جمعه, ۲۴ مرداد, ۱۳۹۹ / 14 August, 2020
مدیریت بحران
۱۹ ساعت قبل / حفاری غیر مجاز / گیلانغرب
چهار فرد گرفتار در گودالی در گیلانغرب، فوت کردند
جلیل بالایی روز پنجشنبه در گفت وگو با ایرنا، اظهارداشت: شب گذشته پس از گرفتاری این افراد در یک گودال در ارتفاعات گیلانغرب به سرعت ستاد مدیریت بحران شهرستان برای نجات جان آنها تشکیل شد.
عملیات نجات برای ۴ حادثه دیده در گیلانغرب
۲۱ ساعت قبل / عملیات نجات / حادثه / گیلانغرب
عملیات نجات برای ۴ حادثه دیده در گیلانغرب
مدیرکل مدیریت بحران استانداری کرمانشاه از ادامه عملیات امداد و نجات ۴ حادثه دیده در گودال روستای اول ویار شهرستان گیلانغرب خبرداد و گفت: به محض اطلاع ستاد فرماندهی عملیات پاسخ به بحران شهرستان با محوریت فرماندار به دلیل سطح بندی حادثه و با استفاده از ظرفیت‌های محلی کار امداد و نجات شروع شد.
۳۳ ساعت قبل
کنکرونا
کنکور که باید یک راه‌حل می‌بود خود سال‌هاست که به یک مساله تبدیل شده است و سال به سال کلاف آن پیچیده‌تر می‌شود، امسال پیچیده‌تر از هر سال شده است و شاید کنکوری‌های امسال تا آخر عمرشان خاطره کنکورشان را فراموش نکنند و بدتر از اینکه آسیب‌های متاثر از آن را هم نتوانند از بین ببرند. صرف‌نظر از دعواها و اختلاف‌نظرهای ماهیتی و کارکردی در مورد اصل برگزاری کنکور که سال‌هاست دو جبهه موافقان و مخالفان را تشکیل داده است و هر از گاهی حذف آن خبرساز می‌شود و مخالفان آن مشتاقانه و بی‌پرده از آن استقبال می‌کنند و موافقان آن پشت پرده برای برگزاری آن از هیچ تلاش و ابزاری فروگذار نمی‌کنند، امسال کنکور و کرونا یا همان «کنکرونا» …
۳۴ ساعت قبل
ملاحظات فنی و ایمنی در مخازن نفت تهران دیده شده
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری تهران با تاکید بر اینکه هر کس در هر جایگاه مسئولیتی، وظایفی برعهده دارد و باید متناسب با آنها اظهارنظر کند، گفت: نباید در میان مردم ایجاد اضطراب و استرس کنیم؛ قطعا تمام ملاحظات فنی و ایمنی در مخازن نفت تهران دیده شده است.محمد تقی‌زاده در گفت‌و‌گو با ایسنا، درباره برخی اظهارنظرها پیرامون ایمنی انبار نفت واقع در شهران گفت: مخازن نفت در شمال غرب تهران یا جنوب این شهر از گذشته‌های دور جانمایی شده و تمام ملاحظات فنی، ایمنی و استحکام در جانمایی این مخازن مورد توجه قرار گرفته است. وی افزود: بی‌تردید حادثه همیشه در کمین است و در تمام دنیا هم این مسئله است. برای مثال در سال ۱۳۸۶ واژگونی تانکر نفتی در میدان شهران داشتیم و اخیرا هم تانکر بنزینی در پل جاجرود دچار حادثه …
نه به تجمعات؛ هم در محرم، هم در جاده‌های شمال
۳۹ ساعت قبل
نه به تجمعات؛ هم در محرم، هم در جاده‌های شمال
فیروزه صابر و سهیل معینی دبیر و عضو شورای راهبردی شبکه کمک در نشست خبری که با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برگزار کردند درباره کمپین نه به تجمعات و همراهی با جامعه پزشکی نکات مختلفی را مطرح کردند. آن‌ها دولت را مسئول اصلی مدیریت بحران کرونا عنوان کردند و تاکید داشتند با همراهی مردم و جسارت لازم در تصمیم گیری می‌توان از این بحران عبور کرد. متن صحبت‌های فیروزه صابر و فیلم کامل آن را در ادامه خواهید دید.
مهلت ۱۰ روزه به شهرداری اصفهان برای بررسی ایمنی فضاهای شهری
۴۴ ساعت قبل / استانی-اجتماعی / حوادث / غرق شدگی / سی‌وسه پل / شهرداری اصفهان / مدیریت بحران
مهلت ۱۰ روزه به شهرداری اصفهان برای بررسی ایمنی فضاهای شهری
مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان با اشاره به حادثه تلخی که در هفته گذشته منجر به فوت نوجوان ۱۲ ساله در زیر سی و سه پل شد، گفت: شهرداری اصفهان موظف شد ظرف ۱۰ روز آینده تمام معابر، پارک ها، اماکن و فضاهای شهری را از نظر ایمنی بررسی فنی کند و پس از آن یک تیم نظارتی عملکرد آنها را بررسی می کند.
۶۵ هزار و ۴۱۹ واحد مسکونی استان بوشهر بیمه حوادث هستند
۴۴ ساعت قبل / سازمان مدیریت بحران کشور / جهانگیر دهقانی / مدیریت بحران استان بوشهر / بیمه حوادث / استانداری بوشهر
۶۵ هزار و ۴۱۹ واحد مسکونی استان بوشهر بیمه حوادث هستند
بوشهر- دهقانی، مدیرکل مدیریت بحران استان بوشهر گفت: ۶۵ هزار و ۴۱۹ واحد مسکونی استان بوشهر بیمه حوادث هستند.
تراژدی کنونی لبنان، برای مردم آمریکا کاملا آشنا و ملموس است
۴۶ ساعت قبل / لبنان / انفجار بیروت / ویروس کرونا / دونالد ترامپ
تراژدی کنونی لبنان، برای مردم آمریکا کاملا آشنا و ملموس است
آنچه در شرایط کنونی در لبنان می‌گذرد، نتیجه سال‌ها ناکارآمدی و فساد در ساختار سیاسی این کشور است. مردم آمریکا نیز با توجه به وجود دونالد ترامپ در قدرت، با ملت لبنان همدرد هستند و از ناکارآمدی وی و دولتش در موضوعات مختلف نظیر مدیریت درست بحران شیوع ویروس کرونا، عمیقا رنج می‌برند.
بازدید دریادار سیاری از بخش‌های نوین دانشگاه علوم پزشکی آجا
۴۶ ساعت قبل / امیر سیاری / شهر تهران / ارتش جمهوری اسلامی ایران
بازدید دریادار سیاری از بخش‌های نوین دانشگاه علوم پزشکی آجا
ایرنا - تهران - دریادار «حبیب‌الله سیاری» رییس ستاد و معاون هماهنگ کننده ارتش جمهوری اسلامی ایران روز چهارشنبه به همراه «محمدرضا شانه‌ساز» معاون وزیر و رییس سازمان غذا و داروی کشور، با حضور در دانشگاه علوم پزشکی ارتش از سامانه‌های متحرک درمانی و انتقال بیمار و کارگاه تولید الکل و مواد ضدعفونی کننده و سالن مدیریت بحران اداره بهداشت، امداد درمان و آموزش پزشکی ارتش که در این دانشگاه تعبیه شده، بازدید کرد.
امیر سیاری: نیروهای مسلح آمادگی دارند با هر تهدیدی مقابله کنند
۲ روز قبل / حبیب الله سیاری / نیروهای مسلح ایران
امیر سیاری: نیروهای مسلح آمادگی دارند با هر تهدیدی مقابله کنند
به گزارش مهر، امیر دریادار حبیب الله سیاری رئیس ستاد و معاون هماهنگ کننده ارتش صبح امروز با حضور در دانشگاه علوم پزشکی ارتش از سامانه‌های متحرک درمانی و انتقال بیمار و کارگاه تولید الکل و مواد ضدعفونی کننده و سالن مدیریت بحران اداره بهداشت، امداد درمان و آموزش پزشکی ارتش که در این دانشگاه تعبیه شده، بازدید کرد.
استانداری تهران: انبار نفت شهران ایمن است
۲ روز قبل / استانداری تهران / انبار نفت / انبار نفت شهران
استانداری تهران: انبار نفت شهران ایمن است
مدیرکل مدیریت بحران استان تهران فعالیت انبار نفت شهران را مطابق با استانداردهای شرکت نفت دانست و گفت: با توجه به شرایط اعتباری کشور، جابجایی این مرکز به بیرون از محدوده شهری تامین اعتبار قابل ملاحظه ای را نیاز دارد.
پرداخت تنها ۱۰ درصد خسارت سیل ۹۸ به مردم مازندران
۲ روز قبل
پرداخت تنها ۱۰ درصد خسارت سیل ۹۸ به مردم مازندران
در حالی که سالانه حدود ۲ یا ۳ سیل مخرب، در مازندران به وقوع می‌پیوندد و محمدعلی محسنی بندپی نماینده مردم نوشهر، چالوس و کلاردشت در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از عملکرد مدیریت بحران مازندران، به این نکته اشاره کرده بود که ستاد بحران استان باید پاسخگو باشد، اعتبارات این ستاد کجا هزینه می شود، مدیرکل مدیریت بحران به این نکته اشاره می‌کند که، تنها ۱۶۶ میلیارد تومان از سوی دولت، معادل ۱۰ درصد کل خسارت، به آسیب‌دیدگان ناشی از سیل فروردین ۹۸ پرداخت شد.
۲ روز قبل
درخواست پارلمان پایتخت از مجلس
رئیس شورای‌اسلامی شهر تهران بر ضرورت ورود وزارت نفت و شرکت پخش فرآورده‌های نفتی به مساله انبارهای نفت شهران تاکید کرد. به گزارش «ایسنا» محسن هاشمی در پاسخ به سوالی مبنی بر شائبه‌های ایمنی انبار نفت در غرب تهران، اظهارکرد: سال‌هاست که موضوع انبار نفت در تهران پیگیری می‌شود و در شورای شهر چهارم نیز مکاتبات زیادی بین شهرداری، شورا، مدیریت بحران کشور و وزارت کشور انجام شد تا وضعیت ایمنی این انبارها تثبیت شود و بارها در این‌خصوص جلساتی برگزار شد تا در این‌خصوص چاره‌اندیشی شود که بررسی‌ها نشان داد جابه‌جایی هزینه زیادی لازم دارد اما وزارت نفت اقدامات لازم در راستای استحکام بخشی سازه را انجام داد. وی با بیان اینکه لازم است طرح جامعی برای ذخیره‌سازی سوخت در تهران انجام شود، افزود: براساس تجربیات جهانی …
گرامیداشت یاد و خاطره جانباختگان زلزله ارسباران در ورزقان
۲ روز قبل / استانی-اجتماعی / زلزله ورزقان / مدیریت بحران / هلال‌احمر
گرامیداشت یاد و خاطره جانباختگان زلزله ارسباران در ورزقان
جمعی از مسئولان آذربایجان شرقی، همزمان با هشتمین سالگرد زلزله ارسباران با حضور در مزار جانباختگان زلزله ۲۱ مرداد ۹۱ ارسباران در زغن آباد با نثار فاتحه یاد و خاطره آن‌ها را گرامی داشتند.
زارعی: لبنان با استعفای دیاب دچار بحران نخواهد شد / سه سناریو فراروی حزب الله
۲ روز قبل
زارعی: لبنان با استعفای دیاب دچار بحران نخواهد شد / سه سناریو فراروی حزب الله
سعدالله زارعی درباره پیامدهای استعفای حسان دیاب از نخست وزیری و آینده سیاسی لبنان گفت: از آن جا که ما شاهد جریانات باثبات پایدار در لبنان هستیم، این جریان‌ها صلاحیت‌های خود را نشان خواهند داد و با مدیریت منسجم تحولات فعلی، دچار بحران نخواهند شد.
زلزله حوالی فراشبند را لرزاند
۲ روز قبل / مدیریت بحران / زلزله
زلزله حوالی فراشبند را لرزاند
ایرنا نوشت: زلزله‌ای به بزرگی ۴.۳ دهم در مقیاس امواج درونی زمین (ریشتر) ساعت ۱۱ و ۱ دقیقه و ۴۶ ثانیه امروز (سه شنبه) مرز استانهای بوشهر و فارس - حوالی فراشبند را لرزاند.
ورود شورای شهر به حادثه برق‌گرفتگی نوجوان ۱۴ ساله در پاک لاله
۲ روز قبل / شورای شهر / شورای شهر تهران / شهرداری / محیط زیست / مدیریت بحران
ورود شورای شهر به حادثه برق‌گرفتگی نوجوان ۱۴ ساله در پاک لاله
ایلنا: رییس کمیسیون سلامت، محیط‌زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران از عملکرد شهرداری در حوزه ایمنی فضاهای شهری انتقاد کرد.
فعال شدن آتشفشان کوه سینابونگ در اندونزی
۳ روز قبل / آتشفشان / کوه آتشفشان / اندونزی
فعال شدن آتشفشان کوه سینابونگ در اندونزی
سازمان مدیریت بحران ملی اندونزی از وقوع انفجار در آتشفشان سینابونگ واقع در جزیره سوماترا خبر داد.
نظارت مدیریت بحران بر ایمنی مخازن سوخت شهران و ری
۳ روز قبل / اسماعیل نجار / ایمنی شهر / خروج مراکز پرخطر از شهر / نفت / سازمان مدیریت بحران
نظارت مدیریت بحران بر ایمنی مخازن سوخت شهران و ری
به دنبال نگرانی که از پست اینستاگرامی یک عضو شورای شهر تهران در مورد مخازن سوخت شهران به وجود آمد، رییس سازمان مدیریت بحران کشوراعلام کرد که وزارت نفت اطمینان‌های لازم را در مورد ایمنی مخازن سوخت در تهران داده است.
۳ روز قبل
تیغ استیضاح بالای سر دو وزیر
به نظر می‌رسد که مجلس یازدهم در اولین قدم‌های خود برای برخورد با دولت دوازدهم، استیضاح وزرای کشور و نفت را در دستور کار خود قرار داده است.روز یکشنبه، تصویری از فرم استیضاح عبدالرضا رحمانی فضلی، وزیر کشور با 14 امضا منتشر شد که بر اساس آن نمایندگان قصد دارند وی را در سه محور بی‫تدبیری در اجرا و نحوه افزایش قیمت بنزین، نصب مدیران ناکارآمد برای فرمانداری‌ها و استانداری‌ها و ضعف در مدیریت بحران در ماجرای سیل و زلزله استیضاح کنند.دیروز نیز‫ ابوالفضل ابوترابی، نماینده نجف‌آباد با اشاره به اینکه پس از طرح شکایت از بیژن زنگنه در مجلس شورای اسلامی وکلای ملت استیضاح وزیر نفت در صحن علنی را کلید زدند گفت: تا کنون بیش از 30 امضا برای استیضاح زنگنه در صحن جمع‌آوری شده است. وی با اشاره به اینکه این استیضاح …
۳ روز قبل
رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران درباره مقام‌سازی انبار نفت شهران توضیح داد
خیال‌مان از انبار نفت شهران راحت باشد؟رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران با بیان اینکه اقدامات خوبی در رابطه با مقاوم‌سازی انبار نفت شهران انجام شده است، گفت: یک رویکرد درمورد این مخازن این بوده است که به جای ذخیره سوخت به محلی برای سوخت‌رسانی بدل شود که ان‫شاءالله این اتفاق افتاده است.رضا کرمی محمدی در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به اظهارات مطرح شده پیرامون ایمنی انبار نفت شهران گفت: انبار نفت شهران یکی از مواردی است که قبل از اینکه تهران گسترش پیدا کند در یک جای امن و با مطالعات کافی و در سال ۱۳۵۳ مکانیابی و ساخته شده بود. آن زمان هیچ مستحدثاتی اطراف آنجا نبوده و شاید برای آن زمان مناسب بود. کما اینکه خیلی جاهای دیگر هم در تهران داریم که قبلا مشکلی نداشتند اما الان در محاصره ساختمان‫های …
۳ روز قبل
عملیات ضدعفونی و گندزدایی اماکن عمومی روزانه انجام می شود
فرمانده بسیج صنعت نفت مسجدسلیمان از انجام روزانه عملیات ضدعفونی و گندزدایی اماکن عمومی شهر مسجدسلیمان بمنظور مقابله با گسترش ویروس کرونا خبر داد .فرمانده بسیج صنعت نفت مسجدسلیمان از انجام روزانه عملیات ضدعفونی و گندزدایی اماکن عمومی شهر مسجدسلیمان بمنظور مقابله با گسترش ویروس کرونا خبر داد .غلامرضا امینی در تشریح این خبر اظهار داشت : با هماهنگی ستاد مدیریت بحران و مدیریت مقابله با کرونای شهرستان عملیات ضدعفونی و گندزدایی اماکن مختلف عمومی این شهر بطور روزانه انجام می شود .وی افزود : با توجه به حجم بالای مراجعات مردمی به اماکنی همچون پمپ بنزین ها - بیمارستان ها - محلات پرجمعیت و خیابان اصلی و هسته مرکزی شهر این اماکن ضدعفونی و گندزدایی گردیدند .وی خاطر نشان کرد : با درخواست مدیریت آموزش و پرورش …
مخاطرات توسعه نامتوازن شهرها
۳ روز قبل
مخاطرات توسعه نامتوازن شهرها
رضا کرمی‌محمدی‌؛  رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران حادثه انفجار مهیب اخیر در بیروت، ناشی از بی‌توجهی مقامات و مدیران این شهر نسبت به دپوی مقادیر زیاد نیترات آمونیوم، این نگرانی را در میان مردم و مسئولین بسیاری از شهرها ایجاد کرده است که مبادا مشابه این مخاطرات شهرهای آنها را نیز تهدید می‌کند و آیا آنها برای رفع این خطرات کاری کرده‌اند؟ همه می‌دانیم در شهر ما تهران نیز مخاطراتی وجود دارد که هرازگاهی آتش یکی از این مخاطرات شعله‌ور شده و دامن ما را می‌گیرد. باید بپذیریم اغلب این مخاطرات …
کاهش ۱۳۰ سانتی متراز آب «خزر»
۳ روز قبل / دریای خزر / زباله / سازمان حفاظت محیط زیست / محیط زیست / zwnj
کاهش ۱۳۰ سانتی متراز آب «خزر»
معاون محیط زیست دریایی سازمان حفاظت محیط زیست می‌گوید که تراز آبی دریای خزر ۱۳۰سانتی‌متر طی ۲۵ سال گذشته کاهش پیدا کرده است علاوه بر این مدیریت پسماندها در شمال کشور در مرز بحران است
روبات‌ها در نقش سپر بلا
۳ روز قبل
روبات‌ها در نقش سپر بلا
کمک و حتی جایگزینی روبات‌ها با انسان در بسیاری از موقعیت‌های شغلی دشوار و خطرناک، حتی پیش از فراگیری کووید-19 هم یکی از بحث‌های جذاب حوزه مدیریت بود. به‌عنوان مثال، می‌توان در بسیاری از ماموریت‌های آتش‌نشانی خطرناک یا رفع مشکلاتی که در خط تولید یک کارخانه مواد شیمیایی ایجاد شده، از روبات‌های خاص استفاده کرد. اما با بحران کووید-19 و ابتلا شدن افراد بسیاری در سطح جهان به کرونا، اهمیت چنین روبات‌هایی بیش از همیشه افزایش می‌یابد؛ روبات‌هایی که بتوانند بدون محدودیت‌های انسانی در محیط‌های سخت و خطرناک انجام وظیفه کرده و به‌عنوان مثال، جایگزین بخشی از کادر درمان در نقاط پرخطر شوند. کلاوس ریسیجر، بنیان‌گذار و مدیرعامل شرکت بلواوشن روباتیکز (Blue Ocean Robotics) درباره این صنعت هیجان‌انگیز بیشتر توضیح …
اطفاء حریق مراتع نیمه مشجر آوارسین
۳ روز قبل / استانی-اجتماعی / آتش سوزی جنگل‌های ارسباران / ارسباران / مدیریت بحران
اطفاء حریق مراتع نیمه مشجر آوارسین
مدیرکل مدیریت بحران استانداری آذربایجان شرقی از اطفاء حریق مراتع نیمه مشجر آوارسین خبر داد.
۳ روز قبل
«ارسباران»؛ زخم‌خورده
[حسام خراسانی] راوی برایم روایت می‌کند: «ناگهان آسمان مه شد، شهر پر شد از گردوغبار ویرانی، دیوارهای شکسته، سقف‌های ریخته‌شده و خیابان‌های شکاف‌خورده. همین دیوار، همین پل، همین مسجد. همه‌شان زخمی در دل دارند، ارسباران زخم‌خورده است.» راوی گاه میان حرف‌هایش بغض می‌کند، بعد هر بغض هم صدایش بلندتر می‌شود و ادامه می‌دهد: «آن روزها از یاد‌رفتنی نیست.» این چند سطر روایت «امیر یوسفیان»، امدادگر جمعیت هلال‌احمر است از زلزله تلخ ارسباران. بیست‌ویکم مردادماه 1391 در آخرین شب قدر، زمین‌لرزه‌ای سهمگین لرزه بر جان و دل ساکنان شهرستان‌های اهر، هریس و ورزقان انداخت تا از آن روز به بعد، مردادماه …
رسانه ها و کرونا؛ از هشدار تا ترمیم روحیه عمومی
۳ روز قبل
رسانه ها و کرونا؛ از هشدار تا ترمیم روحیه عمومی
رییس دانشکده ارتباطات دانشگاه علامه طباطبایی، وظیفه‌ی رسانه‌ها و خبرنگاران را در موج دوم کرونا، آگاهی بخشی، حفظ روحیه عمومی و کمک به مدیریت بحران عنوان می‌کند.
انبار نفت شهران مقاوم سازی شده است
۳ روز قبل / رضا کرمی محمدی / مدیریت بحران / تانکر سوخت
انبار نفت شهران مقاوم سازی شده است
کرمی محمدی گفت: اقدامات خوبی در رابطه با مقاوم سازی انبار نفت شهران انجام شده است، و رویکرد ما در مورد این مخازن این بوده است که به جای ذخیره سوخت به محلی برای سوخت رسانی بدل شود.
اولویت ما حفظ ایمنی شهروندان است
۳ روز قبل / مدیریت بحران / ایمنی / شهر تهران / تهران
اولویت ما حفظ ایمنی شهروندان است
رییس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران با بیان اینکه اقدامات خوبی در رابطه با مقاوم سازی انبار نفت شهران انجام شده است گفت: یک رویکرد در مورد این مخازن این بوده است که به جای ذخیره سوخت به محلی برای سوخت رسانی بدل شود.
تحولات ورزشی پسا کرونا، استراتژی اصلی سازمان منطقه آزاد کیش
۳ روز قبل / بخش خصوصی / رقابت / گردشگری / مبارزه با مواد مخدر / مدیریت بحران
تحولات ورزشی پسا کرونا، استراتژی اصلی سازمان منطقه آزاد کیش
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش، فعالیت های پسا کرونا را رویکرد اساسی و استراتژی اصلی سازمان منطقه آزاد کیش، مجموعه های مرتبط و بخش خصوصی عنوان کرد.
مخازن سوخت شهران با گسل شمال تهران فاصله زیادی ندارند
۳ روز قبل / شهرداری تهران
مخازن سوخت شهران با گسل شمال تهران فاصله زیادی ندارند
رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران گفت: درباره خاک محل سوخت‌رسانی مطالعاتی انجام شده است اما به هر حال فاصله مخازن با گسل شمال تهران چندان زیاد نیست و احتمال زلزله قوی در این محل وجود دارد.
"انبار نفت شهران" در چه صورتی نیاز به جابجایی ندارد؟/ بیش از  ۲۰ درصد نباید از ظرفیت انبارها استفاده شود
۳ روز قبل / رضا کرمی محمدی / انبار نفت شهران
"انبار نفت شهران" در چه صورتی نیاز به جابجایی ندارد؟/ بیش از ۲۰ درصد نباید از ظرفیت انبارها استفاده شود
ایلنا: رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهرداری تهران گفت: باید مسئولان انبار نفت توضیح دهند که در این مکان‌ها اقدام به ذخیره‌سازی می‌شود و یا برای سوخت‌رسانی مورد…
بررسی تاخیر پرداخت تسهیلات به آسیب‌دیدگان آبگرفتگی آذرماه
۳ روز قبل / استانی-اجتماعی / اخبار اجتماعی - خوزستان / مدیریت بحران / آبگرفتگی
بررسی تاخیر پرداخت تسهیلات به آسیب‌دیدگان آبگرفتگی آذرماه
مدیرکل مدیریت بحران خوزستان از بررسی علل تاخیر در پرداخت تسهیلات به آسیب‌دیدگان سیل و آبگرفتگی آذرماه سال گذشته خبر داد.
در خانواده‌های کارگران مفقود شده سیلوهای بیروت چه می‌گذرد؟(+عکس)/ خانواده‌ها: مدیریت بحران فاجعه است
۳ روز قبل
در خانواده‌های کارگران مفقود شده سیلوهای بیروت چه می‌گذرد؟(+عکس)/ خانواده‌ها: مدیریت بحران فاجعه است
نباید بار دیگر چنین فاجعه و مدیریت وحشتناکی تکرار شود.
چشم‌پوشی از  شهروندی آمریکا ۲ برابر شده است
۳ روز قبل / ایالات متحده آمریکا / حقوق شهروندی / دونالد ترامپ / انتخابات ریاست جمهوری آمریکا 2020
چشم‌پوشی از شهروندی آمریکا ۲ برابر شده است
اقدامات ترامپ، مدیریت بحران کرونا و سیاست‌های فعلی آمریکا بسیاری از مردم این کشور را به جلای وطن ترغیب کرده تا آنجا که عطای شهروندی آمریکا را به لقایش می‌بخشند.
۳ روز قبل
۵۵ کشته براثر جاری شدن سیل در پاکستان (فیلم)
مرکز مدیریت بحران پاکستان از جان باختن ۵۵ نفر بر اثر حوادث ناشی از بارندگی‌های سه روز گذشته در این کشور خبر داد.
محیط زیست: کاهش ۱۳۰ سانتی تراز آب «خزر» / مدیریت پسماندهای شمال کشور در مرز بحران
۳ روز قبل
محیط زیست: کاهش ۱۳۰ سانتی تراز آب «خزر» / مدیریت پسماندهای شمال کشور در مرز بحران
معاون محیط زیست دریایی سازمان حفاظت محیط زیست می‌گوید که تراز آبی دریای خزر ۱۳۰ سانتیمتر طی ۲۵ سال گذشته کاهش پیدا کرده است علاوه بر این مدیریت پسماندها در شمال کشور در مرز بحران است و این معضل جدی محیط زیست دریای خزر است.
اطفاء کامل آتش‌سوزی در مراتع مشرف به جنگل‌های ارسباران
۴ روز قبل / استانی-اجتماعی / آتش سوزی / آتش سوزی ارسباران / آتش سوزی جنگل‌های ارسباران / مدیریت بحران
اطفاء کامل آتش‌سوزی در مراتع مشرف به جنگل‌های ارسباران
مدیرکل مدیریت بحران استانداری آذربایجان شرقی از اطفاء کامل آتش‌سوزی در مراتع نیمه مشجر مشرف به جنگل‌های ارسباران خبر داد.
مدیریت بحران پساکرونا نماد ضعف رویکرد توسعه غربی و برجستگی الگوی پیشرفت ایرانی اسلامی است
۴ روز قبل
مدیریت بحران پساکرونا نماد ضعف رویکرد توسعه غربی و برجستگی الگوی پیشرفت ایرانی اسلامی است
دبیر همایش ملی مجازی فلق با عنوان «درآمدی بر گفتمان های نوین پساکرونا» گفت: الگوی مدیریت بحران در شرایط پسا کرونا خود نمادی مهم از ضعف رویکرد توسعه غربی و برجستگی الگوی پیشرفت اسلامی ایرانی است.
پارلمانِ حواشی | از ماجرای کنکور و قالیباف تا ۲ استیضاح نابهنگام و سوال از یک وزیر درباره حجاریان
۴ روز قبل
پارلمانِ حواشی | از ماجرای کنکور و قالیباف تا ۲ استیضاح نابهنگام و سوال از یک وزیر درباره حجاریان
انتشار خبر استیضاح زنگنه اما درحالی پیش از ظهر دیروز به یکی از مهمترین اخبار مجلس تبدیل شد که هنوز خورشید غروب نکرده بود، خبر از استیضاح دیگری نیز منتشر شد؛ آن‌جا که ۱۴ نماینده مجلس با اشاره به عملکرد وزارت کشور در جریان افزایش قیمت بنزین، بحث انتصاب‌های این وزارتخانه و البته مدیریت بحران ناشی از سیل و زلزله، خواهان استیضاح رحمانی‌فضلی شدند.
آیا سخن صرف فتاح را فاتح می‌کند؟ /علت سکوت ایران در برابر نقض حقوق مسلمانان چین/ تبعات دور زدن مجلس در ماجرای بسته گشایش اقتصادی
۴ روز قبل
آیا سخن صرف فتاح را فاتح می‌کند؟ /علت سکوت ایران در برابر نقض حقوق مسلمانان چین/ تبعات دور زدن مجلس در ماجرای بسته گشایش اقتصادی
تیغ فتاح بر چهره سیاسیون، یک گمانه قوی برای خبر خوش رئیس‌جمهور، ریزش ۲ هزار تومانی دلار پس از خط و نشان بانک ‏مرکزی، مدیریت بحران انفجار ۱۴ مرداد در بیروت، کدامیک از نمایندگان سابق پست گرفتند، آغاز تست انسانی واکسن کرونا از ۲ ‏هفته دیگر در ایران و ابلاغ پروتکل‌های عزاداری محرم از مواردی است که موضوع گزارش‌های خبری و تحلیلی روزنامه‌های ‏امروز شده است. ‏
۴ روز قبل
تاب‌آوری‌‌مان را افزایش دهیم
در ایران ما در تاب‌آوری و خودمراقبتی ضعیف هستیم و طبیعتا هرقدر جامعه‌ای از این مهارت‌ها به میزان کمتری برخوردار باشد در بحران‌‌های مختلف به‌ویژه در یک بحران سلامت مانند کرونا تاثیر بیشتری‌ می‌پذیرد.  کرونا در کشورمان به عنوان یک بحران بهداشتی آغاز و پس از آن بحران‌های دیگری در حوزه‌های اقتصادی و بخش‌های مختلف ایجاد ویژگی خاص بودن بحران ایجاد شده، طولانی شدن آن و پیدا نشدن واکسن یا دارویی برای پیشگیری و درمان در کنار موج دوم، ترس مردم را از چند بعد افزایش داده است. یکی از آنها ترس از بیمار شدن خود و اطرافیان است. از آنجا که درمانی برای کرونا نیست استرس روی گروه‌های مختلف بالا رفته و همه تحت فشارهای زیادی قرار دارند.  یکی از …
۴ روز قبل
سکوت بخش کشاورزی و تلخی‌های نیشکر
تنش‌های دیگر بار کارکنان کشت و صنعت نیشکر هفت‌تپه خوزستان، در سکوت مدیریت بخش کشاورزی کشور مدت‌هاست در صدر اخبار رسانه‌های فارسی زبان برون مرزی قرار گرفته است. تنش‌هایی که جز دغدغه‌های معیشتی نیروی کار زحمتکش این کانون تولیدی انگیزه دیگری به چشم نمی‌خورد. اما بیم آن می‌رود در این سکوت پرسش‌آمیز و با سیاه‌نمایی‌های آن‌ سوی مرز‌ها، چه بسا رنگی غیرصنفی به خود بگیرد.  بدون تردید نطفه مشکلات موجود در این کشت و صنعت را باید در سال‌های ۱۳۸۵ و ۱۳۸۶ و در سیاست‌های تولیدستیز دولت نهم جست‌وجو کرد. کاهش تعرفه گمرکی شکر در آن ایام و واردات حیرت‌انگیز سه میلیون تنی شکر موجب ورشکستگی صنعت این فرآورده از جمله کشت و صنعت …
تظاهرات ده‌ها هزار نفر علیه نتانیاهو در قدس اشغالی
۴ روز قبل
تظاهرات ده‌ها هزار نفر علیه نتانیاهو در قدس اشغالی
هزاران اسرائیلی بار دیگر علیه بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی به خیابان‌ها آمدند. به گزارش هاآرتص، تظاهرات کنندگان مقابل محل اقامت نتانیاهو در قدس اشغالی با سردادن شعارهایی خواستار استعفای او به سبب ناتوانی در مدیریت بحران کرونا شدند. پلیس رژیم صهیونیستی در پی ازسرگیری تظاهرات‌ها علیه نتانیاهو، مسیرهای منتهی به محل اقامت او را مسدود کرده و اجازه پیشروی معترضین را نمی‌دهد. در همین حال، هزاران نفر هم مقابل منزل نتانیاهو در شهر ساحلی قیساریه دست به تظاهرات زده و خواستار استعفای او شدند. منابع اسرائیلی تعداد تظاهرات کنندگان را حدود 15 هزار و برخی بیش از 10 هزار نفر برآورد کرده‌اند. در همین حال بنا بر اعلام مرکز اطلاع رسانی فلسطین شماری زیادی از نیروهای پلیس جهت مقابله …
۴ روز قبل
تأثیر مخرب کرونا بر 476‌میلیون مردم بومی
 دبیر کل سازمان ملل متحد در پیامی به‌مناسبت روز بین‌المللی مردم بومی جهان اعلام کرد کووید-19 تأثیر مخربی بر بیش از 476‌میلیون مردم بومی در سراسر جهان داشته است. در پیام آنتونیو گوترش آمده است: «کووید-19 تأثیر مخربی بر بیش از 476‌میلیون مردم بومی در سراسر جهان داشته است. در طول تاریخ، مردم بومی بر اثر بیماری‌هایی نشأت گرفته از جاهای دیگر از بین رفته‌اند که هیچ مصونیتی در برابر آنها نداشتند. برای کشورها بسیار مهم است که منابع را برای پاسخگویی به نیازهایشان، گرامیداشت مشارکت‌ها و احترام به حقوق مسلم خود نظم ببخشند. پیش از همه‌گیری فعلی، مردم بومی از قبل با نابرابری‌های ریشه‌دار، ننگ و تبعیض روبه‌رو شده بودند. دسترسی نامناسب به مراقبت‌های …
سال تحصیلی جدید با چینش خاص نیمکت‌ها همراه است
۴ روز قبل
سال تحصیلی جدید با چینش خاص نیمکت‌ها همراه است
تهران- ایرنا- یکی از چالش‌های مشترک جوامع در دوران کرونا تداوم فرآیند یاددهی – یادگیری است؛ از این رو در کشورهای دنیا سعی شده تا با مدیریت بحران که پیشگیری و مقابله با آن تاکنون به نتیجه مناسبی برای همه افراد منجر نشده است، سناریوهای ممکن برای بازگشایی مدارس و تداوم فرآیند آموزش برنامه‌ریزی و اجرا شود.
تدوین درسنامه «آمادگی در مقابل حوادث و بلایا» برای همه مقاطع علوم پزشکی
۴ روز قبل / دانشجویان علوم پزشکی
تدوین درسنامه «آمادگی در مقابل حوادث و بلایا» برای همه مقاطع علوم پزشکی
در راستای تدوین سند راهبردی آموزش مدیریت بحران در نظام سلامت و پیگیری وظایف حوزه آموزش در قانون مدیریت بحران کشور ،برنامه ریزی جهت تدوین ارائه درس "آمادگی در مقابل حوادث و بلایا"در قالب دو واحد درسی اجباری برای کلیه رشته ها و مقاطع علوم پزشکی در دست اقدام است.
نقش آموزش در ارتقای مسئولیت اجتماعی و تاب‌آوری در بحران
۴ روز قبل / مسئولیت اجتماعی در برابر کرونا / همه_باهم_علیه_کرونا / بحران
نقش آموزش در ارتقای مسئولیت اجتماعی و تاب‌آوری در بحران
یک کارشناس مدیریت بحران بر ضرورت توجه به آموزش در مدیریت بحران به منظور ارتقا مسئولیت پذیری اجتماعی و تاب آوری در هنگام بحران تاکید کرد.
ورود کامیون‌های حامل مواد سوختی به درون شهرها ممنوع شد
۴ روز قبل / استانی-اجتماعی / کرمانشاه / ترانزیت
ورود کامیون‌های حامل مواد سوختی به درون شهرها ممنوع شد
به گفته مدیرکل مدیریت بحران استان کرمانشاه، ورود کامیون‌های حامل مواد سوختی و اشتعال‌زا، بجز کامیون‌هایی که بنزین، گازوئیل و نفت مورد نیاز شهرها را تامین می‌کنند، به درون شهرهای استان کرمانشاه ممنوع شد.
دستور جهانگیری و وزیر دادگستری برای توقف واگذاری ماشین‌سازی +سند
۵ روز قبل / وزارت اقتصاد / وزارت کار / وزارت صنعت / قانون اساسی / جهانگیری / ماشین سازی
دستور جهانگیری و وزیر دادگستری برای توقف واگذاری ماشین‌سازی +سند
مسئله مالکیت ماشین سازی کم‌کم دارد به بحران تبدیل می‌شود، چراکه برای این هفته وعده تحویل ماشین سازی توسط ایدرو داده شده است و باید این بحران به نوعی مدیریت شود.
کرونا کوتاه‌قامتان را به میدان آورد
۵ روز قبل / کرونا / کرونا / درمان / کوتاه قامتان / بحران / سودابه رنجبر / بلند همت / آمنه جهانبخش
کرونا کوتاه‌قامتان را به میدان آورد
شهروند کوتاه‌قامت و بلندهمت «آمنه جهانبخش» فارغ‌التحصیل کارشناسی ارشد شیمی است. او این روزها پایش را فراتر گذاشته و در بحران ویروس کرونا، مثل همه نیروهای کادر درمان خستگی‌ناپذیر کار می‌کند. او مدیریت یکی از بخش‌های مهم آزمایشگاه کویید ۱۹ را بر عهده دارد. انگیزه فعالیت ۱۲ ساعته او و همکارش به‌صورت روزانه شنیدنی است.
کشورهای خاورمیانه با ریسک‌های بالای حوادث و بلایای طبیعی، زیرساختی و صنعتی مواجه‌اند
۵ روز قبل
کشورهای خاورمیانه با ریسک‌های بالای حوادث و بلایای طبیعی، زیرساختی و صنعتی مواجه‌اند
تهران - ایرنا - هماهنگ‌کننده ارشد سازمان ملل متحد برای توسعه مدیریت اطلاعات بلایا در آسیا و اقیانوسیه (APDIM) با بیان اینکه کشورهای خاورمیانه و شمال آفریقا با ریسک‌های بالای حوادث و بلایای طبیعی، زیرساختی و صنعتی مواجه‌اند، گفت: تنها راه حل موجود کاهش ریسک حوادث در این کشورها اصلاح برنامه‌های توسعه، ارتقای قانونگذاری و حکمرانی کاهش ریسک بلایا و مدیریت بحران و نیز تقویت تاب‌آوری است.
۵ روز قبل
مشترکین کم‌مصرف آب در آذربایجان شرقی مورد تقدیر قرار گرفتند
آذربایجان شرقی - فلاح: تنوع‌بخشی به فعالیت‌ها و اقدامات فرهنگی و آموزشی در راستای مدیریت مصرف آب نقش مهمی در این زمینه دارد و از تلفات آب در تمامی بخش‌های مصرف جلوگیری می‌کند. همزمان با فصل گرم تابستان و شیوع بیماری کرونا و به تبع آن افزایش میزان مصرف آب توسط مشترکین و بمنظور ترغیب و تشویق شهروندان به صرفه جویی در مصرف آب، معاون مشترکین و درآمد شرکت آب و فاضلاب استان آذربایجان شرقی به همراه نمایندگان رسانه های گروهی و بصورت نمادین با حضور در منزل مشترکین کم مصرف از آنان تجلیل بعمل آوردند.معاون مشترکین و درآمد شرکت آب و فاضلاب استان آذربایجان شرقی با اعلام این مطلب که استفاده از ابزارهای انگیزشی و تشویقی در سال‌های اخیر در برنامه‌های کاری این شرکت قرار گرفته است، تصریح کرد: علاوه بر فعالیت‌های …
۵ روز قبل
 پیشرفت ۸۰ درصدی پروژه جمع آوری آبهای سطحی بلوار موذن و استقلال
ارتقای کیفیت زندگی شهری یکی از شاخص‌های رضایتمندی شهروندان از مدیریت شهری است که در این بین هدایت آب های سطحی از اولویت‌های مهم محسوب می‌شود.عسگر نصیری با بیان اینکه پروژه جمع‌آوری و هدایت آب‌های سطحی بلوار موذن و استقلال با هدف کاهش مشکلات و خدمات‌رسانی به شهروندان اجرایی شده است، گفت: در این راستا هدایت آب‌های سطحی محدوده بلوار بلوار موذن و استقلال و پیشگیری از مشکلات آبگرفتگی در زمان بارش به همت معاونت فنی و عمرانی شهرداری کرج در حال انجام است که تاکنون ۸۰ درصد پیشرفت فیزکی داشته است.وی با بیان اینکه این پروژه از ابتدای بلوار موذن تا بلوار دانشگاه و در نهایت اتصال به کلکتور بلوار استقلال جهت جمع آوری آبهای سطحی و هدایت روان آبهای بالادست شهراجرایی شده است، افزود: در حال حاضر با آغاز عملیات …
سیستم اطفای‌حریق تئاترشهر‌کامل می‌شود؟
۵ روز قبل
سیستم اطفای‌حریق تئاترشهر‌کامل می‌شود؟
سال96 سازمان آتش‌نشانی، سازمان پیشگیری و مدیریت بحران با همکاری مجموعه تئاترشهر به‌مدت 3روز مانور آتش‌نشانی و امداد و نجات را در این مجموعه برگزار کردند. حالا بعد از 3سال بازدید دیگری از مجموعه تئاترشهر صورت گرفته و باز هم نسبت به خطرات موجود بر اثر ساخت و سازهای اطراف ساختمان و تکمیل نبودن یک سیستم اطفای حریق اشاره شده و تئاترشهر محل برگزاری کارگاه «تهران، آتش، آسیب و هویت در معرض خطر» شده است. به‌گزارش همشهری، با وجود نیمه تعطیل بودن فعالیت‌های تئاترشهر، بهترین موقع است که نسبت به تکمیل سیستم …
ادامه آتش‌سوزی در جنگل‌های اندیکا / ۲ مصدوم در عملیات اطفای حریق
۵ روز قبل
ادامه آتش‌سوزی در جنگل‌های اندیکا / ۲ مصدوم در عملیات اطفای حریق
رئیس گروه بلایای جوی و حریق مدیریت بحران خوزستان گفت: عملیات مقابله با آتش سوزی در مناطق حفاظت شده محیط زیست قله شوایی و سبزآب شهرستان اندیکا که از جمعه شب شروع شده، همچنان ادامه دارد. حدود ۱۵۰ هزار هکتار جنگل در شهرستان اندیکا وجود دارد که از ابتدای سال تاکنون چندین نوبت دچار حریق شده اند.
پیام رییس سازمان مدیریت بحران کشور برای روز خبرنگار
۵ روز قبل / رئیس سازمان مدیریت بحران کشور
پیام رییس سازمان مدیریت بحران کشور برای روز خبرنگار
ایلنا: ​رئیس سازمان مدیریت بحران کشور روز خبرنگار را به اصحاب رسانه تبریک گفت.
بحران ویروس‌ها در دو فصل سرد؛ دولت چه برنامه‌ای دارد؟
۵ روز قبل
بحران ویروس‌ها در دو فصل سرد؛ دولت چه برنامه‌ای دارد؟
تهران- ایرناپلاس- با توجه به پیش‌بینی و هشدار کارشناسان نسبت به همپوشانی دو بیماری مسری کرونا و آنفلوآنزا در فصول سرد امسال، وزارت بهداشت در راستای مدیریت شرایط و ایجاد آمادگی در برابر شیوع بیماری‌های ویروسی اقداماتی را تدارک دیده است تا عبور از این بحران تسهیل شود.
همه اما و اگرها درخصوص انبار سوخت شهران
۱۳۹۹/۰۵/۱۷ / انفجار / مواد شیمیایی / شهر تهران / مدیریت شهری / وزارت نفت / شهر بیروت / انفجار بیروت / سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران / اخبار داغ
همه اما و اگرها درخصوص انبار سوخت شهران
هرچند که برخی از مدیران شهری انبار سوخت شهران را تهدیدی برای شهر تهران قلمداد می کنند اما از سوی دیگر مدیران نفتی امنیت این انبار را مطلوب ارزیابی کرده و وجود آن را برای تهران ضروری می دانند.
مشکل بحران‌های کشور «واقعا» کجاست؟
۱۳۹۹/۰۵/۱۷ / فریبرز ناطقی الهی / ستاد مدیریت بحران / خبرآنلاین
مشکل بحران‌های کشور «واقعا» کجاست؟
سالهاست درباره سوانح و خطرات در همین وبسایت خبرانلاین مینویسم.
استانداری هرمزگان: زلزله ۴.۸ ریشتری سرگز احمدی حاجی آباد، خسارتی نداشت
۱۳۹۹/۰۵/۱۷
استانداری هرمزگان: زلزله ۴.۸ ریشتری سرگز احمدی حاجی آباد، خسارتی نداشت
مدیرکل مدیریت بحران استانداری هرمزگان گفت: زلزله ۴.۸دهم درامواج درونی زمین ( ریشتر) روستای سرگز از توابع بخش احمدی حاجی آباد خسارت جانی و مالی در پی نداشت.
خبرنگاران به روشنایی و روشنگری کمک می‌کنند
۱۳۹۹/۰۵/۱۶ / مدیریت بحران / شهر تهران / روشنایی / رسانه
خبرنگاران به روشنایی و روشنگری کمک می‌کنند
رئیس سازمان مدیریت بحران شهر تهران در پیامی به مناسبت بزرگداشت روز خبرنگار در پیامی این روز را به تمامی خبرنگاران به خصوص خبرنگاران حوزه مدیریت بحران تبریک و تهنیت گفت و عنوان کرد: خبرنگاران به روشنایی و روشنگری کمک می‌کنند.
ستاد مدیریت بحران کنارک به حالت آماده باش درآمد
۱۳۹۹/۰۵/۱۶ / کنارک / مدیریت بحران / سامانه بارشی / سیستان و بلوچستان / استانی-اجتماعی
ستاد مدیریت بحران کنارک به حالت آماده باش درآمد
فرماندار شهرستان کنارک سیستان وبلوچستان گفت: با توجه به هشدار هواشناسی مبنی بر ورود یک سامانه قوی بارش در نوار ساحلی، ستاد مدیریت بحران شهرستان اعم از دستگاه های خدماتی و امدادی برای پیشگیری از وقوع یا امدادرسانی در حوادث احتمالی در حالت آماده باش هستند.
۱۲ میلیارد ریال به کشاورزان خسارت دیده ناشی از سیل در قزوین پرداخت شد
۱۳۹۹/۰۵/۱۶ / خسارت سیل / قدرت الله مهدیخانی / استانداری قزوین
۱۲ میلیارد ریال به کشاورزان خسارت دیده ناشی از سیل در قزوین پرداخت شد
قزوین- مدیرکل مدیریت بحران قزوین گفت: ۱۲ میلیارد ریال تسهیلات به کشاورزان خسارت دیده ناشی از سیل سال گذشته در این استان پرداخت شد.
جذب ۲.۳ هزار میلیارد تومان اعتبار جبران خسارت سیل در لرستان
۱۳۹۹/۰۵/۱۶ / مهدی پازوکی / مدیریت بحران لرستان / خسارت سیل
جذب ۲.۳ هزار میلیارد تومان اعتبار جبران خسارت سیل در لرستان
لرستان- پازوکی، مدیرکل مدیریت بحران لرستان گفت: تاکنون دو هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان اعتبار جبران خسارت سیل در لرستان جذب و به سیل زدگان پرداخت شده است.
۱۳۹۹/۰۵/۱۶
تعطیلات ۳ روز آتی وقت مناسبی برای سفر نیست
تعطیلات سه روزه همواره برای رفتن به سفر وسوسه‌انگیز است و حالا هم سه روز تعطیلی پیش روی شهروندان قرار گرفته که طبق پیش‌بینی‌های پلیس راهور منجر به افزایش سفرها خواهد شد و این موضوع در شرایط شیوع کرونا بسیار نگران‌کننده است. در همین راستا یک کارشناس مدیریت بحران، سفر را به عنوان عاملی موثر در تشدید بحران کرونا معرفی کرده و معتقد است که در روزهای اوج کرونا پرهیز از سفر مسئولیت اجتماعی یک شهروند در قبال جامعه خود است.احمد صادقی در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان اینکه نباید صرفا بحران را در حوزه زلزله و حوادث و مخاطرات طبیعی ببینیم، گفت: امروز بیماری کرونا و شیوع آن تبدیل به یک بحران شده که تمام جهان را به تکاپو انداخته است و کشورهای مختلف تمام توان خود را به کار گرفته‌اند تا هرچه زودتر راهکاری برای خلاصی …
لبنان؛ یک روز پس از فاجعه بزرگ
۱۳۹۹/۰۵/۱۵ / انفجار / لبنان / بیروت / انفجار مهیب بیروت
لبنان؛ یک روز پس از فاجعه بزرگ
تهران-ایرنا-یک روز پس از انفجار مهیب بیروت، ابعاد فاجعه‌بار آن رفته‌رفته آشکارتر می‌شود. در عین‌حال دولتمردان لبنان می‌کوشند با همکاری مردم و کمک‌های خارجی بحران کنونی را مدیریت کنند.
خبرنگاران در بحران نماینده افرادی هستند که زبانی جز قلم ندارند
۱۳۹۹/۰۵/۱۵ / اسماعیل نجار / سازمان مدیریت بحران / روز خبرنگار
خبرنگاران در بحران نماینده افرادی هستند که زبانی جز قلم ندارند
رئیس سازمان مدیریت بحران کشور ۱۷ مرداد روز خبرنگار را به اصحاب رسانه تبریک گفت.
نجار: توان مدیریت بحران کشور در کنار دولت و ملت لبنان ایستاده است
۱۳۹۹/۰۵/۱۵ / اسماعیل نجار / ریاست سازمان مدیریت بحران کشور / دولت لبنان
نجار: توان مدیریت بحران کشور در کنار دولت و ملت لبنان ایستاده است
تهران - ایرنا - رئیس سازمان مدیریت بحران کشور ضمن ابراز تسلیت وقوع حادثه دلخراش انفجار در بندر بیروت، آمادگی کامل این مجموعه را برای همراهی و کمک در جهت کاهش آلام عظیم و تلفات زیاد این حادثه اعلام کرد.
آموزش نیروهای متخصص پیش نیاز «شهر آماده»
۱۳۹۹/۰۵/۱۵ / ایران / شهرداری تهران / معاون / معاون شهردار تهران / سازمان مدیریت بحران
آموزش نیروهای متخصص پیش نیاز «شهر آماده»
ایلنا: معاون منابع انسانی شهرداری تهران آموزش نیروهای متخصص و سازو کار داخلی مقابله با بحران ها پیش نیاز «شهر آماده» عنوان کرد.
بیانیه شورای عالی مدیریت بحران در پی انفجار در بیروت
۱۳۹۹/۰۵/۱۵ / مدیریت بحران / اسماعیل نجار
بیانیه شورای عالی مدیریت بحران در پی انفجار در بیروت
ایلنا: رئیس سازمان مدیریت بحران کشور و دبیر شورای عالی مدیریت بحران کشور ضمن ابراز تسلیت وقوع حادثه دلخراش انفجار در بندر بیروت، آمادگی کامل این مجموعه را برای…
انتقاد از نبود طرح برای بازساری تهران پس از زلزله
۱۳۹۹/۰۵/۱۵ / زلزله / تهران / تهران پس از زلزله / رضا کرمی محمدی
انتقاد از نبود طرح برای بازساری تهران پس از زلزله
ایلنا: رییس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران از نبود طرحی برای بازسازی تهران پس از زلزله انتقاد کرد.
سهم ناچیز مدیریت در پوکر پرسپولیس/  نابسامانی‌های بزرگ در آستانه جشن قهرمانی
۱۳۹۹/۰۵/۱۵ / پرسپولیس تهران
سهم ناچیز مدیریت در پوکر پرسپولیس/ نابسامانی‌های بزرگ در آستانه جشن قهرمانی
اتفاقات اخیر در پرسپولیس و بحران های پیش روی این باشگاه تهرانی، چشم اندازی نامطلوب را برای هواداران سرخپوشان ترسیم کرده است.
نجات مدیریت از بحران میانسالی
۱۳۹۹/۰۵/۱۵
نجات مدیریت از بحران میانسالی
یک روز در گردهمایی مدیران اجرایی، دانشگاهیان و روزنامه‌نگاران که حول محور آینده عرصه کار بود، یکی از شرکت‌کنندگان تیزبینی که کارش بررسی گرایش‌ها یا همان ترندها بود از من پرسید: «تئوری‌های جدید مدیریتی چیستند؟» گردهمایی چند ماه پیش برگزار شده بود و کسی فکر نمی‌کرد آینده با این سرعت برسد و این شکلی باشد. قبلا هم این سوال را شنیده بودم. معمولا یکی از موضوعات اصلی این گردهمایی‌ها همین است. اما از وقتی که کار کردن، به آن شکلی که قبلا می‌شناختیم، از حرکت ایستاده، بیشتر به این سوال فکر می‌کنم. تئوری‌ها هستند که تحلیل و اقدام را به هم گره می‌زنند و به خصوص در دوران تحولات، که آینده غیرقابل پیش‌بینی است و استرس حکمفرماست، مدیران به تئوری‌هایی برای ایجاد شفافیت و اطمینان نیاز دارند.
تصویر بحران در جهان آینده
۱۳۹۹/۰۵/۱۵
تصویر بحران در جهان آینده
«الیا برس» استاد تاریخ در دانشگاه کالیفرنیا در مجله فارن پالیسی نوشت: هیچ واژه‌ای نمی‌تواند معرف عصر حاضر باشد؛ جز واژه «بحران». به همین دلیل سال 2020 را باید پرآشوب‌ترین سال از سال 1968 به این سو دانست. از بحران « ناآرامی‌های مدنی» تا بحران پاندمی کرونا و آشفتگی‌های اقتصادی ناشی از آن جامعه مدرن را در حس عمیقی از اضطراب و گم‌گشتگی فرو برده است. در مواجهه با این اضطراب ناشی از بحران تمام‌عیار، مردم به ثبات‌های مستبدانه جذب خواهند شد نه انقلاب‌های فاشیستی؛ چراکه در این شرایط آسان‌ترین راه این است که کسانی را در آغوش بگیریم که وعده مدیریت نوسانات زندگی مدرن را با ابزارهای اقتدارگرایانه می‌دهند و در همین چارچوب است که شاهد آن هستیم ایالات‌متحده و جهان به وسوسه اقتدارگرایی افتاده‌اند؛ اما حرکت …
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •