چهارشنبه, ۲ بهمن, ۱۳۹۸ / 22 January, 2020
مسمومیت خون
روزنامه ابتکار / ۳ روز قبل / ...
جانباختن ۱۸۶نفر در ۱۱۷ روز بر اثر گازگرفتگی در ایران
طی ۱۱۷ روز گذشته در ۳۱ استان کشور حدود ۱۸۶ نفر بر اثر مسمومیت با گاز co جان خود را از دست داده‌اند. به گزارش ایسنا، بر اساس آمار اعلام شده از سازمان اورژانس کشور؛ اورژانس پیش بیمارستانی طی ۱۱۷ روز گذشته در استان‌های تهران به ۹۱۰ نفر، در فارس به ۵۳۴ نفر، در خراسان رضوی به ۴۱۴ نفر و در آذربایجان شرقی به ۲۵۱ که دچار مسمومیت با گاز CO شده بودند خدمات ارائه داده است. سازمان اورژانس کشور با اشاره به مسمومیت ۴۲۴۹ نفر در ۳۱ استان کشور اعلام کرد: ۳۱۰۳ مسموم توسط آمبولانس‌های اورژانس پیش بیمارستان به مراکز درمانی منتقل شدند که از این تعداد ۴۳۴ نفر در استان‌ تهران ، ۳۶۶ نفر در فارس ، ۳۶۲ نفر در خراسان رضوی و ۲۳۲ نفر در آذربایجان شرقی دارای بیشترین آمار بوده‌اند. بنا بر اعلام اورژانس کشور، بیشترین میزان …
روزنامه شهروند / ۱۳۹۸/۱۰/۲۶ / ...
ذره‌بین
مسمومیت 9 دانش‌آموز هنرستان [شهروند] نقص فنی در دودکش بخاری هنرستان دخترانه در خیابان شهیدان غربی شهر اصفهان موجب مسمومیت ۹ نفر از دانش‌آموزان این هنرستان شد. مدیر حوادث و فوریت‌های پزشکی استان اصفهان  در این‌باره گفت: «این حادثه ساعت ۱۱ و ۳۹ دقیقه  روز چهارشنبه رخ داد و پس از اعلام به اورژانس ۱۱۵ سه واحد امدادی به محل اعزام شدند. در این حادثه گازگرفتگی ۹ دانش‌آموز دختر در سنین ۱۶ و ۱۷‌سال دچار مسمومیت تنفسی شدند. این دانش‌آموزان پس از دریافت خدمات اولیه درمانی، برای تکمیل مراحل درمانی به بیمارستان‌های عیسی بن مریم(س)، امین و نور شهر اصفهان منتقل شدند. براساس آمار موجود نهادهای مربوط، تعداد افراد مسموم و فوتی‌ ناشی از استنشاق گاز …
سرب چه بلایی بر سر ما می‌آورد؟
روزنامه آرمان ملی / ۱۳۹۸-۱۰-۰۹ / بهداشت و سلامت
سرب چه بلایی بر سر ما می‌آورد؟
بررسی‌ها نشان داده‌اند که میلیون‌ها نفر در جهان دچار مسمومیت سرب هستند یا میزان سرب در جریان خون آنها در حد خطرناکی بالاست؛ سرب یکی از مواد اصلی در تولید رنگ‌های مختلف از جمله رنگ‌های ساختمانی است.
روزنامه آفتاب یزد / ۱۳۹۸/۰۹/۰۶ / ...
رعایت بهداشت دست‌ها از راه‌های مقابله با E.coli
به گفته محققان یکی از بهترین روش‌ها برای کاهش موارد ابتلا به عفونتِ E.coli مقاوم به دارو، شستشوی صحیح دست‌ها پس از استفاده از سرویس بهداشتی است. به گزارش ایسنا، محققان با بیان اینکه اغلب تصور می‌شود شیوع بیماری E.coli تنها از مصرف گوشت و سبزیجات خام ناشی می‌شود، اظهار داشتند در بررسی ژنتیکی هزاران نمونه مشخص شد بسیاری از عفونت‌های E.coli در این کشور از باکتری ناشی می‌شود که در فاضلاب و روده انسان وجود دارد و میزان آن در مواد غذایی قابل توجه نیست.به گفته محققان باکتری E.coli معمولا در روده انسان و حیوانات به شکل بی‌ضرر وجود دارد اما گونه‌هایی از این باکتری ممکن است موجب مسمومیت غذایی و عفونت در جریان خون شوند.
چگونه از مسمومیت و مرگ ناشی از مونوکسیدکربن پیشگیری کنیم؟ | هشدارها را جدی بگیرید
همشهری‌آنلاین / ۱۳۹۸/۰۸/۲۴ / وبگردی
چگونه از مسمومیت و مرگ ناشی از مونوکسیدکربن پیشگیری کنیم؟ | هشدارها را جدی بگیرید
همزمان با سرد شدن هوا، هر سال مواردی از مسمومیت با مونوکسیدکربن و به‌دنبال آن، فوت تعدادی از مردم را شاهد هستیم. بر اثر تنفس مقدار فراوان گاز مونوکسید یا جذب آن از راه پوست، این ماده وارد خون می‌شود و به‌جای اکسیژن وارد ارگان‌های حیاتی بدن، چون قلب و مغز و شش‌ها می‌شود و سبب مرگ می‌شود.
مسمومیت ۷ نفر و مرگ یک تن بر اثر مصرف الکل در بجنورد
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۸/۱۰ / اجتماعی
مسمومیت ۷ نفر و مرگ یک تن بر اثر مصرف الکل در بجنورد
بجنورد- ایرنا- رئیس اورژانس پیش‌بیمارستانی و مدیر حوادث دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی خراسان شمالی گفت: مصرف مشروبات الکلی در بجنورد، منجر به مسمومیت هشت نفر شد که یک تن از آنان جان باخت.
  بجنورد  مسمومیت خون  خراسان شمالی  سازمان اورژانس کشور
سرما و کمین دوباره قاتل خاموش
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۷/۲۴ / اجتماعی
سرما و کمین دوباره قاتل خاموش
مشهد- ایرنا- فصول پاییز و زمستان با همه زیباییهای خود گاهی به دلیل برخی سهل انگاری های جزئی در استفاده از وسایل گرمایشی راه را برای جولان قاتل نامرئی هموار کرده و به خزان زندگی تبدیل می شود.
  آتش‌نشانی  مهدی رضائی  مشهد  مسمومیت خون  سر درد  خراسان رضوی  مونوکسید کربن