/۰۶ / محمود محمودزاده / طرح جامع شهری / مالیات بر خانه های خالی
موفقیت قانون مالیات بر خانه های خالی در پرده ابهام/طرح شکست خورد؟
در حالی که در سال های اخیر، وزارت راه و شهرسازی از وجود ۲.۷ میلیون واحد خالی و لزوم بازارپذیر شدن آنها را اخذ مالیات تأکید دارند، اما داده های جدید سازمان مالیاتی این ادعا را تأیید نمی کند.
تاوان پریشانی در مسکن
۱۳۹۹/۰۸/۰۶
تاوان پریشانی در مسکن
با گذشت بیش از 5سال از تصویب آخرین قانون مرتبط با مالیات‌ستانی از خانه‌های خالی، هنوز اجرای این قانون در خم اول مانده و متولیان امر در حال شناسایی و فهرست‌بندی خانه‌های خالی هستند؛ فهرستی که البته وزارت راه و شهرسازی مدعی است با قطعیت تدوین می‌کند و سازمان امور مالیاتی ادعا می‌کند بخش عمده اطلاعات آن با واقعیت مناسبتی ندارد. محمود محمودزاده، معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی در این‌سوی ماجرا ایستاده و تلاش می‌کند براساس سفارش قانون، فهرست خانه‌های خالی را از سامانه ملی املاک و اسکان استخراج …
افتتاح ۱۱هزار و ۶۰۰واحد مسکن ملی در ٨ استان
۱۳۹۹/۰۸/۰۱ / محمود محمودزاده / مسکن مهر / طرح ملی مسکن / وزارت راه و شهرسازی
افتتاح ۱۱هزار و ۶۰۰واحد مسکن ملی در ٨ استان
معاون مسکن و ساختمان راه و شهرسازی گفت: امروز ۱۱ هزار و ۶۰۰ واحد پروژه‌های طرح اقدام ملی مسکن در ۸ استان به بهره‌برداری می‌رسد.
۱۳۹۹/۰۸/۰۱
آمار اعلام شده از خانه‌های‌ خالی کاملا درست است
معاون وزیر راه و شهرسازی اعلام کرد: تمام لیست اول یعنی 109 هزار واحد به طور قطع خالی از سکنه هستند و باید دید که سیستم امور مالیاتی با چه روشی تشخیص داده که فقط 2 درصد خالی از سکنه بوده و باید دید سازمان امور مالیاتی این 2 درصد را از کجا آورده ‌است.به گزارش ایلنا، ماه گذشته وزارت راه‌ و شهرسازی اولین لیست از خانه‌های خالی با شناسایی 109 هزار واحد در سطح کشور را به سازمان امور مالیاتی ارایه داد اما پس از گذشت چند هفته سازمان امور مالیاتی اعلام کرد که ابهاماتی در این لیست اول شناسایی خانه‌های خالی وجود دارد.طبق گفته معاون سازمان امور مالیاتی، از فهرست 109 هزار خانه خالی تنها 2574 مورد قطعی است و مابقی مشکوک بوده و مالکان هنوز وضعیت آن را تعیین تکلیف نکردند. حدود ۱۰۵ هزار خانه خالی که پیامک از سمت …
هشدار وزارت راه به عواقب اخذ کدرهگیری صوری
۱۳۹۹/۰۷/۲۹ / مسکن / وزارت راه / محمود محمودزاده / کدرهگیری
هشدار وزارت راه به عواقب اخذ کدرهگیری صوری
معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی گفت: مالکان و بنگاه‌هایی که با تقاضای کاذب دریافت کد رهیگری صوری همراهی می‌کنند از عواقب درج اطلاعات در سامانه املاک و اسکان که یکی از آنها اخذ مالیات است با خبر باشند.
٧٠٠ هزار مستاجر وام اجاره دریافت می‌کنند
۱۳۹۹/۰۷/۲۹ / محمود محمودزاده / مستاجران / وام اجاره / وام ودیعه مسکن
٧٠٠ هزار مستاجر وام اجاره دریافت می‌کنند
معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی از ثبت‌نام ۱۹۵ هزار متقاضی جدید وام اجاره بعد از مصوبه تمدید خبر داد و گفت: دولت تا پایان دی ماه به ٧٠٠ هزار متقاضی وام ودیعه اجاره می‌دهد. نوشته ٧٠٠ هزار مستاجر وام اجاره دریافت می‌کنند اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
معاون وزارت راه: ٧٠٠ هزار مستاجر وام اجاره دریافت می‌کنند / مستاجران برای ثبت‌نام دو روز فرصت دارند
۱۳۹۹/۰۷/۲۸
معاون وزارت راه: ٧٠٠ هزار مستاجر وام اجاره دریافت می‌کنند / مستاجران برای ثبت‌نام دو روز فرصت دارند
محمود محمودزاده، معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی درباره آخرین وضعیت ثبت نام و اعطای وام اجاره به مستاجران اظهار کرد: مستاجران تا دو روز دیگر می‌توانند در سامانه مسکن ملی ثبت نام کنند و به تدریج درحال پالایش اطلاعات و تایید نهایی و معرفی مستاجران به بانک هستیم. وی افزود: برآورد دولت این است که به ٧٠٠ هزار نفر وام ودیعه مسکن تعلق خواهد گرفت. اعتبار درنظر گرفته شده نیز ٢٠ هزار میلیارد است.
۱۳۹۹/۰۷/۲۸
افزایش ۴۱ درصدی اجاره‌بها در گزارش مرکز آمار برای قراردادهای تمدیدی نیست
معاون وزیر راه و شهرسازی اظهار کرد: وزارت راه و شهرسازی برای قراردادهای اجاره‌‌ای جدید نرخ‌گذاری نکرده بود و اساساً امکان نرخ‌گذاری هم وجود ندارد و آنچه که مرکز آمار اعلام کرده ترکیبی از دو قراردادهای تمدید و قراردادهای جدید بوده است.به گزارش ایلنا، چند روز گذشته مرکز آمار گزارشی از میزان افزایش نرخ اجاره‌‌بها در تابستان گذشته منتشر کرد که براساس این گزارش، اجاره‫بها رشد 40 درصدی داشت. از این روی برخی از رسانه‌ها و فضای مجازی به این موضوع پرداختند که با توجه به اقدامات دولت و ستاد ملی مبارزه با کرونا مبنی بر تعیین سقف اجاره بها تا 25 درصد در تهران چرا نرخ افزایش اجاره بها به حدود 42 درصد رسیده است؟ بنابراین این آمار نشان می‌دهد مصوبه دولت درباره تعیین سقف برای افزایش اجاره‫بها در تابستان 99 به …
۱۳۹۹/۰۷/۲۸ / حسن روحانی / دولت / مرکز آمار ایران / معاون / وزیر راه و شهرسازی
تجاهل یا لاپوشانی؟
محمود محمودزاده، معاون وزیر راه و شهرسازی در واکنش به گزارش مرکز آمار ایران از نرخ اجاره‌بها در تابستان سال جاری که حاکی از مداخله بی‌ثمر دولت در بازار اجاره بود، اظهار کرد:
۱۳۹۹/۰۷/۲۸
الزام درج و ثبت اطلاعات سکونتی مردم در سامانه املاک و اسکان
واحدهای مسکونی ملی میانگین حدود ۲ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان احداث و در اختیار متقاضیان قرار می‌گیرد.محمود محمودزاده معاون مسکن و ساختمان درخصوص دلایل افزایش قیمت مسکن، راه‫اندازی سامانه املاک و اسکان، مسکن مهر و سایر موضوعات مرتبط با مسکن، توضیحاتى را ارائه کرد.معاون مسکن و ساختمان درخصوص افزایش قیمت مسکن با یادآورى اینکه موضوع مسکن تک‌بعدی نیست و باید با سایر مولفه‌هاى اقتصادى مورد بررسى قرار بگیرد، گفت: ذات مسکن چند بعدی است و ابعاد اجتماعی‌اش بعضا تاثیرگذارتر از ابعاد اقتصادی و فنی است.محمودزاده با اشاره به اینکه تاکنون هیچگونه اطلاعات دقیقی در کشور درخصوص اسکان و محل سکونت تک تک خانوارها وجود ندارد و بالطبع نمی‌توان مابه‌ازای آن واحدهای مازاد یا مورد نیاز شناسایی و طراحی شوند، توضیح داد: مکلف …
مسکن ملی متری چند؟
۱۳۹۹/۰۷/۲۴
مسکن ملی متری چند؟
به گزارش شهروند آنلاین، محمود محمودزاده، معاون وزیر راه و شهرسازی در این خصوص با بیان اینکه نظام فنی کشور ملاک تعیین قیمت واحدهای مسکونی ملی است گفت: بر اساس فهرست بها با تعدیل‌های سه ماهه دوم، متری ۲ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان با نوسان ۵ درصد افزایش یا ۱۰ درصد کاهش به استان‌ها این اختیار تفویض شده است تا بر اساس این معیارها برنامه ریزی و محاسبه را انجام دهند.
بیش از ۲.۵ میلیون خانوار بیش از یک واحد مسکونی دارند!
۱۳۹۹/۰۷/۲۲ / بازار مسکن / محمود محمودزاده / مسکن مهر
بیش از ۲.۵ میلیون خانوار بیش از یک واحد مسکونی دارند!
به گزارش الف، محمود محمودزاده با اشاره به افزایش قیمت مسکن، گفت: موضوع مسکن تک بعدی نیست که بخواهیم بگوییم با یک فعالیت قابل کنترل است. ذات مسکن چند بعدی است و ابعاد اجتماعی‌اش بعضا قوی‌تر از ابعاد اقتصادی است.
۱۳۹۹/۰۷/۱۸ / طرح مسکن ملی / مسکن مهر
افتتاح طرح ملی مسکن در آبان با حضور روحانی/ سهم مسکن مهر از افتتاح چقدر است؟
به گزارش تسنیم، محمود محمودزاده با اشاره به افتتاح برخی از واحدهای طرح ملی مسکن، اظهار کرد: با حضور رییس‌جمهوری، روز اول آبان‌ماه در چهاربخش طرح‌های مسکنی از جمله اقدام ملی مسکن و همچنین واحدهای باقیمانده مسکن مهر افتتاح و بهره‌برداری خواهند شد.
اولین افتتاح های طرح ملی مسکن به آبان موکول شد
۱۳۹۹/۰۷/۱۸ / مسکن مهر / محمود محمودزاده / طرح ملی مسکن / طرح اقدام ملی مسکن
اولین افتتاح های طرح ملی مسکن به آبان موکول شد
معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی از افتتاح و بهره برداری از برخی پروژه‌های مسکن ملی در اول آبان ماه امسال با حضور رئیس‌جمهوری خبر داد.
دلیل افزایش قیمت مسکن چیست؟
۱۳۹۹/۰۷/۱۷ / بازار اجاره / بازار مسکن / قیمت مسکن / محمود محمودزاده
دلیل افزایش قیمت مسکن چیست؟
معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی گفت: افزایش قیمت مسکن در دو سال گذشته به دلیل جذابیت بازارهای دیگر بوده است. نوشته دلیل افزایش قیمت مسکن چیست؟ اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
افزایش قیمت مسکن به دلیل جذابیت بازارهای دیگر است
۱۳۹۹/۰۷/۱۷ / محمود محمودزاده / بازار مسکن / قیمت مسکن / طرح ملی مسکن / طرح اقدام ملی مسکن
افزایش قیمت مسکن به دلیل جذابیت بازارهای دیگر است
معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی گفت: افزایش قیمت مسکن در دو سال گذشته به دلیل جذابیت بازارهای دیگر بوده است.
تمدید مهلت تکمیل مدارک طرح ملی مسکن
۱۳۹۹/۰۷/۱۲
تمدید مهلت تکمیل مدارک طرح ملی مسکن
معاون وزیر راه و شهرسازی از تمدید مهلت تکمیل مدارک متقاضیان طرح ملی مسکن تا پایان مهرماه امسال خبر داد و گفت: این مهلت دیگر تمدید نخواهد شد. محمود محمودزاده گفت: با توجه به اینکه در برخی استان‌ها به دلایلی برخی متقاضیان طرح ملی مسکن پیامک دریافت نکرده‌اند، مهلت تکمیل مدارک تا پایان مهرماه امسال تمدید شده است. او به تسنیم گفت: بر این اساس در شهرهای بالای 100هزار نفر جمعیت، متقاضیان برای تکمیل مدارک و پیگیری آن به ادارات راه و شهرسازی استان‌ها مراجعه کنند. به گفته او در شهرهای زیر 100هزار نفر جمعیت …
مسیر متفاوت مسکن تهران با سایر شهرها
۱۳۹۹/۰۷/۱۰ / استان کشور / پایتخت / مسکن / معاون / وزیر راه و شهرسازی
مسیر متفاوت مسکن تهران با سایر شهرها
آنگونه که محمود محمودزاده، معاون وزیر راه و شهرسازی اعلام کرده است، متوسط قیمت هر متر مربع مسکن در ۲۶ استان کشور زیر ۱۰میلیون تومان است.
متوسط قیمت مسکن ۲۶ استان زیر ۱۰میلیون تومان
۱۳۹۹/۰۷/۰۹ / مسکن / متوسط قیمت مسکن / محمود محمودزاده
متوسط قیمت مسکن ۲۶ استان زیر ۱۰میلیون تومان
اقتصادنیوز : معاون وزیر راه و شهرسازی با اعلام این که متوسط قیمت مسکن ۲۶ استان کشور زیر ۱۰میلیون تومان است، گفت: گزارش واقعی قیمت مسکن به‌زودی منتشر می‌شود.
۱۰۹ هزار خانه خالی شناسایی شد / هدف‌مان ترغیب مالکان به اجاره دادن است
۱۳۹۹/۰۷/۰۸ / مالیات بر خانه های خالی / وزارت راه و شهرسازی / محمود محمودزاده
۱۰۹ هزار خانه خالی شناسایی شد / هدف‌مان ترغیب مالکان به اجاره دادن است
معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی گفت: با شروع عملیات اجرایی سامانه ملی املاک و اسکان در مرحله اول ۱۰۹ هزار واحد خالی تاکنون شناسایی شده است.
مشکل “انسداد دریافت پیامک‌های تبلیغاتی” برای مسکن ملی
۱۳۹۹/۰۷/۰۷
مشکل “انسداد دریافت پیامک‌های تبلیغاتی” برای مسکن ملی
محمود محمودزاده، معاون مسکن و امور ساختمان درباره تعیین تکلیف متقاضیان مسکن ملی که تا به امروز نسبت به واریز آورده اولیه اقدام نکرده‌اند، اظهار داشت: عده‌ای به هر دلیلی هنوز واریز وجه آورده اولیه را انجام نداده‌اند که گفته می‌شود یکی از دلایل، انسداد ارسال پیامک‌های تبلیغاتی است. برخی‌ها تنظیماتی انجام داده‌اند تا پیامک‌های تبلیغاتی و امثال آن را دریافت نکنند و همین باعث شده پیامک‌های اطلاع‌رسانی‌ها از تاریخ و زمان واریز وجه برای مسکن ملی برای آن‌ها انجام نشود و این پیامک‌ها به دست‌شان نرسد.
تلاش برای ارزان سازی مسکن با استفاده از روش‌های رانتی؟! / وزارت صمت: مخالفیم
۱۳۹۹/۰۷/۰۵ / میلگرد / بورس کالا / محمود محمودزاده / مهدی صادقی نیارکی / مصالح ساختمانی / طرح ملی مسکن
تلاش برای ارزان سازی مسکن با استفاده از روش‌های رانتی؟! / وزارت صمت: مخالفیم
در حالی که وزارت صنعت با عرضه فولاد و قیر خارج از ساز و کار بورس کالا مخالف است، وزیر راه و شهرسازی می گوید توانسته دستور رئیس جمهور برای انجام این کار را کسب کند.
طرح اقدام ملی مسکن؛ طرحی با ابهامات متعدد و مردمی ناامید از اجرا
۱۳۹۹/۰۷/۰۴ / طرح اقدام ملی مسکن / طرح ملی مسکن / محمود محمودزاده / مسکن مهر
طرح اقدام ملی مسکن؛ طرحی با ابهامات متعدد و مردمی ناامید از اجرا
تامین مالی طرح اقدام ملی مسکن در حالی با ابهام و اما و اگر مواجه شده که وزارت راه و شهرسازی از حذف متقاضیانی که در موعد مقرر آورده نقدی را تامین نکنند، خبر داده است.
بازار اجاره مسکن را سامان دادیم
۱۳۹۹/۰۶/۲۸ / اجاره مسکن / بازار مسکن / قیمت مسکن / محمود محمودزاده / وزارت راه و شهرسازی
بازار اجاره مسکن را سامان دادیم
معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی گفت: اقدامات وزارت راه و شهرسازی در حوزه بازار اجاره مسکن در تابستان امسال قابل قبول بوده و توانست بازار را سامان دهد و کنترل کند، به همین منوال در حوزه خرید و فروش مسکن هم ما پیشنهاداتی را ارائه دادیم؛ اگر آنها هم مصوب شود، تا حدود زیادی می‌توانیم بازار خرید و فروش مسکن را هم کنترل کنیم. نوشته بازار اجاره مسکن را سامان دادیم اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
۱۳۹۹/۰۶/۲۷
معرفی خانه‌های خالی تا پایان شهریور
معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه تا پایان شهریور ماه اطلاعات مربوط به خانه‌های خالی را به سازمان امور مالیاتی ارائه می‌دهیم، گفت: تاکنون 4/ 13 میلیون واحد شناسنامه‌دار و 5/ 1میلیون پیامک به مالکان بیش از یک خانه ارسال شده است. محمود محمودزاده در گفت‌وگو با «ایسنا» اظهار کرد: از حدود ۲۸ میلیون واحد مسکونی در کل کشور تا امروز ۱۳ میلیون و ۴۰۰ هزار واحد شناسایی و در واقع شناسنامه‌دار شدند که ۴۸ درصد کل واحدهای مسکونی کشور را شامل می‌شود. وی افزود: در این بین مشخص شده که 5/ 1 میلیون نفر مالک بیش از یک واحد مسکونی هستند که برای آنها پیامک ارسال کردیم تا وضعیت سکونت خانه‌های خود را مشخص کنند. معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه تا پایان شهریورماه اطلاعات مربوط به خانه‌های خالی شناسایی‌شده را …
۱۳۹۹/۰۶/۲۷
احتمال تمدید زمان بارگذاری مدارک وام اجاره
معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه ۳۵۵ هزار نفر واجد شرایط دریافت وام ودیعه مسکن هستند، گفت: درصورتی که تعداد قابل توجهی از افراد موفق به بارگذاری و تکمیل مدارک خود در سامانه اقدام ملی نشده باشند این مهلت را تمدید می کنیم.به گزارش ایسنا، محمود محمودزاده معاون وزیر راه و شهرسازی اظهار کرد: حدود ۳۵۵ هزار نفر از کسانی که برای دریافت وام کمک ودیعه مسکن ثبت‌نام کرده بودند واجد شرایط شناخته و برای تکمیل مدارک در سامانه اقدام ملی به آدرس Tem.mrud.ir دعوت شدند. از این تعداد تاکنون ۱۲۰ هزار نفر مدارک را تکمیل و به کارتابل بانک معرفی شده‌اند.وی با اشاره به تعداد پرونده‌های دریافت وام اجاره در بانک‌ها افزود: تا امروز بیش از ۱۵ هزار پرونده دریافت وام اجاره در بانک‌ها تشکیل و ۸۵۰۰ فقره تسهیلات پرداخت …
تولید یک میلیون واحد مسکونی برای تامین مسکن اقشار آسیب پذیر
۱۳۹۹/۰۶/۲۵ / وزیر راه و شهرسازی / مجید فراهانی
تولید یک میلیون واحد مسکونی برای تامین مسکن اقشار آسیب پذیر
اقتصادنیوز :‌محمود محمودزاده در واکنش به تذکر عضو شورای شهر تهران از تولید یک میلیون واحد مسکونی برای تامین مسکن اقشار آسیب پذیر خبر داد.
۱۳۹۹/۰۶/۲۴ / بازار مسکن / محمود محمودزاده
۲.۵ میلیون خانوار مشمول خانه‌های مازاد
معاون وزیر راه و شهرسازی از ارسال پیامک به ۱.۵میلیون نفر دارای مسکن مازاد خبر داد و گفت: حدود ۲.۵ میلیون خانوار مشمول خانه‌های مازاد هستند.
ضمانت وام ودیعه مسکن باز هم تغییر کرد/ وام ۵۰ میلیونی با ۲ ضامن!
۱۳۹۹/۰۶/۲۳ / وام ودیعه مسکن / محمود محمودزاده / بانک مرکزی
ضمانت وام ودیعه مسکن باز هم تغییر کرد/ وام ۵۰ میلیونی با ۲ ضامن!
در حالی که وزیر راه و بانک مرکزی از عدم نیاز به ضامن برای وام های ودیعه ۱۵ و ۳۰ میلیونی و ۱ ضامن برای وام ۵۰ میلیونی خبر داده اند، معاون وزیر راه می گوید وام ۵۰ میلیونی ۲ ضامن می خواهد.
هشدار حذف ۳۵۰ هزار متقاضی وام ودیعه مسکن/ جایگزینی ذخیره دوم و سوم
۱۳۹۹/۰۶/۲۳ / مسکن / معاون وزیر راه و شهرسازی / محمود محمودزاده / وام ودیعه مسکن
هشدار حذف ۳۵۰ هزار متقاضی وام ودیعه مسکن/ جایگزینی ذخیره دوم و سوم
اقتصادنیوز : معاون وزیر راه و شهرسازی با هشدار نسبت به حذف ۳۵۰ هزار متقاضی دریافت وام ودیعه مسکن، گفت: تاکنون ۴۸۰۰ نفر وام ودیعه را دریافت کرده‌اند.
قیمت واحدهای مسکن ملی مشخص شد
۱۳۹۹/۰۶/۱۸ / محمود محمودزاده / مسکن ملی / وزارت راه و شهرسازی
قیمت واحدهای مسکن ملی مشخص شد
به گزارش خبرآنلاین، محمود محمودزاده با اعلام این که از حدود ۴۷۰ هزار نفر واجد شرایط دریافت طرح ملی مسکن ۶۵ هزار نفر افتتاح حساب کرده‌اند، اظهار کرد:‌ مقرر شده تا از سامانه طرح ملی مسکن مجددا پیامکی به واجدان شرایط ارسال شود، همچنین سایر دستگاه ها نیز این پیامک را ارسال می‌کنند.
قیمت واحدهای طرح ملی مسکن مشخص شد/ شناسایی ۴۷۰ هزار نفر واجد شرایط
۱۳۹۹/۰۶/۱۸ / مسکن / طرح ملی مسکن / محمود محمودزاده
قیمت واحدهای طرح ملی مسکن مشخص شد/ شناسایی ۴۷۰ هزار نفر واجد شرایط
اقتصادنیوز : معاون وزیر راه و شهرسازی با اعلام این‌که ۴۷۰ هزار نفر واجد شرایط دریافت طرح ملی مسکن شناسایی شده است، گفت: قیمت واحدهای این طرح مشخص شد.
اقدامات وزارت راه برای صاحب‌خانه شدن دهک‌های کم درآمد
۱۳۹۹/۰۶/۱۸ / وزارت راه و شهرسازی / محمود محمودزاده / پروژه های مسکن ملی
اقدامات وزارت راه برای صاحب‌خانه شدن دهک‌های کم درآمد
ایلنا: معاون مسکن و ساختمان ضمن تسریع در ساخت مسکن ملی، از واگذاری و یا در شرف واگذاری اراضی ۱۱۵ هزار واحد مسکن ملی به شکل گروهی به واجدان شرایط خبر داد و گفت: علاوه…
پیش‌بینی بازار مسکن پس از ریزش بورس
۱۳۹۹/۰۶/۱۷ / بازار مسکن / قیمت مسکن / مالیات بر عایدی سرمایه / محمود محمودزاده / معاون وزیر راه و شهرسازی
پیش‌بینی بازار مسکن پس از ریزش بورس
معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: با توجه به اتفاقات بازار سرمایه، پیش بینی می‌شود که تکانه‌هایی به بازار مسکن وارد شود، از این رو سیاستی که وزارت راه و شهرسازی در حال اجرا دارد و استراتژی اصلی دولت، جداسازی بازار مصرف از بازار سرمایه گذاری در مسکن است. نوشته پیش‌بینی بازار مسکن پس از ریزش بورس اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
متقاضیان وام ودیعه مسکن اطلاعات خود را تکمیل کنند
۱۳۹۹/۰۶/۱۵ / ثبت نام وام اجاره / طرح اقدام مسکن ملی / محمود محمودزاده / معاون وزیر راه و شهرسازی / وام ودیعه مسکن
متقاضیان وام ودیعه مسکن اطلاعات خود را تکمیل کنند
معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه ۳۳۰ هزار نفر واجد شرایط وام ودیعه مسکن شناخته شدند، گفت: هنوز بسیاری از مستاجران ثبت نام خود را در سامانه طرح اقدام ملی تکمیل نکرده‌اند و متقاضیان دریافت وام ودیعه باید هرچه زودتر مدارک مورد نیاز را در سامانه tem.mrud.ir تکمیل کنند تا امکان پالایش و معرفی آنها فراهم شود. نوشته متقاضیان وام ودیعه مسکن اطلاعات خود را تکمیل کنند اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
۱۳۹۹/۰۶/۱۰
همه معطل تصویب ضرایب مالیاتی خانه‌های خالی در مجلس
[شهروند] معاون وزیر راه‌وشهرسازی با بیان اینکه ۱.۵‌میلیون مالک خانه خالی پیامک مالیاتی دریافت کردند، گفت: «مالیات خانه‌های خالی که مالک آنها زیر ۱۸ساله‌ها هستند را باید قیّم و سرپرست آنها بپردازند.» محمود محمودزاده، معاون امور مسکن و ساختمان وزارت راه‌وشهرسازی با اشاره به ارسال پیامک مالیاتی به مالک خانه‌های خالی، اظهار داشت: «در مرحله اول اطلاعات واحد مسکونی خالی از سکنه به مالک پیامک می‌شود و این مهلت به مالک داده شده که نسبت به این اطلاعات درصورت نادرست‌بودن، در قالب پیامک برگشت اعتراض خود را ارسال کند.» او ادامه داد: «با آغاز به کار سامانه، روزانه متوسط بین 100 تا 150‌هزار پیامک به مالکان خانه‌های خالی ارسال …
۱۳۹۹/۰۶/۱۱
۱.۵ میلیون مالک خانه خالی پیامک مالیاتی دریافت کردند
معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه ۱.۵ میلیون مالک خانه خالی پیامک مالیاتی دریافت کردند، گفت: مالیات خانه های خالی که مالک آنها زیر ۱۸ ساله‌ها هستند را باید قیم و سرپرست آنها بپردازند.به گزارش ایلنا، محمود محمودزاده معاون امور مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسارزی با اشاره به ارسال پیامک مالیاتی به مالک خانه‌های خالی ، اظهار کرد: در مرحله اول اطلاعات واحد مسکونی خالی از سکنه به مالک پیامک می‌شود و این مهلت به مالک داده شده که نسبت به این اطلاعات در صورت نادرست بودن، در قالب پیامک برگشت اعتراض خود را ارسال کند.وی ادامه داد: با آغاز به کار سامانه، روزانه متوسط بین 100 تا 150 هزار پیامک به مالکان خانه‌های خالی ارسال شده است و تا الان به تعداد 1.5 میلیون پیامک به مالک خانه‌های خالی رسیده‫ایم.معاون …
۱۳۹۹/۰۶/۰۸ / بنیاد مسکن و شهرسازی / شورای صدور پروانه ساخت
تصمیمات جدید برای صدور پروانه های ساختمانی
به گزارش ایسنا، محمود محمودزاده معاون مسکن و ساختمان در نخستین جلسه از دوره هفتم شورای تدوین مقررات ملی ساختمان که با حضور محمد شکرچی‌زاده رییس مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی، معاون شهرسازی و معماری و مدیرکل دفتر مقررات ملی و کنترل ساختمان و تعدادی از صاحبنظران این عرصه در ساختمان دادمان وزارت راه و شهرسازی برگزار شد، گفت: به لحاظ تغییراتی که در حوزه اقتصادی کشور ایجاد شده و به تبع آن تاثیراتی که در تمامی حوزه ها از جمله خدمات و صنعت ساختمان و مسکن گذاشته،  ناگزیر هستیم تا به موضوع انرژی و اقتصاد، توجه دقیق تری داشته باشیم و بر اساس اقتصاد بدون نفت، برنامه ریزی کنیم.
۱۳۹۹/۰۶/۰۵
پرداخت 20‌هزار‌میلیارد تومانی وام ودیعه مسکن
[شهروند] وام ودیعه مسکن مستأجران از تصمیم‌های تازه برای کمک به قشر عظیم مستأجران است تا بتوانند در شرایط تورمی و ‏کرونایی از عهده مخارج محل زندگی -تا حدود اندکی- بربیایند. حدود ۶.۶‌میلیون نفر خانوار اجاره‌نشین در کشور داریم که همه ‏آنها مشکل ندارند و بررسی‌های وزارت راه و شهرسازی نشان می‌دهد که ۲.۲‌میلیون خانوار نیازمند کمک‌های دولت برای وام ‏اجاره مسکن هستند‎. دیروز معاون وزیر راه و شهرسازی از آغاز واریز وام ودیعه مسکن خبر داد و گفت: «به‌طور تقریبی ۷۰۰ تا ۸۰۰‌هزار خانوار ‏مشمول وام ودیعه مسکن می‌شوند‎.» محمود محمودزاده، معاون مسکن و امور ساختمان از آغاز واریز وام ودیعه مسکن خبر داد و ‏گفت: «از روز …
۱۳۹۹/۰۶/۰۶
واریز وام ودیعه مسکن به حساب متقاضیان آغاز شد
معاون وزیر راه و شهرسازی از آغاز واریز وام ودیعه مسکن خبر داد و گفت: به طور تقریبی 700 تا 800 هزار خانوار مشمول وام ودیعه مسکن می‌شوند.به گزارش ایلنا، محمود محمودزاده معاون مسکن و امور ساختمان از آغاز واریز وام ودیعه مسکن خبر داد و گفت: از روز گذشته چند گروه وام ودیعه مسکن را دریافت کردند. حدود دو میلیون و 220 هزار نفر از طریق پیامک برای دریافت وام ودیعه مسکن ثبت­نام کردند که از این تعداد حدود یک میلیون و 600 هزار نفر از طریق ثبت­نام پیامکی کد ملی معتبر و قابل پیگیری فرستادند.معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به انجام پالایش از این درخواست‌های پیامک شده، اظهار کرد: پالایش‌ها از این تعداد انجام شد و براساس شاخص‌های مصوبه از جمله افراد تحت پوشش نهادهای حمایتی، زنان سرپرست خانوار، کارگران، زوج‌های …
۱۳۹۹/۰۶/۰۵ / خانواده / دولت / مسکن / معاون / وزیر راه و شهرسازی
وعده تسهیلاتی دولت به فاز اجرا رسید
محمود محمودزاده، معاون وزیر راه و شهرسازی از آغاز واریز وام ودیعه مسکن خبر داد و گفت: به‌طور تقریبی 700 تا 800 هزار خانوار مشمول وام ودیعه مسکن می‌شوند.
روند کُند اعطای وام ودیعه مسکن به مستاجران/ وزیر راه: فقط ۹ نفر وام گرفتند!
۱۳۹۹/۰۶/۰۴ / وزارت راه و شهرسازی / وام ودیعه مسکن / وام مرابحه خرید کالا و خدمات / عبدالناصر همتی / محمود محمودزاده / محمد اسلامی
روند کُند اعطای وام ودیعه مسکن به مستاجران/ وزیر راه: فقط ۹ نفر وام گرفتند!
در حالی که وزارت راه و شهرسازی پیش از این از واگذاری پرداخت وام ودیعه مسکن به بانک ها خبر داده بود، رئیس کل بانک مرکزی، این وزارتخانه را مسئول معرفی مشمولان دریافت این وام دانست.
صندوق‌های جدید زمین و ساختمان در راه بورس
۱۳۹۹/۰۶/۰۱ / محمود محمودزاده / صندوق زمین و ساختمان / بورس املاک
صندوق‌های جدید زمین و ساختمان در راه بورس
معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی گفت: ساخت چند پروژه مسکونی در قالب صندوق‌های زمین و مسکن آماده شده و به زودی، جزئیات آن منتشر خواهد شد.
۱۳۹۹/۰۵/۳۱ / اقدام ملی مسکن / طرح مسکن دولت
معاون وزیر راه و شهرسازی: هزینه‌های ساخت در طرح اقدام ملی مسکن از محل آورده متقاضیان است
محمود محمودزاده در گفت‌وگو با مهر درباره چگونگی تأمین منابع مالی طرح اقدام ملی مسکن، گفت: با توجه به اثرگذاری عوامل متعدد در هزینه‌های ساخت مسکن، نمی‌توان قیمت ثابت و از پیش تعیین شده‌ای را برای پروژه‌های طرح اقدام ملی مسکن تعیین کرد. البته تلاش وزارت راه و شهرسازی در کنار قیمت‌گذاری بر مبنای هزینه تمام شده، تحویل واحدهای طرح اقدام ملی مسکن با حداقل قیمت به متقاضیان است.
سامانه ملی املاک و اسکان، شامل تمام املاک می شود
۱۳۹۹/۰۵/۳۰ / سامانه ملی املاک و اسکان کشور / محمود محمودزاده / وزارت راه و شهرسازی
سامانه ملی املاک و اسکان، شامل تمام املاک می شود
محمودزاده، معاون وزیر راه: با تعامل بیشتر دستگاه‌ها در ماه‌های آینده سامانه ملی املاک و اسکان کشور شامل تمام املاک کشور می‌شود.
آمار جدید رشد خانه های خالی و چالش جدید بخش مسکن/هدف وزیر از ممنوعیت انتشار آمار چه بود؟
۱۳۹۹/۰۵/۳۰ / محمود محمودزاده / محمد اسلامی / مصطفی قلی خسروی / فرشید پورحاجت / مالیات بر خانه های خالی / سامانه املاک
آمار جدید رشد خانه های خالی و چالش جدید بخش مسکن/هدف وزیر از ممنوعیت انتشار آمار چه بود؟
در حالیکه شناسایی خانه های خالی از سکنه از روز گذشته با آغاز به کار سامانه املاک در مسیر اجرایی خود قرار گرفت اما انتشار خبر وزیر راه و شهرسازی از رشد ۲۰۰ هزار واحدی خانه های خالی بخش مسکن را وارد یک چالش جدید کرد.
تشریح استراتژی‌ وزارت راه و شهرسازی در حوزه مسکن
۱۳۹۹/۰۵/۲۹ / محمود محمودزاده / وزارت راه و شهرسازی / بازار مسکن / حسام عقبایی
تشریح استراتژی‌ وزارت راه و شهرسازی در حوزه مسکن
محمودزاده، معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی با بیان اینکه وزارت راه در دوره جدید بر سه استراتژی اصلی طراح شده است، اظهار کرد: جداسازی بازار سرمایه گذاری از بازار مصرف، موضوع اجاره و همچنین افزایش تولید مسکن سه موضوع محوری و استراتژیک وزارت راه و شهرسازی است.
ارسال اولین فهرست خانه‌های خالی به سازمان مالیاتی
۱۳۹۹/۰۵/۲۹ / مستأجران / خانه خالی / سامانه املاک / محمود محمودزاده
ارسال اولین فهرست خانه‌های خالی به سازمان مالیاتی
محمودزاده معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی گفت:در ۱۰ روز آینده به یک میلیون و ۵۰۰ هزار نفر پیامک ارسال خواهد شد و مالکانی که پیامک دریافت می‌کنند باید وارد سامانه شوند و اطلاعاتی که مبنی بر خالی بودن خانه در آن ثبت شده تایید کنند
معاون وزیر راه : یک نفر ۶۰۵ خانه دارد!
۱۳۹۹/۰۵/۲۸
معاون وزیر راه : یک نفر ۶۰۵ خانه دارد!
محمود محمودزاده، معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی در جریان ورود به فاز اجرایی سامانه املاک و اسکان از شناسایی یک فرد و یک نهاد مالک واحدهای مسکونی متعدد خبر داد و گفت: فردی را شناسایی کرده‌ایم که مالک ۶۰۵ واحد مسکونی است؛ همچنین یک شخصیت‌های حقوقی ۲۳ هزار و ۸۰۰ واحد را در تملک دارد.
شناسایی بیش از ۲۳ هزار واحد مسکونی متعلق به سازمان‌ها
۱۳۹۹/۰۵/۲۸ / محمود محمودزاده / وزارت راه و شهرسازی
شناسایی بیش از ۲۳ هزار واحد مسکونی متعلق به سازمان‌ها
به گزارش ایرنا، «محمود محمودزاده» عصر امروز در مراسم اجرایی نمودن سامانه املاک و اسکان که در ساختمان دادمان وزارت راه برگزار شد، گفت: با مصوبه هیات دولت توانستیم اطلاعات کافی را از سازمان‌های مربوط و سازمان امور مالیاتی دریافت کنیم و بر اساس پالایش‌های انجام شده در مرحله نخست بیش از ١٣ میلیون و ٤٠٠ هزار ملک مسکونی شناسایی و وضعیت ملکیت آنها مشخص شده است.
سامانه ملی املاک و اسکان اجرایی شد/ ارائه اولین لیست خانه‌های خالی در شهریور ماه
۱۳۹۹/۰۵/۲۸ / سامانه ملی املاک و اسکان کشور / وزارت راه و شهرسازی / مالیات بر خانه های خالی / محمود محمودزاده
سامانه ملی املاک و اسکان اجرایی شد/ ارائه اولین لیست خانه‌های خالی در شهریور ماه
طی مراسمی با حضور وزیر راه و شهرسازی، سامانه ملی املاک و اسکان کشور اجرایی و اعلام شد. اولین لیست خانه‌های خالی در شهریورماه به سازمان امور مالیاتی ارائه می‌شود.
چندین پروژه در حال مطالعه برای ورود به بورس مسکن است
۱۳۹۹/۰۵/۲۷ / محمود محمودزاده / بورس مسکن / وزارت راه و شهرسازی
چندین پروژه در حال مطالعه برای ورود به بورس مسکن است
محمودزاده، معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: تعداد قابل ملاحظه‌ای صندوق پروژه تهیه کرده ایم که در حال به روز رسانی اطلاعات و مطالعات برای ورود به بورس مسکن است.
احتمال تصویب ساخت مسکن ۲۵ متری در دولت اینبار به اسم مسکن اجتماعی
۱۳۹۹/۰۵/۲۷ / مسکن اجتماعی / حق مسکن / پیروز حناچی / محمود محمودزاده
احتمال تصویب ساخت مسکن ۲۵ متری در دولت اینبار به اسم مسکن اجتماعی
وزارت کشور طرحی با نام ساخت واحدهای مسکونی کوچک اندازه با زیرساخت قانونی مصوبه سال ۹۵ دولت درباره مسکن اجتماعی را به هیئت دولت داده است.
زمان تکمیل آورده مسکن ملی تمدید شد/ دور سوم ثبت نام در راه است
۱۳۹۹/۰۵/۲۷ / بازار مسکن / ثبت نام مسکن ملی / محمود محمودزاده / مسکن ملی
زمان تکمیل آورده مسکن ملی تمدید شد/ دور سوم ثبت نام در راه است
باشگاه خبرنگاران جوان نوشت: طرح اقدام ملی مسکن به عنوان مهم‌ترین طرح مسکنی کشور این روز‌ها درگیر پرداخت آورده اولیه متقاضیان است و تاکنون اداره کل راه و شهرسازی استان تهران و همچنین معاونت مسکن چندین بار برای پرداخت آورده اولیه اولتیماتوم داده اند. 
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •