دوشنبه, ۷ مهر, ۱۳۹۹ / 28 September, 2020
مشارکت مردمی
۳ ساعت قبل / جشنواره ملی عکس و پوستر / جشنواره همدلی و مشارکت در مقابله با کرونا
استقبال از جشنواره عکس و پوستر «همدلی در مقابله با کرونا»
ستاد جشنواره ملی عکس و پوستر «همدلی و مشارکت مردمی در مقابله با کرونا» اعلام کرد: استقبال خوبی از این جشنواره شده است.
ارسال بیش از ۴۰۰ اثر برای همدلی و مشارکت مردمی
۴ ساعت قبل / کرونا / عکاسی / نمایشگاه عکس / هنرهای تجسمی
ارسال بیش از ۴۰۰ اثر برای همدلی و مشارکت مردمی
تهران- ایرنا- روابط عمومی ستاد جشنواره ملی عکس و پوستر «همدلی و مشارکت مردمی در مقابله با کرونا»، از ارسال بیش از۴۰۰ عکس وپوستر برای به این رویداد هنری خبر داد و افزود: با توجه به نبود هرگونه تبلیغات رسمی و گسترده، استقبال خوبی انجام گرفته است.
۲۳ ساعت قبل / موسیقی نمایش علمدار
از تمدید مهلت ارسال آثار به جشنواره حقیقت تا مشارکت مردمی در "علمدار"
تمدید مهلت شرکت در بخش رقابتی جشنواره فیلم حقیقت، معرفی داوران یک رویداد هنری، تمدید ارسال آثار به خیابان تئاتر ایران، مشارکت مردمی در علمدار و... از جمله خبرهای سینما و تئاتر است.
۲ روز قبل
بازدارندگی امروز را مدیون رشادت‌های جنگ هستیم
شهردار تهران در مراسمی به مناسبت چهلمین سالگرد دفاع‌مقدس بر مشارکت مردمی در حل مشکلات دوران دفاع‌مقدس و بهره‌گیری از این توان در رفع مشکلات کنونی تأکید کرد. به گزارش همشهری، «پیروز حناچی» در دیدار با پژوهشگران، رزمندگان و سرداران دفاع‌مقدس گفت: دوران دفاع‌مقدس بزرگ‌ترین تهدید دوره معاصر ما بود اما با رهبری داهیانه حضرت امام(ره) به بزرگ‌ترین فرصت تبدیل شد و اگر امروز اقتدار و بازدارندگی داریم مدیون رشادت‌ها و جانفشانی‌های آن دوره است. او افزود: امروز وقتی وضعیت کشور را با دوران دفاع‌مقدس مقایسه می‌کنیم …
دستیابی به هدف تفکیک زباله نیازمند همراهی اجتماعی است 
۴ روز قبل / طرح کاپ / تفکیک زباله / آرش حسینی میلانی / مشارکت مردمی
دستیابی به هدف تفکیک زباله نیازمند همراهی اجتماعی است 
عضو شورای شهر تهران تاکید کرد: دستیابی به هدف تفکیک زباله از مبدا نیازمند همراهی اجتماعی و همکاری همه دستگاه‌هاست و تنها شهرداری موظف به انجام این کار نیست. 
اعتبار اوراق مشارکت سال ۱۳۹۸ شهرداری‌های کشور جذب شد
۴ روز قبل / سازمان شهرداریها / اوراق مشارکت / مشارکت مردمی
اعتبار اوراق مشارکت سال ۱۳۹۸ شهرداری‌های کشور جذب شد
جانشین رئیس و معاون توسعه منابع و پشتیبانی سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور از جذب اعتبار انتشار اوراق مشارکت سال ۱۳۹۸ شهرداری‌های کشور به میزان ۴۹ هزار میلیارد ریال خبر داد.
۱۳۹۹/۰۶/۲۴
کار بدون نیاز مالی، پدیده جدید کار کودکان!
سرپرست سازمان رفاه، خدمات و مشارکت‌های مردمی شهرداری تهران از وجود ۵۰۰ گود و گاراژ دپو زباله در سطح استان تهران خبر داد.سید مالک حسینی، سرپرست سازمان رفاه، خدمات و مشارکت‌های مردمی شهرداری تهران درباره برنامه‌های این سازمان به منظور حمایت و آموزش خانواده‌های کودکان کار گفت: اقداماتی که در حوزه کودکان کار انجام می‌شود با مشارکت و عاملیت سازمان‌های مردم نهاد صورت می‌گیرد و براساس گزارش‌های تجمیعی از سوی این سازمان‌ها که مراکز پرتو را مدیریت می‌کنند، در حال حاضر بیش از ۴ هزار کودک کار خیابانی و در معرض آسیب در این مراکز که با همکاری شهرداری فعالیت می‌کنند، حضور دارند.به گزارش ایلنا، او با بیان اینکه این کودکان از طریق مراکز پرتو تحت آموزش‌های غیررسمی قرار می‌گیرند، افزود: بحث سوادآموزی برای کودکان …
نقش مهم مشارکت همگانی در حفظ  و احیای عرصه های طبیعی
۱۳۹۹/۰۶/۲۲ / سازمان جنگل‌ها / مشارکت مردمی
نقش مهم مشارکت همگانی در حفظ و احیای عرصه های طبیعی
رئیس گروه مشارکت های مردمی دفتر آموزش، ترویج و مشارکت های مردمی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور به اهمیت و نقش همیاران طبیعت و مشارکت های مردمی در پیشبرد فعالیت های منابع طبیعی اشاره و اظهارکرد: با توجه به پراکندگی و وسعت زیاد عرصه های منابع طبیعی، سازمان جنگل ها به تنهایی قادر به حفظ و احیای این عرصه ها نیست و این امر مستلزم مشارکت همگانی است.
۱۳۹۹/۰۶/۲۲
روحانی آخرین رئیس جمهور ایران نیست
قوامی گفت: تغییر نظامی سیاسی به این راحتی‌ها محقق نمی‌شود، زیرا مردم آگاه و بیدار هستند و به اقدامی که به دموکراسی و حقوق مردم لطمه بزند، رای نمی‌دهند.به گزارش نامه نیوز، اظهارات اخیر سیدامیرحسین قاضی زاده نایب رئیس مجلس شورای اسلامی یک بار دیگر بحث تغییر نظام سیاسی و تبدیل آن با نظام پارلمانی را باز کرده است. موضوعی که طی چهل سال گذشته بار‌ها مطرح شده و به نتیجه هم نرسیده است. دلیل بی‌ثمر ماندن این بحث روشن است و در روز‌های اخیر هم توسط کارشناسان مختلف در حوزه سیاست بیان شده است. نبود نظام حزبی قوی در ایران و فراهم نبودن بستر لازم مهم‌ترین دلیلی است که در گفت‌وگوی اخیر علی مطهری با نامه نیوز نیز مورد تاکید قرار گرفت.تنها نکته قابل توجه در طرح دوباره این موضوع این است که از یک سو مجلس یازدهم …
ضرورت جلب مشارکت خیرین برای افزایش ارائه خدمات به بیماران کرونایی
۱۳۹۹/۰۶/۲۱ / ویروس کرونا / وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی / مشارکت مردمی
ضرورت جلب مشارکت خیرین برای افزایش ارائه خدمات به بیماران کرونایی
مدیرعامل مرکز پزشکی، آموزشی و درمانی امام حسین(ع) با اشاره به ارائه خدمات به تعداد کثیری از بیماران کرونایی توسط این مرکز، بر ضرورت جلب مشارکت های مردمی برای ارائه خدمات تاکید کرد.
آیا مردم به پارلمانی شدن نظامی سیاسی رای مثبت خواهند داد؟
۱۳۹۹/۰۶/۲۱ / نظام پارلمانی / مجلس یازدهم
آیا مردم به پارلمانی شدن نظامی سیاسی رای مثبت خواهند داد؟
یک نماینده پیشین مجلس گفت: به فرض اینکه رهبری هم با این امر موافق باشد و بازنگری مورد نیاز انجام شود، باید یک رفراندوم برگزار شده و مردم به قانون اساسی جدید رای بدهند. من فکر می‌کنم که اگر چنین رفراندومی برگزار شود اولا مشارکت مردمی در آن بسیار پایین است و دوما مردم به پارلمانی شدن نظامی سیاسی رای مثبت نخواهند داد.
هنر به مثابه امر آگاهی‌دهنده عمل می‌کند/ تاثیرات مثبت کووید ۱۹
۱۳۹۹/۰۶/۱۷ / جشنواره عکس / پوستر / بیماری کرونا / فرزاد ادیبی / گرافیک
هنر به مثابه امر آگاهی‌دهنده عمل می‌کند/ تاثیرات مثبت کووید ۱۹
فرزاد ادیبی داور بخش پوستر جشنواره ملی عکس و پوستر «همدلی و مشارکت مردمی در مقابله با کرونا» درباره تاثیر کرونا بر رویدادهای مختلف و نقش هنر در آگاهی رسانی درباره این بیماری توضیح داد.
طرح‌ اصلاح قانون انتخابات بیشتر نتیجه عکس دارد / باید جلوی ورود پول‌های کثیف به انتخابات گرفته شود / این طرح‌ها و این مجلس در افزایش مشارکت مردمی موفق نخواهند بود
۱۳۹۹/۰۶/۱۵
طرح‌ اصلاح قانون انتخابات بیشتر نتیجه عکس دارد / باید جلوی ورود پول‌های کثیف به انتخابات گرفته شود / این طرح‌ها و این مجلس در افزایش مشارکت مردمی موفق نخواهند بود
عضو حزب اعتماد ملی با بیان اینکه پیشنهادات اصلاحاتی قوانین انتخاباتی باید در جهت حل مشکلات ریشه‌ای باشد، گفت: اینکه نامزدهای انتخاباتی آزمون بدهند بیشتر نتیجه معکوس در حل مشکلات دارد. یکی از مشکلات امروز انتخاباتی بحث نحوه احراز صلاحیت‌ها در شورای نگهبان است که عملا روندی یک طرفه را در پیش گرفته است.
تهیه روزانه ۷ هزار پرس غذا در هیئت آذربایجانی‌های مقیم مشهد
۱۳۹۹/۰۶/۰۸ / مشارکت مردمی / مراسم عزاداری اباعبدالله الحسین / هیئت مذهبی / محرم 99
تهیه روزانه ۷ هزار پرس غذا در هیئت آذربایجانی‌های مقیم مشهد
مشهد ـ هیئت فاطمیه آذربایجانی های مقیم مشهد، از ابتدای ماه محرم روزانه تا هفت هزار پرس غذا تهیه کرده و در حاشیه شهر توزیع می‌کند.
جمع آوری بیش از 43 هزار میلیارد ریال مشارکت مردمی در دولت تدبیر و امید
۱۳۹۹/۰۶/۰۷ / مشارکت های مردمی / آسیب ها / سازمان بهزیستی کشور
جمع آوری بیش از 43 هزار میلیارد ریال مشارکت مردمی در دولت تدبیر و امید
تهران- ایرنا- معاون مشارکتهای مردمی، موسسات غیردولتی، توانمندسازی و امور مجلس سازمان بهزیستی کشور، مهمترین دستاوردها و اقدامات این معاونت را در طی سالهای دولت یازدهم و دوازدهم، تشریح کرد و گفت: بیش از 43 هزار میلیارد ریال مشارکت مردمی طی این دولت جمع آوری شده است.
شورایاری‌ها و سودای مشارکت مردمی: خانه‌ای روی آب
۱۳۹۹/۰۶/۰۳
شورایاری‌ها و سودای مشارکت مردمی: خانه‌ای روی آب
گزارش حاضر نگاهی دارد به ابهامات در مورد قانونی بودن موجودیت شورایاری‌ها در تهران. گزارشی که نشان می‌دهد دیدگاه‌های موافقان و مخالفان تا چه اندازه از هم فاصله دارد و چگونه ابهامات قانونی کارکرد این نهاد را دچار مشکلات متعدد کرده است. مشکلاتی که چاره‌ای جز وضع قوانین و مقررات روشن ندارند. نکته‌ای که نعمت احمدی حقوقدان در مصاحبه با دیدار بر آن تاکید کرده است.
قطع زنجیره کرونا مستلزم مشارکت‌های مردمی است
۱۳۹۹/۰۵/۲۹ / کروناویروس / مشارکت مردمی / استانی-اجتماعی
قطع زنجیره کرونا مستلزم مشارکت‌های مردمی است
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان قطع زنجیره کرونا را مستلزم مشارکت همگانی برشمرد و گفت : مردم استان به واسطه فرهنگ غنی ایثار و گذشت در بحث کرونا و پیشگیری از گسترش این ویروس منحوس با کمک‌های مومنانه خود همچون گذشته در کشور پیشگام بوده‌ و در این ایام حماسه آفریدند.
نمره من در جنگ با کرونا...
۱۳۹۹/۰۵/۲۸ / ویروس کرونا / شیوع کرونا / قربانیان کرونا / بیماری کرونا / آمار کرونا / مشارکت مردمی / پروتکل‌های بهداشتی
نمره من در جنگ با کرونا...
۱۳۹۹/۰۵/۲۷
حل مشکل بیکاری و ایجاد اشتغال مطالبه جدی مردم از مجلس یازدهم است
نایب رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس ساماندهی بحث بیکاری و اشتغال مطالبه جدی مردم از مجلس یازدهم است، گفت: توجه به مسائل معیشتی و منزلتی معلمان فرهیخته و متعهد لازم و نیازمند نگاه مجلس و دولت است.محمدجواد عسگری در جلسه علنی روز یکشنبه مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود خطاب به نمایندگان مجلس اظهار کرد: در شرایط کنونی کشور بیش از هر زمان دیگری نیازمند تدوین مدلی از سیاست‌گذاری و برنامه‌ریزی بر پایه اولویت‌بندی مسائل ملی، منطقه‌ای و محلی هستیم که بتواند به اقتضای شرایط موجود از جمله تحریم‌های ظالمانه نظام سلطه و جنگ زیستی و مقابله با کرونا به تحقق بیشتر عدالت و رفع محرومیت از مناطق مختلف کشور کمک کند.نایب رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس افزود: تعیین نیازهای مناطق و تصمیم‌گیری درباره چگونگی حل مشکلات باید …
کمک ۸ میلیاردی خیرین به دانشگاه علوم‌پزشکی زنجان
۱۳۹۹/۰۵/۲۶ / استانی-اجتماعی / دانشگاه علوم پزشکی / زنجان / پرویز قزلباش
کمک ۸ میلیاردی خیرین به دانشگاه علوم‌پزشکی زنجان
رئیس دانشگاه علوم‌پزشکی استان زنجان گفت: تاثیرگذاری خبرنگاران سبب جلب مشارکت مردمی به مبلغ ۸ میلیارد تومان در راستای کمک به پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا شد.
۱۳۹۹/۰۵/۲۶
«خرابکاری» در روند انتخابات
رییس‌جمهور امریکا نگران است با افزایش مشارکت در انتخابات شانس او برای پیروزی مجدد کاهش یابد. این ترس باعث شده است دونالد ترامپ به صورت علنی اداره پست را تهدید به قطع کردن بودجه کرده و بگوید اگر او حاضر نباشد اجازه پرداخت بودجه کمکی برای تامین نیروی انسانی و تجهیزات لازم را صادر کند، اداره پست نیز قادر به مدیریت روند رای‌گیری پستی نخواهد بود؛ تهدیدی از سوی رییس امریکا که دموکرات‌ها را به واکنش جدی وا داشت و آنها اعلام کردند که ترامپ «برای پیروزی در انتخابات نیاز به تقلب دارد.» نانسی پلوسی و چاک شومر، رهبران دموکرات‌ها در کنگره عصر روز جمعه در پی اظهارات رییس‌جمهور امریکا علیه رای‌گیری پستی، با صدور بیانیه‌ای ترامپ را متهم به استفاده از «تاکتیک‌های …
مشارکت مردم در اجرای ۴۰۰ پروژه منابع طبیعی خراسان رضوی؛ یاری طبیعت توسط مردم
۱۳۹۹/۰۵/۲۵ / اداره کل منابع طبیعی و آبخیز داری خراسان رضوی / محیط زیست / بهبود منابع طبیعی / مشارکت مردمی / همیاران طبیعت / علیرضا صحرایی / خراسان رضوی
مشارکت مردم در اجرای ۴۰۰ پروژه منابع طبیعی خراسان رضوی؛ یاری طبیعت توسط مردم
مشهد- مشارکت مردم در طرح‌های منابع طبیعی یکی از سیاست‌هایی است که توسط اداره کل منابع طبیعی خراسان رضوی نیز پیگیری می‌شود در این راستا سالانه تعداد زیادی طرح از سوی این اداره کل مطرح و با همراهی سازمان‌های مردم نهاد و مردم اجرا می‌شود.
پیام دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر به مناسبت روز تشکل‌ها
۱۳۹۹/۰۵/۲۴ / اسکندر مومنی / مشارکت مردمی / ستاد مبارزه با مواد مخدر
پیام دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر به مناسبت روز تشکل‌ها
دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر در پیامی به مناسبت ۲۲ مرداد، روز تشکل‌ها و مشارکت‌های اجتماعی را گرامی داشت.
۱۳۹۹/۰۵/۲۳
نگاه به درون را شعار
همگان‌سازیم دولت‌های معاصر ایران به‌طور سنتی و تاریخی به نفت تکیه زده‌اند، کارهای خود را با درآمد نفت سامان داده‌اند و ناکارایی‌های خود را با آن پوشانده‌اند. اکنون گاه آن فرارسیده که دولت به‌جای نفت بر مردم تکیه زند و از ذخایر دانش، آگاهی، مشارکت موثر، دارایی و تجربه آنان بهره گیرد. ترکیب تحریم و نابرابری‌سازی رایج موجود در کشور، فقیر را فقیرتر و دارا را متمکن‌تر و تورم، فقر و گرانی و بیکاری اهداف انقلاب را مختل کرده است. اکثریت ایرانی‌ها، ‌از اینکه درآمد سرانه مردم و ارزش پول ملی کاهش یافته، ناراحت هستند. راهی جز مشارکت‌جو شدن آحاد مردم ایران، ‌برای حال و آینده کشور باقی نمانده است. مردم خسته از دعواهای سیاسی بی‌حاصل …
تاثیر توانمندسازی تشکل‌های محیط زیستی بر ارتقای فرهنگ حفاظت محیط زیست
۱۳۹۹/۰۵/۲۲ / سازمان محیط زیست ایران / سمن های محیط زیستی
تاثیر توانمندسازی تشکل‌های محیط زیستی بر ارتقای فرهنگ حفاظت محیط زیست
مدیر کل دفتر مشارکت مردمی و مسئولیت اجتماعی سازمان حفاظت محیط زیست تاکیدکرد: توانمندسازی ساختاری، تخصصی، اطلاعاتی و مدیریت منابع نهادهای مردمی محیط زیست منجر به توانمندسازی مردم و ارتقای فرهنگ حفاظت محیط زیست در بین آحاد و طبقات جامعه می شود.
۱۳۹۹/۰۵/۲۲
مردم از تلاش دولت برای ایجاد ثبات در اقتصاد اطمینان خاطر داشته باشند
رئیس‌جمهوری با تاکید مجدد بر اینکه دولت تا آخرین ساعت کار خود، با همه توان انجام وظیفه خواهد کرد، اظهار کرد: مردم باید در زمینه تلاش دولت برای ایجاد ثبات و آرامش در اقتصاد اطمینان خاطر داشته باشند و بدانند برای حفظ معیشت و دارایی آنان از هیچ تلاشی فروگذار نخواهیم کرد.حسن روحانی دیروز در یکصد و پنجاه و هشتمین جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت، با اشاره به دغدغه‌های متخصصان و اقتصاددانان در زمینه حجم نقدینگی موجود در جامعه و لزوم هدایت آن به مسیر تولید و مقابله با تحریم و جنگ اقتصادی دشمنان، تاکید کرد: دولت به ویژه ستاد اقتصادی همواره در تلاش برای اتخاذ و اجرای سیاست‫ها وتدابیری در جهت کنترل نقدینگی و هدایت آن به مسیر درست و چرخه تولید بوده است.رئیس‌جمهوری طرح فروش داخلی نفت و عرضه آن در بورس انرژی …
۱۳۹۹/۰۵/۲۱
خبر سیاسی
روحانی در جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت:  مردم از تلاش دولت برای ایجاد ثبات در اقتصاد اطمینان خاطر داشته باشند رئیس‌جمهوری با تأکید بر اینکه دولت تا آخرین ساعت کار خود با همه توان انجام وظیفه خواهد کرد، گفت: «مردم باید در زمینه تلاش دولت برای ایجاد ثبات و آرامش در اقتصاد اطمینان خاطر داشته باشند و بدانند برای حفظ معیشت و دارایی آنان از هیچ تلاشی فروگذار نخواهیم کرد.» به گزارش ایسنا، حسن روحانی روز سه‌شنبه در یکصد و پنجاه و هشتمین جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت با اشاره به دغدغه‌های متخصصان و اقتصاددانان در زمینه حجم نقدینگی موجود در جامعه و لزوم هدایت آن به مسیر تولید و مقابله با تحریم و جنگ اقتصادی دشمنان تأکید کرد: «دولت به‌ویژه ستاد اقتصادی همواره …
کلیات طرح عرضه نفت در بورس انرژی تصویب شد
۱۳۹۹/۰۵/۲۱ / انرژی / جامعه / دولت / نفت / مشارکت مردمی
کلیات طرح عرضه نفت در بورس انرژی تصویب شد
ایلنا: رئیس جمهور از تصویب کلیات طرح فروش داخلی نفت و عرضه آن در بورس انرژی در جلسه روز گذشته شورای عالی هماهنگی اقتصادی سران قوا خبر داد. به گزارش ایبِنا، حجت…
ضرورت گسترش فعالیت‌های مشارکتی هدفمند در حوزه منابع‌ طبیعی و آبخیزداری
۱۳۹۹/۰۵/۱۹ / سازمان جنگل‌ها / صندوق توسعه ملی / آبخیزداری / مشارکت مردمی
ضرورت گسترش فعالیت‌های مشارکتی هدفمند در حوزه منابع‌ طبیعی و آبخیزداری
رئیس سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور بر گسترش فعالیت‌های ترویجی و مشارکتی هدفمند در حوزه منابع‌ طبیعی و آبخیزداری تأکید کرد.‏
حضور تشکل‌های مردم‌نهاد مشارکت مردمی در اداره شهر را افزایش می‌دهد
۱۳۹۹/۰۵/۱۹ / بسیج / شورای اسلامی شهر تهران / شورای شهر / شهر تهران / مشارکت مردمی
حضور تشکل‌های مردم‌نهاد مشارکت مردمی در اداره شهر را افزایش می‌دهد
ایلنا: یک عضو شورای شهر تاکید کرد: حضور تشکل‌های مردم نهاد ظرفیت مشارکت مردمی در اداره شهر را افزایش می‌دهد و نافی مشارکت و فعالیت گروه‌ها و تشکل های تخصصی نیست.
فعالیت تشکل‌های مردم‌نهاد نافی فعالیت تشکل‌های تخصصی نیست
۱۳۹۹/۰۵/۱۹
فعالیت تشکل‌های مردم‌نهاد نافی فعالیت تشکل‌های تخصصی نیست
یک عضو شورای شهر تهران با اشاره به اینکه حضور تشکل‌های مردم نهاد ظرفیت مشارکت مردمی در اداره شهر را افزایش می‌دهد، گفت: فعالیت تشکل‌های مردم‌نهاد نافی فعالیت تشکل‌های تخصصی نیست.
سندرز: ترامپ به دنبال کاهش مشارکت در انتخابات است / اگر مشارکت مردم کمتر شود، ترامپ پیروز می‌شود
۱۳۹۹/۰۵/۱۸
سندرز: ترامپ به دنبال کاهش مشارکت در انتخابات است / اگر مشارکت مردم کمتر شود، ترامپ پیروز می‌شود
سناتور ایالت ورمونت، دونالد ترامپ رییس جمهوری این کشور را به کارشکنی در فعالیت اداره پست متهم کرد و گفت که هدف وی از تلاش برای تعویق انتخابات، کاهش مشارکت مردمی است.
تاثیر زیاد مشارکت مردم بر حفظ منابع طبیعی 
۱۳۹۹/۰۵/۱۸ / مشارکت مردمی / حفاظت از محیط زیست / منابع طبیعی
تاثیر زیاد مشارکت مردم بر حفظ منابع طبیعی 
درپی انتشار اخباری مبنی بر وقف بخش‌هایی از عرصه‌ها و منابع طبیعی کشور یک متخصص منابع طبیعی و علوم جنگل با اشاره به اینکه منابع طبیعی هر کشور نه تنها ثروت ملی آن کشور به حساب می‌آید بلکه برای پایداری و سلامت کل کره زمین نیز اهمیت دارد، گفت: حضور پررنگ مردم و مشارکت آنان در حفظ منابع طبیعی بسیار موثر است.
جایگزینی نذورات محرم با سبدهای مواد غذایی برای خانواده های نیازمند
۱۳۹۹/۰۵/۱۵ / استانی-اجتماعی / سازمان بهزیستی / نذورات / مشارکت مردمی / سبد غذایی
جایگزینی نذورات محرم با سبدهای مواد غذایی برای خانواده های نیازمند
معاون مشارکت‌های مردمی اداره‌ کل بهزیستی استان اصفهان از خیران دعوت کرد ارزاقی که هر سال به عنوان نذری در ایام محرم در میان عزاداران توزیع می کردند را در قالب سبدهای مواد غذایی برای کمک به معیشت خانواده های نیازمند ازجمله خانواده های تحت پوشش بهزیستی اختصاص دهند.
۱۳۹۹/۰۵/۱۵
ایمن‫سازی کامل ساختمان‌های پایتخت نیازمند مشارکت مردمی است
مدیرعامل سازمان آتش‫نشانی تهران با بیان اینکه ایمن‫سازی کامل ساختمان‌های پایتخت نیازمند مشارکت مردمی است، بر آمادگی این سازمان برای همکاری با وزارت بهداشت در‫خصوص ارتقای سطح ایمنی مراکز درمانی تاکید کرد.یه گزارش ایسنا، مهدی داوری با اشاره به وضعیت ایمنی ساختمان‌ها به ویژه مراکز درمانی پایتخت گفت: ساختمان‌ها طبق تکالیف سازمان آتش نشانی به دو دسته ساختمان‌های جدید الاحداث و ساختمان‌های قدیمی تقسیم می‌شوند. ضوابط ایمنی در ساختمان‌های جدیدالاحداث بر اساس مبحث سوم مقررات ملی ساختمان در معماری بنا و امکانات موجود در ساختمان‌ها تعیین شده است و ما تلاش می‌کنیم مقررات ایمنی در خصوص این ساختمان‌ها به صورت صد در صدی رعایت شود.وی با بیان اینکه رعایت ضوابط ایمنی از ابتدای امسال شامل تمام ساختمان‌ها با هر …
چرا ترامپ از رای‌گیری پُستی می‌ترسد؟
۱۳۹۹/۰۵/۱۰
چرا ترامپ از رای‌گیری پُستی می‌ترسد؟
ترامپ می‌ترسد در رای‌گیری پُستی با افزایش مشارکت مردمی به ویژه جوانان در انتخابات، او کاخ سفید را به رقیب دموکراتش ببازد.
فراخوان یک جشنواره عکس و پوستر کرونایی منتشر شد
۱۳۹۹/۰۵/۰۳ / جشنواره عکس / نمایشگاه پوستر / فراخوان
فراخوان یک جشنواره عکس و پوستر کرونایی منتشر شد
فراخوان شرکت هنرمندان برای حضور در جشنواره ملی عکس و پوستر «همدلی و مشارکت مردمی در مقابله با کرونا» منتشر شد.
انتخابات سوریه؛ واکنش مدعیان دموکراسی
۱۳۹۹/۰۵/۰۱ / ویروس کرونا / سوریه / انتخابات پارلمانی / ایالات متحده آمریکا
انتخابات سوریه؛ واکنش مدعیان دموکراسی
تهران- ایرنا- نتایج نهایی انتخابات پارلمانی در سوریه با پیروزی ۲۵۰ نامزد که اکثریت آرا را کسب کرده بودند در حالی اعلام شد که سران برخی کشورهای مدعی مردم سالاری در منطقه و فرا منطقه موضع مخالف گرفتند و مشارکت مردمی در ساختار سیاسی این کشور را نادیده گرفتند.
شرکت برق: روند افزایش مصرف برق بی‌سابقه است
۱۳۹۹/۰۴/۳۱ / مصرف برق / مشترکین پر مصرف
شرکت برق: روند افزایش مصرف برق بی‌سابقه است
مدیر دیسپاچینگ منطقه جنوب کشور با بیان اینکه افزایش بی سابقه مصرف برق طی روزهای گذشته بیش از حد انتظار بوده است بر لزوم توجه به هوشیاری اجتماعی و مشارکت مردمی برای عبور از روزهای پر مصرف پیش رو تاکید کرد.
احداث ۱۲۴ کلاس درس توسط خیرین در خراسان شمالی
۱۳۹۹/۰۴/۳۰ / استانی-اجتماعی / خراسان شمالی / جشنواره خیرین مدرسه‌ساز / مشارکت مردمی
احداث ۱۲۴ کلاس درس توسط خیرین در خراسان شمالی
مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس خراسان شمالی گفت: هم اکنون ۳۳ پروژه با ۱۲۴ کلاس درس توسط خیرین در استان در حال احداث است.
رشد ۶۷ درصدی مشارکت مردمی در طرح های کمیته امداد استان مرکزی/کمک 24 میلیاردی مردم در ماه رمضان
۱۳۹۹/۰۴/۲۹ / استانی-اجتماعی / کمیته امداد امام خمینی / استان مرکزی / همه_باهم_علیه_کرونا
رشد ۶۷ درصدی مشارکت مردمی در طرح های کمیته امداد استان مرکزی/کمک 24 میلیاردی مردم در ماه رمضان
مدیرکل کمیته امداد استان مرکزی گفت: اعتماد و مقبولیت مردمی مهمترین سرمایه کمیته امداد است و افزاش 67 درصدی مشارکت های مردم استان در طرح های این نهاد طی سال جاری، نشانگر اعتماد عمومی به کمیته امداد و خدمات این نهاد است.
سوریه| مشارکت مردمی در انتخابات با رعایت پروتکل‌های بهداشتی+تصاویر
۱۳۹۹/۰۴/۲۹ / سوریه
سوریه| مشارکت مردمی در انتخابات با رعایت پروتکل‌های بهداشتی+تصاویر
مردم سوریه از ابتدای صبح امروز با رعایت پروتکل‌های بهداشتی جهت پیشگیری از شیوع کرونا به پای صندوق‌های رای رفتند.
تمرکز زدایی از دولت باید اجرایی شود/ تسریع حل مشکلات مردم با تشکیل دولت محلی
۱۳۹۹/۰۴/۲۵ / شورای عالی استانها / دولت / مشارکت مردمی
تمرکز زدایی از دولت باید اجرایی شود/ تسریع حل مشکلات مردم با تشکیل دولت محلی
رییس شورای عالی استان‌ها با تاکید برشروع اجرای تمرکز زدایی از دولت گفت: بایستی به سمت دولت‌های محلی حرکت کنیم و مشکلات مردم در دولت های محلی برطرف شود.
۱۳۹۹/۰۴/۲۵
نگرانی کلینتون به‌خاطر احتمال عدم خروج ترامپ از کاخ‌سفید
وزیر امور خارجه سابق آمریکا گفت، ایالات متحده باید آماده رویارویی با این احتمال باشد که دونالد ترامپ در صورت شکست در انتخابات نوامبر از ترک کاخ سفید امتناع کند. به گزارش مهر،هیلاری کلینتون، وزیر امور خارجه پیشین آمریکا که در انتخابات ۲۰۱۶ رقیب دموکرات مقابل ترامپ بود، گفت، او سرکوب رای‌دهندگان و مداخله خارجی در انتخابات امسال آمریکا را رد نمی‌کند. وی در پاسخ به این سوال که آیا ممکن است دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا در صورت شکست ادعا کند که انتخابات غیرقانونی بوده و رای‌گیری پستی را سرزنش کند یا خیر گفت: خب این نکته مهمی است که باید مورد توجه قرار بگیرد؛ اینکه آیا او بعد از شکست به سادگی قدرت را تحویل می‌دهد یا خیر. ما باید برای چنین شرایطی آمادگی داشته باشیم. هیلاری کلینتون گفت که رئیس‌جمهوری …
طرح آجر به آجر برای توسعه مشارکت مردم در مدرسه‌سازی اجرا می‌شود
۱۳۹۹/۰۴/۲۳ / یزد / سازمان نوسازی مدارس / وزارت آموزش و پرورش
طرح آجر به آجر برای توسعه مشارکت مردم در مدرسه‌سازی اجرا می‌شود
یزد- ایرنا- معاون وزیر آموزش و پرورش گفت: طرح آجر به آجر با هدف گسترش فرهنگ مشارکت مردمی و بسترسازی برای جلب کمک آحاد مردم در مدرسه‌سازی در دستور کار این سازمان قرار دارد.
۱۳۹۹/۰۴/۲۳
لزوم ابطال رای دیوان عدالت درباره شورایاری‌ها
رییس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر تهران گفت: از ریاست قوه قضاییه می‌خواهیم با استفاده از اختیارات خود نسبت به بازبینی رای دیوان عدالت در خصوص انتخابات و تشکیل شورایاری‌ها اقدام کند. به گزارش مهر، محمد سالاری در دویست و بیست و ششمین جلسه شورای شهر تهران در نطق پیش از دستور خود در این باره افزود: متاسفانه با رای هیات عمومی دیوان عالی عدالت اداری مصوبه تشکیل انجمن‌های شورایاری‌های اسلامی تهران ابطال شده است لذا برگزاری انتخاب دوره بعد و تشکیل شورایاری‌ها در دولت‌های آینده امکان‌پذیر نخواهد بود. با توجه به اهمیت این شورایاری‌ها باید نکاتی در این باره مطرح شود. او همچنین تاکید کرد: اهمیت نهاد شورایاری از کسی پوشیده نیست. شورایاری‌ها طی دوران گذشته …
تغییر نگرش مردم جهت استفاده از کالای ایرانی در اولویت قرار گیرد
۱۳۹۹/۰۴/۱۸ / استانی-اجتماعی / قاچاق
تغییر نگرش مردم جهت استفاده از کالای ایرانی در اولویت قرار گیرد
مدیرکل دفتر تبلیغات هوشمندانه مشارکت مردمی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز گفت: در خصوص استفاده از کالای ایرانی و تغییر نگرش مردم در راستای استفاده از این کالاها، باید تغییر نگرش عمومی در اولویت قرار گیرد.
۲۵ هزار پرس غذا بین مددجویان کمیته امداد استان تهران توزیع شد
۱۳۹۹/۰۴/۱۶ / مستمری مددجویان / شهر تهران / اداره کل کمیته امداد استان تهران
۲۵ هزار پرس غذا بین مددجویان کمیته امداد استان تهران توزیع شد
تهران- ایرنا- مدیرکل کمیته امداد استان تهران با بیان اینکه طرح پنجشنبه‌های مهدوی هر هفته در تهران برگزار می‌شود، گفت: ۲۵ هزار پرس غذای گرم به ارزش ۴۰۰ میلیون تومان تهیه و بین خانوارهای نیازمند در دومین پنجشنبه های مهدوی با مشارکت مردمی توزیع شد.
۱۳۹۹/۰۴/۱۵
پیام تبریک مدیرعامل بانک شهر، به مناسبت روز شهرداری ها و دهیاری ها
مدیرعامل بانک شهر، فرارسیدن روز شهرداری ها و دهیاری ها را به شهرداران، دهیاران و تمامی کارکنان تلاشگر و خدوم در مدیریت شهری، تبریک گفت. به گزارش مرکز ارتباطات و روابط عمومی بانک شهر؛ متن پیام احمد درخشنده به شرح زیر است:بسمه تعالیبالندگی و شکوفایی سرزمین عزیزمان ایران اسلامی پیوسته با عزم و پشتکار تمامی خادمان و تلاشگران حوزه مدیریت شهری و روستایی مبتنی بر مشارکت مردمی و عمومی میسر و محقق بوده است.برنامه­ریزی، مدیریت و ارائه خدمات شهری نوین و گوناگون از سوی شهرداری‌ها و دهیاری‌ها توانسته شاخصه­های کیفیت زندگی هم­میهنان عزیزمان را بهبود و با بسط و گسترش روحیه شادابی، امیدواری، اعتماد اجتماعی و تلاش در جهت زیبا سازی سیما و منظر شهری، سطح خوشبختی شهروندان را ارتقا بخشیده و رضایت مندی همگانی را …
۱۳۹۹/۰۴/۱۲
همه‌پرسی قانون اساسی روسیه به ایستگاه آخر رسید!
اصلی‌ترین پروژه سیاسی ولادیمیر پوتین در سال جاری میلادی که همه‌پرسی قانون اساسی است و به او اجازه می‌دهد تا ۲۰۳۶ در قدرت بماند، روز گذشته (چهارشنبه) تکمیل می‌شود. به گزارش آسوشیتدپرس، رای‌گیری سراسری درباره اصلاحات، دوره تصدی ولادیمیر پوتین را تجدید می‌کند و اجازه می‌دهد تا او دو دوره شش ساله دیگر در راس قدرت باقی بماند. برای اولین بار در تاریخ روسیه، شعبه‌های اخذ رای یک هفته باز بود تا از تراکم جمعیت بکاهد و میزان مشارکت مردمی در بحبوحه پاندمی ویروس کرونا تقویت شود. ولادیمیر پوتین با کمپین گسترده‌ای که برای جلب نظر رای‌دهندگان روس برای پذیرفتن این تغییرات به راه انداخت، تضمین کرد که نتایجی که مایل است دریافت کند. در واقع، هدف این همه‌پرسی …
ببینید |  کاهش 20 درصدی مشارکت مردمی در مقابله با کرونا
۱۳۹۹/۰۴/۱۰ / ویروس کرونا / علی ربیعی / سلامت
ببینید | کاهش 20 درصدی مشارکت مردمی در مقابله با کرونا
علی ربیعی سخنگوی دولت در نشست خبری خود گفت: "پنهان کردن بیماری و عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی از مهم‌ترین دلایل افزایش شیوع کرونا است. اردیبهشت متوسط همکاری بیش از ۸۰ درصد بود و در حال حاضر ۲۰ درصد کاهش یافته است.
اهالی دیشموک با لباس تنشان آتش را خاموش کردند
۱۳۹۹/۰۴/۱۰ / آتش سوزی مراتع / مشارکت مردمی / مهار آتش سوزی / کهگیلویه و بویراحمد
اهالی دیشموک با لباس تنشان آتش را خاموش کردند
حضور پر رنگ و ماندگار مردم دیشموک باعث مهار آتش سوزی کوه ممبل شد.
۱۳۹۹/۰۴/۰۹
جلب مشارکت مردمی توسط محیط‌بانان
محیط‌بانان نوک پیکان حفاظت از زیستگاه‌ها هستند، آنها در خط مقدم حفاظت قرار دارند و به دلیل شرایط خاص شغلی خود با جوامع محلی ارتباطاتی دوسویه و بعضا متفاوت را تجربه می‌کنند. از طرفی محیط‌بانان ناچار به مواجهه با شکارچیان غیرمجاز و تخریب‌کنندگان طبیعت هستند، این افراد ممکن است لزوما از جوامع محلی نباشند اما به هر شکل ارتباط محیط‌بانان با آنها دایما به شکل تعقیب وگریز، دستگیری و ممانعت از ادامه فعالیت و ارجاع به مراجع قضایی است. از طرف دیگر جوامع محلی هستند که اغلب نسبت به زیستگاه احساس مسوولیت دارند لکن در اکثر موارد نمی‌دانند که چگونه باید به محیط زیست کمک کنند. محیط‌بانان می‌توانند با ایجاد پایگاه اجتماعی میان مردم، در اجرای وظایف محوله خود بسیار …
مراقب باشیم فقط با یک تبصره به استقبال «گزارش دهی فساد» نرویم!
۱۳۹۹/۰۴/۰۸
مراقب باشیم فقط با یک تبصره به استقبال «گزارش دهی فساد» نرویم!
یکی از مؤلفه‌های محوری در برنامه‌های مبارزه با فساد، مشارکت مردمی است و از مهم‌ترین مصادیق این نوع مشارکت، گزارش‌دهی تخلف است که منجر به کشف اولیه‌ی تخلف می‌شود. «قاعده‌ی ایجاد انگیزه» از مؤلفه‌های مهم در ترغیب مردم به گزارش‌دهی فساد است.
تحقق ۸ میلیارد تومان تعهد مشارکت مردمی و خیرین مدرسه ساز کهگیلویه و بویراحمد
۱۳۹۹/۰۴/۰۴ / استانی-علمی و آموزشی / نوسازی مدارس / کهگیلویه و بویراحمد / خیرین مدرسه‌ساز
تحقق ۸ میلیارد تومان تعهد مشارکت مردمی و خیرین مدرسه ساز کهگیلویه و بویراحمد
مدیرکل نوسازی و تجهیز مدارس استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: در سال گذشته، میزان تعهد مشارکت مردمی و خیرین برای کمک به ساخت و احداث فضای آموزشی استان ۱۱ میلیارد تومان بود که از این میزان، حدود ۸ میلیارد تومان تحقق یافت.
انتظارات سیاسیون از شیوه تعامل دولت و مجلس
۱۳۹۹/۰۴/۰۲
انتظارات سیاسیون از شیوه تعامل دولت و مجلس
سمیرا مصطفی نژاد_ روزنامه نگار مجلس یازدهم از روز هفتم خرداد در شرایطی کار خود را آغاز کرد که اکثریت صندلی‌های مجلس به اصولگرایان رسیده است. در انتخاباتی که پایین‌ترین میزان مشارکت مردمی طی 11دوره گذشته انتخابات مجلس را داشته است، نمایندگان طیف اصولگرا توانستند بیشترین تعداد جایگاه‌های مجلس را از آن خود کنند. همین ترکیب متفاوت مجلس یازدهم نسبت به مجلس پیشین است که نگرانی‌ها درباره احتمال افزایش تنش میان دو قوه مقننه و مجریه را شدت بخشیده‌است. تفاوت دیدگاه‌های سیاسی میان مجلس و دولت، آن‌هم در شرایطی …
دعوت از مردم نیکوکار برای فعال‌سازی مجدد سامانه صدقه پیامکی
۱۳۹۹/۰۴/۰۱ / کمیته امداد امام خمینی / مشارکت مردمی / مرکز نیکوکاری
دعوت از مردم نیکوکار برای فعال‌سازی مجدد سامانه صدقه پیامکی
مدیر کل هماهنگی امور اجرایی مشارکت‌های کمیته امداد از مردم نیکوکار خواست برای فعال‌ سازی مجدد سامانه صدقه پیامکی اقدام کنند.
۱۳۹۹/۰۳/۲۶ / استانی-اجتماعی / محیط زیست
نقش موثر مشارکت مردم در حل مشکلات زیست محیطی گیلان
مدیرکل حفاظت محیط زیست گیلان گفت: مشارکت مردمی می‌تواند حل مشکلات محیط زیستی استان را تسریع کند.
امضای تفاهم‌نامه گسترش فعالیت‌های معدنی مس
۱۳۹۹/۰۳/۲۵
امضای تفاهم‌نامه گسترش فعالیت‌های معدنی مس
به‌منظور افزایش مشارکت مردمی در اقتصاد و فراهم آوردن فضای کسب و کار و گسترش فعالیت معدنی مس در استان خراسان رضوی تفاهم نامه گسترش فعالیت‌های معدنی مس به امضا رسید.
۲,۵۰۰ میلیارد تومان برای مدرسه سازی هدف گذاری شده است
۱۳۹۹/۰۳/۲۲ / اداره کل آموزش و پرورش قزوین / مدرسه سازی / مشارکت مردمی
۲,۵۰۰ میلیارد تومان برای مدرسه سازی هدف گذاری شده است
قزوین- معاون مشارکت‌های مردمی سازمان نوسازی کشور گفت: با هدف گذاری ۲۵۰۰ میلیارد تومانی در سال جاری برای مدرسه سازی با مشارکت خیرین فضاهای آموزشی مورد نیاز تحصیل دانش آموزان را تأمین می‌کنیم.
کمک همدلانه مردم ایران به بیش از ۵۸۰ هزار خانواده نیازمند
۱۳۹۹/۰۳/۲۱ / کمک به نیازمندان / خانواده / پویش همدلی / ذوالفقار یزدان مهر
کمک همدلانه مردم ایران به بیش از ۵۸۰ هزار خانواده نیازمند
یزدان مهر از جمع آوری مبلغ ۲۵۳ میلیارد تومان مشارکت مردمی در قالب پویش همدلی مؤمنانه در ماه رمضان سال جاری با کمک خیرین، موسسات خیریه و سازمان ها و نهادهای سراسر کشور خبر داد.
حکمرانی مردمی و تحول گرا یا حکمرانی محفلی و وارداتی؟
۱۳۹۹/۰۳/۲۰ / مشارکت مردمی / جنگ تحمیلی / خرمشهر / قاسم سلیمانی / طهرانی مقدم
حکمرانی مردمی و تحول گرا یا حکمرانی محفلی و وارداتی؟
شالوده اصلی مدیریت مردمی و انقلابی، کادرسازی و تربیت نیروی ماهر داخلی است که نماد آن شناسایی جوانان و مدیریت و اعتماد به آنها دردوران دفاع مقدس است که این رویکرد منجر به فتح خرمشهر می شود.
یادداشت|مشارکت در انتخابات مجلس یازدهم و آدرس غلط اصلاح‌طلبان
۱۳۹۹/۰۳/۱۲ / مجلس
یادداشت|مشارکت در انتخابات مجلس یازدهم و آدرس غلط اصلاح‌طلبان
یک کارشناس مسائل سیاسی با تحلیل کاهش مشارکت مردمی در انتخابات اخیر مجلس نوشت: بدیهی است که میزان مشارکت مردم در انتخابات تابعی است که مهم‌ترین متغیر آن عملکرد مسئولان در آن قوه یا نهاد است.
۱۳۹۹/۰۳/۱۰
آغاز طرح تشکیل گروه‌های داوطلب واکنش اضطراری محلات توسط شهرداری گرگان
شهردار گرگان از آغاز طرح تشکیل گروه‌های داوطلب واکنش اضطراری محلات توسط شهرداری گرگان خبر داد.عبدالرضا دادبود اظهار کرد: با توجه به اینکه کشور و بخصوص استان گلستان با حوادث و مخاطرات طبیعی و غیر طبیعی زیادی از قبیل زلزله، سیل، طوفان و ... روبرو است، نیاز است آمادگی همه جانبه مردم و مسوولان در مقابله با حوادث وجود داشته باشد.وی ادامه داد: در زمان وقوع بحران‌ها، خدمت‌رسانی سریع و به موقع جزء مهمترین مسائلی است که به طور قطع در لحظات نخست وقوع بحران، مشارکت مردمی نقش موثر و حیاتی است.شهردار گرگان بیان کرد: طبیعی است که در دقایق نخست وقوع بحران نزدیکترین افرادی که می‌توانند در محل حاضر بوده و با آشنایی کامل نسبت به موارد مدیریت بحران، امدادرسانی و حتی اطلاع‌رسانی درست به دستگاه‌های امدادی را اجرایی …
آغاز روند بررسی مسایل و مشکلات مواکب اربعین
۱۳۹۹/۰۳/۰۶ / اربعین حسینی / وزارت کشور
آغاز روند بررسی مسایل و مشکلات مواکب اربعین
دبیر ستاد مرکزی اربعین حسینی(ع) از بررسی مشکلات مرتبط با مواکب اربعین و دغدغه های کمیته مشارکت مردمی، اسکان و تغذیه در این زمینه خبر داد .
۱۳۹۹/۰۳/۰۶ / ویروس کرونا / تلویزیون / حوزه هنری / مستند
"بحران کرونا"، مستند 30 قسمتی شد
در مجموعه 30 قسمتی "میانه میدان" مشارکت مردمی و همکاری‌های مؤمنانه مردم در امور زیربنایی در مواجهه با بحران انتشار ویروس کرونا به تصویر کشیده شده است.
جهاد مردمی در «میانه میدان» تصویر می‌شود/ روایتی از بحران کرونا
۱۳۹۹/۰۳/۰۶
جهاد مردمی در «میانه میدان» تصویر می‌شود/ روایتی از بحران کرونا
در مجموعه ۳۰ قسمتی «میانه میدان» مشارکت مردمی و همکاری‌های مؤمنانه مردم در امور زیربنایی در مواجهه با بحران انتشار ویروس کرونا به تصویر کشیده شده است.
۱۳۹۹/۰۳/۰۶
توافق عبدالله - غنی و چالش‌های پیش ‌روی آن
یک استاد دانشگاه با اشاره به ابهامات موجود درخصوص سهم طالبان از قدرت و آینده سیاسی آن‌ها در افغانستان گفت: با توجه به چالش‌های موجود در افغانستان، به نظر می‌رسد شاهد شکل‌گیری دولت ضعیف و متزلزلی خواهیم بود که در آن دعواها ادامه پیدا خواهد کرد.دکتر رضا عابدی گناباد در گفت‫وگو با سایت شورای راهبردی روابط خارجی با اشاره به اخبار منتشرشده در خصوص امضای توافق سیاسی بین «اشرف غنی» و «عبدالله» اظهار کرد: متاسفانه فرآیند دولت – ملت‌سازی و مشارکت مردمی در افغانستان تجربه نوپایی است و آنچه در این کشور در حال شکل‌گیری است شبیه تحولاتی است که در عراق شاهد بودیم.وی با بیان اینکه هنوز ساختارهای جامعه در این کشور با دموکراسی فاصله زیادی دارند و نگاه‌های قومیتی ارجح هستند، افزود: پشتون‌ها تلاش می‌کنند ساختار …
«تولید»، رمز پیشرفت اقتصادهای دنیا -۱| چگونه «تولید»، فرانسه جنگ‌زده را نجات داد؟
۱۳۹۹/۰۲/۲۴ / جهش تولید
«تولید»، رمز پیشرفت اقتصادهای دنیا -۱| چگونه «تولید»، فرانسه جنگ‌زده را نجات داد؟
عمده‌ترین سیاست‌هایی که فرانسه پس از جنگ جهانی دوم به‌کار گرفت تا بتواند دوباره روی پای خود بایستد شامل پشتیبانی جدی از صنایع کوچک و متوسط، افزایش مشارکت مردمی در تولید، افزایش جمعیت، ارتقای بهره‌وری نیروی کار و نگاه ویژه به اقتصاد دانش‌بنیان بود.
آموزش، تکنولوژی و مشارکت در کاهش تولید پسماند
۱۳۹۹/۰۲/۲۲
آموزش، تکنولوژی و مشارکت در کاهش تولید پسماند
صدرالدین علیپور ‌_ مدیرعامل سازمان پسماند شهرداری تهران یکی از مهم‌ترین معضلات و چالش‌های مدرن و نوآمد که محصول گسترش شهرنشینی است و امروز در بسیاری از کلانشهرها با آن روبه‌رو هستیم، افزایش تولید پسماند و آسیب‌های حاصل از آن مانند زباله گردی و کودکان زباله گرد است. در این مجال به چند مورد از آسیب‌ها و راهکارهای برون رفت از آن به‌ویژه با تأکید بر  سه‌وجهی آموزش شهروندی، بهره‌گیری از تکنولوژی‌های روز دنیا مانند سیستم آر‌ وی ‌ام (دستگاه دریافت خودکار پسماند) و ضرورت مشارکت مردمی در کاهش تولید پسماند …
با پویش
۱۳۹۹/۰۲/۲۱ / استانی-اجتماعی / خیرین مدرسه‌ساز / مشارکت مردمی / مدرسه‌سازی / طرح آجر به آجر / کرمانشاه
با پویش "آجر به آجر" همه می‌توانند خیرِ مدرسه‌ساز شوند
مدیر کل نوسازی و تجهیز مدارس استان کرمانشاه از اجرای پویش آجر به آجر در استان برای جذب مشارکت‌های خرد خیرین مدرسه ساز خبر داد.
۱۳۹۹/۰۲/۱۵
میراث‌فرهنگی؛ نهادی بدون همراه
در قوانین و اسناد بالادستی، حفاظت از میراث‌فرهنگی سرزمین وظایف تمامی ارگان‌ها است و برای هر کدام نقش مهمی در این زمینه تعریف شده است ولی در واقعیت توجیه این ارگان‌ها برای جلوگیری از تخریب انواع محوطه‌ها، مجموعه‌ها و بناهای تاریخی-فرهنگی در پروژه‌های عمرانی به چالشی برای وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی تبدیل شده است. انجام مطالعات دقیق مرتبط با حوزه میراث‌فرهنگی در پروژه‌های سایر ارگان‌ها مساله‌ای مهجور است. لحظه‌های کلیدخوردن پروژه‌های عمرانی در عین حال که لذت‌بخش است می‌تواند لحظه‌های پراضطرابی برای میراث‌فرهنگی باشد زیرا در پهنه سرزمینی که در گوشه گوشه آن نشانی از فرهنگ و تمدن خودنمایی می‌کند …
مشارکت مردمی، عامل اصلی تاب‌آورسازی جوامع در مواقع بحرانی
۱۳۹۹/۰۲/۱۴ / استانی-اجتماعی / مشارکت مردمی / مدیریت بحران
مشارکت مردمی، عامل اصلی تاب‌آورسازی جوامع در مواقع بحرانی
مشارکت مردمی از اصلی‌ترین موضوعاتی است که باعث تاب‌آورسازی جوامع محلی در مواقع بحرانی می‌شود. وقتی از مشارکت مردمی صحبت می‌کنیم منظور ما مشارکت‌های جزئی همانند مشاوره، اطلاع رسانی و تسکین دادن نیست بلکه برای استفاده حداکثری از نتایج مشارکت باید به بالاترین سطح آن یعنی افزایش شراکت مردم در برنامه‌ریزی و تصمیم‌گیری‌ها و تفویض قدرت به شهروندان جهت حل سریع بحران‌ها و گذر از وضعیت ناپایدار و افزایش تاب‌آوری در جوامع توجه داشته باشیم.
۱۳۹۹/۰۲/۱۰
در تدارک 1400 تمام‌الکترونیکی
حدود یک سال دیگر سیزدهمین انتخابات ریاست‌جمهوری در شرایطی برگزار می‌شود که احتمالا عبدالرضا رحمانی‌فضلی، وزیر کشور دولت تدبیر که بارها و بارها از تیغ استیضاح نمایندگان مجلس دهم به سلامت گذشت، به شرط حفظ کرسی و برخورداری از روابط حسنه با منتخبان مجلس یازدهم، آخرین سال حضور خود در وزارت کشور را پشت سر می‌گذارد. او روز گذشته و در جریان نشست خود با روسای ستاد انتخابات سراسر کشور و استانداران که باتوجه به شیوع کرونا در ایران به‌ صورت ویدیوکنفرانس برگزار شد، به اهمیت انتخابات ریاست‌جمهوری اشاره و خبر از آمادگی این نهاد برای برگزاری «تمام‌الکترونیکی» انتخابات ریاست‌جمهوری داد و تاکید کرد که مقدمات این مهم در وزارت کشور در حال انجام است. این مقام مسوول …
کمک ۳۰ میلیارد تومانی خیرین برای مقابله با کرونا در آذربایجان غربی
۱۳۹۹/۰۲/۰۸ / استانی-اجتماعی / کروناویروس / مشارکت مردمی
کمک ۳۰ میلیارد تومانی خیرین برای مقابله با کرونا در آذربایجان غربی
استاندار آذربایجان غربی گفت: آذربایجان غربی رتبه دوم مشارکتهای مردمی را در مدیریت کرونا کسب کرد.
۱۳۹۹/۰۲/۰۵ / استانی-اجتماعی / استان فارس / _بهزیستی / مشارکت مردمی
ترسیم جلوه‌های مشارکت و مهربانی توسط ۲۱ جمعیت همیار در فارس
مدیرکل بهزیستی فارس اعلام کرد که ۲۱ جمعیت همیار در استان جلوه‌های مشارکت و مهربانی را در مقابله با کرونا را به نمایش گذاشتند.
رشد 21 درصدی کمک‌های مردمی به مددجویان بهزیستی خراسان جنوبی
۱۳۹۹/۰۲/۰۴ / استانی-اجتماعی / بهزیستی
رشد 21 درصدی کمک‌های مردمی به مددجویان بهزیستی خراسان جنوبی
مدیرکل بهزیستی خراسان جنوبی گفت: در سال گذشته بیش از 128 میلیارد ریال مشارکت مردمی در استان داشته‌ایم که نسبت به سال قبل 21 درصد رشد داشته است.
مشارکت مردمی رمز موفقیت مدیریت شهری و روستایی در تحقق زمین پاک
۱۳۹۹/۰۲/۰۲
مشارکت مردمی رمز موفقیت مدیریت شهری و روستایی در تحقق زمین پاک
تهران - ایرنا - رییس سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور گفت: مشارکت موثر مردم، بخش غیردولتی و همه دستگاه‌های اجرایی رمز موفقیت برنامه‌های مدیریت شهری و روستایی در زمینه تحقق زمین پاک است.
گفت‌وگو با احمد توکلی؛ چرایی و چگونگی مشارکت مردمی در قوه قضاییه
۱۳۹۹/۰۱/۲۷
گفت‌وگو با احمد توکلی؛ چرایی و چگونگی مشارکت مردمی در قوه قضاییه
تمام کسانی که از وضعیت فاسد موجود منتفع هستند اعم از قضات، کارکنان دادگستری مانند منشیان دادگاه‌ها و ضابطین فاسد و متقاضیان کالای سیاه با نظارت سالم مخالفند.
تلفن گویا ۱۵۶۹ برای اطلاع‌رسانی کرونا راه‌اندازی شد
۱۳۹۹/۰۱/۱۷ / ایران / تلفن / تلفن همراه / دانشگاه علوم پزشکی / مشارکت مردمی
تلفن گویا ۱۵۶۹ برای اطلاع‌رسانی کرونا راه‌اندازی شد
ایلنا: سامانه کشوری تلفن گویا ۱۵۶۹ برای اطلاع رسانی کرونا توسط اتاق فکر معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ایران راه اندازی شد.
نقش جهادگران بسیجی در مدیریت ویروس کرونا
۱۳۹۹/۰۱/۱۶
نقش جهادگران بسیجی در مدیریت ویروس کرونا
این روزها خواهد گذشت، اما تاریخ این مشارکت مردمی و مجاهدت ها را ثبت خواهد کرد.
۱۳۹۹/۰۱/۱۲
تقدیر همراه اول و ایرانسل از کاربران روبیکا
در پی استقبال گسترده کاربران از خدمات اپلیکیشن روبیکا، روابط عمومی های دو ‌اپراتور بزرگ تلفن همراه کشور (همراه اول و ایرانسل) در اطلاعیه ای مشترک از مشارکت کاربران قدردانی نمودند:ضمن عرض تبریک اعیاد بزرگ شعبانیه به کاربران عزیز روبیکا و آرزوی سلامتی برای آحاد ملت شریف ایران در سال جدید، بدین وسیله مراتب سپاس و تقدیر خود را بابت استقبال و مشارکت گسترده شما عزیزان در سوپراپلیکیشن «روبیکا» به عنوان یک پلتفرم کاملا بومی، تقدیم می داریم. همانگونه که مستحضرید، روبیکا حاصل همکاری و سرمایه گذاری مشترک دو اپراتور بزرگ تلفن همراه کشور است و استقبال گسترده هموطنان عزیزمان و ثبت رکورد مشارکت بیش از۳۵ میلیون نفر در استفاده از خدمات دیجیتال این سوپر اپلیکیشن، بی شک بزرگترین سرمایه روبیکا است. همراه اول و ایرانسل …
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •