پنجشنبه, ۶ آذر, ۱۳۹۹ / 26 November, 2020
مسئولان نظام
واکنش تند به طرح مجلس برای ممنوع الخروجی مسئولان نظام
۲۹ ساعت قبل / مجلس شورای اسلامی
واکنش تند به طرح مجلس برای ممنوع الخروجی مسئولان نظام
یک حقوقدان با اشاره به طرح مجلس برای ممنوعیت خروج مسئولین از کشور پس از پایان دوره خدمت گفت: آقایان با طرح کارشناسی نشده حیثیت و آبروی کشور را در دنیا می‌برند؛ چرا باید مسئولین را ممنوع الخروج کنیم.
پربازدیدترین اخبار سیاسی دوم آذر ایسنا
۳ روز قبل / مهمترین اخبار سیاسی ایسنا / همه_باهم_علیه_کرونا / آمریکا / سپاه محمدرسول الله (ص) تهران / برجام
پربازدیدترین اخبار سیاسی دوم آذر ایسنا
واکنش قالیباف به محدودیت‌های کرونایی، مشکلات مردم و طرح معیشتی دولت/ نشست خبری سخنگوی وزارت خارجه/ انتصاب سردار حسن زاده به عنوان فرمانده سپاه محمد رسول الله (ص) تهران بزرگ/ گزارش نوامبر مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی درباره اجرای برجام/ تهیه طرح ممنوعیت خروج مسئولان نظام از کشور تا سپری شدن مراحل قانونی و... در صدر اخبار مورد توجه و پربازدید امروز مخاطبان سرویس سیاسی ایسنا بود که می‌توانید آنها را در این گزارش مرور کنید.
خلاصه مهمترین اخبار مجلس در روز دوم آذر
۴ روز قبل / مهمترین اخبار امروز مجلس / پروتکل‌های بهداشتی / بودجه / خروج مسئولان از کشور
خلاصه مهمترین اخبار مجلس در روز دوم آذر
واکنش قالیباف به محدودیت‌های کرونایی، مشکلات مردم و طرح معیشتی دولت/ موافقت نمایندگان با احکام جدید برای تنظیم و تصویب بودجه سالانه کشور/ تهیه طرح ممنوعیت خروج مسئولان نظام از کشور تا سپری شدن مراحل قانونی/تنفس در جلسه علنی مجلس به منظور رعایت تدابیر بهداشتی و... از جمله مهمترین اخبار امروز(یکشنبه) دوم آذر ماه ۱۳۹۹ مجلس هستند که می‌توانید مشروح آن را در لینک‌های زیر بخوانید.
تهیه طرح ممنوعیت خروج مسئولان نظام از کشور پس از اتمام مسئولیت
۴ روز قبل / مجلس شورای اسلامی
تهیه طرح ممنوعیت خروج مسئولان نظام از کشور پس از اتمام مسئولیت
یک عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها از تهیه طرح یک فوریتی ممنوعیت خروج مسئولان و مدیران نظام پس از اتمام مسئولیت از کشور تا سپری شدن مراحل قانونی در مجلس خبر داد.
خسروپناه: تمسخر "طب سنتی" و چشم‌بستن بر قراردادهای جنایت‌بار "مافیای دارو"
۴ روز قبل
خسروپناه: تمسخر "طب سنتی" و چشم‌بستن بر قراردادهای جنایت‌بار "مافیای دارو"
خسروپناه نوشت: "سیاستمداری از مسئولان نظام پزشکی با تمسخر و‌ بدون دانستن ظرفیتهای طب سنتی، آن را تجویز علفی می‌نامد و اما چشم بر قراردادهای جنایت‌بار مافیای دارو و درمان و پولهای زیرمیزی می‌بندد!
دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی: 
رسانه‌ها اعتماد ملی را تقویت کنند
۵ روز قبل
دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی: رسانه‌ها اعتماد ملی را تقویت کنند
دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: جدای از دسته‌بندی‌های سیاسی در رسانه‌ها، مطبوعات و خبرگزاری‌ها باید اعتماد ملی و اعتماد به مسئولان نظام توسط همه رسانه‌ها و همچنین امید به بهبودی اوضاع در آینده تقویت شود.
افتتاح خط تولید
۱۳۹۹/۰۸/۲۷
افتتاح خط تولید "کیت تشخیص فوری کرونا" در ایران / جهانگیری: ساخت این کیت‌ها دغدغه مشترک همه مسئولان نظام دراین ماهها بود/ مخبر: ازاین پس امکان تشخیص کرونا درعرض 15 دقیقه و با قیمت ارزان فراهم شد
با تلاش محققان دارویی ستاد اجرایی فرمان امام ، ایران از امروز در زمره 3 کشور جهان که فناوری تولید "کیت تشخیص سریع ویروس کوید 19" را دارند ، قرار گرفت.صبح امروز در مراسمی با حضور جهانگیری معاون اول رئیس جمهور، مخبر رئیس ستاد اجرایی فرمان امام، ستاری معاون علمی رئیس‌جمهور، رئیسی معاون وزیر بهداشت و معاونان و مدیران مجموعه ستاد اجرایی ، خط تولید کیت‌های تشخیص فوری کرونا به صورت ویدئوکنفرانسی به بهره‌برداری رسید.
نیویورک‌تایمز: ترامپ امکان حمله احتمالی به تاسیسات هسته‌ای ایران را بررسی کرد
۱۳۹۹/۰۸/۲۷ / تاسیسات هسته‌ای ایران / دونالد ترامپ / آمریکا
نیویورک‌تایمز: ترامپ امکان حمله احتمالی به تاسیسات هسته‌ای ایران را بررسی کرد
این روزنامه به نقل از مقام‌ها نوشته ترامپ از نهادها و مسئولان نظامی و امنیتی خود درباره امکان‌های پیش رو و سناریوهای احتمالی پرسیده است.
چرا حتی اسرائیل هم با ماجراجویی دقیقه نودی ترامپ علیه ایران موافق نیست؟
۱۳۹۹/۰۸/۲۵ / ترامپ / نتانیاهو
چرا حتی اسرائیل هم با ماجراجویی دقیقه نودی ترامپ علیه ایران موافق نیست؟
برکناری مارک اسپر، وزیر دفاع آمریکا، به معنای ورود عملی به تصمیم جنگ با ایران نیست، چرا که چنین تصمیمی نیازمند پیشنهاد‌های پنتاگون بوده و تحت تاثیر موضع مسئولان نظامی قرار نمی‌گیرد. گذشته از این، در صورتی که ترامپ توانسته باشد از مانع بزرگ قانونی، یعنی مخالفت کنگره با جنگ، عبور کند، دیگر توجهی به مخالفت وزیر دفاع و نیرو‌های نظامی خود ندارد.
مسکو در تماس دائم با مسئولان نظامی آذربایجان و ارمنستان است
۱۳۹۹/۰۸/۲۴ / مسکو / آتش بس / قره باغ / تماس دایم
مسکو در تماس دائم با مسئولان نظامی آذربایجان و ارمنستان است
ایلنا: سخنگوی رسمی وزارت دفاع روسیه تاکید کرد که مسکو در تماس دایم با ستادهای کل نیروهای مسلح آذربایجان و ارمنستان برای پیشگیری از وقوع درگیری‌های احتمالی است.
از ساده زیستی تا اشرافی گری
۱۳۹۹/۰۸/۲۴
از ساده زیستی تا اشرافی گری
تبریز- «بعد از گذشت دو سال از ابلاغ قانون رسیدگی به اموال و دارایی مسئولان نظام معلوم نیست که چه تعداد از مسئولان آذربایجان شرقی اعم از استاندار، شهردار، نمایندگان مجلس و ... در سامانه ثبت دارایی مسئولان ثبت نام کرده و فهرست دارایی و اموال خود را اعلام نموده اند» این بخشی از یادداشت طاهر خیری روزنامه نگار تبریزی برای بازار است که در ادامه می خوانید.
هشدار معاون دادستان کل درباره جریان‌سازی علیه تصمیمات ضد رسوب کالا/عوام‌فریبی خریدار ندارد
۱۳۹۹/۰۸/۱۵ / واردات / قاچاق کالا
هشدار معاون دادستان کل درباره جریان‌سازی علیه تصمیمات ضد رسوب کالا/عوام‌فریبی خریدار ندارد
معاون قضایى دادستان کل کشور گفت:اگر بعضى فکر میکنند با جو سازى و انتشار اخبار نادرست مانع از اقدامات جهادى مسئولان نظام در اتخاذ تصمیمات راهگشا خواهند شد ، سخت در اشتباه اند .
۱۳۹۹/۰۸/۱۳
امنیت فعلی ایران در هیچ نقطه‌ای از جهان وجود ندارد
فرمانده ناجا گفت: اگر امنیت و آرامش کنونی جامعه اسلامی ایران در هیچ نقطه‌ای از جهان وجود ندارد و دشمنان جرات نفوذ و جنگ با کشور ما را ندارند، به برکت خون پاک شهدا است.به گزارش مهر به‌نقل از پایگاه خبری پلیس، سردار حسین اشتری با حضور در شهر زاهدان به همراه استاندار سیستان و بلوچستان و جمعی از مسئولان نظامی و انتظامی استان در منزل شهید والامقام ناجا «مجید بارانی» حاضر و ضمن دیدار با خانواده این شهید بزرگوار از آنها دلجویی کرد.فرمانده ناجا در این دیدار ضمن تشکر و قدردانی از زحمات زینب گونه همسر بزرگوار این شهید که در مدت جانبازی، وظیفه پرستاری او را بر عهده داشت، خطاب به وی اظهار کرد: همه ما شاهد از خود گذشتگی و ایثار شما برای این شهید بزرگوار بودیم و به راستی اجر و پاداش شما نزد خداوند متعال کمتر …
۱۳۹۹/۰۸/۱۱ / فرهنگ ایثار و شهادت
ترویج فرهنگ ایثار و شهادت به گفتمان عمومی تبدیل شود
مدیرکل بنیاد شهید استان ایلام گفت: همه مسئولان نظام و آحاد جامعه در ترویج فرهنگ غنی ایثار و شهادت سهیم هستند و در واقع باید فرهنگ ایثار و شهادت به گفتمان عمومی در جامعه تبدیل شود.
تناقض استفاده از برنامه های فیلترشده در سطح مسوولان
۱۳۹۹/۰۸/۰۷
تناقض استفاده از برنامه های فیلترشده در سطح مسوولان
دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی با یادآوری اینکه فیلترینگ ناقص باعث شده که بیش از ٣٠ میلیون فیلترشکن در کشور اضافه شود، در همین زمینه تصریح کرد: فیلتر یک برنامه به این معناست که استفاده از آن برنامه غیرقانونی است، اما گاهی با تناقض‌هایی در این خصوص در سطح مسئولان نظام مواجه می‌شویم.
۱۳۹۹/۰۸/۰۷
فعالیت دولتمردان در توییتر، یک تناقض است
 دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی با اشاره به اینکه۳۰ میلیون نفر در ایران از فیلترشکن استفاده می‌کنند، گفت: فیلتر یک برنامه به این معناست که استفاده از آن برنامه غیرقانونی است، اما گاهی با تناقض‌هایی در این خصوص در سطح مسئولان نظام مواجه می‌شویم. سعیدرضا عاملی در هفتمین جلسه شورای تحول و نوسازی نظام آموزشی کشور  استفاده دولتمردان از توییتر را شاهد مثال این سخن خود آورد و افزود: علی‌رغم فلیتر بودن شبکه اجتماعی توییتر بسیاری از مسئولان در آن عضو هستند و فعالیت دارند و توئیت‌های آنها منبع اخبار رسمی کشور است.
انتقاد از حضور مسئولان در توئیتر و شبکه‌های مجازی فیلتر شده
۱۳۹۹/۰۸/۰۶ / توئیتر / خانواده / شورای عالی انقلاب فرهنگی / مشکلات / نظام جمهوری اسلامی ایران
انتقاد از حضور مسئولان در توئیتر و شبکه‌های مجازی فیلتر شده
اقتصاد نیوز : دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت:فیلتر یک برنامه به این معناست که استفاده از آن برنامه غیرقانونی است اما گاهاً با تناقض‌هایی در این خصوص در سطح مسئولان نظام مواجه می‌شویم.
۱۳۹۹/۰۸/۰۶
هتک حرمت نسبت به هر شخصی مذموم و محکوم است
رئیس قوه قضائیه به مواضع رهبری در حرام اعلام کردن هتک حرمت مسئولان نظام و تفاوت آن با نقد و نقدپذیری اشاره کرد و گفت: هتک حرمت و هرگونه افترا و تهمت، نه تنها نسبت به مسئولان که نسبت به هر شخصی مذموم و محکوم است.سیدابراهیم رئیسی در جلسه صبح دیروز (دوشنبه) شورای عالی قوه قضائیه، با تبریک آغاز امامت دوازدهمین اختر تابناک آسمان ولایت و منجی عالم بشریت، حضرت مهدی‫(عج)، اجرای عدالت را از ویژگی‌های مهم حکومت مهدوی عنوان کرد. رئیس قوه قضائیه گفت: امروز مساله «عدالت» از مهم‌ترین و محوری‌ترین مسائل جمهوری اسلامی به عنوان نظامی است که می‌تواند زمینه‌ساز ظهور و تشکیل حکومت مهدوی باشد و اجرای عدالت، هم در قانون اساسی و هم در سیره و سلوک امامین جامعه مورد تاکید قرار گرفته است. به گزارش مرکز رسانه قوه قضائیه، …
۱۳۹۹/۰۸/۰۵
نظر آیت الله رئیسی درباره هتک حرمت
رئیس قوه قضاییه به مواضع رهبری در حرام اعلام کردن هتک حرمت مسئولان نظام و تفاوت آن با نقد و نقدپذیری اشاره کرد و گفت: هتک حرمت و هرگونه افترا و تهمت، نه تنها نسبت به مسئولان که نسبت به هر شخصی مذموم و محکوم است.
مرزهای ممنوعه!
۱۳۹۹/۰۸/۰۵ / روزنامه کیهان / روحانی / محمد صرفی / رئیس‌جمهور / دولت تدبیر و امید- / یادداشت
مرزهای ممنوعه!
نهی رهبر انقلاب از هتاکی نسبت به دولت و رئیس‌جمهور و سایر مسئولان نظام، همان‌طور که ایشان نیز تاکید کردند به معنای بستن راه نقد نیست. نقد مسئله‌محور است و بر موضوع تمرکز دارد
احترامی که «شاید»
۱۳۹۹/۰۸/۰۱ / افکار عمومی / مسئولان نظام / اعتماد عمومی / مردم / رسانه ها
احترامی که «شاید»
آخرین باری که رییس‌جمهور به سوالات خبرنگاران پاسخ گفت را یادتان می‌آید؟ چند وقت پیش بود؟ در این مدت چقدر تحول داشته‌ایم؟ مقایسه کنید با کشور‌هایی که رسانه‌هایش هر هفته پیش روی مقام اجرایی کشورشان، سخت‌ترین سوالات را راحت می‌پرسند. باور کنیم که برای دریافت اعتماد افکار عمومی باید زحمت کشید و تلاش کرد. «شفاف و پاسخگو».
۱۳۹۹/۰۷/۲۹
این ۲۳ نفر!
بر اساس بخش ج بند ۶ ضمیمه (ب) قطعنامه ۲۲۳۱ از ۲۷ مهر ممنوعیت سفر ۲۳ تن از مقامات و افراد مرتبط با وزارت دفاع و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به طور خودکار رفع شد.از روز یکشنبه ۲۷ مهرماه (۱۸ اکتبر) همه محدودیت‌های انتقال اقلام تسلیحاتی به و از جمهوری اسلامی ایران و همچنین اقدامات و خدمات مالی مرتبط با آن و تمامی ممنوعیت‌های ورود یا عبور از قلمرو دولت‌های عضو ملل متحد که پیش از این علیه برخی از شهروندان و مسئولان نظامی ایران تحمیل شده بودند، به صورت خودکار خاتمه یافت.بر اساس برجام، پایان قطعی و بدون قید و شرط محدودیت­‌های تسلیحاتی و ممنوعیت­‌های مسافرتی مستلزم هیچ‌گونه تصویب قطعنامه­­‌ جدیدی نیست و هیچ نیازی به صدور بیانیه و یا هیچ اقدام دیگری از سوی شورای امنیت ملل متحد ندارد. لغو محدودیت­‌های تسلیحاتی …
وال استریت ژورنال مدعی شد؛ مذاکره مقام ارشد کاخ سفید با مقامات سوری در دمشق
۱۳۹۹/۰۷/۲۸ / دولت سوریه / سوریه / کاخ سفید / واشنگتن / وال استریت
وال استریت ژورنال مدعی شد؛ مذاکره مقام ارشد کاخ سفید با مقامات سوری در دمشق
اقتصادنیوز: روزنامه وال استریت ژورنال مدعی شد که یک مقام ارشد کاخ سفید چندی پیش به دمشق سفر کرد تا با مسئولان نظام سوریه گفت‌وگوهایی محرمانه انجام دهد.
۱۳۹۹/۰۷/۲۸
وزارت امور خارجه بیانیه صادر کرد
از امروز(دیروز)، همه محدودیت‌های انتقالِ اقلام تسلیحاتی «به» و «از» جمهوری اسلامی ایران و همچنین اقدامات و خدمات مالی مرتبط با آن و تمامی ممنوعیت‌های ورود یا عبور از قلمرو دولت‌های عضو ملل متحد که پیش از این علیه برخی از شهروندان و مسئولان نظامی ایران تحمیل شده بودند، به صورت خودکار خاتمه یافت. [شهروند] بیانیه وزارت امور خارجه درباره پایان محدودیت‌های تسلیحاتی ایران منتشر شد. به گزارش وزارت امور خاجه، متن کامل این بیانیه به شرح ذیل است: بسم الله الرحمن الرحیم بیانیه جمهوری اسلامی ایران در خصوص پایان محدودیت‌های تسلیحاتی و ممنوعیت سفر تعدادی از شهروندان و مسئولان نظامی کشور ۲۷ مهر ۱۳۹۹-۱۸ اکتبر ۲۰۲۰ امروز، یک روز بسیار مهم برای جامعه جهانی …
۱۳۹۹/۰۷/۲۸
لغو شد
از امروز(دیروز)، همه محدودیت‌های انتقالِ اقلام تسلیحاتی «به» و «از» جمهوری اسلامی ایران و همچنین اقدامات و خدمات مالی مرتبط با آن و تمامی ممنوعیت‌های ورود یا عبور از قلمرو دولت‌های عضو ملل متحد که پیش از این علیه برخی از شهروندان و مسئولان نظامی ایران تحمیل شده بودند، به صورت خودکار خاتمه یافت. [شهروند] بیانیه وزارت امور خارجه درباره پایان محدودیت‌های تسلیحاتی ایران منتشر شد. به گزارش وزارت امور خاجه، متن کامل این بیانیه به شرح ذیل است: بسم الله الرحمن الرحیم بیانیه جمهوری اسلامی ایران در خصوص پایان محدودیت‌های تسلیحاتی و ممنوعیت سفر تعدادی از شهروندان و مسئولان نظامی کشور ۲۷ مهر ۱۳۹۹-۱۸ اکتبر ۲۰۲۰ امروز، یک روز بسیار مهم برای جامعه جهانی …
پایان محدودیت های تسلیحاتی ایران
۱۳۹۹/۰۷/۲۷
پایان محدودیت های تسلیحاتی ایران
وزارت امور خارجه کشورمان با صدور بیانیه‌ای، پایان محدودیت‌های تسلیحاتی جمهوری اسلامی ایران و ممنوعیت سفر تعدادی از شهروندان و مسئولان نظامی کشور را اعلام کرد.
نماینده زاهدان: سربازی شهید نشده؛ تمام نیروهایی که در درگیری‌های اخیر مرزی شهید شدند، درجه‌دار و کادری بودند / اینکه می گویند سربازان  بدون آموزش به مناطق اعزام می شوند، اشتباه است
۱۳۹۹/۰۷/۲۲
نماینده زاهدان: سربازی شهید نشده؛ تمام نیروهایی که در درگیری‌های اخیر مرزی شهید شدند، درجه‌دار و کادری بودند / اینکه می گویند سربازان بدون آموزش به مناطق اعزام می شوند، اشتباه است
تمام نیروهایی که در درگیری‌های اخیر شهید شدند، درجه‌دار و کادری بودند. تمام مسئولان نظامی و امنیتی در دستگاه‌های مختلف تلاششان بر آن است امنیت را در مرزهای کشور حفظ کنند که خداروشکر تا امروز در این مهم موفق بودند.
نمایندگان باید نقد سازنده داشته باشند
۱۳۹۹/۰۷/۲۱ / بی‌اخلاقی مسئولین
نمایندگان باید نقد سازنده داشته باشند
یک حقوقدان گفت:  تکلیف قانونی نمایندگان این است که برای رفع نیازهای مردم بکوشند و اگر عملکرد مسئولان نظام منافی با مصلحت مردم است باید مورد نقد قرار گیرد نه اهانت، آن هم نقد سازنده.
پس لرزه‌های توهین به روحانی از تریبون مجلس
۱۳۹۹/۰۷/۱۵ / مجلس شورای اسلامی / مجلس یازدهم / نمایندگان / توهین به رییس جمهور
پس لرزه‌های توهین به روحانی از تریبون مجلس
نعمت احمدی درباره ادبیات تند و بی اخلاقی برخی نمایندگان از تریبون مجلس نسبت به مسئولان نظام، گفت: اگر این ادبیات نهادینه شود که متاسفانه این اتفاق در جامعه افتاده است شانیت نمایندگی را پایین می‌آورد. استفاده از این نوع ادبیات باعث بی‌اعتمادی مردم نسبت به مجلس می‌شود و مردم با صندوق‌های رای باصطلاح قهر می‌کنند.
۱۳۹۹/۰۷/۱۵
نیروی انتظامی از مرز تا مرکز کشور حضوری فعال دارد
معاون اجرایی معاونت اجتماعی ناجا گفت: نیروی انتظامی امروز به عنوان یک سازمان اجتماعی از مرز تا مرکز حضور فعال داشته و از بابت خدماتی که به جامعه ارائه می‌کند از سوی مقام معظم رهبری کارکنان این نیرو مجاهدان فی‫سبیل‫الله نام گرفته‌اند.به گزارش ایرنا از پایگاه خبری پلیس، سرهنگ علیرضا حمیدی‌فر ضمن عرض تسلیت و تعزیت به مناسبت ایام اربعین حسینی‫(ع)، فرارسیدن هفته نیروی انتظامی را تبریک گفت و بر خدمتگزاری پلیس به عنوان اجتماعی‌ترین سازمان در ساختار جمهوری اسلامی ایران به امت شهید پرور ایران اسلامی تاکید و اظهار کرد: با عنایت به همزمانی ایام حزن و اندوه آل‌الله و هفته نیروی انتظامی بنا به تدبیر هیئت رئیسه ناجا، زمان برگزاری هفته نیروی انتظامی امسال از ۱۳ مهر به ۲۷ مهر مصادف با اول ربیع‌الاول تغییر یافته …
۱۳۹۹/۰۶/۲۴
استاندار همدان:
 499پروژه با اعتبار بیش از 4هزار میلیارد تومان در استان همدان افتتاح و کلنگ‌زنی شدبه گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری همدان، شاهرخی در گفت‌وگوی خبری خود در صدا و سیمای مرکز همدان ضمن تسلیت ایام سوگواری سید و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین(ع) و گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر و هفته دولت، بیان کرد: علیرغم تمام محدودیت‌ها و مشکلات اقتصادی کشور، امور زیربنایی، خدمت به مردم شریف و توسعه روزافزون در جای جای ایران اسلامی متوقف نشده است.وی یادآور شد: هر ساله با آغاز هفته دولت شاهد افتتاح و بهره برداری از پروژه‌های مختلف عمرانی، رفاهی، خدماتی، صنعتی، کشاورزی، و ... در کشور هستیم که استان همدان نیز از این امر مستثنی نبوده و مردم عزیز و متمدن همدان شاهد هستند که علیرغم وجود تمام مشکلات، …
عربستان| دور جدید سرکوب مخالفان بن سلمان؛ احتمال تکرار سناریوی هتل «ریتز کارلتون»
۱۳۹۹/۰۶/۱۲ / بن سلمان / اخبار "عربستان سعودی"
عربستان| دور جدید سرکوب مخالفان بن سلمان؛ احتمال تکرار سناریوی هتل «ریتز کارلتون»
به نظر می‌رسد ولیعهد جوان سعودی با برکناری و بازداشت مسئولان نظامی این کشور قصد تکرار سناریوی سرکوب شاهزادگان در هتل «ریتز کارلتون» را دارد.
 اعتراف آقای فتاح، هشداری برای مسئولان نظام!
۱۳۹۹/۰۶/۱۰
 اعتراف آقای فتاح، هشداری برای مسئولان نظام!
حجت‌الاسلام احمد حیدری در یادداشتی ارسالی به انصاف نیوز با عنوان «اعتراف آقای فتاح، هشداری برای مسئولان نظام!» درباره‌ی نوشت: آقای فتاح ریاست مؤسسه‌ای غیرانتفاعی به نام «بنیاد مستضعفان» را به عهده دارد که بلافاصله بعد از پیروزی انقلاب ۵۷ برای «تجمیع اموال و دارایی‌های مصادره شده از سران طاغوت…
چرا دولت به شبکه ملی اطلاعات بی اعتناست؟
۱۳۹۹/۰۶/۰۸ / اینترنت جهانی / اینترنت ملی / شبکه ملی اطلاعات
چرا دولت به شبکه ملی اطلاعات بی اعتناست؟
در چند سال اخیر توجه مناسبی به تکمیل پروژه شبکه ملی اطلاعات به‌عنوان زیرساخت ارتباطی و اطلاعاتی فضای مجازی در کشور وجود نداشته است. این مسئله در حالی رخ‌داده که این امر هم در اسناد و قوانین بالادستی و هم در صحبت‌های مسئولان نظام مورد تأکید بوده است.
۱۳۹۹/۰۶/۰۴
وقوع بیش از ۲۰۰۰ فقره حریق در جنگل‌ها و مراتع طی سال جاری
رئیس سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور گفت: در ۵ ماهه سال جاری بیش از ۲۰۰۰ فقره حریق در جنگل‌ها و مراتع رخ داده که حدود ۹۹ درصد آنها در کمتر از یک روز اطفا شده است.به گزارش ایسنا، مسعود منصور در یک برنامه تلویزیونی حریق جنگل‌ها را به عنوان یکی از عوامل تخریب منابع‌ طبیعی نام برد و گفت: تنها یک درصد از حریق جنگل‌ها و مراتع در پنج ماهه سال جاری - که در مناطق صعب‌العبور اتفاق افتاده - نیازمند اطفای حریق هوایی بود و حساسیت زیادی را در کشور ایجاد کرد.رئیس سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور افزود: حریق جزو بحران‌های طبیعی هر کشوری است و در دیگر کشورهای دنیا هم اتفاق می‌افتد و بیشتر منشاء انسانی دارد. امسال نسبت به سال‌های گذشته درصدی از حریق‌ها عمدی بود که تعدادی از عوامل آن دستگیر و تحویل …
«پشمیانی» یا «اعترافات اجباری»؟/ پرویز فتاح در انتخابات ریاست جمهوری با چه شرایطی روبروست؟
۱۳۹۹/۰۵/۳۱ / پرویز فتاح / اصولگرایان / انتخابات 1400
«پشمیانی» یا «اعترافات اجباری»؟/ پرویز فتاح در انتخابات ریاست جمهوری با چه شرایطی روبروست؟
سخنان جنجالی پرویز فتاح درباره املاک بنیاد مستضعفان و تقابل او با مسئولان نظام به ویژه حدادعادل بسیار پرحاشیه شده است؛ آنقدر پرحاشیه که او مجبور به عذرخواهی شد. برخی اینگونه تحلیل می‌کنند که حداد عادل گزینه مهمی در انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ است. این گزارش را بخوانید تا بدانید فتاح با چه شرایطی روبروست.
مراسم روز پزشک به صورت "آنلاین " برگزار می‌شود
۱۳۹۹/۰۵/۲۹ / روز پزشک
مراسم روز پزشک به صورت "آنلاین " برگزار می‌شود
ایلنا: مراسم تجلیل از مدافعان سلامت و نکوداشت روز پزشک با حضور معاون اول رئیس جمهوری و تنی چند از مسئولان نظام، جمعی از خانواده شهدای سلامت و برگزیدگان جامعه پزشکی…
کمبود ۳۰۰ هزار معلم در مدارس به روایت آمار
۱۳۹۹/۰۵/۲۹ / آموزش و پرورش / جذب معلم / کمبود معلم
کمبود ۳۰۰ هزار معلم در مدارس به روایت آمار
فرهیختگان نوشت: بگذارید همین اول راه به این مساله اشاره کنم که یکی از بی‌نظم‌ترین و متناقض‌ترین اطلاعات آماری در کشور (اگر قائل به انتشار آمار در دستگاه‌های مختلف باشیم) از سوی وزارت آموزش‌وپرورش و مسئولان نظام آموزشی کشور ارائه می‌شود. هر روز هر کسی که گذرش به این حوزه می‌افتد و چند صباحی مسئولیت دانش‌آموزان، معلمان و... را برعهده می‌گیرد، اطلاع و عددی را بازگو می‌کند و حرف از گشایش‌ها و کمبود‌ها می‌زند، اما دریغ از یک اظهارنظر و اطلاع هماهنگ و یکسان! البته از نظام آموزشی کشور و سیاستگذاران این حوزه انتظار بیش از این هم نیست، چراکه آنقدر تعداد تغییرات درسطوح عالی مدیریتی بالا و آنقدر شفافیت و اطلاع‌رسانی پایین و ضعیف …
گوترش خواستار آزادی فوری رئیس جمهور مالی شد
۱۳۹۹/۰۵/۲۹ / اخبار "آمریکا" / سازمان ملل
گوترش خواستار آزادی فوری رئیس جمهور مالی شد
دبیرکل سازمان ملل بازداشت مسئولان نظامی و دولتی مالی از سوی کودتاچیان وابسته به ارتش را محکوم و خواستار آزادی فوری آنها شد.
تیراندازی‌ گسترده در کشور آفریقایی مالی/ دستگیری مسئولان حکومتی توسط ارتش
۱۳۹۹/۰۵/۲۸
تیراندازی‌ گسترده در کشور آفریقایی مالی/ دستگیری مسئولان حکومتی توسط ارتش
منابع خبری از تیراندازی گسترده و صدای انفجارها نزدیک یک پایگاه نظامی در پایتخت کشور آفریقایی مالی خبر می‌دهند. گزارش‌ها از دستگیری شماری از مسئولان نظامی و دولتی مالی از سوی ارتش حکایت دارد.
بانک اطلاعات کالاهای کشاورزی تشکیل شود/ ارتباط مرکز حلال با صادرات کالا
۱۳۹۹/۰۵/۲۸ / عسل / کشاورزی / بانک اطلاعاتی
بانک اطلاعات کالاهای کشاورزی تشکیل شود/ ارتباط مرکز حلال با صادرات کالا
قم - آیت الله مبلغی، فقیه مجتهد ناظر بر امور حلال با اشاره به ضرورت حمایت و تقویت تولیدکنندگان و کشاورزان برای تولید و عرضه کالاهای خود، گفت: مسئولان نظام باید با تجمیع مزیت‌های نسبی کالاها، تشکیل بانک اطلاعات، ایجاد زمینه بازاریابی فعال و کمک به صادرات کالاها، در جهت تقویت بیشتر کشاورزان و تولیدکنندگان حرکت کنند.
فتاح به دنبال شفاف سازی بود یا میانبر زدن به انتخابات ۱۴۰۰؟ /دوگانه «شفافیت» و  «بگم بگم»
۱۳۹۹/۰۵/۲۶ / پرویز فتاح / انتخابات ۱۴۰۰ / شفافیت / رانت خواری / فساد اقتصادی-مبارزه با مفاسد اقتصادی / قوه قضاییه
فتاح به دنبال شفاف سازی بود یا میانبر زدن به انتخابات ۱۴۰۰؟ /دوگانه «شفافیت» و «بگم بگم»
کاربران خبرآنلاین نظرات جالبی را درباره شفافیت در عملکرد مسئولان نظام و مفید بودن آن برای جامعه مطرح کردند.
۱۳۹۹/۰۵/۲۲
خطرناکترین تهدید برای تاج و تخت "بن سلمان"
یک سایت غربی به اقدامات افسر امنیتی سابق سعودی علیه ولیعهد عربستان و نگرانی‌های بن سلمان از شکست رئیس جمهور آمریکا در رقابت‌های انتخاباتی پرداخت.به گزارش مهر، به نقل از القدس العربی، سایت «میدل ایست آی» درگزارشی نوشت که سعد الجبری افسر امنیتی سابق عربستان سعودی که در حال حاضر در کانادا به سر می‌برد تبدیل به بزرگترین خطر برای تاج و تخت محمد بن سلمان ولیعهد عربستان شده است. بر اساس این گزارش، الجبری به مثابه دست راست ولیعهد و وزیر کشور سابق عربستان به شمار می‌رفت و تمام اسرار وزارت کشور را که می‌تواند برای بن سلمان دردسر ساز باشد می‌داند. بر خلاف دیگر مسئولان نظام کنونی عربستان، الجبری پتانسیل رویارویی با ریاض را به صورت مستقیم دارد.تمام تلاش‌ها برای فریفتن الجبری با هدف بازگرداندن وی به عربستان …
شما نظر دهید /«از نظر شما چه حد شفافیت در عملکرد مسئولان نظام برای جامعه مفید است؟»
۱۳۹۹/۰۵/۲۱ / پرویز فتاح / بنیاد مستضعفان / شفافیت
شما نظر دهید /«از نظر شما چه حد شفافیت در عملکرد مسئولان نظام برای جامعه مفید است؟»
چند روز پیش پرویز فتاح (رئیس بنیاد مستضعفان) در مقابل دوربین‌های صدا و سیما ادعاهایی را مطرح کرد که برخی آنها را رازهای مگو می‌دانستند و برخی هم داستان‌سرایی یا بزرگنمایی.
۱۳۹۹/۰۵/۲۰
اظهارات رئیس بنیاد مستضعفان در تلویزیون در نقد حدادعادل، احمدی‌نژاد، روحانی، هاشمی رفسنجانی، معصومه ابتکار،شهیندخت مولاوردی و...
فتاح علیه همهمهاجری فعال سیاسی اصولگرا در گفتگو با آفتاب یزد:آقای فتاح!چرا از ایرانسل که گران فروشی می‌کند شروع نکردید؟ آفتاب یزد ـ رضا بردستانی: همه در حال جوابیه دادن هستند؛ «آمادگی داشته و داریم که ساختمان مذکور را تخلیه نماییم و خواهیم کرد. کافی بود مسئولین مربوطه درخواست خود را مستقیماً به این دفتر اعلام می‌نمودند.» این جوابیه ی دفتر محمود احمدی‌نژاد، رئیس جمهوری سابق است. معصومه ابتکار ـ معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری ـ نیز با انتشار توییتی در صفحه شخصی خود نسبت به اظهارات فتاح، واکنش نشان داده می‌نویسد:«آقای فتاح خیلی‌ها شما را به دیانت می‌شناختند. صحبت دیشب شما اما اشتباه زیاد داشت و نام بردن از من و خانم مولاوردی با حقیقت ماجرا سازگار نیست که گویا رانت یا نفع شخصی بوده. ساختمان …
۱۳۹۹/۰۵/۱۵
«خدمتی ماندگار» گوارای وجود مردم شریف پیشوا
پیشوا – خبرنگار ابتکار , میرزاکریمی : ۲۳ تیرماه برای شهرستان پیشوا روز بزرگ و به‌یادماندنی بود و مردم عزیز منطقه پس از سال‌ها انتظار از آب مطلوب و پایدار سد ماملو برخوردار شدند.علیرغم اینکه مردمان دیار ۱۵ خرداد دِین و حق بزرگی بر گردن مسئولان نظام اسلامی دارند ولی غفلت چندین ساله در حوزه تامین آب شرب، فشار و سختی بسیاری به آنان وارد کرد؛ گرمای شدید تابستان سال‌های ۹۷ و ۹۸ و قطعی‌های مکرر برق در سال ۹۷ ضرورت تدبیر شایسته برای تامین آب پایدار را نمایان کرد.مسئولان آب‌وفاضلاب جنوب‌شرق استان تهران و شهرستان پیشوا به‌خوبی با علل مشکلات به وجود آمده آشنا بودند و همگان به تامین آب شرب از سد ماملو اذعان داشتند، چراکه اساساً فلسفه احداث این سد در دهه ۷۰ و بهره‌برداری از سد در سال ۸۴ تامین آب پایدار برای …
۱۳۹۹/۰۵/۱۵
القای ناکارآمدی دولت، محور اصلی جنگ روانی دشمن است
رئیس‌جمهوری با تاکید بر لزوم انسجام، هماهنگی وهمکاری میان همه مسوولان و کارگزاران نظام برای مقابله موثر با عملیات جنگ روانی، تحریم و تحریف دشمنان، اظهار کرد: ملت بزرگ ایران، همواره پشتیبان مسئولان نظام و کشور بوده و مطمئنا موفقیت‌ها و پیشرفت‌های عظیم کشور مرهون پشتوانه مردمی و هوشیاری، پایداری و استقامت ملت در برابر توطئه و فشار دشمنان است.حسن روحانی روز سه‌شنبه در یکصد و پنجاه و هفتمین جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت، با اشاره به فرمایشات اخیر مقام معظم رهبری در زمینه اهداف شوم کوتاه مدت و بلند مدت دشمنان دیرینه ملت ایران برای جلوگیری از پیشرفت اقتصادی کشور، گفت: بر این مبنا دو جریان تحریف و تحریم همزمان به دنبال محقق کردن این هدف از طریق توقف حرکت اقتصادی کشور و سیاه نمایی نسبت به دستاوردها …
کسب و کار من: آقازادگی
۱۳۹۹/۰۵/۱۴
کسب و کار من: آقازادگی
شبنم سیدمجیدی ـ روزنامه‌نگار عکس با مازراتی و بوگاتی و لامبورگینی می‌گیرند. کیف و کفش‌های مدل به مدل از برندهای لوکس بسیار گران می‌پوشند. پایشان به همه جای دنیا باز شده و از سواحل ترکیه عکس دارند تا شهرهای ایتالیا و حتی برزیل. تفریح، کسب و کارشان است و نوعی از زندگی را به نمایش می‌گذارند که با هیچ کدام از معیارهای ترویج شده از سوی پدرانشان و دیگر مسئولان نظام همخوانی ندارد. با پرچم آمریکا عکس می‌گیرند، بعضی‌هایشان در خود آمریکا زندگی می‌کنند و در کنار همه اینها از نمایش این زندگی‌ها نیز ابایی …
توضیحاتی درباره دیدار‌های رهبر انقلاب در ایام‌ کرونا
۱۳۹۹/۰۴/۳۱
توضیحاتی درباره دیدار‌های رهبر انقلاب در ایام‌ کرونا
عضو دفتر نشر آثار رهبر معظم ‌انقلاب با اشاره به دیدار نخست وزیر عراق، این ملاقات را نخستین دیدار خارجی ایشان در ایام کرونا عنوان کرد و تاکید کرد پیش از این نیز رهبر انقلاب ملاقات‌هایی با مسئولان نظام داشته اند.
نگاه به شرق با چشمان باز؛ ملاحظاتی چند در خصوص قرارداد ۲۵ ساله ایران و چین
۱۳۹۹/۰۴/۳۱
نگاه به شرق با چشمان باز؛ ملاحظاتی چند در خصوص قرارداد ۲۵ ساله ایران و چین
از سال‌های پیش، اندیشه یافتن شرکای راهبردی در بین مسئولان نظام قوت گرفته و جزو برنامه های آینده نگرانه بوده است و البته کاری دوراندیشانه و بایسته است.
وزارت امور خارجه همواره مورد حمایت عالی‌ترین مسئولان نظام بوده است/  مسئولان دستگاه دیپلماسی کشور باید از پشتوانه داخلی قوی برخوردار باشند
۱۳۹۹/۰۴/۱۶ / جهانگیری
وزارت امور خارجه همواره مورد حمایت عالی‌ترین مسئولان نظام بوده است/ مسئولان دستگاه دیپلماسی کشور باید از پشتوانه داخلی قوی برخوردار باشند
ایلنا: معاون اول رییس جمهور با اشاره به تمجید مقام معظم رهبری از دکتر ظریف وزیر امور خارجه کشورمان در جلسات متعدد به عنوان انسانی دلسوز، صادق و شجاع، گفت: نمایندگان…
علی مطهری: انتقاد از همه مقامات آزاد است
۱۳۹۹/۰۴/۱۵ / علی مطهری / مسئولان نظام
علی مطهری: انتقاد از همه مقامات آزاد است
علی مطهری نماینده سابق تهران در مجلس در یک توئیت با اشاره به تبرئه محمد علی کامفیروزی گفت: دادگاه به درستی بین انتقاد و توهین فرق قائل شد.
انتقاد امام جمعه قم از تلاش برخی برای تخریب مسئولان نظام
۱۳۹۹/۰۴/۱۳ / استانی-اجتماعی / آیت‌الله اعرافی
انتقاد امام جمعه قم از تلاش برخی برای تخریب مسئولان نظام
امام جمعه قم گفت: ما حق نقد و انتقاد را قبول داریم، اما تحریک جامعه در شرایط سخت و مشکل دار را غیرقابل قبول می دانیم، تحریک جامعه به سمت خلاف‌های دیگران و نسبت دادن آن به مقامات عالی را نادرست می دانیم، سازوکارهای قانونی مشخص است و باید از آن مسیر به دنبال حل مسائل باشیم.
وحدت رویه و همبستگی مسئولان نظام تنها راه مقابله با گرانی‌هاست
۱۳۹۹/۰۴/۱۳ / استانی-سیاسی / نمازجمعه یزد / امام جمعه موقت یزد / گرانی / یزد
وحدت رویه و همبستگی مسئولان نظام تنها راه مقابله با گرانی‌هاست
امام جمعه موقت یزد برخورد جدی و مستمر با مفسدان اقتصادی را مهمترین مطالبه مردم از قوه قضائیه دانست و گفت: وحدت رویه و همبستگی مسئولان نظام تنها راه مقابله با گرانی و ساماندهی مشکلات اقتصادی است.
سازمان ملل از توافق با کلیات آتش‌بس در لیبی خبر داد
۱۳۹۹/۰۴/۱۱ / آنتونیو گوترش / بحران لیبی
سازمان ملل از توافق با کلیات آتش‌بس در لیبی خبر داد
دبیرکل سازمان ملل اعلام کرد این سازمان موفق شده نشستی را بین مسئولان نظامی طرف‌های درگیر در لیبی برگزار کند و این مسئولان به توافقی درباره کلیات آتش‌بس دست یافتند.
ببینید | رهبر انقلاب: ما باید خودمان را خدمت‌گزار مردم بدانیم
۱۳۹۹/۰۴/۰۷ / آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب / قوه قضاییه
ببینید | رهبر انقلاب: ما باید خودمان را خدمت‌گزار مردم بدانیم
حضرت آیت‌الله خامنه ای، رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز (شنبه) در ارتباط تصویری با رئیس و مسئولان عالی قضایی، نگاه از بالا به مردم را غیرقابل قبول دانستند و گفتند: همه ما مسئولان نظام جزو مردمیم و خیلی از مردم از ما بالاتر هستند، بنابراین همه باید خود را در عمل خدمتگزار مردم بدانیم.
مبارزه با فساد بدون ملاحظه و تعدی و فقط بر مدار حق، عدل و قانون/  نگاه از بالا به مردم غیرقابل قبول است/ حرکت مبارزه با فساد که اکنون در قوه قضاییه به‌خوبی مشاهده می‌شود
۱۳۹۹/۰۴/۰۷ / انگلیس / رهبر انقلاب / سازمان بازرسی کل کشور / قوه قضائیه / آیت الله خامنه‌ای / دستگاه قضایی / مبارزه با فساد
مبارزه با فساد بدون ملاحظه و تعدی و فقط بر مدار حق، عدل و قانون/ نگاه از بالا به مردم غیرقابل قبول است/ حرکت مبارزه با فساد که اکنون در قوه قضاییه به‌خوبی مشاهده می‌شود
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای نگاه از بالا به مردم را غیرقابل قبول دانستند و گفتند: همه ما مسئولان نظام جزو مردمیم و خیلی از مردم از ما بالاتر هستند، بنابراین همه باید خود را در عمل خدمتگزار مردم بدانیم.
۱۳۹۹/۰۴/۰۷
دولت برای جبران کاهش قدرت خرید لبنیات یارانه دهد
یک کارشناس صنعت لبنیات با اشاره به اینکه دولت می‌تواند برای جبران کاهش قدرت خرید لبنیات به دهک‌های آسیب‌پذیر جامعه یارانه دهد، گفت: «در این بخش هر نوع یارانه‌ای توسط دولت پرداخت شود، به نوعی سرمایه‌گذاری خواهد بود و از هزینه‌های درمانی کاسته می‌شود.» حسین چمنی در گفت‌وگو با ایسنا در پاسخ به این سوال که چگونه می‌توان با افزایش قیمت لبنیات، سرانه مصرف لبنیات را در کشور بالا برد، گفت: «ساختار اقتصادی ما این‌گونه است که طی چند دهه گذشته همواره قیمت تمام‌شده تولید در همه زمینه‌ها افزایش یافته و شاخصی به نام تورم، سنجه افزایش هزینه‌ها بوده است.» او ادامه داد: «لبنیات نیز تابع همین شرایط است. دامدار برای …
ساماندهی مشکلات اقتصادی مهمترین مطالبه مردم از مسئولان است
۱۳۹۹/۰۴/۰۶ / استانی-سیاسی / یزد / امام جمعه یزد / آیت‌الله محمدرضا ناصری یزدی
ساماندهی مشکلات اقتصادی مهمترین مطالبه مردم از مسئولان است
امام جمعه یزد استفاده از ظرفیت‌های بومی را موثرترین راهکار برای ساماندهی مشکلات اقتصادی کشور دانست و گفت: برخورد جدی با گرانفروشی و ساماندهی مشکلات اقتصادی مهمترین مطالبه مردم از مسئولان نظام است.
فیلم |‌ واکنش قالیباف به قطعنامه شورای حکام
۱۳۹۹/۰۴/۰۱
فیلم |‌ واکنش قالیباف به قطعنامه شورای حکام
رئیس مجلس شورای اسلامی در نطق پیش از دستور خود با تاکید بر همکاری همیشگی ایران با آژانس بین المللی انژی اتمی گفت: امروز در میان مسئولان نظام در این زمینه که امریکا و رژیم صهیونیستی قادر به رسیدن به هیچ یک از اهداف خود در بین المللی و منطقه‌ای نیستند اتفاق نظر وجود دارد.
دستور الکاظمی به مسئولان نظامی و امنیتی برای عدم اظهارنظر سیاسی در رسانه‌ها
۱۳۹۹/۰۳/۲۶ / مصطفی الکاظمی
دستور الکاظمی به مسئولان نظامی و امنیتی برای عدم اظهارنظر سیاسی در رسانه‌ها
نخست‌وزیر عراق از دستگاه‌های امنیتی و نظامی خواست از بیان نظرات سیاسی خود در رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی خودداری کنند.
رمزگشایی از توافق درباره پادگان06
۱۳۹۹/۰۳/۱۹
رمزگشایی از توافق درباره پادگان06
توافق 2ارگان بزرگ برای تغییر کاربری پادگان06 حاصل یکی از بزرگ‌ترین مذاکرات توسعه شهری تهران است که نزدیک یک دهه ادامه داشت و سرانجام به نتیجه رسید. نسبت 70درصد فضای عمومی و 30درصد فضای مسکونی و تجاری دستاورد این توافق بود که در نخستین روز این هفته با حضور مسئولان نظامی، شهری و دولتی اعلام شد؛ اما همزمان انتقاداتی نیز به این توافق شنیده می‌شود. به‌ گزارش همشهری، بیشتر انتقادات مطرح درباره بوستان ارتش و نحوه بارگزاری در پادگان 06 واقع در محله پاسداران تهران، به تعیین میزان سهم 2نهاد از عرصه پادگان …
سیره امام خمینی (ره) تنها راه توسعه کشور است
۱۳۹۹/۰۳/۱۴ / استانی-سیاسی / 15 خرداد / یزد / امام خمینی (ره) / توسعه
سیره امام خمینی (ره) تنها راه توسعه کشور است
یک استاد حوزه و دانشگاه قم در مراسم بزرگداشت ۱۵ خرداد یزد با اشاره به ضرورت حراست از دستاوردهای انقلاب از سوی دست‌اندرکاران، گفت: سیره امام خمینی (ره) تنها راه توسعه همه جانبه کشور است و باید ملاک عمل مسئولان نظام قرار گیرد.
کمپین فلسطینی‌ها علیه عوام فریبی صهیونیستها در فضای مجازی
۱۳۹۹/۰۳/۱۱ / فلسطین / رژیم صهیونیستی / اسرائیل
کمپین فلسطینی‌ها علیه عوام فریبی صهیونیستها در فضای مجازی
فعالان فلسطینی یک کمپین علیه مسئولان نظامی رژیم صهیونیستی که در فضای مجازی با انتشار پُستهایی به زبان عربی به دنبال بهبود وجهه تل آویو در میان اعراب هستند به راه انداختند.
یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی افتتاح شد | فرش قرمز زیر پای نمایندگان جدید و مسئولان نظام | چهره‌های مطرحی که به افتتاحیه آمدند
۱۳۹۹/۰۳/۰۷
یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی افتتاح شد | فرش قرمز زیر پای نمایندگان جدید و مسئولان نظام | چهره‌های مطرحی که به افتتاحیه آمدند
یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی دقایقی قبل با حضور منتخبان ملت، روسای جمهور و قوه قضاییه و تنی از چند از مسئولان افتتاح شد.
خلیل‌زاده:وقتی مسئولان نظام تصمیم گرفته‌اند،باید بازی کنیم
۱۳۹۹/۰۲/۳۰ / باشگاه استقلال / لیگ برتر نوزدهم / ویروس کرونا
خلیل‌زاده:وقتی مسئولان نظام تصمیم گرفته‌اند،باید بازی کنیم
رییس هیئت مدیره باشگاه استقلال از آغاز تمرینات این تیم در آینده ای نزدیک خبر داد.
توسعه کشور مستلزم افزایش اعتماد عمومی است
۱۳۹۹/۰۲/۲۹ / استانی-سیاسی / یزد / استاندار یزد / توسعه کشور / نیروی انتظامی
توسعه کشور مستلزم افزایش اعتماد عمومی است
استاندار یزد با اشاره به نقش نیروی انتظامی در توسعه بیش از پیش کشور گفت: افزایش اعتماد عمومی و تأمین امنیت پایدار یکی از اولویت‌های جدی مسئولان نظام در توسعه کشور است.
آیت الله جنتی: مسئولان نظامی به حادثه ناوچه کنارک رسیدگی کنند
۱۳۹۹/۰۲/۲۵ / آیت‌الله احمد جنتی / حادثه ناوچه کنارک
آیت الله جنتی: مسئولان نظامی به حادثه ناوچه کنارک رسیدگی کنند
شفقنا- دبیر شورای نگهبان با اشاره به عظمت شب‌های قدر گفت: امیدوارم همه مردم به ویژه جوانان از فیوضات آن استفاده کافی را ببرند و قدر آن را بدانند. آیت‌الله احمد جنتی دبیر شورای نگهبان عصر امروز چهارشنبه (۲۴...
همه مسئولان نظام اعتقاد دارند باید به احزاب میدان داده شود
۱۳۹۹/۰۲/۲۲ / محمد محمودی شاه نشین / احزاب سیاسی / کمیسیون شوراها
همه مسئولان نظام اعتقاد دارند باید به احزاب میدان داده شود
عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور گفت: احزاب می‌توانند گره‌های مربوط به مباحث انتخابات و فعالیت‌های سیاسی را باز کنند و مسئولان به دنبال آن هستند که کشور به سمت حزب‌گرایی حرکت کند.
۱۳۹۹/۰۲/۲۲
خط قرمز دولت عدم استفاده از منابع بانک مرکزی برای جبران کسری بودجه است
معاون اول رئیس جمهوری با تاکید بر اهمیت جایگاه نظام بانکی و به ویژه بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران در اقتصاد کشور گفت: بانک مرکزی نقش محوری و تعیین کننده در برنامه‌های اقتصادی کشور دارد و مدیران این بانک در جلسات تصمیم گیری و سیاست گذاری‌های اقتصادی حضوری موثر دارند.به گزارش ایسنا، اسحاق جهانگیری در جلسه با اعضای هیئت عامل بانک مرکزی و مسئولان نظام بانکی کشور با تبریک میلاد امام حسن مجتبی‏(ع) و آرزوی قبولی طاعات و عبادات همگان در ماه مبارک رمضان، درگذشت رحیمی انارکی مدیرعامل فقید بانک مسکن و ۸۰ نفر از کارکنان خدوم نظام بانکی کشور به دلیل ابتلا به بیماری کرونا را به خانواده‏های آنان تسلیت گفت.جهانگیری شرایط پیش رو را شرایطی خطیر توصیف و تصریح کرد: امروز با پدیده بیماری کرونا که پدیده ای جهانی …
۱۳۹۹/۰۲/۲۱
منابع بانک مرکزی خط قرمز دولت در تأمین کسری بودجه
معاون اول رئیس‌جمهوری گفت: برخی افراد به گونه‌ای سخن می‌گویند که انگار دولت منابع سرشاری در اختیار دارد اما از آن ‏استفاده نمی‌کند. کسانی که می‌خواهند در این زمینه اظهارنظر کنند باید از بودجه دولت و هزینه‌ها و درآمدها آگاهی کافی داشته ‏باشند.‏ به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دولت، اسحاق جهانگیری پیش از ظهر یکشنبه در جلسه با اعضای هیأت عامل بانک مرکزی و ‏مسئولان نظام بانکی کشور شرایط پیش‌رو را خطیر توصیف و با تأکید بر اهمیت نقش نهادهای مهم و حساس چون نظام ‏بانکی در اقتصاد کشور به‌ویژه در شرایط کنونی، خاطرنشان کرد: «همه باید درک کنند که دولت در چه شرایط دشواری کشور را ‏اداره می‌کند. از یک طرف تحریم‌های بی‌سابقه …
جلسه معاون اول رئیس جمهوری با مسئولان نظام بانکی آغاز شد
۱۳۹۹/۰۲/۲۱ / اسحاق جهانگیری / نظام بانکی / بانک مرکزی ایران
جلسه معاون اول رئیس جمهوری با مسئولان نظام بانکی آغاز شد
جلسه معاون اول رئیس جمهوری با مسئولان نظام بانکی، دقایقی قبل با موضوع شعار سال تحت عنوان«جهش تولید» در بانک مرکزی آغاز شد.
سیاسی‌ترین واکنش مسئولان نظام به زلزله شدید تهران
۱۳۹۹/۰۲/۱۹
سیاسی‌ترین واکنش مسئولان نظام به زلزله شدید تهران
محسن رضایی در توئیترش برای مردم و مسوولین دعا کرد.
مسئولان نظام برای مهار مداحان کاری بکنند
۱۳۹۹/۰۲/۱۸ / مداحان
مسئولان نظام برای مهار مداحان کاری بکنند
به نظر می‌رسد مسئولان نظام باید با تأکید بیشتری برای مهار مداحان اقدام نمایند.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •