سه شنبه, ۶ آبان, ۱۳۹۹ / 27 October, 2020
مرتضی ضامنی
بررسی نوسازی ناوگان حمل نقل درون شهری
۵ ساعت قبل
بررسی نوسازی ناوگان حمل نقل درون شهری
مرتضی ضامنی، مدیرکل اتحادیه تاکسیرانی شهری کشوری گفت: فرایند نوسازی را ما از زمانی که مصوبه ابلاغ شد در دستور کار قرار دادیم. خوشبختانه فرایند نوسازی ۴۶۹۱ دستگاه رو توانستیم انجام دهیم و بیشتر این ناوگان ها تحویل متقاضیان شده است.
تاکسیران‌ها در انتظار اعلام قیمت تاکسی‌های یورو ۵/ افزایش قیمت، توان رانندگان برای نوسازی را کاهش می‌دهد
۴ روز قبل / شهرداری / مرتضی ضامنی / اتحادیه تاکسیرانی / تاکسی های یورو4 / استاندارد یورو 5
تاکسیران‌ها در انتظار اعلام قیمت تاکسی‌های یورو ۵/ افزایش قیمت، توان رانندگان برای نوسازی را کاهش می‌دهد
ایلنا: مدیر عامل اتحادیه تاکسیرانی کشور با اشاره به اینکه از این ماه نوسازی تاکسی ها با استاندارد یورو ۵ امکان پذیر است، گفت: اگر قیمت تاکسی های جدید بالا برود، از…
۴۶۰۰ تاکسی با استاندارد یورو۴ شماره‌گذاری شد
۱۳۹۹/۰۷/۳۰ / سازمان حفاظت محیط زیست / نوسازی تاکسی / شماره گذاری خودرو / مرتضی ضامنی / اختصاصی ایرنا
۴۶۰۰ تاکسی با استاندارد یورو۴ شماره‌گذاری شد
تهران - ایرنا - مدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی‌شهری کشور گفت: از زمان موافقت دولت با شماره‌گذاری تعدادی تاکسی با استاندارد یورو۴ و ابلاغ آن در مرداد ماه تا کنون، ۴ هزار و ۶۰۰ دستگاه تاکسی با این استاندارد شماره‌گذاری و تحویل متقاضیان شده است.
رانندگان تاکسی جورکش مسافرانی که ماسک نمی‌زنند
۱۳۹۹/۰۷/۲۹ / ویروس کرونا / تاکسی‌های اینترنتی / مرتضی ضامنی / اختصاصی ایرنا / کرونا و حمل و نقل شهری
رانندگان تاکسی جورکش مسافرانی که ماسک نمی‌زنند
تهران - ایرنا - مدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی‌ شهری کشور با بیان اینکه ناوگان تاکسیرانی بیشترین همکاری را با ستاد ملی مقابله با کرونا داشته، تصریح کرد، رانندگان تاکسی نباید بابت مسافرانی که ماسک نمی‌زنند، جریمه شوند.
واریز ریالی سهمیه اعتباری سوخت خودروهای حمل و نقل عمومی
۱۳۹۹/۰۷/۲۳ / مرتضی ضامنی / طرح تخصیص سهمیه سوخت / اتحادیه تاکسیرانی شهری کشور
واریز ریالی سهمیه اعتباری سوخت خودروهای حمل و نقل عمومی
تهران ایرنا -مدیر عامل اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور، از واریز مابه‌التفاوت ریالی سهمیه اعتباری سوخت شهریور ماه ۶۲۳ هزار خودروی حمل و نقل عمومی در ۲۳ مهرماه خبر داد.
تایید صلاحیت ۵۵ هزار راننده برای سرویس مدارس
۱۳۹۹/۰۶/۳۰ / ویروس کرونا / مرتضی ضامنی / اختصاصی ایرنا / سرویس مدارس / سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور / کرونا و حمل و نقل شهری
تایید صلاحیت ۵۵ هزار راننده برای سرویس مدارس
تهران - ایرنا - مدیر عامل اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور گفت: ۵۵ هزار راننده از طریق سامانه سپند(سامانه پایش ناوگان دانش‌آموزی) برای فعالیت در حوزه سرویس مدارس نام‌نویسی کرده‌اند و صلاحیت این افراد در دو بخش هویتی و خودرویی مورد بررسی قرار گرفته و توسط شهرداری‌ها تایید شده است.
۱۳۹۹/۰۶/۲۶
مسافر چهارم ممنوع!
کاهش ظرفیت مسافرگیری تاکسی‌ها از یک‌سو و افزایش 20تا 25درصدی نرخ کرایه‌ها از سوی دیگر، پیامدهای ویروس کووید-19 است که این روزها به چالش بزرگی تبدیل شده است و هرازگاهی هم منجر به ایجاد نزاع و درگیری میان مسافران می‌شود. مرتضی ضامنی،  مدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور،  با طرفداری از تاکسیرانان،  موارد ذکرشده را قانونی و در راستای رعایت پروتکل‌های ستاد مقابله با کرونا می‌داند و در گفت‌وگو با خبرنگار همشهری توضیحات بیشتری در مورد عملکرد تاکسیرانی کشور و به‌ویژه تهران ارائه می‌دهد. چه الزاماتی …
تاکسی‌ها همچنان ۳ مسافر سوار کنند
۱۳۹۹/۰۶/۲۵ / ویروس کرونا / مرتضی ضامنی / اختصاصی ایرنا / تاکسی / کرونا و حمل و نقل شهری
تاکسی‌ها همچنان ۳ مسافر سوار کنند
تهران - ایرنا - مدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور گفت: رعایت پروتکل‌های بهداشتی اعلام شده، همچنان به قوت خود باقیست و رانندگان تاکسی موظفند که حداکثر سه مسافر سوار کنند.
۱۳۹۹/۰۶/۲۲
الزام استفاده از ماسک‌ و دستکش در سرویس مدارس
مدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی‌های کشور درباره ضمانت اجرایی رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی توسط رانندگان سرویس مدارس توضیح داد. مرتضی ضامنی در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان، با اشاره به ضمانت اجرایی رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی توسط رانندگان سرویس مدارس، اظهار کرد: در حوزه حمل‌ونقل عمومی، وزارت بهداشت دستورالعمل‌هایی را ابلاغ کرده است که این ابلاغیه‌ها در حوزه سرویس مدارس هم رعایت خواهند شد، ما در این زمینه کاملا تابع مصوبات ستاد ملی کرونا و وزارت بهداشت هستیم تا بتوانیم با رعایت کامل موارد بهداشتی، …
والدین تخلفات سرویس مدارس را در شرایط کرونایی اطلاع دهند
۱۳۹۹/۰۶/۱۴ / ماسک / بازگشایی مدارس / مرتضی ضامنی / سرویس مدارس / وزارت آموزش و پرورش / وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی
والدین تخلفات سرویس مدارس را در شرایط کرونایی اطلاع دهند
تهران - ایرنا - مدیر عامل اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور گفت: مدارس و شهرداری‌ها بر پیشگیری شیوع کرونا نظارت دارند، والدین نیز می‌توانند بر این مساله نظارت کامل داشته باشند و موارد تخلف را در سامانه سپند(سامانه پایس ناوگان دانش آموزی)  یا از طریق مدرسه یا شهرداری شهر مربوطه گزارش کنند تا در صورت وقوع تخلف اقدام مقتضی انجام شود.  
۱۳۹۹/۰۶/۰۲
رویداد
تمدید ثبت‌نام رانندگان متقاضی سرویس مدارس مدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور از تمدید ثبت‌نام رانندگان متقاضی فعالیت به‌عنوان سرویس مدرسه سیزدهم شهریور خبر داد. مرتضی ضامنی با اشاره به اینکه از پانزدهم شهریور ‌سال تحصیلی جدید آغاز می‌شود، گفت: «درصورت فعالیت مدارس، اگر خانواده‌ها نیاز به سرویس داشته باشند، شهرداری‌ها آمادگی دارند تا نسبت به ارایه سرویس اقدام کنند.» مدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور در رابطه با ثبت‌نام از رانندگان متقاضی سرویس مدرسه که در بازه زمانی بیست‌وپنجم مرداد تا دوم شهریور نتوانستند ثبت‌نام خود را انجام دهند، گفت: «با توجه به استقبال رانندگان متقاضی سرویس مدرسه و تقاضا برای تمدید …
تمدید ثبت‌نام رانندگان متقاضی سرویس مدرس تا ۱۳ شهریور
۱۳۹۹/۰۶/۰۲ / ویروس کرونا / مرتضی ضامنی / سرویس مدارس
تمدید ثبت‌نام رانندگان متقاضی سرویس مدرس تا ۱۳ شهریور
تهران - ایرنا - مدیر عامل اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور از تمدید ثبت نام رانندگان متقاضی فعالیت به عنوان سرویس مدرسه ۱۳ شهریور خبر داد.
نوسازی بیش از ۶۸ هزار تاکسی فرسوده از اسفند ۹۴
۱۳۹۹/۰۶/۰۱ / شهرداری تهران / مرتضی ضامنی / سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور
نوسازی بیش از ۶۸ هزار تاکسی فرسوده از اسفند ۹۴
تهران- ایرنا- مدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور با اشاره به آغاز طرح نوسازی ناوگان تاکسیرانی شهری از اسفند ۹۴ با همکاری دستگاه‌های مختلف از جمله سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور، سازمان برنامه و بودجه و شهرداری ها گفت: در اجرای این طرح تا کنون ۶۸ هزار و ۳۵۰ دستگاه تاکسی نوسازی شده است.
پیامدهای کرونا برای مسافر چهارم تاکسی‌ها
۱۳۹۹/۰۵/۱۸ / ویروس کرونا / وزارت بهداشت / کیف پول دیجیتال / مرتضی ضامنی / اتحادیه تاکسیرانی شهری کشوری / دولت / اتحادیه تاکسیرانی شهری کشور / وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی / تاکسی / قیمت تاکسی
پیامدهای کرونا برای مسافر چهارم تاکسی‌ها
تهران- ایرناپلاس- تاکسی‌ها جای مسافر چهارم را خالی می‌گذارند تا با ایجاد فاصله بین مسافران، احتمال شیوع کرونا در ناوگان حمل‌ونقل شهری کاهش یابد. با توجه به شیوع ویروس کرونا که موجب کاهش تقاضا برای تاکسی‌ها شده، دولت تسهیلات حمایتی در نظر گرفته است.
وام میلیونی تاکسیرانان به ضامن و گواهی کسر از حقوق نیاز ندارد
۱۳۹۹/۰۵/۱۴ / مرتضی ضامنی / اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور / وام بانکی
وام میلیونی تاکسیرانان به ضامن و گواهی کسر از حقوق نیاز ندارد
ضامنی، مدیر عامل اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور گفت: وام میلیونی تاکسیرانان به ضامن و گواهی کسر از حقوق نیاز ندارد.
۱۵ هزار راننده تاکسی تسهیلات کرونایی دریافت کردند
۱۳۹۹/۰۵/۱۴ / ویروس کرونا / تسهیلات بانکی / مرتضی ضامنی / بنیاد علوی / سامانه کارا / وعده‌هایی که تحقق یافت
۱۵ هزار راننده تاکسی تسهیلات کرونایی دریافت کردند
تهران - ایرنا - مدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی‌های کشور گفت: در گام نخست ارائه تسهیلات به رانندگان تاکسی آسیب دیده از کرونا، ۲۵ هزار راننده ثبت نام کردند که از این تعداد ۱۵ هزار نفر تسهیلات دو میلیون تومانی قرض‌الحسنه کرونایی دریافت کردند.
ویدئو | تسهیلات ۶ میلیونی به رانندگان حمل و نقل عمومی
۱۳۹۹/۰۵/۰۹
ویدئو | تسهیلات ۶ میلیونی به رانندگان حمل و نقل عمومی
مرتضی ضامنی مدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور به صدا و سیما گفت: رانندگان تا ۱۵ مرداد فرصت دارند به سایت کارا مراجعه کنند. جزئیات بیشتر را در این ویدئو ببینید.
بهره‌مندی ۱۰ هزار تاکسیران از تسهیلات ویژه کرونا/تشریح چگونگی انعقاد قرارداد سرویس مدارس در شرایط کرونایی
۱۳۹۹/۰۵/۰۳ / تاکسیرانی / مرتضی ضامنی
بهره‌مندی ۱۰ هزار تاکسیران از تسهیلات ویژه کرونا/تشریح چگونگی انعقاد قرارداد سرویس مدارس در شرایط کرونایی
ایلنا: مدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی کشور از بهره‌مندی ۱۰ هزار تاکسیران از تسهیلات ویژه کرونا خبر داد.
۱۳۹۹/۰۴/۲۹ / تسهیلات به تاکسی داران / تسهیلات کرونایی
پرداخت تسهیلات به مشاغل آسیب دیده ناوگان تاکسیرانی
به گزارش مهر، مرتضی ضامنی در ارتباط تلفنی با بخش خبری ۲۱ شنبه شب شبکه یک سیما درباره تسهیلات مشاغل آسیب دیده از کرونا به ناوگان تاکسیرانی گفت: این تسهیلات شش میلیون تومنی شامل دو گروه از رانندگان می‌شود.
۱۳۹۹/۰۴/۲۸
رفع مشکل ثبت نام تاکسیرانان در سامانه کارا
مدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی شهری کشور با اشاره به طرح پرداخت تسهیلات به مشاغل آسیب دیده از جمله رانندگان و تاکسیرانان گفت: «رانندگان باید در سایت کارا، متعلق به وزارت رفاه ثبت نام خود را تکمیل می کردند که گویا در مسیر ثبت نام رانندگان به علت مشکلی که در مشخصه بیمه آنها وجود داشت، ثبت نام برخی ناقص مانده بود که نیاز است مجددا به سامانه مراجعه و ثبت نام خود را به روز کنند تا بتوانند در فرایند کار قرار گرفته و تسهیلات به آنها تعلق گیرد.»  به گزارش ایسنا، مرتضی ضامنی اظهار کرد: «طرح پرداخت تسهیلات به مشاغل آسیب دیده به حوزه تاکسیرانی نیز تخصیص داده شد و در گام اول برابر برنامه‌ریزی که وزارت رفاه انجام داده بود به آن دسته از رانندگانی که از بیمه تامین اجتماعی برخوردار بودند …
۱۳۹۹/۰۴/۲۳ / رانندگان تاکسی / سازمان تاکسیرانی / شیوع کرونا در ایران
ابتلای ۴۵۰ راننده تاکسی به کرونا
مرتضی ضامنی در گفت وگو با ایرنا افزود: ‌در پی تشدید کرونا، اجرای طرح الزام فاصله‌گذاری اجتماعی و سلامت محیط کار در ناوگان تاکسیرانی شهری کشور برای رانندگان تاکسی و مسافران اجرا شد.
۱۳۹۹/۰۴/۱۴
خبرهای کوتاه
  ساخت موزه نیروی هوایی تا ۲‌ماه آینده مرتضی رحمان زاده، شهردار منطقه۱۳ تهران: موزه نیروی هوایی بخش کوچکی از پادگان نیروی هوایی است که امسال با مصوبه شورای اسلامی شهر تهران، اعتباری برای این پروژه درنظر گرفته شده‌است. با همکاری شرکت توسعه فضای فرهنگی فاز اول و دوم طراحی‌ها انجام شده و کار اجرایی آن در دست اقدام است. اعتباری که برای این پروژه به منطقه۱۳ ابلاغ شده حدود 2میلیارد تومان است که ظرف 2‌ماه آینده کارهای اجرایی آن آغاز می‌شود. (سایت شهر)   واریز سهمیه اعتباری سوخت مرتضی ضامنی، مدیرعامل …
شرکت‌های متقاضی سرویس مدارس در سامانه «سپند» ثبت‌نام کنند
۱۳۹۹/۰۴/۱۲ / مرتضی ضامنی / سرویس مدارس / آموزش مجازی ؛ تجربه ای نو در سایه کرونا
شرکت‌های متقاضی سرویس مدارس در سامانه «سپند» ثبت‌نام کنند
تهران - ایرنا - مدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور گفت: شرکت‌های حمل ونقل حوزه سرویس مدارس در سامانه «سپند» (سامانه ملی پایش ناوگان دانش آموزی) ثبت نام کنند و در مرحله بعد رانندگان متقاضی را برای ثبت نام دعوت خواهیم کرد.
وعده نوسازی ۴۰ هزار دستگاه تاکسی در سال جاری محقق می‌شود؟
۱۳۹۹/۰۴/۱۰ / مرتضی ضامنی
وعده نوسازی ۴۰ هزار دستگاه تاکسی در سال جاری محقق می‌شود؟
ایلنا: مدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی کشور توضیحاتی درخصوص نوسازی ۴۰ هزار دستگاه تاکسی در سال جاری ارائه کرد.
مدیر اجرایی سامانه سماس منصوب شد
۱۳۹۹/۰۴/۰۶ / مهدی جمالی نژاد / مرتضی ضامنی / وزارت کشور
مدیر اجرایی سامانه سماس منصوب شد
معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور طی حکمی مرتضی ضامنی را به عنوان مدیر اجرایی سامانه ملی اطلاعات سفر (سماس) منصوب کرد.
اعتبار جامانده سهمیه سوخت، تیر واریز می‌شود
۱۳۹۹/۰۳/۳۰ / مرتضی ضامنی / تاکسیرانی / ویروس کرونا / بنزین
اعتبار جامانده سهمیه سوخت، تیر واریز می‌شود
مدیرعامل تاکسیرانی گفت: اعتبار جامانده سهمیه سوخت خرداد رانندگان حمل و نقل عمومی، تیرماه واریز می‌شود.
۱۳۹۹/۰۳/۲۵ / تاکسی / تعطیلات / حمل و نقل عمومی / شرق استان تهران / مسافران
ایرانشهر
مرتضی ضامنی، مدیر عامل اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور گفت: رانندگان تاکسی از دستورالعمل سوار کردن سه مسافر در ابلاغ طرح الزام فاصله‌گذاری اجتماعی تبعیت کنند
۱۳۹۹/۰۳/۲۰ / احتکار تاکسی / احتکار خودرو / سازمان تاکسیرانی
تاکسی‌های دپو شده "احتکار" نیست
به گزارش تسنیم، مرتضی ضامنی درباره احتکار خودروهای صفر که تعدادی از آنها تاکسی هستند، اظهار کرد: برای نوسازی تاکسی‌های فرسوده، متقاضیان ابتدا ثبت‌نام می‌کنند و متناسب با آن و تفاهم‌نامه‌ای که با خودروساز منعقد می‌شود برنامه تولید تاکسی در دستور کار خودروساز قرار می‌گیرد بنابراین خریدار تاکسی مشخص است و خرید و فروش آن خارج از این چارچوب و در بازار آزاد، امکان‌پذیر نیست!
دلیل دپوی تاکسی‌ها نو در پارکینگ‌ها مشخص شد
۱۳۹۹/۰۳/۱۳ / صدا و سیما / مشهد / مرتضی ضامنی / اتحادیه تاکسیرانی شهری کشور
دلیل دپوی تاکسی‌ها نو در پارکینگ‌ها مشخص شد
تهران - ایرنا - مدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور با اشاره به پخش گزارش از دپوی خودروی تاکسی‌ها در یکی از بخش‌های خبری صدا وسیما گفت: عدم صدور مجوز شماره‌گذاری از سوی محیط زیست دلیل دپو تاکسی‌ها در برخی نمایندگی‌ها یا پارکینگ‌ها بوده است.
۱۳۹۹/۰۲/۲۷ / سهمیه سوخت تاکسی تلفنی
واریز مابه التفاوت سهمیه سوخت تاکسی تلفنی و اینترنتی
به گزارش مهر، مرتضی ضامنی مدیر عامل اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور اظهار داشت: با شیوع ویروس کرونا و رعایت فاصله گذاری اجتماعی در کشور با کاهش ۶۰ درصدی سفرهای درون شهری مواجه بودیم.
سهمیه  سوخت فروردین ماه آژانس ها و تاکسی های اینترنتی واریز شد
۱۳۹۹/۰۲/۲۷ / مرتضی ضامنی
سهمیه سوخت فروردین ماه آژانس ها و تاکسی های اینترنتی واریز شد
ایلنا: به گفته مدیر عامل اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور، ما به التفاوت ریالی سهمیه اعتباری سوخت فروردین ماه ۲۹۱ هزار خودروی آژانس تاکسی تلفنی و تاکسی‌های اینترنتی…
رعایت پروتکل بهداشتی تاکسی‌ها روزانه ۱۵ هزار تومان هزینه دارد
۱۳۹۹/۰۲/۲۳ / ویروس کرونا / مرتضی ضامنی / وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی / کرونا و حمل و نقل شهری
رعایت پروتکل بهداشتی تاکسی‌ها روزانه ۱۵ هزار تومان هزینه دارد
تهران - ایرنا - مدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی شهری کشور گفت: رانندگان تاکسی برای رعایت پروتکل بهداشتی اعلام شده از سوی وزارت بهداشت و ستاد مقابله با کرونا، برای تهیه یک جفت دستکش و یک عدد ماسک و محلول ضد عفونی کننده روزانه باید ۱۵ هزار تومان هزینه کنند.
نهادهای حامی آسیب‌دیدگان کرونا به کمک رانندگان حمل ونقل عمومی بشتابند
۱۳۹۹/۰۲/۱۶ / ویروس کرونا / مرتضی ضامنی / کرونا و حمل و نقل شهری
نهادهای حامی آسیب‌دیدگان کرونا به کمک رانندگان حمل ونقل عمومی بشتابند
تهران - ایرنا - مدیر عامل اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور از همه نهادهای حامی آسیب‌دیدگان کرونا خواست تا رانندگان حوزه حمل ونقل عمومی را در اولویت کمک‌های خود قرار دهند، زیرا ضمن کاهش بیش از ۷۰ درصدی درآمد رانندگان، این گروه از افراد ناگزیر به ارائه خدمات و نیز در معرض ابتلا به ویروس کرونا هستند.
فوت ۳۱ راننده تاکسی در کشور بر اثر کرونا/ روند نزولی آمار ابتلا در بین تاکسیران‌ها/ تداوم بلاتکلیفی مابه التفاوت کرایه نفر چهارم/ کمک حمایتی دولت هنوز به دست رانندگان نرسیده است
۱۳۹۹/۰۲/۱۳ / کرونا / مرتضی ضامنی
فوت ۳۱ راننده تاکسی در کشور بر اثر کرونا/ روند نزولی آمار ابتلا در بین تاکسیران‌ها/ تداوم بلاتکلیفی مابه التفاوت کرایه نفر چهارم/ کمک حمایتی دولت هنوز به دست رانندگان نرسیده است
ایلنا: مدیر عامل اتحادیه تاکسیرانی کشور با اعلام فوت ۳۱ راننده تاکسی در کشور بر اثر بیماری کرونا از روند نزولی آمار ابتلا به این بیماری در بین تاکسیران‌ها خبر داد.
رانندگان تاکسی در فهرست مشمولان دریافت بسته حمایتی هستند
۱۳۹۹/۰۱/۳۰ / ویروس کرونا / بسته حمایتی / وزارت تعاون، کار ورفاه اجتماعی / مرتضی ضامنی / کرونا و حمل و نقل شهری
رانندگان تاکسی در فهرست مشمولان دریافت بسته حمایتی هستند
تهران - ایرنا - مدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور گفت: دولت قبول دارد که حمل و نقل عمومی به عنوان یک بخش اولویت‌دار باید دیده شود و بر این اساس رانندگان تاکسی در فهرست مشمولان دریافت بسته حمایتی هستند.
نیاز روزانه رانندگان ناوگان حمل ونقل عمومی به ۸۰۰ هزار دستکش و ماسک
۱۳۹۹/۰۱/۲۶ / ویروس کرونا / مرتضی ضامنی / سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور / کرونا و حمل و نقل شهری
نیاز روزانه رانندگان ناوگان حمل ونقل عمومی به ۸۰۰ هزار دستکش و ماسک
تهران - ایرنا - مدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور گفت: روزانه به ۴۰۰ هزار جفت دستکش و ۴۰۰ هزار ماسک برای رانندگان و همچنین ۲۰۰ هزار لیتر محلول ضدعفونی کننده برای ناوگان حمل و نقل عمومی اعم از تاکسی‌ها و اتوبوس‌ها نیاز داریم.
جبران تعداد مسافران با افزایش کرایه/بسیاری از رانندگان تاکسی بسته معیشتی خود را دریافت نکرده‌اند
۱۳۹۹/۰۱/۲۵ / مرتضی ضامنی / حمل و نقل عمومی / ویروس کرونا / مشکلات معیشتی
جبران تعداد مسافران با افزایش کرایه/بسیاری از رانندگان تاکسی بسته معیشتی خود را دریافت نکرده‌اند
مدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور گفت: اگر طرح فاصله گذاری اجتماعی تاپایان فروردین ماه باشد، ادامه آن قابل اجراست اما در صورت تداوم آن باید به میزان کاهش مسافر بر کرایه ها اضافه شود.
جزئیات بازگشت هزینه سرویس مدارس به والدین/ سوار کردن مسافر در صندلی جلو تنها با نصب جداکننده امکان‌پذیر است
۱۳۹۹/۰۱/۲۵ / سرویس مدارس / مرتضی ضامنی
جزئیات بازگشت هزینه سرویس مدارس به والدین/ سوار کردن مسافر در صندلی جلو تنها با نصب جداکننده امکان‌پذیر است
ایلنا: مدیرعامل اتحادیه تاکسرانی کشور درخصوص بازگشت هزینه سرویس مدارس به والدین گفت: این مساله تابع مصوبات کارگروه ماده ۱۸ هر شهر است و در صورت تائید کارگروه باید به…
شکایت از تاکسی‌های بیش از ۳ سرنشین با ۱۸۸۸
۱۳۹۹/۰۱/۲۵ / ویروس کرونا / مرتضی ضامنی / سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور / وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی / پرونده | پیشنهادهایی برای پیشگیری از کرونا
شکایت از تاکسی‌های بیش از ۳ سرنشین با ۱۸۸۸
تهران - ایرنا - مدیر عامل اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور گفت: با ابلاغ طرح الزام فاصله‌گذاری اجتماعی و سلامت محیط کار در ناوگان تاکسیرانی شهری کشور، رانندگان تاکسی موظفند حداکثر سه مسافر داشته باشند و مردم می‌توانند از رانندگانی که بیش از این تعداد سوار می‌کنند، شکایت کنند.
الزامات فاصله‌گذاری اجتماعی و سلامت محیط کار در ناوگان تاکسیرانی
۱۳۹۹/۰۱/۱۹ / مرتضی ضامنی / تاکسی / ویروس کرونا
الزامات فاصله‌گذاری اجتماعی و سلامت محیط کار در ناوگان تاکسیرانی
مدیر عامل اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور از ابلاغ طرح الزام فاصله گذاری اجتماعی و سلامت محیط کار در ناوگان تاکسیرانی شهری کشور مستند به راهنمای گام دوم مبارزه با کرونا ویروس خبر داد.
سامانه ۱۳۳ تاکسیرانی آماده همکاری برای تهیه مایحتاج ضروری مردم
۱۳۹۹/۰۱/۰۶ / وزارت کشور / مرتضی ضامنی / سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهر تهران / کرونا در ایران؛ آخرین اخبار و گزارش‌ها
سامانه ۱۳۳ تاکسیرانی آماده همکاری برای تهیه مایحتاج ضروری مردم
تهران _ ایرنا_مدیر عامل اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور گفت: سامانه ۱۳۳ تاکسیرانی در سراسر کشور آماده همکاری با تأمین کنندگان مایحتاج ضرروری شهروندان و فروشگاه‌های زنجیره‌ای است.
آماده همکاری با فروشگاه‌های زنجیره‌ای هستیم
۱۳۹۹/۰۱/۰۶ / مرتضی ضامنی / وزارت کشور / تاکسیرانی / ویروس کرونا
آماده همکاری با فروشگاه‌های زنجیره‌ای هستیم
مدیر عامل اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور گفت: سامانه ۱۳۳ تاکسیرانی در سراسر کشور آماده همکاری با تأمین کنندگان مایحتاج ضرروری شهروندان و فروشگاه‌های زنجیره‌ای است.
شورای شهر مرجع تغییر نرخ کرایه تاکسی‌ها است
۱۳۹۹/۰۱/۰۵ / شورای اسلامی شهر تهران / مرتضی ضامنی / سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور
شورای شهر مرجع تغییر نرخ کرایه تاکسی‌ها است
تهران - ایرنا - مدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور گفت: شورای شهر مرجع تغییر نرخ کرایه تاکسی‌ها است و تغییر مرجع تعیین نرخ کرایه تاکسی‌ها از شورای شهر به مرجعی دیگر بستر قانونی ندارد.
توزیع ۲۰ هزار لیتر محلول ضد عفونی کننده بین رانندگان تاکسی
۱۳۹۸/۱۲/۲۴ / ویروس کرونا / مرتضی ضامنی / سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور / پرونده | پیشنهادهایی برای پیشگیری از کرونا
توزیع ۲۰ هزار لیتر محلول ضد عفونی کننده بین رانندگان تاکسی
تهران - ایرنا - مدیر عامل اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور گفت: از ۱۰ روز گذشته تا کنون ۲۰ هزارلیتر محلول ضد عفونی کننده بین رانندگان تاکسی در کشور توزیع شده است.
اختیار افزایش کرایه‌ها با پارلمان شهری بود/افزایش نامتعارف سبب کاهش مسافران خواهد شد
۱۳۹۸/۱۲/۲۰ / مرتضی ضامنی / افزایش کرایه تاکسی / تاکسیرانی
اختیار افزایش کرایه‌ها با پارلمان شهری بود/افزایش نامتعارف سبب کاهش مسافران خواهد شد
مدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور گفت: افزایش نرخ کرایه‌های تاکسی به دلیل افزایش نرخ سوخت بر عهده استانداری‌ها گذاشته شد و پارلمان‌های شهری باید در خصوص آن تصمیم‌گیری می‌کردند.
۱۳۹۸/۱۲/۲۰
ارسال محموله ضدعفونی تاکسی‌ها به چند شهر
مدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور از ارسال نخستین محموله بهداشتی ضدعفونی و گندزدایی مقابله با کرونا ویروس جهت استفاده در خودروهای تاکسی خبر داد. به گزارش همشهری، مرتضی ضامنی گفت: در پی شیوع و انتشار ویروس کرونا در کشور و لزوم ضدعفونی و گندزدایی خودروهای تاکسی با کمبود مواد ضدعفونی‌کننده و ماسک و دستکش روبه‌رو هستیم. البته رانندگان تاکسی به‌صورت خودجوش با رعایت موارد بهداشتی اقلام ضدعفونی را تهیه و تعدادی از شهرداری‌ها با تهیه این اقلام نسبت به ضدعفونی خودروها براساس دستورالعمل ابلاغی وزارت …
۱۳۹۸/۱۲/۰۶ / ویروس کرونا / مرتضی ضامنی / تاکسی / پرونده | پیشنهادهایی برای پیشگیری از کرونا
تاکسی‌ها ضد عفونی می‌شوند
تهران - ایرنا - مدیر عامل اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور گفت: پیرو دستورالعمل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و ابلاغ راهنما و چک لیست پیشگیری از کرونا به تاکسیرانی‌ها، تاکسی‌ها ضد عفونی می‌شوند.
۱۳۹۸/۱۲/۰۳ / وزارت نفت / مرتضی ضامنی / طرح تخصیص سهمیه سوخت / سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور
ثبت پیمایش آژانس‌های تاکسی تلفنی، شرط دریافت سهمیه سوخت
تهران - ایرنا - مدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور از نصب نرم‌افزار پیمایش سوخت در آژانس‌های تحت نظارت شهرداری‌ها و الزام رانندگان بر استفاده از آن خبر داد و تاکید کرد: ثبت پیمایش آژانس‌های تاکسی تلفنی، شرط دریافت سهمیه سوخت است.
۱۳۹۸/۱۲/۰۱ / مرتضی ضامنی / تاکسی / کارت سوخت
دلیل تأخیر واریز سهمیه سوخت آژانس‌داران/تمام معوقات پرداخت می شود
مدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی های شهر تهران گفت: مشکل برخی آژانس‌دارها که هنوز سهمیه سوخت خود را نگرفته اند، به زودی برطرف می شود.
۱۳۹۸/۱۱/۲۴
الزام نصب نرم‌افزار محاسبه پیمایش سوخت در سرویس‌های مدارس
مدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور از الزام نصب نرم‌افزار محاسبه پیمایش سوخت توسط رانندگان سرویس مدارس برای برخورداری از سهمیه سوخت تخصیصی خبر داد. به گزارش همشهری، مرتضی ضامنی درخصوص سهمیه اختصاص یافته به رانندگان سرویس مدارس گفت: «براساس مصوبه هیأت وزیران، مقرر شد تخصیص سهمیه سوخت رانندگان سرویس مدارس صرفاً بر مبنای احصای پیمایش آنها در قالب اعتبار نقدی به‌حساب مالکین این خودروها انجام ‌پذیرد. این دسته از رانندگان جهت برخورداری از سهمیه تخصیصی سوخت، می‌بایست نسبت به نصب اپلیکیشن محاسبه پیمایش …
۱۳۹۸/۱۱/۱۹ / نوسازی تاکسی / مرتضی ضامنی / سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور
فعال‌سازی ماده ۱۲ قانون رفع موانع تولید، کمکی برای نوسازی ناوگان تاکسیرانی
تهران - ایرنا - مدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی شهری کشور گفت: فعال‌سازی ماده ۱۲ قانون رفع موانع تولید رقابت‌پذیر، کمکی به نوسازی ناوگان تاکسیرانی است و همه تلاش‌ها در وزارت کشور و اتحادیه تاکسیرانی این است که از ظرفیت‌های آن استفاده کنیم.
۱۳۹۸/۱۱/۱۰ / مرتضی ضامنی / طرح تخصیص سهمیه سوخت / سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور
حذف سهمیه سوخت تاکسی‌های فاقد پروانه
تهران - ایرنا - مدیر عامل اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور گفت: سهمیه سوخت تاکسی‌های فاقد پروانه در صورت اینکه پروانه فعالیت خود را تمدید نکنند، حذف می‌شود، یعنی سهمیه سوخت آنها از حالت عمومی خارج و به صورت شخصی خواهد شد.
۱۳۹۸/۱۱/۰۸ / مرتضی ضامنی / سرویس مدارس / سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور
اشکال در پرداخت مابه‌التفاوت ریالی سهمیه سوخت مربوط به ثبت اطلاعات است
تهران - ایرنا - مدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور گفت: اشکال در پرداخت مابه‌التفاوت ریالی سهمیه سوخت خودرو برخی آژانس‌ها، تاکسی‌های اینترنتی و سرویس مدارس مربوط به ثبت اطلاعات است و ربطی به فرآیند پرداخت ندارد.
۱۳۹۸/۱۱/۰۵ / سرویس مدارس / مرتضی ضامنی / سهمیه بندی بنزین
اختصاص سوخت به خودروهای سرویس مدارس بر اساس پیمایش
مدیر عامل اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور از اختصاص سوخت به خودروهای سرویس مدارس بر پیمایش خبر داد.
۱۳۹۸/۱۰/۲۵
بیمه شدن تمام رانندگان تاکسی درصورت به‌روزرسانی لیست بیمه
مدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور درباره بیمه تأمین اجتماعی رانندگان، جزئیاتی را ارائه کرد. مرتضی ضامنی در این رابطه به ایسنا گفت: «در سال ۱۳۸۶ دولت امکانی را ایجاد کرد تا رانندگان حمل‌ونقل شهری از ۵۰ درصد یارانه حق بیمه تأمین اجتماعی بهره‌مند شوند.»  او ادامه داد: «پیرو این مصوبه، لیست‌های افراد واجد شرایط به سازمان تأمین اجتماعی ارسال شد که متأسفانه از سال ۱۳۹۲ تا‌کنون این لیست‌ها از سوی این سازمان به‌روزرسانی نشده است و به اعتقاد ما تعدادی از افرادی که از این یارانه بیمه‌ای استفاده می‌کنند …
۱۳۹۸/۱۰/۱۱ / سرویس مدارس / مرتضی ضامنی / کارت سوخت
یارانه سوخت سرویس مدارس واریز شد
مدیر عامل اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور، از واریز ما به التفاوت ریالی سهمیه سوخت سرویس مدارس خبر داد.
۱۳۹۸/۱۰/۰۹ / تسهیلات بانکی / نوسازی تاکسی / مرتضی ضامنی / سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور
نوسازی ناوگان تاکسیرانی چشم انتظار تسهیلات ارزان قیمت
تهران - ایرنا - مدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی شهری کشوری گفت: نوسازی ناوگان تاکسیرانی در انتظار اعطای تسهیلات ارزان قیمت است و این موضوع را به وزارت کشور و دولت اعلام کرده‌ایم، اما هنوز به جمع بندی نرسیده است.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •