پنجشنبه, ۳ بهمن, ۱۳۹۸ / 23 January, 2020
مرد افغانستانی
تابناک / ۵ روز قبل / ...
محاکمه مرد افغانستانی به جرم آزار دختر کند ذهن
پسر افغانستانی که به اتهام ربودن و آزار دختر کند ذهن دستگیر شده در دادگاه کیفری محاکمه شد.‌
آزار دختر کندذهن توسط مرد افغانستانی!
فرارو / ۵ روز قبل / اجتماعی
آزار دختر کندذهن توسط مرد افغانستانی!
رومینا در جایگاه قرار گرفت. او گفت: مرد افغانستانی به‌شدت من را کتک زد. او خیلی من را آزار داد. چنان من را کتک زده بود که بعد از سه روز که به پزشکی‌قانونی رفتم، هنوز آثار کبودی و زخم‌های عمیق روی بدنم وجود داشت. این مرد خیلی خشن بود. او بعد از اینکه حسابی مرا کتک زد، تلفن همراهم و طلا‌هایی را که داشتم از من گرفت و مرا از خانه بیرون کرد. به او گفتم کمی پول به من بدهد تا آواره نشوم، اما با عصبانیت من را به بیرون پرت کرد. سه پسر دیگر به من پناه دادند و از آن‌ها شکایتی ندارم.
  دختر کند ذهن  حوادث  تجاوز  مرد افغانستانی
روزنامه شهروند / ۱۳۹۸/۱۰/۱۰ / ...
فرار به ترکیه پس از جنایت در جاده امام‌زاده داوود(ع)
[شهروند] راز جنایت هولناک جاده امام‌زاده داوود(ع) فاش شد. پرونده مرموزی که از اوایل آبان‌ماه گذشته با کشف جسد سوخته مرد جوانی در دادسرای جنایی تهران به جریان افتاد. کارآگاهان اداره آگاهی با وجود ابهامات فراوان این پرونده درنهایت یک دختر 23ساله همراه با یک پسر افغانستانی را به‌عنوان متهمان اصلی شناسایی کردند، اما این دو مظنون در همان روز جنایت به‌طور غیرقانونی از کشور خارج شدند. تحقیقات و بررسی‌های پلیس تأیید می‌کند آنها در ترکیه حضور دارند. درخواست استرداد این دو متهم برای مقامات ترکیه ارسال شده، اما اینکه پلیس ترکیه تاکنون در واکنش به این درخواست چه اقداماتی انجام داده است، به درستی مشخص نیست. دهم آبان‌ماه بود که مرد میانسالی با پلیس تماس گرفت و از کشف جسدی …
قرائتی: سه میلیون لیسانس بیکار داریم اما سه میلیون افغانستانی در کشور کار می‌کنند | به مرد تحول نیازمندیم
همشهری‌آنلاین / ۱۳۹۸/۰۹/۲۰ / سیاسی
قرائتی: سه میلیون لیسانس بیکار داریم اما سه میلیون افغانستانی در کشور کار می‌کنند | به مرد تحول نیازمندیم
رئیس ستاد اقامه نماز کشور با بیان این که آموزش و پرورش ما فلج و فشل است، گفت: خاک آموزش و پرورش و حوزه‌های علمیه باید عوض شود.
تنها قدم زدن در خیابان مردانه
روزنامه شهروند / ۱۳۹۸/۰۹/۱۰ / ...
تنها قدم زدن در خیابان مردانه
 مدرک کارشناسی‌ را از دانشگاه شیراز گرفتید؟ بله. من در ایران کنکور‌ دادم و وارد دانشگاه شدم. البته مهاجران ‌باید شهریه را نیز پرداخت می‌کردند. ترمی‌۱۶۰‌هزار تومان، اما درحال حاضر مسأله پیچیده‌تر شده است‌. در دوره ارشد هم از طریق دولت افغانستان بورس تحصیلی  شدم.بلافاصله پس از پایان تحصیلات به افغانستان سفر کردید. چرا با این عجله؟ پاسخ این سوال ساده است. افغانستان وطن و بخشی از هویت من است. آد‌م‌ها نسبت به وطن‌شان حس تعلق دارند. شما به کشور خودتان حس تعلق ندارید؟ اما شما تا آن زمان هیچ شناختی از حضور در افغانستان نداشتید؟ این مسأله حس تعلق‌ من به افغانستان را بیشتر می‌کرد. به عقیده من وطن‌دوستی در میان مهاجران برجسته‌تر است. البته در ایران شرایط کاری هم  برای من فراهم نبود. تنها سفر کردید؟ بله. …
کارگر افغانستانی یکسال و نیم بعد از فرار به کشورش به ایران برگشت/ بازداشت به اتهام قتل زن تنها
خبرآنلاین / ۱۳۹۸/۰۹/۱۰ / اجتماعی
کارگر افغانستانی یکسال و نیم بعد از فرار به کشورش به ایران برگشت/ بازداشت به اتهام قتل زن تنها
شرق نوشت: مرد افغانستانی که یک‌سال‌ونیم قبل مرتکب قتل شده و به کشورش فرار کرده بود، بعد از بازگشت مجدد به ایران دستگیر شد و به جرم خود اعتراف کرد.
  قتل  مهاجران افغان  بازداشت
فرارو / ۱۳۹۸/۰۹/۱۰ / اجتماعی
دستگیری کارگر افغانستانی به جرم قتل زن تنها
مرد افغانستانی به اتهام خود اعتراف کرد و گفت: فکر می‌کردم مقتول پول زیادی دارد برای همین او را کشتم، اما او فقط دو انگشتر و ۱۰ هزار تومان پول داشت. بعد از آن در میدان امام‌حسین منتظر بودم تا برای کارگری برده شوم که دیدم مأموران دنبال کارگران نظافتچی هستند برای همین به افغانستان فرار کردم و این بار هم با دو میلیون تومان به ایران آمده بودم که دستگیر شدم.
  مرد افغانستانی  قتل  حوادث
زن جوان در دادگاه: ۷ افغانی که به من تعرض کردند، فیلمی نشانم دادند که در آن یک زن را کشته بودند
انتخاب / ۱۳۹۸/۰۷/۱۵ / اجتماعی
زن جوان در دادگاه: ۷ افغانی که به من تعرض کردند، فیلمی نشانم دادند که در آن یک زن را کشته بودند
صبح دیروز نخستین جلسه محاکمه ۷ مرد افغانستانی که به یک زن جوان تعرض کرده بودند در شعبه هفتم دادگاه کیفری تهران برگزار شد. رسیدگی به این پرونده از اوایل مهر با شکایت زن جوانی به اداره پلیس آغاز شد. وی گفت: برای خرید خانه به سراغ سایت‌های آگهی فروش خانه رفتم با شماره‌ای که در آگهی بود تماس گرفتم. مرد املاکی که بعداً فهمیدم افغانستانی است با من قرار گذاشت و مرا به خانه باغی برد و در آنجا ۷ مرد افغانی به من تعرض کردند.
فرارو / ۱۳۹۸/۰۷/۰۹ / سیاسی
تجاوز به زن جوان توسط 7مرد افغان در خانه باغ جهنمی
با جاماندن کارت ویزیت در خانه باغی که محل جنایت سیاه پنج مرد افغانستانی بود سرنخ مهمی برای دستگیری متهمان به دست پلیس افتاد.
  حوادث  تجاوز  زن جوان  خانه باغ